m LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 12 September 1936 UIT DE OMSTREKEN De verloving van Prinses Juliana STANDAARD'S B 1 i] ij| 11 IL nu I ffl 1 IS TROEF! Losse nummers van ons Blad IIIHIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII! AGENDA Uit Aalsmeer. Hedenavond om 8 uur wordt een optocht gehouden. Voor het raadhuis zullen twee coupletten van het Wilhelmus worden ge zongen. Tenslotte zal de burgemeester een feestrede houden. Uit Hillegom. Het programma voor hedenmiddag ver meldt een bloemcorso. Hedenavond Is er een fakkeloptocht en wordt ervuurwerk afgestoken. Uit Hoofddorp. Door de Oranje-vereeniging uit Hoofd dorp" is voor heden het volgende pro gramma samengesteld: Van 1.30 u tot 6 u. volksspelen om prij zen, opgeluisterd door muziek: 8 u. Licht- stoet door het dorp met medewerking van het Fanfaregezelschao „Excelsior". De op stelling van den stoet zal plaats hebben op het Stationsplein. Uit Katwijk aan den Rijn. Door de Oranjevereeniging werd gister avond een prachtigen lampionoptocht georganiseerd Ondanks den korten tltd van voorbereiding is het een lichtstoet geworden, die over den optocht op het Koninginnefeest in de schaduw stelde Door verschillende vereenigigen werd deelgeno men. Enkele besturen van vereenlgingen reden in laudauers in den stoet mee. De verlichte wagen van de gemeentebedrijven was ook nu weer van de partij. De Har monie versterkt met die van Valkenburg en de mondorgelclub „Crescendo" zorgden voor muziek. Jong en oud was op de been om van het schouwspel te genieten. Na de rondgang gaf de versterkte Harmonie een cocert oo de Turfmarkt, waarvoor ook groote belangstelling bestond. Zooals ook in vele plaatsen ging ook hier het gerucht dat de Prinses en Haar verloofde voorbij zouden komen Er kwamen zelfs al vlaggen te voorschijn. Na lang wachten ging men er ten slotte toch aan twijfelen en keerde men huiswaarts Op sommige punten stonden honderden be langstellenden. t Uit Katwijk aan Zee. Ter gelegenheid van de verloving van het Vorstelijk paar hield de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente gisteravond een cankure in de Nieuwe Kerk. Deze kerk dienst werd bijgewoond door den burge meester en mevr. Woldringh v. d. Hoop. Het kerkorgel werd bespeeld door den heer J. v. d. Marei, die van half 8 tot 8 uur vaderlandsche liederen ten gehoore bracht. Nadat ds. Pras in gebed was voorge gaan, zette hij het doel dezer samenkomst uiting geven aan het gevoel van blijde dankbaarheid nu Prinses Juliana zich ver loofd heeft uiteen. Spr. nam tot tekst een gedeelte van vers 24 van Psalm 119: „Dit is de dag dien de Heere gemaakt heeft". Eerst liet spr. nog zingen het jubellied Ps. 68 vrs 16 en 17. Spr. sloeg vervolgens den blik in het verleden en schetste het leven van den eersten Oranje, den vader des vaderlands. Spr. dacht aan de Oranjes Prins Maurlts en Prins Frederlk Hendrik. En dan den Koning-stadhouder Willem III de verdediger van het protestantisme. Is er edeler geslacht geweest? In herinne ring werd gebracht het vertrek van Prins Willem V in een visschersboot en de lan ding van zijn zoon den 30sten Nov. 1813 te Scheveningen. Koning Willem II en III hebben lief en leed met ons volk gedeeld. Door Gods gunst zijn we met wijsheid ge regeerd. Zouden we God nu niet loven in Zijn tempel met het heuglijk feit in het leven van een der telgen der Oranjes? Steeds heeft de Koningin het heil van ons volg op het oog gehad. Is het wonder dat ons volk die vorstin op de handen draagt? Wij hebben een Vorstin, die eerbied heeft voor Gods woord. Zij is een edele vorstin ons van God gezonden De Oranjeboom staat nog, hoe dikwijls daaraan ook ge schud is. De bede gaat. dat de Oranje boom breedgetakt moge worden met dicht lommerrijk groen. De dag van de verlo ving zal heuglijk blijven. Spr. wees ten slotte op de band, God, Nederland en Oranje en ziende op de groote gebeurtenis Er is blijdschap in het paleis. Gode zij de eer! Onder het zingen van Ps. 105 vrs. l, kwam ds. Broeyer op den kansel. Deze sprak naar aanleiding van van het twee de gedeelte van vers 24 van Ps. 118; „Laat ons op denzelven ons verheugen en ver blijd zijn". Met deze woorden werd Crom well in 1650 door God gesterkt, toen hij tegenover een driemaal sterkere over macht van het Schotsche leger stond. Donkere dagen hebben wij doorleefd, be wogen dagen achter den rug. Het Oranje huis heeft die doorleefd. Daar zien we een zonnestraal op een bewogen zee. God komt met zijn troost en sterkte. Onze Prinses is verloofd, laten we verheugd en verblijd zijn. Revolutie woedt alom. Wat zal de toe komst brengen? In ons land kan men rus tig samen komen en God te loven. God gaf ons het Oranjehuis. We zijn diep ge troffen door de vreugde van het volk. Het volk juicht en zingt, maar er zijn groote gevaren in die geestdrift. Moge de Prinses en de Prins in deze tijden het oog omhoog heffen. Laat ons verheugd en verblijd zijn en God eeren en loven! Nadat gezongen was Ps 118 vrs 12. sprak ds Rutgers naar aanleiding van Ps. 118 vrs 25 „Och Heere, geef nu heil. och Heere geef nu voorspoed". Spr. denkt bij deze woorden aan onze Koninklijke familie en in 't bijzonder aan het verloofde Prinselijk paar. We moeten ons bij de woorden van den Apostel denken aan koningen en kei zers. die de Christenen vervolgden en toch moest voor dezulken gebeden worden. Wij bidden voor ons Oranjehuis. Velen daar uit zijn in de vreeze des Heeren voorge gaan. Onze Koningin is daarin opgevoed. God zet koningen af en bevestigt ze. Er is een nauwe band gelegd tusschen Oran je en Nederland. We denken in bijzonder heid aan het verloofde paar. Onze Prin ses staat eens een taak te wachten. Het is moeilijk de staf over een land en volk te zwaaien. Dat de Heere Haar licht en wijsheid geve voor het moeilijke en ver antwoordelijke werk. We moeten bidden voor degenen, die boven ons gesteld zijn. Na het dankgebed werd staande gezon gen Gezang 96. Toen ds. Rutgers de ze genbede uitgesproken had, werd door al len staan drie coupletten van het Wilhel mus gezongen. Uit Lisse. In verband met de verloving der Prinses kwam de raad gisteravond in buitengewone vergadering bijeen. De vergadering werd bijgewoond door de predikanten, geeste lijken en enkele notabelen. Alvorens tot de behandeling van het eenige agenda-punt, een voorstel tot het zenden van een geluk- wensch aan H. K. H. Prinses Juliana en Z. H. Prins Bernhard zur Lippe, over te gaan, hield burgemeester S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen, een rede. Een golf van vreugde, aldus spr., Is over ons land gegaan bij het vernemen der blijde mare. Spr herinnerde aan de vreug devolle dagen bij de geboorte der Prinses in 1909. De rede van de vorstelijke personen is tot een onvergetelijk moment geworden, het was alsof Zij tot ons ieder persoonlijk het woord richtten. Buitengewoon sympathiek, aldus spr., klonken ons de woorden van Prins Bern hard ln de ooren. Ook in Lisse is er vreugde in de harten om de vreugde van ons Koningshuis en ik heb goed geacht u hier hedenavond eenige oogenblikken uit te noodigen om in Uw midden ons aller vreugde officieel tot uit drukking te brengen. God zegene het jonge paar; Zijn Goed heid make het gelukkig, zielsgelukkig met elkander. Op dagen als deze zijn we weer zóó sterk bewust van de groote waarde van ons Ko ningshuis voor ons gansche Volk, voor ons Volk in deze lage landen en voor ons Volk in Oost en West. Nog lang regeere over ons Hare Ma jesteit Koningin Wilhelmlna. En in de schaduw van Haar troon leve gelukkig het jonge paar, Prinses Juliana en Prins Bernhard. Hun leven zij lang en gelukkig en tot heil van ons Volk. Ik stel u thans voor het navolgende tele gram te verzenden: Aan H.K.H. Prinses Juliana en Z. H. Prins Bernhard zur Lippe, 's-Gravenhage. De Gemeenteraad van Lisse, in een uit. sluitend tot dat doel belegde vergadering bijeen, biedt vol blijdschap mede namens de bevolking dezer gemeente Uwe Ko ninklijke Hoogheid en Uwe Hoogheid zijn eerbiedige en oprechte gelukwenschen met Uwe verloving aan. S. VAN WIJNBERGEN. Voorzitter. Nadat ook nog wethouder P. Warmer dam en de heer J. P. Segers hun Innige blijdschap met deze verloving namens den Raad hadden geuit, werd de openbare zit ting gesloten en gingen leden van den raad en- genoodigden een kijkje nemen bij den optocht, die zich Inmiddels in de gemeente spontaan gevormd had. 1 Uit Rijnsburg. In Flora wordt hedenavond een bijeen komst gehouden. De burgemeester en de predikanten zullen het woord voeren. De verloving van H.KH. Prinses Juliana is ook hier op spontane en hartelijke Wijze gevierd. Verschillende plaatselijke vereen, hadden zich opgemaakt tot het organlsee- ren van een optooht. Hiervoor bestond groote belangstelling. Begeleid door de mondorgelclub „Adven- do" en „Wilhelmina" trok men met lam pions en fakkellicht met vaandels en banie ren naar het plein voor het Raadhuis, waar de burgemeester en verschillende raadsleden met hun echtgenooten zich hadden opge steld. Eenige vaderlandsche liederen wer den ten gehoore gebracht, welke door een buitengewoon groot aantal belangstellen den geestdriftig werden meegezongen. Daarna was het woord aan den burge meester, die gewaagde van groote dank baarheid en vreugde nu de verloving van de zoo zeer beminde Prinses een feit is ge worden. Hij wees op de beteekenis van ons Vorstenhuis voor land en volk en sprak er zijn dankbaarheid over uit, dat ook de Rijnsburgsche burgerij zich bij de alge- meene feestvreugde niet onbetuigd heeft gelaten. Met een driewerf hoera voor het Koningshuis besloot hij zijn luid toege juichte rede. Hierna werd wederom een marsch door het dorp gemaakt en speelde „Wilhelmina", op de versierde en verlichte Valkbrug nog vele vroolijke wijsjes, zoodak tot het einde de vroolijke stemming er in bleef. Uit Veur-Leidschendam. Bij voldoende deelname zal hier Maandagavond een fakkeloptocht met muziek worden georganiseerd. Uit Voorhout. Gisteravond had in het parochiehuls een bijeenkomst plaats van eenige vooraan staande persoonlijkheden dezer gemeente. Deze bijeenkomst die gehouden werd op initiatief van den gemeente-secretaris, den heer M. P. A. Mussen stelde ten doel den dag van heden te maken tot een soort feestdag, ter gelegenheid van de verloving van H.K.H. Prinses Juliana. Aanwezle waren o.a. de burgemeester en de wethouders, kapelaan Kragtwiik. de hoofden der scho len. bestuursleden der muziek- en zangver en vele andere vereenlgingen. Op voorstel van den heer Mussen werd besloten een fakkel- en lampionoptocht te organlseeren. Bij een volgende gelegenheid zal de heer Mussen weer een oproep aan dezelfde per sonen doen waaruit dan een officieele com missie zal worden benoemd, tot het organiseeren van nader te bespreken feestlviteiten. De burgemeester verklaarde zich bereid een openingswoord voor het raadhuis te spreken Uit Warmond. Door de Oranje-commissie is het vol gende telegram verzonden: Aan Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana. 's-Gravenhage. Warmond's Oranje-Commissie in verga dering bijeen biedt Uwe Koninklijke Hoog heid met. Hoogstderzelver verloving hare hartelijke gelukwenschen aan. C. J. M. J. MACHEN, secretaris. Uit ZoeterwVjude. Door den burgemeester werd namens de geheele gemeente een telegrafische geluk- wenseh naar ben Haag gezonden. Hedenavond zal de St. Jansfanfare een wandeling door de gemeente maken. Om 8 uur wordt afgemarcheerd van het Speel terrein. Na afloop is er een taptoe. Lam pions zijn op het speelterrein verkrijgbaar. o KATWIJK AAN ZEE. De heer J. J. Kraal t In den ouderdom van ruim 57 jaar is hedennacht om half drie overleden de heer J. J. Kraal, in leven hoofd der open bare lagere school alhier. o SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Bernardlna Catharina Wilhel mina. d. van M. H. Zandbergen en W. J. Zandvliet Mathilde Maria, d. van A. van Tol en J. A. van Hage Ondertrouwd: B. van Putten 27 jaar en M. L. Dorsman, 27 jaar J. P. Rotteveel, 26 jaar en A. C. Franken. 25 Jaar Getrouwd: A W. van der Vlugt, 23 jaar en C. M. M. Matze. 24 laar A. van der Haven. 29 jaar en J. Helmus, 29 jaar Loop der bevolking. Gevestigd: C. P van der Kraan geb. Beurze. Lindelaan 3. van Lelden MC. Bouwmeester van Heemstrastraat 3. van Wassenaar Ga. Ca. Jansen. Menneweg 83. van Hillegom J. M. Twickler en gez„ Vaartkade 6. van Eist iGeld.) A. Zanen, Hoofdstraat 306. van Meerkerk H. G. Vos. Gouverneurlaan 42,. van 's Gravenhage Th J. Haver eri gezin. Rijksstraatweg 59. van Anna Paulcwna T. Rietkerk, Klinkenberg lie van Warmond J. Riet- broek. Hoofdstraat 161. van Alkemade A. van Osnabrugge. Julianalaan 3. van Leiderdorp J. E Berg. Molenstraat 17. van Hilversum. Vertrokken: Chr Zandbergen en gezin, naar Hofstade i België l C. M. van der Weiiden. naar 's Hertogenbosch P. P. Ehrmann, naar Duitschland MC. Bouwmeester, naar Leiden Ca. Ma. Ma. Matze. naar Lisse Ca Ja. van der Mei), naar Heemstede Ja. Helmus, naar Hazerswoude. o WASSENAAR. In het Wapen van Wassenaar hield de Tulnbouwver. Wassenaar en Omstreken haar maandelijksche ledenvergadering. De voorzitter P. Zegwaard memoreerde de verlovine van de Prinses en uitte den wensch dat de bapd tusschen Oranje en het Nederlandsche Volk daardoor nog hechter zal worden. De notulen werden goedgekeurd. Tot juryleden om het lngezondene te keuren werden benóemd de heeren D A. de Roolj. G. Verlint en G. van Egmond. De secretaris bracht verslag uit van de groote excursie op Woensdag 26 Augustus. Vervolgens werd overgegaan tot ballotage van de adspirant-leden C. van Tol en C. van der Does. Belden werden tot lid aan genomen. Na de pauze werd bij monde van den heer de Rooi) verslag uitgebracht van de gehouden keuring. Prijsvraag I luidde een collectie groenten Hierop was een keurcollectle Ingezonden door den heer J. Anderson die met 28 punten den eersten prils verwierf. Voor prijsvraag II luidende 3 variëteiten Decoratieve. Cactus. Seml-cactus of andere varletelten dahlia's van ieder 5 stuks. Hier behaalde de heer J Hermsen met 21 pun ten een derden prijs. Prijsvraag III luidende 3 perkplanten in potten.Hierop behaalde de heer van Blezen een 1ste priis met 30 punten en 1 x lof der jury. Vervolgens was er een collectie peren in gezonden door den heer Mldavaine voor het ountenstelsel. die als zoodanig werden gekeurd en met verschillende punten wer den bekroond. Namens het bestuur en de tentoonstel lingscommissie bracht de secretaris naar voren hoe men zich gedacht heeft dat de tentoonstelling in 1937 In groote lijnen in gedeeld za] moeten worden. De Meylandbeker zal worden toegekend aan de mooiste collectie dahlia's, lathyrus, vaste planten en zaadbloemen. In totaal zijn er 6 prijsvragen. Na eenige besprekin gen werd de vergadering gesloten. Loop der Bevolking. Ingekomen: Wed. G. W. M. Madlener geb. Andreoli, Ridderlaan 1 C. van Ba len. Wittenburgerweg 24 Wed. C. Ci troen, Oostdorperwer 100 LM. van Ber- kum, Pr. Marielaan 30 E. de Boer, Raap horst!. 28 A. Brune, Konijnen]. 39 P. G. Dalen Gilhuijs en gez., Storm v. 'sGra- vesandeweg 75 M. Dengg, Meyboomlaan 3 B. E. Geurtsen, Ridderlaan 1 G. M. SJouke geb. v. d. Gevel, v. Zuylen v. Nije- veltstr. 226 H. C. van Golnga, Storm v. 's Gravesandeweg 73 Wed. J. de Jong, Oud Wassenaarscheweg 15 P. C. de Groot, Groot Hoefijzerlaan 51 A. Heinz, Schouwweg 72 P. Helwegen, Binnenweg 15 M. Hollmann, Narcislaan 34 H. P. Hijmans van Anroolj en vr„ Narcislaan 34 H. E. van Ittersum, Pr. van Wiedlaan 12 G. S. A. Janssen, Schouwweg 81 Th. J. Jansen en gezin, Bronckhorstlaan 9 B. Kiessler, Laan van Koot 4 F. Kohn, Rijksstraatweg 789 M.Kruit, Lange Kerkdam 40 C. Lohan, Gr. Hoefijzerlaan 25 A. Lubbers en vr„ Beukenhorstlaan 8 C. J. Leeman geb. Jansen, Rijksstraat weg 324 E. L. Kraft, Duinweg 14 M. van der Meer. van Bommellaan 2 C. N. S. Molier en doohter, Zijdeweg 11 J. M. van de Mortel, Kerkstraat 32 L. W. Moss ier en vr„ Bloemcamplaan 62 J. C. Nodelijk, Buurtweg 167 C. M. van Rooijen geb. Noosten, Schouwweg 44 S. Postma en vr„ v. Zuylen v. Nijeveltstraat 191 B. J. von Pritzelwitz van der Horst. Bloem camplaan 10 H. M. Rapp. Rijksstraatweg 370 M. S. Reisch. v. Zuylen v. Nijevelt straat 73 Wed. M. S. B. Reisinger geb. Kemper. Ridderlaan 1 J. J. Rlve en ge zin. Klein Persijnlaan 16 H. Roelink en s D HU 844g (Ingez. Med.) gezin. L. Kerkdam 22 P. J. Roothaan, Wittenburgerweg 152a D. Schapfl, Ker- keboschlaan 4 W. M. A. Schenkeveld, Hoogeweg 11 J. Sibbe, Teylingerhorst- laan 32 J. M. van de Vlekkert geb. Voor sluis. Papelaan 11 N. Volker, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 4 P. A. Warmenhoven. van Heeckerenstraat 4. Vertrokken: N. Th. Raadschelders naar 's-Hertogenbosch M. Braham naar Den Haag L. A. Brand naar Den Haag G. Halbertsma naar Lelden H. Hoffman en vr. naar Den Haag E. Mlchaells naar Den Haag P. von Pritzelwitz van der Horst naar Den Haag Th. Weissacker naar Den Haag J. Wolters naar Den Haag A.J. de Grave naar Den Haag K. Preinfalk naar Den Haag J. M. van Wou naar Voorschoten H. C. van Wijn gaarden naar Sliedrecht K. Heuer naar Den Haag S. Hanken naar Den Haag A. Miesenbeck naar Amsterdam J. Gürt- ler naar Den Haag H. Schooreman naar Rotterdam G. van Klaveren naar Den Haag C. de Bruyn naar Den Haag Wed M. Mosmans geb. Scheepens naar Den Haag A. v. d. Lelie en gezin naar Arnhem H. van Vliet naar Den Haag B. T. Westenbroek en vr. naar Den Haag A. Bijstron naar Den Haag N. Rol en gezin naar Schiedam J. L. Bakker naar Bloemendaal S. Andrlessen n. Leeuwar den F. J. Arts naar Amersfoort C. W. Dlrkse naar Lelden G. Grlese naar Den Haag V. Hambrüsch naar Den Haag G. Kubat naar Den Haag T. van Loon naar Rotterdam M. M. de Pan naar Goes J. B. Th. Eckholt naar Den Haag E. H. Fuchs naar Den Haag E. J. M. von Pohlrelch naar Den Helder M. C. Broekman naar Den Haag S. Haringsma naar Den Haag. Burgerlijke Stand. Geboren: Bartholomeus Johannes Maria, z. van C P. L. Hoogkamer en J. G. M. Devi- lee Adrianus Pieter, z. van P. A. Hitzert en E. M. Schreiner Gullelus, z. van J. Peeters en S. J. P. Mesker Johannes Lamert, z. van J. Bos en M. Wentink Jo hannes Cornells, z. van J. C. Mooijmans en V. van Sohie Neeltje Cornelia, d. van H. Hoogendoorn en L. van Staalduinen. Overleden: Abraham Kooreman 75 j„ echtgenoot van A. M. Th. van der Horden Catharina Allegonda Magdalena Graff- ner 83 J„ weduwe van G. Kat Maria Catharina Stijn 55 j„ ongeh. Ondertrouwd: T. J. Lauptman en H. M. de Voogt Gehuwd: G. van Schetsen en M. van Dijk P. A. Stok en M. P. E. Witzel O. Gussekloo en J. C. van Egmond C. J. van Steen en A. A. Zandvliet. Tot slot van de Ellm-vrouwencon- ferentle belegde de Ned. Ver. voor Zending onder Israël „Elim" een vergadering Dr. H J. Honders sprak een openingswoord naar aanleiding van os. 118 en Joh. 17. Hierna zong 't Chr. dameskoor „Euphonia" Ds. J. Rottenberg sprak over „De voetstap oen van Christus ln de Jodenzendlng", Zendeling Tabaksplat sprak over Moei lijkheden Mogelijkheden en Heerlijkheden. Dr. Honders sprak een slotwoord en ds. Rottenberg sloot met dankzegging. Op den Rijksstraatweg alhier had een botsing plaats tusschen een auto en een motorrijwiel met duo. De auto bekwam weinig schade, maar de voorzijde van het motorrijwiel werd geheel Ingedrukt. Bij het opmaken van het proces-verbaal bleek dat het rijbewijs van den motorrijder ongeldig was. -o- ZOETERWOUDE. Door de N V. Brunollne Import Mij. alhier is bij de politie aangifte gedaan, dat door een bediende fraude is gepleegd. Na onderzoek is gebleken dat Th. J. R. alhier eigenhandig kwitanties schreef en inde. Nadat R. een bekentenis had afgelegd werd hij op vrije voeten gesteld. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Fa. Ph. BROBBEL, Stationsweg 49 Firma A. H. J. W1JTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERW1L Az„ Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT, Breestraat 126 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. W. v. LEEUWEN, Janvossensteeg 19 J. A. MANHAVE, Haarl.straat 128 W. P. v. SAVOYEN, Noordeinde 36 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 39 - Oegstgeest en aan de Kiosken. HEDEN. V.C.F.-Huis (Gerecht 10): Teekenten- toonstelling Wijkgebouw Langestraat 2!/i5 en 7—9l/i uur nam. Zondag. Jeruël: Samenkomst te S'/i uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 5 uur nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomsten te halfelf voorm. en 8 uur nam. Stadszaal: Cabaretavond. 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Wassenaar (Klein Meyendell)Veld- dag I.O.G.T. 10'/2 uur nam. Maandag. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomst te Vh uur nam. Woensdag. Pieterskerk: Kerkconcert Jo Vincent en Anth. v. d. Horst; 8 uur nam. Vrijdag. Bennebroek (Stichting Vogelenzang): Le. vergadering Ver. tot Chr verzorging van krankzinnigen ln Nederland. 2 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend lederen werkdag van 9—12 uur en van l'/i5 uur. f. 0.25. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend ln Januari, November en December van 103 uur; ln Februari Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entree op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudbeden, Rapen- ourg 28: 1 April1 Oct. 105 uur; 1 Oct. —1 Nov. 104 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10— 3 uur; 18 Febr.—1 April 104 u.; 's Zon dags van 13, 4 of 5 u. Entrée: 's Maan dags f. 0.25; overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park. Ingang Raamsteeg. Werkdagen 8,30 —12, 1.305 u. 's Zaterdags 8.30—12 uur Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdager behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam 's Zondags gesloten Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en l'/>4 uur. Kosteloos. DAGELIJKS. Scheveningen (Circus Carl Hagen beek),: Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater dags en 's Zondags 2 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterie 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam. „The singing kid". Woensd.. Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39. 8 1/4 u. n.m. „De huurling". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 41/» uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Blonde Venus", lederen middag 2'/i u„ Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Broadway Humor". Woensdag en Zaterdagnam. halfdrie. Zondag nam. 4 en 8 uur. Doorloopende voorstelling van 10 uur v.m. tot 7 uur nam. Verloving Prinses Juliana. Nova-Theater, Katwijk aan Zee. Door loopend van 8 uur af: De verloving van Prinses Juliana. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Sept. a.s waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg telef. 807; E. B. de Metz, Kamerl. Onnesi. 28, telef. 3553 en J. Doedens, Wllhelmma- park 8, Oegstgeest, telef, 274 De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur,j?r Maandagmorgen 8 uur waargenomen aoo de doctoren De Graaff, De Jager. Lanr, Renaud en Winkler. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. n"0' 2-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6