Gevolgen van één dag snelverkeer U\m\ DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 2 Sepiember 193 gemengd nieuws AKKERTJE Twee dooden en meerdere gewonden BurgerliJkeSfand vanLeide luchtvaart vragenrubriek MISLEIDENDE ADVERTENTIES. Een arrestatie te Rotterdam. De centrale recherche te Rotterdam heeft gearresteerd den 29-jarigen koopman W. F. A. R„ „directeur" van de onderne- •ming Hawlco, die misleidende advertenties in verschillende bladen heeft geplaatst. De lezer werd in den waan gebracht, dat hij, wanneer hij 30 scheermesjes be stelde, welke tegen betaling van f. 1.95 on der rembours zouden worden toegezonden, een dames- of heerenhorloge van zware constructie en met drie jaren schriftelijke garantie ten geschenke kreeg. Had men de mesjes besteld, dan ontving men on der rembours (totaalkosten dus f. 2.301 een cartonnen doosje dat den indruk wekte, een horloge te bevatten, doch bij nader onderzoek slechts scheermesjes en oud pa pier inhield. Het doosje bevatte voorts een briefkaart, waarop vermeld stond, dat men om in aan merking te komen voor het horloge nog eens 30 mesjes a 6' i cent moest bestellen. Natuurlijk begrepen de meesten der tal rijke slachtoffers toen wel dat ze waren beetgenomen. Anderen zonden opnieuw geld en kregen het horloge toch niet! Spoedig kwamen er tal van klachten bij de Rotter- damsche politie binnen. Ook ons Blad klaagde over deze aangelegenheid, nadat een lezer, die op de advertentie geschreven had, ons de feiten uiteengezet had, en de politie was zoo verstandig onmiddellijk de remboursgelden in beslag te nemen. Deze zijn dus niet (of slechts ten deelei in t bezit van R. gekomen, die kort daarna wegens oplichting is aangehouden. Er blij ken honderden slachtoffers te zijn. De po litie deelt nog mede. dat een andere on derneming. de „Avico" zich aan vrijwel gelijke practljken schuldig maakt. o FELLE BRAND TE LOON. Neem een bij Gevatte Kou, Griep, Influenza, Koorts, Onbehaaglijkheid enz. 8437 (lngez. Med.) LASSCHER GEDOOD TE HENGELO. Krachtig ingrijpen van de Asser brandweer voorkomt catastrophe. Te Loon bij Assen heeft gistermiddag een felle brand gewoed, welke aange wakkerd door den krachtigen wind zeer noodlottige gevolgen had kunnen hebben, doch waarbij dank zij het krachtige optre den van de Asser brandweer, de schade beperkt is gebleven tot één boerderij, een hooischelf en een landbouwschuur. terwijl lichte brand- en waterschade aan eenige andere woningen werd aangericht. Omstreeks twaalf uur gistermiddag brak brand uit ln de woning van den landbou wer J. Smeenge te Loon. De vtouw des huizes was bezig met koken ln het z.g. „kook-hok", toen plotseling door een felle windvlaag de vlammen uitsloegen. In een ommezien stond het hok in lich ter laaie. De pogingen van de vrouw om abn brand met een emmer water te blus- schen bleven zonder resultaat. In korten tijd was de boerderij één vuurzee, waaruit slechts eenig huisraad gered kon worden. Door den hevigen wind sloeg het vuur over naar een hooischelf aan de overzijde van den weg, toebehoorende aan H. Zuid. Ook deze berg was in een oogwenk geheel een prooi der vlammen geworden. Dit lot onderging eveneens een landbouwschuur van den landbouwer Ratering. Inmiddels was echter de Asser brandweer gearriveerd. Deze wist de boerderijen van de families Mennega en Ratering. welke reeds hadden vlam gevat door krachtig ingrijpen te be houden. Toch waaide een felle vonken regen naar het ongeveer 200 Meter verder gelegen winkelhuis van de wed. Aling toe, dat eveneens vlam vatte. Ook hier greep de Asser brandweer met succes ln. Tenslotte dreigden ook de boerderijen van de land bouwers Bimolt en Hingstman in brand te geraken, doch ook hier weer kon de brand weer het vuur in de kiem smoren. Behalve groote materleele schade, die door verzeke ring gedekt wordt, kwamen in de boerderij van Smeenge een hond en een paar var kens in de vlammen om. Om drie uur was men het vuur vrijwel meester. Deksel van benzineketel gesprongen. Gisteravond te ongeveer halfzes ls te Hengelo in de machinefabriek van gebr. J en I. ten Cate een ongeluk met doode- lijken afloop gebeurd. Een ongehuwde 38- jarige arbeider, afkomstig uit Rotterdam, die reeds eenige jaren bij de firma werk zaam was. moest een gescheurde ketel van een benzine-tankwagen lasschen. Tevoren waren de noodige voorzorgen genomen om de nog aanwezige benzine uit den ketel te verwijderen. Toch ontwikkelden zich door de hitte van het electrlsche laschapparaat nog zooveel gassen, dat er groote spanning in den ketel ontstond. Onverwacht sprong het deksel er af en tengevolge van den luchtdruk werd de lasscher tegen een muur geslingerd en ernstig gewond. Hij werd per brancard naar het Algemeen Ziekenhuis te Almelo vervoerd, waar hij een uur later overleed. (Hbld.) o SMOKKELARIJ VAN WAPENS EN MUNITIE! Het is aan de marechaussee te Papen- diecht in samenwerking met de plaatse lijke recherches te Rotterdam en Amster dam gelukt een smokkelaffaire in vuur wapenen en munitie, die in de gemeente Sliedrecht haar oorsprong had gevonden, tot klaarheid te brengen. Sedert geruimen tijd was het den In specteur van politie te Sliedrecht bekend, dat een inwoner uit deze gemeente de hand daarin moest hebben. Hij wendde zich tot de maréchaussee om de gangen van dien persoon na te gaan, hetgeen is geschied. Het bleek de politie, dat hij in connectie stond met een te Amsterdam wonenden B., die ook weer handlangers had. Aanvankelijk meende de politie, dat de uit Sliedrecht afkomstige wapenen via het overzetveer AlblasserdamRidderkerk naar Rotterdam en verder werden vervoerd, zoodat speciale aandacht aan dat overzet- I veer werd besteed. De politie kwam er achter, dat er te Rotterdam een afleve ring van wapenen en munitie zou plaats hebben. Er kon juist bijtijds worden inge grepen, zoodat wapenen en munitie ln be slag werden genomen. Het verdere onderzoek leidde naar Am sterdam, waar eveneens een onderzoek werd ingesteld, hetgeen tot resultaat had, dat bij een complotgenoot van B. eveneens een aanzienlijk aantal wapenen en patro nen is opgespoord en ln beslag genomen. Vermoedelijk is alles uit België Nederland binnengesmokkeld. „Vad." DADER VAN INBRAKENSERIE IN DEN ACHTERHOEK GEARRESTEERD. Reeds 23 diefstallen bekend. De politie te Gorssel heeft in samenwer king met de rijkspolitie gearresteerd en naar het Huis van Bewaring te Zutfen overgebracht een zekeren G. van U.. die verschillende inbraken op zijn kerfstok heeft. o.a. een ln het postkantoor te Warns- veld. waarbij een bedrag van plm. f. 500 werd gestolen en een te Eefde (gem. Gors sel I, waarbij slechts een klein bedrag ver mist werd. De 26-jarige inbreker heeft nu reeds bekend, niet minder dan 23 inbraken op zijn geweten te hebben. Gemeente-veldwachter Volkerink uit Gorssel ontmoette eergisteren nabij het Hassink te Epse een keurig gekleed jong- mensch. Hij vermoedde terstond, te doen te hebben met den dader van een groote serie inbraken. Hij waarschuwde den rijks veldwachter en samen togen zij er op uit om den man. die op een splinternieuw rij wiel reed. aan te houden. De arrestant bleek in het bezit te zijn van zestien pand briefjes van de Bank van Leening te Arn hem. waarop diverse goederen stonden vermeld. Na een streng verhoor bekende U. al spoedig, een reeks van 23 inbraken te hebben gepleegd in den Gelderschen Ach terhoek, in Deventer, Zutfen en andere plaatsen. Zijn operaties strekten zich uit tot kerken, fabrieken en andere gebouwen. Zaterdagnacht had hit nog een bezoek gebracht aan het gerechtsgebouw te Zut fen. De inbreker wordt thans ter confron tatie en ter opheldering der inbraken naar de verschillende plaatsen gezonden. Thans vertoefde hij te Deventer. De aangehoudene Ls vroeger een tijdlang verpleegd in de stichting Mettray tc Eefde en kwam later ir V-rnhuizen terecht. Thans was hij zwer vende en verbleef in de bosschen van Gorssel. om des nachts zijn slag te slaan. De beide politiemannen hebben met de aanhouding van dezen inbreker een goede vangst gedaan. (Tel.) o TWEE JONGENS UIT ZEE GERED. Gistermiddag te ongeveer 2 uur. zijn bij golfbreter 26 in Kijkduin 2 jongens van 15 jaar. die zich te ver ln zee hadden ge- wai-.d en in levensgevaar verkeerden, door twee leden van de Haagsche reddingsbri gade gered en behouden aan het strand gebracht. BOERDERIJBRAND TE WOUW. Gistermorgen is brand uitgebroken in de kapitale boerderij van den heer M. van Oers, in de Groote Spellestraat te Wouw. Een nieuwe schuur met stalling brandde tot den grond af. Door krachtig werken wist de brandweer het woonhuis en een tweetal in de omgeving gelegen boerderijen te behouden. Drie vaarzen kwamen in de vlammen om. en verschillende landbouw werktuigen gingen verloren. Vermoedelijk is hooibroei de oorzaak van den brand. Verzekering dekt de schade. BUITENLANDSCH GEMENGD. WINDHOOS LANGS DE KUST VAN ESTLAND. Langs de Estlandsche kust heeft een hevige windhoos gewoed. Tal van schepen zonken, verscheidene personen verdron ken, terwijl een groot aantal menschen tegen den grond werd gesmakt en daarbij ernstige verwondingen opliep. Van tal van gebouwen werden de daken weggerukt. De schade ls aanzienlijk. HET MIJNONGELUK TE BOCHUM. Gistermiddag is men er te Bochum in geslaagd met stoffelijk overschot van nog een verongelukten mijnwerker te bergen, zoodat het totaal aantal slachtoffers tot 20 gestegen is. De teraardebestelling der verongelukten zal vermoedelijk Donder dagmiddag geschieden. ONSCHULD TIJDIG AAN HET LICHT GEKOMEN. De arbeider Guy Lagley ls, nadat hij drie jaren lang in de doodencel van de strafgevangenis van Noord Carolina (Ver. St.) was opgesloten geweest, in afwachting der terechtstelling, door den gouverneur van den Staat begenadigd, daar zijn on schuld ls komen vast te staan. De man was er van beschuldigd, medeplichtig te zijn geweest aan moord en was deswege ter dood veroordeeld. 25 minuten voor het doodvonnis zou worden voltrokken, is zijn onschuld komen vast te staan. In deze drie jaar heeft Lagley 22 mede gevangenen naar den electrischen stoel zien gaan. INGENIEUR BIENVENUE. t In den ouderdom van 86 jaar is te Parijs overleden ing. Fulgeneo Bienvenue, inspec teur-generaal va t den Waterstaat en hoofd inspecteur der Metropolitan', van den be kenden Parijschen ondergrond-spoorweg. Ingenieur Bienvenue, die wel de vader van de Metro genoemd wordt, was de uitvinder en oprichter van de bekende „Metro" te Parijs. Op 10 Juli 1900 werd de eerste onder- grondsche lijn Porte VincennesPorte Mail lot voor het gebruik door hem geopend. De snelheid bedroeg toen 20 K M. per uur, nu 60 K.M. en binnenkort.... 80 K.M. Na de voltooiing van alle lijnen onder Pa; ijs zal de lengte 194 K.M beslaan. Met 4 treinen begonnen, doen nu geregeld 150 treinen per dag dienst en vervoeren dan te zamen 3 mlllioen reizigers. Autobus tegen tram gereden. Te Haarlem is gistermiddag op het Hout plein een autobus uit Brussel, waarmede een gezelschap Franschen, Engelschen en Bel gen een rondrit door ons land maakte, aan gereden door een z.g. Leidsche tram der N.Z.H.T.M., komende uit de richting Heem stede. De bus werd aan de achterzijde gegrepen en de inzittenden werden door elkaar ge worpen. Zes hunner bleken gewond te zijn en werden naar de Mariastichting overge bracht. Daar constateerde men, dat de 55- jarige heer P. Lemaire uit Parijs en zijn zuster inwendige kneuzingen hadden opge- loopen, zoodat zij ter verpleging moesten worden opgenomen. De gids van het gezel schap. de heer Tab, uit Anderlecht, had een rib gekneusd, maar kon. evenals de overige gewonden, die slechts lichte kwetsuren hadden gekregen, weer spoedig het zieken huis verlaten. Per trein ls het gezelschap naar Brussel teruggekeerd. De politie heeft de autobus ln beslag ge nomen, omdat de voetrem niet in orde bleek te zijn. De chauffeur verklaarde, dat het defect door de botsing was ontstaan. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De chauf feur maakte meermalen reizen naar ons land en was met de verkeerssiutatie ter plaatse bekend. Tegen een vrachtauto geloopen. Gisteravond om kwart over zes is op den Gustoweg te Rotterdam de 59-jarige gepen- sionneerde tramconducteur A J. Bierensuit de Puntstraat door een van den Schiedam- scheweg komende vrachtauto, bestuurd door C. G., aangereden. De man stak on achtzaam. met gebogen hoofd de straat over en liep tegen de linkerlantaarn van de auto op. Hij werd tegen de straat geslingerd en kreeg een ernstige schedelbreuk. Hij was nagenoeg op slag dood. Het gevaarlijke „snijden". Gistermiddag heeft nabij het pompsta tion aan den Hoogenweg te Amersfoort een aanrijding plaats gehad. Uit de richting Amersfoort naderden twee personenauto's. De achterste wagen passeerde den eerste, doch haalde daarbij niet genoeg naar links uit, met het gevolg, dat diens rechter ach- ternaafdop het linkervoorwiel van den ge- passeerden wagen raakte. De bestuurder van deze auto, zekere S. uit Apeldoorn, ver loor de macht over zijn stuur, waardoor de wagen begon te slingeren en met het ach terste gedeelte tegen een boom sloeg. Ver volgens vloog de wagen naar links en sloeg over den kop. Voorbijgangers en personeel van het pompstation verleenden onmiddellijk hulp. De bestuurder van de verongelukte auto bekwam een diepe hoofdwonde, terwijl de overige inzittenden, de heer V. en de 27-ja- rige H„ beiden uit 's Gravenhage. eveneens werden gewond. Laatstgenoemde liep een zeer diepe hoofdwonde, een hersenschud ding, een nierbloeding en andere ernstige inwendige kneuzingen op. De heer V. be kwam schaafwonden aan zijn elleboog. Per ziekenauto werd de heer H. naar het St. Elisabethziekenhuis te Amersfoort ver voerd. De bestuurder, die de aanrijding veroor zaakte, is een inwoner uit Hilversum. Te gen hem is proces-verbaal opgemaakt. De gewonde Hagenaars waren met den Apel- doornschen chauffeur meegereden van Amersfoort op weg naar Apeldoorn, Nederlandsche auto op Belgische gendarmes ingereden. Gisteren heeft zich onder de gemeente Wavre in België, een gecompliceerd auto ongeluk voorgedaan. De heer Dehalloy, wo nende te Yvoer. keerde met zijn auto uit Brussel huiswaarts, toen hij nabij het z.g. Bois du Prussien op het gebied van Wavre in aanrijding kwam met een autobus, welke uit de tegenovergestelde richting kwam en trachtte den wagen van den heer Dehalloy nog te paeseeren. De schok was zeer hevig en de heer Dehalloy werd zwaar gewond. Vijf inzittenden van de autobus, die van een tocht naar de Pyreneeën terugkeerde, wer den licht gewond. Gendarmes waren spoedig ter plaatse en namen de noodige maatrege len voor de verzorging der gewonden en het vrijmaken van den weg. Terwijl zij hiermede bezig waren, naderde in groote vaart de Nederlandsche auto van den heer B„ oud 66 Jaar en wonende te Breda, die zelf zijn wagen stuurde. Hij reed op den groep in, tengevolge waarvan twee gendarmes vrij ernstig werden gewond en drie andere personen eveneens betrekkelijk zware verwondingen bekwamen. In allerijl moesten de gekwetsten naar het ziekenhuis worden vervoerd. De heer B. verklaarde, dat hij de door de gendarmes gegeven teekens niet heeft opge merkt en daarom is doorgereden, welke ver klaring alleszins aannemelijk schijnt te zijn, aangezien na onderzoek zou zijn gebleken, dat een andere auto voor hem uitreed, welke het hem onmogelijk maakte even- tueele teekens waar te nemen. Zes gewonden bij Staphorst. Gisteravond omstreeks negen uur zijn op den Rijksstraatweg tusschen Meppel en Staphorst twee personenauto's in volle vaart tegen elkaar gereden, waarbij de zes inzit tenden werden gewond. Vier hunner, twee echtparen uit Jelsum (Fr.) moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Het was zeer druk op den weg toen het ongeluk gebeurde. Een der beide wagens, welke bestuurd werd door den heer D. J. Twljnstra en waarin verder zaten diens vrouw en het echtpaar Bonnema, allen uit Jelsum het gezelschap keerde van de ten toonstelling „Het volle profijt" uit Enschedé naar huis terug maakte zich op een ge geven moment los uit de rijdende file om de voorste auto daarvan te passeeren. Van den anderen kant naderde toen in volle vaart een tegenligger, waarin zich het echt paar Hartman uit Zwolle bevond. De heer Twljnstra had dezen wagen niet zien aan komen. met het gevolg, dat de voertuigen met een geweldigen klap tegen elkaar vlo gen. Van alle kanten kwamen menschen toe- loopen. die er met groote moeite in slaagden de inzittenden uit de wrakstukken der ver nielde wagens te bevrijden. ZIJ bleken allen gewond te zijn en men legde hen op den berm van den weg, ln afwachting van ge neeskundige hulp. Deze werd spoedig ver leend door dokter Berghauser Pont en wijk zuster Timmermans uit Staphorst. Het bleek, dat de vier Friezen een vrij ernstige hersenschudding hadden bekomen. Zij zijn met ziekenauto's uit Zwolle en Mep pel naar het Sophia-zlekenhuls te Zwolle vervoerd. Verder had de heer Hartman een bloe dende wonde aan het hoofd en zijn vrouw een lichte hersenschudding gekregen. Zij zijn naar hun woning overgebracht. Auto te water geraakt. Op den weg van Weesp naar Muiden ls bij Muiden een auto, bestuurd door C. uit Baarn, bij het passeeren van een andere auto. op den smallen weg in den berm weg gezakt, gekanteld en in de sloot terecht ge komen De 4 inzittenden konden gered worden. Motor tegen een hek gebotst. Gisteravond wilde de 20-Jarlge de B. uit Oss. die dezer dagen voor een zacht prijsje een motorrijwiel had gekocht, het vehikel probeeren, aldus de N. R. Crt. Hij reed daar toe met een duopassagier, zijn vriend K. met groote snelheid de Floraliastraat uit, waar na hij de Molenstraat trachtte ln te slaan. De motorrijder verloor in de bocht de macht over het stuur en botste in volle vaart te gen een ijzeren hek van het café Verhallen aldaar. De motor was echter nog niet tot stilstand gekomen en botste ten tweede male tegen den gevel van genoemd café op. Belde berijders werden tegen den grond ge slagen en liepen huid- en schaafwonden op. Het motorrijwiel werd geheel vernield, ter wijl aan het café eveneens schade werd aangericht. Bij politie-onderzoek bleek, dat de jeugdige motorrijders geen van belden in het bezit waren van een rijbewijs. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. Plotseling den weg overgestoken. Te Oostburg ls, volgens de „Tel.", een meisje, dat zich per fiets door een vracht auto liet trekken, toen zij plotseling naar het rijwielpad wilde oversteken, door een achterop komende vrachtauto overreden en gedood. Tegen een verkeerspaaltje gereden. Gisteravond omstreeks 12 uur ls de 20-Ja- rige S. P. uit Rotterdam, die op zijn motor op den Rijswijkscheweg te Den Haag reed, tegen een verkeerspaaltje gebotst. Hij ge raakte daarbij zijn stuur kwijt en reed mej. J. K. uit Amsterdam, die zich daar per rij wiel bevond, aan. Mej. K. bekwam verschil lende verwondingen en moest in het zieken huis aan den Zuidwal worden opgenomen. GEBOREN Maria Sara, d. van J. J. Klink en S Kramers. Pieter, z. v. J. G. Kroesemeljer en G d. Nat Geertruida Hermina Cornelia v. G. C. Heemskerk en M. B. v. d. Hulst' Irmgart, d. v. K. E. W. Bob en A. E. ztm mer Abraham, z. v. A. v. Wijk en M de Groot Grietje, d. v. L. Schuuring e N. M. Bos Pieter, z. v. J H. A. Broer e C. A. v. Veen Petrus Johannes Ther sia, z. v. P. A. den Haan en A. C. Voorn Christina, d. v. K. Kamping en J. c. Idenburg Geesinus, z. v. H. Hoogevee en A. Moes Alex Wilhelmus, z. v, W. v. Puffelen en M. A. v. Hasenbroek j hanna Petronella, d. v. J. Holleman en V. Kooten Tonny, z. v. C. W. v. Zijp W. S. E. Nasveld Gerard Jan, z. v. G. M. Aalbersberg en C Visser Catharin d. v. W. F. Staffeleu en M. M. v. d. Bur ONDERTROUWD: P. W. Oosterlee jm. 26 j. en V. M. Ke jd. 25 j. GEHUWD. G. Abrahamsen, Jm. en J. R. de Bin jd. J. J. Buis Jm. en J. Dijt, jd. J E. Aalders, jm. en E. M. A. van Deene, OVERLEDEN. G. Kuiper-Butterman. vrouw, 64 jaar C. J. Erades, ongeh. vrouw, 73 jaar Iding, ongeh. vrouw, 89 jaar. G. C. J. Boogaards z„ 3 w. J. Kerkvli wedn. 61 J. E. Alblas-v. d. Laan vr., jaar. GEVESTIGD. N. Aaldijk, dienstb., H. Rijndijk 27 0 v. d. Bersselaar, dienstb., Hoogstraat 5 E. Egberts, smid. Leeuwerikstraat 12 C. v. Ewljk, forceur, Steenstraat 34 N J. J. Goddljn, Witte Singel 101a E. HeU mans-Gravekamp, De Genestetstraat 10" P. B. Groenveld, slager. Haarlemmer straat 268 A Grolleman, dienstbod" Witte Singel 72 N. Chr. Hanrath. leerar vakschool. Noordelnde 50 K. H. Heerom en fam., Roodboiststraat 21 A. J. Hooft van Huijsduijnen en fam„ B" Rozeboomstraat 29 W. J. Huijbers, Cafétaria, Haven 16a J. C. Jansen e fam., slager. De Genestetstraat 10 W K. v. Katwijk, schildersknecht. Janvossen steeg 48 J. A. Lanz en fam., Plantsoe 53 R. A. v. d. Liefde en fam., directeu Minnehuis, Kaarsenmakersstraat 7 P F. v. Loon en fam.. Seringenstraat 21a W. A. Mac Wood cn fam.. Oegstgeesterlaa 32 J. C. v. d. MeiJ, dienstbode, N. Rij 59 E. J. C. Nleuwland, dienstbode, P. J Blokstraat 47 Ch. A v. Ophuijsen e" fam.. Witte Rozenstraat 4a M. Overvliet St. Jacobsgracht 22 J. P. A M. Sjardljn Peute, Langebrug 14 J. E. Phaff, Groen hovenstnaat 2 E. Recknagel, dienstbode Zoeterw. singel 21 N. J. Rowaan en fam comm. redacteur gem. secr., H. de Groot straat 8 H. Rozie, buffetjuffrouw, Hee rensteeg 21 A. G. de Ruiter en fam apoth. ass., Utr. Jaagpad 82a W. M Schuil, Hooigracht 92 A. F. Sibels dienstbode, Plantsoen 53 B. Soppe, R.K. priester, Haarl. straat 104/106 M. B. Tempelman, onderwijzeres, Pelikaanstraa 1 C. Versteeg en fam., slager. Hooigracht 79 J. Visser, verpleegster. Hoogl. Kerk- koorsteeg 14 S. v. d. Vliet, Stations* 29 H. v. d. Voet, bloemist, Haarlemmer straat 15 E. A. E. Binnendijk-Ziihls- dorff. R. Vlsscherstraat 55 G. van Zuil' len, Vrouwensbeeg 6. VERTROKKEN: LEIDSCHE JEUGDLUCÏITVAARTCLUB. Gisteravond hield bovengenoemde ver- eeniging in het clubgebouw achter de Am bachtschool aan den Haagweg haar eerste vergadering in dit seizoen. De voorzitter opende deze vergadering met een hartelijk woord tot de leden, waar in hij o.a. één en ander over het a.s. club- programma vertelde. Nadat de notulen gelezen en goedgekeurd waren, ging men over tot de verkiezing van penningmeester en secretaris. M. J. v. Schaijck. Da Costastr. 9 alhier, werd secretaris en J. Boma, Emmalaan 58, Oegstgeest, penningmeester. Dank werd gebracht aan den afgetreden secretaris Zeelt, voor alle diensten die hij in 't belang der vereeniglng verricht heeft. PLANNEN VOOR EEN REUZEN- VLIEGBOOT. Schuyler Klelnhans, de chef-ontwerper van de „Douglas Aircraft Company", die eenige der snelste vliegtuigen van de Amerikaansche luchtvloot heeft ont worpen, heeft een plan uitgewerkt voor het bouwen van een reusachtige vllegboot met afmetingen als van een normalen kruiser. In een exposé voor de leden van het luchtvaart-instituut te San Francisco heeft Klelnhans verklaard, dat de kosten voor zoo'n vliegboot ongeveer vier mlllioen pond sterling zouden bedragen, maar dat zijn vliegboot dan ook de afstand Liver poolNew-York ln elf uur zou kunnen af leggen. Het bouwen van deze vllegboot zou, bij onafgebroken werken, vier Jaar duren. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen te zes uur ls het K.L.M.- vliegtulg „Edelvalk" van Schiphol naar Indië vertrokken. Zes personen hebben geboekt, t.w.: 1. Amsterdam-Jodhpuhr, 1 Amsterdam-Cairo, twee Amsterdam-Karachi. 1 Caïro-Batavia en 1 passagier Rangoon-Singapore. Het toestel vervoert 196 KG. briefpost 3 K G. pakketpost en 163 K G. vracht. Nadat de „Edelvalk" te Halle-Leipzlg was geland vertrok het vandaar om 8.45 uur, na 128 K.G. post bijgeladen te hebben, M. S. v. Altena, Zuilen, Sw. v. Zuljlenw. 92 J. E. Amptmeijer, Haag, Zuidwal 83 J. Baljet en fam.. Zaandam. Skagerak 28o F. A. v. Beest en fam.. Utrecht, Balije laan 49 H. B. M. Bertelink, Hengelo (OJ, Wllbertstr. 47 M. Boone, Oegstgeest, Ter- weeweg 78 M. Brittijn, Delft, Verversdijl! 122a N. Broertjes, Apeldoorn, N. Engweg 5 J. H. J. Bijster, Voorschoten. Leidsche- weg 210 C. Alt—Dee, Haag, Viaductweg 31 M. J. Dersjant, Haag, de Moucheronstr. 12 F. W. v. Deventer en fam., Haag, West einde 331 J. C. Drabbe. Velsen, Kanaal straat 69 M. CarreeDreef, Haag, W- rentzplein 82 G. J. Ebblnk, Haag, Java- straat 64 C. J. W. Gimbrére, Amsterdam, A. Boersstr. 31 J. Groenendijk, Wasse- naar, Burcvhtstr. 2 M. I. G. Grünow, Rijs wijk, Lijsterbeslaan 6 G. J. v. d. Haw, Gorinchem, Groenmarkt 6 G. Hocnter, Duisburg, Wasgaustr. 20 J. H. v. d Hoek. Haarlem, v. Dortstr. 26 J. S. Bish—van Hogezand, Haag, Heemskerkstr. 32 I. Houck, Deventer, Brinkpoortstr. 28 Ra den Koestomo en fam., Batavia Swan Ik Koo, Oegstgeest, Juffermansstr. 31 d. Laarse, Oegstgeest, Emmalaan 3 A. J- H. Laurs, Keboeloesan C. N. J. Oegstgeest, Geversstr. 47a J. R. c- d. Linde, Haag, Ericalaan 3 J. M- v. o. Linden, Haag, Kritzingerstr. 144 N. LJ'- vers, Haarlem, Leidschevaart 110 A. Ma ten en fam., Gorssel, Kapperallee J- Mesker, Haag, Marconistr. 100 B. jj- Meijer, Dordrecht, Oranjelaan 63 E. Molt, Amsterdam, Zomerdljkstr. 41 J- Plas, Schiedam, Stadh.-laan 31 W. R30 1 Woubrugge, Noordeinde B 167 M BurgRos, Oegstgeest, Valkenb. weg -r A. L. Schelling, Hlllegersberg, Nachtegaal'- 16 J. G. J. Wiethoff—Schepers. Amster dam, Kinderdijkstr. 69II W. C. H. SchUk- king. Utrecht, Mauritsstr. 90 Segaar, Voorschoten, Papelaan 94 J- Simons. Naarden, Amersf. straatweg A. Tobrmonova, Oegsteeest. Nassaulaan H. M. Verkerk. Alphen a. d. Rijn, hoek 43 M. E. Jonker—Westerveld, Baas- P. Gabriëlstr. 134 A. Wittebol, ZaanOam, Nagouwbrug W. H. Zaaijer, Amsteroan, Z. Amstellaan 104. 52 C. S. te L. De Nederiandsche JM* uitg. N.V Ultg. Mij. AE. E. KlUW" Deventer, geïll. weekblad, abonn. v* halfjaar f. 4.50. 2—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10