LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Haandag 21 September 1936 THIJS IJS M DE DRIE DADEN VAN SLECHTBEDEEED WIELRENNEN. SWIFT. Onder zeer gunstige weersomstandig heden en ten aanschouwe van een groot aantal belangstellenden werd door de Leidsche Ren- en Tourvereen. ..Swift" het kampioenschap lange afstand verreden. Het parcours was ongeveer 1400 meter lang. Dat moest door de A-klasse 30. door de B-klasse 25 en door de C-klasse 10 maal gereden worden. Het publiek dat langs den weg stond, heeft genoten van een fairen en sportleven strijd van alle renners. In de A-klasse was het C. Verburg. die beslag op het kampioenschap wist te leg gen. Reeds direct waren hier renners, die door het zware traject den strijd moesten staken, zoodat Verburg en Maat nog alleen overbleven. Maat, die langen tijd met een inzinking te kampen heeft gehad, wist gis teren aan Verburg kranig strijd te geven. In de eerste zes ronden was er zelfs geen verschil. Geleidelijk aan wist Verburg toch een voorsprong te krijgen van ongeveer 700 meter. In de 12de ronde kwamen zij door kettingpech weer gelijk. Niet ontmoedigd, stapte hij, na dit mankement wdbr op en in de 20ste ronde lag hij weer aan den kop. In de 10 resterende ronden kwam er geen verandering meer. De tijd bedroeg 1 uur 9 min. 52 sec. Zat er in de A-klasse niet veel spanning. In de B-klasse was dit wel het geval. Hier starten 6 renners van ongeveer gelijke ca paciteiten. De eerste ronden werden gezamenlijk af gelegd. Jammer was het dat N. de Romijn en Bierman in de 12de ronde moesten opgeven. Inmiddels gingen de overigen in straf- tempo door en in de 17de ronde kon Sta- lleu het tempo niet meer volgen. Jac. de Groot en Bert Lodewijks gaven het tempo Eikaars niets toegevend, draaiden zij het eene rondje na het andere, met Stafleu op de derde plaats. Toen de laatste ronde in ging zaten Lodewijks en de Groot nog steeds bij elkaar zoodat de sprint hier de beslissing moest brengen. Jac. de Groot bleek de sterkste en wist hierdoor beslag te leggen op den kampioenstitel, 2de B. Lo dewijks. 3de Th. Stafleu Bij de C-klasse was het P. Mink die voor C Kaapaan, W. Rotteveel en P. Huisman eindigde. C. Kaapaan, die door van pech van P Mink geen gebruik maakte verspeelde hiermee eën mooie kans op den begeerden titel. P. Huisman die in langen tijd niet had gereden, leverde hier een mooie presta tie door de 10 ronden geheel uit te rijden met slechts een halve ronde achterstand. W. Rotteveel gaf na de 5de ronde op. ATHLETIEK. DE WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Het programma van de wedstrijden, wel ke te Boskoop gehouden worden ter gele genheid van den door den Goudsehen Atrl.kring te organiseeren propagandadag op Zaterdag 26 September luidt als volgt: Heeren: 100, 400. 800 en 1500 M. hard- loopen, hoog- en vèrspringen. kogelstooten, speerwerpen en 4 x 100 M. estafette. Da mes: 100 en 800 M. hardloopen, hoog- en verspringen, kogelstooten, speerwerpen en 4 x 100 M. estafette. TRIALMEET TE ROTTERDAM. Gistermiddag is te Rotterdam op de sin- telbaan van het Nenyto-terrein een trial- mcet gehouden tusschen de sterkste ath- letiek vereenigingen van Zuid-Holland. Het rc-sultaat was: Trekvogels, den Haag. 87 p.: Pro Patria. Rotterdam. 83 p.: DOS., Rot lerdam, 62 p. „NIEUW-SWIFT". Gistermorgen werd de derde competi- tierit verreden, bestaande uit een klasse mentwedstrijd. In de A-klasse kwamen vijf renners aan den start voor een strijd over 20 ronden van 3 K.M. R. Riethoven en K. de Haas draaiden zeer stug en kwamen er na 40 K.M. pas beter in. Jammer was het. dat W. Burgy reeds na de tweede ronde met pech, had te kampen, en opgaf. J. Riethoven en. J. Schiiller hadden intus- schen een voorsprong genomen, welke zij echter weer verloren lieten gaan. waarna J. Riethoven alleen doorging en steeds meer uitliep. Hij won alle klassementen onbedreigd en wist een voorsprong te krij gen van 2 min. 46 sec In de eerste drie klassementen bezette Schiiller op fraaie wijze de tweede plaats, waarna R. Rietho ven naar voren kwam en de laatste twee klassementen vóór Schiiller eindigde en dus gelijk kwam in puntenaantal. Daar het laatste klassement beslissend is. bezette R. Riethoven dus de tweede plaats. K. de Haas hield keurig vol en wist zonder achter stand als vierde te eindigen. De uitslag was: 1. J. Riethoven. 30 pnt.; 2 R. Riet hoven. 21 pnt.: 3. J. Schiiller. 21 pnt.; 4. K. de Haas. 12 pnt. Acht B-klassers bonden eveneens den strijd aan over 20 ronden. Direct werd er hier door W. van Rooyen, M. Segaar, P. van Zon en C. Ouwehand een hoog tempo in gezet, waarbij zij iets uitliepen. W. van Rooijen won het eerste klassement met Segaar, Van Zon en Ouwehand resp. op de tweede, derde en vierde plaats. Intusschen had P. Verberg door bandenpech opgege ven, terwijl even daarna nok P. van Zon staakte. Bij het tweede klassement kwamen H. Krimp, J. Ribot en J. v. d. Leest naar voren en brachten er meer spanning is. W. van Rooyen won echter weer met Krimp en Segaar op de tweede en derde plaats. Zeer tactisch reed intusschen J. Ribot. door zich in ieder klassement zonder op te val len te plaatsen. Na het tweede klassement' kreeg eerst J. v. d. Leest en even daarna ook Segaar 'n inzinking en zij zakten af. W. van Rooyen en H. Krimp liepen uit. doch aangezien H. Krimp in het eerste klassement niet was geplaatst en W. van Rooyen bovendien het laatste won, kon laatstgenoemde de overwinning niet meer ontgaan. J. Ribot plaatse zich derde in het eindklassement even voor M. Segaar. die een goeden wedstrijd heeft gereden. Uit slag: 1. W. van Rooyen, 28 pnt.; 2. H. Krimp, 22 pnt.; 3. J. Ribot, 14 pnt.; 4. M. Segaar. 13 pnt.: 5. C. Ouwehand. 7 pnt.; 6. J. v. d. Leest, 2 pnt In de C-klasse heeft Th. Holst een keu rige overwinning geboekt. In een mooi tempo wist hij een ronde (3 K.M.l uit te loopen, terwijl hij daarna wederom door ging en 34 sec. van de tweede ronde wist te nemen. De overige drie renners verston den elkaar geheel niet en hebben zeer slecht gereden. De uitslag was hier: 1. Th. Holst. 25 pnt.; 2. op 4 min. 44 sec. W. Rijsbergen. 18 pnt 3. H Holswilder, 17 pnt.; 4. H. v. d. Biezen. 10 pnt. De stand der competitie na drie der vijf wedstrijden is thans: A-klasse: 1. J. Schiil ler 6, 8. 6 totaal 20 pnt.: 2. R. Riethoven 10, 0. 8. totaal 18 pnt.; 3. K. de Haas 2, 6, 4. totaal 12 pnt.; 4. 5 en 6 R. van Aart, H.de Jager en J. Riethoven ieder 10 pnt.; 7 en 8 J. Bergman en W. Burgy. ieder 8 pnt. B-klasse: 1 W. van Rooyen 0, 10, 10, totaal 20 pnt.: 2. H. Krimp 2, 8, 8, totaal 18 pnt.. en J. Ribot 10. 2. 6, totaal 18 pnt.; 4. M. Segaar 8, 2. 4, totaal 14 pnt.: 5. P. van Zon 4. 6. 2. totaal 12 pnt.: 6. 7 en 8 J. Bosman. J 4 Leest en C. Ouwehand, ieder 8 pnt 9. J. Krimp 6 pnt.; 10 P Ver berg 2 pnt. C-kl?.sse: 1. Tb Holst 26 pnt.: 2 H Holswilder 18 pnt.; 3 en 3 J. Hintzbergen en H. v. d. Biezen 10 pnt.: 5. W. Rijsber gen 8 pnt.; 6. W. v. d. Berg, 2 pnt. ONDERLINGE ATHLETIEKWED- STRIJDEN A. A. V. '36. De onderlinge wedstrijden van de A.A.V. '36 te Alphen hadden het volgende resul taat: Heeren vijfkamp: 1. J. Verkerk: 2552.25; 2. J. Zaal: 2410.18; 3. A. v. d. Wagt: 2230.70. Dames vierkamp: 1. Mej. Augustinus: 2263.60; 2. Mej. Heins: 1411.35; 3. Mej. N. v. Leeuwen: 991.65. Junioren driekamp: 1. P. v. Muijen: 2050.65; 2. D. v. Eijk: 1649 3. S. v. Rijs- dam: 1566.75. Een dertigtal athleten nam aan deze welgeslaagde wedstrijden deel. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De Noordwijksche Golfclub organiseerde gisteren een singles-vlaggenwedstrijd waar van de uitslag was: 1. C. M. Coockewit (23) op de 20e green; 2. mevr. Waller <24) op de 19e green. MOTORSPORT. DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE. De stand na drie dagen. De stand van den internationalen zes- daagschen motorwedstrijd luidde na drie dagen als volgt: Individueel: van de 246 gestarte rijders waren er nog 190 in de running, waarvan 99 zonder strafpunten. Zaterdag gaven 16 rijders op. Teamwedstrijden; van de 88 gestarte teams zijn er 24 zonder strafpunten. Internationale trophy: Duitschland en Engeland zonder strafpunten, Frankrijk 230. Italië 300. Tsjecho-Slowakije 309. Zilveren vaas: Engeland A en B; Neder land A; Ierland en Oostenrijk B. zonder strafpunten. Oostenrijk A 3, Duitschland B 13. Zwitserland 22. Tsjecho-Slowakij A 103; Duitschland A 139; Hongarije A 152: Ita lië B 244: Nederland B 303; België 304; Italië A 402; Frankrijk 503. Het puntental voor Oostenrijk A wordt opnieuw berekend. Gouden medaille der F.I.C.M strafpun- tenvrij zijn nog: Ariël A; Autro-Daimler- steyr; Auto-union: D.K.W. A; B.M.W.. Matchless; Rudge: Triumph, Engeland. Gisteren is de vierde etappe verreden over een afstand van 467.5 KM. Het tra ject leverde weinig moeilijkheden op. Onze landgenoot. Jac. Schot is wegens een de fect aan het stuur van zijn motor uitge vallen. Voorts tobt Fijma met een gebro ken klepveer, zoodat hij zeer voorzichtig moet rijden. Het Nederlandsche A-team in den strijd om de zilveren vaas bleef nog steeds zonder strafpunten, evenals twee Engelsche en twee Oostenrij ksche teams. Vrij van strafpunten bleven eveneens de ir.dividueele rijders: Persoon, Bakker Schut en Roest. MOTORRACES TE PRAAG. Successen der Nederlandsche deelnemers. Niet minder dan 80.000 toeschouwers woonden gisteren in het Masaryk-stadion te Praag de motorraces bij om den grooten prijs van Praag, waaraan ook door een drietal Nederlanders werd deelgenomen, n.l. de beide Amsterdammers van Dijk en van Aartsen en den Utrechtenaar Houtop- De baan had een lengte van 700 meter en voor de klasse tot 500 ccm. moest deze vijf maal worden verreden. Er verschenen elf rijders aan den start. Eerste werd de Tsjech Buhan. tweede was de Duitscher Guntzenhauser, derde onze landgenoot van Aartsen. vierde Rumrich (Did.), vijfde Eardas (Tsj. Slowakije) en zesde Houtop. In de klasse tot 350 ccm. verschenen tien coureurs aan den start w.o. van Aartsen en Houtop. Eerste werd Guntzenhauser iDld.i. tweede Kofika (Tsj. Slowakije), derde Bardas (idem), vierde van Aartsen iNed.i, vijfde Rieger (Oostenrijk) en zesde Houtop (Ned) In de klasse tot 600 ccm., waarvoor tien ronden moesten worden gereden, werd onze landgenoot Houtop eerste met 20 M. voorsprong op den Oostenrijker Metve- mtsch en den Duitscher Koehler. De Nederlanders hebben over het alge meen uitstekend gereden, vooral indien men bedenkt, dat zij niet gewend waren op een zandbaan als deze te rijden. Slechts twee dagen hebben zij hierop kunnen trai nen. Van Aartsen had pech, daar hij een storing in den motor had, waardoor hij I steeds in de derde versnelling moest star ten. Ook van Dijk heeft minder gelukkig gereden, hij kwam n.l. in de eerste race II e vallen en blesseerde daarbij zijn knie, I zoodat hij niet meer op volle kracht de I volgende races heeft kunnen rijden. PAARDENSPORT. COURSES TE DUINDIGT. De resultaten van de gisteren te Duin- digt gehouden rennen en draverijen luiden als volgt: Minervaprijzen, prijzendraverij 4e klasse over 2040 meter: 1. Ijlbode (eig. P. Kra mer», K.M.-tijd 1 min. 32 1/5 sec; 2. Anse- lor (eig. Stal Valkeveen) 1 min. 32.3 sec. Narentaprijs, ren over de vlakke baan over 1900 meter: 1. Yatagan (eig. stal Gruno» 2 min. 10 sec.; 2. Galahardia (èlg. W. Jochems). Tiende heerenrijdersprijs: prijzendraverij eerste klasse over 2560 m.): 1. Uïpia (eig. M. France). K.M.-tijd 1 min. 28 3/5 sec.; 2. Druy (eig. stal Gruno) 1 min. 29.9 sec. Mimosaprijs. prijzendraverij 2e en 3e klasse, over 2040 m.: 1. Welkom van Eduard (eig. J. Mensinga). K.M.-tijö 1 min. 29.1 sec.; 2. Kitty Scott (eig. mevr. de w?d. Joh. Oosting). 1 min. 30 sec. Navarraprijs, ren op de viakkebaan over 1350 meter: 1. Rosevine (eig. lult. G. L. Kepper» 1 min. 28 1,5 sec.); 2. Elsa (eig. The Balfour farm). Mignonprijs, draverij over 2000 meter: 1. Braekaway Scott (eig. mevr. de wed. Joh Oosting) K.M.-tijd 1 min. 33.3 sec. 2. Bonni Scott (eig. A. B. v, d. Veen) 1 min. 32.5 sec. Mercedeprijs priizendraverii le klasse over 2060 m.: 1. Mc. Gregor leig. stal Val- keveen), K.M.-tijd 1 min. 27 3/5 sec.: 2. Se nator Bedell (eig. C. F. Ockhorst) 1 min. 28 3/5 sec. SCHAKEN. OEGSTGEESTER SCHAAKCLUB. Algcmeene Vergadering. In ..Huize Wijnstok" is de alg. jaarver gadering gehouden van de Oegstgeester Schaakclub. Bij ontstentenis van den voor zitter. den heer A. Zweers, werd de ver gadering geopend door den penningmees ter den heer V. v. d. Linden, waarna door den secretaris de notulen en het jaarver slag werden voorgelezen, welke beide met aleem. st. werden goedgekeurd. Na een woord van waardeering voor het vele werk voor het -welzijn der club ver richt door den afgetreden voorzitter, den heer A. Zweers. kwam deze vacature in be spreking. Hierbjj heeft het bestuur aan ds. P. Eldering het verzoek gericht deze functie op zich te willen nemen, die zich daartoe bereid verklaarde. Dit besluit werd door alle leden hartelijk toegejuicht. De aftr. penningmeester, de heer V. v. d. Linden, werd bij acclamatie herkozen. Op voorstel van het bestuur werd besloten een aanvul ling aan de Statuten toe te voegen, waar door de mogelijkheid geschapen wordt een register van donateurs aan te leggen. De sympathieke geste van den afgetreden voorzitter, om de rij van donateurs te ope nen. werd door de leden met veel bijval begroet. Het bestuur deelde voorts mede, dat de club in het a.s. seizoen met twee tiental len in den Bond zal uitkomen. De onder linge competitie zal in drie groepen ge speeld worden en wel in dubbele ronden. De avond werd besloten met een gong- wedstrijd, waarvoor veel animo bestond en waaraan enkele attracties verbonden waren. O- DUIVENSPORT. UIT AALSMEER. De Postduiven-vereen. „Strijd en Vriend schap" heeft gisteren een wedvlucht ge houden vanaf Mons. afstand 211 K.M. De uitslag was: 1. 9. 13 Joh. Baarsen; 2. 3, 18 H. Verbeek Jr.: 4, 6. 7, 8 G. C. van Dam; 5. 16 Gb. Stevens; 10. 11. 15 Joh. Postma: 12 P. Hulsbos; 14 P. A. de Rijke; 17 A. Ver beek. Aankomst le duif 12 u. 10 min. 52 sec. laatste v.m. 12.33.5 uur. Losgelaten v.m. 8.20 uur. Dc Postduiven-vereeniging „De Tele graaf' heeft gisteren eveneens een wed vlucht gehouden vanaf Mons. afstand 209 K.M.. met tot uitslag: 1. 4. 6 W. Baars; 2, 5, 7, 9 Alb. Keessen: 3 C. de Horde; 8 Jac. Koper. Aankomst le duif 12 u. 8 min. 54 sec. Losgelaten v.m. 8.20 uur. „DE BLAUWBAND" (ALPHEN). Wedvlucht vanaf Mons. In concours 60 duiven, welke om 8.20 uur in vrijheid wer den gesteld en hun hokken bereikten als volgt: A. J. Lagerweij 1, 6, 7, 9, 11. 15, 19, 20; J. Rooda 2. 5, 12, 14, 17; H. W. Martens 3, 8; W. v. Eeijk 4; C. v. Ofwegen 10, 18; M. Hulscher 13; Jac. v. Leeuwen 16: aankomst le duif 11.50,23; laatste 12.22.34. LAWN-TENNIS. HET 50-JARIG BESTAAN DER LEIDSCHE L. T. C. EEN GESLAAGDE HERDENKING. Het was Zaterdagmiddag mede dank zij het zeer gunstige weder een gezellige drukte bij het anders in dezen tijd al vrij wel verlaten Casino te Noordwijk a. Zee. toen tegen vier uur de elndstrden van de onderlinge wedstrijden der Leidsche L.T.C., een aanvang namen. Het was een aardig idee en velen hadden er dan ook van ge bruik gemaakt, om in den vorm van het aanbieden van een Thee. de oud-leden de gelegenheid te geven, tegelijkertijd deze wedstrijden bij te wonen. Slechts was er geen rekening meegehouden, dat deze ontmoetingen van oude kennissen veelal tot luidruchtige conversatie aanleiding gaf, hetgeen voor de spelers uiteraard minder aangenaam was. Nochthans ontwikkelde zich tusschen A. N. Schut en B. van Haat ten een spannende strijd, die ten slotte ten gunste van B. van Haaften beslist werd. Had de eerste set (8—6> heel wat moeite gekost, de tweede deed door vermoeienis het tempo zakken, hetgeen een voor hem gunstige uitwerking bleek te hebben en Schut sneller liet sneuvelen, dan verwacht was (62). De dames-eindstrijd tusschen mevr. B. de GruyterBouwmeester en mej. A. R. Moolenburgh bracht een twee-sets overwin ning voor mevr. de Gruyter met een wis selend spelbeeld. Leek het aanvankelijk of mevr. de Gruyter onbedreigd zou gaan winnen (62i de tweede set deed de fighting-spirit van mej. Moolenburgh nog langen tijd hier aan twijfelen (75). Na afloop van deze wedstrijden verzocht de Voorzitter, de heer A. J. G. M. Schöl- vinck de genoodigden, zich naar de bar te begeven, die dank zij de welwillende mede werking van den heer Tappenbech en de trouwe staf personeel van het Casino, keu rig versierd was, met witte en roode bloe men en een feestelijken aanblik bood. Vele clubfoto's, hier tentoongesteld, gaven de oud-leden natuurlijk ruimschoots stof tot heel wat oude herinneringen. Allereerst nam hier de heer Schölvinck het woord, die aanving met niet alleen alle aanwezigen oud-leden hartelijk dank te brengen, dat zij aan deze prijsuitreiking zulk een bijzonderen luister gaven, doch ook de talloos velen bedacht, die door brie ven. telegrammen en bloemstukken aan hun goede wenschen uiting gegeven had den. In het bijzonder gold dit den Neder- landschen Lawn Tennis Bond. namens welke de heer W. C. Punt als afgevaar digde aanwezig was; de Leidsche Mixed Hockey Club, waarvan vrijwel het geheele bestuur en de vereeniging Zorgvliet, waar van buitendien nog vele leden tegenwoor dig waren. Deze allen hadden hun komst met fraaie bloemenmanden vergezeld doen gaan. Bijzondere dank gold ook de familie de Koster. die een archiefkast aanbood overtuigd als zij was. dat het vele materiaal in de afgeloopen weken verzameld, voor de toekomst goed moest worden bewaard, op dat bij het 75-jarig bestaan het wat min der moeite zou kosten, oud-leden en stof voor een gedenkboekje bijeen te brengen. Dan was er nog een keurige vlag, ver vaardigd door de werkende dames-leden, waarvoor speciaal mej. D. Vos en mej. T. Ruys, hartelijk bedankt werden. Zich daarop nog eens tot den eere-voor- zitter, den heer G. J. Gerlings, richtende, wees de heer Sdhölvinck op diens mede werking in de voorafgaande weken, die echter culmineerde lh de bereidwilligheid, thans de prijzen te willen uitreiken. De heer Gerlings begon met van zijn kant het bestuur te bedanken, dat het hem in de gelegenheid gesteld had, dezen middag eens een kijkje te komen nemen in het tegenwoordige milieu der vereeniging. Was er veel veranderd in de accomodatie, sinds de 50 jaren geleden, dat hij met de fami lies Hartevelt en le Poole de vereeniging in het gymnastieklokaal aan de Pieterskerk gracht had opgericht, het was hem toch opgevallen dat de gezellige sportieve sfeer geheel was gehandhaafd. „Moge dit onder een dergelijk actief be stuur met de heeren Schölvinck en Coe- bergh nog lang zoo blijven", zoo eindigde spreker. Na de prijsuitreiking, voerde daarop de heer mr. C. Punt, vice-voorzitter van den Ned. Lawn Tennis Bond, vooreerst in dien kwaliteit het woord. HIJ herdacht in dank -hoe al dezie oude vereenigingen indertijd 1 den Bond hebben opgericht. Hij sprak daarop, als bestuurslid van de Noordwij ksche Sportvereeniging, namens welke hij een fraalen zilveren beker aan- bood, uit te reiken aan een der jongere leden, die naar bestuursoordeel hiervoor in aanmerking komt. Doch ook persoonlijk wilde hij er nog iets aan toevoegen en hij haalde het begin van zijn tennisloopbaan aan, waarin kleine jongens een hek spanden in de Vreewijk straat en daar „tennis" speelden. Na al deze redevoeringen bleef men nog lang genoegelijk bijeen. 's Avonds werd in een door eenige leden keurig versierde zaal van het hotel ..Noordzee" te Noordwijk een zeer geani meerd dansfeest gehouden, hetgeen tot diep in den Zondagmorgen voortgang vond. I Het was zeer wel gezien, dan ook de - feestelijkheden te besluiten, met uitslui- I tend genoezliikheidstennis gedurende den Zondagmiddag waaraan vele gasten deelna men. NAGEKOMEN. 29. De dwergen waren 't wandlen spoedig moe; ook dezen keef dus liepen zij nu naar den boomstam toe en zetten zich diaar neer. De een die heetteWaggelmant hield Ozonstralen's touwtje in de hand, en sprak „Dit warme weer vermoeit me zeer". De andere die heette Wiebelaar sprak ook: ,.'t Is net zoo heet wel als verleden jaar". Waggelwant ging voort: ,,'t Is werk'lijk ongehoord zóó warm nog voor dit jaargetij!" Waarop de tweede dwerg weer zei: „Hopelijk is 't gauw voorbij!' Bij 't spreken lette Waggelmant noch Wiebelaar op Thijsje's schaar. KON. HOLL. LLOYD. MONTFERLAND. uitr., 18 Sept. van Santos SALLAND, 18 Sept. van B. Aires n. Amst. WATERLAND, 21 Sept. van Hamburg te Amsterdam. HEBE, Stettin n. Amst., pass. 20 Sept. n.m. 9 u. Brunsbuttel. HERMES, 20 Sept. v. Salonica te Istan- boul. JUNO, 19 Sept. n.m. 8.30 uur v. Hamburg n. Amst. OBERON. 20 Sept. v. Algiers te Lissabon. ODYSSEUS, 19 Sept. v. Amst. te Kopen hagen. ORESTES, 20 Sept. n.m. 5.30 uur van Am- sterdam te Hamburg. ORION, 19 Sept. v. Catania n. Messina. VAN RENSSELAER, ultr., pass. 20 Sept. n.m. 1 uur Ouessant. RHEA, 19 Sept. v. Lissabon n. Setubal. STUYVESANT. 19 Sept. v. New-York naar Port au Prince. TELAMON, 18 Sept. v. Puerto Cabello n. Guantanamo. TITUS, 19 Sept. v. Melilla n. Alexandric. TRITON, 20 Sept. v. Varna te Constanza. VENEZUELA, uitr., pass. 20 Sept. Oues sant. KON- NED. STOOMBOOT MIJ. BOSKOOP, thuisr., 19 Sept. v. Callao. ACHILLES, R'dam n. Middl. Zee, pass. 19 Sept. Dungeness. INO, arr. 18 Sept. te Balboa. BACCHUS. 20 Sept. van Kopenhagen te Amsterdam. NEREUS, 20 Sept. van Aarhuus te Amst MEROPE, R'dam n. Midd. Zee, pass. 20 Sept. Dungeness. ASTREA, 19 Sept. van New-York n. Haiti. AURORA, Midd. Zee n. Amst., pass. 21 Sept. voorm. 5 uur 35 Lydd. BENNEKOM. 19 Sept. van Hamburg naar Antwerpen. BERENICE, 21 Sept. van Amst. te Aarhuus. CALYPSO, 19 Sept. van Mutzuna naar Yerakini. CERES. 19 Sept. van Gibraltar n. Oran. CRYNSSEN. 19 Sept. van Cristobal naar Cartagena. EUTERPE. 20 Sept. van La Pallice n. Amst. FAUNA, 19 Sept. van Faro n. Amst. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. SALABANGKA18 Sept. v. New Orleans te Port Arthur. HOLLAND—AMF.RIKA-LIJN. BURGERDIJK. uitr., 19 Sept. v. Houston. BOSCHDIJK, uitr., 18 Sept. v. Baltimore. LEERDAM, thuisr.. was 19 Sept. 8 u. 45 v.m. 525 mijlen Z.W. van Bishop Rocks. DINTELDIJK. R'dam n. Pacific Kust, 20 Sept. te Londen. STATENDAM, R'dam n. New York, 19 Sept. van Boulogne. VEENDAM, 19 Sept. van New York naar R'dam. HALCYON LIJN. STAD ARNHEM, naar Londen, was 20 Sept. 9 u. 40 v.m. 75 mijlen Z.W. van Niton. MIJ. OCEAAN. PEISANDER, Amst. via Swansea n. Java, pass. 19 Sept. Prawlepoint. JAVA—NEW YORK LIJN. KOTA INTEN. 20 Sept. van Java te N. York SALEIER, Java n. New York, 18 Sept. te Batavia. AMSTELKERK. thuisr.. 21 Sept. te Havre verwacht. JAAiRSTROOM. wordt 21 Sept. n.m. 6 u. te IJniuiden verwacht. MAiDOERA. New Orleans n. Java. 19 Sept. v. Kaapstad. KON. PAKETVAART MIJ. BONTEKOE. 18 Sept. van Mahe n- Sabang NIEUW ZEELAND, 19 Sept. v. Melbourne naar Singapore. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJIKANDI, 19 Sept. v. Padang n. Batavia. MIJ NEDERLAND. POELAU TELLO, uitr., pass. 20 Sept. Penm POELAU LAUT, thuisreis, pass. 20 Sept. Gibraltar. HOLLAND—BRITSCH INDIE LIJN. HOOGKERK, thuisreis, 20 Sept. van Pon- dicherry. HOLLAND—O. AZ1E LIJN. MEERKERK, uitr., pass. 21 Sept. Perim. ZUIDERKERK, thuisreis. 19 Sept. van Mar seille. GAASTERKERK, 19 Sept. van Dairen naar Kobe. ROTTERDAM-Z. AMERIKA-LIJN. ALCHIBA, thuisreis 19 Sept. van Santos. ALCYONE, uitreis, pass. 20 September Dungeness. ROTTERD LLOYD. DEMPO. uitreis. 21 Sept, v.m. 7 u. te Be lawan SIBAJAK, thuisreis, 20 Sept. n.m. 5 u. van Sabang. BLITAR, thuisreis, pass. 19 Sept. n.m. 4 u. Sagres. DJAMBI, uitreis, pass. 20 Sept. v.m. u. Gibraltar. DIVERSE STOOM VA ARTBERICHTEN. AALSUM, 20 Sept. van R'dam te B -Aires. WINSUM. 18 Sept. van Zaandam te Arcnan eei. 4

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 16