YSCOLA'S de djdualetóe Vvtft a/tOe Jaatyetydw lEIDSCH nmm - Tweede Blad Vrijdao 18 Secletter 1938 UIT DE RIJNSTREEK Ide Ernestine Mees; 3de Herman Hilge- nisn; 4de Marletje Grevers; 5de Bregtje Hopljmans; 6de Wim v. Tol; 7de Marletje v. d. Holst; 8ste Rietje de Smit; 9de Jan EekoolJ. Groep Begonia's: 1ste prijs Ernestine Mees; 2de kinderen Van der Boon: 3de Wim van Tol; 4de Hans Thijssen; 5de H. van Veen; 6de Bertha Verhart; 7de Didey Schaap; 8ste Eiserlekje Pfundt; 9de Koos Idenburg. Groep Ageratum: 1ste prijs kinderen v. d. Boon; 2de Betsie Grevers; 3de Ernestine Hees; 4de Wim van Tol; 5de H. van Veen; 6de kinderen Van der Boon; 7de Jan Hoo- geveen. Fuchsia's: 1ste prijs Ernestine Mees; 2de kinderen Van der Boon; 3de Rietje de Smit; 4de Annemleke Smulders; 5de Nelly Kouwenhoven; 6de Hans Thijssen; 7de Karei Verhart; 8ste Rika Kouwenhoven. Groep Mignon-dahlia's: 1ste pr. Marletje Grevers; 2de W. F. de Bree; 3de H. van Veen; 4de mej. G. van Nlevaart. Groep Chrysanhemums: 1ste prijs kin deren Van der Boon; 2de W. F. de Bree; Sde Adrlaan Grevers; 4de mej. G. v. Nle vaart; 5de H. van Veen. Groep Pleris tremula: 1ste prijs W. Jansse; 2de H. v. Veen; 3de juffv. d. Boon; 4de Hans Remmerswaal; 5de mej De Geus. Salvia's: 1ste prijs kinderen Van der Boon; 2de mej. C. Nlevaart. Groep Asperage sprengerii: 1ste prijs H. van Veen; 2de H. van Veen; 3de Ernestine Mees; 4de kinderen Van der Boon. Groep Margarieten: 1ste prijs Piet Gre vers; 2de K. v d. Boon; 3de Dirk Hilge- raan; 4de Hans Thijssen; 5de Wim van Tol; 6de kinderen Van der Holst; 7de H. van Veen; 8ste Ernestine Mees. Inzendingen door vakmenschen: Groep Fuchsia's: 1ste prijs Arle de Roolj; 2de Dirk de Rooij; 3de Adriaan Groen wegen; 4de Adriaan Zonnenberg. Groep Salvia's: 1ste prijs mej. De Rooij; 2de mej. G. van Biezen; 3de S. J. Duiven voorden; 4de mej. G. van Egmond; 5de Johan van der Lely; 6de mej. Zegwaard; 7de juffr. M. van Biezen. Colleus: 1ste prijs juffr. G. van Egmond: 2de mej. v. d. Berg; 3de Arle Zegwaard; 4de mej. De Rooij; 5de S. Zonnenberg; 6de M. C. Duivenvoordenv d. Velde; 7de A. J. Duivenvoorden; 8ste Marie van Zetten. Groep overjarige Geraniums: 1ste prijs Jan van Biezen; 2de Juffr. Van Tol. Groep overjarige Begonia's: 1ste prijs Marie van Blezen; 2de Dick de Rooij Groep overjarige Fuchsia's: 1ste prijs Van der Boon. Groep Pteris tremula: 1ste prijs mej. Duivenvoorden-Van der Velde; 2de A. J. Duivenvoorden; 3de mej. Van Zetten; 4de Jan van der Lely; 5de Juffr. De Rooij; 6de S. Zonnenberg: 7de idem. Groep Margarieten: 1ste prijs Adrie de Rooij; 2de mej. G. van Egmond; 3de Dick de Rooij; 4de Frans van der Lely; 5de Truus Zegwaard; 6de Jeane Zegwaard. Groep Asparagus: 1ste prijs Wim Zeg waard; 2de juffr. Duivenvoorde-v. d. Velde: 3de S. J. Duivenvoorde: 4de G. v. Egmond; 5de Annie van der Lely; 6de juffr v. d. Berg; 7de Johan van der Lely; 8ste Frans van der Lely. 1 Chrysanthemum; 1ste prijs mej. De Rooij; 2de Jan van der Lely; 3de Annie v. d. Lely; 4de mej. M. van Biezen; 5de mej. G. van Biezen. Groep Ageratum: 1ste prijs juffr. Van Egmond; 2de Dick de Rooij; 3de Adrie de Rooij; 4de Frans v. d. Lely; 5de Wim Zeg waard; 6de Truus Zegwaard. Groep Mignon Dahlia's; 1ste prijs mej. de Rooij; 2de G. van Egmond; 3de v. d. Lely; 4de mej. Dulvenvoorden-v. d. Velde; 5de mej Zegwaard. Groep Zonalen: 1ste prijs Jan v. Biezen; 2de Adrie de Rooij; 3de Frans v. d. Lely; 4de mej. G. van Egmond. Groep Begonia's: le prijs Dirk de Rooij; 2ue Dirk van Barneveld; 3de Jan v. Biezen: 4de Adrie de Rooij. Groep Fagelus: 1ste prijs juffr. G. van Egmond; 2de Jeane Zegwaard; 3de Dtck de Rooij; 4de Frans v. d. Lely. COMITÉ WASSENAAR'S HULDEBLIJK. 9255 flngez Med.V ALPHEN. Woensdag 23 September a.s. zal in onze gemeente de gelegenheid zijn open gesteld voor kostelooze inenting en her inenting en wel voor de Ingezetenen van Aarlanderveen ten huize van den heer W. v. d. Wind. arts. des v.m. 9 u.; idem van de Lage Zijde, van de Oostzijde van de Aar- brug tot aan de grens van Zwammerdam in het raadhuis in de Raadhuisstraat des n.m. 2 uur; idem van de Lage Zijde, van de Westzijde van de Aarbrue met inbegrip van de Ridderbuurt tot aan de grensschei ding met Koudekerk en Woubrugge ten huize van den heer W. v Wermeskerken. arts, des nam. 2 u.: idem van de Hooge Zijde vanaf de grensscheiding met Zwam merdam met inbegrip van de buitenwijken tot aan de Hofbrug ln het Huis der Ge meente in de Julianastraat des nam 2 u. en idem van de Hooge Zijde vanaf de Hof- brug tot aan de grens van Hazerswoude in het Huis der Gemeente in de Julianastraat des voorm. 9 uur. Het is van belang dat bii de aanmelding trouwboekjes of ge boortebewijzen der kinderen worden mede gebracht. Nabij het Hazeveld werd de hand wagen van den galanteriekoopman P. U. aangereden door een personenauto. De koopman zelf kwam er goed af, doch ide wagen en inhoud werd belangrijk bescha digd. Vermoedelijk zal de schade onderling worden geregeld. BODEGRAVEN. HULDIGING VAN DEN HEER A. SCHULING. Aan het Vorstelijk paar. Ons wordt gemeld: De bijzondere positie, die de gemeente Wassenaar op grond van aloude en tegen woordige betrekkingen met het vorstenhuis inneemt, heeft er toe geleid, dat zich ter plaatse een comité heeft gevormd, met het plan aan het Jeugdig vorstenpaar ter ge legenheid van het huwelijk een geschenk uit de gemeente aan te bieden. Het werk comité, waarvan burgemeester J. J. M. Wiegman voorzitter is. bestaat voorts uit de heeren H. Brouwer, K. Floor, mr. F. W. T. Furnée (penningmeester), P. A. Hitzert, ds. W. A. B. ten Kate, H. C. J. van Os en mr. H. B, Wlldt Meyboom (secretaris). Dit comité, dat eerstdaags zal worden aange vuld met een eere-comité, zal een oproep richten tot alle Ingezetenen van Wasse naar om het gestelde doel te verwezen lijken. Met waardeerende gevoelens voor het feit, dat men ook te Wassenaar behoefte gevoelt. huide te brengen aan Prinses Juliana en Prins Bernhard, betreuren wij anderzijds toch de oprichting van dit spe ciale comité, omdat hierdoor aan niet ge- wenschte versnippering wordt medege werkt. Beter ware 't, indien alle landge- nooten hun bijdrage zouden zenden aan het bereids opgerichte Landelijke Comité. Red. „L. D." Van een autobus gevallen. De 12-j. G. M. alhier, die op een der autobussen van den dienst Noordwijk aan ZeeDen Haag was geklommen, viel er op de van Zuylen van Nijeveltstraat ter hoogte van de Johan de Wittstraat af. Met een schedelbasisfractuur werd hij per zie kenauto naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Toen de ziekenauto met bovengenoemde patiënt den Rijksstraatweg indraaide, reed zekere K. uit Den Haag, ondanks 'n stop- teeken door de politie tegen deze auto aan en vervolgens tegen mej. W., die langs den weg stond te wachten op het passeeren van de Kon. Familie. Met een wond aan het achterhoofd en een lichte hersenschudding, werd ook zij naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Ten nadeele van mej. var. der G. uit Den Haag werd uit een fietstasch het daar in bevindende geld ontvreemd. Zij had de fiets eenige oogenblikken langs den weg geplaatst omdat zij onder het rijden iets had verloren, waarna zij even zocht. Als hoofd der O. L. School. Het sympathieke hoofd van de O. L. School, de heer A. Schuling was 25 jaar onderwijzer en 25 jaar onderwijzer lnonze gemeente. Die dag mocht niet onopge merkt voorbijgaan en hoewel de drukte der vorige week wel wat schade deed aan de voorbereiding en eigenlijk slechts weinigen van dezen feestdag wisten, is het tot een hartelijke huldiging gekomen, die zeker meer dan verdiend was! De heer Schu ling toch, is een plaatsgenoot van groot formaat, een man van organisatietalent, die op velerlei terrein zijn krachten geeft. Inzonderheid echter op het terrein van zijn school, waarom de hulde zich dan ook hoofdzakelijk beperkte tot den kring der vrienden van de O. L. School. In het gym nastieklokaal werden de heer en mevr. Schuling met hun zoon in den kring der vrienden ontvangen en daar eerst toege sproken door den heer A. H. Doornik, oudste onderwijzer aan de school. Deze sprak waardeerende woorden over de ver houdingen aan de school en over de sa menwerking met het hoofd De prettige band, die vroeger met hem als lid van het personeel bestond, is óók, toen de verhou ding veranderde, gebleven. Een bloemenmand werd aangeboden. Daarna sprak de heer M. Hak namens de oudercommissie en de ouders zelf, gewa gend van de groote liefde van den jubilaris voor zijn school, waarvoor hem niets te veel is, waarom de ouders dezen dag aangrij pen om te getuigen van hun dankbaar heid. Volgende spreker was de heer J. Beljen, die een persoonlijk woord van waardeering sprak als vriend en propagandist voor de Openbare School, waarvoor ook de heer Schuling zooveel van zijn talenten besteed heeft. De heer A. H. v. d. Most sprak namens Volksonderwijs in gelijken zin. De heer Schuling was altijd bereid zich te geven, als het om de belangen van de school ging. Dr. Beije dankte voor het bestuur der Nutsbewaarschool voor de actieve me dewerking in den kring van dat bestuur. Daarna sprak de heer A. H. v. d. Most Jr. als oud-leerling en tenslotte de heer P. H. van Ingen als voorzitter van het Comité voor de reis van Ouden van Dagen. Hierop dankte de heer Schuling voor de warme hulde. Hij vertelde van de vele moeilijkheden, dit het onderwijs mee brengt, van de groote waarde voor het latere leven en van de moeilijkheid om de kinderen los te laten, als ze eenmaal den leeftijd bereikt hebbenè Geroerd dankte hij voor de hartelijke hulde, waaruit men kon voelen, dat het hart sprak. Inmiddels was buiten het muziekcorps „Crescendo" verschenen, dat den jubilaris een aubade bracht, waarvoor deze zich zeer erkentelijk betoonde. Vele ouders en vrien den kwamen nog hun gelukwenschen aan bieden. o HAZERSWOUDE. Bij de te Utrecht gehouden Nationale Veetentoonstelling werd een inzending van de heer G. van Dorp. zwartblaar fokker, genaamd „Noortje" 4290 S.. bekroond met een eersten prils. pionoptocht plaats, waaraan vrijwel alle vereenigingen hebben deelgenomen. Nadat de stoet, welke 'n overweldigenden indruk maakte, voor het plein voor het gemeente huis opgesteld was, werden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen, waarna de burgemeester een hartelijke toespraak hield De heer Ketel dankte den burgemeester, waarna namens de Oranjevereeniglng en de Ingezetenen een gelukstelegram aan H M. de Koningin en de Prinses verzonden werd. Hierna zette de stoet waaraan veel werk was besteed zich in beweging. Aan vele huizen waren lampions aangebracht en overal hcerschte feestvreugde. Nadat de stoet weer voor het gemeentehuis ontbon den was, werd nog menige rondedans ge maakt en tot laat in den nacht, duurde de feeststemming voort. De onlangs gehouden Unie-collecte ten bate van het Chr. Onderwijs heeft in onze gemeente en aan den Rijndijk op gebracht f. 68.06. NIEUWVEEN. Onzen plaatsgenoot de heer L. P. B. is nabij Ouderkerk op zijn motorfiets een ongeval overkomen Met zijn echtgenoote als duopassagier kwam hij in aanraking met een schillenkar en een zandwagen, waardoor hij zoodanig kwam te vallen dat zijn knie brak; hU moest per auto naar huis gebracht worden. Zijn vrouw kwam er zonder letsel af; de motor bleef onbeschadigd. KOUDEKERK. De verloving van Prinses Juliana. De verloving van Prinses Juliana met Prins Bernhard is alhier, hoewel wat laat, nog feestelijk herdacht, 's Middags trokken ruim 400 schoolkinderen ook die van den Rijndijk, begeleid door het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" in optocht naar het terrein van den heer Heemskerk, waar kin derspelen werden gehouden en de kinde ren getracteerd werden. 's Avonds had een groote fakkel- en lam- ZEVENHOVEN Onder de schapen van den veehouder W. is schurft uitgebroken. i Bij het gemeente bestuur bestaan plannen tot inpoldering van de Noordsche- buurt. Door 73 bewoners in wijk Amste! is aan het gemeentebestuur verzocht de uit breiding van de waterleiding in te trekken. WADDINXVEEN. Weer een buurtvereeniging. Alhier is weer een buurtvereeniging op gericht door bewoners van een gedeelte Zuidkade, gedeelte Kerkweg, Jan Dorre- kenskade, Julianastraat, Kanaalstraat en een gedeelte van de Nesse. In het bestuur werden de heeren Mas tenbroek, van Eeuwen. Kwaak, Noteboom, De Wilde, Ten Dam, De Jong en Kleiweg gekozen. De functies zullen door deze heeren onderling verdeeld worden. De verjaardagen van ons Vorstelijk Huls willen zij waardig vieren. GEMEENTERAAD. A De schoolstrijd - Het verzoek der Ned. Herv. Schoolver. afgewezen. De raad kwam gisteren in openbare ver gadering bijeeen, in hoofdzaak ter behan deling van het verziek der Ned. Herv. Schoolvereeniging drtï gelden beschikbaar te stellen voor een nieuw schoolgebouw of voor een school van 240 leerlingen. Na zeer langdurige discussie's is dit verzoek ten slotte afgewezen met 102 st. De heer A. Vis jr. bracht rapport uit na mens d e financieele commissie. Hij merkte op, dat de Ned. Herv. predikant ds. L. Vroeglndewey indertijd de ouders nog heeft aangespoord de kinderen naar de bestaan de Chr. scholen te zenden. Deze predikant, nu voorzitter van de adresseerende vereeni- ging, heeft dus nu, met de andere aanvra gers uitsluitend bedenkingen van organisa- torischen en niet van princlpleelen aard. Volgens de commissie denkt het meeren- deel der ouders, die voor een nieuwe school teekenden, in gelijken zin. De commissie adviseert evenals het preadvies van B. en W. op het verzoek afwijzend te beschikken. Letter en geest van de L.O. wet verzetten zich, aldus de com missie tegen de inwilliging van een verzoek waarvoor de gemeente zich een opoffering van f. 50.000 zou moeten getroosten. Spr. noemde de stichting van een specifiek Her vormde School een overbodige luxe. Geen enkel belang wordt ermee gediend en er bestaat geen behoefte aan. De voorzitter der nieuw opgerichte schoolvereeniging heeft volgens spr. unfaire middelen ge bruikt. De heer T. A. v. d. Hee keerde zich. mede namens de heer Ultbeierse tegen de be handeling van deze kwestie door B. en W. Hij achtte de aanvraag In elk opzicht ge rechtvaardigd, op grond van hetgeen in de L. O. wet staat. Wethouder J. v. Tol noemde de behandeling van deze kwestie schande lijk en droevig. De naam van Waddinxveen wordt nu door een en ander in minder vlei end verband genoemdroekeloos wordt men tegen elkander opgehitst. Spr. keerde zich tegen de wijze, waarop de leerkrachten der Chr. Nat. school door de omstanders van het Herv. Onderwijs zijn aangevallen. Spr. verklaarde tenslotte tegen de inwilliging te zullen stemmen. De 'heer Pille verklaarde, dat het belang van de gemeente met zich mee brengt, dat het verzoek wordt afgewezen. Hij zag ln deze kwestie een bewijs van de deugdelijk heid van het openbaar onderwijs, waar al dus spr., soortgelijke kwestle's nooit aan de orde komen. Hij zou met zijn fractie tegen stemmen. De heeren P. v. d. Berg en Oudijk zeiden eveneens te zullen tegenstemmen. De laatste verklaarde zich tegen een zoo danig verkwistend schoolbouwen. Burge meester P. A. Troost wees er op, dat hij van een en ander geen persoonlijke kwestie zal maken, hoewel hem persoonlijke dreige menten en beleedigingen zijn aangedaan. De voorstanders vergeten de vele versche nen Koninklijke besluiten en dat men juist in de jurisprudentie motieven kan vinden die leidden tot afwijzing van het verzoek. Spr. wees er op, dat deze kwestie moreel veroordeeld is en hij betreurde het, dat personen, die tot één kerk behooren, zóó verbitterd en verwijderd van elkander staan. Na schorsing der vergadering, repliceer den nog verschillende leden, waarna met 10—2 st. er is een vacature besloten werd. het schoolbestuur niet ontvankelijk te verklaren wegens ongenoegzaamheid der stukken, o.m. omdat voldoende L. O. naar dezelfde beginselen in de gemeente is te bekomen en een school wordt aangevraagd voor 240 leerlingen, terwijl er slechts 109 op de lijst voorkomen. De uitgave van f. 50.000 voor een 4e bijz. lagere (Prot. Chr.) school wordt in dezen tijd absoluut onver antwoordelijk geacht. Het bestuur van den Bond van Boe rinnen en andere plattelandsvrouwen is voornemens 23 September a.s. een Oliebol lendag te houden. Een ieder wordt ver zocht veel te kooien en de dames zooveel mogelijk te laten bakken van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. want deze dag wordt georganiseerd ten bate van een goed doel. nl voor twee nuttige vereen'gineen. de Ver. t. bestriidlnz der TBC. en die voor Kindervoeding, d'e ln de winter maanden aan arme kinderen weer twee- of driemaal per week een waTmcn maal tijd wil verschaffen Nabil de Hofbrug kwam de wlelrijd- ster mei. H. ln aanrijding met een vracht auto van den expediteur C. De wielrltdster kwam onder de auto terecht. Zij kreeg geen letsel, alleen haar rllwlei werd be- lanerilk beschadigd. Mei H. deed aangifte bij de politie. WOUBRUGGE. Vergadering Ingelanden Veenderpoldcr De ingelanden van den Veenderpolder kwamen in vergadering bijeen. De heer C. W- Uit den Boogaard werd tot lid van het bestuur gekozen. Van Rijnland waren en kele opmerkingen gemaakt over de reke ning 1935 met betrekking tot een aan den secretaris'-penningm. toegekende gratifi catie; met alg. st. werd besloten deze niet te verminderen. Voorts werd besloten de wegen van een grintlaag te voorzien. Een verzoek was ingekomen van de regionale commissie voor werkverschaffing te Lel- muideh om medewerking te verleenen bij de tewerkstelling van werkloozen voor uit voering van werk in den polder. Volgens het schrijven van de commissie komen de lasten voor gemeente en rijk. De gemeente Woubrugge is bereid medewerking te ver leenen, doch de meerdere kosten dan die dei steunverleenlng behooren voor reke ning van den polder te blijven. Het be stuur kon zich hiermede niet vereenigen en meent, dat aan de hand van de bepa lingen der Keur sanctie kan worden toe gepast op nalatigheid bij het nakomen van verplichtingen inzake schoonhouden van slooten enz. Het schrijven werd voor ken nisgeving aangenomen. Voorts werd nog met alg. st- besloten om de machine welke nog in de molen staat te verkoopen, waar na sluiting volgde. ZOETERMEER. Blomententoonstelling „Floralia". Alhier is de bloemententoonstelling, uit gaande van de vereeniging „Floralia" offi cieel geopend door den burgemeester Mid- delberg, ln tegenwoordigheid van vele ge- noodigden. De tentoonstelling werd gehou den in het Spaarbankgebouw Na een inleidend woord van den voor zitter van „Floralia" den heer G. F. Baylé, waarin hij alle aanwezigen welkom Heette, en mededeelde dat de kwaliteit der inge zonden bloemen en planten van beter kwa liteit was dan vorig Jaar, hield de burge meester de openingsrede. Spr. bracht dank voor de organisatie van deze tentoonstelling, waarbij hij tevens het nut hiervan Het uitkomen, nl. het aan- kweeken van bloemen en planten waarvan opvoedkundige kracht voor het kind uit gaat. Nadat burgemeester Mlddelberg de ten toonstelling voor geopend had verklaard, werd het publiek in de gelegenheid gesteld deze te bezichtigen. Een keur van inzen dingen was aanwezig, fraai gerangschikt en sommige van een prijskaartje voor zien. Vele attracties als sjoelbak, vogel- prik, enz. waren aanwezig, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. De jury bestaande uit de heeren A. Jon kers uit Fde en M. de Rooy te Wassenaar heeft zeker geen gemakkelijke taak ge had. Ook waren vele planten ter opluiste ring ingezonden. Raadsagenda. De Raad komt Maandag 21 dezer des avonds te half 8 ten gemeentehuize bij een. 1. Opening: 2. Mededeelingen; 3. Vast stelling heffings- en Invorderingsverorde ning schoolgeld; 4. Vaststelling Capitu- lanten verordening; 5. Verkiezing leden Burgerlijk Armbestuur; 6. Benoeming se cretaris-penningmeester Burgerlijk Arm bestuur; 7. Vaststelling vergoeding en waarborgsom voor secretaris-pennlngm. Armbestuur; 8. Verzoeken ontheffing hon den belasting; 9 Wijziging verordening keuring vee en vleesch: 10. Wijziging in structie keuringsveearts; 11. Hernieuwing overeenkomst met dr. Steur, inzake ver huur gemeenteterreln; 12. Aanbieding ge meenterekening 1935; 13. Benoeming com missie tot nazien rekening 1935: 14. Aan bieding begrooting 1937: 15. Wijziging be grooting 1936. Bij de politie alhier is aangifte ge daan van het vinden van een ring (goud) van bijzonder maaksel. Inl. ter secretarie. De collecte gehouden ten behoeven van het Roode Kruis heeft f.6715 opge bracht. n. Amst., 16 Sept. van ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Johannes, zoon van Johannes Hendrikus Droogh en van Cor nelia Maria Straathof Teunis zoon van Johannes Teunis Verboom en van Mar- ,'igje Blonk. Ondertrouwd: Johannes Eijkelboom en Jacomina van Wijngaarden. Door de drie plaatselijke gemeente- aeneesheeren zal op een nog nader te be ualen dag in de verschillende wijken der gemeente gelegenheid worden gegeven tot kostelooze vaccinatie Zij die hiervan ge- bruik willen maken, moeten daarvan vóór WIERINGEN, 17 Sept. van Gent naar Ar Woensdag 23 Sept. a.s. mededeeling doen changel. ter gemeente-secretarie. 32 JAVA—CHINA—JAPAN-LIJN. TJISAROEA, 13 Sept. van Muntok t4 Hongkong. TJILEBOET, 16 Sept. van Macassar naar Mlike. TJIKARANG, 16 Sept. van Shanghae n. Amoy. SILVER-J AV A-PACIFIC-LIJN. MAP IA, 16 Sept. van Lorenzo Marques n. Belra. BENGALEN, 15 Sept. van Pacific Kust te Rangoon. KON. PAKETVAART MI'. VAN REES, 15 Sept. van Samarang n. Por* Moresby. KON. NED. STOOMB. MIJ. COLOMBIA, uitreis, 18 Sept. te Barbados. FAUNA. 16 Sept. van Trapani te Cadix. HERMES, 16 Sept. van Piraeus n. Salonica, TIBERIUS, 16 Sept. van Bari n. Catacolo. TRAJANUS, 16 Sept. van Napels n. Ali- ULYSSÈS, 16 Sept. n.m. 8 u. van Hamburg n. Amst. VESTA, 15 Sept. van Patras n. Algiers. AJAX. 17 Sept. van Lissabon te Amst. STELLA. 17 Sept. van Londen te Amst. SATURNUS. 17 Sept. van Amst. naar Alexandrië. ALKMAAR, 15 Sept, van Talcahuano naar Lebu. BARNEVELD, 17 Sept. van Amst. n. Ham burg. COSTA RICA, 17 Sept. van Amst. n. Ham burg. ORESTES, 17 Sept. van Middl. Zee to Amst. CRYNSSEN, uitreis, 16 Sept. van Cristobal. MIJ. NEDERLAND. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, 17 Sept, van Batavia te Amst. BENGKALIS, uitreis, 17 Sept. te Londen. FOELAU TELLO, uitreis, 16 Sept. van Suez. KON. HOLL. LLQYD. ZAANLAND, wordt 19 Sept. v.m. 4 u. van Z. Amerika te IJmuiden verwacht. MIJ. OCEAAN. ALCINOU6, Liverpool n. Java, 17 Sept. van Suez. RHESUS, Java Padang. HALCYON LIJN. STAD HAARLEM. 16 Sept. van Constanza. STAD ZWOLLE, 16 Sept. van Casablanca. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. TAJANDOEN, uitreis, 17 Sept. te Mel bourne. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. STATENDAM, 17 Sept. n.m. van New York te R'dam. BILDERDIJK. uitreis, 15 Sept. te Corpus Chrlsti. DRECHTDIJK. thuisreis, was 16 Sept. 1 u. 25 v.m. 1100 mijlen Z.W. van Fastne". HOLLAND—AFRIKA LIJN. BOSCHFONTEIN, 16 Sept. 12 u. 's middags van Lissabon n. Dover. SPRINGFONTEIN. 16 Sept. van Kaapstad n. Dakar. HOLLAND—O. AZIË LIJN. ZUIDERKERK, thuisreis. 16 Sept. te Genua. MEERKERK, uitreis, 17 Sept. van Suez. HOLLAND—BRITSCH INDIË LIJN. STREEFKERK, uitreis, pass. 16 Sept. Gi braltar. JAVA—NEW-YORK-LIJN. KOTA PINANG, 15 Sept. van Quebec naar New York. ROTTERD. LLOYD. BLITAR, thuisreis, 16 Sept. n.m. 6 u. van Marseille. KOTA GEDE. 16 Sept. 's nachts 12 u. van Hamburg n. Bremen. INDRAPOERA. uitreis, 17 September van Southampton o DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. JONGE ELISABETH, 16 Sept. van Valencia n. Carthagena. MAL VINA, 16 Sept. van Curasao te Ham burg. COLYTTO 17 Sept. van B. Aires n. Rosano. OOSTMARSUM. 16 Sept. van Archangel te Gravesend. ROSSUM, 16 Sept. van Frederlkshamn n. Calais. FARMSUM, 16 Sept. van Rosario n. B. Aires. ORANJEPOLDER. 16 Sept. van R'dam te) Londen. EXPORT, 16 Sept. v. Gravesend n. Delfzijl. JONGE JACOBUS. 17 Sept. van Almerta te Londen. JOBSHAVEN, 16 Sept. van Hamburg naar R'dam. DRIEBERGEN, 16 Sept. van Pepel n. Vlaar- dingen. WESTLAND. 17 Sept. van R'dam te Leith. SCHOKLAND, 16 Sept. van R'dam te Kingslynn. MIDSLAND. 17 Sept. van de Tyne naar R'dam. VEERHAVEN, 16 Sept. van Antwerpen te Wilmington. MEGARA, naar Ardrossan, was 16 Sept. u u. 10 v.m. 90 mijlen van Malin Head. PHOBOS. naar R'dam, was 16 Sept. 8 u. 25 v.m. 75 mijlen Z.W. van Niton. KEILEHAVEN. Tabou n. Havre, pass. 16 Sept. Ouessant. MAL VIN A. Curacao n. Hamburg, pass. 15 Sept. n.m 11 u. Brunsbuttel. ST. JANSLAND. Hamburg n. Engeland, pass. 16 Sept. Cuxhaven. THEMISTO, 16 Sept. van Port Taltiot n. Montreal. BATAVIER III, 17 Sept. van R'dam te Gra vesend. ZWARTE ZEE. s!ecr-boot, arr 16 Sept. te Oueenstown

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7