LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 9 September i93G Vierde Blad No. 32454 Losse nummers van ons Blad jjste Jaargang BINNENLAND 0 ONTWERP-RIJTIJDENWET IN DE EERSTE KAMER. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIII1IHIIIIIIIIIIIHIIIIIII llllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllHIIIIHII THIJS IJS EN DE DRIE DADEN VAN SLECRTBEDEELD jBi ADRES VAN BELANGHEBBENDEN. Op instigatie van den B.B.N., Bond van «drijfsautohouders in Nederland, zijn kort de indiening bij de Tweede Kamer van m Ontwerp van Wet, houdende „Bepalin- En beoogende het tegengaan van overver moeidheid van bestuurders van motorrijtul- vertegenwoordigers bijeen gekomen nn vereenigingen en groepen, waarvan de ifden bijzonder belang hebben bij de mate rie In de considerans van het wetsontwerp nagegeven. Er is een Commissie gevormd, (jarln vertegenwoordigd zijn: de Bond van Bedrijfsautohouders in Ne derland (B.B.N.), de Bond van Expediteurs en Transport ondernemers (B.E.T.O.), de Federatie Amsterdam van Expediteurs enTransport-Ondernemers-Vereenigingen, de Groep Luxe-Autoverhuurbedrijf, de Groep Statlonneerend Taxi-Bedrijf, de Nationale Bond van Meubeltransport- ondernemers, de Nederlandsche Bond van Touringcar- ondernemers, de Nederlandsche Roomsch-Katholieke Bond van Transport-Ondernemers „St. Wil- Sbrord", de Rotterdamsche Vereeniging van Boden m Bodenhuishouders (R.V.B.B.). Alle takken van het bedrljfsautomobilisme njn dus in deze Commissie opgenomen. Zij heelt zich destijds reeds met een request tot de Tweede Kamer gewend, doch men neet. hoe het wetsontwerp daar, vlak voor het reces, is aangenomen, nadat slechts van een enkele zijde werkelijk krachtig voor af wijzing is gepleit. Onmiddellijk daarna ls, looals men in een der vakorganen op het. gebied van het bedrljfsautomobilisme heeft kunnen lezen, aan de organisaties van be- órijfsautohouders een voor-ontwerp Alge- meenen Maatregel van Bestuur (Rijtijden- besluitl ter kennisneming toegezonden, met verzoek, er haar meening over kenbaar te maken. Zonder in de bepalingen van den Alge- meenen Maatregel te treden, kan wel ge legd worden, dat de betrokkenen nu heel wat meer inzicht in de bedoelingen van het wetsontwerp hebben verkregen, dan uit het ontwerp en de Memorie van Toelichting was at te lelden. Bestond er voor bovenbedoel de commissie uit de bedrijfsautohouders al volop reden, .zich ook nog tjat de Eerste Kamer te wenden, kennisneming van het voor-ontwerp Rijtijdenbesluit stelde dat tot onalwijsbaren plicht. In haar adres aan de Eerste Kamer doet de Commissie allereerst uitkomen, dat het haar bevreemd heeft, dat het ontwerp slechts de signatuur draagt van de mi nisters van Sociale Zaken en van Water staat. Het ontwerp-Rijtijdenwet zal zoo diep ingrijpen in het geheele nationale bedrijfs leven, dat naar het oordcel van adressanten regelingen als ln het wetsontwerp bedoeld, niet zonder medewerking van den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart tot stand mogen worden gebracht. Vervolgens wordt ln het adres gewezen op het bezwaar van de al te groote bevoegd heidsdelegatie aan de uitvoerende macht, welk bezwaar ook tijdens de behandeling in de Tweede Kamer werd geopperd. De gegrondheid van het bezwaar blijkt eerst recht uit het voor-ontwerp Algemeenen Maatregel van Bestuur. Adressanten heb ben de diepe overtuiging, dat de Tweede Kamer anders over de mate van bevoegd- heldsdelegatle zou hebben geoordeeld, als zij beschikt had over volledige inlichtingen. Zij betreuren het dan ook, dat dit voor-ont werp Rijtijdenbesluit tot dusver ook aan de kennisneming der Eerste Kamer onttrokken bleef. Te dezen aanzien wordt verder opgemerkt, dat. het voor-ontwerp de in de Tweede Ka mer tot uitdrukking gebrachte opvatting bevestigt, n.l. dat het wetsontwerp de strek 'zing heeft meer te regelen dan in de con siderans ls aangegeven: de op den voor grond gebrachte „coördinatie" van het ver- keer beteekent slechts, dat het motorisch verkeer over den weg, alsmede de persoon lijke en bedrijfsvrljheld van tallooze parti culiere ondernemers op onduldbare wijze aan banden worden gelegd ten gunste van railvervoer en scheepvaart, waarvoor be lemmerende bepalingen, als ln het wetsont werp voor het wegverkeer worden aange geven, niet gelden. In dit verband wordt de 'raag gesteld, of regeling bij Algemeenen Maatregel van Bestuur van zaken, die noch in de considerans genoemd, noch zelfs maar aangeduid zijn, wel steun vindt in ons staatsrecht. In elk geval meenen adressan ten, dat hiernaar reeds is af te meten, tot welke consequenties een al te ver doorge voerde delegatie van bevoegdheid aan de uitvoerende macht kan leiden. Over den feitelijken inhoud van het wetsontwerp sprekende, zegt het adres, dat bet onaanvaardbaar is, omdat met de ele mentairste elschen der verschillende soor ten van vervoer geen rekening is gehouden controle op de naleving der te stellen zegelen practisch onmogelijk wordt geacht, tot schade van het gezag; vele bedrijven niet staande zullen kun tien blijven, hetgeen zal leiden tot ontslag van personeel; ook door andere omstandigheden, uit het wetsvoorstel voortvloeiende, de werkloosheid zal toenemen en het leger der steuntrek- kenden zal worden versterkt. De requestreerende organisaties en groe pen verklaren in beginsel sympathiek te staan tegenover de gedachte bescherming van bestuurders van motorrijtuigen tegen oververmoeidheid. Zij zijn echter overtuigd, oat daarvoor geen voorschriften omtrent werktijden kunnen dienen, maar dat het alleen noodig is, dat op het verzekeren van voldoenden rusttijd wordt toegezien. Een Wetsontwerp van deze strekking zou door "en met instemming ontvangen worden, .«at thans wordt aangeboden zal, omdat met alle bestuurders van bedrij fsautomobie- len in gelijke mate aan de diverse bepalin- 8en omtrent werktijd worden onderworpen, Je concurrentie tusschen groote en kleine bedrijven verscherpen, hetgeen tot versnip pering voert en controle volkomen zal doen 'alen. Van al die .gevolgen wordt de werk- ziemer logischerwijze allereerst de dupe; de sociale voorziening, waarvan de bevorde ring beoogd heet te worden, zal niet wor sen verkregen. Integendeel, deze zal juist worden geschaad. Adressanten beroepen zich op daadzaken, ole zich, alleen reeds als een gevolg van de aankondiging van dit wetsontwerp, voor- SjJJjzi, om zijn onaanvaardbaarheid voor het "dzijfsleven aan te toonen. Er is geen re- kening gehouden met de speciale behoeften van de vele categorieën van wegvervoer. De aangegeven normen voor den arbeidstijd hebben een verlammenden invloed op de bedrijven. De zuivelbedrijven, de groenten- expeditie, het havenbedrijf, de gewone goe deren-expeditie, de bodebesteldiensten, het verhuisbedrijf, het taxi- en luxeverhuurbe drijf hebben alle hun bijzondere behoeften en omstandigheden. Reeds nu doet zich in de steden het ver schijnsel voor, dat van motortractie wordt overgegaan op paardentractie of bakfiets- vervoer. hetgeen als minder economisch een draw-back is in het concurrentievermogen van onze havensteden tegen de naburige buitenlandsche, terwijl het tevens derving beteekent van inkomsten wegens motor rijtuigenbelasting en benzinebelasting voor den Staat. Reeds nu gaat men er toe over. vast per soneel te ontslaan en los personeel in dienst te nemen, omdat men het onmogelijk acht, zich aan de regelen, uit hoofde van het wetsontwerp, te onderwerpen, maar van de arbeldersbeschermlng, die y/ordt nage streefd, zal niets terecht komen. Het zal een stap terug beteekenen en de lasten voor de overheid verzwaren. Tenslotte zeggen adressanten, dat het in middels voor hen ls komen vast te staan, dat voor de vrees, welke ln de Tweede Ka mer is kenbaar gemaakt, n.l., dat de redac tie van artikel 1 van het wetsontwerp het mogelijk zal maken, het motorisch verkeer over den weg te beknotten, door het bestu ren van motorrijtuigen door bepaalde cate gorieën en op bepaalde uren te verbieden, alle aanleiding bestaat. OPENING DER STATEN- GENERAAL. HET PROGRAMMA VAN DE PLECHTIGHEID. De Staatscourant bevat het programma voor de opening van de zitting der Staten- Generaal te 's Gravenhage op Dinsdag 15 September. Dit programma luidt als volgt; Artikel 1: Des namiddags te half een uur zullen de leden der Staten-Generaal in vereenlgde vergadering in de Ridderzaal op het Binnenhof te zamen komen, onder leiding van den door H.M. de Koningin benoemden voorzitter van de Eerste Ka mer. Artikel 2; De ministers hoofden van departementen en de leden van den Raad van State zullen zich des namiddags te een uur mede in die zaal vereenigen. Samenstelling van den stoet. Artikel 3: Ten einde de zitting der Sta ten-Generaal te openen, zal Hare Majes teit de Koningin te een uur met den vol genden stoet van het koninklijk paleis af rijden: a. een commando cavalerie tot opening van den stoet; b. een rijknecht-majoor en twee rij knechts te paard; c. de eerste kamerheer-ceremoniemees- ter, gezeten in een rijtuig, met twee paar den bespannen, gaande een lakei naast elk portier; d. acht kamerheeren, gezeten in twee rijtuigen, elk met twee paarden bespan nen, gaande een lakei naast elk portier; e. de grootofficieren, volgens rang van benoeming gezeten in twee rijtuigen, elk met twee paarden bespannen, gaande twee lakeien naast elk portier; f. de grootmeesteres en de dienstdoende dame du palais, gezeten in een rijtuig, met twee paarden bespannen, gaande twee la keien naast elk portier; h. Hare Majesteit de Koningin, verge zeld van Hare Koninklijke Hoogheid Prin ses Juliana der Nederlanden, gezeten in een staatsiekoets, met acht paarden be spannen, gaande een koetsier naast elk paard en vier lakeien aan elke zijde van de koets; De chef van het militaire huls en de gouverneur der Koninklijke Residentie, te paard, rijden respectievelijk ter rechter- en linkerzijde van de staatsiekoets, een weinig achter het portier; De officieren der landmacht van het militaire huis, te paard, rijden naast en achter de staatsiekoets, volgens een door den chef van het militaire huis aan te geven regeling; i. een commando cavalerie tot sluiting van den stoet. Artikel 4: De stoet zal rijden; door.de Heulstraat. door het Lange Voorhout (schelppad), over den Korten Vijverberg, naar het Binnenhof, In de Ridderzaal. Artikel 5: Te kwart voor een uur zullen aan den ingang van de Ridderzaal aan wezig zijn de officieren der zeemacht van het militaire huls. Bij aankomst van den stoet aan de Rid derzaal zal Hare Majesteit de Koningin aan den ingang ontvangen worden door een commissie uit de vergadering, die, voor afgegaan door den eersten kamerheer ceremoniemeester, de acht kamerheeren, de grootofficieren en den opperceremonie- meester. Hare Majesteit geleidt naar den koninklijken zetel. De grootmeesteres en de dienstdoende dame du palais, de chef van het militaire huls, de gouverneur der koninklijke resi dentie. de eerste stalmeester en de offi cieren van het militaire huis volgen on middellijk. Artikel 6: Zoodra H.M. de Koningin op den troon is gezeten en H.KK. Prinses Juliana der Nederlanden links van Hare Majesteit de Koningin heeft plaats geno men, plaatsen de grootmeesters en de dienstdoende dame du palais zich ter zijde achter Hare Majesteit. De grootofficieren en de gouverneur der koninklijke residentie plaatsen zich achter den koninklijken zetel. De eerste kamerheer-ceremoniemeester, de eerste stalmeester en de acht kamer heeren plaatsen zich rechts, de officieren van het militaire huis links van den troon. Artikel 7: Nadat de zitting door Hare Majesteit de Koningin is geopend, wordt Hoogstdezelve door de in art. 5 genoemde commissie voorafgegaan door den opper- ceremoniemeester, naar de ontvangkamer geleid. De eerste kamerheer-ceremonie meester en de acht kamerheeren gaan den opperceremonlemeester vooraf tot aan de ingangsdeur van de vergaderzaal, waarna zij zich met de overige in art. 5 genoemde personen, die H.M. gevolgd zijn. naar de voor hen bestemde ontvangkamer begeven. Artikel 8. H.M. de Koningin keert naar het koninklijk paleis terug met den stoet, waarmede Hoogstdezelve gekomen is en ln de bij art. 3 vermelde orde, waarbij de volgende weg zal worden genomen: van het Binnenhof, over den Korten Vijver berg, door het Lange Voorhout (schelp pad) en de Heulstraat, naar het koninklijk paleis. Artikel 9: Van het oogenblik af, waarop H.M. de Koningin het koninklijk palels verlaat ter opening van de zitting der Sta ten-Generaal, tot dat, waarop Hoogst dezelve in het paleis is teruggekeerd, wor den mtnuutschoten gelost. DE BACON-KWESTIE. De bijzondere positie van den regcerings-adviseur. De heer Van der Weijden heeft aan den minister van landbouw en vlsscherij de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is de minister bereid mede te deelen, waarom ln de bijzondere positie, die de regeeringsadviseur inneemt bij de bacon bereiding, thans aanleiding is gevonden, dezen inzake de baconregeling geen advies te vragen, terwijl die bijzondere positie van 1932 af blijkbaar voor de regeering geen bezwaar ls geweest? 2. Wil de minister mededeelen, of de re geeringsadviseur wel adviezen geeft in andere aangelegenheden de varkenshou derij betreffende, als daar zijn de teelt- regeling, de afname van zware varkens en de onderlinge prijsverhoudingen en, indien dit het geval is, ls de minister dan niet van oordeel, dat het evenzeer ongewenscht moet worden geacht den regeeringsadvi seur, die om zijn bijzondere positie niet inzake de baconregeling wordt geraad pleegd, wel te raadplegen over maatrege len, die de baconpositle ln sterke mate beïnvloeden? 3. Indien de regeeringsadviseur ook over de in vraag 2 genoemde aangelegenheden niet wordt geraadpleegd, is de minister dan bereid, mede te deelen, omtrent welke maatregelen wel diens adviezen worden gevraagd? 4. Achte de minister het gerechtvaar digd, dat de baconfabrikanten uit het crisisfonds een zoodanlgen steun ontvan gen, dat niet alleen een rendabele produc tie voor de werkende fabrieken ls verze kerd, doch ook aan de nlet-werkende fa brieken een vergoeding kan worden toe gekend en zoo ja, is de minister dan be reid mede te deelen, waarom dit naar zijn meening gerechtvaardigd is, terwijl geen enkele andere Industrie een dergelijken steun geniet, de varkenshouders nog nim mer een loonenden prijs voor hun product ontvingen en de baconfabrikanten bij vorige inschrijvingen een te groote winst van drie millioen maakten, welk bedrag niet teruggeëlscht kon worden? 5. Acht de minister het oordeel van den crisis-accountantsdienst, dat de thans ge contracteerde prijs voor de baconbereiding ternauwernood voldoende is, van groote waarde, gezien het feit, dat die dienst vroeger, naar toen aan de Kamer werd medegedeeld, heeft uitgemaakt, dat bij een dubbel aantal slachtingen 'n prijs van f 4,80 per 100 K.G., dus f. 2,20 hooger dan thans en f. 3,00 hooger dan de prijs van den laagsten inschrijver, niet te hoog was? 6. Is de minister bereid de Kamer vol ledig in te lichten over den gang van za ken bij de baconfabrieken in de laatste vier Jaar en wil hij nader overwegen, of ln dien gang van zaken, waartoe ook behoort de dreiging met ontslag aan een groot aantal arbeiders bij de baconfabriek te Uithoorn, geen aanleiding gelegen ls. oe rechtstreeksche bemoeiing van de regee- ring met de baconbereiding op 31 October a.s. te beëindigen? ECONOMISCHE VOORLICHTING. Installatie van den gereorganiseerden dienst. Gisteren heeft minister Gelissen den ge- reorganiseerden economlschen voorlich tingsdienst geïnstalleerd. Deze dienst, die een afdeeling is van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, ls sedert enkele dagen gehuisvest in het pand Rijn straat 24. 's-Gravenhage. Bij de installatie waren tegenwoordig de directeur-generaal van handel en nijver heid, dr. H. M. Hirschfeld, de directeur van de handelsaccoorden, de heer A. Th. Lam ping, en het geheele personeel van den nieuwen dienst. Minister Gelissen wees in zijn installatie rede op het belang van de economische voorlichting voor de regeering en voor het bedrijfsleven. Vervolgens heeft dr. H. M. Hirschfeld het woord gevoerd Dr. T. P. van der Kooy, de leider van den voorlichtingsdienst, beantwoordde beide sprekers en sprak daarna zijn medewerkers toe. Ten slotte heeft de minister de verschil lende onderdeelen van den dienst in oogen- schouw genomen. DE WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS EN PRENTBRIEFKAARTEN VOOR HET KIND. Er wordt bijna f. 140.000 uitgekeerd. Na verkregen goedkeuring van den mi nister van blnnenlandsche zaken zal de Nederlandsche bond tot kinderbescherming dezer aan de deelgerechtlgde instellingen het haar toekomende aandeel in de op brengst overmaken. Uitgekeerd wordt aan 348 instellingen voor kinderbescherming te zamen f. 139,775.84 (vorig jaar f, 122.116.45). DE EERSTE AGRARISCHE JAARBEURS TE UTRECHT. Gisteravond heeft de raad van beheer van de Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht een tachtigtal genoodigden een maaltijd aangeboden in verband met de opening van de eerste agrarische jaarbeurs als onderdeel van de 35ste jaarbeurs te Utrecht. Tot de aanzittenden behoorden velen van de gistermiddag bij de openingsplech tigheid aanwezige genoodigden, o.a. de minister van landbouw en vlsscherijmr. dr. L. N. Deckers, de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal, de Commissaris der Koningin in de pro vincie Groningen en eere-voorzitter der Kon. Ned. Jaarbeurs, dr. J. P, Fockema Andreae, de burgemeester van Utrecht, mr. dr. G. A. W. ter Peikwijk, de oud-minister van arbeid, nijverheid en handel dr. F. E. Posthuma en vele anderen, waaronder de vertegenwoordigers der voornaamste agrarische organisaties ln ons land. HET GROOTSTE NEDERLANDSCHE TANKSCHIP UITGEVAREN. De N.V. Stoomvaart Mij. „de Maas" (di rectie Phs. van Ommeren's Scheepvaart bedrijf N.V.) te Rotterdam, heeft vorig jaar een voor rekening van A. P, Moller Copen hagen te Odense in aanbouw zijnd motor- tanksohlp kunnen overnemen. Deze maat schappij is daardoor in het bezit gekomen van het grootste Nederlandsche tankschip. Gisteren is het schip naar Californië vertrokken. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Fa. Ph. BROBBEL, Stationsweg 49 Firma A. H. J. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az„ Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT, Breestraat 126 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. W. v. LEEUWEN, Janvossensteeg 19 J. A. MANHAVE, Haarl.straat 128 W. P. v. SAVOYEN, Noordeinde 36 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en aan de Kiosken. DE HEFFING OP BAKOLIE. DONDERDAG 10 SEPTEMBER. Hilversum I, 1875 M. - AVRO-Uitzending 8.00: Orgelspel 8.20: Gram.pl. 9.00: Ensemble Jonny Kroon 10.00: Morgen wijding. Gr.pl. 10.30: Ens, Jonny Kroon 11.00: Avro-Aeolian-ork. - 11,50: Gram.pl. - 10,30: Ensemble Jonny Kroon 11.00: AVRO-Aeoiian-orkest 11.50: Gram.pl. 12.15: Orgelspel 12,45: Gram.pl. 1.00: Kovacs Lajos' orkest 2.00: Dansmuziek, Accordeonmuziek, Salonmuziek en voor dracht 4.00: Voor zieken en ouden van dagen 4 30: Gram.pl. 4.45: Kinder uurtje 5.35: Kovacs Lajos' orkest 6.30: Sportpraatje 7.00: Omroeporkest 7.50 Gram.pl. 8.00: Berichten A.N.P. Mede- deelingen 8.10: Omroeporkest en solist 9.30: Radio-tooneel 10.00: Orgelspel 10.15: Renova-kwintet 11.00: Berichten A.N.P. 11.10—12.00: Dansmuziek. Hilversum II, 301 M. 8.00—9.15 KRO.. 10.00 NCRV. 11.00 KRO., 2.00—11.30 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00: Gram.pl. 10.15: Morgendienst 10.45: Gram.pl. 11.30—12.00: Godsd. halfuur 12.15 KRO- Orkest en Gram.pl. 2.00: Handwerkcur- sus 3.00: Gram.pl. 3.153.45: Vrou wenhalfuur 4.00: Bijbellezing 5.00: Handenarbeid v. d. jeugd 5.30: Gram.pl. 6.00: Sopraan en plano 7.00: Berich ten 7.15: Journ. Weekoverzicht 7.45: Reportage 8.00: Berichten A.N.P. 8.15 Samenkomst v. h. Leger des Heiis te En schede 9.15: Gram.pl. 9.45: Berichten A.N.P. 9.50: De Hollandsche Kamermu- zlekvereen. 11.1511.30: Gram.platen, Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.25: Orgelspel 11.50: Gram.pl. 12.20: Trocadero-Clnema orkest 1,05: Gram.pl. 1.35: Het Gar- rick Theater-orkest 2.35: Het Elman- Sextet 3.20: Het Carlton-Hotel-orkest 4.10: „A peep behind the sereens", causerie 4.30: Gram.pl. 5.05: Het „Harp"-Trio 5.35: Dansmuziek 6.206.45: Berich ten 6.50: BBC-Harmonie-orkest m.m.v. solist 7.50: Zuid-Afrikaansch programma 8.20: BBC-Symphonie-orkest m.m.v. so listen 10.00 Berichten 10.30: Kerkdienst 10.50: Het Bridgewater- kwintet 11.3512.20: Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 7.20 ën 8.20: Gra- mofoonpl. 11.20: Omroeporkest 2.50: Gram.pl. 4.20: dito 5.20 Radio-tooneel 7.20: Gram.pl. 8.20: Concert 9.05: Nat. Orkest 11.0512.35: Dansmuziek en populair concert. Keulen, 456 M. 6.50: Orkestconcert 10.20: Volksliederenconcert 12.20: Dans muziek 1.35: Omroep-Amusementsork. 2.35: Gram.pl. 4.40: Zang, piano en orkestleden 5.20: Omroepkleinorkest 7,50: Gram.pi. 8.20: Rijkspartijdag 1936 10.40: Gram.pl. 11.2012.20: Populair concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Omroeporkest 1.30: Klein-orkest 1.502.20: Gram.pl. 5.20 Klcin-orkest 6.50 en 7.20: Gram.pl. 8.20: Omroeporkest 10.3011.20: Gra- mofoonpl. 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Klein- orkest 1.302.20 en 5.20: Gram.pl. 6.35: Klein-orkest 7.35: Gram.pl. 8.20: Syphonie-concert 10.3011.20: Dans muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: Mi litair concert 10.20: Berichten 10.40: 12.20: Dansmuziek en populair concert (Om. 11.05 Scheepsweerbericht) GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. EN Voor Donderdag 10 September. Ie programma: lederen dag van 824 uur: AVRO. VARA, enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV. enz. 3e programma: 8.00: Keulen 8 45: diversen 10.05: Keulen 11.20: Parijs Radio 13.05: Brussel VI. 14.20: Droit wich 17.20: Keulen 18.15: Brussel VI. 18.35: Brussel Fr. 19 20: Brussel VI 19.50: diversen 20.30: Brussel Fr. 21.05: Rome of diversen plm. 23.05: Berllin 4e programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: Parijs Radio 10.35: Londen Reg. 11.25 Droitwich 14.20: Londen Reg. 17.35: Droitwich 18.20: diversen 18.50: Droitwich 22.00: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. De verhooging een nadeel voor het visscherijbedrijf. De heer Vos heeft gevraagd aan den minister van landbouw en vlsscherij Is het Juist, dat de heffing op bakolie is verhoogd van 24 cent tot 40 cent per K.G.? Indien de voorgaande vraag in bevesti genden zin moet worden beantwoord, is de minister dan niet van meening a. dat deze verhooging 'n ernstige belem mering beteekent voor de vischbakkerijen om tegen een rüet te hoogen prijs en op eenigszins loonende basis gebakken visch te kunnen leveren; b. dat ook voor de huisvrouwen deze heffing ln vele gevallen een onoverkome lijk bezwaar oplevert om versche zeevisch te koopen; c. dat ia de gegeven omstandigheden dit een nieuwe achteruitzetting beteekent voor het noodlijdend visscherijbedrijf. En wil de minister dan nog eens over wegen, of met een geringere heffing kan worden volstaan? TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag 15 September 4 uur. Aan de orde zijn dan: aanbieding van de rijksbe- grooting 1937 en het opmaken van de nominatie voor het voorzitterschap. 19. Scheelverkniezen had heel graag twee van zijn kiezen t'rug, en daarom hielp hij Thijs en 't prinsje Slechtbedeeld nu vlug. Hij bracht hen. steeds nog tastend naar zijn wang door een lange gang; die voerde naar een meer, dat lag in 't schijnsel van de maan hier stopte Scheelverkniezen weer. en sprak hen aldus aan: „Ik begrijp niet waarom je den vogel Ozonstralen van zijn eiland af wilt halen en ik denk niet dat het je gemak'lijk wordt gemaakt, want hij wordt zeer streng bewaakt.doch als het voor het plak ken van mijn kiezen noodig is help ik je gewis. Hier ligt een boot, en heb nu over 't reizen verder maar geen zorg, al is hij ook niet groot; want hierin toover ik je wel naar 't eiland Foetsjie-borgl"

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 13