IDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 12 September 1936 aaanaaa grand café-restaurant aaaaaaa IN DEN VERGULDEN TURK" NAGEKOMEN BERICHTEN YISSCHERIJ-BERICHTEN Heden, Diner- en Avond-Concert lAAT/TE^JEMCHTiN TELEGRAMMEN De strijd in Spanje WEERBERICHT. a Barometerstand. jlstérmiddag 3 uur: 769. Hedenmiddag: 2 uur: 768 telegrafisch weerbericht. Kiegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand 772.7 te Karistadt. Laagste stand 750.3 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 13 Sept.: takkc tot matige Zuidoostelijke tot Zui- illjke wind. Licht tot half bewolkt. Droog warm weer behoudens kans op onweer. buiteneandsch weerbericht. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. De hooge druk is sedert gisteren, in om rag en beteekenis toegenomen. Hij beslaat gt grootste gedeelte van Scandinavië, aland, de randstaten, Polen, Duitsohland 3 Centraal-Europa en beheerscht ook het iter ten onzent. De 770 kern bevindt zich ook over Polen en de randstaten. Bijna overal In het gebied van hooge ■jukking is het rustig weer met verander ijlen wind en heldere lucht. Alleen in Po ls de bewolking nog betrekkelijk zwaar. ...r Duitschland en Zuid-Scandinavië lijven de temperaturen nog laag en vrij :ir onder normaal. Over ons land en Noord- en midden- ïrankrijk Is het sedert gisteren iets kou- ër geworden. De depressie over de Brit- ïie eilanden verplaatst haar invloed van Ierland naar Schotland. Haar kern is ten luiden van IJsland gelegen. Zij bracht gls- tten zwaren regen over Ierland en ver- »rzaakte ook thans nog somber en regen- ichtig weer over het grootste gedeelte van Groot-Brlttannlë. Een secundaire strekt £cii naar het Kanaal en het Westen van Frankrijk uit terwijl nabij de Pyreneeën 'n kleine depressie onweer bracht. Ten onzent mag nog wind uit Zuid-Oos- ïlljke tot Zuidelijke richting worden ver acht. De bewolking zal iets toenemen, de zmperatuur overdag wellicht een weinig tijgen. De bovengenoemde secundaire over West- Ptankrljk brengt echter eenige onweers- kans met zich mede. .-i weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. WÊÊ ZONDAG a.s. ter gelegenheid van het Vorstelijke Verloofde Paar, speciaal verzorgd FEEST-MENU. DINER-CONCERT. FEEST-MENU F. 3.00 PER COUVERT. Gelieve tijdig Uw tafel te reserveeren. Telefoon 241. 9055 ERNSTIG MOTORONGELUK TE WASSENAAR. (Ingez. Med.) LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 10 gr. O. <50 gr F.). 12 uur 'smidd.: 10 gr. C. (50 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE Voor Zondag. Tm. te 2 u. 02 min.: n.m. te 2 u 21 min. Voor Maandag. 'm. te 2 u. 41 min.: n.m. te 2 u. 59 min. licht op voor fietsers c.a. Zaterdag: 7.52 n..m tot 6.03 v.m Zondag: 7.50 n.m. tot 6.05 v.m. maans- op- en ondergang. 12 Sept.: op: 2 u. 50: onder 17 u 46. 13 Sept.: on; 4 u 04: onder: 18 u. 06. ie aanstaande vee. en zuivel- tentoonstelling. Groot Ruiterfeest. Evenals vorig jaar zal er ook dit jaar J 17 September a.s. hier ter stede een Stoote Vee. en Zulveltentoonstelllng wor- gehouden. Als bijzondere attractie ls hieraan een ruiterfeest verbonden, waaraan, naast een teital bijzondere nummers op hippisch gebied, een dertigtal bekende springpaar den zal deelnemen. De belangrijkheid van dit soort tentoon- «Hingen zal ieder Inzien, waar het de Plaatsen zijn, waar de beste producten die Jts land kan voortbrengen, worden ten tongesteld, zoodat ieder in de gelegenheid J tlch ruimschoots op de hoogte te stellen den stand van zaken in de Nederland se landbouw en veeteeltgebieden en, 'oor deze tentoonstelling in het bijzonder -met de mogelijkheden. die de veeteelt in 'en vruchtbaren schoot van de provincie '«Id-Holland biedt. Wij hebben ons ln verbinding gesteld het secretariaat van de vereenlging •Veto", welke vereenlging de tentoonstel- jjngen hier te Leiden ln nauwe samenwer- met het gemeentebestuur organiseert, ons op de hoogte te stellen van wat het gramma voor deze tentoonstelling in- het voor een ieder, die belang stelt A de economische en cultureele belangen 'W Nederland, alleszins de moeite waard 'b hjn om deze tentoonstelling te gaan „'Jfhtigen, bleek ons reeds, toen wij het 'Hcieele programma verkregen. Ook zij, slechts gaan zullen om de tentoonstel- te zelve, zullen niet teleurgesteld kunnen trden, want, om eenige programmapunten boemem er zullen te zien zijn, behalve Iim ^"stelling van het beste Neder- 7™iche vee en (je nieest uitgelezen pro- telen van den Hollandschen zuivel, ook de bereiding van kaas, hygiënische ''winning enz. enz. ..'"ens zal er 'n wedstrijd georganiseerd fBUen in het vee-beoordeelen en een 'fSdag worden gehouden tC1 me' "e'd'e gewerkt wordt en met ïïfste deelgenomen aan deze tentoon- J'nE en alles wat er bljbehoort, blijkt I, ,bit de ruim 1000 inzendingen uit alle '•"lei de 1 van de Rijnstreek en daarbuiten, en groote belangstelling, die er in hip pische sportkringen voor het Ruiterfeest bestaat. Als bijzonderheid kunnen wij nog mee- deelen, dat er uit verschillende kringen een groot aantal prijzen (ruim 601 me dailles, bekers enz. beschikbaar zijn ge steld; o.a. een groote zilveren medaille van H. M. de Koningin en een dito van H.K.H Prinses Juliana, voor het mooiste vee. de beste zuivelproducten en voor de prijswin naars. Om even nader op het Ruiterfeest in te gaan, ook dit zal, zooals boven gezegd, be staan uit een aantal verschillende num mers, die elk op zichzelf een attractie zul len vormen. Wij zullen van het programma niets na ders vertellen, maar dat waarschijnlijk het Ruiterfeest alleen al een gang naar het terrein van dit sportief evenement waard zal zijn, is te verwachten. Maar al met al blijft de „Vebo"-tentoon- stelling toch het voornaamste punt van het programma en niet genoeg kunnen wij er den nadruk op leggen op het feit, dat een bezoek aan deze tentoonstelling den voor dit soort tentoonstellingen zeer lagen toegangsprijs overwaard is. Want hij, die zich als buitenstaander de moeite ge troost van een gang naar de „Vebo" zal er met een behoorlijke dosis nieuw opgedane kennis vandaan komen en zijn belangstel ling voor het zuivel- en veeteeltbedrijf zal zeer zeker gewekt zijn. De insiders behoeven wij nauwelijks meer te wijzen op deze tentoonstelling. Onge twijfeld zal er van de zijde der veehouders, der zuivelbereiders en van hen. die hi#r- mede in nauwe relatie staan, een enorme belangstelling bestaan, die het bestuur van de „Vebo", de aan deze tentoonstelling ge spendeerde enorme moeite en kosten r.iets is nagelaten om alles maar zoo vlot en zoo goed mogelijk te doen verloopen ruimschoots zal vergoeden. de verloving der prinses. BINNENLAND. ERNSTIG AUTOBUS-ONGELUK BIJ MEERKERK. Geschenk van het Vebo-bestuur. Een lid .van het tentoonstellingsbestuur van de V.E.B.O., de heer J. H. van der Kloot., heeft hedenmorgen in opdracht van dat bestuur ten Paleize in Den Haag aan de Prinses een ln de Rijnstreek ver vaardigde kaas aangeboden, waarop op origlneele wijze de beeltenis van de Prin ses en den Prins was aangebracht. Tegelijkertijd heeft de heer van der Kloot voor het toekomstige paar een uit- noodlging afgegeven voor de de volgende week alhier te houden tentoonstelling. o Vrijdag 18 Sept. a.s. herdenkt de heel M. van Schaik, blokwachter bij de Neder- landsche Spoorwegen aan het station al hier den dag dat hij voor 25 jaar bij ge noemde maatschappij in dienst trad. Op Donderdag 17, 24 Sept. 1 en 8 Oct. 8 uur zal in het Lëidsche Volkshuls een cursus worden gegeven over „de verzor ging en kleeding van het jonge kind", on der leiding van zuster van Ditzhuizen en mevr. SchaperBeukema. Deze cursus is bedoeld voor meisjes, jonge vrouwen en moeders. De practische oefening en het demonstratie-maleriaal zullen de avon den zeker dubbel aantrekkelijk maken. groot aantal gewonden, van wie eenigen ernstig. Hedenochtend omstreeks halftien heeft op den straatweg tusschen Lexmond en Mearkerk een ernstig autobus-ongeval plaats gehad, waarbij een groot aantal per sonen is gewond. Een autobus van de touringcar-onderne ming J. B. Pool Jr. te Amsterdam, die he denochtend te halfacht uit de hoofdstad was vertrokken met bestemming naar Ant werpen, is ongeveer halverwege Lexmond en Meerkerk met groote snelheid aan de rechterzijde van den weg teger» een boom gereden. De chauffeur van de bus, de 39- jarige R. van D. uit Amsterdam, bemerkte dat hij op zeker oogenblik zou worden ge passeerd door een tractor met aanhang wagen en hield daarom zooveel mogelijk rechts. Van den anderen kant kwam op hetzelfde oogenblik een auto, geladen met kaas. De bestuurder van den tractor heeft deze auto niet of te laat opgemerkt, met het gevolg, dat de chauffeur van de bus op zeker moment voor de keuze stond met den tractor in botsing te komen of nog verder naar rechts uit te wijken. Hij deed dit laatste doch kwam dientengevolge te gen een boom terecht. Daar hij een groo te snelheid had, waren de gevolgen ern stig. Direct na de botsing met den boom vloog het voorste gedeelte van de autobus in brand. De chauffeur die niet gewond was, had de tegenwoordigheid van geest om het vuur onmiddellijk met een brand- blusch-apparaat en kleedingstukken te dooven. Het rechtergedeelte van de bus is geheel in elkaar gedrukt, de voorste wielen vlogen eraf, de banken in de bus schoven in elkaar en alle ruiten braken stuk. In de bus zaten 29 passagiers, voor zoover bekend allen uit Amsterdam, die naar Bei ge moesten. Van hen zijn er ongeveer twintig gewond. Het juiste aantal kon nog niet worden vast gesteld. Door hulp, welke spoedig ter plaatse was, werden de slachtoffers binnengedragen In de boerderij van den heer De Heer. Spoe dig arriveerden dr. C. Spijkerboer uit Meer kerk en dr W. J. Sidré uit Lexmond. Uit Gorinchem en Utrecht werden zieken auto's besteld om twee passagiers, die het ernstigst gewond waren naar de rijksklinie ken te Utrecht over te brengen. De meeste passagiers kregen min of meer ernstige snijwonden. eenigen gebroken bee- nen terwijl de ernstigst gewonden ook In wendige kneuzingen opliepen. He' ongeval veroorzaakte od dezen dag vooral groote consternatie in de anders zoo rustige omgeving. De niet- of licht-gewonde passagiers zijn per auto vertrokken. Mededeelingen der nationalisten. De kruiser „Miguel Cervantes" is door de geheele bemanning verlaten. Generaal Franco heeft medegedeeld, dat de regeering van Madrid voorbereidingen treft voor de verdediging der hoofdstad. Vijfduizend man militie zijn uit Barcelona aangekomen. Bij een nieuwen opmarsch der nationa listen in den Guadarama hebben de regee ringstroepen 79 man verloren. De nationa listen hebben vier kanonnen buitgemaakt. Bij Trubia werd een groote troepenconcen tratie der volksfront-militie met zware ver liezen verspreid. Aan het front bij Talavera werd een re- geeringscolonne meer dan 10 K.M. terugge slagen in de richting van Madrid. De lucht macht heeft San Sebastian. Santander, Va lencia, Cartagena en Malaga gebombar deerd, zoomede de militaire punten ten Noorden van Cordova en het dorp Reta Mares, dat ten Noorden van Madrid ls ge legen. Het hoofdkwartier deelt mede, dat de na tionalisten Hernani, dat bij San Sebastian is gelegen, hebben veroverd. Op 15 K.M teh Oosten van Talavera heb ben drie colonnes rechtsche troepen na een belangrijken slag een regeeringscolonne te ruggedrongen, die meer dan 150 dooden achterliet, Er werden 300 gevangenen ge maakt, terwijl 300 geweren en een belang rijke hoeveelheid oorlogsmateriaal werd buitgemaakt. 10 Regeeringsvliegtulgen zijn neergescho ten. Regeeringsoverwinningen. Luitenant-kolonel Sandino heeft mede gedeeld, dat de regeeringstroepen Quicena, ten Z.W. van Monte Aragon hebben bezet. Op deze wijze onderscheppen zij het ge heele verkeer tusschen Mohte Aragon en Huesca, dat meer en meer wordt ingesloten. De regeeringstroepen hebben twintig ge vangenen gemaakt. een duo-passagier gedood. Hedenmorgen om ongeveer half twaalf is op den Rijksstraatweg te Wassenaar ter hoogte van de Rust- en Vreugdelaan een motorfiets geslipt over een plas olie. De bestuurder kwam er goed af. doch de duorijder, een jongeman, was op slag dood. De bestuurder was de heer W. M. uit Lei den, de duopassagier de 18-jarige J. de B., eveneens uit Leiden. Vlak achter de motor reed de motorrij der H. F. uit Rijswijk. Deze kon niet snel genoeg meer remmen en schijnt B. aange reden te hebben. Het lijk van het slachtoffer is naar het politiebureau te Wassenaar overgebracht. kind verdronken. Gisternamiddag is te Genemuiden het tweejarig dochtertje van den heer J. Tuin man ln een onbewaakt oogenblik in een sloot geraakt en verdronken. gestolen geld gevonden. In Januari van dit jaar werd gearres teerd zekere A. J. M. te Nieuwer-Amstel, die het Rijk had benadeeld voor eenige duizenden guldens door diefstal en ver duistering, in dienstbetrekking gepleegd op de Rijkspostspaarbank te Amsterdam. Er is toen door de politie te Nieuwer-Amstel en de recherche van Amsterdam ln de woning van M. aan den Keizer Karelweg te Amstelveen gezocht naar het geld, doch er werd niets gevonden. De nieuwe bewoner heeft gisteravond in den tuin zevenhonderd gulden gevonden, verborgen in een sigarenkistje. Het bedrag heeft de vinder de politie te Nieuwer Amstel ter hand gesteld. sluiting der staten-generaal. Vanmiddag te 3 uur. za! de minister van Binnenlandsche Zaken mr De Wilde, op de gebruikelijke wiize. in naam der Konin gin, de zitting der Staten-Generaal sluiten. De beide Kamers zullen daartoe in ver- eenigde vergadering bijeenkomen onder voorzitterschap van mr. W. l. baron de Vos van Steenwijk. voorzitter der Eerste Kamer. kind overreden en gedood. In Chevremont bij Kerkrade is gisteren het vierjarig zoontje van de mijnwerkers- familie van der S., bij het oversteken van den weg onder een vrachtauto geraakt. Zwaar gewond werd het kind opgenomen en naar een nabij wonenden geneesheer gebracht, die slechts den dood kon consta- teeren. UIT NED. OOST-INDIË. hitler over de duitsche vrouw NEURENBERG. 12 Sept. (D.N.B.i Rijks kanselier Hitier heeft het woord gevoerd tot 20.000 nationaal-söclallstlsche vrou wen en verklaard, dat het Duitsche volk van optimisme straalt, ma ra dat Sovjet Rusland niet meer lacht. De rijkskanse lier keert zich tegen de rechtsgelijkheid van vrouwen in de beroepen, zeggende: Een moeder met zeven gezonde en goed opgevoede kinderen verricht uit een oog punt van eeuwige waarde meer voor ons volk dan een rechtsgeleerde dame, hoe eminent zij ook zij Zoolang we een geslacht van gezonde mannen in Duitschland hebben, zullen wij Duilschiand organiseeren. maar niet met secties vrouwelijke granaatwerpers of ba taljons van vrouwelijke tirailleurs. HET CONGRES TE NEURENBERG. LONDEN. 12 Sept. (Reuterl In groot Brittannie wordt het congres der natio- naal-socialisten te Neurenberg met groote belangstelling gevolgd. De „Daily Telegraph" schrijft, dat de door Hitier en Goebbels gesproken taal de politieke kringen in Europa heeft verrast en verbijsterd. Dat Duitschland het bols jewisme afkeurt, iets wat wij allen doen, is geen verontschuldiging voor de redevoe ringen, welke er voor bestemd zijn het vasteland in vuur en vlam te zetten en de fascistische mogendheden te brengen tot een kruistocht tegen een macht, waarvan Duitschland niets te vreezen heeft. De „Morning Post" vraagt zich af, in dien Hitier werkelijk van plan is met de sovjets te breken, waarom hij dan dit oogenblik daarvoor uitkiest. guido schmidt naar rome. WEENEN. 11 Sept. (Reuter) Guido Schmidt, de bondsminlster van buiten- landsche zaken zal zich Maandag naar Rome begeven om daar kennis te maken met. Mussolini en verschillende Italiaan- sche autoriteiten. Guido Schmidt zal ook door den Paus worden ontvangen. Op 18 Sept. zal hij zich naar Genève begeven, DE BESTEDING VAN DE 25 MILLIOEN GULDEN. BATAVIA. 12 Sept. (Aneta). Bij den Volks raad is een viertal aanvullende begrootin gen voor het jaar 1936 ingediend, in ver band met de besteding van de welvaarts- bijdrage van Nederland, ten bedrage van 25 millioen gulden. Hierbij is voorgesteld dit jaar in totaal een bedrag van f. 1.162.250 te verwerken, waarvan voor lrrigatiewerken f. 300.000, na melijk voor Oost-Java f. 110.000. voor Mid- den-Java f 60.000, voor West-Java f. 65.000, voor de buitengewesten f. 65.000 Verder is voorgesteld aan kolonisatie te besteden een bedrag van f. 50.000, met name voor de instelling van een systematisch on derzoek naar kolonisatie-terreinen in de buitengewesten. Voor wegenaanleg en wegen verbetering f. 456.000, namelijk voor Oost-Java f 146.000, voor Soerakarta f. 112.000, voor Midden - Java f. 114.000 en voor West-Java f 84.000 Voor landbouw en veeteelt een bedrag van f. 88.000. namelijk voor de oprichting van zaad-hoeven op Java en de buitengewesten e. t. q. eonserveeringsproeven voor fruit en groenten, onderzoekingen inzake zuivelbe reiding, Voorts voor het boschwezen f 147,000 met name voor cultuur-aanleg in verschil lende streken, werkverruiming en verbete ring van den bebosschingstoestand. Voorts aan nijverheid f. 95.500 ter bevor dering van de kleine nijverheid f. 35.000 en voor de visscherU f. 25.750, namelijk f. 10.000 voor de verbetering van de visschershavens, f. 15.750 voor extra-subsidie aan het zee- visscherii-instituut, ten behoeve van een biologisch onderzoek naar het voorkomen en de verspreiding van de belangrijkste vischsoorten e.t.q. Bij den steun aan de Europeesche kolo nisaties. is in de eerste plaats gedacht aan Nieuw-Guiitpa. Het wordt echter gewensoht geacht het bedrag dat eventueel ter be schikking zal worden gesteld, geheel in handen te laten van den eerlang op te richten kolonisatieraad. Voorts zullen nadere begrootingsvoorstel- ien worden afgewacht inzake gouverne- mentswerken. assaineering. steun aan me taalvakarbeiders. voorzieningen voor die gedeelten van Sumatra en Eorneo welke niet tot het rubbergebied behooren, instel ling van een welvaartsfonds voor Madoera. Ten aanzien van schuldbevriidlng van 'net grondbezit wordt het noodzakelijk ge acht allereerst een zorgvuldig on-'erzoek in te stellen. De algeheele verdeeling van het bedrag van f. 25.000.000.wordt voorshands als volgi gedacht: Irrigatie f. 6.350.000.kolonisatie f. 3.377.000.bouwwerken f. 2.180.000.—; wegen f. 3.272.000. assaineering f2.020.000: werkverschaffing aan de metaalindustrie f. 1.100.900.ten behoeve van landbouw en veeteelt f. 1.001.000.boschwezen f. 1.630.000.—nijverheid f. 1.000.000. - vlsscherij f. 300.000.schuldbevrijding f. 750.000.welvaartsfonds voor Madoera f. 300.000.voorzieningen voor genoem de deelen van Sumatra en Borneo f. 220.000.—. Voorts zfin ingediend aanvullende bc- grootingen in verband met de ontwikke ling van Nieuw-Guinea. Voor het jaar 1936 zijn hiervoor de volgende verhoogin gen aangevraagd: bestuur f. 18.298.po litie f. 70.500.—, militaire uitg. f. 70.750.—. Voor het jaar 1937 bedragen die- very hoogingen: bestuur f. 61.190.politie f. 115.040, militaire uitgaven f. 86.500. De voorstellen inzake Nieuw-Guinea om; vatten een nieuwe administratieve indee- ling van Nieuw-Guinea in twee afdeelin- gen, t.w. Noord-Nieuw-Guinea etc West en Zuid-Nieuw-Guinea, met de hoofdplaats Fak-Fak. BUITENLAND. moeilijkheden bij het overbrengen der portugeesche legatie. Uit Madrid is bericht ontvangen, dat het overbrengen der Portugeesche legatie van daar naar Alicante aanleiding heeft gege ven tot een erpstig incidént. Het .gezant schap. aldus deelt men mede, werd door regeeringsmilitie overweldigd. Een Spaan- sche bediende van het gezantschap, die een soldaat probeerde tegen te houden, werd oogenblikkelijk gearresteerd en men denkt, dat hij gefusilleerd is. Met de revolver in de hand. elschten de, manschappen der militie van burggraaf Riba Tamega. den zaakgelastigde, dat de archieven en documenten van het gezant schap hun werden gegeven. Daar Tamega weigerde, drongen de manschappen-der mi litie met geweld de bureaux binnen en stichtten er brand. IJMUIDEN, 12 Sept. '36 vischprijzen. Talbot per K.G. f. 1.140.96; Tongen f. 1.50 1; Zetschol per ki$t van 50 K.G. f.17; Kleine Schol f. 16—3.60; Bot f. 12.50—7; Schar f. 4.703 20; Pieterman en Poontjes' f. 2.40—0.90; Middel Schelvisch f.22: Kleinmlddel Schelvisch f. 16.0012. Schelvisch f.95.10: Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.38—27; Gullen per kist van 50 K.G. f. 13.50—4.70; Lengen per stuk 1,30; Wijting per kist van 50 K.G. f. 3.301.50; Makreel f. 52.80. Aangevoerd: 13 kisten versche haring. Prijzen f. 2.802.65. Aangekomen de stoomtrawlers: IJM. 87 met f.2149 en de loggers KW. 104 met f.493; KW. 64 met f.442 en KW. 144 met f. 490 besomming. LEIDEN, 11 Sept. 1936, Noteering Cooper. Groenten-, Fruit en Bloemenveiling-vereen. „Lelden en Omstreken". Andijvie 50 tot 70, kroten 1.00 tot 1.40, komkommers 1.00 tot 2,50, bloemkool I 1.60 tot 12.60, bloemkool II 1.50 tot 6.60, roode kool 1.50 tot 4.70, savoye kool 2.60 tot 3.30. groene kool 1.00 tot 2.30, meloenen 3.00 tot 22.00, pieterselie 30 tot 50, prei 80 tot 1.60, radijs 50 tot 70, kropsalade 50 tot 80, selderie 30 tot 80, bleekselederie 5 Otot 80, selderie 3 Otot 80. bleekselderie 2.00 tot 3.80, rabarber 20, perziken 0.50 tot 8.00 per 100 stuks; kroten 1.00 tot 1.70, kro ten gekookt 2.00 tot 6.00, snijboonén 3.00 tot 22,00, stokboonen 3.00 tot 13.00; pronkboonen 1.50 tot 3.10 stamboonen 3.00 tot 10.00, poste lein 2.00 tot 6.00, spinazie 2.00 tot 7.00, to maten A 3.00 tot 4.40, B 3.00 tot 5.00, C 3.00 tot 3.40, CC 2.00, uien 2.00 tot 2.80, wortelen 1.50 tot 4.50, aardappelen 2.20 tot 2.40 per 100 kilo. KATWIJK AAN DEN RIJN. 11 Septem ber. Eigenheimers per kist van 25 Kg. 60— 75 cent; Drielingen 3540 cent; .Bospeen f.2, Bloemkool I f. 9.1017.70; Peen p. kist 2035 cent; Uien per 100 Kg. f. 1.701.90. RIJNSBURG, 11 Sept. Groentenveiling Bloemkool I f7—11idem II 12—5 Groene kool 1.502.50 per 100; Bospeen f. 24 per 100 bos; Uien 0.901.10 per 50 K.G Aardappelen 0.500.70 per kist; Waschpeen 0.300 60; Kroten 0.400.55; Roode kool 1.80—2.20 per 50 K.G. Gele kool f. 1.70—2— per 50 K.G. RIJNSBURG, 16 Sept. Bloemenveiling Gladiolen brillant 2030 ct.; War 40— EO ct.; Perpetion 2040 ct, Asters straal rose 1540 ct.; idem wit 20—30 ct.; struis veer wit 2035 ct.; Idem blauw 1530 ct.; idem rose 1525 ct.; Anjers gemengd 4050 ct.; Zinnia's 2560 ct.; Dahlia's Roem van Aalsmeer 4070 ct.; Pompon dahlia's 3040 ct.; Helianthen 5080 ct.; Lelies wit 4.305.40; Vuurpijlen 5070 ct. alles per 100. Chrysanthen bruin 10—12 c leem wit 1016 ct.' idem geel 1016 ct. RIJPWETERING; lO Sept. Veiling R.V.P. Aanvoer 1501 kipeieren, prijs f. 3.704.10 p. 100; 30 eendeieren, pr. f 2.80 per 100; kaas f 0 40 per K.G.; 4 eenden f. 0.38 p_ stuk; 5 kippen f.0.340.40 p. stuk; 17 konijnen f. 0.20—1.00 p. stuk; 3 hanen f. 0.30—0.75 per stuk; 9 duiven f.0.080.10 p. stuk. ZOETERMEER, 11 Sept. Eierveiling. Aan voer 3000 stuks. Kipeieren f. 3.50—4.15; eendeieren f. 33.45 per 100. TER AAR, 11 Sept. 1936. Andijvie f.610 per kist 4 K.G. Peulén f. 0.55—1.50;. Snij boonén f. 0.300.95; Prlncesseb. f. 0.30—1.00 Dubib Stampr. f. 0.801.05; Witte Pronkb. f. 0.15—0.32; Spekboonen f. 0.300.50; per 10 K.G. Postelein f. 22.80. Brëekpeen f.13; Uien f.22.30; Roode kool f. 3.30— 6.20; Witte kool f.3.90—4.80; Savoye kool f. 1.40—4.30 per 100 K.G. Kroten f. 1.20; Peen f.25 per 100 bos. Sla f. 0.500.70; Bloemkool f.128; Meloenen f.611; Komkommers f. 13 30 per 100 stuks. To maten B f. 1—2.40 per pond; Augurken fijn f. 1.30, f.bast. f.0 50, ba?t. f. 0.25. grof f.0.25 stipp. f.0 121/!, komk. f. 0.13. Kas-snljboo- nen f 1.351.95; Koolrapen f. 0.90. Druiven p. p. 10 cent. LEIDERDORP. 11 Sept. Aanvoer 2470 stuks. Kipeleren f 3.603.90; eendeieren f.3.GO p. 100 st. Kaas f. 0.17—0.28. boter f0.65—0.77 p. pond. Kippen f0.450.65, hanen f. 0.450.70. konijnen f. 0.141.10, eenden f0.350.60, duiven f0.090.12 per stuk. R0EL0FARENDSVE3N. 11 Sept. - Drui ven 711 ct. p. pond. Melbenën 4—12 ct. p. stuk. Bloemkool 2—5 ct. p. stuk. S!a 5090 ct. p. 100 kreo. Tomaten A 4050, B 5060, C 38, CC 25 eer bak van 25 pond. Snijboonén 301.95. Prlnsesseboonen 75— 1.10. Dubb. stamboonen 50 p. 10 kg. VEUR, 11 Sept. - Vrije veiling. 981T kipeieren f. 3.804.10 p. 100 stuks. Kippen f.0.4O—0.75; duiven f. 0.06—0.19.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3