KATWIJKERS IflOSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 12 September 1936 buitenland uit de omstreken "Ïïisr AS&Jn 10SSE NUMMERS VAN ONS BLAD gevraagd De strijd in Spanje LAND- en tuinbouw ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. AANGEBODEN: San Sebastian ingesloten. gen Havas-correspondent meldt: Gisteren hebben een drietal vliegtuigen (r nationalisten over San Sebastian ge- ogen en strooibiljetten omlaag geworpen, aarln de stad 48 uur wordt gegeven om jjch over te geven. Deze termijn loopt dus londagochtend af. In de strooibiljetten torden de vreemdelingen en de burger de bevolking uitgenoodigd de stad te inlaten. Op order van den Franschen am bassadeur zijn het personeel van het Fran- jche consulaat en de Fransche burgers uit. gnoodlgd San Sebastian te verlaten en aan boord van den uit Saint Jean de Luz nagekomen torpedojager te gaan. Een bonderdtal Franschen hebben echter ge- «igerd de stad te verlaten. Een groot gdeelte der burgerbevolking treft voorbe dingen voor de vlucht. Vrachtauto's trekken geregeld door de straten van San Sebastian en brengen een groot aantal personen naar Bilbao. Ook de ln de haven (eankerde schepen nemen elk oogenblik passagiers op. De winkels worden telkens ster bezocht, door extremistische leden der lolksfront-mllltle. De handelaars zijn ver plicht alle drie dagen het bedrag hunner terkoopen op de bank te storten, die de ildus afgedragen gelden naar Bilbao over brengt. Naar wordt medegedeeld zijn alle toorraden munitie en een hoeveelheid pe troleum, die zich ln de haven van Pasajes bevonden, naar Bilbao overgebracht. De inarchisten hervatten hun actie. Ont- itemd over het feit, dat gouverneur Orteva de gijzelaars naar Bilbao heeft laten ver trekken, hebben zij uit een aantal huizen nieuwe gijzelaars gehaald en verklaard, dat indien ook deze zouden worden wegge- ronden, er ernstige incidenten zouden plaats vinden. Het plaatsje Hernanl is bijna geheel ont ruimd en de vrouwen en kinderen stroo- men naar San Sebastian. Gisteren werd Hernanl opnieuw gebombardeerd, doch er geen enkele granaat op San Sebastian (cvallen. De troepen der natonallsten om ringen San Sebastian geheel en naar het Khljnt zal de stad hun niet meer kunnen ontgaan. De nationalisten vertragen slechts hun actie ten einde de burgerbevolking in rtaat te stellen naar Bilbao te vluchten, ofschoon de nationalisten den weg van San Sebastian naar Bilbao onder vuur houden. Van de overige fronten blijft het nieuwe hetzelfde karakter dragen. Radio Sevilla meldt steeds nieuwe suc- tessen van de rechtsche troepen: De troepen van generaal Franco hebben het dal van de Tietard bezet en een nieuwe verbinding met de aanvaalslinle van Mola lot stand gebracht. Madrid is thans van ten zijner belangrijkste toegangswegen be roofd In het Zuiden wordt de zuivering van de Sierra Muriano voortgezet. De be richten uit Madrid over omsingeling van Ovledo, Huesca en Teruel zijn onjuist. Van regeeringszijde wordt echter nieuw succes bij deze plaatsen gemeld. De verdedigers van het Alcazar weigeren nog steeds zich over te geven en de vrou wen en kinderen te laten vertrekken. Gis teren hebben zij om een priester gevraagd, reggende, „dat het hen veroorloofd moest rijn christelijk te sterven". Het verzoek werd toegestaan en na veel moeite vond men een geestelijke, die naar Toledo werd eebracht. De beschieting werd 'n oogen blik onderbroken totdat de geestelijke het Alcazar binnen was gegaan. De non-interventi.e De Britsche gezant te Lissabon heeft (listeren voor de vierde maal stappen ge daan bij den Portugeeschen minister van bultenlandsche zaken om Portugal er toe te bewegen deel te nemen aan de nlet- Imnengingscommissie. die a.s. Maandag 'oor de tweede maal bijeen zal komen. En- Seland zet hiermede kracht bij aan den nieuwen staD, die de Fransche gezant te Lissabon gisteren eveneens heeft onder nomen. Mocht Portugal bij zijn weigering vol harden. dan zal men het noodzakelijk ach. ten, bij de a.s. zitting van de commissie 'oor te stellen, het geheele Iberische schiereiland in het wapen-embargo te be trekken. Aangezien Portugal reeds het wapen-embargo toepast, weigert men te Londen aan te nemen, dat er inderdaad 'oor Portugal onoverkomelijke moeilijkhe den bestaan, om in de commissie zitting te nemen. Reeds zijn verscheiden antwoorden ont- 'angen inzake de maatregelen, genomen °m het wapen-embargo tot stand te bren- ?en Van tien landen, w.o. Duitschland en Italië, wacht men echter nog het antwoord. BEDRIJFSRAAD VOOR HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. Bij Kon. besluit is ingesteld een bedrijfs- taad voor het bloembollenbedrijf. DE ALGEMEENE TOESTAND. Italië en de Volkenbond. Onverwacht schijnen tusschen Italië en den Volkenbond nieuwe moeilijkheden te zijn gerezen. Naar het D.N.B. te Genève verneemt, heeft de secretaris-generaal van den Vol kenbond, Avenol, het secretariaat medege deeld, dat hij er niet in is geslaagd een overeenstemming tot stand te brengen met de Italiaansche regeering, inzake de Abes- sijnsche kwestie. Italië verlangt, dat de huidige stand van zaken wordt erkend, ter wijl de Volkenbond slechts een tegemoet komende houding wil aannemen, waarbij Abessynië wel geen vertegenwoordiger meer naar den bond zou zenden, doch wel lid van den Bond zou blijven. Onder deze omstandigheden rekent men er dus op, dat Italië op de komende zitting van Volkenbondsraad en vergadering ln het geheel niet vertegenwoordigd zal zijn. De Abessijnsche legatie heeft gisteren be vestigd, dat Abessynië te Genève vertegen woordigd zal zijn. De berichten over een oplossing zijn dus weer eens voorbarig geweest. De secretaris-generaal van den Volken bond, Avenol. heeft als aanhangsel van zijn algemeen rapport aan de komende Volken bondsvergadering, een nota gepubliceerd over den oeconomischen toestand van de wereld. Uit dit document moet blijken, dat de crisis, die zich ln den herfst van het jaar 1929 het eerst deed gevoelen, haar hoogte punt bereikte in den zomer van 1932. Sedertdien heeft zich een beweging van voortdurend herstel geopenbaard, die. z1J het ook op onregelmatige wijze, de neiging heeft zich te versnellen. Avenol erkent, dat de herleving niet over al gelijk, en wellicht van beperkten duur is en wijst erop, dat de regeling van be paalde internationale vraagstukken duur is en zegt. dat een regeling onontbeerlijk ge acht moet worden voor den terugkeer van werkelijken en evenwichtigen voorspoed, oa. beveelt Avenol een stabilisatie „de facto" van het papieren geld aan. ENGELAND. aandag vangt het proces tegen MacMahon aan - Tegen het communisme. Verscheidene hooge Britsche functiona rissen zullen als getuige verschijnen in het proces tegen George Andrew MacMahon, <ien dader van den aanslag op koning Edward. Het proces zal Maandag a.s. in Old Bai ley beginnen en men verwacht, dat het drie dagen zal duren. ..Op het vakvereenigingscongres heeft Sir Walter Citrine verklaard, dat de commu nistische partij in Engeland, ondanks eeni- ge jaren van gesubsidieerde propaganda, geen rol speelt en geen invloed uitoefent op den geest der kiezers. Men moet zich niet op een dwaalspoor laten brengen door de bewering, dat de communistische partij de arbeiders verte genwoordigt, aldus Citrine. Anderzijds zal ook het fascisme van En geland verwijderd blijven, zoolang men het hoofd koel houdt. Citrine verklaarde zich tegen een een heidsfront met de communisten. Het rapport tegen communisme en een heidsfront werd goedgekeurd, terwijl slechts enkele afgevaardigden zich van stemming onthielden. FRANKRIJK. De stakingswoede. Terwijl men erin geslaagd is een aantal stakingen bij te leggen, breken steeds weer nieuwe stakingen uit. Te Parijs is een sta king uitgebroken in de schoenindustrie, 'n zoogenaamde „waarschuwings-staking", van 24 uur, waarbij de stakers de werk plaatsen bezet houden om de werkgevers te dwingen te voldoen aan hun wettelijke verplichtingen zooals doorbetalen van va- cantie e.d. Verder zijn de arbeiders van de automo bielfabriek La Licorna te Courbevole ln staking gegaan, evenals de werklieden van de telefoon- en kabelfabrieken te Clichy. In beide gevallen zijn de werkplaatsen be zet. Verder zijn de employés van een maat schappij, welke de autobusdiensten in de departementen Seine et Oise onderhoudt, in staking gegaan. De stakers hebben de garages bezet. De gedelegeerden der stakende textiel arbeiders te Rijssel en uit de omgeving hebben eenstemmig besloten tot ontrui ming der fabrieken. Terwijl zij opnieuw hun vertrouwen uitspraken in de C.G.T. en de regeering, hebben zij den minister van binnenlandsche zaken verzocht een arbi trale uitspraak te doen, die tot oplossing van het conflict kan leiden. DUITSCHLAND. Weer een rede van den Fuehrer. Dr. Wagner heeft op het congres der nationaal socialistische pxartij een voor dracht gehouden over de bevolkingspoli tiek van het Derde Rijk en daarin o. m. betoogd: Wie gelooft, dat het Joodsche vraagstuk door de Neurenbergsche wetten voor Duitschland definitief is geregeld en daar mede afgedaan, zij gezegd: de strijd gaat verder daarvoor zorgt het wereldjoden- dom zelf wel en wij zullen dezen strijd slechts met succes voeren, wanneer ieder Dultsch volksgenoot weet, dat het hier gaat om zijn of niet-zijn. Wij wijzen echter Ieder chauvinisme en imperialisme van de hand, omdat wij de andere rassen op aarde het zelfde recht toekennen, dat wij voor ons zelf opelschen. De vierde dag van den Rijkspartijdag is besloten met een appèl van de politieke leiders. Om acht uur des avonds stonden 98.000 politieke leiders aangetreden op het Zeppelinveld. Te half negen kwam de Fuehrer aan. stormachtig begroet door de menigte: hij verklaarde, dat in vier jaar het wonder is geschied, dat een gedeemoe- digd volk zich weer heeft opgericht. In het eerste jaar na de overname van de macht geloofden velen nog het rad der geschie denis terug te kunnen draaien, in het tweede jaar beefden nog conflicten, het vorige jaar hingen nog wolken van vijande lijke misgunst boven Duitschland en nu men voor de vierde keer op dit veld staat, weet men, dat de inwendige spanning is verdwenen, evenals de bedreiging van buiten af. Het Dultsche volk is weer trotsch en man nelijk geworden en heeft de kiemen van verval en tweedracht vernietigd. Allen die meenen, dat men dezen staat nogmaals omver kan ioopen of ineen kan doen stor ten, vergissen zich. Indien de oude tegen stander zou trachten Duitschland weer aan le vallen, dan zal hij merken, dat Duitsch land hiervoor geen veld meer is. Deze tegenstanders zijn bekend, zij moeten niet denken, dat ooit het uur komt dat zij zich in Duitschland kunnen verheffen of hun gif kunnen spuiten in het Duitsche volk. In de afgeloopen jaren is ons gebed steeds geweest: „Heer pod. geef het volk den innerlijken vrede en geef en behoud het den buitenlandschen vrede". Wij hebben in onze generatie zooveel strijd beleefd dat wij begrijpelijkerwijs naar vrede verlangen. Wij willen werken, we willen ons rijk zoo inrichten als wij willen en niet zooals de bosjewistische Joden willen. We willen voor de toekomst van onze kinderen zorgen, hun leven veilig stellen en verlichten en hen besparen, wat wij moesten lijden. We willen alleen rust en vrede voor onzen arbeid Verder verklaarde de Fuehrer, dat de ontwikkeling van de beweging thans rus tig kan worden gadegeslagen, niet onvoor zichtig en lichtvaardig, doch rustig en zeker van zichzelf. Profeteerend, zeide de Fuehrer: dit rijk heeft zijn eerste kinder tijd gehad, het zal verder groeien ln den loop der eeuwen. Het zal sterk en machtig worden. Tot de aanwezige jeugd zeide de Fuehrer' wordt mannen, zooals wij. die hier voor u staan en strijdj, pjqals zij gestreden heb- Den Weest oprecilir ën vastbesloten, weest bang voor niemand en doe verder wel en uw plicht. Dan zal God de Heer ons volk nooit verlaten. ZWITSERLAND. Communisten gearresteerd. Het Zwltsersche telegraaf-agentschap deelt mede, dat een groot aantal buiten- landsche communisten is gearresteerd, van wie eenigen reeds eerder uit 't land waren gezet. Uit in beslag genomen belangrijke documenten blijkt, dat de Internationale „Roode Hulp" hulp moet hebben verleend bij de clandestiene immigratie. BRAZILIË. Economisch vijfjaren-plan. De voorzitter van de iinancieele com missie van het parlement heeft aan dit llchaaam tegelijk met de voorloopige be grooting voor 1937 een economisch vijf jaren-plan voorgelegd, waarbij voorzien wordt in de verleening van een buitenge woon crediet van l'/l milliard milreis voor de uitvoering van uit economisch oogpunt noodzakelijke werkzaamheden en bouw werken. De plannen omvatten het horen naar petroleum en de oprichting van een nationalen scheepvaartdienst Tevens wordt een buitengewoon crediet van V/2 milliard milreis voorzien voor uitbreiding van leger en vloot. De helft van het uit getrokken bedrag is bestemd voor de ver nieuwing van de vloot en de voltooiing van het nieuwe marine-arsenaal. De rest van het crediet is bestemd voor den aankoop van oorlogsmateriaal en andere militaire uitgaven, o.a. voor den bouw van fabrieken voor oorlogsmaterieel. AALSMEER. Aan den Uiterwes is een kweeker aangevangen met het forceeren van se ringenstruiken. Slaagt deze Droef, dan kunnen de eerste seringen begin October in den handel verwacht worden. NOORD WIJK. Loop der bevolking. Ingekomen: M. H. Roeien, Langeveld 29 C. Stoutenburg, Bronckhorststraat 42 L. M. Langeberg. Langeveld 29 A. C. Heemskerk. Boerenburgerweg 82 K. J. Narmings, Voorstraat 85 A, G. E. Nan- nings, geb. Kaeferstein, Voorstraat 85 B. Slippens, Voorstraat 39 A. A. van Geelen, geb. Maas, Beeklaan 2 J. Th. Koek, O. Zeeweg 32 J. M. Kwakkenbos, Langeveld 29. Vertrokken: A. Th. Vink, geb. BeTbee, naar Rotterdaam Th. M. Runderkamp, geb. De Vreede, naar Den Haag L. Bak ker, gEb. De Bes, naar Leiden J, H. Lindeman en tam., naar Haarlem H. C. van Dommelen en fam., Amsterdam H. Koops, naar Nieuwkoop H. v. Leeuwen en fam., naar Veur G. Chytracék, naar Veur Th. J. Naarstig, naar Warmond j. F. Driesens, naar Leiden P. A. War- menhoven, naar Wassenaar K M. Kap- tein, naar Hazerswoude J. P. Mols, naar St. MlcBrels Gestel C. van Egmond, naar Rotterdam J Bos, naar Amsterdam C. J. van der Voort, naar Oegstgeest R. A. Deen. naar Woerden D. Kralt, naar Leiden J. Krul, naar Andijk C. M. E. j Maassen, naar Eindhoven P. de Mooij, naar Rijnsburg. Burgerlijke Stand. Geborem: Jan. Zoon van J. W. de Lange en J. M. van den Berg Wilhelmina. D. van A. van Beelen en T. S. de Mooij Cornelia. D. van J W. Kragt en F. Kruis wijk Kornelis Martinus, Z. van E. de Groot en J. W. Wimmers Adrianus. Z. 1 van A. van Roon en S. Hazenoot Eli sabeth, D. van J. P. K. Bamhoorn en N. Admiraal Antonius Leonardus, Z. van J. W. van Schie en P. Th. M. van Santen Jacobus Jeroen, Z. van H. G. Hiep en A. H. Koeïewijn. Ondertrouwd: H. van der Niet en M. Plug P. Riethoven en J. van Beelen A. J. Westeeest en C. E. van Berkel J. Hoek en Z. Varkevisser K. D. de Jong en H. Florisson. Getrouwd: A. de Jong en M. van Delft. Overleden: Maria Anna Helfenrath 85 j„ Wed. J. Koster Maria van den Broek 75 j.. Wed. Til. Vertuin Allda v. der Geest 77 J., wed. C. Hogervorst. NOORWEGEN. De zaak-Trotzky. KATWIJK AAN ZEE. In de „Nova-bioscoop werden gister avond een paar spannende en aardige films vertoond nl. de „Rosé bril" en „Kam pioenen der Lucht", een echt zweefvlieg- tulgennummer, waarin het romantische niet ontbreekt. Het uitgebreid voorpro gramma bracht het leven van Prinses Ju liana en de blijde intocht van het Prinse lijk Paar ln Den Haag. Hedenavond het zelfde programma. De heer G. Wassenaar slaagde voor het politle-diploma van den Alg. Ned. Po litiebond. HEI BLAD VOOR KATWIJK EN OMSIREKEN GEEFT OW ADVERTENTIÊN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT Naar medegedeeld wordt, heeft de sovjet- Russische gezant ln Noorwegen den Noor- schen minister van bultenlandsche zaken Afrr Alii&gpjpn# sovjet-regeering tot haar leedwezen het Noorsche antwoord niet als bevredigend kan beschouwen Het antwoord ls ook niet in overeenstemming met de vriendschap pelijke betrekkingen, die tusschen de sovjet-unie en Noorwegen bestaan. Naar de meening der sovjet-regeering heefu de Noorsche regeering met haar antwoord alle verantwoordelijkheid op zich genomen voor het functionneeren der door haar getrof fen maatregelen en voor de gevolgen die uit een langer verblijf van Trotzky ln Noor wegen kunnen ontstaan. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. LISSE. Burgerlijke Stand. JAPAN. Tegen het communisme. Het ministerie van oorlog heeft gelast, dat alle arbeiders in de militaire bedrijven moeten bedanken voor het lidmaatschap van de arbeidersunie en zich moeten ver- eenigen in een nationaal front tegen het bolsjewisme. Vele duizenden arbeiders hebben deze opdracht gehoorzaamd en men acht dit de nekslag voor de arbeidersunie, welke beschuldigd wordt van bolsjewistische sym pathieën. Geboren: Wendelina Geurdina. d. van Chr. H. Steenwinkel en G, Veenstra Maria Catharina Joanna, d. van J. S. Lan geveld en van A G. C. Onderwater Cor nells Maria, z. van W. J. CasDers en M C. de Beus. Getrouwd: J. Huizer en A. van Tol D. van Essen en S. M. van Schoonderwoerd den Bezemer M Ouwendiik en H. van Dorsten. Lood der bevolking. Gevestigd: J. H. M. van Ingen Heere- weg 277. Vertrokken: L. J. Vlugt. naar Haarlem G. M. Zirkzee. naar 's Gravenhage E. Dubbelaar. naar 's Gravenhage Mei C. Hoogkamer, naar Haarlem Mei. J. J. Vos. naar Drunen Mei. A. M. Boerakker naar Drunen F. K. Dankelman. naar Nümegen G J v. Dijk. naar Heemstede. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: B. Boland, Leidschestraat- weg 11 T. Muider, Rijnzichtweg 173 P. .A S. de Boer, Regentesselaan 55 J. Hotz, Duiveuivoordestraat 22 J. F. van Druten en gez., Endegeesterstraatweg 12 Y. A. Opechowski geb. Choynacka en dr., Leidschestraatweg 8 M C. Zaalberg. En degeest W. Beukers. Dorpsstraat 18 M P. M. Bertels, Endegeest. Vertrokken: E. Traub. naar Worms (Dtl.) W. Tr. Plot, naar Rotterdam, PA. Kooljman en gez., naar Lelden J. F. Strom, naar Den Haag W. Opechowski naar Leiden M. G. van der Ploeg en gez., naar Leiden L. C. Schoenmaker naar Deventer Jhr. J. W. A. van Lidht de Jeude en gez.. naar Hilversum J. M. C. Rjjkschroefif geb. Kuoreman en Zn. naar Leiderdorp J. C. de Loos naar Kaapstad (Z.-Afrika) Th. J. J. van Beek naar Amsterdam F. Dorr en gez. naar Leiden A. J. de Wtt en vr. naar Leiden I. H. Boeke naar Apeldoorn A. J. Verschuur naar Dordrecht A. van Dijk naar Breda J. Pijnacker Hordijk naar Amsterdam Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaaas Jan, Z. van A. Bree- üijk en D. de Roode, Terweeweg 52. Ondertrouwd: P. H. Tennissen 29 j. en L. van Zijp. 0 VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Willem, Z. van KI. Oudshoorn en C. H. M. v. Gent Govert, Z. van G. Stammers en E. S. C. Ravens- bergen. Ondertrouwd: L. A. Overdevest 21 j. en M. M. W. Duynisveld 24 j. Loop der Bevolking. Ingekomen: J. H. J. Bijster, Leidscheweg 210, van Lelden Otter, Leidscheweg 177, van Amsterdam J. E. H. Ferguson, Veurscheweg 82a. van Den Haag A. Vrolijk, Stadwijkstraat 6, van Leiden J. Hol, Rijndijk 160 c, van Leiden J. A. P. Damen, Leidscheweg 481, van Den Haag. Vertrokken: A. Zuyderduin naar Delft K. Abels naar Den Haag J. H. Pljn- naken naar Leiden. Door de politie is aangehouden zekere Ti. H. J. verdacht van ontvreemding van en autorliden zonder rijbewijs, vernieling en hulsvredebreuk Voor zekerheid van plaatsing dezer kleine advertentiën, gelieve men deze den dag van tevoren aan te bieden. OUDE KOEMEST Gevraagd 30 M3 beste oude koemest door: C. H. VOORSLUYS, J. P. Gouverneurlaan 30, Sas- senhelm. antieke meubelen v.»0011 Bevraagd, zooals '«ten, bureaux, kablnet- ouderwetsche mahonie '^stoelen .stoelen, ronde Ui» Rl6ook antiek porsc- jPl8tal. tin. klokken bVf- Brieven Bur. van dit öla<l onder No. 4325 k. BESTELWAGEN gevraagd (liefst Ford '30 '31), tegen inruil van een in prima staat verkeerende Ford Cabriolet '31. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6314k. PIANOLES Eerstbeginnende vraagt 5L °ct. °P avonduren «•nolee met gelegenheid j^^clecren (by voorkeur Hrle«en met eond. Bur. Blad ond. No. 6190 k. AANHANG MOTOR Te koop gevraagd, een aanhangmotor, liefst een beetje zwaar. Aanbiedin gen met uiterste prijs aan: JOH. KRANENBURG. Brandstoffenh., Nieuwkoop PIANO Te koop gevraagd gocdo 2de handsch plano Brieven met uitv. lnl. aan het Bureau van dit Blad onder No. 6361k. ORGEL Te koop gevraagd hulsor gel, niet te duur. Br. naas ten prijs, aantal reg. en merk aan het Bur. v. d. Blad onder No. 6114k. Latijn en Griekscta Les gevraagd voor opleiding Staatsexamen A. Brieven Bur, v. d. Blad onder No. 6355k. Vliegende Hollander of autoped met luchtban den te koop gevraagd. Bil lijken pr^Js Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6339k. EEN VLAGGESTOK Gevraagd een vlaggestok om ln den tuin te plaatsen Brieven Bur v. d. Blad onder No. 6265k. SCHRIJFBUREAU te koop gevraagd. Brieven met omschrijving enz. aan L. K. KUIL. Al phen a d. R^jn, Bloem hofstraat 41. MOTORBOOTJE Te koop gevraagd: motor bootje, niet langer dan 5 Meter. Brieven met prijs opgave aan het Bureau v. d. Blad onder No. 6230k. DUITSCH - FRANSCH Les gevraagd van onder wijzer (zoo mogel. Mulo) ln bovenstaande vakken. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6300k. PIANOLESSEN Aangeboden door gedlpl. (beschaafde) leerares. voor eerstbeg.. meer- en verge vorderden: zéér gematigde voorwaarden. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6001 k. BOEKHOUDEN 119 geslaagden voor de examens ..Handelskennis L. O." „Federatie" <Mer- curius) „Vereenlglng van Leeraren". Condities f. 5.- p. mnd. per wekel. lesuur. J. A. JANSEN, Kamerllngh Onneslaan 15 (Kerkplein) Leiden, Tel. 2811, Inrich ten, bijhouden, controlee ren, adviezen. Van H.H. Studenten Voordeelig aangeboden: ruime sorteering regen jassen. costumes enz. chem gereinigd Allo ma ten. Voordeeligst adres v. 't huren van betere gele genheidskleding. JAN SLOOS. Stille RUn 11 (Heerenhuls), Telef. 868. RADIO Tob niet met een gebrekkig toestel. Of U een Philips. Telefunken. Erres. eigen gebouwd of welk soort toe stal ook hebt, wy reparee- ren alles. Tweede handsch toestellen. RADIO STAATS. Kerk. gracht, Tel. 1132. IEDER BESTELT nu zijn demi of regenjas bij J. KOOLEN, deze levert voor den meest billijken prijs. Uitsluitend solide stof. goed passende coupe en degelijke afwerking. Garenmarkt 15. Zaal Langebrug 39 ls erkend „De Zaal ln Lel den" voor het vieren van uw bruiloft. Plano, too- neel. volledig servies en. billijk. Zeer geschikt voor clubs, vergaderingen enz. PIANO-LESSEN Gediplomeerd Lerares kan weer enige eerstbeglnnen- den meergevorderde leerlin gen plaatsen tegen billijke condities. Speciaal voor kinderen vlugge en pret tige methode. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6064 k. Zijn uw stoelen kapot? WIJ repareeren tafels, stoe len enz., spoedig en billijk. J. DIRKSEN, Krulsstr. 39- 41, Lelden. ZEILBOOT Wegens vergevorderd sei zoen een gekeurde SterJol met luik en volledig toe- behooren aangeboden. Ver keerd in uitstekende toe stand. Br.: Hooge Morsch- weg 140, Oegstgeest. HAARDKACHEL Te koop aangeboden een. bijna nieuwe, bij bekende firma gekochte moderne haardkachel. Capaciteit 175 M3. Dubbele circulatie 2 winters gebrand. Witte Rozenstraat 8. Niet Zaterdag te bezich tigen wel Zondag. H.H. SCHOENMAKERS Wegens omstandigheden te koop een nieuwe Singer stik-naalmachlne. f. 75. Lceuwerikstraat 7. MOTORBAKFIETS te koop. Sachsmotor met ocen laadbak, zoo goed als nieuw, prijs billijk. Te bevr." Kruisstraat 14 a. J. A. CAVÉ. Muziekinstrumenten Aangeboden: gultaar. man. dola, triangel, tamboerijn, castagnetten. 7 lessenaars (opvouwbaar)tegen elk aann. bod. Tevens 3/4 cello met stok en foudraal. Te bevr.: Maandagavond na 8 uur. Hooge Morsch 58, Oegstgeest. ANTIEKE pendules en hangende klokken. Engelsche klok ken in wortelnotenhout met maanaanwijzlng. Beeldjes voor Frieschc klokken f.5 50 't stel. Tin nen wijnkannen en borden Gevestigd 1889. J. VAN LEEUWEN. Doezastraat 20 Kleed Geiser Bureau Gespijkerd kleed f. 15 en f 35; badgeiser, prima, f. 22: Gazelle heerenrijwiel f. 22.50: boekenkast f.39, bureau-mlnlstre f 24; Sin ger handnaaimach f 36; pracht gasfornuis f 20; m- sluithaard f. 28. piano f. 28: divan met kleed f. 9.50. Heerengracht 25. PIANO Te koop een mooie zwarte plano, ln uitstekende con ditie. wegens vertrek naar Indlt. Prijs f. 47.50. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6160 k. HITTESLEEPER Te koop een zoo goed als nieuwe hittesleeper, ook genegen te rullen voor Rijnsburgscho groentckar. Bevragen R. D., Hazers woude A.130. HARMONIE CORPSEN Te koop bariton, pracht instr.. trombone en een partijtje Mi'., marschen, Jazz. trompet, lage stem ming, clarinet piccolo. Nlcuwsteeg 15, Lelden. "W. F. BRUGMANS. FOXTERRIER Te koop een raszuivere, raad harige Foxterr'cr reu. 5 maanden oud. met stam boom, pracht dier. Witte Singel 87. 3—4

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 15