SLAGERS-HALFWAS AMBACHTSTEEKENSCHOOL KATWIJKERS SCH DAGBLAD - Tweede Blad Mwm S September 1936 LOSSE NUMMERS van ons blad HIT DE OMSTREKEN benthuizen. haarlemmermeer. met cursus voor practisch schilderen te Katwijk aan Zee w. g. van der toolen. hillegom. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. noordwijk. rijnsburg. katwijk aan den rijn. katwijk aan zee. veur-leidschendam. voorschoten. warmond. wassenaar. zoeterwoude. UIT DE RIJNSTREEK alphen. Officleeie Crisispublicaties. hazerswoude. leiderdorp. leimuiden. waddinxveen. woubrugge. zoetermeer. zwammerdam. Loop der Bevolking. Ingekomen: Anthonia Meulpolder van wssele; Aagje Cammeraad van Waddlnx- jm; Cornelia Johanna Paul van Reeu wt; pieternella Hageman van 's-Graven- j,ge: Adrianus van Stuivenberg en gezin „n Rotterdam; Adriana Catharina Blok an Rotterdam; Elizabeth Bastiaantje mper van Rotterdam; Slentje Muilwijk an ZoetermeeT. Vertrokken: Jannetje van Leeuwen naar erswoude; Allda van Kempen en gezin ar Zoetermeer. Loop der bevolking. Gevestigd: Rikele Vos, Platanenlaan 12 Johannes A. Vosselman, Lijnderdijk 262 Willem Wagenaar, Nieuwemeerdtjk 443 Petrus van Walstijn, Zwanenburgerdijk Gerhardus J. Th. Westerveld, Rei- dslraat 46 Hendrik J. Wolthers. Nleu- emeerdijk 480 Jacobus P. J. Weijens, enlaan 38 Antonie J. M. Zegers, Frle- laan 16 Wilhelmina J. Doorneberg, pstraat 7 Johannes B. Zweers, Snip- at 7 Gerrit Zuidhoek, Lijsterstraat Teunls de Zeeuw, Sloterweg 1659 ■Mem A. P. F. L. Balvers, Reigerstraat 7 melis van Beek, Kruisweg 1256 Jo nes J. den Bode, Olmenlaan 84 Chris, horus D. van den Bol, Venneperweg 1209 Johannes C. van der Bor, Marlalaan 66 Willem den Breejen, Badhoevelaan 11c. Vertrokken: Aletta A. van der Mooren, nen Jannetje Brinkman. Schlebroek Petrus van Dijk. Heemstede Elisabeth Jongeneelen, Heerlen Hendrik Nauta, khuizen Geertje v. Wieringen, Haar- Meindert Steenhulzen, Purmerend Jacobus Th. Rijntjes, 's-Gravenhage ert Rulzendaal, Amsterdam Aldert aargaren, Aalsmeer Johannes van der al, Rotterdam Johanna M. Kaag, Ber en (N.-H.) Anna M. E. Smit, Bergen N.-H.). In de bad- en zweminrichting te oofddorp werd het diploma voor geoelend emmer (ster) uitgereikt aan: Mej. W. .amsteeker; mej. J. Busschcr, mevrouw "mskerk, Freddy Salverda, Fanny Kui- :rs, Nansje Smilde, Anton Hendriks, Nel Vliet, Matthijs van Galen, Arle v. d. Greetje van der Leij en Jan Footers. De jongste geslaagde, de 8-jarige Jan Iers, ontving een aardig cadeau van het atuur. - Bij het gemeentebestuur van Haar- tjmermeer bestaat het plan nabij de ~nb. lag. school No. 2 aan den Aalsmeer- iweg te Rijk, alhier, een nieuwe onder- 'terswoning te laten bouwen. - De Federatie van Middenstandsver. te larlemmermeer heeft besloten in deze eente weder een MICA te organisecren. n uitvoerend comité is met de voorbe- Idende werkzaamheden reeds in de weer. j. - Van het gebouw van het Prov. Water leidingbedrijf te Hoofddorp was de vader- ndsche driekleur uitgestoken, in verband et het feit dat in Haarlemermeer de 110,000ste aansluiting had plaats gevonden wel bij den heer A. v. d. Maarl aan n Hoofdweg te Nieuwvennep. De gebrui- 'ijke bloemenhulde bleef ook niet ach- ziwege. - De heer P. Hellker te Hoofddorp, is op bet Congres te Brao (Tsjecho Slowakije) n de Int. Katholieken Esperant. Wereld- tond (welke 53 landen omvat), definitief «noemd als president van dien wereld bond. - Door een onbekende zijn te Nieuw- Vtnnep vier jassen van fietsen gestolen. - Ds. J. de Vries, Ned.-Hervormd predi on! te Haskerhorn (Fr.), die het beroep air Nieuw-Vennep heeft aangenomen, zal hndagmiddag 13 September as. aldaar ln den morgendienst in z'n ambt te ojn bevestigd zijn intreepredikatie houden. - Aan den heer J. Beets, brievenbestel ler te Hoofddorp, is eervol ontslag ver end. 33 Jaren heeft de heer Beets onzen %estrekten polder doorkruist. - In de voortdurende vacature, ontstaan door het bedanken van ds. P. K. Keizer te Uijhoeve-Capelle heeft de kerkeraad van ft Geref. Kerk van Haarlemmermeer- tetzijde beroepen ds. C. G. Bos, van Wes- '«emden. Ds. C. G. Bos is een broer van ds. B. A. te Assen, die van 1927—1930 predikant sas dezer gemeente. De INSCHRIJVING van leerlingen voor den cursus 1936'37 wordt gehouden op DINSDAG 8 SEPTEMBER A.S., des avonds van 89.30 in de Teekenschool, Voorstraat 47, te Katwijk aan Zee. 8691 HET BESTUUR. Opleiding Politie-diploma Cursus 1936/1937. Aanmelding: Secr. Var- kevlsserstraat 317, Katwijk aan Zee. Reeds 28 jaar met succes opgeleid. Groot aantal geslaagden. 8692 Leider Cursus Delft. Rijswijk, Rotterdam, Katwijk en Noordwijk. Terstond gevraagd: een nette 8690 of FLINKE LEERLING, bij H. VAN RHIJN, Secr. Varkcvisserstraat 55, Katwijk a/Zee - Telefoon 236. Loop der Bevolking. Gevestigd: H Th. Bakker. Vossedwars- «traat 28. Vertrokken: A J. Zandbergen. Den Haag. "insengracht 12 W. H. Hijlkema, Was- ïuaar. Willem Hl laan 5 C. Kaptein, Joemendaal. Vogelenzangscheweg 44 p-H. Heemskerk. Heemstede. Seminarie ■Haseveld" Ch, Hulsebosch. Huybergen, j®sch. Inst. „St Marie" T. de Jong, lEe, Nieuwstraat 15 J. Stammes. Ken- Wmerstraatweg A 488 J. J. P. van Lierop "«mstede. Seminarie Hageveld A. C. Jlb den Berg, Lisse. Heereweg D.a. D. W. y'eber Wed. E. C. Berkhout-van Eeden, •'Mtdwijk van Limburg Stirumstraat 27 B n. Oerlemans. Haarlemmermeer. IJweg 7 Th A van der Hulst, Bennebroek, jMiteweg 41 H. J. Walkers. Zundert 8t:, p.a. fam. A. Herligers Daemen. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Gusta Maria, D. van G. j. Kroon en H. M. A. Straathof. Ondertrouwd: H. van Teijlingen en E. "JJ J. Jongejan en H. H. den Doppe "\0. Heemskerk en W. P. H. Stevens. Ge'rouwdK. Vonk en W. H. Hijlkema. bededen: P. M. N. Knaven, M. 73 j. Gevonden: te bevragen aan het bur. •n politie: dameshoed, bewijs van Neder peetschap sleutel, gewicht, zakmes, wim- thermometer De heer P. de Heer, slaagde voor het van den Alg. Ned. Politiebond. HET BLAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT UW ADVERTENTlÊN EN ABONNEMENTEN OP AAN OEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. mevr. Stenvers. directrice van het Acad. Ziekenhuis te Utrecht met een 15-tal ver pleegsters aanwezig. Toen de kist in het familiegraf was neergelaten sprak mevr. Stenvers enkele waardeerende woorden. De heer G. IJske uit Bussum, zwager van de overledene, herinnerde er aan, dat on geveer een jaar geleden zij hier stond bij de begrafenis van haar vader. De heer G. L. Walther uit Leeuwarden, broer van de overledene, bedankte namens de familie. Onze plaatsgenoot de heer S. Brandsma slaagde te Amsterdam voor het politie- examen met aantcekening van den Alg. Ned. Politiebond. Op verzoek van den burgemeester is alhier een collecte gehouden ten bate van het Doris Rijkersfonds. Door het dorp reed de sloep bemand met jongelieden als ma trozen verkleed, die ook deel had genomen den optocht. Deez was door den heer L. van Duyn Kzn„ handelaar in scheepsvic tualiën welwillend heden voor dat goede doel afgestaan. De opbrengst was ruim f. 100. Door ongesteldheid van den burgemees ter zijn de collectanten en den eigenaar der boot door den inspecteur van politie mr. R. Warmoltz hartelijk dank gezegd voor de welwillende medewerking. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Augustus bij de Rijkspostspaarbank ingelegd een bedrag van f. 20004.44 en terugbetaald f. 5615.62. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het numer 7052. De heer A. F. C. Hendrikse alhier ver wierf het diploma met aanteekenine van den Ale. Ned. Politiebond. Schoolreisje. De leerlingen der hoogste klasse van de O. B. v. W. v. C.-school maakten hun schoolreisje. Per autobus van de firma Beuk ging de reis naar Utrecht, waar de Dom werd beklommen. In Bunnik werd een groote druivenkwee- lferij bezichtigd. Het hoogtepunt van de reis was „Ouwe hand's Dierenpark" te Rhenen. Hier draaide de tijd eigenlijk veel te snel. Via de pyra- mlde van Austerlitz en het vliegveld Soesterberg reed men naar Hilversum, waar een bezoek werd gebracht aan de N.C.R.V.- studlo. Over Amsterdam en Haarlem ging het huiswaarts, waar men te ongeveer half negen moe en voldaan arriveerde. Vergadering Opcratiefonds. Het Operatiefonds, uitgaande van het Verplegingsfonds alhier, kwam in ledenver gadering bijeen. De voorz., de heer B. van der Jagt, opende, waarna hij ln het kort de redenen weergaf, waarom deze vergadering was be legd. In de practijk is gebleken, dat de contributie van een halven cent per ge zinslid per week niet voldoende is. De penningm., de heer Jac. Vliegenthart, ver duidelijkte dit met enkele cijfers. De uit gaven in het loopende boekjaar bedragen iets meer dan de inkomsten. Wel is het tekort nog zeer gering, doch het bestuur acht zich tegenover de leden niet verant woord, indien op denzelfden voet wordt voortgegaan. Aan de vergadering werden twee voorstellen voorgelegd: lo. de be staande contributie te handhaven, doch de maximum-uitkeering per operatie terug te brengen op f. 50; 2o. de contributie te brengen op 1 cent per gezinslid per week en de max. uitkeering per operatie te had haven op f. 75. Wil het fonds haar ver plichtingen nakomen, dan zal uit deze voor stellen een keuze moeten worden gedaan. Hierop volgde een uitvoerige bespreking. Tenslotte werd met alg. st. het voorstel om de contributie op één cent te brengen aangenomen. Bij de rondvraag werd er nogmaals op aangedrongen om die leden van het Verplegingsfonds, die zich tot nog toe niet' bij het Operatiefonds aansloten, te bewerken. Het bestuur zal daaraan de noodige aandacht schenken. Hierna slui ting met dankgebed. De collecte voor „Effatha" heeft in de Ned. Herv Kerk f. 56.14 opgebracht. De Nova-bioscoop, Nu het badseizoen voorbij is, geeft de Nova-bioscoop eiken Vrijdag en Zaterdag, des avonds om 8 uur een voorstelling. Gis teravond werd eerst gegeven de film „In en om de Huifkar". Hier ziet men de ge varen, die de groote karavaan omringden bij de tochten door het gebied der India nen, Angstwekkend is het gevecht van de Indianen met de blanken. Even interessant was de film „Koning der Wildernis". Spannend is de brand in het groote circus. Heden wordt de tweede voorstelling gegeven. Teraardebestelling van Zuster M. F. C. Walther. Op de begraafplaats werd ter aarde be steld het stoffelijk overschot van mej. Maria Frederika Christina Walther. eerste verpleegster in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht- Op het kerkhof waren vele kennissen en Het groot aantal sÉsuntrekkenden van het Burgerlijk Armb^frw vajr Stompwijk is oorzaak dat de subsidie van f. 20.000 reeds nu geheel verbruikt is. Een nieuwe subsidie van f. 10.000 is bij den raad aangevraagd. Door het gemeentebestuur van Stomp wijk wordt momenteel een onderzoek Inge steld naar den toestand van verschillende woonhuizen in deze gemeente. Onderschei dene eigenaren zullen genoodzaakt worden belangrijke verbeteringen aan te brengen. Ongewenschte bezoekers zijn binnen gedrongen in de garage van den heer A. C. D. alhier. Een vrachtauto was naar buiten gereden en terecht gekomen tegen een steunpaal van een hooitas. Een personen auto stond met het voorste gedeelte in een sloot. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. Cl. v. d. Melj naar Leiden H. A. Saher naar Haarlem J. Heijblom en gezin naar Delft A. A. M. Wentholt naar Veur A. Slager naar Haarlem C. G. v. d. Drift naar Wassenaar J. Breedveld naar Voorburg A. van der Boog naar Llmmen H. Groeneveld naar Nootdorp H. A. C P. van Drunen naar Boskoop S. M. M. Steur naar Zoetermeer C. J. Graaf naar Overschte M. J. M. Wuijster naar Velsen (Driehuis) M. J Wennes naar Bodegraven P. J. M. Mat- thljsen naar Schoonhoven G. A. Beek naar Dulvendrecht T. S. P. van Buchem naar Weesp J. J Hetem naar Enkhuizen J. G. Louter naar Berkel W. G. Vet naar Diemen (N.-H.) G. Jongkind naar Oude-Niedorp J. J. Maul naar Voor burg G. M. Franken naar Amsterdam Th. J. M. Ruiter max Oudorp C. Stet naar Nieuwkoop. Ingekomen: W A. G. Schoneveld geb. Bijvank van Rotterdam, B 177 M. J. Duijnhoven van Zoeterwoude. B 41 A. Pronk van Westwoud, A 79 A. Simek van 's-Gravenhage, woonschip „Julia". Hedenavond halfnegen zal de R.-K. Muziekver. „St. Matthias" haar laatste zo- merconcert van dit seizoen op de gemeen telijke muziektent geven. Voor dit doel is een keurig programma samengesteld. Tevens zal een speldjes-collecte worden gehouden, ten bate der kas. Aan de firma Gebr. G. en B. Beugels- dljk alhier is vergunning verleend voor den bouw van een schuur voor den heer P. van Schagen alhier. Een dezer dagen werd er bij de politie alhier aangifte gedaan van het ontvreem den van een heerenrijwiel. Thans is het de politie gelukt beslag te leggen op het gestolen rijwiel. Zilveren jubileum. Maandag as. herdenkt onze plaatsge noot, de heer J. J. Vermeulen, ploegbaas bij de Haagsche Tramweg Maatschappij, den dag, dat hij vóór 25 jaar bij genoemde vriendinnen van de overledene, benevens maatschappij in dienst trad. GEMEENTERAAD. Een nieuwe brug over de Geer. De gemeenteraad vergaderde onder voor zitterschap van den heer J. de Graaf, wet houder, die mededeelde, dat de burge meester op medisch advies nog geen ver gaderingen mag leiden De notulen werden onveranderd vastgesteld. Nadat de voorz mededeeling had gedaan van een aantal goedgekeurde raadsbesluiten door Gedep. Staten en van een kennisgeving van den autobus-ondernemer Zoeterwoude-Leiden dat laatstgenoemde den busdienst heeft gestaakt, las de voorz. een door B. en W. 1ot den Min. van Sociale Zaken gericht schrijven voor, waarbij gevraagd wordt om de gemeente in een hoogere steunklasse te plaatsen, zulks naar aanleiding van de verslechtering van de rijkssteunregeling. Met alg. st. keurde de raad deze handel wijze goed en bepaalde, dat bij inwilliging van het verzoek de hoogere steunbedragen kunnen uitgekeerd worden. Vervolgens werd met alg. st., behoudens die der beide wethouders, besloten tot voorloopige vast stelling der gemeenterekening'1935 en die van het waterleidingbedrijf Besproken werden twee plannen voor het maken van een nieuwe brug ln de Geer. Door B. en W. is aan een ingenieur op dracht gegeven tot het maken dier plan nen. Op voorstel van den voorz. ging de raad in geheime zitting. In openbare vergadering werd met alg, •st. besloten de vroeger terzake genomen besluiten in te trekken en aan het Inge nieursbureau Netto en Smit te 's-Graven hage opdrgcht te verstrekken voor het maken van bestek en teekening voor een vaste brug, onder bepaling, dat het dage- lijksch toezicht eveneens door dat bureau zal uitgevoerd worden, en dat de aannemer verplicht zal zijn. plaatselijke werkloozen. ingeschreven bij het orgaan der arbeidsbe middeling, voor zoover daartoe geschikt, te werk te stellen tegen het plaatselijk gel dend contractloon. De heer Paardekooper pleitte voor aan besteding onder de plaatselijke aannemers. De heer Meijdam was voor openbare aan besteding uit financieele overwegingen. De heer J. van Leeuwen was het eens met dgn heer Paardekooper, terwijl de heer Wessel de meening van dén heer Meijdam voor stond. daarbij tevens wijzende op de be kende circulaire van den minister inzake plaatselijke protectie. De heer Starrenburg was eveneens voor openbare aanbesteding. De heer Wessel had er geen bezwaar tegen om aan een plaatselijken aannemer het werk te gunnen, wanneer bij de openbare aanbesteding blijkt dat die slechts een ge ring bedrag boven den laagsten inschrijver is. De heer Paardekooper bestreed het idee Wessel als zijnde niet billijk en recht vaardig. Den heer Tijssen zou het spijten als het werk buiten de gemeente viel. De heer Berg was van oordeel, dat er tusschen de plaatselijke aannemers voldoende con currentie is. De heer Starrenburg ging er mee accoord, dat bij gering prijsverschil 't werk aan een plaatselijken aannemer wordt gegund. De openbare vergadering werd weer geschorst en ila ongeveer 20 minuten 'weer voortg®et. De heer Mijdam antwoordde, dat naar aanleiding van de mededcelingén van dèn voorzitter in geheime-zitting hij was ge sterkt in zijn meening, dat openbare aan besteding in het belang der gemeente is. Het voorstel om het "werk openbaar aan te besteden werd aangenomen met 65 st. (Beide wethouders, de heeren Van der Krogt, Wessel. Meijdam en Starrenburgi De heer Van der Krogt verklaarde bij vergissing vóór te hebben gestemd. Na eenige discussie werd daarop met alp. st. behoudens die van den heer Starrenburg. besloten, de gunning te doen nlaats heb ben door den Raad Met meerderheid van stemmen werden vervolgens de aftr. leden var, de waterleidingcommissie herbenoemd. Met alg. st. werd vprvolgens afgewezen een verzoek van W. tot wijziging van het uit- breidingSDlan Vrouwenweg-Vlietweg. De raad verleende een blanco crediet om door Stad en Landschan een -idizigingsolan te laten ontwerDPn. Tenslotte w»rd een Bb- grootingswijziging vastgesteld. Het adres van dc Chr. Zangvereeniging „Hosanna". In de raadsvergadering van 3 Juni j.l werd het bezwaarschrift van het bestuur der Chr. Zangvereeniging „Hosanna" alhier tegen de_haar opgelegde aanslag in de be lasting op tooneelvertooning en andere vermakelijkheden, voor prea-advies in handen van B. en W. gesteld. Hosanna stelt zich op het standpunt dat een uitvoering van een oratorium niet op een lijn gesteld kan worden met andere vermakelijkheden Daar dit een financieele kwestie betreft, hebben B en W. een uitvoerig onderzoek ingesteld. Uit dit onderzoek is gebleken dat noch in Amersfoort, noch in Den Haag, Nijmegen, Utrecht en Lelden voor een oratorium een uitzonderinggemaakt wordt. B. en W. achten dan ook geen redenen aan wezig om ln den vervolge een andere han delswijze te volgen. Verder nemen B. en W. het de vereeni- ging kwalijk dat zij voor de uitvoering op den bewusten avond toegangsbewijzen heeft verkocht voor f. 0.75 en den houder daarvan tot donateurs voor één kwartaal heeft gemaakt, voor wie geen belasting verschuldigd was. Deze daad heeft op B en W. een buitengewoon onaangename In druk gemaakt en grenst naar hun meening aan een strafbaar ontduiking van be lasting. B. en W hebben geoordeeld tegen dc camouflage te moeten optreden om te voorkomen, dat gemeente daarvan nadeel ondervindt. B. en W. hebben gemeend de „Kwartaal- donateurs" niet als donateurs in den zin der verordening te mogen beschouwen en van de vereeniging betaling nagevorderd van een som van f. 41.87. het bedrag dat aan belasting verschuldigd is voor 335 toe gangsbewijzen ad f. 0.75 per stuk. Ondanks correspondentie is de -e' on willig gebleven waarna op grond der hef- flngsverordenlng de navordering met het viervoud f. 167.48 is verhoogd, zoodat in totaal f. 209.35 als aanslag Is opgelegd. STEUNVERLEENING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoedtng voor de laagste klasse groene erwten, voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, en voor andere erwten, gedenatureerd in hel tijdvak van 17 tot en met 22 Augustus 1936 zal bedragen respectievelijk f. 1.90, f. 2.40 en f. 1.90 per 100 K.G. 8640 B. en W. stellen den Raad voor afwijzend op het bezwaarschrift te beschikken. As. Maandag wordt deze kwestie in den gemeenteraad behandeld. Bij de opening van den nieuwen cur sus der Chr. HJ.S, zal mej. C. T. v. Schuy- lenburg afscheid nemen, en haar opvolgster mej. Ubbens uit Groningen worden ge ïnstalleerd. Mej. Schuylenburg die om ge zondheidsredenen ontslag heeft gevraagd vervulde 17 jaren de betrekking van leera- res in de Fransche taal en letterkunde. De jaarlijksche Paardenmarkt in onze gemeente zal worden gehouden op Woens dag 16 September a.s. in de Zaalbergstraat. Door den schoenmaker D. uit Zwam- merdam werd bij de politie aangifte ge daan van het feit door D. V. zoodanig te zijn mishandeld, zoodat hij bloedend aan het hoofd werd verwond. De Chr. School bestaat 50 jaar. Woensdag as. zal de Chr. School aan den Rijndijk 50 jaar bestaan. Bij die gelegenheid zal ds. H. Haspers Geref. pred. te Koudekerk een feestrede uit spreken, en zullen ook bestuursleden, oud leerlingen, afgevaardigden het woord voe ren. Een en ander zal door muziek en zang worden afgewisseld. Donderdag a.s. zal alhier en te Zoe terwoude H. R. een bloempjesdag worden gehouden voor het T.B.C.-fonds „Draagt Elkanders Lasten", uitgaande van het Chr. Nat. Vakverbond in Nederland. Alle ingezetenen worden verzocht voor dit mooie doel een bloempje te koopen. In ons verslag van den gemeenteraad schreven wij, dat de heer Westen tot ge meente-secretaris werd benoemd; dit is onjuist. De heer A. C. Westen, ambtenaar ter secretarie alhier, is met ingang van 1 April 1937 benoemd tot gemeente-ontvan ger. terwijl de gemeente-secretaris, de heer J. W. de Ren, tot dien tijd tevens het ambt van ontvanger zal waarnemen. Getrouwd: C. J. Verweli en A. M. P. Wes- seling J. B. van der Velden en M. E. Schmeetz. Burgerlijke Stand. Geboren: Nelly, d. van H. van Dijken en M. Angenent Anthonia Maria. d. van A. Kleiweg en G. A A Streng. Overleden: Everdina Alblas-geb. v. d. Laan. 26 jaar. o De voorbereidingen van den door het Groene Kruisbestuur te organisecren bazar zijn reeds in een vergevorderd stadium ge komen. In samenwerking met een daartoe In het leven geroepen damescomité en een bazar- commlssie is besloten den bazar van 1517 September te houden ln de groote zaal van hotel „Swama". Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje Cornelia, D. van G. van Vliet en W. de Knegt Arie Johannes, Z. van W. Bos en A. N. Steeneveid Nicolaas Leonardus Maria, Z. van A. P. Romijn en A. M. Arkesteijn. Getrouwd: W. van der Smit 26 j. en C. M. Windmeijer 26 j. C. M. Vermeer 26 j. en A. A. van der Marei 22 j. Overleden: J. M. van den Berg 72 j„ weduwe van J. Vollebregt A. Verhoef 66 j„ man van C. van Muilem. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus, z. van Hllle Jansen en Aantje Hoogendoorn. Overleden: Anthonle Christ Laan Verheul 78 jaar, echtgenoot van Aaltje Verbree. Getrouwd: Glisbert Hendrik van 't Hoog 25 jaar en Trijntje Cornelia Mijderwijk. 2ï jaar, te Bodegraven. In een sloot langs den Rijksstraatweg alhier is een nog in goeden staat verkee- rend heerenrijwiel gevonden. Aanvankelijk werd aan een ongeluk gedacht en werd ter plaatse gedregd, echter zonder resultaat. Ieder die in staat is eenige aanwijzing te geven omtrent de herkomst van het rijwiel wordt verzocht daarvan mededeeling te willen doen aan de politie. De heer A B. Domburg siaagde voor bet oolltie-examen van den Alg. Ned. Politiebond. Wie niet kan zwemmen, kome niet in zee, tenzij le. ender vertro'-vod toezicht 2e. niet verder dan het middel 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7