AUTO's TE HUUR ZANDBERGEN v. d. MEENE - Oegstgeest met en zonder Chauffeur KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 19 September 1936 katwijksche reddings-brigade LOSSE NUMMERS van ons blad Officieele Crisispublicaties Burgerlijke Stand van Leiden vragenrubriek UIT DE OMSTREKEN OEGSTGEEST ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. THIJS IJS M DE DRIE D\DET% VA JV SLECHTBEDEELD AUTOBUSDIENST WASSENAAR—VOORSCHOTEN. Bij K. B. Is ongegrond verklaard het be roep, ingesteld door de N.Z.H.T.M. te Haar lem, tegen de beschikking van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij de aan H Bol huis, te Noordwijk aan Zee, verleen de vergunning tot het ln werking bren gen van een autobusdienst tusschen Was senaar en Voorschoten, in dier voege is gewijzigd, dat als eindpunt te Voorscho ten, in plaats van begin Papelaan, het ge- meentehuisplein is vastgesteld. AALSMEER. Bekroningen op de Dahlia- tentoonstelling. Bij de keuring van de geëxposeerde dah lia's in „De Oude Veiling" waren de uit slagen als volgt: Eere-prijzen: Zilv. med. van H. M. de Koningin, groep dahlia's van (a. W. Tops- voort. Aalsmeer. Id. van H. K. H. Prinses Juliana, groep dahlia's van fa. D. Bruide gom. Baarn, ld. gemeente Aalsmeer, groep dahlia's van fa. K. Maarse Dz. Jr. te Aals meer. Id. van den burgemeester van Aals meer, N.V. Tb. Bur. Enchantress v.h. H. Carlee, Haarlem. Extra prijzen. Zilv. medaille (natural, groep dahlia's van C. Meijer, Santpoort; verg. zilv. medaille (natural, groep dahlia's H. J. v. Oosten, Den Haag. Kalender'37, groep dahlia's van P. P. v. Bergen. Aals meer. Id„ groep dahlia's van Gebrs. de Ruyter. Oegstgeest. Gouden medailles: de groepen van fa. W. Topsvoort, fa. D. Bruidegom en K. Maarse Dz. Kleine gouden medailles: de groepen van N.V. Tb. Bur. Enchantress v.h. H. Carlee en N. J. v. Oosten. Verg. zilv. medaille: de groepen van P. P. v. d. Bergen en C. Meijer. Zilveren medailles: de groep dahlia Bal- lego's Surprise van J. G. Ballego. Lelden en de groep dahlia van Gebrs. de Ruyter, Oegstgeest. Getuigeschrift le klasse: Dahlia Nagels Byou, van E. Nagels te Wilryck; id. van fa. D. Bruidegom, Baarn; dahlia Angelo Rossi van dezelfde; dahlia Vlammenspel van P. Dekker, Nieuwe Niedorp; dahlia Leiden's Orange van J. G. Ballego en Zn.. Leiden. Getuigschrift van verdienste: dahlia's Petit Prince van E. Nagels. Wilryck, Mijn heer Alph. Aerts van E. Nagels. Wilryck: No. 1 van Tb. Bur. Enchantress v.h. H. Car lee, Haarlem; Royal Auverque van dezelf de; Grietje, van R. Andries de Splegelaer en Zn.. Grimmingen; Adries Superba van dezelfde; Oranje As van dezelfde; Le Ba- rois van N. C. Veldhuis, Hillegom; Beauty of the Garden van fa. D. Bruidegom. Baarn. Zilveren beker voor de beste binnenr landsche nieuwigheid: Dahlia Vlammen- spel van Piet Dekker, Nieuwe Niedorp. Zilveren beker voor de beste bultenland- sche nieuwigheid: Angelo Rossi, van fa. D. Bruidegom,. Baarn. o HILLEGOM. Hedennacht te kwart over twaalf is een personenauto uit Aerdenhout, die op de trambaan stilstond door de tram aan gereden. De auto en de tram werden beide beschadigd. De bestuurder van de auto is verbonden door dr. Versluys en leden van de E.H.B.O. De bestuurder en de drie an deren inzittenden verkeerden onder den Invloed van sterken drankt. De politie maakte proces-verbaal op. GEEN FOOIEN! 6704a GEEN FOOIEN! Opnieuw verlaagde prijzen. Station f. 0.30 per wagen vice- versa. Stad f0.40. Buitenritten speciaal lage prijzen volgens opgaaf. Zonder chauffeur ruime 5- en 7-pers. wagens f.10.- p. dag, 6 ct. p. K.M., f.1.- p. uur. Benzine en olie inbegrepen. Nieuw materiaal. All-Risk verzekerd. TELEF. 2879 SPAARGARENSTRAAT 1—3. TELEF. 2879 ons in een enorme, hypermodern ingerichte staalfabriek, waar het werk aan den loo penden band geschiedt in een tempo, dat hooge eischen stelt aan de vaardigheid en de zenuwen der arbeiders. Charlie, wiens taak bestaat ln het vastdraaien van twee moeren met twee sleutels, kan op den duur tegen het jagen niet op en veroor zaakt een paniek in de fabriek, met als resultaat zijn overbrenging naar een zie kenhuis. Als hij genezen is wordt hij aan gezien voor den leider van een stakings optocht. Ditmaal komt hij in de gevange nis terecht. Hij onderdrukt een gevangenis- oproer en wordt tot zijn spijt vrijgelaten. Verder ziet men op het doek zijn kennis making met een jong meisje, een zwerf- stertje, voorts de avonturen, die hij mee maakt als nachtwaker in een warenhuis en als assistent-mecanicien. Charlie wordt nog een zingende kellner, waarbij hij veel lof inoogst. Het slot opent voor hem en 't meisje een optimistische toekomst. Woensdag 7 October a.s. 8 uur n.m. zal wor den aangevangen met den nieuwen Cursus E. H. B. O. Medisch leider Dr. W. E. HEUTING, in het Recderijlokaal, midden Boulevard. Aanmelden vóór 30 September bij de Secretaresse, Varkevisserstraat 300. 9391 HET BESTUUR. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering der Commissie van Plaatselijk Schooltoezicht. Deze vergadering werd gehouden in het Gemeentehuis. De voorzitter ds. R. P. A. Rutgers herdacht het overleden lid. wijlen den heer J. J. Kraal en bracht een woord van dank voor wat hij voor de commissie is geweest. Voor zijn echtgenoote is het een groote slag; dat God haar moge steu nen. De secretaris, de heer P. H. CastenmlUer las de notulen. De heeren A. Kuipers en Joh. Zuyderduyn hadden eenigc scholen bezocht, waarover de eerste verslag uit bracht. Daaruit bleek, dat de school aan den Noordwijkerweg nog steeds veel last ondervindt van straatlawaal. Aan de beurt van aftreden waren ds. Rutgers eti de heer L. v. d. Zwan. De vol gende tweetallen zullen den gemeenteraad aangeboden worden: 1. Ds. R. P. A. Rut gers en ds. H. Ph. Ingwersen: 2. L. v. d. Zwan en D. J. Kleen. Wegens het overlijden van den heer Kraal moest een nieuwe vice-voorzitter ge kozen worden. Met alg. st. werd voorgedra gen het oudste lid der commissie de heer Nic. Bos, die zulks echter om gezondheids redenen niet aanvaardde. Na een paar vrije stemmingen kregen de heeren Kuipers en v. d. Zwan evenveel stemmen, zoodat het lot moest beslissen. Dit viel ten deel aan den heer A. Kuipers, die zijn benoeming aannam. De heer Joh. Zuyderduyn hield dan een inleiding over; „Bouwmaterialen en hun herkomst", waarvoor de voorzitter hem dankte. De heer A. Kuipers werd bereid gevon den om ln de vergadering van December een onderwerp te behandelen. Een voorstel van het bestuur der Herv. Scholen zal aan het gemeentebestuur ge richt worden om de boomen in de Voor straat vóór de school van den heer C. v. d. Rhee eens geducht te kappen, wegens be lemmering van het daglicht. De schoolarts dr. A. in 't Veld. had hier ook reeds op gewezen. Hierop volgde sluiting. De Nova-bioscoop. In de Nova-bioscoop wordt deze week Charlie Chaplin in „Modern Times" ver toond. Vooraf gaat een uitgebreid journal en een paar bijfilmen, w.o. de aardige, ge kleurde teekenfilm „De porseleinen winkel" He Chaplinfllm heeft geboeid van begin tot einde. Er is nog steeds niemand, die de wereld zoo hartelijk kan laten lachen en tegelijkertijd ieder's hart zoo kan ont weren. Zijn daden, bewegingen en geba te» spreken alle talen! De film verplaatst HET BLAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT UW ADVERTENTIEN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT LISSE. Gevondenblauw-grijze mantelceintuur, liondenbelastingpennlng, armbandhorloge, manchester jas, 1 paar dameskousen, een potje met inhoud, bos sleutels. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd; M. Huisman, relig., Bronck- horststraat 42 J. C. van der Geest. Of- femweg 70 C. H. Pranger, 1.1. verpleegster Zwarteweg 20 J. A. Schreiner, Langeveld 46 G. B. M. Schulte. Voorstraat 12 A. Plug. huishoudster. Piet Heinstraat 25. Vertrokken: G. J. van Rheenen en fam., autohandel, naar Wassenaar. Dr. Mans- veltkade 6 K. D. de Jong. stucadoor (o.) naar Leiden. Sophiastraat 861 A. E. J. Winterlnk, winkeljuffr. naar Doesburg, Marktplein C. 264 H. Hulshoff Pol en fam. ingenieur, naar Eindhoven, Sperwer laan 3 A. Keestra. hulp i/d. huish., naar Menaldumadeel. Marssum 299 Th. Hoge- nes en fam., chauffeur, naar Katwijk a/Zee Varkevisserstr. 305 C. W. Houwaard. db.. naar Oegstgeest, Rijnsburgerweg 26 I. C. J. Schüder geb. Dabelstein en fam., naai ster, naar Den Haag, Zandvoortschestr. 59 a Th. W. de Bruijn, religieuse onderw.res, naar Rotterdam. Waterloostr. 188 a C. Smit en fam.. los arbeider, naar Warmond Bijleveldlaan E. 24 L. Th. M. van Urk, naar Driewegen, Huize Lange Maire" P. M. Bardoel, 1.1. verpleegster, naar Maar tensdijk, Molenweg 31 J. Hoogstraten, naar Voorburg Wed. M. W. Versantvoort geb. Horsten, naar A'dam Fanius Scholten- straat 39 hs. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Adriana, d. van A. Koeman en P. A. Wijnands Agatha, d. v. J. Ciere en N. van Rooijen Willem, z. van B. Star en E. Hoek Maartje Cornelia, d. van J. de Monije en C. Waasdorp Geertruida Theresia Maria. d. van C. J. Duijndam en Th. M. C. de Groot. Ondertrouwd: J. P. J. Caspers en M. A. van Gijlswijk G. A. Wiggers en T. Rut gers Getrouwd: N. J. Hermans en M. F. den Otter P. L. J. van Dam en M. M. Korte- kaas P. Riethoven en J. van Beelen. Overleden: Emmetje Pijnse van der Aa. 76 j. wed H. Tijsterman. G evonden: 1 kussentje met inhoud; 1 schooletui; 1 portemonnaie; 1 bolhamer; 1 ceintuur; 2 brillen; 1 kinderschoen; 1 al pino muts; 1 ring met sleutel':; 1 paar kin derschoentjes; 1 armband Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen worden uitsluitend des Woensdags en des Zater dags van 121 uur nam ten Politleburecle te Noordwtjk-Binnen verstrekt- OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. GevestigdWed. S. Wassenaar geb. Zand bergen, Valkenburgerweg 12; T. A. Koets h. i/d huish.. Warmonderweg 80; R. de Rochemont, Prins Hendriklaan 1; Wed. A. M. Schram de Jong geb. Wernlnk, Konln- ginnnelaan 9; M, Kort en vr„ autolakker, Balistraat 20; Tr. de Vries, ass. Leidsche Volkshuis, Boonstraat 1; A. M. Buijs. kin- derj Oranjelaan 19; S. C. Zeestraten, vroedvrouw. Dorpsstraat 1W. van Vliet, de Kempenaerstr. 58; H. E. Jedner db. Oranje- laan 24; B. Spruit, melkventer, Sumatrastr 36; C. M. M. Spruljt geb. Mol, Sumatra- straat 36; P. Schoneveld kant bed., de Kempenaerstraat 62; A K. Vooijs, db. Emmalaan 67; M. H. Schreuder en vr. cartonnagewerker de Kempenaerstraat 80; W. Kreukniet de Kempenaerstraat 80; Fr. C. Westenberg, de Kempenaerstr. 80; J. Helfrich en gez. bedr leider giashandel Julianalaan 19: A. Soesman Anna Buren- laan 15: Joh. A Burgers, Anna van Buren- laan 15; M. A. Harten, Anna van Buren- laan 15; L. W. J. Holleman, Anna van Burenlaan 15; F. H. J. A. Wilmar. Anna van Burenlaan 15; J. W. Kuijpers 1.1. verpl.. Endegeest; W. J. Elburg, kant. bed. Ter- weeweg 64; H Kircher. db. Julianalaan 4; H. N Overvliet. Wyttenbachweg 83; M. J. van der Burg geb. Ros Valkenburgerweg 13. Vertrokken: A. M. Vermeij, db. naar Oude water. Westerwal 22a: C. M. van den Berg naar Nijmegen, St. Annastr 79; G. W. Duthler en gez. n. Apeldoorn, Beekbergen Arnhemscheweg 534; M. Verhagen, verpl. naar Alphen a.d. Rijn. van Genderenstr. 21; H. M. J J la Rivière, 1.1. verpl. naar Lelden Kamerlingh Onneslaan 40; A. Vreeken h. i. d. huish. naar Alkemade, Oude Wetering A 56; M. Kruijff. verpl. naar Leiden, Leeuwe rikstraat 25; M, J. vc'n der Meer naar Lel den, O. Singel 218: W. Vavier geb. van Leeuwen naar Leiden, v 't Hoffstraat 7a; P. P. van Eisen naar Norg; E. Jongkamp naar Breda, Kon. Mil. Academie; A. van Egmond en gez. naö# 'Lelden. Steenschuur 10; H. H. Veltman kant. bed. naar Rijswijk Z.-H.. Thierenskade 130: J. H. Nottlng huish. naar Coevordën, Kerkstraat 7; E. M. Meijer, onderwijzeres naar Leiden. Zeeman laan 12a. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Andries Spaargaren 28 jr. transportarbeider wonende te Oegstgeest, Terwecweg 40 en H. de Roode 28 jaar. zon der beroep wonende alhier. Geversstraat 69. Geboren: Wijnand z van W. Rijsdam en KI. Spierenburg. H. Morschweg 35. RIJNSBURG. Loop iler Bevolking. Gevestigd: Mej. A. de Mooy geb. v. Eg- mond en kinderen. Hofstraat 30. v. Rot terdam Petroneila de Mooy, naaister, Brouwerstraat 120, v. Noordwijk. Vertrokken: P. Schoneveld en echtge noote. n. Katwijk, Noordwijkerweg 40 A. L. v. d. Brand. n. Oegstgeest. Borneostraat 21 P. v. d. Eykel en gezin, landbouwer, n. Katwijk, Zeeweg. 21a D. Anker, land arbeider, n. Oegstgeest, Valkenburgerweg 11 M. Kort, autolakker, n. Oegstgeest, Balistraat 20 W. v. Vliet, dienstbode n. Oegstgeest. De Kempenaerstraat 58 D. v. Klaveren, landarbeider, n Ilpendam, Oostzaanderweg C 123. Burgerlijke Stand. GeborenGerrit, z. v. N. v. Egmond en A. Knetsch Marinus, z. v. C. Kromhout en C. Knoop. Getrouwd: W. H. Haasbroek jm. 22 j. en A. J. v. d. Mey jd. 24 j, M. de Mooy jm. 25 j. en J M. v. d. Zalm jd. 23 j. OndertrouwdP. v. Egmond en N. v. Tilburg. o- SASSENHEIM. Gevonden: een lipssleutel N. 6015; een nikkelen dames arnlband; een giocne ceintuur; een gele muts; een bruine da- mestasch inh. zakdoek en eenige papieren een bril Inlichtingen bij de politie. STEUN GRIEND- EN RIETCULTUUR. Naar aanleiding van de onlangs afge komen mlnlsterieele beschikking betref fende den steun voor 4-jarige grienden, blad-, mat- en dekriet, waaruit is gebleken, dat voor het gewas 1936/1937 op gelijke wijze en tot dezelfde bedragen steun zal worden verleend" als voor het gewas 1935/ 1938, wordt degenen, die voor den steun voor 4-jarige grienden en het bladriet in aanmerking wenschen te komen, aange raden, zich ten spoedigste in verbinding te stellen met de Nederlandsche Akkerbouw- centrale, Bezuldenhout 15, 's-Gravenhage. Daar de steunverleening aan de griend en rietcultuur altijd bedoeld is geweest als zeer tijdelijk, wordt de aandacht er op gevestigd, dat het bovenvermelde niet in houdt, dat voor den volgenden oogst de zelfde steun zal worden verleend en gele genheid tot overneming zal worden ge boden. Belanghebbenden zullen zooals in middels bij de gricndcultuur reeds wordt getracht door het vormen van een orga nisatie zelf maatregelen dienen te treffen tot verbetering van de prijzen. 's-Gravenhage, 18 September 1936. 9364 de Gem. Chr. Zangvereenlging Zanglust en de R.K. Harmonie St. Cecilea, aangevuld door leerlingen van de R.K. en Chr. scho len. Men trok ten aanschouwe van een tal rijk publiek naar het gemeentehuls aan de Delftschekade. Hier memoreerde de heer Klusman in een warm gestelde rede het doel van dezen avond, waarna burgemees ter Keyzer dank bracht aan allen die aan het welslagen hadden medegewerkt. Hier op volgde zang van het jeugdkoor van Zanglust, en van Zanglust zelve, waarna de verdere rondgang door de beide ge meenten volgde, nadat bij het gemeente huls zich nog bij den stoet hadden gevoegd pastoor Kammers, de beide kapelaan, ds Vermet. de burgemeester, de wethouders en onderscheidene raadsleden. Het geheel was een welgeslaagde avond, waaraan het prachtige weder zeker niet weinig mede werkte VEUR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. G. F. van der Arend en M. P. van Rijn. VEUR-LEIDSCHENDAM. Prachtige Fakkel- en Lampionoptocht. Op initiatief van den heer Klusman heeft ook hier de bevolking uiting gegeven aan haar medeleven met de verloving van H.K H. Prinses Juliana. Hiertoe had gisteravond een fakkel- en lampionoptocht plaats, waaraan zeker door 2000 personen, klein en groot, is deelgenomen. Te 7 uur had de opstelling plaats aan de Damlaan, waarna de kleurige stoet door ae straten trok. Hieraan namen deel de R.K. Volsbond. de R.K. Bouwvakarbeiders, de R.K. Fa brieksarbeiders, de Chr. Meisjesvereer.iging Eensgezindheid, de B.V.L.. R.K en Neutrale E.H.B.O., het Roode Kruis, de Chr. Gym nastiekvereniging Odilo, de Coöp. Tuin bouwveiling. de L.T.B.de R.K. Tuinders- patroons. de R.K. Land- en Tulnarbeiders, WARMOND. Loop der bevolking. Vertrokken: T. Rietkerk naar Sassen- heim H. J. Kooyman naar Heemstede J. J. M. A. van Rek naar IJmuiden J. A. Schneyderberg naar Heemstede P. Schoneveld naar Oegstgeest E. Schone veld naar Leiden I. Tubes naar Hagen (Duitschland) G. K. Pecskovzky naar 's-Gravenhage G. H. Derriks naar Hulst (Zld.i H A. J. Roosen naar Boven- karspel. Gevestigd W. A. G. Schoneveld geb. Byvank. B 177 M. J. Duynhoven. B 41 A. Simek, woonschip Julia A. Pronk. A 79 G. P. v. d. Kerkhof-en gez.. A 49 W. Wynhof, A 79 Th. J. Naarstig P 8 30 Studenten, Phllosophicüim, A 101 J. A. v. Disseldorp. A 79 H. Zegers en gez., E 11 A. Saers, A 101 C. Smit cn gez..E 24 A v. d. Aar. A 114d L. M. Geluk en gez., E 5. o WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: Clir. E. Adrian, zonder beroeo, uit Genève, Stoeplaan 27 M. J. Bes.Z- breurtje, hulp in de huishouding, uit Rid derkerk, Langstraat 27 P. Bensch, cöl- portrlce. uit Den Haag, Groot Hoefljzerlaan 13 G. J. Btekhuls. onderwijzeres, uit Apeldoorn, de Lus 2 L Blase, vreemd, dienstbode, uit Den Haag, Duinvoetlaan 28 A. H. Bos, winkelier, uit Den Haag, Ridderlaan 1 E. Brandstadter, vreemd, dienstbode, uit Dlnslaken Did., Gr. Haesebr. weg 27 B. J. de Bruijn, zonder beroep, uit Rljssen. Hoogeweg 10 P Th. Fokke, zonder beroep, uit Haastrecht, Groenen- daal 1 J. J. France, zonder beroep, uit Den Haag, Raadhuislaan 4 C. P. W. Glaudemans, kinderjuffrouw, uit Haarlem mermeer, v. Z. v. Nijeveltstr. 156 J. Groe nendijk. zonder beroep, uit Lelden, Burcht straat 2 G. Demant, vreemd, dienstbod^ uit Den Haag, Raadhuislaan 15 P. J. L. Gras. zonder beroep, uit Maarheezc, Mo lenstraat 28 R. A. de Groot en vrouw, zonder beroep, uit Amsterdam, Prinsenweg S3 J. Helnstra dienstbode, uit Mook, v. d. Oudermeulenlaan 13 L. Hancock, vreemd, kinderjuffrouw, uit Engeland, Duindlgt 4 M. P. Toolens geb. Lamoré. zonder beroep, uit Brlelle, Santhorstlaan 2 E. P Ereikson geb. Melchers, vreemd, hulshoudster, uit Eindhoven, v. Calcarlaan 19 H. A A. Penders en gez chef Haag- sche Automobiel Mij., uit Rotterdam, Kat- wijkscheweg 22 M. Petrasch. vreemd, dienstbode, uit Voorburg, Hotel De Kieviet J. H. Reijer en vr.. stuurman Mij. Neder land, uit Den Haag, L. Kerkdam 107 G. J. J. van Rheenen en vr., autohandelaar, uit Noordwijk. Dr. Mansveltkade 6 T. Roorda, dagmeisje, uit Den Haag, Waldeck Pyrmontlaan 12 B. de Rooy en gez., han delsreiziger, uit Waalwijk, v. Z v. Nijevelt- straat 302 H H. Schlossmacher. vreemd, dienstbode, uit Duisburg Did., Eikenlaan 35 J. B Timmer, zonder beroep, uit Apeldoorn, Bloemcamplaan 82 N. Too lens, hulshoudster, uit Capella Zld., Storm v. 's Gravesandeweg 73 L. A. Vellenga en gez., kap. inf.. KN.I.L.. uit Bandoeng, N.O.I.Wittenburgerweg 84 A. W. Ver- seveld. dienstbode, uit Ridderkerk. Gr. Haesebroekscheweg 23 A. Vlieland, dienstbode, uit Katwijk, Wittenburgerweg 90 J. C. Wassenburg. winkelbediende, uit Leiden, Langstraat 75 M. Weber, vreemd, dienstbode, uit Den Haag, Klein Hoefijzerlaan 1. Vertrokken: P. C. van Steen, naar Eind hoven, Stratumschedljk 5 Joha. Zwigge- laar, naar Leiden. Lusthoflaan 67 A A. J. Muller, naar Essen Did. H. Messe- mahr, naar Den Haag Schenkstraat 135 S. C. H. Ouborg, naar Amsterdam. Nlc. Wit- senkade 22 A. J. A. v. d. Geest, naar Veur, Veurschestraatweg 305 A. G. Ha ver, naar Sassenhelm, Bijdorpstraat 34 C. Th. Hoggeveen. naar Woerden, St. Jo seph Pensionaat H. J. de Ronde, naar Den Haag, Isingstraat 246 W. Reijenga, naar Deventer. Brink 6 G. M. A. Jansen, naar Hilversum, Sumatralaan 9 C. M. G. HartkampKarstens, naar Leiden, Fagel- straat 24 P. Janzik naar Duitschland W. Gostinski, naar Duitschland K, Schögl, n. Amsterdam. Hunzestraat 57 P. Grootenboel- en gezin, naar Den Haag, Zoutmanstraat 25 I M. R. M. R. Bendro, naar Leiden, Nieuwe Rijn 35 C. J. Buts. naar Kockengen S. M. Massaar, naar Den Haag, Ant. Heinsiusstraat 72 G. G. Block, naar Duitschland. GEBOREN Carel Johannes, Z. van Th. Verbiest en C. Westerhoven Adriana Catharina. D. van C. J. Kooien en E. Loos Greta, D. van J. Visser en A. v. d. Spek Rudolf Bern- hard, Z. van Th. H. Teunissen en A. H. Mozar Gerrie, D. van H. Hoek en G. Schaap Arie, Z van T. Meijvogel en N. v. d. Plas Wilhelm Christiaan Hermanus, Z. van W J. Kamp en L. J Heinemeijer Cornelus Eugenlus Maria. Z. van W. J. van Holsteijn en E. P. v. Benten Batje, D. van H. v. Marsbergen en K. Vis Jo hannes Theodorus, Z. v. Th. H. P. Blokker en A. A. v. Kesteren Ardlanus, Z. van M. Kistemaker en J. A. de Groot Mar- garetha, D. van A. Jongcjan en A. M Oos- terwijk Johannes Michanël Maria, Z. v. J. Luk en E. A. v. Leeuwen. ONDERTROUWD- R. P. Biansjaar jni .24 J. en M. L de Boer jd. 19 J. o OVERLEDEN. W. Bonlnk. M. 49 j. E. WelsMar- quenie, Vr. 31 j. M. v. T. Leiden. Bodegraven, Gouda, Nleuwpoort, Gormchem, Grevelduin, Ca- pelle. 28. Slechtbedeeld begreep nu Thljsje's plan al ras, en hij ver stopte zich ln 't struikgewas; Thijs is naar een open plek dan toe gegaan, en daar, als boom vermomd, gaan staan. Zoo wachtte hij, heel kalm en zeer op zijn gemak; zijn arm die door het gaatje stak, leek wel een tak. Nu hoopt hij maar dat 't- wachten niet lang duurt, want hij kan niets beginnen vóór dat dwergen en de vogel komen in zijn buurt. Nu, té veel hoeft hij niet van 't geduld te vergen: want ziet, daar wand'len reeds twee dwergen. Hun gezichten staan heel kwaad zij voeren ook den vogel mee aan 'n eindje draad. De vogel Ozonstralen met zijn gouden tooi zat gewoonlijk ln een groote stalen kooi; dat was voor hem geen pret, en, al zittend werd hij stijf en dik en vet. Dit deed den boozen dwergen veel verdriet, want al die dikte stond hem niet du: gingen zij hem daag'lüks luchten, al was 't dan ook met moede zuchten. Om te zorgen dat hij niet kon vluchten, hielden beide dwergen hem met 'n touwtje vast ja, die luie kerels vonden het een heele last! 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7