PEPSODENT De Oranjefeesten te Katwijk aan den Rijn Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 2 September 1936 Derde Blad No. 32447 «SB*» BINNENLAND WIJZIGING DER STEUNREGELING Maximum-verlaging op een gulden vastgesteld. De gevolgen van Tandfilm standaardloonen verhoogd. in verband met de conferentie, welke op Augustus j.l. te Zwolle plaats had en bespreking in den Ministerraad, heeft minister van Sociale Zaken nader be- ald, dat de standaardloonen voor ar- iders, die langdurig werkloos zijn, als Ijl worden vastgesteld: steunverleening stcunverleening steunverleening steunverleening steunverleening steunverleening steunverleening steunverleening steunverleening I voor het rste klasse; 1.21 voor het eede klasse; (.20 voor het ,rde klasse; 118 voor het ;rde klasse; 118 voor het ;fde klasse; f 16 voor het ide klasse; 1.16 voor het rende klasse; 1.14 voor het ibtste klasse; 1.13 voor het sende klasse. levens wordt de maximumverlaging der vastgesteld op f. 1. Een nader schrijven hieromtrent zal den jiecntebesturen zoo spoedig mogelijk jrden toegezonden. Gelijk men zich zal herinneren, lag het -vankelijk in de bedoeling het maximum ndaardloon vast te stellen op f. 20. Door venvermelde regeling heeft de minister thalvc zijn toezegging, ter Zwolsche «ferentle gedaan, ingelost. tarief van tarief van tarief van tarief van tarief van tarief van tarief van tarief van tarief voor chakeling van den handel bij de verstrekking van levensmiddelen aan werkloozen. een adres van de middenstands bonden. De drie Nederlandsche middenstandsbon- n hebben zich met een adres tot den 'nister van Sociale Zaken gewend, waarin mededeelen met meer dan gewone be- Dgstelling kennis te hebben genomen van t per 1 Augustus j.l. bij Regeeringscom- uniqué in de dagbladen aangekondigd plex van wijzigingen in de steunrege- Van een waardeering dezer wijzigingen t een oogpunt van algemeene welvaarts- litiek meenen zij zich momenteel te moe- n onthouden. Hun belangstelling is zeer het bijzonder gewekt door de gedane edeelingen inzake de distributie van koope levensmiddelen. Blijkens het communiqué immers heeft Regeering „besoten de beschikbaarstel- 8 van levensmiddelen aan werkloozen achtig ter hand te nemen. Daartoe zal de heele distributie gecentraliseerd vanwege t Departement van Sociale Zaken plaats Men en zullen voor zoover mogelijk ver- illende levensmiddelen aan de distributie rden toegevoegd." De middenstandsbonden hebben tot den uister het dringend verzoek gericht thans willen beslissen, dat deze distributie van Hnsmiddelen als regel, d. w. z. zooveel als tchts eenigzins mogelijk is, zal geschieden t het normale bedrijfsleven. Tot dusverre geschiedde de beschikbaar- Tling van levensmiddelen incidentieel. Van een bevredigende inschakeling van t bedrijfsleven kon daarbij niet worden sproken. Bij herhaling is dan ook tegen den be nden toestand uit de betrokken be tskringen bezwaar gemaakt en is gewe- h op de schade, weke hierbij door het mjtsleven wordt ondervonden. Thans zal deze materie aan het Depar- tnt van Sociale Zaken worden gecen seerd. Mits de noodige waarborgen °'den getroffen, dat de beschikbaarstelling h deze levensmiddelen strikt tot de cate- der werkloozen wordt beperkt, zijn de raenstandsbonden van oordeel, dat tegen Eeuite voornemens in de bestaande om- wugheden kwalijk bezwaar kan worden aakt. -P? middenstandsbonden verzoeken den "•ster met allen aandrang, dat thans (W de geheele lijn en stelselmatig bij deze retributie de inschakeling van het bedrijfs- 'n zal worden tot stand gebracht en wel Wn voorwaarden, welke ook voor het be- icht ven acceptabel kunnen worden ge- Zij verzoeken daartoe de vroeger geno- maatregelen, voor zoover noodig, aan "herziening te onderwerpen. verzoeken in het bijzonder, dat over h wijze van distributie van de diverse arti- w. overleg zal worden gepleegd zoo .,°™lk via den Middenstandsraad met "tganisaties in de betreffende branches. I**middenstandsbonden spreken het ver- Welwiu" uit' dat dringend verzoek een Z«"'end oor moge vinden, tfth jenSen in dit verband met erkente- n7eJ? jn herinnering de door den Minister WfrV?°S Zaken getroffen zoo heilzaam it k? maat'"egelen tot inschakeling van bouwbedrijf bij de werkverschaffing, i, JJ^trouwen, dat ook in deze materie tjZeJeering, nu de distributie van levens- BS,™ vanwege het Departement van Pt l ZaRen zal plaats vinden, niet lan- "itienoegen zal willen nemen met een uül y,an distributie, dat neerkomt op (r ""hollen van het normale bedrijfsleven J verder gaande ondergraving •ooor de algemeene omstandigheden 'ih. eer bedreigde bestaansmogelijk- meerdere takken van detailhandel. ONOOGLIJKE KLEUR Verwijder deTANDFILM op de volgende wijze, om schoone en gezonde tanden te krijgen. Het behoud Uwer tanden hangt af van de wijze, waarop tandfilm verwijderd wordt. Waarom zoudt ge risico loopen met onafdoende methoden, waar tandfilm zulko ernstige gevolgen kan hebben? Stel het kostbare glazuur Uwer tonden niet bloot aan Iedere willekeurige tandpasta. Heden ten dage is Pepsodent bekend als de tand pasta, die tandfilm verwijdert. De wijze, waarop tandfilm, die do bacteriën in voortdurend contact met de tanden houdt, wordt verwijderd, is zonder weerga. Pepsodent polijst de tanden tot ze op na tuurlijke wijze blinken. Pepsodent bevat geen schu rende bestanddeelen, die het tandglazuur aantasten. Om witte, blinkende en gezonde tanden te krijgen, moet men dus Pepsodent. de tandpasta, die de tandaanslag verwijdert, gebruiken. Da tandpasta die tandfilm verwijdert. NU IN NIEUWE 10% GROOTERE TUBES 1 2-T-H 8 3g (Ingez. Med.) een leemte in de financiering van de wegen. Inkrimping van het Rijkswegenplan? Aangezien de wegen van het Rijkswe genplan, welke niet bij het Rijk in beheer en onderhoud zijn voor een groot gedeelte niet voldoen aan de redelijke behoeften van het verkeer, verzocht de K.N.A.C. on langs aan den Minister van Waterstaat om eventueel een provisorische verbete ring te willen bevorderen. In antwoord hierop deelde de Minister mede, dat hij met de K.N.A.C. van gevoe len is, dat het een leemte van de bestaan de regeling van de financiering van de wegen is, dat het Rijk geen gelden be schikbaar kan stellen voor de verbetering van alle wegen, voorkomende op het Rijks wegenplan. Hierdoor ontstaat de onge- wenschte figuur, dat de minder belang rijke wegen van het Rijkswegenplan. met name die wegen, welke nog niet door het Rijk zijn overgenomen, veelal in minderen toestand verkeeren dan vele wegen, voor komende op de provinciale wegenplannen, terwijl toch mag worden aangenomen, dat de wegen op het Rijkswegenplan van groo- tere beteekenis zijn dan die van de provin ciale wegenplannen. Zoolang niet meer fondsen voor den aanleg en verbetering van de wegen van het Rijkswegenplan ter beschikking van het Rijk kunnen worden gesteld, is het Rijk niet in staat om aan het geconsta teerde euvel tegemoet te komen tenzij het Rijkswegenplan beteekenend zou worden ingekrompen. Intusschen is in artikel 35 van de Motor rijtuigenbelastingwet bepaald, dat op de provinciale wegenlijsten voorkomen de bij anderen dan het Rijk in beheer en onder houd zijnde, op het Rijkswegenplan voor komende. bestaande wegen. Hierdoor wordt bij de vaststelling van het voor iedere provincie bestemde ge deelte van het voor de provinciën tezamen vastgestelde bedrag van de opbrengst der motorrijtuigen- en der rijwielbelasting de lengte van die wegen mede in rekening ge bracht. Als gevolg hiervan ontvangen de provinciën Zuid- en Noord-Holland voor deze wegen achtereenvolgens f. 3300 en f. 2500 per K M. en per jaar. Voor de ove rige provinciën wisselt dit bedrag tusschen f. 1250 en f. 1650 per KM. en per jaar. Indien dan ook de bedoelde wegen niet aan redelijke eischen voldoen, dan moet dit worden toegeschreven aan het beleid der provinciale besturen, welke de uitkee- ringen uit het Verkeersfonds verdeelen volgens door de Staten vastgestelde provin ciale verdeelingsverordeningen. Het is derhalve de bedoeling van den wetgever geweest om den provinciën de middelen te verschaffen om voor deze we gen te zorgen, zoolang zij nog niet door het Rijk in beheer en onderhoud zijn overge nomen. In voorkomende gevallen zal eventueel over bedoelde wegen dienen te worden ge klaagd bij de Gedeputeerde Staten van de betrokken provincie. De K.N.A.C. heeft deze mededeeling van den Minister van Waterstaat ter kennis gebracht van de Provinciale Besturen. het maximum snelheidsvoor schrift op -overwegen. In een adres aan den Minister van Wa terstaat heeft de K.N.A.C. verzocht in het belang van de veiligheid en vrijheid van het wegverkeer: a. ernstig te willen overwegen of in art. 11 punt 2 van het Algemeen Reglement voor den dienst op de spoorwegen en op de locaalspoorwegen het voorgeschreven snelheidsmaximum voor onafgesloten over wegen wel moet worden gehandhaafd en eventueel een afschaffing daarvan te be vorderen; b. het daarheen te willen leiden, dat in elk geval voor afgesloten overwegen de bestaande maximum-snelheidsbepaling zal vervallen. Ernstige twijfel is gerezen of de voor geschreven maximum snelheid van 20 K.M. per uur voor motorrijtuigen bij het pas- seeren van z.g. onbewaakte overwegen, wel in het belang van de verkeersveiligheid is, omdat, na waarneming van den overweg en na zich overtuigd te hebben, dat er geen trein nadert, voor den bestuurder van een motorrijtuig een snel doorrijden te verkie zen is boven een langzaam passeeren, te meer, omdat op de veelal aanwezige op ritten, in het bijzonder indien zij steil zijn, de motor in het laatste geval eerder af slaat, hetgeen uitermate gevaarlijk kan zijn. Daarom helt de K.N.A.C. naar de mee ning over, dat men niet door middel van voorgeschreven snelheidsbeperkingen de verkeersongevallen op de onbewaakte over wegen kan beperken. Ook psychologisch wordt meer waarde gehecht aan een bepaling als in de Fran- sche Code de la Route, welke voorschrijft, dat bij overwegen alleen mag worden ge passeerd, wanneer men zeker is, dat geen trein nadert, welke regel onlangs ook In de Belgische wegcode is overgenomen, waarin n.l. wordt bepaald, dat de bestuur der altijd meester van zijn snelheid moet blijven en bij het naderen van een gelijk- vloersche spoorwegovergang voorzichtig moet rijden en wel zóódanig, dat het voer tuig tijdig tot stilstand kan worden ge bracht, indien de slagboom is gesloten of een trein nadert. Voorts is de K.N.A.C. bepaaldelijk van meening, dat elk voorschrift voor een snelheidslimiet bij het passeeren van een afgesloten overweg geenszins noodig, zelfs belemmerend is, en doordat langzaam rijdende auto's het uitzicht van den over wegwachter beperken zelfs niet in het belang van de verkeersveiligheid. Niet onbekend is, dat een 300-tal aanrij dingen per jaar met slagboomen van over wegen plaats hebben, maar deze worden naar adressantes overtuiging in het alge meen minder door roekeloosheid of onvoor zichtigheid. maar in hoofdzaak veroor zaakt, omdat a. het wegverkeer niet tijdig en in het oog vallend voor de overwegen wordt gewaarschuwd, bijv. zooals in Zwit serland en In Duitschland gebruikelijk door middel van in sprekende kleuren ge schilderde en van kaatslichten voorziene paaltjes op bepaalde afstanden van den overweg, welke methode onlangs ook door België werd overgenomen; b. slechts een betrekkelijk klein aantal afsluitboomen is voorzien van automatische schijnwerpers, welke een goede waarneming gedurende de duisternis waarborgen, een methode, waar aan zoo mogelijk uitbreiding zal worden gegeven. De kwestie van een voorgeschreven snel heidsmaximum bij onbewaakte en bewaak te overwegen zou ook daarom thans aan de orde kunnen worden gesteld, omdat, zoude deze worden gehandhaafd, de tot dusver gebruikelijke maximum-snelheids borden ingevolge internationale overeen komst binnen eenige jaren zouden moeten worden vervangen door op veel grooteren afstand van den overweg geplaatste bor den van nieuw model, aan welke voorzie ning betrekkelijk hooge kosten zullen zijn verbonden. de protest. chr. drankbestrijding houdt jaarvergaderingen. In Den Haag werden heden de jaarver gaderingen gehouden van de Nat. Chr. Geh. Onth Vereeniging en van de Gere formeerde Vereen, voor Drankbestrijding. Deze vergaderingen gaan vooraf aan het zesde Christelijke congres tegen het alco holisme, dat een maal per vijf jaar bijeen komt. De jaarvergadering van de N.C.G.O.V. werd bij ontstentenis van den voorzitter Z.Exc. dr. J R. Slotemaker de Bruyne. minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen gepresideerd door den tweeden voor zitter ds. D van Krevelen, em. predikant te Boschen Duin. Na afhandeling van enkele huishoude lijke zaken kwam aan de orde het jaar verslag van secretaris en penningmeester, die na eenige bespreking werden goedge keurd. Uit het jaarverslag bleek dat de arbeid der vereeniging zich steeds uit breidt en dat er nog veel werk Is te doen op het gebied der drankbestrijding, red dingswerk en reclaseering. Bij de bestuursverkiezing werd ds. D. van Krevelen herkozen evenals dr. J. van der Spek. Aan de orde kwamen voorts een serie voorstellen van afdeelingen en Hoofdbe stuur. Deze voorstellen handelen o.a. over kerkelijke kleur der bestuursleden, rege ling van het stemmen, verslagen, reclas- seering, steun van predikanten, politieke tendenzen bij Blauwe Week Sluitings demonstraties, verkoop van loten en over het orgaan. Uitvoerig werd over al deze voorstellen gesproken. Ook over het jeugdwerk werden opmerkingen gemaakt. De jaarvergadering der Gereformeerde vereeniging voor Drankbestrijding stond onder leiding van ds. J. van Herksen, geref. predikant te Ermelo, die na de ge bruikelijke opening een openingswoord sprak onder den titel: „Gelijkschakeling". De vergadering herdacht het overleden hoofdbestuurslid, de heer J. van der Berg te Leeuwarden. Bij de bestuursverkiezing werden geko zen de heeren C. Buitendijk te Amsterdam, H. J. ter Hoeve te Arnhem en dr. D. M. Hoogland te Breukelen De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, resp. de heeren J. Feitsma en C. Buitendijk. In d middagvergaderingu kwamen voor stellen en vraagpunten aan de orde waar bij men gelegenheid had over tal van zaken, die in direct verband met de drank bestrijding staan te spreken en besluiten kon nemen tot verbetering van de propa ganda. GROOTERE DIESELTREINEN. Naar van bevoegde zijde wordt verno men, zijn de genomen proeven, ten doel hebbende met meer dan twee Dieseltreinen te rijden, geslaagd, zoodat dus, zoo noodig over grootere passagiers-accomodatie kan worden beschikt. Het ligt in verband hier mede in het voornemen, reeds voordat de nieuwe electrificatie op de Diesel-lijnen gereed is( vermoedelijk met den zomer dienst van het volgend jaar) met deze verlengde Dieseltreinen te rijden tusschen Utrecht en Groningen. Onlangs genomen proeven hebben bewezen, dat de afstand UtrechtGroningen in minder dan twee uur kan worden afgelegd, zoodat de rijtijd i met een vol uur zou kunnen worden be kort. Ook zou het in de bedoeling liggen met tertijd in deze Dieseltreinen, die lange trajecten afleggen, een buffet in te richten, i.Vad.i Foto Vooys. EEN VROOLIJKE GROEP DEELNEEMSTERS AAN DEN WEDSTRIJD MET VERSIERDE FIETSEN. De feesten, welke gisteren te Katwijk aan den Rijn gehouden werden ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin, zijn schitterend geslaagd. Des morgens om 7 uur werd het feest ingezet met koraalmuziek door de Harmo nie van den toren der Ned. Herv. Kerk. Om 8 uur was het aantreden op het Kerkplein met versierde rijwielen. Dit jaar was hier van veel werk gemaakt. De jury, bestaande uit de heeren J. Vianen, C. de Koning en B. de Mooij te Rijnsburg had een moeilijke taak bij de beoordeeling. Prijzen werden toegekend aan: Sophie Wassenaar, Alb. Heemskerk, B .Zwaan en Julia v. Zijst, resp. Ie, 2e. 3e en 4e prijs. De schoolkinderen waren ook reeds vroeg op het appèl. Om kwart voor negen werd een stoet gevormd op het Kerkplein en onder de vroolijke toonen van de Harmonie werd een rondwandeling gemaakt door het dorp. Overal stonden honderden ouders en belangstellenden langs den weg om den fleurigen optocht te zien voorbijtrekken. Het ging langs Kerkstraat, Achterweg, Wassenaarscheweg. Molentuinweg, Voor straat, Achterkerkweg, Zeeweg naar het feestterrein Na het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus volgde een toespraak van den burgemeester, die besloten werd met een driewerf hoera voor de Koningin. Hierna namen de kinderspelen een aan vang. Ook hiervoor bestond van de zijde van het publiek groote belangstelling. Op het terrein zagen we, behalve den burge meester, wethouder J. Dubbeldam Er heerschte een prettige en vroolijke stem ming, die nog verhoogd werd door het mooie zonnige weer. Tijdens de spelen werden de kinderen getracteerd. De uitslagen van de kinderspelen, waar bij vooral door de grooteren soms vinnig werd gestreden, waren: le klas meisjes. Houtjesrapen: 1. Lena Zwanenburg; 2. Corrie v. d. Akker; 3. Riek Langeveld. Ballengooien1. Jansje Been; 2. Map van Egmond; 3. Nellie van Schie. le klas jongens. Ballengooien: 1. Kees Onderwater; 2 Harry Fennes; 3. Free Meijer. Houtjesrapen: 1. F. van Delft Pzn.; 2. Piet de Jong; 3. Kees v. d. Vijver. 2e klas meisjes. Muiltje loopen: 1. Bep- pie Versteeg; 2. Mientje Schrama; 3. Mientje Elfrink. Wasch ophangen: 1. Annie Fennes; 2. Dora Kok; 3. Cisca Braun. 2e klas jongens. Zakloopen: 1. Nico Cas- pers; 2. Harry Fennes; 3. Albert Zandber gen. Turfrapen: 1. Jopie Kralt; 2. Gerrit Vooijs; 3 Evert Wouters. 3e klas meisjes. Wasch ophangen: 1. Sophie Botermans; 2. Jo v. d. Vijver; 3. Hennie Botermans. Lepel in de flesch: 1. Jaantje v. Paridon; 2. Ali Verhart; 3. Cor rie Neerbos. 3e klas jongens. Naar den trein: 1. Henk Wouters; 2. Gerrit v. Klaveren; 3. Teun v. d. Kraan. Popdragen: 1. Jan de Lange; 2. Kees Vlieland; 3. Klaas Hortensius. 4e klas meisjes. Ballendragen: 1. Lina v. d. Akker; 2. Corrie Meijer: 3. Corrie Wou ters. Bloempotloopen1. Rika de Kreek; 2 Dora Looijensteyn; 3. Jo v. d. Valk. 4e klas jongens. Popdragen: 1. Krijn Schaap; 2. Dik Driebergen: 3. Piet de Vries. Koekkappen: 1. Wim Boef; 2. Piet Scho- neveld; 3. Cor de Vries. 5e klas meisjes. Ezelstaart steken: 1. Ma- rietje Meijer Fd.; 2. Ali Zandbergen: 3. Ella Zandvliet. Naar den trein: 1. Pietje Durieux; 2. Adri de Wit; 3. Ada Freke. 5e klas jongens. Tonrollen: 1. Jaap van Delft; 2. Nic. v Paridon; 3. Sam. Zwaan. Hindernisbaan: 1 Jaap v. d. Meij; 2. Wim Mol; 3. Henk Wijsman. 6e klas meisjes. Stoelendans: 1. Maartje Abbink; 2. Truus v. Paridon; 3. Gerdn Cas- tenmiller. Ezelstaart steken: 1. Marietje Botermans; 2. Annie v. Beelen; 3. Nellie Noordijk. 6e klas jongens. Hindernisbaan: 1. Jaap Zwanenburg; 2. Rikus Knetsch; 3. Dik Compeer. Kellnerrace: 1. Cobus Meijer; 2. Kees Hogewoning: 3. Adriaan Freke. 7e klas meisjes. Hardloopen met bedien- blad: 1. Bep de Wit; 2. Lily Botermans; 3. Lena Hortensius. Stoelendans: 1. Mien Schrama; 2. Mies van Rossum; 3. Nellie Rietveld. 7e klas jongens. Blaastrappen1. Piet v. d. Akker; 2. Albert Houwaard; 3. Gerrit Spierenburg. Tonrijden: 1. Bertus Koele- wijn; 2. Joop v. Delft; 3. Gijs Verhoef. Na afloop der spelen gingen de kinderen terug langs Kerkstraat. Groote Steeg naar de Bruggestraat. waarna, nadat nogmaals het Wilhelmus was gezongen, de stoet werd ontbonden. Hiermee waren de voortreffe lijk geslaagde kinderfeesten geëindigd. De volksfeesten. Des namiddags te 2 uur begonnen de volksfeesten. De deelnemers en deelneem sters begaven zich naar het veilingterrein waar een stoet geformeerd werd om dan in optocht weer door het dorp naar het feestterrein te trekken, zooals steeds be geleid door het muziekkorps. De belang stelling was in den namiddag nog grooter dan in den voormiddag Het weer visé prachtig. Alles werkte mee om het feest e doen slagen. Hier volgen de verschillende spelen met de respectievelijke winnaars: Bedienblad dragen voor dames: 1. Mien Langeveld; 2. G. de Ruyter; 3. Mien van Rijn. Ringsteken fer rijwiel voor heeren: 1. Piet Reichwein; 2. A. v. Leeuwen: 3. C. D. v. Leeuwen. Ringsteken op het losse paard: 1. Piet Verhoog; 2. Dirk v. d. Gug- ten Dz.: 3. Jac. v. d Does. Stoelendans voor meisjes van 14 tot 17 jaar: 1. Luitje Durieux Dd.; 2. Lina Rietveld; 3. Rie Cas- tenmiller. Boegsprietloopen voor heeren: 1. Piet Bekker; 2. Jan Bekker: 3. A. v. Zuy- len. Ringsteken per rijwiel voor dames: 1. Lena Luyten; 2. Cor v. Zijst; 3 N. v. Deift. Stoelendans voor dames boven 17 jaar: 1. Anna Peet; 2. mej. HaasnootOuwersloot; 3. mej. G. v. d. Biezen. Hierna ging het in optocht naar de Turf markt, waar. na de noodige rondedansen met. begeleiding van de Harmonie, de stoet werd onbonden Te 7 uur tot 8 uur was er een concert van de Mondorgelclub in de muziektent bij de Roskam. Ook hiervoor was weer flinke belangstelling. De lichtstoet. Te 8 uur vertrok de groote lichtstoet van het Kerkplein. Honderden waren op den aangegeven tijd present en men trok langs Kerkstraat. Wassenaarscheweg, Molentuin weg, Voorstraat, Overrijn. Sandtlaan, Voorstr.. Achterweg, v. Egmondstr., Brug gestraat. Deze lichtstoet was zooals ge bruikelijk, de inleiding voor de traditio- neele rondedansen die altijd gehouden worden tijdens het concert in de muziek tent, een concert dat op deze rondedansen geheel is ingesteld. Honderden gaan dan tijdens de muzieknummers met de beenen van de vloer! Te ruim 11 uur, met het einde van het concert, was het einde van de feestelijk heden daar. Zooals gebruikelijk, bleven nog eenigen wat nafeesten doch de massa weet dat het moment van gaan daar is. Het was in alle opzichten, een geslaafd Koninginnefeest. Geen wanklank werd vernomen, de stemming zat er den gehee- len dag in. Hiertoe had niet weinig bijge dragen de organisatie door het bestuur der Oranjevereeniging met haar kranigen secretaris, den heer de Haan. Aan de opwekking van het bestuur om allen de vlag uit te steken, was goed ge volg gegeven en vooral hieruit valt op te maken dat Katwijk aan den Rijn uiting wil geven aan haar verknochtheid aan ons Vorstenhuis. De Oranjevereeniging heeft zich voor de zooveelste maal verplicht aan de volbloed Oranjegezinde burgerij van Katwijk aan den Rijn. assistenten bij den postdienst. De assistenten bij den postdienst, ge organiseerd in den centralen bond van Nederlandsch post-, telegraaf- en tele foonpersoneel C.B.P.T.T.) hielden te Utrecht hun jaarlijksche reünie. Vertegenwoordigers uit Alkmaar, Am sterdam, Arnhem. Deventer, 's-Gravenhage, Groningen, Haarlem, 's-Hertogenbosch. Hilversum, Leeuwarden, Leiden, Utrecht, en Zwolle waren aanwezig. De bijeenkomst stond onder leiding van den heer J. Eekhof uit Leeuwarden. Een uitvoerige discussie vond plaats over de tewerkstelling van de assistenten ambtenaren van den post-dienst na de vereeniging van verschillende enkelvoudige kantoren voor den postdienst tot z.g. ver- eenigde kantoren voor den post- en tele graafdienst He* arbeidsterrein voor de assistenten is daardoor ingekrompen De aanwezigen waren evenwel unaniem van meening. dat nog voldoende specifiek postale werkzaamheden overblijven om tegen verdere inkrimping van het corps assistenten te waarschuwen. De over heveling naar den postdienst van over compleet personeel van den telegraafdienst mag niet tot inkrimping of verdringing van het corps assistenten leiden. Verder werden nog eenige gewenschte promotiemogelijkheden en postale expe ditie-vraagstukken besproken. VOORZIENINGEN OMTRENT WEERKORPSEN. Volgende week in de Eerste Kamer, De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag 8 September 's avonds half negen. Ecn ge kleinere wetsontwerpen zijn clan aan dc orde. Woensdag 9 September te 11 uur zal de Kamer opnieuw vergaderen. O.m. staat dien dag op de agenda het Wetso- erpvoorzieningen omtrent weerkorpsen.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9