LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 1 September 1936 'n Barstende Hoofdpijn AGENDA. BENOEMINGEN EN ONTSLAG. In verscheidene commissies zijn herbe noeminzen noodle waarvoor de aftreden den allen als eerste worden voorgedragen. HAARLEMMERMEER. Koninginnefeest te Vijfhuizen. Met verwijzing naar de missives van de Directrice van de Hoogere Burgerschool voor Meisjes en den Directeur van de Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cur sus. betreffende de aanstelling van tijde lijke leerkrachten, geven B en W. in over weging: a aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes te benoemen: 1. voor den duur van den cursus 1936— 1937 tot tijdelijk leeraar in het lljntee- kenen J. H. Wattez en tot tijdelijk leerares In het Duitsch mej. dr. A. Dijksterhuis; 2. tot wederoDZeggens. doch uiterlijk tot de Kerstvacantie 1936. tot tlidelljk leerares in de wis- en natuurkunde mej Dra. A. Hiemstra. tot tijdelijk leerares in de na tuurkunde. mechanica en cosmografie mej. Dra A. P Keesom en tot tijdelijk leerares in de wiskunde mej. L. J. M Tummers; b. aan de Hoogere Burgerschool met vijf jarigen cursus te benoemen: 1. voor den duur van den cursus 1936— 1937. tot tijdelijk leeraar in de wiskunde Ir A A Lagaay en tot tijdelijk leeraar in het Engelsch J. H Zorn: 2. tot en met 31 December 1936 tot tijde lijk leerares in het Duitsch mej. L. C. J. Wery. Ter voorloooige voorziening in de vaca ture van onderwijzeres, welke ten zevolge van het aan mej. J. J. G. Bruintjes ver leend ontslag ontstond aan de school voor buitengewoon lager onderwijs, werd door B. en W mej. H. M. KaoteUn met ingang van 1 December 1935. aan die school be noemd tot tijdelijk onderwijzeres voor een proeftijd, loopende tot en met 31 Augustus a.s.. welke proeftijd nader is verlengd tot de in September a.s. te houden vergadering van den raad. Het tljdelitk karakter van deze aanstelling hield verband met de om standigheid. dat mei Kapteijn niet in het bezit was van de akte voor handenarbeid. Deze acte is nu verkregen. Tegen inwilliging van het verzoek van den heer J. A. van Hamel, om ontslag als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, bestaat bij B. en W geenerlei bezwaar. NIEUWE GELDLEENINGEN. De gemeente ontving wederom aanbie dingen van een vaste eeldleening, n.l. van den heer W. J van Kregten voor een geld- leening bij de Nationale Levensverzekering- Bank N V. van f500.000 en van de Indische Pensioenfondsen voor een eeldleening van f750.000 bij die instelling, beide tegen een rente van 41/4 per iaar, parikoers en met een looptijd van 35 jaren. Aangezien het zoowel met het oog op de kasnositie. als in verband met de a.s. af lossing van de 5-jarige 5 geldleening van. f 2.000.000 gewenscht is eveneens van deze aanbiedingen, die ook overigens aan nemelijk zijn. gebruik te maken, geven B. en W. in overeenstemming met het advies van de Commissie van Financiën, in over weging deze leeningen aan te gaan. DE SIGARENFABRIEK VAN DE FIRMA WUTENBURG. Bii raadsbesluit van 13 Juli j.l. werd van de N.V. de Leidsche Katoen Maatschappij aangekocht het fabriekscomplex, gelegen tusschen de Heerengracht en de Zijlsingel- gracht. Reeds spoedig daarna kwam van de firma A. H. J. Wijtenburg. alhier, een ver zoek In, om het tot dit complex behoorende fabrieksgebouw aan de Zlilsingelgracht met het biibehoorend terrein, alsmede gedeel ten water van de Binnenvestgracht van de gemeente te mogen koopen Het is de be doeling van adressante in het pand haar sigarenfabriek te vestigen. Aangezien ook met de handhaving var. dit fabrieksgebouw een behoorllike sanee ring van deze stadsbuurt mogelijk blijft, en het voor de gemeente van belang is het behoud van deze industrie binnen haar grenzen te verzekeren, waren B. en W met de Com. van Fabricage en Financiën van oordeel, dat tegen verkoop geen bezwaar moest worden gemaakt. Voorts waren zij met die Commissies van meening. dat uit hoofde van dat belang genoegen kon wor den genomen met een koonsom. gelijk aan het gedeelte van den aankoopprijs dat ge acht moest worden op dit fabrieksgebouw te drukken, zijnde rond f. 25.000 Over dezen prijs werd met de firma, na vele onderhandelingen overeenstemming bereikt, alsmede over de aan den verkoon te verbinden voorwaarden Het te verkoopen gedeelte van de Bin nenvestgracht zal op kosten van de ge meente worden gedempt, teneinde het fa brieksgebouw een uitgang te verschaffen naar de Groenesteeg en naar de ten noor den van het pand geproiecteerde straat. Deze demping zal plaats vinden gelijktijdig met den aanleg van de geprojecteerde straat met brug over den Zijlsingel. In af wachting van de totstandkoming van deze werken, zullen ingevolge de voorwaarden eer.ige tijdelijke voorzieningen, ook ten aar.zien van den toegang tot de fabriek, worden getroffen. VERWEER DER GEMEENTE. De weduwe A H. van der GeerHoger- vorst en de weduwe C. van RijnVerbrug- gën hebben tegen de gemeente bij de ar rondissementsrechtbank te 's Gravenhage ieder afzonderlijk een vordering Ingesteld tot betaling van f 7.28. resp. f. 6.92 per week wegens het overlijden harer echtgenooten en wel van den dag van overlijden dezer echtgenooten op 30 November 1935 af. althans van den dag der dagvaarding (8 Augustus 1936) af Naar de steUine der gelijkluidende dagvaardingen zou het ongeval, waarbij haar echtgenooten om het leven zUn gekomen het omval len van een muur bii het sloonen van het aan de gemeente In eigendom toebehoo- rende oerceel hoek Lange Paradijssteeg- Oude Vest. alhier, door den aannemer D M. van Steenbergen te Almelo het ge volg zijn geweest van verzuim van onder houd of gebrek aan Inrichting van de om gevallen muur. B. en W. merken op. dat krachtens de Ongevallenwet de weduwe van der Geer en haar kind f. 13.31 per week en de weduwe van Rlin en haar kinderen f. 17.61 De inwoners van Vijfhuizen en omgeving hebben den verjaardag van H. M. dc Ko- ningin op waardige wijze gevierd. Het weer liet zich telkens wel dreigend aanzien, doch heeft zich den geheelen dag best gehou den. hetgeen vooral voor de kinderen, die reeds dagen te voren verlangend naar he' feest hadden uitgezien, een voorrecht was. Nadat de kinderen van de verschillende scholen zich op het terrein van de open bare school hadden opgesteld, werd een optocht door het dorp gehouden, die veler belangstelling trok. Daarna ging het naar het feestterrein van den heer Gehereis aan den Spieringweg waar de kinderspelen werden gehouden. Te ongeveer 2 uur vin gen de volksspelen aan Ringsteken, ficts- rijden. balwerpen, tonsteken. autoped-, hoepel- en schietwedstrijd. Ook deze spe len hadden een vlot en aangenaam ver loop en hebben den bezoekers genotvolle uren verschaft 's Avonds was er een lam pion-optocht. die een fantastischen aan blik opleverde en waarbij de prettige stem ming. die er den geheelen dag had ge- heerscht, niet verloren ging. Voor de niet- beschadigde lampions, die na afloop van den optocht werden ingeleverd, werden nummers uitgereikt, die recht gaven op deelname aan een verloting. Het Oranje-comité en verder allen die op eenigerlei wijze aan het welslagen van dit Koninginnefeest hebben medegewerkt, kunnen met groote voldoening op dezen dag terugzien. HILLEGOM. Koninginnefeest. De koninginedag is hier gevierd door de kinderen van enkele scholen. Die van de School met den Bijbel en van de Juliana- school maakten gezamenlijk een optocht door de gemeente Zij hebben liederen ge zongen en zijn in de scholen onthaald. Ook de kinderen van dc kleuterscholen deden mee aan dc pret. 's Morgens is een gramofoon-concert van den toren gegeven door de Radio Cen'rale Er is drukker gevlagd dan in voorgaande jaren. De Chr. Oranjevereen. alhier hield een samenkomst in de Ned. Herv. Kerk, weike geheel bezet was. De voorz. sprak een ope ningswoord, waarna as. Fokkema uit Am stelveen het gebed uitsprak. De Chr. Zangver. ..Zingt den Heer'' zong onder lei ding van den heer Visser. Na de feestrede was er weer zang en orgelspel met trom pet. terwijl de secretaris alle medewerken den bedankte. Ds. Fokkema sloot met dankgebed. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Harmonie maakte een muzikale rondwandeling door het dorp. waarbij een collecte gehouden werd door de Oranje- vereeniging ten bate van de kas. Deze col lecte heeft f. 56.58 opgebracht. KATWIJK AAN ZEE. Herdenkingsavond in de Nieuwe Kerk. Het bestuur van de Oranjevereeniging had dit jaar besloten om op den avond van den verjaardag van HM. de Koningin een spreekbeurt te laten vervullen in de Nieu we Kerk. Het had daartoe uitgenoodigd ds. K. H. E Gravemeijer. Herv. predikant te 's Gravenhage. die een feestrede zou hou den met als onderwerp „Rondom den Troon" Het groote kerkgebouw vulde zich met vele belangstellenden. Aanwezig waren de burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop; de waarn. gemeentesecretaris J. A. Collette, wethouder J. Dubbeldam; de pre dikanten R P. A. Rutgers, P. Pras. F. J. Broeyer. Warmolts van Katwijk a/d. Rijn, kerkvoogd H. Parlevliet, inspecteur van politie mr. R. Warmoltz en eenige raads leden. Medewerking verleende de Chr Zangver- eeniging „Hallelujah'' directeur de heer P. Rook uit Leiden. De heer Nic. van Beelen bespeelde van halfacht tot acht uur het kerkorgel, waar bij hij verschillende Vaderlandsche liederen ten gehoore bracht. Eerst beklom ds. Rutgers den kansel en liet zingen Ps. 68 10, waarna ..Hallelujah' zong ..Wilt heden nu treden" en ..Bede voor het Vaderland". In zijn openingswoord zei ds. Rutgers, dat hij aan het vriendelijke verzoek van de Oranjevereeniging gaarne gehoor heeft ge geven en dat hij verheugd was, dat zoo velen aanwezig waren. Hij sprak woorden van welkom tot den burgemeester en den wethouder. De Oranje vereen, heeft in haar 25-jarig bestaan de liefde voor Oranje aangewakkerd en ver levendigd. Dat als eerste punt op het pro gramma staat een dienst in de kerk is wel zeer mooi. Onder de jongere menschen zul len er velen zijn, die het programma van Woensdag as. mooier vinden Als het op waardige wijze gevierd wordt is er geen bezwaar tegen. Spr. heeft een enkel be zwaar en heeft daar ook over gesproken met den kerkeraad. n.l. dat hij het diep betreurd, dat het programma als vorige jaren beëindigd wordt met het afsteken van het vuurwerk en dat dan het concert wordt voortgezet. Overigens is de Oranje vereeniging te danken voor het in elkaar zetten van het programma. Het is een heerlijke gedachte by den verjaardag van de Koningin als burgers in het Huis des gebeds tegenwoordig te zijn. Wil het goed zijn. dan moet het drie voudig snoer: God. Nederland en Oranje per week van de Rijksverzekeringsbank ontvangen. Ingevolge par. 9 van het bestek -.oor bovengenoemde sloopingswerkzaamheden is de aannemer gehouden de gemeente te vrijwaren ook tegen vorderingen als de onderhavige. Onder verwijzing naar het advies van den rechtsgeleerden raadsman der gemeente jdeelen B en W mede. dat naar het hun voorkomt tegen de Ingestelde eischen ver weer behoort te worden gevoerd en dat bovengenoemde van Steenbergen in deze processen behoort te worden gedagvaard I tot vrijwaring der gemeente. niet verbroken worden. Wij zijn hier ook gekomen om te bidden. Het verheugt spr dat ds. Gravemeijer bereid is bevonden een herdenkingsrede uit te spreken, wij bedan ken hem daarvoor en ook de zangvereeni- ging, die eenige liederen ten beste zal ge ven Ds. Rutgers ging hierna voor in dank zegging en gebed, waarna gemeenschappe lijk werd gezongen Gezang 171 1, 8 en 11 Ds Gravemeijer nam nu het woord. We zijn hier gekomen zei spr., om te bidden we staan biddend rondom den troon van Oranje. Er zijn er. die er de vuist tegen opsteken, maar 't is heerlijk, dat wij staan met. gevouwen handen. Op het oogenblik willen wij in den geest bij de Koningin zijn en samen den zegen afbidden. Staande werd nu door allen gezongen „Dat 's Heeren zegen op Haar daal" Het is heerlijk, zei spr dat wij ons kun nen uiten met die klassieke zegenbede. Wij weten, dat wij thuis hooren in de kerk. Spr. las nu Openbaring 4 en behandelde dit gedeelte uit vers 3: „en een regenboog was rondom den troon". Wij menschen zien de dingen van den onderkant. Gods raad zal triomfeeren. Johannes ziet door de open deur in den hemel, de troon staat daarin. Het is een geweldige tijd, waarin wij leven. Vorsten zijn weggejaagd, wat zal er in de toekomst van komen. Die troon in den hemel zal niet wankelen en bezwijken, de troon van onzen Heer Jezus Christus. Er wordt vertrouwen en troost door verkre gen. Johannes ziet rondom den troon de regenboog met getemperde kleuren. Voor de kerk is het het teeken van Gods trouw. Op Koninginnelag zien wij op den troon van Oranje God heeft het huis van Oranje in onze lage landen gevestigd. Wij denken aan Prins Willem van Oranje en zijn moe der, wat heeft zij gebeden. Nog hebben wij Koningin Wilhelmina op den troon Rouw is er in het palels gekomen, maar God heeft ons Prinses Juliana gelaten. Die twee vrou wen zijn nog over. Meer dan eens heeft Nederland Oranje los gelaten, maar God heeft Oranje en Nederland weer bij elkaar gebracht. Het heeft er dikwijls benauwd voorgestaan, b.v. toen Prins Willem van Oranje door moordenaarshand viel, toen Johan Willem Friso verdronk aan den Moerdijk. Na het Stadhouderloos tijdperk kregen we Prins Willem III; wat zat er in dat zwakke vat een sterke geest. De wa penspreuk „Je maintiendrai" door René van Chalons overgedragen aan den Prins van Oranje, is overgenomen in het Neder- landsche wapen. Toen Prins Willem V ons land moest verlaten, kwamen jaren van verschrikkelijke onderdrukking onder het Fransche juk. Wij staan met biddende handen rondom den troon van Oranje. Wij hebben Koningin Wilhelmina door Gods genade, wij mogen een biddende Koningin hebben. Oranje boven! er zijn er, die het willen neerhalen en sleuren in het slijk. De zeelui wilden vroeger niet varen, als het Oranje niet in de mast hing. Wij zeggen biddend „Oranje boven" en lang moge le ven Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana. Het is niet noodig Oranjeliefde op te wekken, wij hebben Oranje in het hart. Wij zien op de Koningin met een bewogen hart Laat het een recht Oranjefeest zijn. Onze kinderen moeten het weten, laten wij het in onze scholen laten doorklinken. Wij staan nog rondom den troon Met een op wekkend woord eindigde spreker. De zang- vereeniging zoqg nu „Hollands kracht". Vervolgens zong' atj het eerste couplet van het Wilhelmus, het 2e couplet door allen gezamenlijk en het derde couplet weer door Hallelujah alleen. Ds. Gravemeijer sprak het dankgebed uit. waarna door allen staande gezongen werd Ps. 150 1. De heer J. Volbeda. voorzitter van de Oranjevereeniging waarvan het bestuur ook in de kerk aanwezig was, sprak eenige woorden van dank tot ds Gravemeijer, door wiens woord, de liefde tot het Huis van Oranje was verdiept. Ook aan dc zang- vereeniging „Hallelujah" bracht spr. har telijk dank. Tot slot richtte spreker zich tot de aanwezigen en verzocht mee te wer ken om het feest op waardige wijze te vie ren. waarna ds. Gravemeijer de zegenbede uitsprak. o LISSE. De viering van Koninginnedag. De verjaardag van HM. de Koningin is ook in deze gemeente op een waardige wijze gevierd- Er is wel geen feestdag waarop de volks eenheid meer tot uiting komt dan op den verjaardag van onze geëerbiedigde Konin gin. Hoe blijkt op dien gedenkwaardlgen dag dat er nog een groote volksmassa ver knocht is aan het Oranjehuis en ook van zijn liefde daarvoor blijk wil geven in woord en daad. Er was een blijde stemming in 't hart van ieder recht geaard Nederlander en niet in het minst in het hart der jeugd. Opgetogen en vol geestdrift trok men als echte Hollandsche jongens en meisjes naar school om deel te nemen aan de groote op tocht die er door alle schoolkinderen van het 'geheele dorp gehouden zou worden. Getooid met sjerpen en vlaggen verscheen de jeugd op school. Aldaar opgesteld door het onderwijzend personeel sloot men zich aan bij de andere scholen en trok een co lonne van kleine oranjeklanten door de straten van Lisse, toegewuifd en toegejuicht door de ouders, die langs den weg deze vroolijke en blijde stoet gadesloegen. Door de maatregelen van de politie had alles een ordelijk verloop. Ditmaal moest het groote snelverkeer een oogenblik stoppen voor deze levende slinger van oranjeklan ten. Nabij het gemeentehuis had het mu ziekcorps „Trou moet Blijcken" zich op gesteld en gaf verschillende nummers ten beste, terwijl een schare van bijna twee duizend kinderen voorbij den burgemeester defileerde Alzoo trok men op naar het gemeentelijk sportterrein. Aldaar aange komen werden de kinderen wederom op gesteld om te zingen het lied „Wilt heden nu treden" en het eerste couplet van het „Wilhelmus". Vervolgens sprak burgemees ter dr. S. F. A. .C. M, baron van Wijnber gen de kinderen toe en legde er den na druk op, dat het voor ons allen een feest dag is en zijn „Leve de Koningin" werd dan ook met een algemeen „Hoera." be antwoord. Vervolgens wees de burgemeester de kinderen er op, dat zij wel op verschil lende scholen waren, doch dat ze één zijn als Hollandsche jongens en meisjes, na zaten van een beroemd voorgeslacht Dit ideaal van eenheid moeten wij hoog hou den en steeds hoog blijven houden! Onze Koningin, aldus de burgemeester, kent Lisse, ons dorp waar wij trots op zijn, heel goed, zoo goed zelfs, dat zij kort ge leden een van Llsse's mooiste plekjes ls komen schilderen. Daarom stelt spr. voor, als bewijs van aller aanhankelijkheid, een felicitatie-telegram te zenden aan H.M. de Koningin, hetgeen algemeene instemming vond Dit telegram luidt als volgt: Aan Hare Majesteit de Koningin, Paleis „Het Loo". Van alle schoolkinderen in Lisse, 1900 in getal, met mij samengekomen ter blijde viering van den verjaardag van Uwe Majesteit, moge ik Uwe Majesteit over brengen de eerbiedige en hartelijke geluk- wenschen, terwijl ik eerbiedig mijne geluk- wenschen voor Uwe Majesteit daaraan moge toevoegen". De burgemeester van Lisse, S. VAN WIJNBERGEN. Hierna werd door de kinderen gezongen „Neerland's Vlag", waarbij demonstratief de vlaggen omhoog gingen. In het slotwoord dat de burgemeester nog sprak, liet spr. uitkomen, dat God altijd een schild voor Nederland is geweest en ons Oranjehuis gebruikt heeft om Nederland te behouden. Daarom stelt spr voor om tot slot nog te zingen „Mijn schilt ende betrouwen", wat uit volle borst gezongen werd. Nadat de kinderen weer op de scholen waren aangekomen, werden zij onthaald op enkele lekkernijen, waarmede deze plechtigheid ten einde was. Des middags werd op de verschillende scholen de jeugd bezig gehouden met allerlei kinderspelen, waarbij vele ouders hun belangstelling toonden De harmonie ..Trou moet Blijcken" gaf des avonds in de gemeentelijke muziektent een concert ter eere van H.M. de Koningin, welk concert door een groote schare werd aangehoord. Een dankbaar applaus volgde. Samenkomst in de Ned. Herv Kerk. 's Avonds werd in de Ned Herv. Kerk een samenkomst gehouden welke belegd was door de Chr. Oranje-vereenigine De kerk was flink bezet. Ds G. Tichelaar, voorzitter, opende op gebruikelijke wijze en riep den spr ds. Y. v d. Zee van Amsterdam-West een welkom toe. Na gemeenschappelijk gezang en een orgelsolo was het woord aan den spreker. Ds. van der Zee had tot onderwerp: ..Met Oranje en zonder Oranje" Op dui delijke wijze wist sur. een stukje van onze vaderlandsche historie te doen herleven. Allereerst schetste hij in het kort het regiem van Prins Willem I en Frederik Hendrik om daarna uitvoeriger stil te staan bij Prins Willem II. Deze historie van dien tijd bracht spr. op onzen tijd over en stelde de zegenrijke zegeningen van' het Oranjehuis in het licht. Spr. waarschuwde tegen de stroo mingen van onzen tijd De mooie avond werd oo gebruikelijke wiize gesloten. NOORD WIJK. Aangaande het bericht betreffende 't verdrinken van twee meisjes alhier, verne men wij van de politie, dat niet de Noord- wijksche Reddingsbrigade kunstmatige admhaling toepaste, doch twee Amster- dainsche padvinders. Jan Jekel en Eddy Fransen. Deze twee jongens, die met een groote groep ter plaatse kampeerden, za gen het eerst de beide lijkjes drijven en konden ze, na heldhaftige pogingen, ber gen. Onmiddellijk pasten zij kunstmatige ademhaling toe, daartoe later bijgestaan door hun overige kameraden en de twee doktoren, de heeren Helmond van de Ma- ria-Stichting en Wiiste uit Noordwijker- huut De Reddingsbrigade arriveerde eerst omstreeks half vier. terwijl het ongeval om kwart over één plaats had. HEDEN. Morschweg 9: Bijbellezing 8 uur nam. Woensdag. K a t wij k-a a n-Z e e (Casa Caral: Spr de heer Schoonderbeek van Lunteren. DAGELIJKS. Schevenlngen tCIrcus Carl Hagen beek); Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater dags en 's Zondags 2 uur. DIVERSEN. 's Woensdags; Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau i Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen diphterie 4-5 u nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees, kunde. Consultatiebureau v Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 no nam. „liefde in Uniform". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. njn. „In de penarie". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/> uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarlstr 7 uur nam. „Wonderbar", lederen middag 2'/» u.. Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „De Matrozenbruid". Woensdag en Zaterdagnam. halfdrie. Zondag nam. 4 en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. li. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot van. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 31 Aug. tot en met Zondag 6 Sept. as. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, telefoon 523, en J. Doedens. Wilhel- minapark 8. Oegstgeest, telef. 274. die U kwel! en belet te werken? Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als mist voor de ron. Heb steeds AJ5KER-CACHETS in huis, vannacht kunnen zij Ie pas komen I bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spier pijn. Slechts 52 cent per 12 stuks. Overall NOORDWIJKERHOUT. Het Oranjefeest. Dc Herv. Gemeente herdacht op waar dige wijze den verjaardag van H.M. de Koningin De leerlingen der Herv School hielden 's middags een optocht door het dorp. Voorafgeaan door de Chr. Muzlekver. „Harpe Davids" trok men naar een ter rein aan den Langevelderweg. waar allerlei wedstrijden en kinderspelen gehouden wer den om aardige prijzen en waarvoor veel belangstelling was. De blijde dankbaarheid der jeugd was zeker de beste belooning voor al de ijverige zorgen van het school hoofd. den heer Arends. voor dit zoo zeer geslaagde kinderfeest. Des avonds had de kerkelijke herdenking plaats ln de Ned. Herv Kerk. Ook de burgemeester was daarbil tegenwoordig. De Chr. zangvereeniging ..Concordia" verleende onder leiding van haar directeur, den heer Verdoorn haar medewerking; en mei. Bink uit Leiden zong eenige solonummers Ds. van Noort sorak een herdenkingswoord naar aanleiding van het psalmwoord: „Een held wordt niet gered door groote kracht" Het was een goede avond, die een passend be sluit was van de viering van den Konin ginnedag. o NOORDWIJK AAN ZEE. Het Oranjefeest. Begunstigd door fraai weer werden al hier om éen uur de Oranjefeesten ingezet met een kort openingswoord van den bur gemeester, die als volgt sprak. Het bestuur der Oranjevereeniging deed mij het verzoek deze feestelijkheden te openen, waaraan ik volgaarne voldoe. Het wil mij wenschelijk voorkomen eerst het doel dezer feesten beknopt uiteen te zetten. Wanneer In een gezin iemand jarig is, dan zijn alle familieleden verheugd, 't Fa milieleven concentreert zich om de jarige. Thans is het ons aller Landsmoeder, die jarig is en wij allen zijn verheugd, waar aan wij met deze feestelijkheden uiting geven. Moge het H. M. de Koningin gegeven zijn ons volk nog vele jaren te leiden. Ik stel u voor het volgende telegram te ver zenden „De Oranjevereeniging te Noordwijk aan Zee met de geheele bevolking en badgas ten feestvierende ter eere Uwer verjaar dag, feliclteeren U van harte en bidden U ook voor de toekomst Gods onmisbaren Zegen toe". Door allen werd het Wilhelmus, dat hierna door de Echo der Duinen van den toren af werd Ingezet, staande medege zongen. Hierna hadden verschillende wedstrijden voor kinderen plaats, voorafgegaan door een optocht van schoolkinderen, die na af loop door de Oranjevereen. werden getrac- 8381 (Ingrez. Med.) teerd. Om zes uur werden den winnaars de prijzen uitgereikt in de „Landbouw". Aan den Ingang van het Palace-hotel werd den burgemeester en zijn gezin een sere nade gebracht door de Echo der Duinen, die des avonds op den Noordboulevard een concert gaf. Ook de gecostumeerde lam pionoptocht trok een geweldige belang stelling, waarna gehoost werd in het auto park. Van de gecostumeerden vermelden wij nog de jeugdige Herman Sonneveld, die in zijn keurige uniform van vertegen woordiger der Heilige Hermandad groote belangstelling trok. De uitslagen van de wedstrijden luiden: Tonkruien voor jongens van 12 tot 15 jaar: le prijs Jaap van Hoorn, electr. fietslamp; 2e Arie Barnhoorn, schaakspel: 3e Cees v. d. Berg, mondharmonica: 4e Nico Barnhoorn, knikkerspel; 5e Jan Duin dam, padvindersriem; 6e M. de Heus, fiets bel; 7e Klinkenberg, zaklantaarn; 8e Hege man, damspel; 9e Klaas v. d. Meulen, zak mes; 10e F. Broeders, vultpotlood; lie Mooyeklnd. portemonnale. Zakloopen voor jongens van 10 tot 12 jaar: le pr. Nico v. d. Wiel, autoped; 2e Louis Haasnoot, voetbal: 3e Ant. v. d. Nie-, mecanodoos; 4e Frans van Oranje. Kay- yorspel; 5e Ant. v. Asten, vlieger; 6e Cees v. d Luyt, tafeltennis; 7e Wim v. d. Niet, padvindersriem; 8e Jan Barnhoorn, school- étui; 9e W. Passchler Dzn., mondharmo nica; 10e Piet Duindam, zaklantaarn. Mastklimmen voor jongens van 15 tot 18 jara: le pr. Koos Barnhoorn 1 5; 2e b. Haasnoot f4; 3e Jan van 't Wout f3; 4e Jac. v. Rooyen f2.50; 5e Corn. Bulk f 2- 6e Gijs van Rooyen f 1.50; 7e Coos de Ruy* ter fl; 8e A. Varkevisser 11. Blinddoekloopen voor meisjes van 10 tot 12 jaar: le pr. Willy van Rhyn, autopea. 2e Joh. v. d. Holst, klokje; 3e TrijntjeHaas- n oot.étui; 4e Ali v. Duin, damestaschje; se Riek van Rijn, handwerkdoos; 6e Aori Spaanderman, boek; 7e Marie v. d. Hoisi. breimand: Marytje van Duin, 3 ballen in net; Anny v. d. Horden, armband; tu Nelly Houwaard, halsketting. Versiering fietsen voor ringrijden: le /- Cecile Pieters. schemerlampje; 2e Denise Pleters, taschje; 3e Minnie Pieters, kaP' doos; 4e Corrie Koemans. fietstasch; 5 Anna Caspers, fotoalbum; 6e Suze Haa manicure; 7e J. Kranenburg; 8e Mia Vtnx. Ringsteken voor fietsende meisjes vai 12 tot 15 jaar: le pr. Corrie Alkemaae. klokje; 2e Denice Pieters, fototoestel: o Corrie v. d. Berg, zilveren lepeltje. Minnie Pieters, naaitafel; 5e Fia van Wout. naaidoos; 6e To v. d. Plas. P°r f' monnale; 7e Ria van Rhyn, actetasch. Corrie Koemans, collier. t Prijzen optocht: le pr. f 10 School m< den Bijbel, Boerenbruiloft; 2e f7.50 Oude School; 3e f5, Openbare Scnoo. Sneeuwkoningin: 4e f4, ld.. Vlinders; j> f3. ld.. Bloemen: 6e f2.50. ld., Origin^ groep Langendijk; 7e f 2. id.. Boer en rin; 8e f 1.50, Hervormde School, '""'.„„J 9e fl. id.. Chineezen; 10e f 1, id.. vole" dammers. 2-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6