IEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 14 September 1936 Nederlandsch Ment C.C.C. Een eervolle Hollandsche nederlaag LUCHTVAART THIJS IJS EN DE DRIE DADEN VAN SLECHTBEDEEED DE ZEILWEEK TE BURNHAM. Ook Zaterdag, op den laatsten dag, be- I faalde Borgerhof Mulder te Burnham en- ide successen, daar hij zoowel in de och- I -;nd- als ln de middagrace der sharpies itrste werd. Het was goed weer met een flinke bries lit het Oosten. I verscheidene bekers zijn door onze land- genooten gewonnen, o.a. de Weston Clay- ion Challenge Cup en de Ariel Challenge Cup, die voor een jaar in Nederlandsch be dt zijn gekomen. De resultaten van Zaterdag waren: 12 M2. sharpie-klasse. ochtendrace: 1. I Dinges (Borgerhoff Mulderi 1 uur 55 min. ;8sec.; 2. Houri fAPoole) 1 u. 56 m. 19 s.: 13. Cutty Sark (Dawes) 1 u. 56 m. 20 s. Trinil mest Coops was vijfde in 1 u. 58 m. j s. Sirocco met Ten Sijthoff zesde in 1 uur S8 m. 18 s. Middagrace: 1. Dinges (Borgerhoff Mul- I der) 1 u. 48 m. 36 s.; 2. Ann Mackim (Clar- I ie) 1 u. 48 m. 43 s.; 3. Houri (Poole) 1 u. 50 m. 50 sec. Als zevende kwam Ten Sijthoff met I Sirocco aan. De middagrace gold als een teamwed strijd. In de starklasse kwam Baerselman niet uit, omdat hij zijn arm wilde sparen. Eer ste werd Paka (Ogilvie) tijd 1 u. 46 m. 57 s.; 2, Mona (Gumprecht) 1 u. 50 m. 17 s.; 4. Carlarena (Mitchell) 1 u. 56 m. 6 s. LAWN-TENNIS. PERRY AMERIKAANSCH KAMPIOEN. Helen Jacobs geslagen. De wedstrijden om de Amerikaansche I kampioenschappen zijn gisteren beëindigd. Hierbij vielen twee verrassingen te notee- :en. In de eerste plaats had Perry vijf .ets noodig om in den eindstrijd Budge te daan en vooral in de derde en in de be vissende set werd fel om de punten ge streden. In de tweede plaats was er de nederlaag van Helen Jacobs, die met 46, I 6—3, 62 verloor tegen Alice Marble. Eigenlijk had niemand goed begrepen op relke wijze Alice Marble de finale van het dames enkelspel had kunnen bereiken. Te gen Helen Jacobs demonstreerde zij een :actiek, zoo goed gevarieerd en volgehou den, dat de anders zoo zekere Helen Jacobs louten ging maken, zelfs vele. Hoewel He len Jacobs een verband om haar rechter hand had, tengevolge van een verwonding aan den duim, was zij niet bijzonder ge handicapt door deze blessure. Zij verdedig de haar titel met veel moed, doch stond tegenover een tegenstandster, die ln bui tengewonen vorm was, en die bovendien leer weinig fouten maakte. Nadat Helen Jacobs de eerste set met 64 had gewon nen. kreeg zij in de tweede en later in de derde set geen kans tegen haar 22-jarlge tegenstandster. Perry heeft in de finale tegen Budge I slechts bij momenten superieur spel te zien gegeven. De eerste set werd door Budge I gewonnen met 62, doch in de tweede leidde Perry al spoedig met 52, waarna I een regenbui de partij voor een half uur I onderbrak. Na de hervatting werd 't spoe- dig 62. In de derde set ging het na 33 steeds gelijk op tot 66. Hierna nam de Engelschman de service game van Budge en daarna de zijne, zoodat de stand twee sets tegen één voor Perry was. Na de pauze paste Budge een andere tactiek toe. Hij varieerde zijn slagen meer en viel aan, terwijl Perry in het defensief werd gedron gen. Nadat hij een achterstand van 41 had, liet hij de set loopen. In de final set ontstond een verwoede rtrijd. Budge leidde met 42 .daarna met 6—3. Hoewel hij zeer vermoeid was, wist Perry tot 55 op te halen, nam zelfs de leiding met 65. Budge maakte weer ge lijk, het werd 77, 88. En toen, na twee uren strijd, bleek dat Perry over nog iets meer reserves beschikte dan Budge, en het baarde geen verwondering, dat hij met 10—8 set en match wist te winnen. De resultaten waren: Dames enklespel, finale: Alice Marble IV.S.) sl. Helen Jacobs (V.S.) 4—6, 6—3, 6-2. Heeren enkelspel, finale: Perry (Enge land: sl. Budge (V.S.) 2—6, 6—2, 8—6, 1—6. 10-8. o ZWEMMEN. HULDIGING DER OLYMPISCHE ZWEMSTERS, ZWEMMERS EN POLOSPELERS. Nida Senff ontvangt de gouden medaille. In de groote zaal van het A.M.V.J.-gebouw te Amsterdam vond Zaterdagavond de officieele huldiging door het bestuur van den Kon. Ned. Zwembond plaats van de twemsters, zwemmers en polospelers, welke hadden deelgenomen aan de Olympische 8pelen te Berlijn. Dat hiervoor in de zwemwereld groote belangstelling bestond, behoeft geen be toog. Het was, zooals de voorzitter van den K.N.Z.B. de heer Jan de Vries, het uit drukte, een eenvoudige hulde, doch zij was er desniettegenstaande een waaruit groote hatelijkheid naar voren kwam. Zich tot de polospelers richtende, memo reerde spr. dat het bondsbestuur aanvan kelijk zeer pessimistisch gestemd was over een uitzending van een zevental, doch het verheugde hem zeer dat zij niet teleurge steld hadden en door op de vijfde plaats te eindigen, bewezen hadden lang niet tot de slechtsten te behooren. Spr. was er van overtuigd dat zij bij de serieuze training door Frans Kuiper in de toekomst zeer zeker nog tot grootere prestaties in staat zouden zijn. Hadden onze heeren het op de baan- nummers het er niet zoo goed afgebracht, spr. was ervan overtuigd dat zij al dat- sene gegeven hadden wat zij konden en veel te Berlijn geleerd hadden. Zich tot de dames richtende, hierover behoef ik niets te zeggen, zoo ging spr. voort. Wat zij gepresteerd hebben dat we ten we allen. Haar allen persoonlijk te be danken zou te lang duren, doch een twee tal uitzonderingen wilde hij gaarne ma- ben, en wel voor Nida Senff en Rie Mas tenbroek, want wat zij gepresteerd hadden ''as wel Iets zeer bijzonders. Vooral Nida Senff die juist dezer dagen het wereldre cord 100 meter rugslag tot tweemaal toe verbeterd had, heeft bewezen, hoewel zij tog Jong is, een zwemster van wereldklasse te zijn. Spr. overhandigde allen een een voudige doch blijvende herinnering, terwijl "Ida Senff voor het behalen van haar we- teldrecord de gouden medaille van den K.N.Z.B. in ontvangst mocht nemen. Ook aan de dames Braun, van Wijckhuysen en de Dood en de heeren Kuipers en Hem- sing werd als blijk van waardeering éen aardig herinneringsspeldje aangeboden. Daarna richtte de heer De Vries zich tot den vertegenwoordiger van het N.O.C., den chef de mission te Berlijn, den heer Lotsy. Hij bracht hem zijn bijzonderen dank voor al hetgeen hij voor de deelneemsters en deelnemers had gdeaan. Hem werd als blijk van waardeering een fraaie presse papier met het bondswapen aangeboden. De heer Sabel, de oud-secretaris van den KN.Z.B. heeft namens het bondsbestuur den heer Jan de Vries dank gezegd voor alles wat hij voor de zwemsters en zwem mers gedaan had. Spr. meende den dank niet beter tot uitdrukking te kunnen bren gen dan door hem iets aan te bieden; als symbool van de sport waarvoor hij zoo veel liefde heeft en waarop hij internatio naal zulk een vermaardheid geniet, n.l. het waterpolo, in den vorm van een kleinen gouden polobal. Tot diep in den nacht bleef men daarop nog gezellig bijeen. o WIELRENNEN. NATIONALE GRASBAANWEDSTRIJDEN VAN „SWIFT". Ramp-Verburg winnen den koppelwedstrijd .Swift" organiseerde voor de derde ntaal van dit seizoen gisteren nationale gras- baanwedstrijden op haar terrein aan den Wasscnaarschen Weg. Gezien de concurrentie van het voetbal viel de publieke belangstelling lang niet tegen al is het wel eens drukker geweest. Begonnen werd met de sprintwedstrijden en ditmaal matches a deux. De uitslagen hiervan luiden: Eerste serie: 1. Dugusnooy, 2. Dahanen. Tweede serie: 1. Dieterman, 2. van Mee- teren. Derde serie: 1. Suiker, 2. Hiddes. Demi finale: Eerste serie: 1. Dieterman; 2. Dahnen. Tweede serie: 1. Suiker, 2. Du gusnooy. Om de derde en vierde plaats: 1. Dugus nooy, 2. Dahnen. Finale: 1. Dieterman (Amsterdam), 2. Suiker (Giezendam). Het volgende nummer was een koppel achtervolging tusschen de koppels Verburg v. d. Pol en RampSeverijnen, wat een gemakkelijke zege werd voor de eerstge- noemden, aangezien RampSeverijnen na 15 ronden opgaven. Vervolgens werden de toeschouwers be zig gehouden met een wedstrijd over 60 ronden uitsluitend voor Swiftleden. Een bijzonder woord van lof komt hierbij t<5e aan J. de Groot, die door verschillende oorzaken aldra een aohterstand had van 6 ronden. Door taai volhouden wist hij op fraaie wijze nog de tweede plaats te be zetten. Eerste was Lodewijks. terwijl Mink der derde plaats bezette. De clou van den middag was een koppe'- wedstrijd over 175 ronden met om de 40 ronden een klassement. Het is een groote strijd geworden tus schen de koppels Dieterman—Hiddes en VerburgRamp, terwijl ook het koppeï DugusnooyDahnen korten tijd een rol van beteekenis speelde. Het slot van dezen hardnekkig gevoerden strijd was tensiotte: 1. RampVerburg iGoudaNoordwijk) 7 p.; 2. Dieterman Hiddes (Amsterdam) 8 p.: 3. v. Meeteren— Suiker (Giezendam) 19 p.; Op twee ron den: 4. Severijnenv. d Pol i Gouda— Naarden 18 punten. De andere koppels hadden opgegeven. NIEUW-SWIFT. Steeds Hooger wint den clubwedstrijd Daar de renners A, v. Amsterdam, J. en R. Riethoven en R. van Aart elders waren gecontracteerd, was Nleuw-Swift wel sterk gehandicapt in den clubwedstrijd tegen de G.R.C. „Steeds Hooger". A- en B-klassers startten gezamelijk voor een strijd over 14 ronden, circa 103 KM. Van de negentien gestarte renners wisten er slechts vijf den wedstrijd te beëindigen. In de eerste ronde moest P. van Zon door kettingbreuk opgeven, terwijl even daarna ook P. Verberg, beidan Nieuw- Swift, opgaf. In de derde ronde wisten H. Krimp en J. Schüller een voorsprong te nemen, welke echter weer verloren ging. In de vierde ronde gaf Y. A. de Jong (St. H.). op. terwijl een ronde daarna R. Heems kerk (St. H.) en C. Ouwehand (N. S.) het hooge tempo niet meer konden volgen. In de zesde ronde moest M. Willemse (St. H.) door kramp opgeven. Iedere ronde bracht slachtoffers die het hoog opgevoerde tem po niet meer konden volgen. Dit waren in de zevende ronde C. v. d. Berg (St. H.) en in de achtste ronde A. Berkouwer en J. Welsenes (St. H.) en J. Bergman <N.S.) De stand aan den kop was lntusschen J. Schüller en G. Willemse, op 3 min. gevolgd door W. Burgy en A. v d. Berg, waarach ter op 200 meter H. Krimp en H. de Jager, terwijl K. de Haas door kettingpech een grooten achterstand had. J. Krimp kon het tempo niet houden, doch hield fraai vol. In de tiende ronde moest H. de Jager door een inzinking .lossen" en hij gaf even daarna op. Vier ronden bleef de stand hier onveranderd en moest dus de eindspurt de beslissing brengen. J. Schüller (N.S.kon het tegen G. Willemse (St. H.) niet bol werken, terwijl ook W. Burgy het onder spit moest delven. H. Krimp had na een fraaien rit een deel van zijn achterstand ingeloopen. Uitslag: 1. G. Willemse (St. H.)2. J. Schüller (N. Sw.); 3. A. v. d. Berg (St. H.l; 4. W. Burgy (N. Sw 5. H. Krimp (N. Sw.) 6 K. de Haas (N. Sw.); 7. J. Krimp (N. S.) In de C-klasse wist Steeds Hooger een fraaie overwinning te behalen. Hier kwa men 16 renners aan den start voor een strijd over 40 K.M. J. Hintzbergen moest hier in de tweede ronde wegens een hand- blessure staken, terwijl J. Rlbot door een valpartij een achterstand kreeg. Segaar met Holst hebben een goeden rit gereden doch zij konden niet verhinderen dat Fer- werda en Hesse ontvluchtten. Ook Henk Holswilder wist aardig te volgen. Uitslag: 1. Ferwerda (St. H.); 2. Hesse (St H.): 3. M. Segaar 'N. Sw.); 4. Th. Holst (N. Sw.): 5. J. Ribot (N. Sw.); 6. C. de Bruin (St. H.i: 7. P. Hofstede (St. H.l; 8. H. Holswilder (N. Sw.); 9. W. v. d. Berg (N. Sw.i; 10. H. v. d. Blezen (N. Sw.) Daar de eerste vijf renners voor de pun tentelling in aanmerking kwamen, was de uitslag: Steeds Hooger 17 punten. Nieuw- Swift 13 punten. „VOORWAARTS" BEHAALD HET KAMPIOENSCHAP DER Z. H CLUBS. Gistermiddag zijn op de Rijswijksche wielerbaan de finales verreden om 't kam pioenschap der Zuid-Hollandsche clubs. Voorwaarts is er in geslaagd als eerste uil den strijd te komen met een grooten voorsprong op nummer twee, de wieler- vereeniging Hollandia. De Rotterdamsche Leeuw eindigde op de derde plaats, terwijl Sparta als eervolle vierde eindigde. De ge detailleerde uitslagen luiden: Sprint over 2 ronden (800 meter): 1. Meyer (Voorwaarts), 5 p.; 2. Duyn Hol land ia), 3 p.: 3. Beukers (Hollandia) 2 p.; 4. Holtkamp (Voorwaarts) 1 p. Ploegachtervolging over 10 ronden (4 KM.): 1. Voorwaarts. 5 p.; 2. Sparta, 3 p.; 3. Rotterdamsche Leeuw, 2 p.; 4. Hollan dia, 1 p. Tijdrit over 1 K.M.. staande start; 1. J. van Tilburg (R'damsche Leeuw), 5 p.; 2. Govers (Voorwaarts) 3 p.; 3. J- J. Duyn (Hollandia). 2 p.; 4. W. van der Heide (Voorwaarts). Einduitslag: 1. Voorwaarts, 15 put.; 2. Hollandia, 8 pnt.; 3. Rotterdamsche Leeuw 7 p.: 4- Sparta, 3 p. DE RONDE VAN HEERLEN. De Zaterdag gehouden Ronde van Heer len had het volgende resultaat: Nieuwelingen: 25 KM.: 1. S. Vroomen, Heerlen 40 min.; 2 A. Pijnenburg, op 28 sec.; 3. Pisters; 4. Hordijk; 5. Van Loo; 6. v. d. Neut; 7. Bisschof; 8. Timmermans; 9. Collard; 10. Pal. Amateurs, 52 K.M.: 1. Syen, Maastricht; 2. H. v. d. Loo, Gulpen: 3. Lebon, Maas tricht; 4. Gemonde, Arnhem; 5. Banken, Eygelshoven; 6. Beulen. Swalmen; 7. Bas tings, België; 8. Van Oosterbosch, Schln- veld; 9. Kleintjes, Heerlerheide; 10. De Sllva, Heerlen. Professionals (120 K.M.): 1. Pijnenburg, tijd 3 uur 12 min. 30 sec.; 2 .Duerlo (Bel gië); 3 Billiet (België); 4. Hardiquest (Bel gië); 5. Willy Vroomen, (Nederland); 6. Pellenaars (Nederland); 7. Raes (België); 8. Lambrlchts (Nederland); 9. Sylver Maes (België); 10. Van Amsterdam (Nederland); 11. Van Klinken (Nederland); 12. Heslinga (Nederland); 13. Lemmens (Nederland); 14. Van Hassel (Nederland); 15. Dignef (België); 16. Kolvenbach). AUTOMOBILISME. ROSEMEYER WINT GROOTEN PRNJS VAN ITALIË. Gisteren is te Monza bij Milaan voor de veertiende maal de internationale wed strijd voor race-auto om den grooten prijs van Italië verreden. Winnaar werd de be kende Duitsche coureur Rosemeyer, voor den Italiaan Nuvola-'i in den tijd van 3 uur 43 min. 25 sec. of een gemiddelde uursnel heid van 135 352 KM. Het circuit had eén lengte van 503 K.M. Na het startsein was. Stuck het beste weg, op hem volgden Nuvoïari en Rosemeyer. Na de eerste r.onde lik Stuck nog aan het hoofd, daarachter, 'ragen óp korte onder linge afstanden Novtrtari. Rosemeyer. Varzi en Von Delius. In de tweede ronde slaagde Rosemeyer er in Nuvoïari voorbij te komen. In de vol gende ronde verhoogde de Duitscher zijn tempo en noteerde hij een nieuw rond- record van 3 min. 4 sec., gem. uursnelheid 136.956 K.M.. waarna hij in de vierde ronde de leiding verovert. Het was toen reeds dui delijk. dat de verdere strijd in hoofdzaak tusschen de drie leiders zou gaan. Nuvoïari was de eenige. die nog het tempo van de beide eersten kon volgen. In de zevende ronde verbeterde de Italiaan de prestatie van Rosemeyer door een tijd te noteeren van 3 min. 2.2 sec. of een gemiddelde snel heid van 138.309 K.M. per uur. In de negende ronde gaf Rosemeyer de anderen de eerste lap, terwijl hij in de elfde ronde het ronderecord opnieuw om laag bracht tot 3 min. 1.4 sec., gem. uur snelheid 138.919 K.M. In dezelfde ronde kreeg Varzi een defect. In de zestiende ronde moest Stuck opge ven, zijn wagen begon te slingeren, doch gelukkig liep het goed af Er ontwikkelde zich nu een steeds feller duel tusschen Rosemeyer en Nuvoïari. In de dertigste ronde moest Nuvoïari tanken en van banden verwisselen, hetgeen 43 secon den ln beslag nam. Op dat moment viel Trossi uit. Na veertig ronden, op de helft van den wedstrijd dus, was de volgorde: Rosemeyer, Nuvoïari. Dreyfus en von Delius. De laatste reed op schitterende wijze en het lukte hem de derde plaats te veroveren. Het was een formidabele race. Op het rechte stuk passeerden de wagens met een snelheid van 250 K.M. per uur terwijl in de bochten de vaart afnam, soms tot slechts 60 K.M. De voorsprong van Rosemeyer be droeg na 54 ronden 1 min. 25.2 sec. Het scheelde toen weinig of ln de volgende ronde zou Nuvoïari worden gelapt doch deze moest juist nieuwe banden laten aan brengen, waarbij hij snel weer weg is. Farina liep eveneens een defect op. In de 65ste ronde was de stand nog de zelfde: Rosemeyer. Nuvoïari, von Delius en Dreyfus. Ook na 72 ronden was er nog geen verandering. Tenslotte stormde Rosemeyer met twee minuten voorsprong als eerste over de eindstreep, gevolgd door Nuvoïari en von Delius. De wedstrijd werd door schitterend weer begunstigd. CRICKET. DE ENGELSCHEN WINNEN MET 48 RUNS OP DE TWEEDE INNINGS. Op het H.C.C.-terrein is Zaterdag en gisteren onder vrij groote belangstelling een wedstrijd gespeeld tusschen het Ne derlandsch elftal en de Kent County Cricket Club. Van Manen won voor Holland de toss en stuurde de gasten het eerst naar de wickets. Het fielden der Hollanders liet aanvankelijk te wenschen over, waardoor reeds voor de lunch tien goede vangkan sen zijn gemist Bij de lunch was de stand 6 voor 122. maar na de hervatting was het Chalk, die met een goede 65 de score boven de 200 bracht. Voor 214 waren alle wickets neer. Behalve Chalk kwamen nog in de dub bele cijfers Levett (23). Ashdown (23), Woolley (16), Valentine (24), Akers Douglas (12), Watt (14) en mr. Extra (17). Terwiel bowlde 1 voor 554, Godderland 3 voor 81, mr. H. van Manen 3 voor 32, dr. M. Jansen 2 voor 25. Nadat de wedstrijd aan het einde van den eersten dag gestaakt was bij den stand 134 voor het verlies van zes wickets, sloot de Hollandsche innings op een totaal van 166 runs. Hiervan scoorde dr. M. Jansen 54 runs jhr. w. van den Bosch 57 en Terwiel 14 runs; de rest faalde op het zuivere bowlen der Engelschen, vooral van Watt. vol komen. Bowlingcijfers Kent: Watt 7 voor 46, Todd 1 voor 40, Freeman 2 voor 28, Ash down 0 voor 5, Knott 0 voor 19. Ook de gasten brachten er in hun twee de innings niet veel van terecht. Op een totaal van 127 met de laatste twee man op de mat sloot de Engelsché aanvoerder, Nederland voor de taak stellend in 3 uur tijd 176 runs te scoren. Levett (11), Woolley (29), Valentine (20), Todd (27) en Knott (17) waren de eenigen. die de dubbele cijfers bereikten. Bowlingcijfers Nederland: van Manen 0 voor 27, Sodderland 4 voor 44, Glerum 1 voor 16, Terwiel 2 voor 21, Jansen 1 voor 12. Sodderland veroverde zijn honderdste wicket ln dit seizoen en kreeg daarvoor een extra applausje. De tweede innings van onze landgenoo- ten was een voortdurend komen en gaan. Op een zeker oogenblik waren reeds 6 wickets neer voor slechts 21 runs. Alleen van der Laar bood weerstand aan den Engelschen aanval en werd met 79 topscorner. Van Manen was de eenige, die met 13 in de dubbele cijfers kwam. Het totaal werd 127, zoodat de Engel schen wonnen met 48 runs, hetgeen voor de onzen overigens een eervolle nederlaag mag heeten. De bowlingcijfers van Kent waren: Watt 3 voor 38, Todd 3 voor 37 en Freeman 1 voor 43. o DUIVENSPORT. „HET OOSTEN" (N.B.v.Z.) Wedvlucht vanaf Maastricht op 12 Sep tember. Afstand der resp. hokken 166^- 169 K.M. In concours 80 vogels, welke in vrliheld gesteld werden om 12.20 u. met Z.O wind en helder weer. De uitslag is als volgt: Breedljk 1. 2; v. Gennlp 3. 10: Geel 4, 5. 7. 16: Versteeg 6. 8, 9. 11. 13; Schroder 12. 14 15. De eerste vogel werd geconstateerd om 2 u 21 m. 31 s„ met een gemiddelde snel heid van 1385,49 M. p. min. De laatste Duntentellende vogel om 2 u 41 m. 16 s.. met een snelheid van 1179,13 M. p. min. De kampioenschappen werden behaald door Geel. Ie kampioen met 1 en 3 vogels. Breedljk 2e kampioen met 1 vogel en Ver steeg 2e kampioen met 3 vogels DE BLAUWBAND (ALPHEN). Wedvlucht vanaf Neufville. In concours 73 duiven die om 8 uur werden gelost. Uit slag C. v. Ofwegen 1, 5, 10; A. J. Lagerweij 2, 11. 12. 13; G. Stapper 3; J. Rooda 4. 8, 9, 17, 24; H. W. Martens 6: W. v. Eik 7; J. v. Leeuwen 14; J v. Capel 15, 23; H. Hul- scher 18, 19, 21, 22. Aankomst le duif 10 u„ 21 min. 49 sec.; laatste 10 u. 50 min. 37 sec. UIT AALSMEER. De Postduivenvereeniging .Strijd en Vriendc. P .—o" te Aalsmeer-Oost hield Zon dag een ..edvlucht vanaf Neuvilles, afstand 200 KM., met tot uitslag: 1, 11 Joh. Postma; 2, 4, 14, 15 H. Verbeek Jr.; 3 A. Verbeek; 5, 6, 10, 13 Joh. Baarsen Dzn.. 7, 8 Gb. Stevens: 9 E. Jans; 12 P. Hulsbos. In concours 75 duiven. Losgelaten 8 uur v.m. Aankomst le v.m. 10.36.25, 15e duif v.m. 10.55 uur. „De Telegraaf" hield dezelfde wedvlucht, met tot uitslag: 1, 6, 9, W. Baars; 2. 3 C de Horde; 4, 8 A. Keessen; 5, 12, J. Vree ken;? Joh. Versteeg; 10, 11 J. Koper. Aan komst le duif v.m. 10.35.50 uur. DAMMEN. JUBILEUMWEDSTRIJDEN NED. D AMBO ND. De door den Ned. Dambond uitgeschreven Jubileumwedstrijden onder leiding der Districten, hebben voor de afd. B. Lelden het volgende resultaat gehad: Groep Alphen, winnaar J. v. d. Horst, Alphen. Groep 1 L.D.V. Leiden, winnaar P. v. d. Stel, Leiden. Groep 2 L.D.V. Leiden, winnaar J. Huisman Jr. Lelden. Groep 3 L.D.V. Lelden, winnaar I. Teleng, Leiden. Groep 1 D.C.L. Lelden, winnaar J. Dreef, Leiden. Groep 2 D.C.L. Lelden, winnaar W. Laterveer Leiden. De winnaar van P.D.L.V. (Lisse) is nog niet bekend. De eindstrijd zal aanvangen begin October. De winnaar van dezen eindstrijd komt direct uit in den Lande- lijken eindstrijd. RIJNSB. DAMCLUB. De uitslag van de 2de ronde voor den bordenwedstrijd der R.D.C. is: Groep I: H. Ravensbergen-C. Zandber gen 20; Jac. Glasbergen—A. Vletter 02; J. SchoneveldD. v. d. Meij 20; W. Scho- neveldD. Schoneveld 20; P. VooijsC. Jungerius 11. Groep II: H. J. RavensbergenF. A. Verkuil 02 (regl.)A. v. d. MeijH. v. Rossum 20; W. CederhoutAlb. Heems kerk 20; C. SchoneveldA. Ravensber gen 11; F. v. DuinH. Verkuil 20; Joh. KromhoutA. v. d. Brink 11; C. Krom houtS. Heemskerk 0—2. Uitgestelde partij Alb. Heemskerk—A. r. d. Meij 0—2. K.D.C. (KATWIJK AAN DEN RIJN). Vorige week werd door de damvereenl- ging K.D.C. het winterseizoen aangevangen. Eerst werden prijzen uitgereikt van de zomerwedstrijden. Er was in twee groepen gespeeld. De winnaars waren: le groep, Jac. Freke en 2e groep A. Schouten. Hierna werd begonnen me tden borden- wedstrijd. Er zal gespeeld worden in groe pen van 8, teneinde daaruit de tientallen samen te stellen voor de wedstrijden in het Leidsche district. De uitslag was: le groep: C. J. de VinkC. v. Delft 20; T. v. Beelen—C. v. Rossum afgebr.; L. de HaanJ. Laven uitgest.; J. FrekeJ. C. V. Rijn 20. 2e groep: A. WassenaarJ. Schoneveld 20; C. v. VeenW. Böttcher uitgest.; G. VarkevisserJ. v. Elk 20; C. Korpelshoek R. Haasnoot 20. 3e groep: A. SchoutenH. Houwer 20; P. v. d. GugtenD. Hartkamp 20; A. VooijsC. Durieux 02; A. OexmanA. Barnhoorn uitgest. 4e groep: J. StabijJ. v. d. Meij 20; J. v. Delft—C. v. Donk 02; C. J. de Jong— D. Nasveld uitgest.; A. NoartA. Horten- sius uitgest. Woensdag as. des avonids te ongeveer half acht zal de heer J. W. v. Dartelen uit Heemstede administrateur van den Ned. Dambond, voor leden en genoodlgden een simultaanseance geven. PASSAGIERSVLIEGTUIG VERONGELUKT. Een vliegtuig, waarmede ter gelegenheid van een plaatselijk feest te Noyen ln Frankrijk, rondvluchten werden gemaakt, is neergestort, tengevolge waarvan de pi loot, zijn passagier en diens dochtertje om het leven zijn gekomen. DE POSTVLUCHTEN. De „Kwak" is op de uitreis te Bandoeng aangekomen. 23. Je ziet al, als je naar het plaatje kijkt, dat dë- kust van Foetsjie-borg nu is bereikt; die is verschrik'lijk steil en hoog, en onbeklimbaar, zoo op 't oog. De boot legt bij 'n klein plekje aan, waar nauwlijks iemand op kan staan Thijs, sprong op vasten grond, wat hij na zoo een reis toch wel weer prettig vond; dan reikte hij prins Slechtbedeeld de hand, en spoedig was die ook aan land. Slechtbedeeld kan haast zijn oogen niet gelooven „Zeg, Thijs", vroeg hij. „hoe komen wij ooit boven?" „Komaan' --orak Thijs, „het zal wel gaan; ik heb wel vaker al zooiets gedaan!"

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11