De grootsche huldebetooging aan de Koninklijke Familie LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad 77sfe Jaargang FEUILLETON Door 't wanhopige heen HET DEFILE VOOR HET JONGE PAAR. Wuivend en groetend slaan de jonge verloofden het - uren durende défilé gade. HET ENTHOUSIASME DER PADVINDERS. DE VERPLEEGSTERS VAN DE VERSCHILLENDE ZIBKENINRICHTINGEN Met de hoeden op de stokken juichten zij de namen ook deel aan de grootsche demonstratie van Oranje-trouw voor het Koninklijke familie toe. Paleis Noordeinde. Vrij naar het Amerikaansoh van MARY HASTINGS BRADLEY door Mr. H. J. P. H. 8) „Dat wel, maar je weet hoe meisjes zijn. En er kan haar iets overkomen, net zoo toed als jou. Ik heb alles al overdacht. Je zou regelrecht naar New York moeten gaan tn haar vandaar een telegram sturen. Schrijven gaat niet, omdat ze een door Alexander geschreven brief in haar bezit neeft. Hij schrijft zulke groote krabbels, zoo heel anders dan jij. Je zöudt er je later in runnen oefenen, als je eerst maar een voorbeeld van zijn schrift hebt." „Pijn idee! Valsohheid in geschrifte odk aog!" „Je kunt toch een telegram sturen," «rong Nathan aan, „en dan zeggen, dat je dadelijk kwam, omdat je weer meteen weg Woest Dat je inderhaast moet trouwen, omdat je een heel belangrijke zaak onder handen hebt. Kun je niet wat bedenken in Afrika? Dat zou heel gewoon klinken. Zou le zin hebben er weer heen te gaan?" „Met een half millioen? Dat zal waar z«n!" „Nou dan, je kunt toch. „Neen, niet als Harken.... niet naar de Kaap. waar ik bekend ben. Ik zou naar Oost-Afrika moeten gaan en het er dan op moeten wagen, dat ik geen oude be tonde uit de goudvelden tegen kwam." „Je zoudt tegen haar toch altijd kunnen zeggen, dat je in de goudvelden onder een aangenomen naam hebt' gewerkt? Daar kom je wel overheen, als het eenmaal zoo ver is." Nathan zat daar niet mee in. Het zou in geen geval lang duren of Anne kwam er wel achter, dat de man, met wien ze ge trouwd was, haar neef niet was. Het kwam er nu slechts op aan, haar met hem ge trouwd en het land uit te krijgen. „Je kunt teruggaan en daar een stuk land met een huis koopen en als een lord leven," zei hij. „Afrika zou voor Anne wel iets aantrekkelijks hebben, ten minste een toertje er doorheen. Je hoeft er toch niet te blijven, als je er geen zin in hebt? Je kunt haar ook wijsmaken, dat je er een zaak onderhanden hebt, die je aanwezig heid noodzakelijk vordert, omdat je com pagnons anders hun centen kwijt zouden raken. Of dat je in een rechtszaak van be lang getuigen moet of zooiets, waar ze toch nooit achter komt. Bestel vast hutten op de boot en neem haar stormenderhand mee. Ze zal je niet in den steek laten. Ze wil dat geld niet verliezen, en ook niet, dat jij het verliest. Anne is edelmoedig. Maar dat is de weg. Haar op slag hier vandaan krijgen. Randall zal je wel helpen en je het geld achterna sturen." Farquahr nam hem tijdens dien woor denvloed steeds aandachtiger op. En den kelijk begon hij hem hoe langer hoe meer te wantrouwen, toen hij bemerkte, hoe gauw hij met zijn verzinsels voor den dag wist te komen. Dat voelde Nathan, maar er viel niets aan te doen. Hij vroeg zich zelfs een oogenblik af, of hij Farquahr er niet toe zou kunnen bewegen, en Anne ook, om onder den naam van Conant te trou wen, door aan Anne te vertellen, dat Alexander een gewichtige reden had, om onder een aangenomen naam door te gaan. En als Alexander dan kwam, kon hij tegen nem zeggen dat Anne al getrouwd was met een kennis uit haar jeugd. Neen, dat was te fantastisch! Als hij het te ingewikkeld maakte, dan zouden nooh Anne, noch Farquahr toehappen. Hij zou tegen Alex ander moeten vertellen, dat hij, net als de rest, voor den gek gehouden was. Hij zou het kunnen doen voorkomen of Anne wel geweten had, wie die man, met wien ze trouwde, eigenlijk was, maar aan het be drog had meegedaan. Maar ook dat was te fantastisch. Neen, hij zou moeten voorgeven, dat hij er Anne over schrijven zou. Dat de brie ven verloren waren gegaan. Hij zou een verkeerd adres moeten opgeven. Want als Anne brieven van Alex kreeg en zoo van het bedrog op de hoogte kwam, dan zou ze trachten haar huwelijk ongeldig te doen verklaren, omdat ze bedrogen was. Maar als de tijd daar te kort voor was en het jaar verloopen zou, voordat een dergelijk ingewikkeld proces ten einde gevoerd was, dan zou Anne er geen baat bij vinden al herkreeg ze de vrijheid om met Alexander te trouwen. Ais ze maar eenmaal in zijn val zat. dan zou ze heel wat moeite hebben om er uit te komen. Wat zou ze er dan een spijt van hebben, dat ze zich van het begin af niet aan hem had toevertrouwd! Hij moest Farquahr natuurlijk afbetalen. Misschien dat de kerel wel genegen zou zijn hem, Nathan, er buiten te houden. Het sprak vanzelf, dat Farquard zich schuil zou moeten houden om een gerechtelijke vervolging te ontgaan, gesteld dan altijd, dat Alexander tot een dergelijke vervolging wilde overgaan. Maar dat waren zorgen voor de toekomst. Hij zou dat wel weten te redderenhij zou er wel doorheen komen. „Nou, wat denk je er van?" vroeg hij met heftigheid. Farquahr begon even te lachen. „Geef me wat tijd om na te denken. Je vraagt feitelijk van me dat ik mijn nek in een strop zal steken. Laat me tenminste eerst even kijken, hoe die strop er wel uitziet. Maar in dat lachje klonk een zekere roekeloosheid door, die aan Nathan de overtuiging verschafte, dat hij zich al zoo goed als gewonnen gaf. HOOFDSTUK m. „Het zal een verdraaid moeilijk kar weitje zijn!" Dat was het laatste gezegde van Far quahr geweest. Een moeilijk karwei. Er zou heel wat takt aan te pas komen. Toen Nathan het negerkosthuis verliet, toen hij zijn auto langzaam de stad uitreed langs den effen weg naar het huis van de Ran dalls, toen 'hij later slapeloos op zijn met muskietengaas omhulde bed lag, kon hij niet anders doen dan alle mogelijkheden in zijn geest van alle kanten beschouwen en overdenken. Een voor een woog hij ze af tegen de kansen van mislukking, welke er tegenover stonden. Maar geen enkelen keer dacht hij over het misdadige van het geen hij zijn nichtje Anne wilde aandoen. Integendeel overmeesterde hem een soort bevrediging, dat hij zich nu eens kon wre ken over al haar minachtende behande lingen en afwijzingen. Het meisje had niemand dan zichzelf er voor te laken. Ze had immers zijn zoo veilige aanbod afgewezen? Dan moest ze nu maar voor zichzelf zorgen ook! Hij was er toch niet verantwoordelijk voor, als ze zichzelf vergooide aan den eersten den bes ten avonturier, die bij haar binnendrong met de bewering, dat hij Alexander Harken was? En deze man was immers van goede familie en een oude buur? In de stervende oogen van zijn oom had hij een spottenden grijns gezien. Zijn oom had in stilte een hekel aan hem gehad en Anne al even erg. Dat had Nathan altijd gevoeld. Dat gevoel zei hem, dat zij beiden hem van jongsaf al hadden dwars gezeten. Hoe grimmig had zijn oom, zelfs nog op zijn sterfbed, van zijn teleurstelling genoten! Hij had wel beseft, hoeveel hij er onder te lijden zou hebben. Hij had met opzet het zaad der oneenigheid in hun harten uitge strooid. met de zekerheid, dat er misdaad en geweldpleging uit moest volgen. Maar Nathan hield zich zelf voor, dat hij zich nimmer In dat net zou laten vangen. Hij was te sluw om tot geweld zijn toe vlucht te nemen. Maar zelfs als hij zich dat voorhield, dacht hij aan sommige vage plannen ten opzichte van Alexander Har ken en voelde dan maar al te goed, hoe dicht de mazen van dat net zloh om hem heen gesloten hadden. Het koude zweet brak hem dan soms uit. In vergelijking daarmee was zijn tegenwoordige plan eigenlijk iets heel onschuldigs. O, zeker, niemand zou hem ooit als den aanlegger beschouwen. Als Alexander werkelijk na het trouwen verscheen, dan zou hü een verschrikkelijke verbazing voorwenden. En daarna zou hij er wel voor zorgen, dat de brieven, die Anne van de waarheid op de hoogte moesten brengen, niet dan uiterst langzaam hun bestemming bereikten, als ze dat ooit al deden. Ze was gelukkig ver uit de buurt. Hij kon tijd zien te winnen, treuzelen, tot dat kostbare jaar verloopen was. En dan zou de erfenis veilig en wel van hem zijn! (Wordt vervolgd). 1IET MASSALE DEFILE VOOR DE KONINKLIJKE FAMILIE. Duizenden en duizenden zijn Zaterdagna middag langs het Paleis Noordeindc getrokken. Ongeveer drie uur hebben H.M. de Koningin, Prinses Juliana, Prins Bernhard, Prinses Armgard, on Prins Asclrwin van het balcon af het voorbijtrekken gade geslagen. Meisjes brengen een bloemenhulde. KERKGANG VAN DE VORSTELIJKE FAMILIE. Zij woonde de godsdienst oefening in de Bethlehemkerk bij. De aankomst van den Prins en de Prinses aan het kerkgebouw.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 5