„In en om de Huifkar „Koning der Wildernis" Regenjassen LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Denderdag 3 September 193(1 UIT DE OMSTREKEN M O V /k" BIOSCOOP Tel. 339 - Katwijk aan Zee Harry Carrey UIT DE RIJNSTREEK AGENDA. VRIJDAG EN ZATERDAG 8 UUR 8523 ALS TWEEDE HOOFDNUMMER: De phenomenale Cowboy-Ruiter AALSMEER. Installatie hoofd Chr. School. In een daartoe belegde buitengewone ledenvergadering en ouderavond, in het wijkgebouw».Irene", is het nieuw benoem de hoofd der Chr. Dorpsschool, de heer H Bierling. op plechtige wijze geïnstalleerd. Het samenzijn ls door den voorzitter der Chr. Schoolvereenlging, den heer J. v. d. Meer Pzn., met psalmgezang en gebed ge opend. waarna deze het nieuwe hoofd op hartelijke wijze heeft toegesproken. Vervolgens ls het nieuwe hoofd toege sproken en hartelijk welkom geheeten door ds. Y. Alkema, den heer Dijkstra, den heer A v. d. Zwaard, den heer C. Borg, onder wijzer aan de Chr. Dorpsschool, en door den secretaris der Schoolvereeniging, den heer J. v. d. Zwaard. Hierna werden de aanwezigen in de ge legenheid gesteld persoonlijk met den heer Bierling kennis te maken. Na de pauze dankte de heer Bierling. mede namens zijn echtgenoote, voor de hartelijke ontvangst en de sympathieke woorden. Kinderfeest. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin heeft de Chr. Oranje- vereeniglng een feest voor de schoolkin deren georganiseerd. Een optocht is door het dorp gehouden, waaraan het muziek gezelschap „Sursum Corda" medewerking verleende. De stoet, waarin plm. 600 kin deren en talrijke dames en heeren meelie pen, trok veel belangstelling, temeer, om dat ditmaal een 40-tal met bloemen ver sierde rijwielen werd meegevoerd. Op het feestterrein zijn de kinderen eenl- gen tijd met spel en tractatle gezellig be zig gehouden en dank zij het prachtige weer is ook door ouders en andere belang stellenden. veel genoten. Van den wedstrijd met versierde rijwielen was de uitslag: le prijs Jaap Grasscurt, 2e pr. Guurtje Ver beek, 3e pr. Nol Eveleens. 4e pr. Jan Maar- se. 5e pr. Neeltje Piet en 6e pr. Jaap Vreken. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Jan Roggeveen 28 j. en Pieternelle Hageman 26 j. Overleden: Henri Alberts 8 j. Door de kinderen werd met een ver lichte en versierde wagen een optocht door Ihet dorp gehouden. Voor de burgemeesters woning werden eenige Vaderlandsche lie deren gezongen. Nadat de Burgemeester de liederen had aangehoord werden versna peringen uitgedeeld. HAARLEMMERMEER. Koninginnefeesten te Nleuw-Vennep. Badhoevedorp en Aalsmeerderdijk. In een drietal plaatsen ln Haarlemmer meer hebben de ingezetenen gisteren den verjaardag van H, M. de Koningin op waardige wijze gevierd, onder begunstiging van vrij goed weder. Te Nieuw-Vennep werd 's morgens op het terrein van de openbare school, waar de kinderen van de verschillende scholen en de onderwijzers zich hadden opgesteld, het leest geopend met een toespraak van den heer Van Arkel, voorz. der feestcommis sie en door den heer P. Ouwerkerk. namens het gemeentebestuur. Met de muziek van de muziekver „Eens gezindheid" uit Abbenes gingen de kin deren in optocht door het dorp en daarna naar de Schoolstraat, waar de kinderspe len onder veel belangstelling werden ge houden en door de honderden kinderen naar hartelust werd genoten. De mlddagspelen hadden ook een vlot en aangenaam verloop en bezorgden de groo- te schare belangstellenden uren van waar genot en de grootste pret. Het goedge slaagde feest werd met een mooi vuurwerk besloten. In Badhoevedorp had de Oranjever. ook al het mogelijke gedaan om jong en oud een paar gezellige dagen te bereiden. Ongeveer 800 kinderen waren Dinsdag (den eersten dag van het feest) de gasten van de feestcommissie. Na een optocht, onder leiding van het onderwijzend per soneel, werden de kinderen door de mu ziekver. „Eensgezindheid" naar het feest terrein aan den Keizersweg bij den Slo- terweg begeleid, waar ze getrakteerd wer den en zich kostelijk vermaakt hebben met de verschillende spelen, waarvoor een speciaal programma was samengesteld en waarbij de oud-Hollandsche poppenkast niet ontbrak. Tot s avonds 8 uur werden ze aangenaam bezig gehouden; een echte kinderdag, waarvan veel bekoring uitging. Onder leiding van den heer Witziers was er 's avonds nog gecostumeerd dansen. Dezen eersten feestdag was voor velen in derdaad een groot succes. Ook op den Aalsmeerderdijk had een optocht waaraan eenige honderden kinde ren deelnamen, plaats. Daarna werden ze op het terrein van de familie 't Hooft ge- tracteeTd en werden kinderspelen gehou den. o HILLEGOM. De Brandweer en de E.H.B.O. hiel den gezamenlijk een oefening bij de Open bare School, Verondersteld werd een ont ploffing in het gebouw, waardoor brand ontstond en menschen gewond werden. Zondag as. zal voor 150 bedevaart gangers uit deze gemeente een extra processietrein loopen van Hillegom naar de Runxputte bij Alkmaar. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jubileum van het hoofd der St. Jozefschool. Het was aan vele ingezetenen bekend dat de R.K. BIJz. School haar 12V>-Jarig Jubileum vierde en dat tegelijk het hoofd dier school, de heer P. H. CastenmiUer zijn koperen Jubileum als hoofd der school herdacht. Maar het was aan vrijwel allen bekend dat de heer Castenmiller geen uiterlijk vertoon wenschte, doch in stilte zijn plicht wenscht te doen zooals hij dat de afgeloopen 12Va jaar steeds gedaan B'JSTEft CRA59E "X*( tl W*" cvrtroh Kltrmee mt» Mn (lag «lla ianu(ia> films. Broct Hamberttvnc an Mtx A/arrin ich'tpen da meelt gigantiicHa lantatla ooR In aan bloseoaptKeilar rarteend, lender daar bi) da geada vnaak vit kat oog la varliaien. Da titalrol wordt geipeald door den Olymplickan *w»en(amptoan Bojfer CraN* bijgestaan door frioni Dtt. rr TOEGANG BOVEN 14 JAAR heeft. Verschillenden dachten daar anders over en wilden van hun dankbaarheid tegenover den heer C. getuigen met als gevolg dat met medewerking van het schoolpersoneel. de ouders der schoolgaan de kinderen en de oud-leerlingen ln de ge legenheid gesteld werden bij te dragen aan een geschenk ter gelegenheid van dit jubi leum. En daar, zooals we reeds zeiden, de heer CastenmiUer geenszins op hulde ge steld is. moest zulks op eenvoudige wijze geschieden. Het schoolbestuur met aan het hoofd pastoor Buys had reeds de noodlge compUmenten aangeboden en het school personeel. de kinderen en de ouders zou den dit eveneens doen. Nadat de kinderen zich hadden opge steld waren de heer en mevr. Castenmiller gearriveerd Namens de hoogere klassen was het al lereerst Marie Warmenhoven die een ge dicht opzegde, toepasselijk op den Jubilaris en diens prachtig werk. Vervolgens namens de kleineren, Ciell Noordermeer die in haar gedicht deed uit komen dat misschien de grootere kinderen gemeend hadden alleen uiting te mogen geven van haar dankbaarheid doch dat ze dan er naast waren want ook zij, de kleintjes wenschten in hoogachting en eerbied voor het hoofd der school voor de grooteren niet onder te doen Wim Otto bood den heer C. een briefopener aan, Cor Wijsman gaf een bouquet bloemen. Dan nam pastoor Buys, namens de ouders en kinderen, het woord en wees er op hoe dankbaar de kinderen moesten zijn dat zij nu al 12'/> jaar ln het gelukkige be zit dezer school waren. Pastoor Maas. onder wiens pastoraat de school is gebouwd heeft hiervoor veel zorgen gehad. Als bewijs van dankbaarheid bood spr. een bureau ml- nistre aan. Nadat de heer CastenmiUer had gedankt voor de huldiging werden de kinderen ge- tracteerd. Hedenavond zal de wagen van de ge meentebedrijven, die gisteren in den op tocht te Katwijk aan Zee zoo'n goed figuur sloeg, een bezoek aan onze gemeente bren gen. Om halfnegen wordt vertrokken van de gasfabriek. Gereden wordt langs Kerk straat. v. Egmondstraat. Voorstraat. Mo- lentuinweg. Achterweg. Voorstraat, v. Eg mondstraat, Achterw.. Commandeurslaan. Wij ontvingen een pracht sorteering Gabardine 8480 Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Tobrmonova. Nassaulaan 1". van Lelden; S. I. Koo. Juffermansstr. 31 inw., van Lelden; H. E. de Bruljn, Rhljngeesterstraatweg 40, van Roosendaal; H. Clements, Endegeest, van Den Haag; S. J. v. Ooststroom, Emmalaan 21, van Rotterdam; J. J. van Ooststroom, geb. Jonker, Emmalaan 21, van Almelo; A. J. Kieln, Nassaulaan 9, van Delft; C. N. J. Lemmers, Geversstraat 47a lnw„ van Lel den; P. S. Schop. Rijnzichtweg 167, van IJsselsteln; J. A. Hessels, Haarlemmertrek vaart 15, van Alphen a d. Rijn; J. van Huljkelom, Rijnzichtweg 20, v. Apeldoorn; M. Boone. Terweeweg 78, van Lelden; J. van der Werf, Rijnzichtweg 11, v. Noord- wijk; C. v d. Werf. geb. v. d. Pijl. O. Rijn- zlcntweg 11, v. Noordwij k. Vertrokken: W Sloos. n. Lelden: J. Meijers, n. Brielle; H. Scheurwater, n. Leiden; J. G. Elsinga geb. Don en gez., n. Leiden; L. Günther, n. Berlijn; L. de Later n. Leiden; A. le Foole, n. Leiden; L. H. Put, n. Huizum: M. J. Heskens, n. Lelden; E. Volker. n. Voorschoten; H. Remijn, n Den Haag; W. J. v. Leeuwen, n. Lelden; M. Brouwer, n. Amsterdam; J. Groeneveld, n. Leiden; H. v. d. Voet, n. Leiden; E. A. E. Binnendijk, geb Zuhlsdorf, n. Lelden; K. Noppe. n. Den Haag; M. v. Kessel, n. Apel doorn; J Visser, n Leiden; W. Wijnhof, n. Warmond; M. Mechelse, n. Lelden RIJNSBURG. Het programma voor de Oranjefeesten. De plannen voor de feestelijkheden op Dinsdag a.s. hebben thans vasteren vorm aangenomen. Een uitgebreid programma is verschenen. Aangevangen wordt met een aubade aan den burgemeester door de schoolkinderen. Daarna een optocht door het dorp en een opvoering van het open luchtspel „Roodkapje". In den namiddag een bloemencorso en optocht van versierde rijwielen, poppenwa gens enz. Na afloop daarvan opvoering van „Lohengrin". De avond wordt verder ge vuld met muziek en een uitgebreide taptoe. Nadere uitbreiding van dit programma is nog bij het comité ln overweging. in blauw, beige, grijs en donkergrijs. Prijzen vanaf 12.50. PRIMA KWALITEIT NOORDWIJK. Gevonden: 1 fototoestel. 1 bos sleutels, 2 sandalen, 1 damestasch, 1 Lipssleutel, 1 steunzool, 1 rozenkrans, 1 paar handschoe nen, 1 portemonnale met inhoud, 1 pakje kinderondergoed. 1 rljwlelbelastlngmerk. 1 weegschaalbakje. 1 broche, 1 regenjas. 1 Jurk. 1 jasje, 1 taschje, 1 bril, 1 armband. Inlichtingen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur namiddags ten polltlebureele te Noord wij k-Binnen. o NOORDWIJKERHOUT. De R.-K. Middenstandsvereen. heelt het plan opgevat, om ln het a.s. winter seizoen een winkelweek te organlseeren die in 1935 door verschillende omstandigheden, niet kon doorgaan. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Josina Maria, d. van J. v. d. Poel en J. C. M. Duivenvoorden; Nicolaas Hermanus, d. van A. Breedijk en D. de Roodc. Overleden: Jac. Verbeek. 55 jaar; M. Caspers, geb. Hogewoning. 85 jaar. Ondertrouwd; I. Vavier, 27 jaar. te Lei den en W. van Leeuwen, F. E. Ohlenroth. 20 jaar en C. G. Janssen, 25 jaar. VEUR-LEIDSCHENDAM. Gevonden: 1 rljwlelbelastlngmerk, 1 zilveren rozenkrans. Adres Bureau v. politie. De speldjesdag ten bate van het Chr. Instituut tot opvoeding van de verwaar loosde jeugd Valkenhelde heeft f. 35.08 op gebracht. Op het Slulsplein geraakte van de auto van den melkhandelaar Starrenburg de achterklep open, waardoor 2 bussen melk op straat terecht kwamen en ca. 100 liter melk verloren ging. Door den Keuringsdienst voor vee en vleesch ls bij den slager C. D. alhier een partij ondeugdelijk vleesch in beslag geno men, afkomstig uit Zoetermeer. Gedurende Aug. is op de Rijkspost spaarbank alhier en in de buurtschap in gelegd f. 15757.en terugbetaald f. 6734.12 De heer L J. BeckerHoff, alhier, slaagde te Amsterdam voor het Dolitie- examen van den Alg. Ned. Politiebond. VOORHOUT. Met nummer 169 van de Staatscourant werden verzonden de afdrukken van de akten betreffende de NV. No. 1155 Gebr. van Nouland, alhier. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrlkus Johannes Cornells, z. v. F. D. Pronker en A. E. Bloemer Johan Franclscus, z. v. S. L. Gerrits en C. A. v. d. Geest Getrouwd: A. A. de Jong 26 j. en M. G. Paesie. 21 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. D. P. Ottevanger—Walla- cer, Veurscheweg 110, v. Engeland. Vertrokken: L. H. P. Peeters, n. Heem stede. Voor de benoeming van een leeraar Engelsch aan de Gem. H.B.S. 5-j. cursus, Aronskelkweg, 's-Gravenhage, komt als no. 1 op de voordracht voor, de heer J. H. Zorn, alhier. WASSENAAR. De Koninginnefeesten. Overeenkomstig het programma, door de Koningin Wilhelmlnavereeniglng opgesteld, is de eerste dag van de feestviering ter ge legenheid van den verjaring van H. M. de Koningin afgewerkt. Des morgens te 8 uur werd door Excelsior op het Dorpsplein de reveille geblazen, waartoe verschillende stemmige nummers ten gehoore werden gebracht. Op het Plein waren aanwezig behalve de besturen van de Koningin Wilhelmlnavereeniglng en de Chr. Oranjevereeniging, de burgemeester en de belde Herv. predikanten dr. Honders en ds. ten Kate. Om 9 uur kwamen de kinderen van alle lagere scholen, ongeveer 1600. nabij de Kerkdam bijeen, waar een optocht werd geformeerd. Verschillende kinderen had den versierde rijwielen of steps meegebracht, hetgeen het aanzien van den stoet niet wei nig verhoogde. Aan de kinderen werd een 1000-tal kleine vlaggetjes uitgereikt. Toen alle scholen in volgorde waren opgesteld, werd een wandeling gemaakt, waarin mede gingen het muziekkorps „Excelsior", de mondorgelclub „Door Vriendschap Sterk" en een geluidswagen van de firma Boddeus. Op het Molenplein werd de stoet ontbonden. Twee groepen kinderen ging naar een twee tal lokaliteiten waar zij werden onthaald op chocolade en andere lekkernijen, een bio scoopvoorstelling of een voorstelling van Mej. Marina van Goudzwaard. De hoogste klassen gingen naar het sportterrein aan de Jonkerlaan. waar een gecostumeerde voetbalwedstrijd plaats vond. Na afloop hiervan mochten deze kinderen zich op het feestterrein te goed doen aan poffertjes, terwijl zij tevens van den draal- of zweefmolen mochten gebruik maken. Des middags werden diverse kinderspelen gegeven, welke als altijd veel belangstelling trokken. De gelukkige winnaars waren: Blokjes rapen: le. Greta Buitelaar, 2e. Annie van der Klaauw, 3e. Corrle Vogels, 4e. Ellle Pagé Wasch ophangen: le Wletske de Leeuw. 2de Nelly Gras; 3de D. Hilgeman. 4e Suze Zimmerman, 5de Corrle Vogels. Stoelendans: le Corrie Nijp. 2de Catha- rlna van Spronssen, 3de Annie Mens, 4de Mies Slats, 5de Corrle van Leeuwen. Autopedwedstrijd voor jongens: le W. v. Keulen, 2de Leo Hoogeveen, 3de Cor Noord- over, 4e R. Dek. 5de K. Groeneveld. Zafcloopen: le Henk Elfers, 2de F. Koe nen. 3de J. Barnhoorn. Eerst aan den trein; le Dirk Klooster man. 2de Emmy van Rhijn, 3de Kees van den Berg, 4de B. van den Berg, 5de Th. van Schle. Op het feestterrein, waar tal van attrac ties aanwezig waren, was het intusschen gezellig druk geworden. Des avonds gaf Excelsior op het Dorps plein een concert, waarvoor ook weer zeer veel belangstelling bestond, terwijl de pret verder werd voortgezet op het feestterrein. Het weer, dat zoo nu en dan wel eens dreigde, hield zich bijzonder goed en droeg niet weinig bij tot een opgewekte feest stemming. Door mevr. W. v. H„ thans wonende ln Den Haag, werd aangifte gedaan van diefstal van een schilderij uit een onbe woond perceel aan den Groot Haesebroek- scheweg alhier. ZOETERWOUDE. Ra ad sagen da. De raad dezer gemeente komt morgen ln vergadering bijeen, ter bshandellng van het volgende: Voorlooptge vaststelling gemeente-reke ning 1935 en rekening waterleidingbedrijf 1935; Bespreking plannen tot vernieuwing der Geerbrug; Benoeming van 3 leden der Waterleldingcommissie; Voorstel van B en W. met betrekking tot het uitbreidingsplan Vrouwenweg—Vlietweg; Voorstel tot wijzi ging der gemeente-begrooting 1936. ALPHEN. Raadsagepda. De eerstvolgende vergadering van den raad onzer gemeente ls bepaald op Maan dag a.s. des namiddags '7 uur. De agenda bevat de volgende punten; Voorstellen van B. en W. Inzake aankoop van voetstraten; Idem Inzake overneming van het onderhoud van de Zulder-Nassau- slraat; Idem inzake verlenging van den geldigheidsduur van de beheersverorde- ning voor het grondbedrijf en wijziging van de beheersverordening voor de water en lichtbedrljven. Idem Inzake wijziging van de legesverordening; Idem inzake verkoop van een perceel bouwgrond aan den heer W. v. Beijeren alhier q.q.; Idem Inzake aankoop van grond van jhr. G. J. Btoop alhier; Benoeming van drie leden van het Burg. Armbestuur; Benoeming leden van de commissieën van bijstand voor de water- en lichtbedrijven, 't grond bedrijf en de openbare werken en van de commlssiën voor het ontwerpen van straf verordeningen en het nazien der rekenin gen; Voorstel van B. en W. inzake verhu ring van het winkelpand v. Mandersloo- straat No. 1; Idem inzake verwisseling van een uitgelote obligatie der gemeente 's Oravenhage; Onderzoek van den ge loofsbrief van den heer S. Groenendijk; Voorstel van B. en W. inzake het bezwaar schrift van het bestuur der zangvereen. „Hosanna" tegen heffing van vermakelijk heidsbelasting bij uitvoeringen van orato ria door die vereenlglng. Op hol geslagen paard met versierde tilbury veroorzaakt ongelukken. Een voor een versierde tilbury gespannen paard, toebehoorende aan een landbouwer uit de omgeving van Nleuwerbrug veroor zaakte ln onze gemeente tal van ongeluk ken doch richtte in hoofdzaak materleele schade aan. De bestuurder van het gespan die met zijn verloofde met de versierde tilbury had deelgenomen aan de ring- rijderij te Nieuwerbrug, was na afloop 'n rondrltje gaan maken en in onze gemeente beland, waar men bij hotel „Centraal" wat ging gebruiken. Plotseling is het paard er met de tilbury zonder bestuurder van door HEDEN. K a t w U k-a a n-Z e e (Prot Belangen!' i Spr. ds. Lekkerkerker van Oldebroek I uur nam. Vrijdag. Den Burcht (foyer): Ver. van oud-Utr. I lingen M.S.G. 8'/i uur nam. Jeruël: Spr. J. B. Monsma. 8 uur nam Oude Rijn 104: Verg. van aandeelhou-l ders N.V. Eerste Leldsche Hulpbank. 4 uurl nam. Zaterdag. „Oud-Hortuszicht": Tentoonstelling tui-1 niers. en bloemistenver. „Door Eendrach' I Verbonden". Nam. 38 uur. Zondag. Stadszaal: Revue „Hoe mallet',, hot mooier". 8 uur nam. Maandag. Schouwburg; Ver. R'damsch Hofstad.I tooneel. „Boefje". 8'/i uur nam. Dinsdag. Marekerk: Engelsch muziekkorps Le«rl des Hells. 8 uur nam. DAGELIJKS. Schevenlngen (Circus Carl Hagen-1 beck): Nam. 8 uur. 'sWoensdags, 'sZater-l dags en 's Zondags 2 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 ucr nam I „liefde ln Uniform". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 ui Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur.l Lldo-Theater, Steenstr. 39. 81/4 u. n.m.| „In de penarie". Woensdag en Zaterdagnam. 2uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/> uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam.l „Wonderbar", lederen middag 2'/» u., Zondag v.af 2 u. I Casino-Theater. Hoogewoerd, 8 uur nam. „De Matrozenbruld". Woensdag en Zaterdagnam. halfdrle. Zondag nam. 4 en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag cal nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds I „Tot Hulp der Menschheld", echter vanl nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der I apotheken wordt van Maandag 31 Aug, tot en met Zondag 6 Sept. a.s. waargenomen I door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn I 18, telefoon 523, en J. Doedens, Wilhel-1 mlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. gegaan. Het beest dat zeer nerveus was be gon hoe langer hoe harder te draven, ang stig door het verkeer ln de Hooftstraat nagestaard. Tot de Heubrug ging het betrekkelijk goed, doch hierna begonnen de ongeluk ken. Allereerst botste de wagen tegen een lantaarnpaal, die werd beschadigd. Ver volgens werd de voetganger S. aangereden die er gelukkig goed afkwam. Over de 's-Molenaarsbrug rende het dier met wa gen en al pardoes tegen een melkwagen van den melkhandelaar de R. die zelf nog net wist te ontsnappen. Wagen met Inhoud ging over den weg, terwijl een wegspringend stuk hout in de woning van R. terecht kwam en een ruit verbrijzelde. Inmiddels werd het paard al woester en woester. Tal van wielrijders achtervolgden het dier dat men echter niet ln kon halen. Na de aanrijding met de melkwagen sloeg de tilbury om en sleepte het dier den wa gen achter zich voort, waarbij een wielrg- der die niet spoedig uit den weg kon ko men. door den wagen werd geraakt en met l rijwiel en al onder in een slootkant werd gesmakt, zonder dat de man zich ernstig verwondde. Eindelijk begon het paard het In den Gnephoek op te geven en kon een woonwagenbewoner het paard gelukkig grijpen, waarbij de man echter zeil aan het hoofd werd verwond. Na eenlgen tljo kwam ook de bestuurder per rijwiel tei plaatse. De wagen werd achtergelaten en het paard ln onze gemeente gestald. Afscheid van den heer Maaskant. Na reeds van leerlingen en oud-leerlin gen afscheid te hebben genomen, heeft de heer A. Maaskant, hoofd der Mulo-schoof met den Bijbel thans ook afscheid geno men van het bestuur en had de Installatie plaats van het nieuwe hoofd den neer Verheule plaats. Deze bijeenkomst gehou den ln het gymnastieklokaal der Mulo- school werd door ouders, personeel, dage- Ujksch bestuur onzer gemeente en tal van anderen bijgewoond. De heer J. A. Veue- koop, voorzitter der school sprak zeer waar aeerende woorden van afscheid en afs blijk van waardeering werd den heer Maas kant een chr. encyclopaedic aangeboden. De heer Verheule werd daarna geïnstal leerd en ontving uit handen van den voorz. een Bijbel. Aan de dames Maaskant en Verheule werden bloemen aangeboden, u heer Maaskant bracht dank aan allen voor de prettige mede- en samenwerking en o heer Verheule hoopte een beroep op ot zelfde samenwerking te'mogen doen. ac"' tereenvolgens werd dan het woord gevoer door den heer Bol, hoofd der afd. L. O. d heer Brants, oud-Inspecteur van onderwu verschillende leeraren en onderwijzejesse. andere hoofden van scholen, zoomede aw den burgemeester. De opbrengst van den speldjesdag ten bate van het centraal genootschap vou Kinderherstelling en vacantiekolonles draagt ruim f. 100. Bij het examen ln het reddend zwem men afgenomen door de technische co missie der Ned. Bond tot Redden van ure" kellngen ln Alphensch zwembad slaago van de Alphensch Reddingsbrigade voor voorbereidend diploma: Dina v. Leeuw voor het diploma A: mej. G. Bulk en heer Abr. de Groot; niet opgekomen f gewezen 3. Van de Ter Aarsche Reodins origade slaagde voor diploma A: dei dam A. A. v. Dam en J. C. A. Kroon en de ne ren D. J. Kroon, P. R. Kroon en D. °cn lingerhout; niet opgekomen 1, afgew- 2-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6