LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 16 September 1936 Hebt Gij Lendenpijn? AKKERTJES SPORT UIT DE OMSTREKEN AGENDA UIT DE RIJNSTREEK ATHLETIEK. OSENDARP NAAR ZWEDEN. Naar wij vernemen zal Osendarp op Vrijdag 25 September a.s. te Stockholm deelnemen aan internationale athletiek- wedstrijden. terwijl hij op Zaterdag 26 en Hondag 27 Septemberte Malmoe uitkomt op wedstrijden, waarbij, evenals te Stockholm, de bekende Zweedsche athleet Strandberg zijn voornaamste tegenstander zal zijn. De Nederlandsche estafetteploeg had eveneens een ultnoodiging ontvangen om op die dagen in Zweden te starten, doch het is niet mogelijk gebleken, de nationale ploeg compleet uit te zenden in verband met werkzaamheden van enkelen. Daar men het niet wenschelijk achtte om de ploeg door invallers uit te zenden, te ver zwakken, heeft de nationale technische commissie van de KJJ.A.U. de uitnoodiging moeten afwijzen. R.K. SPORTVER. ..DOOR COMBINATIE STERK" OPGERICHT. Gisteravond is in de aula der R.K.H.B.S. alhier een vergadering gehouden der athletiek-groepeering in de gereorgani seerde R.K. Sportvereeniging hier ter stede. Onder leiding van den districts adviseur, rector J. Beune. was een voor- loopig bestuur gevormd, bestaande uit de heeren J P. A. Castelein. voorz. en P. Hui- bers en H. J Averdieck. Nadat de voorzitter de vergadering met den Chrijtelijken groet had geopend, voer de de geestelijk adviseur het woord. Na eenlge bespreking werd overgegaan tot oprichting der R.K. Sportvereeniging ..D0.C0.S." (Door Combinatie Sterk). waar mede de naam ..De Bataven" komt te ver vallen Het voorloopie bestuur werd tot officieel bestuur gekozen en de heer Duindam als leider aangewezen. AALSMEER. De a.s. Dahlia-tentoonstelling. De Dahlia-tentoonstelling welke zal wor den gehouden op as. Vrijdag, Zaterdag en Zondag wordt Vrijdag door den burgemees ter den heer J. Kastelein om 2 uur geopend in gebouw „De Oude Veiling" alhier. Op deze tentoonstelling zal onder meer worden gestreden om twee zilveren wissel bekers. Eén dezer bekers ls bestemd voor de beste Nederlandsche aanwinst en één voor de beste buitenlandsche nieuwigheid. De uitslag van de jury wordt met groote spanning tegemoet gezien. HAARLEMMERMEER. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. EEN ZESTAL GEWONDEN. VOETBAL. ELFTALLEN VAN U.V.S. I EN II TEGEN D.O.S. en L.F.C. II. U.V.S. I komt Zondag voor de competitie tegen D.O.S. I als volgt uit: Doel: Kramp; achter: Delfos en Burgij, midden: Regeer. Wallaart en v. d. Reijden: voor: Kamphues, Platteel. v. Goor, v. Hoven en Onvlee. U.V.S. II komt tegen L.F.C. II in de vol gende samenstelling uit: Doel: Onderwater; achter: Al ting en Ouwehand; midden: Hansen, Vermeulen en Duyl: voor: v Bovenen, Hendriks, v. d. Laan. Arbouw en den Daas. Gistermorgen vertrok een gezelschap uit Hoofddorp in twee personenauto's, met 't pian naar den Haag te gaan in verband met de opening van de Staten-Generaal. Op den IJweg nabij den Kruisweg moesten de beide auto's een tweetal vrachtauto's passeeren. De bestuurder van de achterste personenauto. B. S.. uit Hoofddorp, merkte den tweeden vrachtwagen vermoedelijk I doordat het een weinig mistig was te iaat op en raakte de macht over 't stuur kwijt, waardoor de auto van den eenen kant naar den anderen kant van den weg slingerde, in volle vaart tegen een boom botste en daarna in de wegsloot terecht kwam. De zes inzittenden, n.l. de chauffeur S., de heer D. en de dames W. W„ d. V„ v. d. M. en d. Ballen uit Hoodorp. bekwamen door de glasscherven van de gebroken rui ten min of meer ernstige snijwonden en door den hevigen schok, kneuzingen aan armen en beenen. De inzittenden van de voorste auto bemerkten direct wat er ge beurd was en verleenden de eerste hulp. Dr. N. en Dr. B. uit Hoofddorp, arriveerden spoedig ter plaatse om de gewonden voor- ioopig te verbinden, waarna ze per auto naar hun woningen werden gebracht. De chauffeur S„ die vrij ernstig in het ge laat gewond was. moest zich ln een zie kenhuis laten verbinden, waarna hij weder huiswaarts kon keeren. De auto werd na genoeg geheel vernield en naar een garage gesleept. 25-JARIG JUBILEUM VAN DEN HEER A DE NIJS. UIT BOSKOOP. De wedstrijd Fa. Jan SpekGebr. Krom hout-Mesman te Boskoop eindigde in een onbeslist spel 00. ALPHEN I—UNIT AS I UITGESTELD. De voor as. Zondag op het nieuwe Alphen-terrein vastgestelde competitie wedstrijd Alphen—Unitas is op verzoek van het Alphen-bestuur uitgesteld, omdat de kleedkamers en de tribune nog niet ge heel gereed zullen zijn. Het bijterrein dat gebruikt zal worden voor de L.V.B.-wed strijden wordt a.s. Zondag wel in gebruik genomen Aan de verdere accomodatie zooals rij wielstalling. kiosken, buffet etc. wordt hard gewerkt, zoodat op 27 September alles klaar zal zijn. BILJARTEN. JAARVERGADERING LEIDSCHE BILJART BOND. Onder zeer geringe belangstelling hield de Leidsche Biljart Bond zijn jaarvergadering bij den heer I. v. Rijzen, Heerensteeg, alhier. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat er door 6 spelers een persoonlijke competitie gespeeld was. terwijl er in 2 afd. door 7 drietallen een comp. was gespeeld. De winnaars van deze wedstrijden waren: Pers. competitie: B. Teegelaar, le kl. comp. D.O.S. I b en 2e kl. P. v. Cl. 2 b. De voorzitter en de penningmeester wer den herbenoemd .terwijl in de plaats van den heer Iterson als commissaris werd be noemd de heer C. Paauw. Het Bestuur bestaat nu uit de volgende leden: J. Mulder, voorz., A. J. Offenberg, secr.. G. M. Teegelaar, penningm. en J. Ouwerkerk en C. Paauw, commissarissen Als lid der kascommissie werd benoemd de heer J. v. Leeuwen. Na 15 October zal de competitie wederom een aanvang nemen. De inschrijving hiervoor is opengesteld tot 30 September bij den Secretaris. De gewonnen prijzen in de afgeloopen competitie behaald werden door den voorzitter aan de diverse vereenigingen en personen uitgereikt, waar bij spr. hoopte dat het volgende seizoen meerdere vereenigingen zoowel hier als uit de omgeving aan de competitie zouden deel nemen. De prijzen voor hoogste serie en hoogste gemiddelden, bestaande uit schil derstukken, werden gewonnen door de hee ren A. Verstraaten, G. M. Teegelaar, L. Lammens. C. Hendriks, L. Verhoeven en W. Korswagen. Een treffende huldiging. Gistermiddag had in de groote gymnas tiekzaal van de openbare- en ulo-school, aie met bloemen enz. een feestelijk aanzien had gekregen, de huldiging plaats van den heer A. de Nijs, ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als onderwijzer aan ge noemde school. Nadat de jubilaris de zaal was binnengeleid, werd hem door de leer lingen een welkomstlied toegezongen. De heer de Zeeuw, voorz. van het hul digingscomité. heette allen hartelijk wel kom en hield hierop een van groote waar deering en sympathie getuigende toespraak waarbij hij een woord van dank bracht aan den heer de Nijs voor de uitnemende wijze waarop hij de belangen van het openbaar DUIVENSPORT. REISDUIF (LEIDEN). Wedvlucht van Neufvilles. gem. 183 K.M. In concours 63 duiven, welke om 8 uur met een Z.-Oosten wind in vrijheid werden gesteld. De uitslag was als volgt: 1ste C. W. F. Onvlee. 2, 5, 11, 13 J. Sierat. 3, 10 H. V. de Haas. 4. 6, K. B. Brandt. 7, N. Waas dorp. 8. P. Gijsman. 9, 12 A. Flippo. De eerste duif werd geconstateerd om 10 u. 22 min. 53 sec., gem. 1280.56 M. per min., de laatste prijswinnaar om 10 u. 39 min 54 sec., gem. 1144.38 M. per min. De uitslag voor de donateurs was: 1ste A. v. Polanen. 2, J. Sinteur, 3. 4 J. Ligtvoet. 5, 6. 7. J. P Fasel. De eerste duif 10 u. 29 min. 26 sec., gem. 1229.43 M. p. min., de laatste om 10 u. 36 min. 12 sec., gem. 1172.40 M. p. min. DE VRIENDENCLUB. Wedvlucht vanaf Neufvilles (België), af stand plm. 183 K.M., met oude en jonge duiven. 198 duiven in concours. Om 8 uur vertrokken ze met Zuid-Oosten wind wel ke later naar Zuid-West draaide. De heer F. Delsasso klokte No. 1. Het is dit vlieg- seizoen wel zeer spannend. De verdere uit slag is als volgt: A. P. v. d. Voort 2. 5. 6. 21 en 23. H. Trouwee 3. Chr. v. d. Plupym 4. 31. 40 en 45. P. Helverstein 7. 36 en 47. A. Singeling 8, 14. 41 en 43, welke waarschijn lijk wel het kampioenschap oud en jong zal behalen. Joh. Neuteboom Jr. 9, 11 en 30. A. v. Polanen 10. 20, 22 en 29. Joh. Voge lenzang 12, 16, 19 en 24. L. Gijsman 13. 38 en 46. L. v. d. Nieuwendijk 15. 28, 34. 35, 39 en 44. P. v. d. Berg 17 en 48, deze zal waar schijnlijk de Donateursbeker wel in de wacht sleepen. W. le Mair 18. F. Hofman 25. G. T. v. Dorp 26. S. N. v. Leeuwen 27. J. Philippo 32. G. A. L v. d. Reyden 33. C. Vlaardingerbroek 37. J. Jansen 42 en H. Rol 49. De eerste duif werd geconstateerd om 10 uur 17 min. en 57 sec. en maakte 1324.20 M. per minuut. De laatste punten- winnaar der leden om 10 uur 31 min. en 43 sec. en maakte 1209.90 M. p. minuut. Met de vlucht Vilvoorden komt de heer Joh. Vogelenzang nog in de prijzen met No. 40 met 3.44ste punt. A.s. Vrijdag voor de laat ste vlucht van Mons voor de serieprijzen inkorven. o P.V. „DE BONTE DUIF". Wedvlucht van Neufvilles (België). Af stand hemelsbreed 183K .M. In concours 83 duiven welke om 8 uur met Z.W. wind in vrijheid gesteld werden. De uitslag is: H. van Riet 1; S. Koster 2, 11 en 15; A. J. Schouten 3. 5, 7. 9 en 10; A. P. de Kroon 4 en 13; J. P. Groenendijk 6; P. van Zijp 8; J. S. Bailey 12, 14 en 16; W. Siera 17: W. v. d. Steen 18, 19, 20 en 21. De eerste prijswinner werd geconsta teerd om 10.21.50 uur en bereikte een gem. snelheid van 1294.43 M. per minuut. Laat ste prijswinner 10.42 10 uur met een gem. snelheid van 1130.33 M. per minuut. ,,DE LUCHTBODE" (Zoetermeer), De Dostduivenvereen. „De Luchtbode" te Zoetermeer hield een wedvlucht vanuit Neufvilles. De uitslag was als volgt: 1. 5. 9 en 13 J. v. d. Sman; 2. 7. 11 en 12 Breugelman: 3. 4. 15 en 16 M. J Koe- voets: 6. 8. 10. 14 en 17 A Brussé. Aankomst eerste duif 10 u 23 m. 20 s. Aankomst laatste duif 10 u. 53 m. 36 s. SCHAKEN. N.S.C.K. LISSE. Od 28 September a.s. zal door N.S.C.K. te Lisse een simultaan-seance worden ze geven. waartoe is uitgenoodigd de welbe kende secretaris van den L.S.B.. de heer G. Bosscha onderwijs steeds behartigd heeft, en voor den prettigen omgang die zoovelen steeds "an hem mochten ondervinden. Deze rede ging gepaard met de aanbieding namens het comité en vele belangstellenden van een blijvend aandenken: een radiotoestel. Dit cadeau was vergezeld van een mooi album, waarin teekeningen voorkomen van de oude en nieuwe openbare school te Hoofddorp en de handteekeningen werden verzameld van de vele belangstellenden, die ter receptie gekomen waren om den jubilaris te complimenteeren. Mevr. de Nijs had een mooi bloemstuk in ontvangst te nemen. De wethouder van onderwijs, de heer Ouwerkerk. dankte onder overhandiging van een blijk van waardcering in enve loppe namens het gemeentebestuur den heer de Nijs voor den ijver, de toewijding en de liefde tot de school, waarmede hij steeds zijn taak heeft vervuld. Verder werd nog het woord gevoerd door den Inspecteur van het L. O dr. Stcrringa uit Haarlem, den heer Heilker. hoofd van de R.K. school; den heer Dengerink, hoofd van de school met den bijbel, den heer Meijer, waarnemend hoofd der school en het kortgeleden in functie getreden nieuwe hoofd der school, den heer v. d. Geer. Van het personeel had de jubilaris een fraaie ets ontvangen, terwijl nog meer blij ken van waardeering hem bereikten. Intusschen werden nog met pianobege leiding liederen gezongen door een acht tal leerlingen, ook uit zijn klas, waarbij bioemen werden aangeboden. De heer de Nijs dankte allen hartelijk voor de treffende blijken van belangstel ling en vriendschap en de aardige attentie waarmede hij op dezen dag werd verrast. Er heerschte van het begin tot het einde een gezellige en prettige geest en deze in derdaad hartelijke, welgemeende en spon tane huldiging waarbij 15 September 1936 voor den heer de Nijs tot een onver- getelijken dag werd gemaakt leverde duidelijk het bewijs dat hij bij leerlingen, oud-leerlingen, ouders, superieuren en col lega's hoog staat aangeschreven. De hem gebrachte hulde en de wenschen. dat hij nog lang aan deze school verbonden mag blijven, waren dan ook wel op z'n plaats. 's Avonds werd den jubilaris door het Fanfaregezelschap „Excelsior" een sere nade gebracht. Koninginnefcest te Abbenev- Het Oranje-comité te Abbenes heeft be sloten met het houden van feestelijkheden ter viering van den verjaardag van H.M. de Koningin en ter eere van de verloving van Prinses Juliana en Prins Bernhard, niet achterwege te blijven en een program ma samengesteld, waarvan een kinderfeest wel het grootste deel uitmaakt. Het feest is bepaald op morgen. Zoowel de optocht van de schoolkinderen door het dorp als de verschillende spelen zullen met muziek van de vereeniging „Wilhelmina" worden op geluisterd. De door de Oranjevereeniging te Vijf huizen georganiseerde auto-rit voor ouden van dagen uit dit dorp eh omgeving is be paald op Donderdag 17 September as. Het plan is een bezoek te brengen aan Noordwijk. 0 HILLEGOM. Na de Coöperatie heeft thans ook het Winkelierscomité van de winkelweek tegen slag ondervonden in verband met de lo- terijwet. De Rijkspolitie heeft beslag ge legd op de prijzen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Sinds eenige dagen misten meerdere tuinders van hun landerijen langs den Noordwijkerweg groenten ln diverse soor ten. Dit was voor de politie aanleiding eens een extra oogje in het zeil te houden en binnen twee dagen had men den rat in de val. Alles wijst er op, dat men den dader te pakken heeft! KATWIJK AAN ZEE. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER J. J. KRAAL. Groote belangstelling. Onder zeer groote belangstelling werd gistermiddag ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van den heer J. J. Kraal, hoofd van de O. L. School alhier. In het sterfhuis hield ds. R. P. A. Rutgers een rouwdienst naar aanleiding van eenige woorden uit Jesaja 40. In den rouwstoet gingen mee ds. Rutgers, het onderwijzend personeel mej. H. Wasse naar en de heer R. P. TJebbes; de school hoofden de heeren W. B. Hofman en C. v. d. Rhee, die de naaste buren van den over ledene waren en de heer J. D. Bokslag. De gordijnen van de Openb. School, waar men langs trok, waren gesloten en de vlag hing halfstok aan het schoolgebouw. Op het kerkhof waren o.a. aanwezig de inspec teur van het L. O. in de inspectie Leiden de heer J. Baak: de burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, wethouder C. A. Velt- kamp, de schoolarts A. in 't Veld, de heer W. Verloop met bestuur en leeraar van de Ambachtsteekenschool; de heer J. Holtrust met leden van de commissie tot wering van schoolverzuim; de heer Nlc. Bos met leden van de commissie van Plaatselijk Toezicht op het L.O.; de hoofden van scholen P. Side- rius en P. v. d. Laan. Ook waren aanwezig vele ouders van schoolkinderen en leerlin gen en oud-leerlingen. Bij de geopende groeve stonden opgesteld de leerlingen der klassen, die 't laatst onderwijs ontvangen hadden van den overledene. Ook merkten wij op bestuur en leden van de afdeellng Volksonderwijs. De baar werd gedekt door vele bloem stukken o.a. van de familie, van de school kinderen, van het onderwijzend personeel, van de Ambachtsteekenschool, van Volks onderwijs en van de naaste kennissen. Toen de kist in het familiegraf was neer gelaten, trad ds. Rutgers naar voren, die naar wensch van de familie van den over ledene de eenige spreker zou zijn. Ds. Rut gers gewaagde ervan, dat anders vele woor den hier zouden zijn gesproken bij het stoffelijk overschot, dat neergelegd ls van een bekende in onze gemeente als hoofd der Openb. School en die in vele corporaties zitting had. Velen zullen hem missen! De schoolklassen van den heer Kraal staan hier bij het graf. Een van de bloemstukken is van de schoolkinderen; allen hebben wat willen bijdragen. De overledene is méér dan 25 jaar als hoofd der school in ons midden geweest. Niet lang heeft hij van de nieuwe school kunnen genieten. Lang heeft hij ge zucht in die oude school en hij was dank baar, toen de nieuwe in gebruik kon ge nomen worden. De slepende ziekte heeft hem overvallen. Hij stond voor zijn begin selen, maar had waardeering voor iemand van andere beginselen. Persoonlijk heeft spr. den nu overledene bijna iedere week mogen ontmoeten bij het cathechistisch on derwijs in de school. Spr. heeft hem leeren waardeeren wegens zijn hulpvaardigheid bij het terzijde staan, opdat dit onderwijs zoo goed mogelijk werd gegeven. Wij mogen God dankbaar zijn, voor wat de overledene heeft mogen doen en wat hij heeft mogen zijn. Nu wij staren op het stoffelijk overschot, denken wij aan de leege plaats, die hij zal achterlaten. Vooral de weduwe zal veel in den overledene missen. Moge God haar sterken en haar biddend Gods vertrouwen toewenschen. Met een stichtelijk woord ein digde ds. Rutgers zijn toespraak. De oudste broer van den overleden, de heer B. Kraal uit Amsterdam, dankte na mens de familie voor de eer den overledene bewezen. Diep onder den indruk van deze droeve plechtigheid verlieten allen de begraaf plaats. De Katwijkschc Oudheidskamer. Het bezoek aan de Katwijksche Oudheids kamer, die nu gesloten ls. is den afgeloopen zomer zeer druk geweest. Het aantal bezoe kers was 4000. Een 4-jarig zoontje van S. uit de Waal Malefijtstraat viel uit een trekwagentje op straat en bekwam een ernstige hersen schudding. Dr. C. Steinz verleende de eerste geneeskundige hulp en oordeelde overbren ging naar het Academ. Ziekenhuis te Lei den noodzakelijk. LISSE. Oranjecomité Lisscrbroek. Op Initiatief van eenige Oranjeklanten werd te Lisserbroek een vergadering belegd om te bespreken of er ook te Lisserbroek iets gedaan kon worden in verband met de verloving van onze Prinses. Het resul taat van de besprekingen was. dat zich een comité gevormd heeft onder leiding van den heer P. Peys, hoofd der school te Lis serbroek, in welk comité alle gezindten vertegenwoordigd zijn. Besloten werd een inteekenlijst te doen clrculeeren en Zaterdagmiddag a.s. een kindergeest te organiseeren. Er zal eerst een optocht met muziek worden gehouden en daarna zullen verschillende kinderspe len worden uitgevoerd. Het feest zal be sloten worden met een rondvaart met mu ziek en verlichting in de Ringvaart. Den bewoners zal verzocht worden dien dag de vlag uit te steken en des avonds hun wo ning met lampions te versieren. De heer C. Schrama, die bedankt heeft voor het Raadslidmaatschap in de vacature-J. Pijnacker, wordt opgevolgd door den heer J. W. A. Lefeber. Wij verne men. dat de heer Lefeber de benoeming heeft aangenomen. SASSENHEIM. Gisteren herdacht het echtpaar J. van Ginhoven-Van Deursen onder groote be langstelling zijn 50-jarige echtvereeniging. Velen deden persoonlijk van hun mede leven blijken. Des avonds bracht Crescendo een sere nade, die veel publiek naar Ter Leede trok. Hoe druk het verkeer in de richting Den Haag gisteren in deze gemeente was, werd geïllustreerd door het feit dat, toen de spoorboomen bij Klinkenberg gesloten waren, zich een file van auto's vormde, die zich van dien overweg tot de Oude Post uitstrekte. VEUR-LEIDSCHENDAM. Subsidie Burgerlijk Armbestuur. Bij schrijven van 12 September j.l. ver zoekt het Burgerlijk Armbestuur van Veur een aanvullend subsidie te mogen ontvan gen van f. 2000. B. en W. stellen voor, ten einde het mogelijk te maken dat de instel ling haar werkzaamheden kan voortzetten, het verzoek in te willigen. In de raadszitting van ,30 Juli van Stompwijk, waarin aan de orde kwam de vaststelling van een tarief tot heffing van leges betreffende inlichtingen uit. het be volkingsregister, had het raadslid Vink bezwaar tegen een heffing van leges van wetenschappelijke- of philantropische- instellingen, welke voor hun doel inlichtin gen wenschen, waarop B. en W. het ont werp tijdelijk ter overweging terug namen. Thans deelen zij den raad mede dat het tarief reeds zoo laag is gesteld dat zij geen aanleiding kunnen vinden voor bovenver melde instellingen vrijstelling van betaling te verleenen. Vermoedelijk door het vlam vatten van een door de schoorsteen loopende dak- nok, ontstond een uitslaande brand ln de boerenwoning Veenweg 40, bewoond door den landbouwer van Eyk. De motorspuit onder leiding van hoofdbrandmeester de Regt, was zeer spoedig ter plaatse en wist het vuur te beperken tot het rieten dak. Verzekering dekt de schade. Onze plaatsgenoot, de 16-j. van H., wonende in Wilsveen is in den Haag door een auto zoodanig aangereden dat hij naar het R.-K. Ziekenhuis in het Westeinde al daar vervoerd moest worden. De R.K. Harmonie Juliana heeft op een wedstrijd te Amsterdam in de afd. uitmuntendheid met 310 punten een 2den prijs behaald. VOORHOUT. Een dezer dagen kwam men tot de onaangename ontdekking dat er was inge broken in de Chr. school alhier. De dief of dieven hebben zich toegang verschaft door een tuimelraam aan de achterzijde van het gebouw. Een bedrag van ongeveer f 10 wordt vermist. Van de daders ont breekt elk spoor. Reeds is men hier en daar begonnen met het planten van tulpenbollen. HEDEN. Evang. Luth. Kerk: Bezichtiging panee- len. 11—12'/!, 4—5'/. en 8—9'/i uur. Pieterskerk: Kerkconcert Jo Vincent en Anth. v. d. Horst; 8 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Casa Cara), Spr. de heer Schoonderbeek van Lunteren' 7'/: uur nam. Donderdag. Evang. Luth. Kerk: Bezichtiging panee- len. 1112'/!, 45'/i en 89»/t uur. Leger des Heils (Hooigracht): Lozing van mej. van Vlaardingen; 8 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Casa Cara) Spr. de heer van Teylingen van Leiden 8 uur nam. DAGELIJKS. Schevenlngen (Circus Caxl Hagen beck): Nam. 8 uur. 'sWoensdags. 'sZater dags en 's Zondags 2 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam. „The singing kid". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur Lldo-Theater, Steenstr. 39. 8 1/4 u. n.m „De huurling". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur. 4'/t uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarhstr. 7 uur nam. „Blonde Venus", lederen middag 2'/> u„ Zondag v.af 2 a Casino-Theater. Hoogewoerd, 8 uur nam „Broadway Humor". Woensdag en Zaterdagnam. halfdrle. Zondag nam. 4 en 8 uur. Doorloopende voorstelling van 10 uur v.m tot 7 uur nam. Verlovihg Prinses Juliana. Nova-Theater, Katwijk aan Zee. Door loopend van 8 uur af: De verloving van Prinses Juliana. De apotheek Hooigracht 48 Is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt telef. 552 en J. Doedens, Wllhelminapark Oegstgeest, telef. 274. van velen, die een rr-H ziltend leven leideru Verrast zu^j Ge zijn na één of twee Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS 9161 (Ingcz. Mcd.) WASSENAAR. Vergadering Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de afd. Wasse naar van de Kon. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde een leaenvergaderin Door den voorz., den heer Polderman wer den de aanwezigen welkom geheeten Hier op werden de notulen gelezen en onver anderd vastgesteld- Bij de ingekomen stuk ken die hierop ter tafel werden gebracht, was o.a. een schrijven van het Hoofdbe stuur meldende dat de Alg. vergadering zal worden gehouden op 28 October a.s. te Amsterdam. Een schrijven van de ver van oud-leerlingen, dat zij verder afzie van medewerking in de practische oplei ding tot le knecht lokte nogal bespreking uit. Tot juryleden werden aangewezen de heeren de Gans, J. Anderson en D. van Barneveld. Ter vergadering waren ingc zonden 3 nieuwe soorten dahlia's, 1 vaas besdragende heestertakken en een kas plantje in pot- De eerste prijs verwierf de heer G. de Gooijer; 2de prijs de heer Rui tenbeek en de derde prijs de heer Wiege rinck. Na rondvraag volgde sluiting. Bij de politie alhier is het bericht ingekomen dat de op Zaterdag door mevr K. uit Leiden verloren geraakte handtascn met een inhoud van f. 700 die zij op een bank langs den Rijksstraatweg had laten liggen, werd terugbezorgd door zekere L. uit Leiden. ZEVENHOVEN Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Gijsbertus Willem Dom burg 24 j. en Cornelia Petronella Stapper, 27 j„ te Alphen a. d. Rijn. Onder groote belangstelling had door deken J. M. Hellegers van Alphen aan den Rijn de eerste steenlegging met oorkonde voor de nieuwe R.K. Kerk alhier plaats. Van de gelegenheid om ook een steen te leggen werd door vele parochianen en schoolkinderen gebruik gemaakt. ALPHEN. Tweemaal aardbeien plukken! Hoe groeizaam het de laatste maanden nog ls geweest blijkt wel uit het feit aa door personen ln de Brittenruststraat a daar in de omgeving tuinen hebben voor tweede keer dit jaar aardbeien plukken, Men heeft een aanvang Se™aa'tL!otc de bestrating van het verbreede 6ecle« van den Rijksstraatweg in den Hoorn, een belangrijke verbetering beteekent. Op den Steckterweg kwam de auto bestuurder Baron van SI. uit Nijmegen met zijn auto in aanrijding met een an voor hem uit rijdende personenauto plotseling stopte. Beide wagens we zwaar beschadigd. 2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6