Hel Koninginnefeest Ie Katwijk aan Zee AKKERTJES LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 3 September 1936 Derde Blad No. 32448 KERK- EN SCHOOLNIEUWS I7sie Jaargang EEN PRACHTIGE DAG Die schele Hoofdpijn Foto Vooys. IN DEN RECLAME-OPTOCHT SLOEG DE WAGEN DER ORANJEVEREENIGING EEN BUITENGEWOON GOED FIGUUR. Het Koninginnefeest, dat gisteren te Katwijk aan Zee door de Oranjevereni ging is georganiseerd, is buitengewoon goed geslaagd. Het prachtige weer heeft daaraan in niet geringe mate meegewerkt. Dan geheelen dag waren drommen men- fchen op de been om het zeer uitgebreide programma der feesten te zien afwerken. Het feest begon 's morgens om 7 uur, toen herauten te paard in oranjekleeding en voorafgegaan door het vaandel der Oranjevereeniglng den feestdag aankon digden. Om 8 uur zong de Chr. zangvereeniging jtxcelsior" voor de pastorie van ds. Broeyer, bij de Oude Kerk en bij de Chr. School op den Sluisweg de volgende lie deren: „Gelukkig Vaderland", „De wereld lingt Gods lof" en „Wilhelmus van Nas- iouwe". Deze zang werd door velen aan gehoord en de heer Volbeda betuigde dan ook de dank aan de zangvereeniging voor deze zeer op prijs gestelde medewerking. De kinderen der verschillende scholen, de meesten met oranje getooid, werden rijkelijk getracteerd. Verschillende spelen. Van halftien af hadden verschillende «pelen plaats. Het ringsteken voor meisjes op versierde fietsen trok veel belangstel ling. De eerste prijs voor de verslering, (en damestasch, werd toegekend aan Cor- rie van Duyn; de tweede prijs, een hals ketting aan Geertje van Duyn. Voor het ringsteken werden de volgende prijzen toe gekend: le pr. een foto-toestel, aan Jacoba Boonekamp; 2e pr. een tafelcouvert aan Corrle van Duyn; 3e pr. een fotoalbum, aan Arendje van Duyvenbode; 4e pr. een sjaal aan Co Wouda; 5e pr. een armband aan Aagje Zuyderduyn. Aan alle deelneem- iters werd een troostprijs uitgereikt. Eer volle vermeldingen werden toegekend aan Aagje Zuyderduyn en Dikkie Zwaan, voor ie meest origineel versierde fietsen. Leden to jury waren de heeren Volbeda, Ber nard en Minnee. Bij het tobebtje steken vielen de prijzen achtereenvolgens ten deel aan: A. Parle- 'liet, T. Kruyt, Jac. Schuitemaker. R. van Duyvenbode. C. Harteveld en B. van Rijs. Bij den Stoelendans voor meisjes tot 14 jaar. werden in de 1ste groep prijzen toe gekend aan Trijntje Guyt, Annetje Zwa nenburg, Jannie Verloop, Miep v. d. Oever, Diderika Parlevliet, Aagje Inthorn, Anna Inthorn, Corrle Peeman. Catharlna Haas noot. Aafje de Zwart, Driekje Boonenkamp (n Corrie de Jong. Bij de 2de groep aan Mensje de Best, Coba van Duyn .Wijntje Remmerzwaal, Corrie van d. Plas, Coba v. d. Plas, Trijntje d. Plas, Mientje van Duyn, Teuna Guyt, °i)sje Ouwehand, Nelly Kraan, Nelly Guyt, Bij de 3de groep aan Liesje Dijkdrenth, Arendje Remmerzwaal, Dirkje Meyvogel, Corrie Haasnoot, Mien v. d. Oever, Lena Rovers, Lena Haasnoot. Maartje v. d. Walle, Corrie v. d. Plas, Corrie Klaasen en Dreesje Bij de 4de groep aan: Jaantje Hoek, Geertje v. d. Plas, Klazina Krijgsman, Dirkje Dijkdrenth, Corrie Harteveld, Alie 'sr> Rijn, Willy Liesveld, Krijna Pronk, Haartje van Duyn, Bregtje v d. Plas en Marie v. d. Plas. Bij den wedloop met hindernissen voor jongens tot 14 jaar op de duinreep waren achtereenvolgens de prijswinnaars: Nico Kulk, Krijn Verloop, Dirk van Duyn, Je roen den Hollander, Gerrit Vooys, Nico- laas van Duyvenbode, Cornells Coorn, Ni- colaas Ouwehand, A. Parlevliet en A. Haas noot. Op het harde strand had om 11 uur een gecostumeerde voetmalmatch van Cowboys tegen Indianen plaats, door de leden van Quick Boys en de voetbalclub Katwijk. Deze humoristische vertooning lokte veel menschen op het strand. Scheidsrechter en grensrechters zondigden tegen alle spel regels! De middagoptocht. Het glanspunt van het dagprogramma brak des middags tegen 2 uur aan, toen de fraaie optocht; „Katwijks leven en bedrijf" door het dorp trok. Van dezen optocht ging een en al roep uit. Vereenigingen, zoowel als particulieren, hadden zeer groo- te zorg besteed aan de verzorging. Voorop ging de inspecteur van politie te paard, mr. R. Warnoltz, met drie politieagenten, gevolgd door het vaandel der Oranjever- eeniging en de muziek van „U.N.I." De eer ste versierde wagen was die van de Oranje vereeniglng. waarop een embleem met kroon van de Oranjevereen., 18 schoolkin deren waren symbolisch met linten aan de kroon verbonden. De volgende wagen stelde voor de Nederlandsche Maagd met haar trawanten: Insulinde, Welvaart, Handel en Industrie. Aardige groepen waren die van de meisjes in Katwijksche kleederdrachten en de burgeressen uit den Franschen tijd. Daarna volgde een groep van 13 ruiters, voorstellende „De elf provinciën". De gym- nastiekvereeniging „Hercules" was ook in den stoet vertegenwoordigd. Een roep van bewondering ging uit van den wagen der Gemeentebedrijven. De directeur de heer E. A. van Daalen heeft een mooie propa ganda gemaakt voor gas, water en elec- triciteitMen moet bewonderen wat de heer C. Boot. chef-monteur, verricht heeft. Meer dan 300 electrische lampjes waren er aangebracht, die op accu's 7 uur konden branden. Een groote gashouder was aan wezig en ook een bad met een toestel voor verwarming van het water. De reederljver- eeniging liet de „Haringweekwagen", die zooveel succes in den lande gehad heeft, meerijden. De heer L. van Duyn Kzn. had een boot met de noodige scheepsvictua liën", bemand met matrozen. De netten- boetsters lieten haar werkzaamheden zien zoowel op den boetzolder als op het want- veld. Een paar schelpenvisschers met hun karren reden ook mee. Het radio-distribu tiebedrijf alhier was met een mooie wa gen, voorafgegaan door een auto met mu ziek aanwezig. De Katwijksche Reddings brigade gaf een symbolische voorstelling van haar werk; de meisjesvereenigingen hadden een paar wagens, het zuivelbedrijf van A. Zwanenburg was ook vertegenwoor digd. De tooneelclub „Amicitia" kwam met een aardige groep voor den dag. Het sla- gersbedrijf had een groote rollade, gedra- den door slagers en geflankeerd door de witkielen met hakmessen en een wagen met een worst, die een gewicht van 300 Foto Kruyt PREDIKBEURT BOSKOOP. Geref. Gem.: Hedennam. halfacht, ds. Barth van Dordrecht. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Bergum (toez.l, G. J. J. Rensinck te Harkstede-Scharnier; te Hier- den (toez.l L. Blok te Brandwijk; te Wes- terhaar (O.i. P. J. Mackaay, cand. en hulp- pred. te Driebergen; te Groot-Ammers, P. de Looze te IJsselmuiden. GEREF. KERKEN. Drietal: Te Tzum, C. v. d. Boom, cand. en hulppred. te Plershil; F. Colenbrander, idem te Huizum (Fr.) en A. A. v. d. Hoorn, cand. te Amersfoort. Beroepen: te Tzum. F. Colenbrander, cand. en hulppred. te Huizum (Fr.l. CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Bussum-NaardenJ. Tam- minga te Harderwijk en P. de Smit te Utrecht. o GENERALE SYNODE DER GEREF. KERKEN. De vijfde zitting. In de te Amsterdam in de Keizersgracht- kerk gehouden vijfde zitting van de Gene rale Synode der Geref. Kerken rapporteerd prof. dr. S. Greydanus over de steunverle ning aan Hongaarsche studenten. De Sy node voteerde opnieuw voor 3 Jaar vier stu diebeurzen tot een totaalbedrag van f. 2700 per jaar. Aan de kerken zal terzake een halve collecte worden gevraagd. Ds. L. v. Loon van Scherpenzeel bracht het rapport uit namens deputaten voor de correspondentie met de overheid. Aan den kring van deputaten ontviel door den dood Staatsraad A. W. F. Idenburg. Hij werd op gevolgd door mr. S. baron van Heemstra, commissaris der Koningin in Gelderland. Het aantal bij de Regeering ingeschreven kerken vermeerderde met 12. Bij de begrafe nis van wijlen H. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. Prins Hendrik deden deputaten zich vertegenwoordigen. Het rapport werd door de Synode goedgekeurd en deputaten van hun beheer gedechargeerd. INDIANEN, DIE ARN' DEN GECOSTÜMEERDEN VOETBALWEDSTRIJD DEELNAMEN. pond had. Even prachtig was de versierde wagen van het bakkersbedrijf met allerlei soort brooden, gebak enz. De kleinhande laren in het Visch- en Slagersbedrijf ble ven niet achter. Verder reden mee het huishoudelijk bedrijf „Tokio", het werk van de smederij en nog een paar aardige groe- pen. Deze zeer lange en uitgebreide op tocht trok allerwege de grootste aandacht. Eervolle vermelding kregen: lichtbedrij- ven. lichtboei, bakkersgroep, slagersgroep, radio-centrale, reddingsbrigade, netten- boetsters en driehoeksmeisjes. Het ringsteken. Groote aantrekkingskracht heeft altijd het ringsteken met versierde sjeezen op den Boulevard. Een twintigtal deelnemers had ingeschreven. Er waren sjeezen. die prachtig met bloemen versierd waren. De jury, bestaande uit de heeren Vol beda, Bernard en Minnee. had dan ook 'n zeer moeilijke taak. Ten slotte viel de eer ste, tweede en derde prijs ten deel aan G. Simon. A. Spierenburg en A. van Duyn. De uitslag van het ringsteken was: le pr. A, Grimbergen, 2e pr. Maart Schaap. 3de pr. J. van Egmond, 4de pr. Nic. van Egmond, 5de pr. J. van Duyn. Om 6 uur had het ringsteken plaats met versierde bakfietsen. De eenigste prijs voor versiering viel ten deel aan Cor Kruyt. Bij het ringsteken kreeg den lsten prijs C. v. d. Plas en den 2den pr. Arie v. d. Plas. Om 7 uur werd er touwgetrokken door groepen van 4 personen. De uitslag was: le pr. de heeren J. Inthorn. H. Messemaker. J. Ver does en C. Vooys; 3de pr. Kr. v. d. Oever, C. Houwaard, H. de Jong en A. van Rijn: 3de pr. P. van Rijn, D. Verdoes. L. Vooys en A. Ouwehand. Het avondfeest. Des avonds om 8 uur gaf „U.N.I." een concert in de muziektent. Langzamerhand verzamelden zich intusschen de deelne mers van den middagoptocht in de Wil- helmina- en Emmastraat. Nu had een op tocht plaats met fakkellicht, flambouwen en lampions. Vooral de wagen: van de ge meentebedrijven met haar 300 lampjes gaf een tooverachtig aanzien en maakte een prachtig effect. Duizenden menschen wa ren er op de been, en tegen halfelf. den tijd dat het vuurwerk zou worden afge stoken, werd het steeds drukker. Op den Boulevard stond het zwart. Het vuurwerk was dit jaar zeer uitgebreid en er was veel werk van gemaakt. Na afloop daar van speelde de muziek nog „Wien Neer- lands bloed", twee marschen en tenslotte het „Wilhelmus". Op den Boulevard heerschte den gehee len dag een drukte van belang. Tal van kramen met lekkernijen waren daar opge steld en des avonds rook men overal uitjes en zuur. Katwijk aan Zee heeft waardig zijn Oranjefeest gevierd. Het bestuur van de Oranjevereeniglng komt een compliment toe voor de uitstekende organisatie der feesten. De leden van het bestuur hebben een zwaren dag achter den rug. evenals de politie, die voor een voorbeeldige orde zorgde. Met moed en vertrouwen in de toekomst gaat de Oranjevereeniging haar volgende lustrum tegemoet. Na afloop van het tobbetje steken, kreeg Dirk Verdoest, wonende aan den Sluisweg, door eigen onvoorzichtigheid, een schom melende tobbe tegen het hoofd. Hij werd daardoor bloedend verwond. Na door dl'. A. W, Vos verbonden te zijn. kon hij ge lukkig op eigen gelegenheid naar huis gaan. Een schrijven van ds. A. Groenewegen, em.-predikant te Charlois, strekkende tot opheffing van de Theol. School, werd niet ontvankelijk verklaard, als zijnde in strijd met het in 1892 tot stand gekomen Beding. Naar aanleiding van een voorstel van de Part. Synode van Friesland-Noord in be trekking tot het benoemen van Curatoren voor de Theol. School waarover ouderling J. v. d. Waals van Nljkerk rapporteerde, sprak de Synode uit dat Curatoren deputa ten zijn die door haar worden benoemd op voordracht van de onderscheiden Part. Synoden, zulks nadat daarover het woord hadden gevoerd de leden Dr. W. A. v. Es van Leeuwarden, ds. J. L. Schouten van Amsterdam, prof. dr. G. Ch. Aalders van Hilversum en prof. dr. J. Ridderbos van Kampen. Het curatorium zal zich nader be zinnen op de vraag of de huidige interpre tatie van art. 3 van het desbetreffend reglement de juiste is. De zesde hooglecraar. Zeer uitvoerig heeft de Synode zich ver volgens bezig gehouden met de kwestie van de benoeming van een zesden hoogleeraar aan de Theol. School te Kampen. De com missie stelde voor dat „de Synode zich over deze zaak niet uitspreke voor en aleer door curatoren volgens art. 9 van het reglement voor de theol. opleiding aan de Theol. School een gemotiveerd voorstel ter benoe ming van een zesden hoogleeraar zal zijn ingediend. Dit voorstel werd geamendeerd door prof. dr. K. Schilder, die voorstelde: „De Gen. Synode enz. spreekt uit in deze aangelegenheid geen beslissing te nemen voor en aleer door Curatoren volgens art. 9 van het reglement een gemotiveerd voor stel ter benoeming van een zesden hoog leeraar zal zijn ingediend en draagt aan het Curatorium op deze aangelegenheid bij de e.v. Gen. Synode aanhangig te maken, door een praeadvies terzake". Aan de discussie namen deel de leden dr. W. A. v. Es van Leeuwarden, ds. F. C. Meij- ster van Rotterdam, prof. dr. S. Greydanus van Kampen, ds. J. Douma van Arnhem, ds. N. Duursema van Nieuw-Amsterdam, prof. dr. K. Schilder van Kampen, dr. G. K Schoep van Den Haag, ds. J. L. Schouten van Amsterdam, ds W. W. Meijnen van Dordrecht, prof. dr. G. M. den Hartogh van Kampen. De leden ds. Meijnen, ds. Schou ten en prof. den Hartogh dienden allen een eigen voorstel in. Sommige leden bestreden het amendement-Schilder (o.a. dr. W. A. van Es) anderen verdedigden het (o.a. prof. dr. S. Greydanus). De Synode besloot al deze voorstellen te zenden naar een commissie die daarover in de zitting van hedenmid dag praeadvies zou uitbrengen en die te doen bestaan uit de voorstellers, de rap porteur dr. G. K. Schoep en de assessor prof. dr. K. Dijk. Het rapport inzake de geestelijke verzor ging van de Zuiderzeewerkers. waarover ouderling J Manni van Rotterdam rappor teerde, werd aangenomen. Ouderling M. A D. H. Schalekamp van Wassenaar rapporteerde over een drietal voorstellen resp. van de Part. Synode van Groningen, van de classis Amersfoort en van het Centraal Comité voor Evangelisatie uit gaande van de Geref. Kerken in burgerlijk Rotterdam, allen strekkend tot het ter hand nemen van de geestelijke verzorging van de Geref. schippers, c.q. die verzorging te leiden in kerkelijke banen. Na discussie over deze zaken waaraan deelnamen de leden prof. dr. F. W. Grosheide van Amsterdam, ds. J. Douma van Arnhem, ds. H. Meijering van Katwijk a. d. Rijn, ds. D. Hoek van Enkhuizen, ouderling A. Scholtens van Gro ningen sprak de Synode uit voor deze zaak deputaten te zullen benoemen welke hun bemoeiingen ook zullen uitbreiden tot alle corporaties die zich met het werk onder de schippers bezighouden (o.a. de Geref. Kerk van Duisburg-Ruhrort). Ouderling Manni rapporteerde ook over een schrijven van den heer J. Boll te Ame- rongen, drie andere leden der Geref. Kerk aldaar, 5 uit Haarlem, 1 uit Rotterdam en 1 uit Santpoort die van oordeel waren dat de predikantstractementen te hoog zijn, dat die van de hoogleeraren eveneens voor ver mindering in aanmerking komen en dat meerdere predikanten en professoren cumu leeren. De Synode sprak uit dat het niet op haar weg ligt zich over honoraria uit te laten en dat adressanten zich met hun e.v. klachten en bezwaren tot hun plaatselijke kerkeraden wenden moeten. Prof. dr. H. H. Kuyper van Bloemendaal bracht rapport uit namens deputaten die een onderzoek zouden instellen naar de po sitie van losgemaakte predikanten, zulks naar aanleiding van een verzoek van de classis Den Haag op de vorige Synode ge daan. Deputaten zijn van oordeel dat men geen regelingen moet maken voor dingen die uitzonderingen zijn en dat elk geval op zichzelf moet bezien worden. Nimmer heeft het in de bedoeling gelegen voor losge maakte predikanten een duurzame positie te scheppen. De Synoden van Groningen (1899) en Utrecht (1900) deden terzake uit spraken die voldoende richtlijnen bieden. Deputaten maakten vervolgens terzake nog enkele algemeene opmerkingen en advi seerden de kerkelijke vergaderingen om hier steeds de grootste voorzichtigheid te be trachten. Dr. K. Dijk van den Haag consta teerde aan de hand daarvan dat dus los making nimmer voor het leven geschiedt. De Synode vereenigde zich met de conclu sies van deputaten door de rapporteerende commissie overgenomen. Dr. A. D R. Polman van Bolsward bracht rapport uit over een schrijven van de Part. Synode van Zuid-Holland-Zuid in betrek king tot de samenvoeging van de kerken in Zuid- en Noord-Amerika en rapporteerde voorts over een schrijven van de Synode van de Geref. Kerk in Zuid-Afrika in be trekking tot de Christenvervolging in Rus land. De Synode vereenigde zich met de voorgestelde conclusies. Prof dr. S Greydanus van Kampen rap porteerde over een voorstel van den kerke- raad van Bergen op Zoom dat de Synode zich zal uitspreken ten gunste van het vol gen van den gang van het kerkelijk jaar in de prediking. Zij oordeelde echter dat dit niet op haar weg lag en wees het ver zoek af. Ds. A. Pos van Djokja rapporteerde over den Ned. Zendingsraad welke zaak nog niet tot een einde kon worden gebracht. Ds. D. Hoek van Enkhuizen rapporteerde over een voorstel van de Part. Synode van Gelderland In betrekking tot de geestelijke verzorging van de emigranten naar Zuid- Afrika. De Synode vereenigde zich met de conclusies. Op voorstel van een aantal Synode-leden besloot de Synode de notulen niet meer in elke zitting te lezen, maar die gedrukt aan de leden uit te reiken. Om 5 uur verdaagde de praeses de zitting tot hedenmiddag 2 uur. Hedenmorgen hield de Synode zitting in comité-generaal. die telkens Uw dag vergalt zoo'n migraine, die U ongeschikt maakt voor Uw werk, die Uw geest versluiert en U het denken onmogelijk maakt, daar door behoeft Ge U niet ie laten kwellen. Gebruik daarvoor nu eens één of twee "AKKERTJES" en dat ellendige gevoel zal optrekken als 'n grauwe mist voor de zon. Dan zult Ge U weer verjongd en als her boren gevoelen, vol werk- en levenslust. "AKKERTJES" bevatten een zeer bijzondere samenstelling van geneesmiddelen, bereid volgens recept van Apotheker Dumont en zijn onschadelijk. "AKKERTJES" zijn ook ongeëvenaard door hun snelle en prompte werking bij allerlei aandoeningen zooals i Griep, Kou, Spierpijn, Zenuwpijn, Rheu- matische pijnen, Lendenpijn, Migraine Vrouwenpijn, Kiespijn en Lusteloosheid. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER-CACHETS 8489 (Ingez. MedJ ZESDE ENKRATEIA-CONGKES. Nadat gisteravond ln de Rem. Kerk te 's-Gravenhage een wijdingssamenkomst gehouden was, waarin voorgingen Z.Ex. dr. J. R. Slotemaker de Bruijne, minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen en dr S. O. Los. em. predikant van de Geref. Kerk van Den Haag-Oost, ving hedenmorgen onder presidium van Minis ter Slotemaker het zesde Christelijk Congres tegen het Alcoholisme, dat de Bond van Prot. Chr. Drankbestrijdersver- eenigingen „Enkrateia" om de 5 jaar pleegt te organiseeren in het gebouw „Amicitia" te 's-Gravenhage aan. Minister Slotemaker de Bruijne opende het congres hedenmorgen op gebruikelijke wijze en sprak een kort openingswoord, waarin hij de opgekomenen welkom heette en met een enkel woord wees op de betee- kenis en de noodzakelijkheid van den strijd voor de nuchtermaking van ons volk. Spr. heette speciaal welkom de heeren B. de Brey, hoofdinspecteur der Volksgezond heid, als vertegenwoordiger van den minis ter van Sociale Zaken, mr. Slingnberg; ds. P Bokma, Ned. Herv. predikant te Schie dam, als vertegenwoordiger van de Alge meene Synode der Ned. Herv. Kerk, J. Ver schoor van Den Haag, die voor het Zen dingsbureau der Geref. Kerken aanwezig was. benevens afgevaardigden van tal van neutrale zusterorganisaties en van Sobrie- tas. de R.K. Drankweercentrale. Als eerste referent trad vervolgens in de morgenzitting van het congres op ds. D. v. Krevelen, em. predikant te Boscli en Duin, secretaris van de Nat. Chr. Geh. Onth. Vereeniging, die refereerde: „De wereld- strijd in vogelvlucht" en stilstond bij den stand van de drankbestrijding in de Vereenigde Staten van Amerika, in Enge land, Schotland, in de Scandinavische landen (Zweden, Noorwegen en Denemar ken). Spr. kon zijn referaat om des tijds wille niet geheel behandelen. Het zal in extenso in het congresverslag worden op genomen. Nadat over dit referaat van gedachten gewisseld was, trad als tweede referent op ds. J. v. Herksen, Geref. predikant te Er- melo en voorzitter van het hoofdbestuur van de Geref. Ver. voor Drankbestrijding, met het onderwerp: „De Christelijke ethiek en de Ascese". Spr. gaf eerst een nadere omschrijving van de Chr. ethiek en conclu deerde dat zij noch aan de waardeering van Gods goede gaven, noch aan de Christelijke vrijheid tekort doet en zich welbewust van alle Farezeistische tenden- zen vrij houdt. Naast de Christelijke individu heeft ook de Chr. gemeenschap (de Kerk) een taak. Na bespreking van het referaat werd de morgenzitting gesloten. In de middaguren vonden drie sectie vergaderingen plaats. De eerste sectie was gewijd aan de be handeling van het onderwerp: „De Chr. Gemeenteraadsleden en de Drankbestrij ding". Als referent trad op de heer W. Elgersma. burgemeester van Franekera- deel. De sectie werd gepresideerd door den heer J. Huizinga, oud-burgemeester van Terneuzen, terwijl de heer G. Baas Kzn wethouder van Amsterdam, als secretaris fungeerde. De tweede sectie behandelde het onder werp: „Zending en alcohol" Referent was de heer J. Talens, te Arnhem, zendeling met verlof. Ds. J. Smelik. Geref. predikant te Loosduinen presideerde de sectie en mej. H. W. Crommelin van Zeist fungeerde als secretaresse. De laatste sectie behandelde het onder werp: „De toekomst der drankbestrijding in verband met het jeugdvraagstuk". Referent was de heer B. Diesbergen van Eindhoven, zulks bij ontstentenis van dr. E. Bos te Kampen. De heeren Th Kusters Le Arnhem en H. P. Gerretsen tc Nijme gen, fungeerden resp. als voorzitter en secretaris. Ga nimmer op een onbewaakt strandgedeelte baden of zwemmen, wanneer er een sterke landwind waait en het water vallende is. De bovenstroom en de muien voeren U van de kust af.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9