Wat de Westelijke Ie klassers deden. LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 21 Sentember 1936 V.C.S.T.—L.D.W.S. 2—8. Uitstekend spel van L.D.W.S. in de tweede helft Met een even groote als verrassende zege op de zwart-witte Hagenaars hebben de LD.WS.-ers het seizoen ingezet. Niet al leen de productiviteit, maar ook het zeer goede spel viel ditmaal te prijzen V.C.S.T. dat den wedstrijd in een hoog tempo begon, had al spoedig succes met een zeer goed doelpunt van den linksbin nen. doch weinige oogenblikken later maakte Brouwer met een verrassend vleu gelschot gelijk, terwijl dezelfde speler kort daarop de Leidenaars de leiding gaf (1—21. Veel pleizier had L D.W.S van dezen voorsprong niet, want de snelle VC.S.T- linksbuiten maakte even later op keurige wijze gelijk. Door het missen van een straf schop lieten de gastheeren zich een fraaien kans om de leiding te nemen ontgaan. Nog voor de rust glipte Starre Jr. langs de beide backs en scoorde onhoudbaar 2-3. Slechts kort wist de thuisclub zich in de tweede helft tegen de overrompelende L D.W.S.-aanvallen staande te houden. Met een tam boogschot bracht Slinger land de score op 24 en even later was het v. Houten, die uit een penalty den stand tot 52 verhoogde. De weinige V.C.S.T-aanvallen bleken voor de hechte L.D.W.S.-verdediglng niet veel moeilijkheden op te leveren en aan de andere zijde was het Starre Jr.. die nog driemaal den bal goed kreeg aange geven en evenveel keeren het leer op han dige wijze in het Haagsche net deponeerde (2—8). De leiding van den heer Lankhorst was rustig en goed. D. V. S.—ALPHIA 6—1. Verrassend goed spel van de thuisclub. De thuisclub, die een goed getraind elf tal in het veld bracht, vertoonde een ver rassend goed spel en was over alle linies in samenspel en snelheid van handelen de baas. Met dit elftal, dat over een snelle voorhoede beschikt, met een stuwende halflinie en een behoorlijke verdediging, kan D.V.S., als nog wat op uithoudingsver mogen wordt getraind, (want daar zal veel van afhangen) in deze competitie wel wat bereiken. Reeds van den beginne hadden de groen zwarten het beste van het spel, ook al stelden de bezoekers er een enthousiast spel tegenover. Bij den eersten D. V. S.- aanval schoot Piket reeds tegen den paal. Alphia bracht het in de eerste helft spora disch verder aan de D.V.S.-back en enkele corners, terwijl D.V.S. herhaaldelijk ge vaarlijk voor het Alphia-doel zat. Filippo opent de score na ongeveer een kwartier spelens als de keeper is uitgeloopen en hij gelegenheid krijgt hard in te schieten. 10. De druk op het Alphia-doel blijft aanhouden en bij een overrompelenden aanval kan een der backs niet anders dan den bal in eigen doel slaan, 20. Kort daarop maakt P. Piket na een fraaien aanval een derde doelpunt, 30, terwijl de rechtsbuiten nog voor de rust zorgt voor een 40 voorsprong. Na de hervatting is het spoedig 41 door den Alphia-linksbinnen. Enthousiast ko men de bezoekers opzetten. De aanvallen zijn echter te doorzichtig en te veel wordt bij Alphia steeds op één man gespeeld, die ten slotte, behoorlijk gedekt, er ook niet veel van kan makgn. Als D. V. S. zich weer wat heeft los ge werkt. wisselen de kansen, welke door de thuisclub beter worden benut en nagenoeg elke aanval der groen-zwarten levert voor Alphia gevaar op. J. Piket als links-buiten enkele malen op het doel af en zijn scho ten suizen rakelings naast en over. Nog- maal weet hij zich keurig vrij te maken en uit zijn voorzet scoort P. Piket fraai een vijfde doelpunt, 5—1, welke voorsprong door den rechtsbuiten na een soloren op keurige wijze tot 61 wordt opgevoerd, met welken uitslag D. V. S. haar eersten wedstrijd verdiend heeft gewonnen. A.S.C. II—H.V.V. III 5—3. De roodzwarte reserves zijn erin geslaagd hun eersten competitiewedstrijd tegen H.V.V. III in een overwinning om te zet ten en dat resultaat vormde de welver diende belooning van het meerdere élan, waarmede onze stadgenooten zich in den 6trijd wierpen. Technisch waren er nog vele tekortkomingen, vooral het aangeven was zeer slordig, maar het enthousiasme deed prettig aan en wanneer deze ploeg behoudens een enkele versterking in de zelfde samenstelling blijft spelen, moet zij tot betere prestaties in staat zijn dan haar plaats het vorige jaar op de ranglijst deed vermoeden. Voor de rust, met den wind in den rug spelend, was A.S.C. het meest in den aan val. L. van Leeuwen opende na 5 minuten na goed doorzetten de score en Wurzer maakte er met een hard schot in het ver laten doel 2—0 van. In de tweede helft gaven de gasten aan vankelijk den toon aan: hun midvoor ver kleinde den achterstand tot 21, maar daarna pakte de thuisclub beter aan en Wurzer op de rechtsbuitenplaats voegde niet minder dan drie doelpunten aan de score toe. terwijl Pranger nog tweemaal werd gepasseerd. Het einde kwam dus met een 53 overwinning der gastheeren. Scheidsrechter Blok leidde den prettigen wedstrijd in het kader van het geheel. LUGD. IV—KOODENBURG II 4—3. Het begin is voor Lugd. onfortuinlijk, daar een der back's binnen de minuut in eigen doel schiet (01). Nog voor de rust neemt groen wit door de Boer de leiding over (21). Na de rust weten de hardwer kende blauw-zwarten spoedig den gelijk maker te scoren 12—2), om kort hierop zells de leiding te hernemen (23). Lugd. uns |ev*',eld'Z op en de Boer scoort Sfn» V 1331 5 min- voor het e.nde weet Sira zijn club wederom een I b!zo;'8eri (4-3>. waarmee 5,/5, X,?!?1 va,n dezen spannenden strijd. Een gelijk spel was een juiste ver houding. H. B. S.—HAARLEM 0—5. Ondanks het feit, dat H. B. S. haar 40- jarig eerste klasseschap herdacht, heeft deze wedstrijd ons niet kunnen overtuigen, dat zij er in den loop van dien tijd bijster op vooruit is gegaan in haar spel. Het zag er voor de rust nqg niet. naar uit, dat H.B.S. een zware nederlaag tege moet ging. Weliswaar zaten de Haarlem mers beter op den bal. maar de 10 voor sprong, dien zij na 25 minuten door een kopbal van De Winter had veroverd, gaf hun toch wel iets meer dan zij verdienden. In de tweede helft was het vrijwel met H.B.S. gedaan. Toen De Winter na 10 mi nuten spelen reeds tweemaal den invaller doelman het nakijken had gegeven, speel de Haarlem een gewonnen wedstrijd. Van der Hulst maakte er na een kwartier 04 van. terwijl Smit tenslotte na 24 minuten met een scherp schot voor het vijfde doel punt zorgde. V. U. K. F. C. 1—1. In de eerste helft nam V.U.C. na 10 mi nuten de leiding. Klein maakte den bal goed vrij, gaf over aan Stam. die een hard schot loste, dat in den linker-boven- hoek verdween. Na 22 minuten trok K.F.C. ten aanval en Van Wensveen loste een vliegend schot, dat doel trof (11). Veel moois gebeurde er voor de rust niet meer, zoodat deze met 11 inging. Na de rust hetzelfde spelletje. Hoe beide ploegen zich ook inspanden, het einde kwam met onveranderden stand. R. C. H.—XERXES 2—9. De Haarlemmers hebben eerst den hevi- gen wind mee. Toch is Xerxes direct flink in den aanval en scoort al spoedig. De vreugde is kort van duur. want direct maakt Hout voor R.C.H gelijk. Een der R.C.H.-backs is zoo onhandig in eigen doel te trappen (12). Xerxes heeft den smaak beet en weldra maakt West- dijk 13. Nog voor rust laat de Xerxes doelman dan een ver schot over zich heen in doel belanden (23). Met dezen stand breekt de rust aan. Xerxes komt na de hervatting weer op zetten en doordat de R.C.H.-backs nogal eens overtredingen begaan, krijgt Xerxes een vijftal strafschoppen te nemen, waar van Westdijk er vier weet te benutten (2—7). Xerxes weet nog tweemaal te doelpun ten (29). STORMVOGELS—C. V. V. 1—3. De nieuwe Rotterdamsche eerste klasser heeft in IJmulden een welverdiende over winning behaald. Het eerste doelpunt komt uit een hoek schop. Deze wordt naar Zaanen geplaatst, die den bal fraai langs Hollenberg in het IJmuidensche doel kopt (01). Door een fout van Tol maakt C.V.V. bijna onmid dellijk daarop een tweede doelpunt. C.V.V. speelt een fraai open spel. Een minuut voor de rust doelpunt Verhoef op nieuw (03). Scheidsrechter Vervoort kent Stormvo gels een penalty toe wegens hands van een C.V.V.'er. Schone plaatst den bal in het Rotterdamsche doel en de eer van IJmul den is gered. (13). D. F. C—AJAX 1—3. D.F.C. is het eerst in den aanval. Als de gasten wat zijn ingespeeld, gaat de strijd geruimen tijd vrijwel gelijk op. In "hei laatste kwartier komen de gasten sterk in de meerderheid en vlak voor de rust doelpunt Van Reenen onhoudbaar (01). Na de hervatting blijkt duidelijk, dat Ajax technisch een beter spel speelt dan D.F.C. Na een kwartier spelen vergroot Van Reenen den voorsprong tot 02. waar na de Dordtenaren zichtbaar ontmoedigd zijn. Als Punt in de voorhoede gaat spelen, worden nog enkele verwoede pogingen ge daan om de eer te redden, maar tever geefs. Vijf minuten voor het einde brengt Van Wijngaarden den stand op 03. waar na Punt slechts uit een strafschop het eenige tegenpunt weet te scoren. FE YENOORDD. W. S. 5—2. Eerst kort voor de rust had Feyenoord een goed moment en het was daarbij dat Kantebeen. overigens nog met een slecht schot waarbij de bal via den paal in het net belandde, de thuisclub de leiding ver schafte. (10). Na de rust was bij Feyenoord aanvoer der Van Heel, die hinder had van een tegen Blauw Wit opgeloopen knieblessure, ver vangen door Van Ooyen. Spoedig na de hervatting ondernam D.W.S. een fraaien aanval waarbij Mol den stand gelijk maak te. (1—1). Het duurde niet lang of Linssen bracht met een goed schot den stand op 2—1. De verdediging van D.W.S. kon den druk niet weerstaan en Kantebeen scoorde een derde doelpunt (3—1). Even nog een op flikkering bij D.W.S.. bekroond met een doelpunt van P. Melebers. die middenvoor was gaan spelen (3—2). doch daarna was was Feyenoord aan het woord. Linssen kreeg een gemakkelijke kans die hij dankbaar benutte (42). En kort voor het einde maakte Kante been er 52 van. Z. F. C.—H. D. V. S. 0—2. Na ruim een kwartier werd Z.F.C. een hoekschop noodlottig. Uit de goed voor doel geplaatste voorzet gaf Borranl den Schie dammers de leiding (0—1). Z.F.C. trachtte wel het spel te verplaat sen, doch H.D.V.S. kwam steeds gevaarlijk terug. In de tweede helft scheen het, dat Z.F.C. den achterstand zou inloopen, doch het Schiedamsche doel werd veelal op de ver keerde plaats gezocht. Uit een pass van I. v. d. Tuyn pikte van Eembergen den bal op en gaf keeper Dijk stra op korten afstand geen kans. (02). Ofschoon Z.F.C. vooral tegen het einde in de meerderheid kwam, wisten de bezoe kers den voorsprong te behouden en zij wonnen tenslotte volkomen verdiend. SPARTA—V. S. V. 2—0. Behoudens enkele door snelheid verras sende aanvallen, welke van beide zijden meestal van den rechtsbuiten kwamen, waren er geen bijzondere spelmomenten. Sparta miste den middenvoor Voormolen in wiens plaats de nieuweling Smeets speelde, die na 7 minuten snel profiteerde van ontijdig uitloopen van doelman Mickel en een heel goed doelpunt maakte. V.S.V. tracht in de tweede helft de Sparta-verdediging met snelle aanvallen te overrompelen. Weldra neemt Sparta weer het initiatief over, als De Boer. de links buiten van Sparta, een hoekschop neemt, mist de doelman, geen der Spartanen is echter in staat om die fout uit te bulten. Daarop maakt Pap'enhoven. na goed aan geven van Seton, met een hoog schot er 20 van. In den resteerenden tijd kan Sparta dien voorsprong gemakkelijk be houden. D. H. C.—A. D. O. 3—2. In het begin is ee,n overwicht van de Hagenaars te constateeren en reeds in de eerste minuut komt het D.H.C.-doel in gevaar. Er is ongeveer 25 minuten gespeeld, als D.H.C. er begint in te komen en succes heeft. Uit een pass van Van Nellen, weet Dltmar te scoren 1—0In de 38ste mi nuut maakt v. d. Berg met een fraai schot gelijk. (1—1). Na de rust is D.H.C. veel energieker. Toch weet Buyink, wanneer in de tweede helft reeds 26 minuten gespeeld is den Delftenaren de leiding te bezorgen en raakt A.D.O. er even uit. zoodat Van Dijk er weldra kans voor ziet den stand op 31 te brengen. In de laatste minuut weet Loof nog te scoren, zoodat het einde komt met een stand van 32. BLAUWWIT—EXCELSIOR 1—3. Het spelpeil was zeer matig. Toen Jongste een schot van Pais, van veraf en hoog in geschoten, waarschijnlijk door de zon ge hinderd, verkeerd beoordeelde, was Berg man er snel bij om te scoren 1—0. De rust ging in met een 10 voorsprong voor Blauw-Wit. De Blauw-Wit-verdediging maakte daarna enkele kapitale fouten, waarvan Niehoff profiteerde, 1—1. Het tweede doelpunt van Excelsior was evenmin fraai. De rechtsbuiten zette van de lijn af voor, de Blauw-Wit-achterhoede bleef staan en appeleerde, doch scheids rechter Kotte negeerde dit en Maaskant kon rustig inkoppen, 12. Bij 'n plotsellngen uitval der Rotterdam sche voorhoede liep Maaskant op een ïgr naar voren gespeelden bal in. hij kwam vrij te staan en met een keurig schot ver hoogde hij den voorsprong van zijn club tot 31. bestraft en de rust ging in met 22. Na de thee veroverden de gastheeren de lei ding. waarna zij met een houdbaar schot den voorsprong tot 4-2 verhoogden. Uit een strafschop, die eerst nog werd gemist, doch na overnemen succes bracht, verkleinden de roodzwarten den achterstand. Een 2de strafschop wegens hands werd gemist. Als door een blunder van den Bodegraven- doelman de thuisclub een doelpunt cadeau krijgt, ts de kans op een overwinning ver keken. Wel spelen de gasten 'de laatste tien minuten het beste spel van den mid dag, maar gescoord wordt er niet en met Bodegraven in den aanval komt het einde. H.V.V. n—ALPHEN II 6—3. In een prettigen, goed gespeelden wed strijd moest het reserveteam van Alphen de vlag strijken voor een goed en snel spe lend elftal van de Hagenaars, die een vijftal junioren in de gelederen hadden, wat een verbetering beteekende. Vooral de midvoor ontpopte zich als een uitstekend speler. Deze handige speler was het dan ook, die de score opende, vergrootte en tenslotte op 3—0 bracht. Toch waren de Alphenaren in het veld niet slechter. Het spel ging integendeel gelijk op, maar het verschil, zat in de voorhoeden. De Hage naars beschikten n.l. over een productief snel werkend aanvalsqulntet. Met een 30 achterstand voor de gasten werd aan de tweede helft begonnen en het zag er voor Albhen nog minder rooskleurig uit toen het uit een strafschop en een doel punt van den rechtsbinnen 50 werd. Toch hield men dapper vol. Linksbuiten Mulder zorgde voor den stand 51, terwijl Wind- horst een strafschop benutte. 52. H.V.V. scoorde nog eenmaal en Mulder benutte een voorzet van rechts, zoodat het einde met 6—3 voor de thuisclub kwam. LUGDUNUM VII—A. S. C. V 2—5. Spoedig hadden de rood-zwarten een 2—0 voorsprong, doch nog voor de ruit was de voorsprong tot 21 gereduceerd. Wel maakte groen-wit na de rust gelijk (22), doch het einde bracht A.S.C. een 52 zege. Lugd. V startte beter door in een goe den wedstrijd A.S.C. III inet 21 te klop pen. Lugd. VI speelde tegen Morschkwartier I gelijk (44), terwijl L ugd. VIII roemloos tegen Alphen V ten onder ging (1—5). BODEGRAVEN II—A.D.O. IV 4—1. Bodegraven II is in de competitie uitste kend gestart met een fraaie 41 zege op A.D.O. IV. Direct was de thuisclub sterk aanvallend en de doelman der gasten moest herhaalde malen handelend optreden Eerst na tien minuten kwam de eerste aanval van A.D.O. Daarop trekt Bodegra ven er weer tusschen uit, de linksbuiten zet voor en vla den rechtervleugel belandt het leder in de touwen, 10. Dan is het de linksbuiten van Bodegraven, die van kor ten afstand scoort. 20. Even later krijgt de rechtsbuiten der Hagenaars het leder in buitenspelpositie toegespeeld; zijn voorzet wordt onhoudbaar benut (21) Na de hervatting neemt Bodegraven het leder vanaf den aftrap mee, de rechtsbuiten zet voor. de linksbuiten kopt het leder door naar den vrljstaanden middenvoor, die in eens inschiet (31). Dit was ongetwijfeld het fraaiste doelpunt van den middag. Als de rechtsbuiten van Bodegraven na tien minuten den voorsprong tot 41 verhoogt is het pleit vrijwel beslecht. Het laatste halfuur komen de gasten onstuimig op zetten en de Bodegraven-verdediging krijgt het zwaar te verantwoorden. Het schieten der A.D O.-voorhoede, dat tot nu toe vrij slecht was geweest, wordt veel beter, doch doelman De Zeeuw keert alles. De laatste 10 minuten zijn weer voor Bodegraven, ge scoord wordt er echter niet meer. ALPHIA II—LUGD. II 2—4. De groen-witte reserves debuteerden niet onverdienstelijk in K.N.V.B.-verband, met een verdiende 42 zege op de Alphia-reser- ves. Eerst na 35 min .spelen, wist Koolloos de score te openen (01). doch een straf schop wegens hands, bracht den gelijkma ken (11), terwijl na 'n mistrap van Duy- zend de Oranje-midvoor zijn club de lei ding kon geven (21). Na de rust had Lugd. het wlndvoordeel doch het duurde tot 20 min. voor het einde voordat Kool loos den gelijkmaker wist te scoren (22). Het ging daarna veel beter bij de Leide naars en Koolloos verrichtte na een mooien aanval de hattrick, alzoo Lugd. een voor sprong bezorgend. (23). Kans op kans kreeg groen wit nadien en kort voor het einde joeg Breedeveld het leer ten vierde male langs den uitstekend spelenden Alphia doelman (24). Het einde bracht Lugd. een verdiende overwinning. Het de buut van den heer Warnaar was veelbe lovend. o LUGD. A.U.V.S. A JUNIORES 7—2. De 20 voorsprong van U.V.S. met de rust, was welverdiend. De hervatting gaf een ander Lugd. te zien en binnen het kwartier was de stand gelijk (22). Lugd. nam toen ook de leldln (32). waarna de blauw-witten, die zoo goed begonnen, er niets meer van terecht brachten. De eind stand werd 72 voor Lugd.. een uitslag waar niemand op gerekend had. De heer Maaskant verving den weggebleven scheids rechter op goede wijze. LUGD. (B)—U.V.S. (B) JUNIORES 6—3. Na 10 min. nam Lugd. de leiding (10), doch de blauw-witten maakten fraai ge lijk (l—li. In de U.V.S.-verdediging waren nog al eens gaten waarvan Lugd. profi teerde door in weinig tijd drie maal te scoren (41). Na de thee verkleinden de bezoekers uit een strafschop den achter stand (42). De resteerende tijd was vrij spannend. Lugd. scoorde nog twee maal. U.V.S. éénmaal, zoodat Lugd. met 6-3 won. RIJNSB. BOYS II—FIDES PACTA I 5—0. Dadelijk na den aftrap werd de score door den linksbuiten van ,pijnsburg ge opend. De thuisclub bleef in de meerder heid en door toedoen van linksbuiten en linksbinnen werd voor de rust de stand opgevoerd tot 30. Na de pauze wogen de partijen goed tegen elkaar op. Toch gelukte het den Fides Pactanen niet een doelpunt te maken. RIJnsb. B. daarentegen vond nog tweemaal het net. De leiding van den heer Nleuwenhuys was uitstekend. D.S.O. I—ZWART BLAUW I 5—t In het begin wegen de partijen tegen kaar op, maar spoedig is D.S.O. in de meer. derheid en als Duivenbode een ba! goed aangegeven krijgt geeft hij zijn club de lei ding. 1—0. Zwart Blauw doet dan eenige goede aanvallen waaruit tenslotte de links binnen den gelijkmaker uit scoort, l—1. Hierna valt D.S.O. steeds meer aan en de Zw. Blauw-achterhoede krijgt het zwaar te verduren Tenslotte moet zij zwichten. Veenenturf krijgt den bal vrij en geeft goed door naar bontje en deze schiet kei hard in 21. Na de rust hetzelfde spel. Zw. Blauw trekt zich in de verdediging terug, Maar dan maakt een der spelers hands en scheidsrechter v. d. Lee geeft een straf schop. Dontje schiet in (31) en weer krijgt dezelfde speler den bal. HIJ geeft goed naar rechtsbuiten Frigge en met een schitterend schot doelpunt deze 41. Hier na doelpunten beide partijen nog eenmaal en dan fluit scheidsrechter v. d. Lee het einde 52 voor D.S.O. D.S.O. II—ROUWKOOP II G—3. Spoedig neemt Rouwkoop de leiding (0—1) maar Koster maakt uit een doelwor- stellng gelijk, (1—1), en als de Rouwkoop keeper te ver uit zijn doel is geloopen is het Jac. v. d. Burg die D.S.O. de leiding geeft 21. Na rust scoort D.S.O. nog 4 maal waartegen Rouwkoop tweemaal doelpunt. Einde 63. De verdere uitslagen luiden: Roodenburg 4D.S.O. 4 1—2 en Roodenburg 3—D.S.O. 3 3—1. ZUIDERKWARTIER II—L.D.T.S. I 2—3. De strijd gaat aanvankelijk gelijk. Door belde partijen wordt in het eerste kwartier een doelpunt gemaakt. Bij een aanval van L. D. T. S. schiet de linksbinnen onthoudbaar in, doch na 5 minuten maakte Zuiderkwar tier door Zondervan gelijk 22. Na de rust een gelijkopgaande strijd met wisselende kansen. Door te ver opdringen der achterhoede ontstaat 't winnende doel punt voor L.D.T.S. (23). Hoewel Zuider kwartier alles op den aanval zet houdt de verdediging der gasten stand. ZUIDERKWARTIER III—A.S.C. VI 7—1. Zuiderkwartier ls voortdurend sterker en weet dit voor de rust in 4 doelpunten uit te drukken. De oudere A.S.C.-spelers kun nen het tempo niet volhouden. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Het einde komt met een 71 zege voor Zuiderkwartier. KATWIJK I—S.C.O, I 1—3. Katwijk speelt eerst tegen zon. Aanvan kelijk gaat de strijd gelijk op, hoewel de aanvallen van S.C.O. iets gevaarlijker zijn. Na 10 min. bij een S.C.O.-aanval, grijpt de keeper der gastheeren den bal nog voor de doellijn, doch de arbiter geeft een doel punt. Hierdoor komt S.C.O. meer opzetten en spoedig is het 20. Het laatste kwartier voor de rust is ech ter geheel voor Katwijk. Met een weinig geluk had het in deze periode gelijk kun nen wezen. Na de thee probeert Katwijk alles om den achterstand in te loopen, doch de verdediging van S.C.O. houdt stand. In- tusschen weet S.C.O. nogmaals te doelpun ten, terwijl Katwijk het doel maar niet kan vinden Van de voorhoede, voorname lijk van het binnentrio gaat weinig kracht uit, terwijl de halflinie de vleugels te wei nig steunt. 15 min. voor het einde weet de rechtsbuiten de eer te redden, terwijl in de laatste minuten L de Best een pracht kans verknoeit. Met Katwijk in den aan val wordt afgefloten. NIEUWKOOP II—BODEGRAVEN III 5—3. Bodegraven III bracht het er in Nieuw koop minder goed af. Het zag een 2—0 voorsprong ten slotte in een 5—3 nederlaag omgezet. Reeds twee minuten na den aan vang nam Bodegraven de leiding, om na 10 minuten den voorsprong tot 20 te ver- hoogen. Twee foutjes van de Bodegraven- achterhoede werden met twee doelpunten SPORTMAN II—U.V.S. IV 3—4. In een vlnnigen wedstrijd heeft Sport man beide punten moeten afstaan De beurt was eerst aan U.V.S., met een mooi schot maakt de llnks-binnen. 01. De linksbuiten van Sportman, maakte spoedig gelijk. Nog voor de rust brengt U.V.S. den stand op 12. Na de thee is het weer U.V.S., dit uit een doorbraak, 13 maakt. Een penalty voor Sportman wordt door den keeper gehou den. De druk op het U.V.S. doel wordt zwaarder. Een schot van dén midvoor heeft succes. Belde partijen scoren nog eenmaal zoo dat het einde komt met een 34 overwin ning voor U.V.S. o SPORTMAN V—L.D.W.S. V 7—2. Het Sportman-elftal bestond grooten- deels uit veteranen, terwijl L.D.W.S. een zeer jonge ploeg had. Spoedig maakt De Sportman midvoor 10. Even later maakt L.D.W.S. gelijk 11. Met de rust heeft Sportman een 31 voorsprong. Na de thee volgen de doelpunten elkaar op tot 71. Kort voor het einde maakt L D.W.S. 7—2. OOSTERKW. II—ZUIDERKW. IV 2—7. Reeds dadelijk ls Zuiderkwartier dat met 10 man speelt in de meerderheid en gelei delijk wordt gedoelpunt, met nu en dan een goeden aanval van Oosterkw. Ruststand 4-1 Na de thee hetzelfde spelbeeld. Het einde komt met een 72 overwinning voor Zui derkwartier. o ZUIDERKWARTIER ADSP. B—TONA ADSP 1—3. Zuiderkwartier verschijnt met 8 nieuwe spelers. Het blijkt, dat dit elftal nog rou tine moet krijgen. De rust gaat in met 1—1. Na rust scort Tona in de eerste 5 minuten reeds 2 doelpunten, waarmede ook zij haar kruit heeft verschoten. Het einde komt met een verdiende 3—1 overwinning voor Tona. M.S.V.—WETERINGSCHE BOYS II 7—6. Met een eclatante overwinning zette het elftal van de Martha-Stichting de compe titie in. Steeds waren de gastheeren sterker en met de rust was den stand reeds 40. Na de hervatting het zelfde spelbeeld, een aanvallend M.S.V., dat de score op voerde. Een drietal doelpunten werden nog gemaakt, zoodat de eindstand 7—0 was. SPORTMAN ADSP. B—ROODENBURG ADSP. 1—3. Direct na den aftrap, maakte Rooden burg een doelpunt. 0—1. Sportman kwam er beter in, doch kon niet verhinderen, dat Roodenburg nogmaals scoorde Na de rust was Sportman beslist sterker en spoedig was het 12. Nu is echter de beurt aan Roodenburg en door den stand op 13 te brengen, maakt zij de overwin ning tot een feit. A.R.C. I—RIJNSBURGSCHE BOYS I 4—1. De Alphenaren wonnen hun eersten com petitiewedstrijd nadat zij bijna den gehee- len tijd een meerderheid hadden gehad. Toch was het geenszins een eenzijdige ver tooning daar de R B. zich geducht te weer stelden. Zelfs namen de gasten na tien minuten de leiding en begingen toen de fout een verdedigende houding aan te nemen. On danks verwoede pogingen van de thuisclub bleef de stand tot de rust onveranderd. Doelman Glasbergen is dan zoo ongelug- kig den bal uit een voorzet van v. Wilgen in eigen doel te werken 11. Na de hervatting is A.R.C. wederom ster ker en het duurt niet lang of Bergshoeff brengt den stand op 2—1. Even daarna zorgt linkshalf van Dam met een ver schot dat de voorsprong ver groot wordt tot 31. Tenslotte maakt Bergshoeff aan alle onzekerheid een einde als hij een tiental minuten voor 't einde het leder ten vierde male inknalt, 41. ALPHEN in—SPORTMAN I 2—2. In een spannenden wedstrijd hebben beide partijen tenslotte de buit broederlijk gedeeld en we willen hier direct aan toe voegen, dat beide partijen hiermede ont vingen wat hen toekwam. In de eerste helft was het Alphen, dat sterk in den aanval was terwijl in de tweede helft Sportman iets meer aanvallend optrad. Na eenlg terrelnverkennen komt Alphen er iets beter in en na ongeveer twintig minuten wordt de Sportman achterhoede zoodanig ln het nauw gedreven, dat zij den bal in eigen doel werkt. Kort hierna maakt de Witte met een fraai schot na een goed opgezetten aanval via Broer en Oosterman er spoedig 20 van. Nog voor de rust maakt de Sportmanlinksbuiten met een goed schot 21. Na de hervatting komt Sport man sterk ln den aanval en de Jong c.s. moeten alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Op een gegeven moment krugt Heiimans het leder vrij voor doel en met een hard schot brengt hij de partijen op- gelijken voet. Hierna ontstaat een vinnige kamp om de overwinning, doch doelpunten blijven uit.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14