DAGBLAD - Eerste Woensdag 2 September 1936 UIT DE RIJNSTREEK UAT/TE BERICHTEN STADSNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN BEURSO VERZICHT MARKT El RICHTEN WEERBERICHT. Barometerstand. NIEUWE BURGEMEESTER VAN BEILEN. Bü Kon. Besluit is met ingang van 151 September a.s. benoemd tot burgemeester der gemeente Bellen mr. dr. H. J. Wijtema, een zoon van wijlen mr. Wijtema, burge meester van Rotterdam. Hij is 30 Jaar oud en studeerde te Leiden in de rechtsweten schappen. Na zljh promotie was hij eenigen tijd werkzaam als waarnemend ambte naar o.m. bi) het kantongerecht te Dordrecht en vervolgens werd hij benoemd tot ambtenaar ter gemeentesecretarie van 's-Gravenhagc. Sinds April 1934 ts hij waarnemend chef van het kabinet van den burgemeester aldaar. ALBERT PRONK Gistermiddag 3 uur: 768. Hedenmiddag 3 uur: 764. TELEGRAFISCB WEERBERICHT. rfegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste Stand 765.8 te Muenchen. laagste Stand 741.9 te Helsingfors. Verwachting tot den avond van 3 Sept.: rakke tot matige Zuidelijke tot Zuldwes- tjke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken, fcgelijk eenlge regen. Iets warmer des lihts. BUITENLANDSCB WEERBERICHT. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De Oceaandepressie drong verder Oost- lurts door, thans worden barometerstan- ti onder 755 mm. op Ierland aangetrof- Over de Brltsche Eilanden viel, onder ressie-lnvloed, reeds hier en daar ma- regen. De toevoer van lucht uit Zuide tot Zuidwestelijke richtingen had tem- Ituurstuging tengevolge. Een kleine van hoogedruk ligt thans over Zwit- fcnd en Zuid-Duitschland. deze breidt b Oost- en Noordoostwaarts uit, tenge- (je van de stijgingen die aan den ach- ttant van de Flnsche depressie optreden, ter Scandinavië, Noordoost-Dultsehland, Ben en de Randstaten bleet de vrij krach je Noordelijke tot Noordwestelijke wind K aanhouden, waardoor verdere afkoe- t? optrad. Óver ons land en omgeving had de wind- dte weer een daling van de morgentem- gatuur tengevolge. Voor de toekomstige weersomstandighe- t is het van belang, dat de Westelijke tproasle steeds verder naar onze omgeving Wringt, waardoor de regenkansen toe- ben. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Zwakke Z.Z.O. wind; 17 gr. C.; raar bewolkt doch mooi weer. [tonden (Croydon)Windstil; 17 gr. C.; nar bewolkt, goed weer. Berlijn: W.N. W.wlnd, rustig: 12 gr. C.; nar bewolkt, vrij goed weer Marseille: Windfall; 13 gi. C.; Iraai zon- I weer. luchttemperatuur. Iuur voorm.: 17 gr. C. (63 gr. F.). Huur 'smidd.: 19 gr. (66 gr. F.). 1 uur nam.: 19 gr. C. (66 gr. F.). OOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. ïoorm. te 4.18 uur; nam. te 4.38 uur. watertemperatuur. Zweminrichting „De Zijl". (Middags 12 uur: 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. «nsdag van 8.15 u. n.m. tot 5.46 u. n.m. maans- op- en ondergang. 8ept.op 19.40; onder 7.32 uur. -ïerste-lultenant J. van Waning. van (t 6e regiment veld-artillerie, gedeta- ted bij de Kon. Marechaussee, wordt H t.m. 26 September gedetacheerd ter We van het Hoog Militair Gerechtshof Gravenhage. ■-Hedenmiddag heeft de heer J. H. v. ■ftuym in het perceel Oude Rijn 132 een W geopend van zijn aan de Hooge- 41 gevestigden handel in tweede- «lsch goederen. In de ruime verkoop- Jf'f. de zaak wordt gedreven in een ®unalig café. zijn de meest uiteenloo pt artikelen uitgestald. Zoowel haar- als kachels als schilderijen, ledikanten andere meubelen worden ten verkoop "Woden. BINNENLAND. NkSZANGER IN VRIJHEID GESTELD. kttr dagen is te Dlemen een man ge otterd, die ervan werd verdacht als jttt van een „credietbank" verschillende Ojen te hebben opgelicht. Hij zou gel- V- «ebben geïnd als „informatiekosten". '"'raagde credieten bleven echter uit en ïitfenlljke directeur, de Belg B., die te r^ersfoort de zaak dreef, bleek zich in ar- bevinden, verdacht van zwendelprac- (Jfbi Dlemen gearresteerde man, wonen- ,£t Hilversum, een coupletzanger, die ook yL® radio optrad, is thans door den ^'commissaris mr. H. J. Huetschler in 111 gesteld, daar deze geen aanleiding JJten bevel tot Inbewaringstelling tegen v,™ te vaardigen In den ouderdom van 74 jaar is te Sche- veningen overleden de heer Albert Pronk oud-reeder. De heer Pronk was te Schevenlnzen een zeer bekende figuur. O.m. was hi.1 bestuurs lid van het oude visschersfonds en van de vereenizing tot ondersteuning van de na- eelaten betrekkingen van verongelukte Scheveningsche vlsschers De teraardebestelling zal blaats hebben Vrijdag a.s„ op de algemeene begraafplaats te Den Haag. vertrek van het sterfhuis aan de Haringkade te half twaalf. VOLKENBONDSCONFERENTIE OMTRENT HET GEBRUIK VAN DE RADIO. Op de door den Volkenbond bijeengeroe pen conferentie, welke od 17 September a.s. te Genève zal aanvangen ter besorektng van een verdrag nopens het gebruik van de radio in dienst van den vrede, zal Ne derland vertegenwoordigd zlln door mr. C Ridder van Rappard, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Bern. perma nent verteeenwoord-.ger van Nederland bij den Volkenbond aan wien als deskundigen zullen worden toegevoegd mr G H Dilk- mans van Gunst juridisch adviseur van het staatsbedrijf der oosterilen telegrafie en telefonie en ir. A Dubois, d'rectcur van de Nederland'che omroeo zender maat schapen. DE BOUWPLANNEN VOOR HET RAADHUIS TE NIEUWVEEN GOEDGEKEURD. Van Ged Staten ls bericht ontvangen dat de bouwplannen voor het nieuwe raad- huls te Nleuwveen ziin goedgekeurd. MOETEN DE VIER NEDERLANDERS DUITSCHLAND VERLATEN? Wij vernemen uit Berlijn, dat de drie daar nog aanwezige Nederlanders (de vier de is reeds naar ons land teruggekeerd) wien was aangezegd dat zij het Duitsche grondgebied zouden moeten verlaten, nog geen mededeellng hebben ontvangen van een veranderd standpunt van de Duitsche regeering te hunner aanzien, aoodat zi.i re kening moeten houden met hun vertrek on uiterlijk morgenavond. ALPHEN. Aanbesteding. Door den architect G. W. Vis, alhier, werd in hotel Centraal aanbesteed, het bouwen van een Landhuis aan den Hee- renweg alhier. De inschrijvingen waren als volgt: Perceel 1. Metselwerken: H. Oudenes f. 3788.00; L. v. d. Leok f. 3387.00; J. Tolk f. 3714.00, F. Donker f. 3696,00; W. v. d. Helm f. 3775.— W. Barreveld f. 4395,00; Perceel 2. Timmer- en Smidswerken: C. de Raad f. 2295,L. v. Beusekom f. 2787; W. v. d. Louw f. 2900,W. v. Beleren f. 2844,— W. v. Egdom f. 2815,— A. v. Dam f 2975,J. v. Wlerlngen f. 2648, en Gebr. v. d. Meent f. 3.125,—. Perc. 3. Perc. 1 en 2 te zamen: v. d. Brogge Boerée v. Wingerden Nleuwveen f. 6761; H. Bakker Giessendam f. 6616,—; W. v. d. Helm f. 6423,W. v. Beieren f. 7094, Vonk en Koppe f. 6990,—; H. Oudenes f. 6600—; L. v. Beusekom f. 6778— en W. v. d. Louw f. 6898. Perceel 4. Lood- en Zinkwerken: Jac. J. Bonte f. 435,A. J. v. d. Linden f. 425, Perceel 5. Electrische geleidingen: Jac. J. Bonte f. 120,Vermaas, Woubrugge f. 320,—; A. J. v. d. Linden f. 175—, Perceelen 4 en 5: Fitters f. 650, Perceel 6: Schilderswerkenv. Diest f. 647,A. v. Beusekom f. 625,C. G. Hoogendoorn f. 753,50; Bauer en v. Keeken f. 974,en Tabernée f. 888, Massa: De perceelen 1, 2, 4, 5 en 6 te zamen: L. v. Beusekom f. 8030.Vonk en Koppe f. 8170.v. Beusekom en de Kleer f. 7928,—; v. d. Louw f. 8349,—. Waar geen woonplaats vermeld is wonen de inschrijvers te Alphen a. d. Rijn. De gunning werd aangehouden. Door de muzlekver. „Crescendo" werd gisteravond ter gelegenheid van den ver- Jaardag van H.M. de Koningin in den tuin van de heeren gebrs. Lam aan de Hoofd straat een geslaagd concert gegeven, waar voor een zeer groote belangstelling be stond. Door de politie «was voor een goede afzetting zorg gedragen. UIT NED. OOST-INDIE. DE LANDSMIDDELEN. BATAVIA, 2 Sept. (Aneta). De ontvangst der landsmiddelen over Juli 1936 bedroeg in die maand evenveel als over Juli 1935 nl. f. 36.500.000. De totale opbrengst der middelen over de eerste zeven maanden van dit jaar was f. 222.400.000 tegenover f. 215 900.000 over dezelfde periode van 1935. Het gunstig verschil werd veroorzaakt door een meerdere opbrengst uit de banka- tinwinnlng ten bedrage van f. 5.200.000 en hoogere betalingen voor de naamlooze ven nootschapsbelasting ten bedrage van f. 2.900.000. Voorts bracht de loonbelasting f. 2.100.000 meer op. Het uitvoerrecht op ondernemingsrubber en het aandeel In het bijzonder uitvoer recht dat geboekt werd ten bate van de gewone middelen brachten over 1936 rond f. 3.500.000 op. De overrige middelen liepen terug tot een totaal-bedrag van f.7.200.0Ó0. Tot en met Juli is over dit jaar aan bij zonder uitvoerrecht voor bevolkingsrubber ontvangen f. 2.570.800. Slechts het deel dat ten bate van de gewone middelen komt ls in de voorgaande cijfers verwerkt. HAARLEMMERMEER. Enkele maanden geleden werd de 64- Jarige arbeider J. Commissaris, wonende aan den IJweg bij Hoofddorp, nabij den spoorwegovergang in den Kruisweg bij den Geniedijk terwijl hij aldaar per fiets den weg wilde oversteken door een passee- rende auto aangereden en ernstig gewond opgenomen. De gevolgen van dit ongeluk nog niet ge heel te boven gekomen zijnde, werd hij op vrijwel dezelfde plaats opnieuw aange reden, door een auto. waarvan de bestuur der, een Engelschman, krachtig remde, docli geen kans meer zag den man te ont wijken. C. sloeg tegen den grond en werd vrij ernstig aan het hoofd verwond. Na door dr. N. voorlooplg verbonden te zijn, werd hij naar zijn woning gebracht. Toen op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp 'na afloop van den Jachtrit door eenige leaen van de Landelijke Rijver - eeniging „Kapitein van der Wal" nog een eere-rondje werd gemaakt, nam bij den elnduitgang het paard van den ruiter v. W. een zijsprong, waardoor het kwam te vallen en een ijswagen omver wierp Een der toe schouwers, mej. B. die in de onmiddellijke nabijheid stond, werd aan het hoofd ver wond en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen, v. W. werd zelf ook licht gekwetst. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonie Simon, zoon van M. van Duijn en M. Schalkers Arendje, d van C. Guijt en J. van der Plas Janna ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jozef Petrus Maria, z. v. J. van 't Hart en van E. Koek; Geerling. z. v. H. Reijngoud en van C. M. Leendertse; Johan nes Cornelis, z .v. A. van Zanten en van E. C. van der Klugt. Getrouwd: C. W. van Dijk met J. M. van Zoen; P. A. Mollers met C. J. v. Hastrecht; N. P. van Bohemen met H. J. Opdam. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. M. de Jong van Berkei— Enschot c.a.; J. C. Wesselman van Warmond L. J. Wagenaar van Oudenbosch; R. C Re- kers van Berkei en Rodenrijs; C. W. Ver- beij van Leiden: C. J. van Berkei van Hllle- gom; J. S. van der Poel van Noordwijk; L. J. van der Quast van Stompwijk. Vertrokken: A. Penning de Vries naar Noordwijk; M. Verboom naar Woubrugge; J. C. Wesselman naar Warmond; C. J. te Rlele naar Heeswijk; M, J. van Seggelen naar Sassenheim; J. J. Neijman naar Over- schie; J. Th. A. van Diemen naar Noord- wijkerhout; A. J. Adema naar 's Graven hage; H. M. A. Geurts naar Vlerlingsbeek; wed. P. Koek geb. J. Bakker naar Noord wijk; Chr. A. van der Geest naar Veur; J. Th. Koek naar Noordwijk; B Waldo naar Kollumerland c.a.; P. A. Mollerus naar Haarlemmermeer; C. J. van Haastrecht naar Haarlemmermeer; wed. G. P. Leen dertse geb. B. Tamboer naar Haarlemmer meer, A. J. G. Cozijn naar Heemstede; H. J. Opdam naar Noordwijk; M. van Bohemen naar Noordwijk; F. H. Cozijn naar Heem stede. o HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. Uitkeeringcn aan de scholen - Geldleenin- gen - Een zeldzaam jubileum. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heer J. de Kort. De voorz. opende de vergadering en her dacht den verjaardag van H. M. de Konin gin. Vervolgens wees de voorz op het fees telijk aanzien van de raadszaal, hetgeen verband hield met het feit dat weth. D. de Bruijn IJzn. juist 40 jaar lid van den raad is. De huldiging werd verschoven tot na de afhandeling der agenda. Eenlge ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De gemeenterekening, dienst 1934. ten aanzien waarvan Ged. Staten betreffende enkele posten bezwaar maken, werd op nieuw vastgesteld. De commissie tot nazien van de reke ning van het waterbedrijf en de gemeen terekening. dienst 1935, adviseerde tot voorlooplge vaststelling der bgide rekenin gen. Dit geschiedde met alg. st., behou dens die der wethouders. Aan de orde was een voorstel van B. en W. tot het toestaan van gelden voor de ultkeerlng ln eens ter vervanging van de jaarlijksche uitkeering Ingevolge artikel 205 der Lager Onderwijswet, zulks voor de Jacoba, dochter van K. H. van Beelen en G. Kuijl Dirk, zoon van T. van Rijn en M. Kuijt. Overleden: Theodorus Knijnenburg, 80 weduwnaar van C. M. van der Meer Levenloos aangegeven kind van J. de Rui- 'ei Zljlker en G K. M. Vos Jacob van Duijn, 65 J., echtgen. van T. Ouwehand. Ondertrouwd: M. van Duijn en P. Hus P. van der Plas en W. Meijvogel K. MclJ- vogel en J. van der Plas. Getrouwd: J. Schoeman en A. A. v. Delft A. C. Hofkes en G. Burgerhout. LISSE. De busjes voor de zending in deze clas sis der N. H. Kerk hebben ln het tweede halfjaar f. 170 opgebracht. Nabij café-rest. „De Nachtegaal" kwam de rijder W. uit Den Haag met zijn mo torrijwiel In het mulle zand. De man kreeg een beenbreuk en een lichte hersenschud ding Nadat dr. Haasse hem de eerste hulp had verleend werd hij per ziekenauto ver voerd naar het ziekenhuis te Den Haag. R.-K. school ln den Groenendijk en de R.- K. school ln het Zwaantje. De jaarlijksche uitkeering Ingevolge genoemd artikel be draagt 5"/» van de geschatte waarde en de uitkeering in eens 80°/» van de geschatte waarde Voor de R.-K. school in 't Zwaan tje gaat het om f. 22320 en voor de R.-K schooi ln den Groenendijk om f. 17840. Belde scholen verkeeren in goeden staat, Wanneer de gemeente belde bedragen leent en in 30 jaar aflost, ls de uitkeering in eens op den duur voor de gemeente voor- deellger. Van het bestuur der Chr. school aan den Rijndijk ls eenzelfde verzoek ingekomen. Volgens het rapport van den gemeente opzichter is het niet te verwachten, dat deze school nog 30 jaar meegaat. In ver band daarmede hebben B. en W. besloten dit verzoek af te wijzen. Ook is eenzelfde verzoek ontvangen van de R.-K. school dorp. Deze school werd destijds geschat op f. 156.000. Bij den bouw van deze school was er op gerekend dat zij geleidelijk vol zou groeien. Dit is tot nu toe niet geschied. Onder deze omstan digheden hebben B. en W. bezwaar tegen de uitkeering in eens. B. en W. stelden voor ten behoeve van de Ingewilligde verzoeken een geldleening te sluiten tegen een rente van 4 3/8 en tegelijk f. 25000 le leenen voor de nieuwe begraafplaats, de f. 2750 voor de conver teering van een restant van de geldlee ning voor het noodslachtlngsgebouw en vast te rekenen op de aanschaffing van een nieuwe brandspuit. Het geld kan ge leend worden door bemiddeling van den heer Van Bael te Den Haag van de N.V. Verzekeringsbank „Victoria". De heer G. Goedhart, informeert op welk bedrag de Chr. school aan den Rijndijk destijds geschat is, waarop de voorz. ant woordde van f. 24800. De heer D. Buitenhuis vroeg of bij de uitkeering in eens van de 80°/o der geschat te waarde, de gemeente toch verplicht blijft later aan de aanvrage om een nieuwe school, te voldoen. De voorz. antwoordde bevestigend, wan neer zulks n.l., inderdaad noodig ls. Wan neer de Chr. school aan den Rijndijk over 20 jaar vervangen dient te worden door een nieuwe, dan is de gemeente daartoe verplicht ondanks de uitkeering in eens. De heer M. Scheel informeerde of de uitkeering in eens voor de R.-K. school in het Dorp voor de gemeente voordeeliger is en vroeg of het gaat om een gedeelte van de school uit te schakelen voor de Jaar lijksche uitkeering. De voorz. deelde mede dat de R.-K. school in het dorp nog een betrekkelijk nieuwe school is. Zij gaat zeker langer mee dan 30 Jaar. In zoover zou de uitkeering in eens voor de gemeente voordeeliger zijn, echter wordt de mogelijkheid om de school te her- taxeeren door de uitkeering in eens prac- tisch afgesneden. De mogelijkheid om de niet ln gebruik zijnde lokalen door een hertaxatie uit te schakelen iaat de wet toe. De heer A. J. de Jong vroeg of in de leeningsovereenkomst voldoende is om schreven de mogelijkheid van vervroegde aflossing. De voorz. zei dat dit het geval is. Met alg. st. werd besloten als door B. en W. voorgesteld. Het punt „aankoop autospuit", werd van de agenda afgevoerd, aangezien nog een antwoord van een Verzekeringsmaatschap pij ontbrak. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Thans ving aan de huldiging van den heer wethouder D. de Bruijn IJzn. De voorz. wees er op dat het juist van daag 40 Jaar geleden ls dat de heer De Bruijn werd beëedlgd als lid van den Raad. Daarbij was hij bijna 28 jaar wethouder. Na een historisch overzicht uit den tijd dat de heer De Bruijn lid van den Raad was en het trekken van een vergelijking met het heden sprak de voorz. hem har telijk toe daarbij wijzende op z'n verdien sten en alles wat hij ln het belang der gemeente gedaan heeft, om ten slotte te eindigen met het uitspreken van de beste wenschen, terwijl hem ten slotte door bur- gemeeter, secretaris én raadsleden, een prachtig bloemstuk werd aangeboden. Hierop las de voorz. een schriftelijke ge- iukwensch van den heer J. de Kort voor. Vervolgens voerden het woord de heer A. J. de Jong namens de R.-K. Raadsfrac tie, de heer C. A. van Dam namens de Chr. Hist. Raadsfractie, de heer M. Noor- dam, namens de A.-R. Raadsfractie, de heer B. den Braver, gemeente-secretaris, de heer N P. Kaptein en den heer D. Bui tenhuis. De heer D. de Bruyn IJzn.. die ten zeer ste verrast was, dankte hartelijk voor al het gesprokene, terwijl hij bovenal God dankbaar is voor de kracht en de gezond heid hem al die Jaren geschonken. Nadat nog vele oude herinneringen wa ren opgehaald en besproken, sloot de voor zitter deze werk- doch tevens feestverga- dering. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. S. Mollers, weduwnaar van J. Fransen en C. M. Bakker. Een autobus van de N.V. Maarse en Kroon reed achteruit tegen de benzine pomp staande voor het café van mej. Snee- boer. De benzinepomp was hiertegen niet bestand brak bij den grond af en viel door een groote spiegelruit van het café. TER AAR. In een daartoe belegde vergadering zijn door den burgemeester, onder het uit spreken van waardeerende woorden voor het vele door het crisis-comité verrichte werk, aan enkele leden onderscheidingen uitgereikt, welke door heb Nat. Crisis-co mité daarvoor beschikbaar waren gesteld. Gedenkpenningen werden uitgereikt aan de heeren C. van Spronsen, Jac Gerling. M. Holscher, A. Kammeraat en L. Koning en aan mej. van ZwietenSpierenburg die ge acht worden zich in bijzondere mate of op verantwoordelijke plaatsen van hun arbeid ten bate van de gemeenschap te hebben ge kweten. De zangvereen. „Looft den Heer" gaf een openluchtconcert in de omgeving van Aardam, waarvoor van de zijde van het publiek groote belangstelling bestond. Een aantal zangnummers werd op keurige wijze ten gehoore gebracht. De speldjesverkoop ten bate van de vereenlging leverde plm. f. 15.op. AMSTERDAM, 2 SeptemBer. Vaste ondertoon blijft behouden - Om zet echter niet groot - Amerikaanse!* kunstzijde willig - Koninklijke Olie hooger Beleggingen vaster gestemd. Ook heden was de algemeene tendenz ter beurze weer aan de vaste kant. De markt behield het vriendelijker karakter dat gisteren reeds aan den dag werd ge legd, hoewel de koersverheffingen. thans minder geprononceerd waren en in door snee niet meer bedroegen dan 1 a 2 pCt. Ook de affaire was ln omvang minder dan gisteren maar daar het aanbod achter wege bleef wisten de koersen over het al gemeen het hoogere peil goed te bewaren. Wat in de eerste plaats de aandacht trok was de vaste stemming voor Amerikaan- sche Kunstzijdeaandeelen. Gisteren reeds waren pref. Bemberg opgeloopen, maar heden vormde zich een groote open hoek voor deze fondsen, waarin het vrij druk toeging en waarbij tegen hoogeren koers werd afgedaan. Naast de gewone en pref. aandeelen Bemberg waren vooral North American Rayon en American Enka willig, waarbij het hoogste punt echter niet vol komen behouden bleef. Hierdoor gestimu leerd waren ook A.K.U.'s hooger op 26 1/4, maar veel vraag was hier niet te bespeuren. De tweede afdeeltng die sterk de aan dacht trok was die der Scheepvaartpapie ren Deze mogen zich in een toenemende belangstelling van het publiek verheugen dank zij de groote vraag naar scheeps- ruimte, die te constateeren valt. Het waren thans niet in de eerste plaats de fondsen van de wilde vaart die ge vraagd waren, de aandacht richtte zich heden in hoofdzaak op de beide groote Indische lijnen en de Paketvaart alsmede Scheepvaartunie die opliep tot 52'/<. Er bleef in deze hoek een geanimeerde ten, dens heerschen ofschoon in het verdere verloop de belangstelling toch lichtelijk verzwakte. De lokale fondsen waren overigens alge meen vaster bij kalme affaire In de Rub- berhoek ging dit alleen op voor Amsterdam Rubber want de incourante soorten ble ven verwaarloosd. Tabakken bleven zich in stijgende richting bewegen, waarin thans ook Deli Batavia deelde. H.V.A. bewoog zich niet ver van het. slot- peil van gisteren. Voor Philips was de be langstelling geluwd maar de ondertoon bleef goed prijshoudend. Unilever was 1 pet. hooger. De aankoopen voor Parijsche rekening, hoewel niet van grooten omvang, beperk ten zich heden tot Koninklijke Olie, welk fonds twee pCt. hooger stond maar later iets reageerde. Amerikaansche Oliesoorten waren eerder .iets zwakker. Behalve voor Kunstzijde-aandeelen was was de geheele afdeeling der Yankee sha res weer kalm en de koersvariaties waren niet groot Trouwens het verloop van Wallstreet bood geen grooten stimulans voor de groote ondernemingslust. )De leidende automobielfondsen als Chrys ler ar General Motors waren een fractie lager wegens de geringer geraamde kwar taalswinsten. Spoorwegaandeelen waren kalm en nauwelijks prijshoudend. Op de Beleggingsmarkt waren de 4 pet. Nederland vast op 99'/:. Ook de Oude Schuld was iets beter bij kal men handel. 4 pet. India Prijshoudend. WISSELKOERSEN. Londen 7.411/8 (7.411/8)Berlijn 59.22'/i (59 23); Parijs 9.69 3/4 (9.69 5/8); Brussel 24.85 1/2 (24.85); Zwitserland 48.01 (48.01): Kopenhagen 33.10 (33.10); Stockholm 38 22 1 2 (38.22 1/2)Oslo 37 25; N.-York 1.47 1/4 (1.47 1/4); Praag 6.09 (6.09). Prolopgatie 1; part. disc. 1 1/81/4; dag geld 3/4. Reglstermarken 315/8; Credlet Sperrmarken 13 5/8; effectensperrmarken 131/2 reismarken 411/2; bankpapier 36 7/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AMSTERDAM, 2 Sept. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 241 Vette kalve ren', le kw. 5462, 2e kwaliteit 4653, 3e. kw. 3844 per K.G. levendgewicht; 50 Nuchtere kalveren 11 per stuk: 322 Var kens: Vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 48-49; zware varkens 4647; vette varkens 4546 per K.G. levendgewicht. BOSKOOP. 1 Sept. Coop, vereen. „De Bos- koopsche Veiling". Rozen per bos: Else Poul- sen 1926 ct„ Florex 1621 et., Butterfly 814 ct.. Columbia 9—15 et., Rosalandia 8—13 et., Pechtold 1527 ct„ August Noack 79 ct., Hadley 1826 ct., Dr. Kraus 18 ct., Gloria Mundi 15—18 ct.. Briarcliff 10—14 cent, Jules Bouché 1015 ct., Phoebe 18—30 cent, Golden Ophelia 10—12 ct., Mac Kei ler 69 ct„ Wendland 1822 ct. Diversen per bos: Chrysanten gr.-bloemig 4060 ct., idem tros 30—40 ct., Vuurpijlen 7 ct.. Cle matis Durandi 1523 ct., idem Prins Hen drik 541.06 ct.. Mevr. le Coultre 1.20 ct., Dahlia's 5—8 ct., Physalis Francetti 712 cent, Erlka's per stuk 7 ct. KOUDERKERK, 2 Sept. Eierenveiling .Koudekerk Rijndijk". Aanvoer 3427 stuks. Kipeieren 3.203 80: Eendeieren 2.70—2.90 per 100 st.; Boter 0.600.65: Kaas 0.15—0.23 per pond; Kippen 0.60—0.80 per stuk. NIEUW-VENNEP, 31 Aug. - Aangevoerd 8630 kipeieren, prijs f.3—3.80; 450 kuiken eieren, f.22.50; 220 eendeieren f. 2.80; jonge hanen f. 0.350.45; konijnen f.0.40 1 40. TER AAR, I Sept. Per 25 K.G. Augurken fijn 1.601.80; idem f. bast. 0.70; idem bast. 0.25; idem grof 0.25: idem stipp. 0 12'/!. WESTLANÖ, 1 Sept Veilingen v. d. Bond Westland Export. Alicante druiven 20—28 ct. Golden Champion 26—38 ct.. Muskaatdrui ven 3654 ct., Marocdruiven 30—35 ct. per kilo; tomaten A 37'/:—54 ct.. B 37'/!—40 ct., C 37' 55 ct.. CC 25—27'/i ct„ dubbele boo- nen 55—80 ct. per bak: meloenen 415 ct. per stuk; carbonkelmeloenen 16—19 cent per stuk. WOERDEN, 2 Sept. Aanvoer 464 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. 21—22.50; Idem 2e kw. 1820. Handel matig. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3