LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Haandag 21 September 1936 AKKERTJES J- AK Boerderijen in vlammen GEMENGD NIEUWS mmmm m&ÊKESl Duizenden kilo's hooi verbrand op Texel en te Uitgeest RADIO VROUW TE ROTTERDAM VERMOORD. MAN DOOR DE POLITIE GEARRESTEERD In een achterkamer op de tweede verdie ping van perceel 273 aan de Oranjeboom- straat te Rotterdam heeft de politie gis teravond het lijk gevonden van de 38-jarige gescheiden vrouw M. K. Omstreeks tien uur werd de politie gewaarschuwd door een kennis van den a.s. man van mej. K., die momenteel in een ooglijdersgesticht verpleegd wordt. Mej. K. had beloofd dat zij hem in den loop van den Zondag een bezoek zou brengen, doch zij was niet komen opdagen. Daar de man dit niet ver trouwde, waarschuwde hij de politie, die een onderzoek ter plaatse ging instellen. Toen een agent voor de deur. die toe gang- gaf tot de kamers van mej. K„ ver scheen. bleek het. dat de deur afgesloten was. Met eigen middelen opende de agent de deur en toen vond hij het ontzielde lichaam van de vrouw achter de deur liggen. Alles wees er op, dat, voordat de vrouw den slag heeft gekregen, een hef tige worsteling tusschen dader en ver moorde heeft plaats gehad. die nare schele hoofdpijtysteeds op dezelfde plaats Zoo'n dof, drukkend gevoel, vervolgens diep borend en niet meer om uit te houden Een half uur rust, ïoek de stilte en een of twee v»n die "AKKERTJES" sullen Product U oogenblikkehjk verlichting brengen en ongemerkt de Pijn geheel doen verdwijnen. er 12 stuks slechts 52 cent eigens recept van Apotheker Dumont few Vólgens 9405 (lngez. Med.K het raadhuis. Er stond een auto, die zoo Juist was aangekomen, voorafgegaan door een paar geüniformeerde motorrijders. Een dame en een heer waren uitgestapt, die als het Prinselijk paar werden begroet De menschen juichten het paar toe, ver- In het huis woonden verscheidene kost- heugd als zij waren, dat de gemeente Moer- gangers, die echter geen van allen iets verdachts hebben bemerkt in den loop van den Zondag. De politie heeft reeds ver scheidene menschen een verhoor afgenomen en tegen middernacht is een man gearres teerd, welke in het bureau Sande- lingpiein is ingesloten. EEN VUURZEE TE WERKENDAM. Zaterdagmiddag tusschen vier uur en half vijf is ten gevolge van hooibroei brand ontstaan in de boerderij, gelegen in de Harkebuurt bij Oosterend op Texel, be woond door den landbouwer Breen én eigendom van den heer Dros. Buren kwamen de bewoners, die zich nog niets bewust waren, de jobstijding bren gen. Niets kon worden gered. Een groote hoeveelheid hooi, landbouwwerktuigen en de geheele Inboedel werden een prooi der vlammen. De schade, welke naar schatting 20.000 gulden bedraagt, wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Te Werkendam. Zaterdagavond omstreeks half elf is brand uitgebroken in een der lanabouw- schuren van den heer C. Ippel. wonende aan den Visschersdijk. gemeente Werken dam. Het vuur, dat zeer snel om zich heen greep vond gretig voedsel in een in de on middellijke nabijheid staande hooiberg. Al vrij spoedig stonden de achterzijde van de schuur, de hooiberg en koren, dat even eens in de nabijheid lag opgeslagen, in lichter laaie. De brandweer die spoedig ter plaatse was. stond machteloos tegenover de vlammenzee en bepaalde zich uitslui tend tot het nathouden van de aangren zende woonhuizen, waarvan echter eenige schuren en hooibergen verloren gingen. Er heeft zich nog een ongeval voorge daan, dat nog goed is afgeloopen. De 17- jarige De Geus. stond in de nabijheid van een der brandende hooibergen, en geraak te toen het hooi brandend Instortte daar onder. Men wist echter den jongen uit het smeulende hooi te bevrijden De knaap is er vrijwel ongedeerd vanaf gekomen. De landbouwers T. T. Ippel, C. Ippel en A Dekker, wier landbouwschuren. huis raad, oogst en maaimachines enz. totaal in de vlammen zijn opgegaan, zijn ver zekerd. De brandweer is nog den gehee- len nacht met het nablusschingswerk bezig geweest. Te Uitgeest. Gistermiddag tegen kwart voor twaalf ontdekten voorbijgangers dat rook kwam uit het dak van de boerderij van den heer L. Klaver te Uitgeest. Zij waarschuwden de bewoners die thuis waren. De brand werd aangewakkerd door den feilen oostenwind en spoedig was dan ook een hooiberg, bevattende 120.000 kg. hooi een prooi der vlammen geworden. Het vuur sloeg over op de boerderij van den heer J Leek. waar 60.000 kg. verbrandde. De tus schen deze beide boerderijen gelegen hoeve van den heer P. Leek bleef gespaard, het geen moet worden toegeschreven aan de windrichting. In de boerderij van P. de Wildt. welke aan de andere zijde van de boerderij van J. Leek grenst, ging 25.000 kg. hooi verloren. Het mag een gelukkige omstandigheid heeten dat de sloot verleden jaar op aan dringen van dijkgraaf Cornelissen werd uitgebaggerd, aangezien daardoor voldoen de water voor de blussehingswerkzaam- heden aanwezig was. Anders zouden, naar men verzekert, alle zeven boerderijen welke hier bij elkander liggen verloren zijn gegaan. De schade wordt door verzekering ge dekt. EEN ONGEPASTE GRAP. Onderdeel van feestprogramma, dat beter weggelaten had kunnen worden- Een correspondent in Zuid-Holland van hel Hbld. schrijft: Bij de feestviering ter eere van de ver loving van Prinses Juliana Donderdag avond heeft in de gemeente Moerkapelle een vertooning plaats gehad, die een be denkelijk karakter heeft. Bij deze feest viering is n.l. een gefingeerd bezoek van cicn Prins en de Prinses aan deze gemeen te in scene gezet, waarbij een officieele ontvangst ten raadhuize heeft plaats ge had Tijdens de muziekuitvoering werd plotseling aan de daar verzamelde menigte de_ verrassende mededeeling gedaan „dat i rinses Juliana en Prins Bernhard op hun i-erugtoch van Amsterdam naar Den Haag door Moerkapelle waren gekomen en zich bij net raadhuis bevonden". Terstond na deze mededeeling door den gemeente-se cretaris gedaan, ijlden de menschen naar kapelle de eer van dit hooge bezoek was aangedaan. Het quasi-Prinselijk paar liet zich die toejuichingen welgevallen en aankte wuivend daarvoor. De enthousiaste stemming steeg ten top toen de burge meester der gemeente het jeugdig paar ge- lukwenschte en vervolgens de toegestroom de menigte toesprak. Daarna begaf het verloofde paar zich binnen het raadhuis cm even later zich weer aan de menigte te vertoonen, die hen opnieuw toejuichte, cie muziek speelde het „Wilhelmus" Het was een echte feestelijke plechtigheid. Na korten tijd vertrok het paar, voorafgegaan door motorrijders onder enthousiaste toe juichingen der bevolking, die in de don kerte van den avond niet hadden bemerkt dat het toegejuichte paar niet waren de Prinses en den Prins, maar geschminkte jongelui uit de naburige gemeente. De feestcommissie heeft de burgerij een verrassing willen bereiden met iets heel bijzonders, dat te voren niet was aange kondigd. Een verrassing is dit bezoek in derdaad geweest maar verscheidene inge zetenen hebben zich aan deze vertooning aan toch werkelijk geërgeTd en zij hebben hebben het beschouwd als een grap van zeer bedenkelijk gehalte, om 't maar zacht uit te drukken. Bovenstaand bericht kwam ons aldus het Blad zóó ongeloofelljk voor, dat wij ons om nadere inlichtingen gewend heb ben tot den burgemeester van Moerkapel le. Deze deelde ons mede, dat de feitelijke gegevens juist zijn Er was Donderdag den geheelen dag feest in de gemeente; een onderdeel van het programma luidde: „feestelijke intocht van 't verloofde paar" Ik heb geen oogenblik gedacht aldus de burgemeester dat men het voor ernst zou opnemen. Er schijnen echter enkele personen geweest te zijn, die geloofden dat het werkelijk gebeuren zou. De muzikanten wisten ook. dat het geen werkelijkheid zou zijn. Op onze vraag, wie die gefingeerde „Prins" was, antwoordde het hoofd dezer gemeente: „Een manufacturier uit Ber- kel, afkomstig uit Moerkapelle, die ieder een kende". o BRUTALE INBRAAK TE HILVERSUM. Voor ruim 1600 gulden aan sieraden gestolen. Tijdens uitstedigheld van de familie is ingebroken in de woning van den heer V. d. V aan de Gijsbrecht van Amstelstraat te Hilversum. Men is binnengekomen door het uitlich ten van de keukendeur aan de achterzijde van het huis. Uit een theetafel, welke in de huiskamer stond, is een aantal sieraden ontvreemd, tot een totale waarde van f.1625; om. worden vermist een platina armband-horloge, bezet met ongeveer 20 kleine brilliantjes, een platina armband, bezet met brilliantjes, eenige platina- spelen. eveneens met brilliantjes, en een gouden corsage-speld. Uit ten doosje op een de slaapkamers is een bedrag van f. 2.58 weggenomen. Hoewel het geheele huis is doorzocht, blijkt verder niets te zijr. gestolen. Zoo is b.v. een groot aantal zilveren voorwerpen onaangeroerd gelaten; ook zijn geen kas ten opengebroken. Uit alles blijkt, dat men hier met heden te doen heeft gehad, die precies wisten wat er te halen was en waar. De heer V. d. V. is niet tegen inbraak verzekerd. UITSLAANDE BRAND TE AMSTERDAM. Gisteravond ontdekten voorbijgangers rook en een rooden vuurgloed in een der bovenverdiepingen van het perceel Marnlx- straat 255. waarvan de achterkant uitziet op de Westerkade te Amsterdam. De bewo ners werden gewaarschuwd, in het bijzon der de bewoner van het gedeelte, waar het vuur zün oorsprong scheen te vinden na melijk de achterzijde van de tweede étage. De betrokken huizen zhn verdeeld in voor- en achterwoningen, elk bestaande uit een hulskamer met alcoof en een keuken. De bewoner van 2 hoog achter kon zich tüdie met zhn vrouw en kind in veiligheid brengen, evenals de bewoner van het voor huis der étage. Op de bovenverdieping was geen van beide bewoners aanwezig. Door de keuken deur van 2 hoog-achter kon het vuur, dat in de keuken woedde, zich een we« banen langs het trappenhuis naar boven en van daar door de zolderverdieping naar het dak Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen dan ook aan de voorzijde uit het zolderraam en aan de achterztide uit de ramen van tweede, derde en zolderver dieping. Na een ruim half uur was de brandweer het vuur meester. De achterwoningen der tweede en derde verdieping waren toen vriiwel geheel uitgebrand, terwijl het voor gedeelte van deze étages vrij ernstig van het vuur te lijden hadden gehad en ook de1 zolderverdieping en gedeelten van het dak door de vlammen zwaar waren beschadigd. De familie K. was verzekerd, de bewoner van drie hoog achter, de heer B.. die vrij wel al ziln bezittingen in de vlammen zeg opgaan, echter niet. In de keuken van twee hoog achter, waar de brand ontstond, had de vrouw des huizes een waschketel met inhoud op een bran dend petroleumstel laten staan. Vermoede lijk moet hier de oorzaak van den brand gezocht worden. AANVARING OP HET IJSSELMEER. Zaterdagavond laat is het stoomschip Zuiderzee van Kope's Scheepvaartagentuur te Amsterdam .dat om negen uur van het IJ vertrokken was voor den gebruikeliiken vracht- en oassagiersdienst naar Zwolle tusschen Marken en het Keteldiep, in aan- varine gekomen met de tjalk Nleuwezorg. van Hasselt, welke met een lading hout op weg was naar Diemen Kapitein van de Zuiderzee was de heer H. Schippers, terwijl de tjalk eigendom was van den heer J. van Huizen, die met zijn vrouw aan boord was. Tengevolge van de aanvaring zonk de tjalk onmiddellijk. De schipper en zijn vrouw konden worden gered en aan boord genomen van de Zuiderzee, die de reis naar Zwolle kon voortzetten. De tjalk is midden in het vaarwater ten noordoosten van Marken gezonken en ligt geheel onder water. Gistermorgen heeft het loodswezen een baken op de pleats van het ongeval aan gebracht. opdat de scheepv&art eeen hinder van het wrak zal ondervinden De oorzaak van dé'aanvaring zal nader worden onderzocht. Dn tjalk was niet ver zekerd. AUTO GESLIPT. Gisterochtend is te Oude-Schoot onder Heerenveen, de 23-jarige heer Tulner, me disch student wonende te Akkrum, met zijn auto in volle vaart tegen een boom gere den, doordat de wagen op den gladden weg slipte. De heer T. brak een been en kreeg inwendige kneuzingen. Hij is naar het dia- conessenhuis te Leeuwarden overgebracht. Gisterochtend om half tien is een perso nenauto, komende uit Groningen, met .be stemming Marum, aan het Hoendiep ter hoogte van Oostwolde door de gladheid van den weg geslipt en tegen een boom gebotst. In den wagen bevonden zich met inbegrip van den chauffeur zes personen. De bestuurder, de 55-jarige H.-Koster, wo nende te Groningen, bekwam een hoofd wonde en inwendige kneuzingen; de 35-ja- rlge J, de Vries, eveneens uit Groningen, kreeg een hersenschudding. Zijn 37-jarige echtgenoote werd aan beide beenen gewond. Hun twee kinderen, meisjes van negen en tien jaar, bleven ongedeerd. De 79-jarige heer S. van Dijk, inwonende bij de familie de Vries, kreeg een hersenschudding. Dokter J. Huininga uit Tolbert verleende de eerste hulp. Daarna zijn alle gewonden per auto voorloopig naar huis vervoerd. DOODELIJK ONGEVAL OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Zaterdagavond omstreeks 8 uur is op den onbewaakten overweg aan de mr. Tripkade te Maartensdijk de 52-jarige J. de V. uit Utrecht door den sneltrein uit Amersfoort gegrepen en op slag gedood. Er hing een dichte mist en het slachtof fer was eenigszins bijziende. Men ver moedt dat hierin de oorzaak van het treu rig ongeval ligt. De machinist bemerkte niets en reed gewoon door. doch bij aan komst te Utrecht ontdekte men de aan rijding. Onmiddellijk werden de autori teiten gewaarschuwd en werd de lijn af gezocht- Bij de plaats van het ongeval werd werd het lijk gevonden. AUTO TEGEN EEN PAAL. Vier inzittenden gewond. Zaterdagmiddag kwam een auto in de bocht bij de Chr. school te Harmeien te veel naar rechts en botste tegen een der lichtpalen. Van de vijf inzittenden werden er vier gewond. Een ruim zestig-jarige heer kreeg ernstige inwendige kneuzingen, een dame brak een sleutelbeen, terwijl voorts de bestuurder en nog een dame min der ernstige hoofdwonden opliepen. De auto werd aan de rechterzijde zwaar be schadigd. De gewonden werden bij den heer M. Schaap binnen gebracht. Een pas- seerende zuster van „Huize Gaza" ver leende de eerste hulp, terwijl later ook dr. Buitenhuis hulp verleende. Later op den avond werden drie gewonden per auto van Geneesk. dienst der gemeente 's-Gra- venhage, naar hun woonplaats (den Haag) vervoerd. Tegen den bestuurder zal proces verbaal worden opgemaakt, wegens veroor zaken van lichamelijk letsel door schuld. De wagen was niet verzekerd. ONDER EEN AUTO GERAAKT. Op den hoek van den Bezuldenhoutsche- weg en de Laan van Nieuw Oost-Indië te 's-Gravenhage werd gistermiddag de 33- jarige wielrijdster mevr. A. C. M. uit de Zonnebloemstraat door een personenauto, bestuurd door den 30-jarigen C. W. v. d. B uit Den Haag, aangereden. De wielrijdster kwam te vallen en liep hierbij een schedelbasisfractuur op. In ernstigen toestand werd het slachtoffer door den Eerste Hulpdienst naar het zie kenhuis Bronovo vervoerd. De Crt. AUTOBUS-ONGELUK ONDER KLUNDERT. Zeven personen licht gewond. Gisteravond te kwart over acht heeft op den Langeweg onder Klundert een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De autobus van den heer Tichelaar welke den dienst onder houd tusschen Klundert en Lage Zwaluwe is, vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting, tegen een boom gereden. De botsing was zoo hevig dat de wagen doormidden werd gescheurd en om den boom heen kwam te staan. De persoonlijke ongelukken, die de botsing tengevolge had, waren van betrekkelijk lichten aard. De chauffeur bekwam twee ribfracturen en moest met een particuliere auto naar zijn woning worden vervoerd. Vier personen, die lichte verwondingen hadden opgeloopen, werden door dokter van Schaick verbonden, terwijl twee anderen, eveneens licht gewond, bij dokter de Ruiter werden binnengebracht. Twee passagiers kwamen met den schrik vrij. Het aantal ge wonden blijkt dus zeven te bedragen. BUITENLANDSCH GEMENGD. ONTPLOFFING IN AMMONIAKFABRIEK. Gisteravond heeft in een ammoniak- faibrlek te Bragno, nabij Savona (Italië), een ernstige ontploffing plaats gehad. Uit de puinhoopen heeft men tot midder nacht twee geheel verkoolde UJkan gebor gen. Zeven personen, waaronder vier inge nieurs, zijn levensgevaarlijk gewond. Men twijfelt of zij er het leven zullen afbrengen. DE SCHEEPSRAMP OP DEN NIJL. Aantal dooden bedraagt 25. Bij de scheepsramp, welke op den Nijl plaats vond, zijn, naar geconstateerd kon worden, 25 personen, onder wie ook een aantal kinderen, om het leven gekomen. Eenige personen zijn er in g&slpqgd. zich zwemmend te'redden. AUTOBUS VERONGELUKT. Negen zwaargewonden. BIJ Wllhelmshaven is tengevolge van mist een autobus door de gesloten slag- boomen van de spoorlijn SandeJever ge reden en tegen de locomotief van den trein en een baanwachtershuisje gebotst. De baanwachter is bij het ongeluk zwaar ge wond en eveneens 8 passagiers van de bus. AUTOBESTUURDER VERLEENDE GEEN VOORRANG. Op het gevaarlijke kruispunt nabij hotel „Oud-Leusden' onder Amersfoort, is gister middag omstreeks twaalf uur een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Op genoemd tijd stip bereikte een auto, bestuurd door den heer de W uit Amsterdam, den beruchten driesprong. Op hetzelfde moment naderde uit de richting Doorn een lichte motorfiets, waarop twee personen waren gezeten. De autobestuurder, die meende, dat de motorrijder, ofschoon van rechts komend, zou stoppen, reed door. Een aanrijding volgde. De motorrijder, de heer v. d. W. uit Amersfoort, kwam met den schrik vrij. De duorijder, de tienjarige J. B. uit Amersfoort, was er ernstiger aan toe. Met verschillende wonden en inwendige kneuzingen, werd hij per ziekenauto naar het ziekenhuis „de Lichtenberg" te Amers foort overgebracht.* DOODELIJK JACHT-ONGELUK. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur was de 57-Jarlge H. J. H., directeur van een ver- zekeringsmaatschapij te Arnhem met een vriend in de nabijheid van Ede in de bos- schen van Westerrode aan het Jagen. Toen de twee jagers zich op eenigen afstand van elkaar bevonden, hoorde men plotseling een schot uit de richting van H. De vriend sloeg er geen acht op, daar hij dacht, dat de heer H. het schot had gelost. Later hoorde hij echter gekreun. Hij begaf zich naar de plaats, waar het gekreun vandaan kwam en zag de heer H. doodelljk gewond op den grond liggen. Waarschijnlijk is de heer H. gestruikeld over een boomstronk, waarbij zijn geweer is afgegaan en hemzelf heeft getroffen. Toen een ijlings ontboden geneesheer op de plaats des onheils was aangekomen was de heer H. reeds overleden. DE STORM AAN DE AMERIKAANSCHE KUST. De storm, die langs de Atlantische kust raast, heeft New-York bereikt. De wind loeit met een snelheid van circa drie hon derd kilometer per uur door de straten. Doordat bijna alle verbindingen verbro ken zijn, weet men niets, omtrent het lot van ae bewoners van sommige eilanden, welke door stortvloeden worden geteisterd. Men vreest ook voor de bewoners van Long Beach en anders plaatsen. Vler-en-dertig der 42 vermisten van het visschersvaartulg dat bij Kaap May ver gaan is. zijn levend in een sloep gevonden op twee mijl uit de kust. Het aantal slacht offers van den orkaan is dus belangrijk ge ringer dan aanvankelijk gemeld. Daar bovendien een vlschersvaartuig, dat men verloren waande in de haven is terug gekeerd, schat men het aantal personen, dat tijdens den storm om het leven is ge komen, op zeven. Vijtien personen worden nog vermist. VOOR DINSDAG 22 SEPTEMBER. Hilversum I, 1875 M. AVRO.-Uitzen ding 8.00: Gram.pl. 9.00: Kovacs Lajos orkest 9.50: Gram.pl. 10.00: Morgen wijding. Gram.pl. 10.30: De Violiers 11.00: Huish. wenken 11.30: De Violiers 12.30: Gram.pl. 1.30: Viool en piano, voordracht 3.00: Causerie over de as knipcursus 3.05: Omroeporkest en solist 4.00: Piano-recital 4.30: Kinderkoor- zang 5.00: Voor de kinderen 5.30' Omroeporkest én gram.pl. 7.00: Dans muziek 7.30: Causerie over de a.s. En- gelsche les 7.40: Dansmuziek 8.00: Berichten ANP. 8.10: Gevar. programma m. m. v. Kovacs Lajos' orkest, Accordeon- Ensemble en solisten 10.00: Radio-too- neel 10.30: Ensemble Iliescu 11.00: Berichten ANP. 11.10: Dansmuziek 11.40—12.00: Gram.pl. Hilversum II, 301 M. KRO.-uitzending 8.009.15 en 10.00:: Gram.pl. 11.30 12.00Godsd. halfuur 12.15: KRO.-Melo- disten, zang en gram.pl. 2.00: Vrouwen uur 3.00: Gram.pl. 4.00: KRO.-orkest en Gram.pl. 5.45: Gelukwenschen 6.00: Gram.pl. 6.15: De KRO.-Meeuwen 7.00: Berichten 7.15: Katholieke Pers in Nederland, causerie 7.35: Sporthalfuur 8.00: Berichten A.N.P, Mededeelingen, Gram.pl. 8.15: Sted. orkest Maastricht 9.00: Gram.pl. 9.30: Causerie over den а.s. modecursus 9.40: KRO-orkest 10.30: Berichten A.N.P. 10.35: Gram.pl. 10.45: KRO-Boys en solist 11.15: Farkas Jenös Hongaarsch orkest 11.4512.00: Gram.pl. Droitwlch, 1500 M. 11.20—11.50: Gra- mofoonpl. 12.10: Orkestconcert 12.50: Sted. Orkest Edinburgh en solist 1.50— 2.20: Jaca Wilson's kwintet 4.20: „Louis beats Baer", causerie"— 4.40: Het Hunga- ria-Zigeuner-orkest 5.05: Gram.pl. 5.35: Vocaal en Instrumentaal concert б.20: Berichten 6.45: Het Brldgewater kwintet 7.35: Plano-recital 8.20: Revue-programma 9.45: Radio-tooneel 10.00: Berichten 10.30: BBC-orkest en solist 11.3512.20: Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 11.20: Orkestconcert 3.00 en 4.00: Gram.pl. 4.50: Piano-recital 5.50 Orkestconcert 8.50: Operette-uitzending 11.5012.35: Populair concert. Keulen, 456 M. 6.50 en 12.20: Orkest- concert 1.35: Gram.pl. 2.35: Gevar. concert 4.20: Orkestconcert 5.30: Omroepkoor 7.00: Omroepklelnorkest 8.30: Nedersakslsch Landes-orkest 9.20 10.20: Omroeporkest, koor en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Salon-orkest 1.30: Dansmuziek 1.502.20: Gram.pl. 5.20 Salon-orkest 6.50 en 7.20: Grajn.pl. 8.20: Klein-orkest en zang 10.3011.30: Gram.pl. 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Dans muziek 1.30: Salon-orkest 1.502.20: Gram.pl. 5.20: Klein-orkest 6.35: Gram.pl. 8.20: Omroeporkest en zang 10.3011.20: Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: Po pulair concert en dansmuziek 10.20: Berichten 10.35: Sportreportage 10.50: Viool en piano 11.05: Weerbericht 11.2012,05: Symphonieconcert (Gr.pl.). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. EN Voor Dinsdag 22 September. Ie programma: lederen dag van 8—2<j uur; AVRO, VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 8—01 uur: KRO, NCRV. enz. 3e programma: 8.00 Keulen 8.45: Diversen 10.0510.20: Keulen 10.50: Keulen 11.20: Parijs R. 12.20: Brussel VI. 14.20: Deutschl.s. 14.35: Keulen 15.20: Parijs R. 16.05: Deutschl.s. 16.20: Keulen 17.20: Brussel VI. 19.00: Keulen 20.20: Brussel Fr. 21.20: Keu len pl.m. 22.20: Brussel VI 22.30: Brussel Fr. pl.m. 22.50: Berlijn. 4e programma: 8.00: Brussel VI. 10.35: London R. 16.50: Droitwich 18.20: Diversen 18.45: Droitwich 20.45: Lon don R. 22.30: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. DANSVREUGDE DOOR EEN BOM VERSTOORD. De communistische Jeuedvereeniging te Vlenne, in Zuid-Frankrijk, had Zaterdag avond een openlucht-bal georganiseerd. Tegen middernacht werd een bom mid den tusschen de dansende jongelieden ge worpen. Een hunner had de koelbloedig heid het projectiel snel op te nemen en weg te werpen. Met een ontzettende knal spatte de bom uiteen. De ruiten der huizen in de buurt werden vernield. De jongelieden begaven zich in de rich ting vanwaar de bom was geworpen om de daders van dezen aanslag op te sporen. Dezen slaagden er in, in het donker te ontkomen, waarbij zij hun af tocht met revolverschoten dekten. Daarbij werd een jongeman zoo ernstig gewond, dat hij inmiddels in een ziekenhuis is overleden. GROOTE BRAND TE HANKAU. MEER DAN 1000 WONINGEN VERBRAND. De Chlneesche pers maakt melding van een erooten brand te Hankau. waarbU meer dan 1000 huizen een orooi der vlammen zouden zlin ?ev. - den e>eter'eele ccbade bedraagt eer. mi'lloenen dollars. De berichten soreken van tal van dooden en gewonden. De tuiste aantallen zitn even wel nog niet bekend. HOLLAND-O. AZIE LIJN. GAASTERKERK, uitr., 19 Sept. van Dairen. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. ALMKERK, uitr., 18 Sept. v. Karachi. TAJ ANDOEN, uitr., 19 Sept. te Sydney. KON. PAKETVAART MIJ. NIEUW HOLLAND, 18 Sept. v. Singapore n. Adelaide. HOUTMAN, 17 Sept. v. Batavia n. Lorenzo Marques. HALCYON LIJN. STAD ZAANDAM, 18 Sept. v. Stockholm. STAD ZWOLLE, Casablanca n. Tunis, pass. 17 Sept. Gibraltar. MIJ. OCEAAN. PILYPHEMUS, Java n. Amst., pass. 18 Sept. Gibraltar. KON. NED. STOOMB. MIJ. BARNEVELD. 18 Sept. n.m. 9 u. v. Amst. te Hamburg. ROTTERD LLOYD. BALOERAN, 22 Sept. v.m. 9 u. v. Batavia te R'dam verwacht. o DIVERSE STOOMVAARTBERICHTFN. JONGE JOHANNA, 18 Sept. v. Emden te Oran. KATENDRECHT, 18 Sept. v. Constanza te Avonmouth. KATWIJK, 18 Sept. v. Archangel n. Rouaan SLIEDRECHT, Hamburg n. Philadelphia, was 18 Sept. 80 mijlen O. van Cape Race. VEERHAVEN, 18 Sept. v. Wilmington te Savannah. COLYTTO, 18 Sept. v. B. Aires te Rosario. ALBIREO. 18 Sept. v. Archangel n. Amst. WALBORG, Amst. n. Gdynia, pass. 18 Sept. Holtenau AGNITA, 17 Sept. v. Rouaan te Houston. MEGARA. 18 Sept. v. Ardrossan te Liver- P0°L 2-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10