LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Woensdag 9 September 1936 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN STADSNIEUWS De verloving van de Prinses Dil nummer bestaat uit VIER bladen UIT DE RIJNSTREEK AGENDA VIERING IN DE SLEUTELSTAD HEDENAVOND OPTOCHT. De viering van de verloving van H.K.H. Prinses Juliana heeft hier ter stede, althans sisteravond, een zeer bescheiden karakter eedracen. Od het ooeenblik. dat wij dit schrijven, zijn echter Dlannen in voorbe reiding om dit heuselijk feit alsnog feeste lijk te gedenken terwijl, blijkens het on derstaande. voor morgenavond ook een kerkelijke herdenking od het programma 6taat. Gisteren bepaalden overheid en burgerij zich ertoe om de stad door een massaler, vlasgentooi een feestelijk aanzien te geven. terwijl ook druk oranje werd zedragen. Het Leldsch Politiemuziekgezelschap en het muziekkorps 6e R.VA maakten rondgan een door de stad. Behalve de reeds gisteren gepubliceerde celukstelegrammen. werden nog telegrafi sche gelukwenschen verzonden door het bestuur van de 3 October Vereeniging: ..3 October Vereeniging wenscht uwe Koninklijke Hoogheid hartelijk geluk met Uwe verloving". w.g. W v. d. Laan. voorzitter. E. Wichers Rollandet. secr. En voorts nog de Volgende: „Afdeeling Leiden. Nationaal Jonge ren Verbond biedt Uwe Koninklijke Hoogheden haar hartelijke gelukwen schen aan bi] Uwe verloving". w.g. P. J. Yperlaan. voorzitter. W. J. H. A. Boot, wnd. secr. „De Afdeeling Leiden der Algemeene Vereeniging van Nederlandsche Res.- Offlcieren. dankbaar voor het geluk dat Uwe Koninklijke Hoogheid, Haar Huis en ons Volk ten deel valt. biedt Haar en Haar doorluchtigen VeTloofde haar eerbiedigen gelukwensch". w.g. C. P. de Vries, voorzitter. K. Holtkamp. secretaris. „De Senatus Hlustrissimus Veterano- rum Unitatis Studiosorum Lugduno- Batavae. met blijdschap kennis geno men hebbende van heuglijke tildinz. veroorlooft zich langs dezen weg van haar eerbiedige gelukwenschen te doen blijken". w.g. Bisschop, rector. Zwarenstein. abactis. In de Studentensociëteit ..Minerva" was het gisteravond volop feest. De groote con versatiezaal was kunstig met oranje ver sierd en er heerschte een zeer vroolijke stemming Om 11 uur hield het Collegium een drukbezochte receptie, waar behalve vele corpsvereenigingen o.a. verschenen de burgemeester en president-curator mr. A. van de Sande Bakhuyzen. de rector-mag- nificus. prof. mr. A S. de Blécourt en de secretaris van den Academischen Senaat, prof. dr. J. van der Hoeve, de garnizoens commandant. overste Koningsfeld. de com mandant van 6e R.V.A.. overste de Iongh. zoomede deputaties uit de besturen van de 3 October Vereeniging. de Ver Konin ginnedag en de sociëteit „Amicitia". De praeses-collegii. de heer André de la Porte Jr. hield daarbij een toespraak, waar in hii de gevoelens van vreugde vertolkte, waarmede het Leidsche Studentencorps op dezen daz bezield is. Ook de burgemeester en de rector-magnificus voerden het woord. BIJZONDERE LEERSTOEL IN DE GRIEKSCHE ARCHAEOLOGIE. BINNENLAND. H_M. DE KONINGIN, PRINSES JULIANA EN PRINS BERNHARD VOOR DE RADIO. Geestdriftige ontvangst van Prinses Juliana en Prins Benno in Den Haag. 11e Blad'. Een vorstelijk huwelijk met Kerstmis (Ie Blad). Nationale feestdag op 12 September in Indië. (Ie Blad). Algemeene vergadering der Chr. Werk gevers in Den Haag. (3e Blad). De moeilijkheden in den tuinbouw; besprekingen te Utrecht. (3e Blad). Een adres inzake het ontwerp-rijtijden- wet. 'Binnenland. 4de Blad). Nida Senff verbeterde het wereldrecord 100 M. rugslag. dat op naam stond van Rie Mastenbroek. (Sport, 3e Blad). Vanwege het Leidsch Universiteitsfonds. Staatsblad 1368 bevat het besluit van den 24sten Augustus tot aanwijzing overeen komstig artikel 170 der hooger-onderwils- wet van het Leidsch Unlversiteits-Fonds alhier als bevoegd om bij de faculteit der letteren en wijsbegeerten aan de Rijks universiteit alhier een bitzonderen leerstoel te vestigen in de Grieksche Archaeolosie. ENGELSCH LEGER DES HEILS- MUZIEKKORPS IN LEIDEN. BUITENLAND. Huesca zou door de Spaansche regee- ringstroepen zijn bezet. (3e Blad). Moeilijkheden voor den Volkenbond. 'Buitenland. 3e Blad). Stakingsmoeilijkheden in Frankrijk. (Buitenland, 3e Blad). Weer een Japanner in China vermoord. (Buitenland. 3e Blad). ZIE VOORTS EERSTE BLAD. LAATSTE BERICHTEN Vanzelfsprekend heerschte ook in de kringen der V.V.S.L. groote vreugde over het engagement van haar oud-lid. Gistermorgen werd direct een geluks telegram verzonden, terwijl gisteravond en vandaag honderden leden en oud-leden in het clubgebouw aan het Rapenburg bijeen kwamen en haar handteekening plaatsten op lijsten, welke het bestuur, vergezeld van vele leden, hedenmiddag in het Paleis te Den Haag, tegelijk met een bloemenhulde, aan de Prinses zullen aanbieden. Vanmiddag verzamelden zich ook velen in het clubgebouw om gezamenlijk te luis teren naar de Radio-toespraak van H.M. de Koningin. Hedenavond optocht!! Hedenmorgen had de contact-commissie ter viering van nationale feestdagen ver tegenwoordigers van alle oranjezinde ver- eenigingen hier ter stede opgeroepen tot een bijeenkomst in café-restaurant „In den Vergulden Turk". Aanwezig waren bestuursleden van de 3 October Ver., de Ver. Koninginnedag, de Leidsche Chr. Oranjever de Oranjegarde, de Burgerwacht, de Plaatselijke Land- stormcie., de Ver. Princevlag. het Alg. Ned. Verbond, de Ver. „Het Mobilisatiekruis" en de Ver. voor Reserve-Officieren afd. Leiden De vergadering werd geleid door den heer mr. G. H..E. Nord Thomson, die de aanwezigen verzocht staande de blijde ge beurtenis te herdenken, welke de aanlei- dende oorzaak is tot het bijeenroepen dezer bijeenkomst. Spr. wees er vervolgens op. hoe onze vreugde niet alleen het toekom stige geluk van onze Prinses betreft, maar ook de toekomst van ons Vorstenhuis en de bestendiging onzer monarchie. Vervolgens stelde spr. de vraag aan de orde op welke wijze aan de Leidsche bur gerij het best gelegenheid kan worden ge geven om haar vreugde over de verloving onzer Prinses tot uiting te brengen. Besloten werd, behoudens toestem ming der autoriteiten, welke overigens niet twijfelachtig is, hedenavond een muzikalen en feestelijken optocht door de stad te houden. MUZIEKKORPSEN EN VEREENI- GINGEN WORDEN VERZOET TE HALFNEGEN PRECIES MET HUN VAANDELS EN ZOOVEEL MOGELIJK LEDEN OP DE KAASMARKT AAN WEZIG TE WILLEN ZIJN. Het ligt in de bedoeling om, nadat de stoet zal zijn geformeerd, via een korten omweg te marcheeren langs het huis van den burgemeester aan het Rapenburg. Teneinde ook de ingezete- nen-niet-Ieden in de feestviering te be trekken en daaraan zooveel mogelijk een spontaan karakter te geven, zal vermoedelijk worden toegelaten, dat het publiek zich achter den optocht aansluit. Na het défilé trekt de stoet naar het Schuttersveld, alwaar de muziek nog eenige nationale liederen ten gehoore zal brengen. De Contact-commissie vertrouwt op een zoo groot mogelijke deelneming en doet een beroep op aller medewer king voor een ordelijk verloop. Viering in de Pieterskerk. Morgenavond om kwart over acht zal ter gelegenheid van de verloving van H.K.H. Prinses Juliana een dankstond gehouden worden in de hoofdkerk der N. H. gemeente hier ter stede, waarbij als sprekers zullen optreden ds. J. W. Groot Enzerink en dr. J. Riemens. De plaatsen zijn vrij; alleen wordt een collecte gehouden ten bate van de armen der kerk. Dr. Riemens verzoekt te melden, dat in verband met deze samenkomst de catechi satie in „Pniël" veertien dagen wordt uit gesteld. o INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Groote belangstelling. Gisteren heeft het Leger des Hells-mu- zlekkorps van Regent Hall te Londen zijn aangekondigd bezoek aan onze stad ge bracht. Na een korte marsch door de stad, werden de gasten in de Lakenhal ontvan gen door het gemeentebestuur, namens het welk de burgemeester hen een hartelijk welkom toeriep. Spr. getuigde verder van zijn warme belangstelling voor het werk van het Leger des Hells en vertelde voorts verschillende bijzonderheden betreffende de geschiedenis onzer stad. Nadat verver- schingen waren rondgediend volgde een rondgang door het Museum, waarbij de burgemeester persoonlijk vele toelichtingen gaf. Zooals ons uit een gesprek met een hun ner bleek, waren de bezoekers vol lof over de hartelijke ontvangst door onzen burge meester! 's Middags werd voor een zeer talrijk pu bliek een concert gegeven in het Plantsoen, terwijl gisteravond, bij de uitvoering in de Marekerk. geen plaatsje onbezet bleef. De divisiechef, brigadier Buiterman. on der wiens leiding deze samenkomst stond, sprak een kort inleidend woord waarin hij dankte voor de hartelijke ontvangst van het corps in Nederland. In Lelden was deze vooral zeer hartelijk In den loop van den avond dankte spr. nog voor het beschikbaar stellen van het kerkgebouw. Het corps onder leiding van kapelmeester H. W. Twitchin heeft een uitgebreid pro gramma uitgevoerd. Bijzonder trof ons wel het Halleluja-koor van Handel, waarin de prachtige bezetting van het corps zeer goed tot zijn recht kwam. Bovendien werden en kele soli met orkestbegeleiding ten beste ge geven. Ook vocaal gaf het korps blijk van zijn kunnen. Een en ander werd afgewisseld met korte toespraken der Engelsche gasten en het ge zamenlijk zingen van geestelijke liederen op het orgel begeleid door adj. Claeijs. Op het zingen van twee coupletten van het Nederlandsche Volkslied, volgde nog het spelen door het corps van het Engelsche volkslied, waarna brigadier Buiterman nog een hartelijke ovatie uitbracht op onze Koningin, onze Kroonprinses met Haar ver loofde en op den Koning van Engeland. Het was voor het Leger des Hells een prachtige avond. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen; Gebr. van den Nouland. Prinsenwee 3. Voorhout, bloembollen- kweekerii. handel en export. De vennoot schap onder firma is omgezet in een naam- looze vennootschap onder den naam: Naamlooze Vennootschap Gebroeders van den Nouland. (Staatscrt.: 1 September 1936. Bijvoegsel nr 1155). Directeur: Th. P van den Nouland. Voorhout. Comm. en oroc.: P. van den Nouland. Voorhout. Com missaris: L. W. van Schie Wzn. Noordwijk. Maatschappelijk kapitaalf 10.000 waarvan geplaatst en gestort: f. 2.000. Wed. A. van Waay. Nr 200. Benthuizen, handel in manufacturen. Uittredend eige naar: Wed A. van Waay-van der Wal. dd. 15 Juni 1936. Wijziging handelsnaam in: C van Waay. Complete Meubileeringen en Manufacturen Nieuwe Eigenaar: C. van Waay. Benthuizen. Uitgeoefend bedrilf: thans, complete meubileering. manufac turen. Van Zwieten en Co. 'f.). Breestraat 150, Lelden hoofdzetel: Rotterdam. kleer makerij. De vennootschap onder firma is dd 1 September 1936 ontbonden. De zaak te Leiden wordt voortgezet door: G. van Zwieten Onze stadgenoot, de heer A. M. Oudehlnk verwierf het oolitledlploma met aanteekening van den Alg. Ned Politie bond De heer S. Plantlnea alhier verwierf het gewone diploma. In het Casino-Theater wordt vandaag een doorloopend Oranje-programma ver toond. bestaande uit een film van ons Kon. Huis en reportages van de verschil lende gebeurtenissen naar aanleiding van de verloving van H.K.H. Prinses Juliana. Op veelvuldig verlangen heeft het bestuur van het kinderhuls „Voordorp" be sloten om morgen een theemiddag te orga- nlseeren. Deze theemiddag heeft ten doel om meer bekendheid te geven aan dit werk der Ned. Herv. Diaconie en tevens om ge legenheid te geven tot het bezichtigen van het kinderhuis en te toonen hoe daar wordt gewerkt. Aan dezen theemiddag wordt verbonden een tentoonstelling van door de grootere meisjes vervaardigde handwerkjes, welke ook ten verkoop zul len worden aangeboden. De bekende mond orgelclub zal dezen middag opluisteren met opwekkende muziek. Wij bevelen een be zoek aan dit kinderhuls gaarne aan. Het komende winterprogramma. Ter bespreking van het Winterpro gramma en het komende werk belegde het Instituutsbestuur gisteravond in het Volks gebouw een vergadering met de leden, welke in grooten getale waren opgekomen, zoodat de zaal bijna te klein was. Met een kort welkomstwoord leidde de voorzitter der afdeeling, de heer van Woudenberg deze vergadering in, wijzende op den voort durend toenemenden groei, in breedte en diepte, van het Instituut. Een eigen muziek installatie bleek te kunnen worden aange schaft, terwijl thans met een zeer groote kans van slagen getracht wordt den ver schijningsvorm van het maandblad „Groei" in dier voege te verbeteren, dat het bin nenkort gedrukt inplaats van gestencild den leden zal worden toegezonden Een beschouwing van het komende winterpro gramma door den secretaris, den heer J. Wolfslag Jr. laat zien, dat het Instituut doorgaat met de veertiendaagsche kunst ochtenden, waarbij getracht zal worden het beste te leveren op de reeds zoo bekend ge worden Zondagochtend-voorstellingen. Het cursuswerk ondergaat uitbreiding; naast de lezingen worden eenige 3-weeksche cursus sen belegd met verschillende interessante onderwerpen. Met het bestuur van het „Leidsche Volkshuis", wordt thans voor de eerste maal, zij het op bescheiden wijze op dit gebied samengewerkt. Speciaal cultu- reele filmochtenden zullen maandelijks worden georganiseerd en ook het Natuur- vriendenwerk ondergaat uitbreiding. Zulks is temeer noodig na de door de Natuur vriendencommissie gevoerde actie voor ledenwinning, welke een vermeerdering van het ledental met bijna 20°/« opleverde! De Scholendienst zal ook vergroot worden. Dagelijks komen nu de opgaven binnen van adspirant-leerlingen voor eerste of tweede klas Arbeldersavondschool en Ka- derschool. Iets nieuws zal dezen winter ge bracht worden in den vorm van z.g. dis cussie-avonden, waar door de deelnemers een bepaald onderwerp naar voren wordt gebracht en ter algemeene discussie wordt gesteld, zulks onder leiding. Ook mogen de speciale wintercursussen Letterkunde en Staatsinrichting niet vergeten worden. Al met al belooft het as winterprogramma uitstekend te worden. Na een korte gedach- tenwisseling en het beluisteren van de nieuwe geluidsinstallatie, volgde met een opwekkend woord tot ledenwinning en versterking van het Instituut te bijna half elf de sluiting. CONCERT IN „ENDEGEEST". i lyf Gisteravond gaf het Leidsche harmonie gezelschap „De Post", directeur de heer M. Bolderdijk. in de centrale ontspanningszaal van ..Endegeest" (het concert zou aanvan kelijk in den tuin van „Rhijngeest" wor den gegeven, maar door het ongunstige weer kon dit niet doorgaan i een concert, dat in allen opzichte zeer goed geslaagd mag worden genoemd. Behalve patiënten van „Endegeest" waren ook patiënten van .Rhijngeest" onder de aanwezigen. Het programma bevatte een 10-tal num mers en oogstte veel bijval, hetgeen uit het hartelijk applaus bleek. Dr. Stuurman heeft woorden van dank gericht tot het gezelschap en zijn direc teur, den heer Bolderdijk. Tot slot van dezen avond heeft het corps staande het Wilhelmus geblazen, wat door allen staande werd aangehoord. De Post kan met voldoening op dezen avond terugzien. KOUDEKERK. De Ned. Herv. Kerk gerestaureerd. De restauratie der Ned. Herv. Kerk al hier, is thans voltooid. Het werk werd uit gevoerd onder leiding van den heer Van der Kloot Meyburg en elschte een bedrag van f. 75.000. Zoowel kerkgebouw als toren hebben een grondige verbetering ondergaan. Bin nenkort zal de toren ln eigendom over gaan aan de Kerkvoogdij der N.-H. Ge meente. Met een kleine plechtigheid werden de werkzaamheden besloten. In tegenwoordig heid der wethouders, een raadslid en ds. Odé. predikant der N.-H. Gem., heeft bur gemeester Kwint een door het gemeente bestuur opgemaakte oorkonde ln den bol van den toren gedeponeerd. Donderdag. Evang. Gem„ Middelstegracht: Avond- bijeenkomst, spreker de heer K. Rozendal, Katwijk aan Zee (Casa Cara) Bijeenkomst Geref. Bond; voorganger ds. Lekkerkerker uit Oldebroek, 8 uur nam. Vrijdag. V.C.F.-Huis (Gerecht 10): Teekenten toonstelling Wijkgebouw Langestraat 8—10 uur nam. DAGELIJKS. Schevenlngen (Circus Carl Hagen beek) Nam. 8 uur. 's Woensdags, s Za'.er-" dags en 's Zondags 2 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterie 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „Herbstmanöver". Woensd„ Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 81/4 u. n,m. „Roberta". Woensdag en Zaterdagnam. 2uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/» uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Vaders eerewoord", lederen middag 2'/, u.. Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Anny en Anny". Woensdag en Zaterdagnam. halfdrie. Zondag nam. 4 en 8 uur. Doorloopende voorstelling van 10 uur v.m, tot 7 uur nam. Verloving Prinses Juliana. Nova-Theater, Katwijk aan Zee. Door loopend van 8 uur af: De verloving van Prinses Juliana. R.-K. ESPERANTO-CLUB. Eind Juli herdacht bovenstaande club haar 10-jarig bestaan, hetgeen zij 13 Sep tember as. feestelijk hoopt te vieren. Ter gelegenheid hiervan zal op dien datum de „reglontago" plaats vinden in Leiden, d.w.z. een provinciaal esperanto- congres. Van verschillende steden, zooals Rotterdam. Den Haag. Haarlem en dorpen uit de wijde omgeving ontving de club reeds de toezegging, dat zij dien dag in grooten getale vertegenwoordigd zullen zijn. Na de kerkelijke viering des morgens voor de leden der club, vindt om pl.m. 12 uur de ontvangst der bezoekende clubs plaats, waarna het gezelschap een bezoek zal brengen aan het Museum van Oud heden. Hierna zal in het gebouw van den R.-K. Volksbond een congresvergadering gehouden worden, welke om 2.30 uur aan vangt. Tijdens deze vergadering zal de heer P. Heilker, voorzitter van den R.-K. Inter nationalen Esperanto-Bond (I.K.U.E.) een rede houden over Esperanto. Na de middagvergadering zullen de ver schillende clubs vereenigd worden aan een gemeenschappelijken maaltijd. Des avonds zal de afd. Leiden een feest avond aanbieden. FILMLIGA. Voorstellingen in den komenden winter. Naar ons wordt bericht hebben enkele personen besloten te trachten een nieuwe filmliga in het leven te roepen, welker taak het zal zijn, de betere en avant-garde films te brengen en daarnaast, als cultureele vereeniging. ook bepaalde uitingen van volkskunst. Thans zijn deze personen erin geslaagd, na enkele besprekingen gevoerd te hebben, enkele films te reserveeren. Films van Joris Ivens, van nieuwere Russische cineasten, van Eisenstein e.a. Daarnaast worden nog besprekingen gevoerd met een balletgroep, een dansgroep en enkele voor- d rach tskunstenaars De voorstellingen zullen voor de leden gratis toegankelijk zijn, terwijl voor het lidmaatschap een lage wekelijksche con tributie zal geheven worden. Voor leden van cultureele organisaties zullen speciale kortingen ingevoerd worden. LEIDERDORP. De huldiging van den heer A. v. Muyden. In de Ned. Herv. Kerk had de huldiging plaats van den heer A. van Muyden. die 50 laar als leider van de Herv. Zondag school werkzaam was en tevens 50 jaar de functie van voorlezer bil de Ned. Herv. Gem. heeft vervuld De belangstelling voor deze huldiging was zeer groot, zoodat het ruime kerkge bouw geheel bezet was. Alle leerlingen van de Zondagschool waren aanwezig. Onder het zingen van Ps. 121 4 „De Heere zal u steeds gadeslaan" werd de jubilaris binnen geleid Ds. G J. Streeder las een gedeelte der H. Schrift waarna hii voorging in ge bed. Hierna sprak hii den heer van Muyden ongeveer als volgt toe: „Geachte Jubilaris. Vanavond vieren wij uw dubbel jubileum. Het ambt van voor lezer hebt eii 50 iaar op voorbeeldige wüze vervuld ook de laatste iaren ondanks uw hoogen leeftijd. Het voorrecht een functie zoo lang te kunnen vervullen, dat is iets wat een mensch niet kan verdienen, dat wordt geschonken. Gii hebt al die iaren uw taak in eenvoud en bescheidenheid ver richt. Op 25 Aug. 1886 heeft het classicaal bestuur u in een vergadering tot dit ambt benoemd. Git hebt hierop een schriftelijk antwoord ingezonden en daarin meededeeld dat gij het zoudt orobeeren. Dit antwoord toonde uw bescheidenheid en deze karak tertrek bleef u tot heden bii. Evenzoo is is het geweest met uw werk onder de Herv. jeugd Ook hier waart gii 50 jaren werk zaam tot steun om tot Jezus te komen. Moge Gods zegen op uw arbeid rusten en moge Hii u ln uw verdere levensdagen nabij ziin". Namens de oud-leerlingen van de Zon dagschool sprak de heer Nagtegaal Deze dankte den jubilaris voor ziin uit vrijen wil op zich genomen taak om aan kinderen het evangelie te brengen. Vervolgens bood spr een fraaie lamp aan. Mei. Bloemendaal. onderwijzeres aan de Zondagschool sprak hierna. Ook zij wensch- te den iubilaris Gods zeeen oo ziin arbeid toe. Twee der Zondagschoolleerlingen boden daarop den iubilaris een mooie salontafel aan. Nadat de kinderen den iubilaris had den toegezongen was het woord aan bur gemeester Brug. die als volgt sprak: De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds .Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807; E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, telef. 3553 en J. Doedens, Wilhelmlna- park 8. Oegstgeest, telef. 274. 472e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 3de lijst Trekking: van Woensdag 1> Scptenïber 1936 Hooge Prijzen 1000.— 2037 200.— 2315 Pryten van 65. 657 801 888 1077 1211 1231 1509 1598 1608 1949 2002 2012 2065 2136 2765 2766 3294 3400 3865 4083 4219 4592 5112 5117 5154 5228 5300 5480 5702 5781 6249 6317 6658 6713 6874 7021 7184 7247 7583 7711 7754 7930 7974 8365 8372 9062 9091 9265 9322 9431 9456 9514 9741 9950 10036 10078 10246 10256 10295 11554 11694 11873 12024 12135 12157 12383 13067 13430 13831 13996 15201 15303 15375 15396 15840 15906 15919 16359 16683 17027 17517 17582 17649 17658 17668 17771 17858 18080 18510 18614 18818 19426 19440 19446 19703 20071 20339 20525 Verbeter. Ie klasse 2e lijst: 18686 m. z. 18678: 4e klasse 2e lijst: 2850 m. z. 2840; 16407 m. z. 16409. eerste verrassine van vandaag niet; dit ls een dag van «roote beteekenis. want van daag heeft H.M. de Koningin aan Haar volk bekend doen maken de verloving van Prinses Juliana, een tijding: die door ons met bllldschaD en ontroering: is ontvangen. Voor u is het een verblijdende omstandig heid. dat deze verlovingsdag: dezelfde ls als de dag van uw huldiging". Toen de burgemeester, den jubilaris ver volgens de verleende onderscheiding, de eeremedaille in goud van de Orde van Oranje Nassau od de borst hechtte rezen de aanwezigen spontaan od en hieven het Wilhelmus aan. Ds. G Tichelaar, voorheen predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, thans te Lisse, sprak nog in 't kort den jubilaris toe. Hierna dankte de heer van Muyden voor deze grootsche huldiging, waarbij hii ook nog gewaagde van de vele schriftelijke felicitaties die hij mocht ontvangen. Van de gelegenheid den iubilaris per soonlijk te feliciteeren maakten velen ge bruik. De huldiging, die voor den jubilaris zeer zeker een groote verrassing is geweest, was hiermee ten einde. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. de Bruijn n. Katwijk; A van Bekkum n. Haarlem; S. F. v. d. Berg. n. Sassenhelm; H. v. Alphen, n. Leiden, M. Gulelj, n. Lelden. Gevestigd: G. van Dijk en gez.. wenpark 17; K. van Duuren en gez Dr. ae Bruijnestraat 15; B. M. van der voo Hoofdstraat 6: J. C. P. Beekman, Dr. ae Bruijnestraat 17. De werkverschaffing is deze wee geëindigd. Naar wij vernemen zal hiern - in 1937 weer worden begonnen Du u aanleg van de zweminrichting, wannec voor dit object de goedkeuring var. minister is verkregen. Wegens verdienstelijk werk v""cde voor het plaatselijk crisis-comite >s aan dames E. Fliehe-v. Griethuijsen, Bruijne-Aldewereld. J. M. Steeeb®'", man en zuster T. de Geus een he Hooggeachte Jubilaris! Wanneer In een ^ngspTnnlng"üitgemkt.' gemeente iemand gedurende langen tUd op J ouderlingen der Ger Kerk werden lofwaardiee wiize ziin werk verricht, dan wordt daarover cesoroken en dan wordt dat ook al spoedig door een burzemeestei opzemerkt Zoo ook met u maar hoe hoog Ik ook uw werken waardeerde toch ls het voor mij nu noz een verassinz. dat zoovelen belangstelling toonen. Dit is trouwens de gekozen de heeren A. Wissel en P dam en tot diaken de heer D. van i Op 24 Sept. a.s. zal er gelegen zijn tot kostelooze inenting of herine ten huize van dr. G. A. de Bruijne 2-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6