Geen wijziging in den toestand in Spanje LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 1 September 193$ GEMENGD NIEUWS ENGELSCH JACHT IN ZWAAR WEER De bemanning in veiligheid STRANDING OP DE EIERLANDSCHE GRONDEN. Na een reis van veel angst en vermoeie nis is het Engelsche motorjacht „Spray afkomst» uit Grimsby, gistermiddag om vier ■uur op de reede van de Cocksdorp aangeko men. Het jacht, dat zeven ton meet en 40 voet lang is, was Zaterdagmiddag om twee uur nit Grimsby vertrokken. Aan boord bevon den zich kapitein C. Walker, mrs. Walker, miss E. Walker, mr. C. Pyrah en mr. A. Han. Er stond een vrij woeste zee en de stijve bries uit het noordwesten maakte het er niet beter op. Midden op de Noordzee kwam een golf over den motor, zoodat deze niet meer functionneerde. Men heeft toen getracht met de zeilen te werken en aan de hand van de eenvoudige kaart waarover de kapi tein beschikte gepoogd tusschen Texel en Vlieland door te sturen naar Harlingen of in een andere haven te komen. In het zware weer werden twee fokke- zeilen verspeeld en de Noordwestenwind dreef het jacht op de Eierlandsche gron den in het Engelschmansgat. waar verleden jaar het stoomschip „Oxford" strandde en tien man den dood in de golven vonden. De boot van Gebr. Boon is hierop uitge varen en heeft het jacht losgetrokken en naar de reede van de Cocksdorp gesleept. De opvarenden zijn daar aan wal gegaan om wat op verhaal te komen. Zij hadden heel wat angsten doorstaan en sedert Zon dag hadden zij niet meer gegeten, hoewel er voldoende leeftocht aan boord was. Na tuurlijk was ook de zeeziekte aan het niet- eten niet vreemd. Ook het feit, dat er geen doorvaart bestaat tusschen Texel en Vlie land. omdat de zee hier vol met banken ligt. was een zeer onplezierige verrassing voor de Engelsche watertoeristen, wier kaart, zooals gezegd, niet voldoende was voor de Nederlandsche kust. Dat men inderdaad zwaar weer heeft ge had, kan ten overvloede blijken uit het feit, dat alle aardewerk aan boord is kapot ge slagen. Heden zal schipper Boon het onfortuin lijke jacht naar den Helder sleepen, waar men het vaartuig weer geheel in orde hoopt te maken. Men heeft het voornemen om daarna de reis naar Hamburg voort te zetten. CHRONISCHE HOOFDPIJNEN VERDWENEN. BUITENLANDSCH GEMENGD. VAN DE TRAP GEVALLEN. Gisteravond tegen half acht is te Den Haag de 63-jarige P. J. de H. in zijn wo ning aan de van der Neerstraat van de trap gevallen. Met een hersenschudding en verschillende verwondingen is hij door den geneeskundigen dienst naar het zieken huis Zuidwal vervoerd. TOEN OORZAAK WEGGENOMEN WERD. Meestal krijgt U hoofdpijn zoodra afval stoffen te traag door Uw afvoerorganen worden weggevoerd, waardoor Uw bloed verontreinigd wordt. Zorg daarom dat Uw afvoerorganen goed functioneeren. Spoor met de zes minerale zouten in Kruschen Salts Uw afvoerorganen op zachte wijze aan tot gezonde en geregelde werking, zooda zelfs het laatste deeltje achtergebleven af val volkomen wordt verwijderd. U zult spoe dig de gevolgen bemerken van die inwen dige schoonmaak: Uw bloed is zuiver en verfrischt. Klachten als hoofdpijn, ver moeldheid en neerslachtigheid, behooren tot het verleden, want de kleine dagelijk- sche dosis Kruschen Salts heeft de oorzaak van deze kwalen weggenomen. Mej. G. R. te L. schrijft: „Eenigen tijd geleden leed ik aan chronische hoofdpijnen Ik probeerde verscheidene middelen, maar ik kon dat ioome, vermoeide en lustelooze gevoel niet kwijt raken, en eiken morgen weer zag ik tegen den nieuwen dag op. Toen ik eens een paar dagen uit logeeren ging bij een oom en tante, die beiden in de 70 waren, verwonderde ik mij voortdurend over hen, hoe gemakkelijk zij hun bezig heden verrichtten, opgewekt en gelukkig: zij leken jaren jonger dan zij waren. Ik vertelde hun wat mij scheelde. ,fDan moet je je eens aanwennen, wat wij reeds jaren doen. Een tipje Kruschen Salts 's ochtends in je eerste kop thee." Dat was een half jaar geleden en sinds dien ben ik oneindig veel beter. Zonder hoofdpijn, en met een gevoel dat het leven nu de moeite waard is. Kruschen Salts is werkelijk schitterend." Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f. 0.40. f. 0.70 en f. 1.60 per flacon, omzet belasting Inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. 8ggg ringer. Med! ERNSTIGE MIJNRAMP TE BOCHUM. REEDS 23 SLACHTOFFERS. In de mijn „Vereinigte Praesldent", toe- te lioorende aan de „Bergbau A.G. Lotha ringen" bij Bochum, heeft gistermiddag een ontploffing plaats gehad op de negen de verdieping. Tot nu toe heeft men twin tig dooden kunnen bergen. Drie man wor den nog vermist. Men vreest, dat ook zij om het leven gekomen zijn. Het bergingswerk vordert slechts lang zaam. aangezien het door de ontploffing geteisterde deel van de mijn ls ingestort, Twintig mijnwerkers werden bij de ex plosie gewond, van wie er drie in het mijn werkerstehuis te Bochum lnmlddcis zijn overleden, zoodat het tctaal aantal dooden dus thans reeds tot 23 is gestegen. Onmiddellijk na het bekend worden van de ramp begaven zich vertegenwoordigers var het Duitsche arbeidersfront en de po litic-president van Bochum naar de mijn. Ten einde een onderzoek in te stellen naar het ongeluk en het bergingswerk te leiden, zijn de bedrijfsleiders van de mijn „Ober- bergrat" Keiser en een vertegenwoordiger van het Duitsche arbeidsfront in de mijn afgedaald. o ONGEVALLEN IN DE BERGEN. Zondagmiddag zijn twee jongelieden uit Muenchen aan den Probstenwand onge veer 240 meter omlaag gestort door het loslaten van een haak. Na acht uur hard werken kon hun stoffelijk overschot wor den geborgen. In de Fransche Alpen bij Chamonix zijn Zondag drie toeristen uit Genève veronge lukt. Bij het beklimmen van den „Naald van Rochefort" is het touw. waarmede zij zich vasthielden, gebroken en alle drie stortten in den afgrond. Hun stoffelijk overschot kon nog niet worden geborgen. KONING EDWARD's JACHT BOTST TEGEN BRUG. MAN ONDER EEN KIPKAR. Gistermorgen had de 36-jarige A. B„ wonende in de Da Costastraat te Zwijn- drecht bij de werkverschaffing aldaar het ongeluk onder een kipkar te komen. Ernstig gewond werd hij naar het Diaconessenzie- kenhuis te Dordrecht overgebracht, waar hij na enkele uren is overleden. De man was gehuwd en vader van vier kinderen. KANO OP DE MAAS OMGESLAGEN. Gistermiddag waren de 21-jarige W G. uit Amsterdam en de 20-jarige A. F. T. uit Rotterdam, met een kano op weg van Hoek van Holland naar Rotterdam, toen, ter hoogte van Poortershaven, het bootje door een verkeerde manoeuvre omsloeg en de inzittenden te water geraakten. De loods van het Japansche stoomschip „Matsye Maru", die zag wat er gebeurde, waarschuwde Poortershaven. Van het Duitsche stoomschip, dat daar ligging had genomen, roeiden twee matrozen naar de plaats van het ongeval, terwijl een viertal personen van het stuwadoorsbedrijf te Poortershaven zich ook in een boot der waarts spoedden. Men kon er in slagen de drenkelingen be houden aan boord te nemen. Ze zijn aan boord van de „Wiborg" gebracht, waar ze van droge kleeren zijn voorzien. Vervolgens is de Rotterdammer met zijn Amsterdamsche logé naar de Maasstad te ruggekeerd. MOTORONGELUK TE BERG EN DAL. Eergisteravond is de heer Jansen met zijn motorrijwiel te Berg en Dal bij het nemen van een bocht omgeslagen. De heer J. kreeg ernstige verwondingen. Het meisje, dat bij hem op de duo zat. mej. N„ maakte ook een leelijke smak en liep een hersenschudding en een schedelbreuk op. Gistermorgen Is mej. N. aan de gevol gen van den val overleden. KANTOORHOUDER DER POSTERIJEN GEARRESTEERD. De kantoorhouder der posterijen te Augustinusga (gem. Achtkarspelen) de 40-jarige S. B„ is verdacht van valschheid in geschrifte en verduistering door de mare chaussee te Buitenpost gearresteerd en gisteren in het huis van bewaring te Leeuwarden opgesloten. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTORRIJWIEL. Eergisteravond had op het kruispunt in de buurtschap Fleringen onder de gemeente Tubbergen een ernstige aanrijding plaats tusschen een auto en het motorrijwiel van den heer K. uit Lemselo. De heer K. werd van den motor geslingerd en liep een her senschudding op, terwijl zijn vrouw, die op de duo zat, gewond werd aan het oor. Dr. Willemse uit Tubbergen verleende de eerste geneeskundige hulp. Belde voertuigen wer den ernstig beschadigd. DE ARRESTATIE TE BEVERWIJK. Omtrent den Hongaar, die Zondag in Beverwijk is gearresteerd, deelt men ons na der mede. dat de arrestatie is geschied op verzoek van de Haarlemsche politie. Op 2 Augustus werd een inbraak gepleegd in een villa aan de Middenlaan te Haarlem, waarvan de bewoner, een ingenieur, afwe zig was. Daarbij werden o.m. een postzegel album met ruim 1300 zegels, drie spaarbank boekjes, een jas en een buitenlandsch pas poort ontvreemd. Enkele weken geleden kreeg de Haarlem sche politie van de Belgische douane een verzoek om inlichtingen over iemand, die de grens was gepasseerd en inwoner van Haarlem zou zijn, doch waarschijnlijk een valschen pas in zijn bezit had. Het vermoe den rees toen, dat men hier met denzelf den man te doen had, die had ingebroken in de villa aan de Middenlaan. Het gelukte de Belgische politie evenwel niet de hand op den Hongaar te leggen. De man schijnt spoedig naar Nederland teruggekeerd te zijn, waarschijnlijk ook al, omdat in België hem de grond onder de voeten te warm werd. Hij had n.l. zijn slag geslagen in een hotel te Ostende, waar hij voor een zeer groot bedrag aan zilveren en gouden voor werpen had gestolen. Ook had hij een aan tal effecten van groote waarde ontvreemd In Nederland was men hem spoedig op het spoor en gisteren kreeg de politie te Beverwijk mededeeling van de politie te Haarlem, dat de lang gezochte aan de over zijde van het Noordzeekanaal te vinden zou zijn. Toen was het met de vrijheid van den Hongaar gedaan! De man ls inmiddels naar Haarlem over gebracht en heeft reeds een volledige be kentenis afgelegd van de inbraak aan de Middenlaan. Het paspoort had hij vervalscht den naam veranderd en een ander portret erin geplakt. Ook heeft hij toegegeven te hebben ingebroken in een woning aan den Lage Duin- en Delfschenweg in de ge meente Bloemendaal. eveneens op 2 Aug. Hier heeft hij niet veel weten te bemach tigen, want hij werd in zijn werk gestoord. Een deel van de gestolen voorwerpen heeft de Bloemendaalsche politie Inmiddels reeds in beslag genomen, daar de man een en ander in Den Haag had verkocht. Ecnige leden der bemanning licht gewond Het jacht „Nahlin", aan boord waarvan zich koning Edward van Engeland bevindt is in de straat van Chalkis (Griekenland) in botsing gekomen met een brug. Eenigc leden van de bemanning van het Jacht „Nahlin" zijn licht gewond. De voorsteven van het jacht is beschadigd. Tegelijkertijd met de botsing deed de goifslag van het water, opgewekt door de beide torpedojagers, die het jacht escor teeren. twee booten vol belangstellenden, die den koning wilden zien, omslaan. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. De konig bleef op de brug van de „Nahlin" het reddingswerk gadeslaan. EEN ANGSTIG AVONTUUR. SOKJES OF KOUSEN. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Te Garijp, in Friesland, doet zich bij het christelijk lager onderwijs het volgende merkwaardige geval voor Eenige meisjes, die deze school bezoeken, is gedurende den zomer eenigen tijd achtereen de toegang tot het gebouw geweigerd, omdat zij, naar het oordeel van het hoofd der school, niet oir- baar gekleed waren. Zij droegen n.l. zgn. ski sokjes, in plaats van kousen. De ouders vol deden aan het verzoek van het hoofd, om de kinderen weer met kousen naar school te sturen, waarop zij weer zijn toegelaten De vorige week echter herhaalde zich dit euvel, maar thans weigerde een ouderpaar aan het herhaalde verzoek van het hoofd der school te voldoen. Daarop zijn de be trokken leerlingen voor goed van de school verwijderd. De ouders hebben Zaterdag een brief van het hoofdbestuur ontvangen, waarin dit zijn goedkeuring hechtte aan de door het hoofd der school gevolgde ge dragslijn. De leerplichtige kinderen bezoeken zhans geen school en, naar wij vernemen, zal deze aangelegenheid vermoedelijk bij hoogere instanties aanhangig gemaakt worden, ten einde een uitspraak te verkrijgen. AUTOBUS TEGEN BOOM GEREDEN. Een van Oostburg komende autobus van de stoomtram BreskensMaldeghem, die geheel bezet was. reed op weg naar Schoon- dijke met groote vaaart tegen een boom, waardoor een der passagiers aan een been ernstige verwondingen opliep en anderen lichtere verwondingen bekwamen. De bus was deerlijk gehavend en aan een zijde bijna geheel opengescheurd. De ernstig gewonde is naar het zieken huis te Oostburg overgebracht. „Msb." Piloot krijgt hartverlamming na den start. De „Times" meldt uit Johannesburg: Slechts enkele oogenblikken -na den start van het vliegveld Germiston ls de piloot van een vliegtuig, dr. G. C. Dalton, die twee passagiers met zich mee de lucht in had genomen, achter den stuurknuppel tengevolge van een hartverlamming over leden. De passagiers waren de heer S. Kruger. die slechts enkele uren vlieger- varing had opgedaan en een jonge vrouw, mej. N. Artwell, die haar eerste tocht maakte. Het toestel bleef zonder bestuurd te worden door vliegen en de passagiers slaagden er vooreerst niet in, het lijk uit den stuurstoel te verwijderen. Het vlieg tuig draaide en keerde ongeveer een haif uur lang hulpeloos door de lucht, tot de heer Kruger er eindelijk kans toe zag, de beschikking te krijgen over den stuurknup pel en een z.g. „pannekoek-landing" te maken. Wel sloeg de machine daarbij over den kop. maar de heer Kruger bleef on gedeerd en mej. Artwell kwam er met een gebroken arm af. Van 't front. Feitelijk ls er niets gebeurd Bit Irun is de strijd 'zelfs tUdeliik gestaakt. De nationalisten buiten hun overwinning bU Toledo nog uit. Daarover wordt gemeld: De „rooden" hadden 600 dooden en velen werden krijgsgevangen gemaakt Tijdens den slag. welke drie dagen duur de. werden 9 mortieren. 16 mitrailleurs, 800 geweren, talrijke motorrijwielen. 3000 granaten en 300.000 geweerpatronen buit gemaakt. Een geheel bataillon en twee compag nieën van 'n ander bataillon werden kriigs- gevangen gemaakt. In totaal moeten reeds 60 regeerlngsvlieg- tuigen zün neergehaald. Het anarchisme viert hoogtij. Volgens een te Lissabon ontvangen be richt van een bultenlandschen waarnemer in de SDaansche hoofdstad .ls er op het oogenbllk practlsch geen regeering meer in Madrid. De anarchisten hebben de macht volkomen ln handen. Dezelfde waarnemer is van meening. dat de brand ln de modelgevangenis van Ma drid. welke begon ln de houtoDSlagplaats en de bakkerij is aangestoken door de re- geerlngsmllitie. Onder de gevangenen, die het eerst werden vrijgelaten, bevonden zich moordenaars, zakkenrollers, bankxoovers. enz. De politieke gevangenen, die na hen voor het vuur trachtten te vluchten, wer den met machinegeweren weggemaaid Ge schat wordt, dat od deze wijze duizend politieke gevangenen ziln gedood, hoewel dit ciifer nog niet ls te controleeren. Gemiddeld worden iederen nacht zeventig Dersonen gedood. Velen van de slachtoffers ziln werkgevers, die moeillikheden hebben gehad met hun arbeiders die thans van de gelegenheid gebruik maken, om zich te wreken. Een factor van groote onrust in Madrid ls het feit. dat de communisten een „tfjeka" hebben ingesteld in de .Hellas Artes", een culb. waar iederen nacht „pro cessen" worden gehouden welke steeds met een doodvonnis eindigen, dat in fle kelders van het clubgebouw ten uitvoer wordt ge legd. De Ui ken worden later door de ge meentelijke vullophalers naar het kerkhof gebracht De bevolking van Madrid is zeer beangst voor haar lot. wanneer de nationalisten de hoofdstad zulen bereiken, daar de anar chistische federatie gedreigd heeft, alle betere woonwijken Dlat te branden en hun eigen vrouwen en kinderen te dooden. om te voorkomen dat ze in handen van de nationalen vallen. En de anarchisten zijn volkomen in staat, hun bedreiging uit te voeren Het voedsel ln de hoofdstad wordt steeds schaarscher. Alle vleesch in blik en gecon serveerde melk worden geconfisaueerd voor de manner, aan het. front. Do treinen, die vluchtelingen vervoeren, worden regelmatig naar aristocraten door zocht. die. wanneer ze ontdekt worden, op staanden voet worden doodgeschoten en oo de spoorbaan worden geworpen Een jeugdig nationalist. Jose Robas. wist enkele dagen geleden uit Malaga te ont vluchten. Hii deelde het volgende mede omtrent den toestand in deze stad. «Ma laga is geheel in handen van de Iberische anarchistische iederatie en van de natio nale arbeiders-federatie. Alle villa's In di aristocratische voorstad „Elllmonar" siir vernield. De Guarda Civil ls ontwapend e wordt ln de kazernes bewaakt door anarchistische volksfrontmilitie Het is 0n mogelijk het aantal executies te schatten Alle kerken en kloosters ziin neereebran: met uitzondering van de kathedraal, het dank hiervan zijn kanonnen en mi trailleurs geplaatst voor den afweer van vliegtuigen. De Calle Larlos. de voornaamste straat van Malaga, ls geheel vernield. Spionnagecentrale te Lissabon Uit Salamanca wordt gemeld dat eei spionnagecentrale van de Spaansche rejee ring te Lissabon is gevestigd, welke eei groote rol speelt in den burgeroorlog u nationalisten trachten thans een contra spionnage op te richten, aangezien alle be langrllke plannen van de natioallsten ir ongelooflijk korten tlid ln Madrid bekem blMken te zijn. Verder wordt vernomen, dat een gehein genootschap ls gevormd tot wraak od di leidende personen te Madrid, bestaande ui leugdlge fascisten. Zi1 zweren Madrid ln ti nemen en alle leiders van linksche partijei te dooden, als zij uit Snanie vluchten. Zü zullen hun man volgen naar icdcl deel van de wereld waarheen hii gaat ci elk risico ioopen om de executie ten uit voer te brengen. Naar verluidt staa Azana. Largo Caballero, Idalecio Prleto ei Giralare boven aan de lijst van ..Dublieki vlianden". De internationale controlecommissie Naar vernomen wordt, hebben behalvi Frankrijk en Engeland de volgende lander zich bereid verklaard, zitting te nemen li de landencommissie. die te Londen :a zetelen en waarvan het doel is. maatregelei te bestudeeren ten aanzien van de non interventie in Spanje: Italië Noorwegen Albanië, Oostenrilk. Polen. Bulgarije Dene, marken. België. Turkije en Letland. De ver. tegenwoordigers van alle landen die he embargo op wapens toepassen, zullen na tuurliik in de commissie zitting hebben Men meent te weten, dat Frankrijk Ruslam er toe tracht te bewegen, in de commissie zitting te nemen. Bevestigd wordt, dat Ogilvie Forbes del Britsche zaakgelastigde ln Madrid. persoon-I Hike stappen heeft ondernomen bi) del regeeringsautoritelten. teneinde verzeke-| ringen te kriigen betreffende het lot va; zekere te Madrid opgesloten gevangenen.1 Van offlcieele zlide wordt erop gewezen! dat deze demarche door Forbes volkomen! voor eigen rekening is ondernomen en dat) hii geen enkele instuctie van het Forelanr Office heeft gekregen.; Intusschen wordt dit| initiatief echter volkomen goedgekeurd Auto van de Britsche ambulance| verongelukt. Een vrachtwagen van de Britsche ambu-l lance welke on weg is naar Spanje, is !nl Frankrijk tegen een boom gereden. Del chauffeur was de macht over ziin stuur| kwijtgeraakt. Twee inzittenden, een Franschman en| een Engolschman ziin ernstig gewond, del auto weTd vernield. De overige wagens zet-| ten den weg naar Spanje voort DE THUISKOMST VAN DE QUEEN MARY. Grootsche ontvangst te Southampton. Nadat bekend geworden was dat de Queen Mary het snelheidsrecord in belde richtingen gebroken had, is schip en be manning een grootsche ontvangst bij de aankomst te Southampton bereid en het gemeentebestuur met den Lord Mayor aan het hoofd was naar het Ocean Dok ge gaan en had later op het stadhuis een ontvangst georganiseerd Tienduizend menschep stonden langs de kaden van het dok opgesteld, toen het schip ankerde, nog 20 minuten vroeger dan men algemeen verwacht had De 1500 passagiers bevonden zich vrijwel allen aan dek en wuifden van hun kant naar de bevolking. Toen kapi tein Sir Edgar Britto aan wal stapte en door den opperburgemeester gelukge- wenscht werd, antwoordde hij: „Ik ben geen man van veel woorden. Ik ben er frotsch op den blauwen wimpel heroverd te hebben, maar het is ook het beste schip dat ik ooit gecommandeerd heb. We zul len nu afwachten wat de Normandië nog kan doen". Een der eerste telegrammen van geluk- wensch was van de directie en den ka pitein van de Normandië, waarin evenwel een nieuwe strijd tusschen de „twee Oceaan-windhonden" werd aangekondigd, want het verschii was niet zoo groot of de Normandië meende ook nog een kans op een groote snelheid te hébben. Toen dit telegram echter aan hoofdinge nieur Llewellyn Roberts getoond werd. zeide hij: „Laat ze maar probeeren. Wij hebben ook nog een paar ongebruikte fris- sche paarden 1= H.P.i aan boord. Te Liverpool werd door de agenten en underwriters van Lloyds, die de verzeke ring van de Queen Mary afgesloten heb ben. aan Sir Percy Bates, den directeur- generaal van de Cunard-White Star lijn, een zilveren bekar aangeboden, die sir Percy als wisselbeker voor den houder van den blauwen wimpel voortaan beschikbaar zal stellen. (N. R. Crt.) VOOR WOENSDAG 2 SEPEMBER. Hilversum I, 1875 M VARA-Ultzehding - 8.00: Gram.pl - 930: Keukenpraatje 10 00: Morgenwijding VPRO 10.15. „De Bohemians". Radiotooneel, Causerie over de intern, vredescampagne 12.00: Gra- mofoonpl. - 12.30: VARA-Orkest - 1.15- 1.45: Gram.pl. .200: Kniples 2.30. Voor de Vrouw 3.00: Orgelspel 3.30. Voor de kinderen 5.30: „Orvitropia en gram pl. 6.30 R V U „De methode Coué causerie 7 00: Sportuitzending 7.15: „De Roodborstjes" 7.40: „Sociale aard rijkskunde, haar gebied en haar beteeke- nis", causerie 8.00: Herh. S.O.S.-Ber. Nieuwsber. A.N.P.. VARA-Varia 8.15. Leert de Planllederen" m.m.v. solisten 8.30: Gram.pl 900: VAR A-Groot-Orkest 9.45 Radio-tooneel 10.00: Nieuwsber. ANP 10.05: Orgelspel 10.20: Gram- platen 10.30: „De Flierefluiters" en so list 11.00—12.00: Gram.pl. Hilversum II, 301 M. NCRV-Uitzending 8.00: Schriftlezing 8.159.30: Gram.- platen 10.30: Morgendienst 11.00— 12.00: Ensemble v. d. Horst 12.15: Ver volg concert 1.15: Gram.pl. 2.00: Or gelspel 3.00: Chr. Lectuur 3.30—3.45: Gram.pl. 4.00: Zang en Gram.pl. 5.00: Kinderuurtje 6.00: Gram.pl. 6.30: Af gestaan 7.00: Ned. Chr. Persbureau 7.15: Landbouwhalfuurtje 7.45: Repor tage 8.00: Berichten A.NJ. 8.15: Uitz. v h 6de Chr Geheelonthouderscongres 915: Gram.pl. 9.30: Orgelconcert (Om 10.00: Berichten A.N.P.) 10.3011.30: Gram.pl. Schriftlezing. Droitwlch, 1500 M 11.05: „Thinking back", causerie 11.20: F. Lionel Johns en zijn orkest 12.20: Orgelspel 12.50: Gram.pl. 1.20: Het BBC-Empire-orkest GROOTE BRAND TE MECKLENBURG. Gistermiddag heeft een hevige brand 't dorp Warlow bij Ludwigslust geteisterd. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak ls brand uitgebroken in een met stroo ge dekt woonhufs. De krachtige storm wak kerde het vuur aan met het gevolg, dat gisteravond om acht uur 21 woonhuizen en landbouwschuren ln de asch waren ge legd. De geheele oogst, welke pas binnen gehaald was, is vernietigd. Een groote hoeveelheid vee is In de vlammen omge komen. De brandweercorpsen der omlig gende nlaatsen verlepnen assistentie ter wijl ook manschappen van den arbeids dienst en van de S A hulp bieden, doch de blusschlngswerkzaamheden worden door •gebrek aan water ernstig bemoeilijkt. 2.20: Geiger en zijn orkest 3.05: Pia-I norecital 3.35: Het Cheltenham Sted.l Harmonie-orkest 4.20: Vesper 5.10:1 Gram.pl. 5.35: Dansmuziek 6.206.45: Berichten 6.50: Variété-programma -I 7.50: Dansmuziek 8.20: Het BBC-Sym-| phonie-orkest en solisten 10.00: Berich-I ten 10.30: Het Bridgewater-kwintet m.l m.v. soliste 11.25: Sport-reportage -I 11.3512.20: Dansmuziek. I Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20:1 Gram.pl. 11,20: Kamerorkest 2.50:1 Svmphonie-concert 4.20: Gram.pl. I 5.50: Kamerorkest 8.20: Zang en pias»! 9.05: Radiotooneel 11.0512.35: Dans-T muziek en populair concert. L Keulen. 456 M. 6.50 en 12.20: Orkest-I concert 2.35: Gram.pl. 4.50: Keulsctil Symphonie-orkest 6.50: Gram.pl. 8.35 Uitzending van de HJ. 9.05: Omroep-1 orkest 10.50: Omroepkleinorkest. f Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: I Max Alexys' orkest 1.30: Salon-orkest I 1.50—2.20: Gram.pl. 6.20: Kamermuziek I 7.20: Gram.pl.— 8.20: Omroeporkest -1 920: Symphoriie-concert 10.3011.20. Dansmuziek. 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Salon orkest en zang 1.30: Max Alexys' orkest I 5.25: Salon-orkest 6.35: Cabaret-I 8.20Symphonie-concert 9.05Gram.pt I 9.35: Omroeporkest 10.3011.20: Gra- mofoonpl. Deutschlandsendcr, 1571 M. 8.30: Ilja Llvschakoff's orkest 9.05: Uitzending van de HJ. 9.35: Kwintet-concert - 10,20: Berichten 10.50: Cembalo-recital 11.05: Scheepsweerbericht 1L2U— 12.20: Uit Saarbrücken: Omroepkleinor kest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 2 September. Ie programma: Iederen dag van 8—24 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: Iederen dag van uur: KRO. NCRV. enz. 3e programma: 8.00: Keulen diversen 10.05: Keulen 10.50: Deutson- landsender 11.20: Parils Radio Keulen Dim. 13.15: Brussel VI. - JJ'i: Keulen 14.50: Parijs Radio - Keulen 17.50: Brussel Fr. - 18.20- sel VI. 19.05: Keulen 20.05: dl""s^ - 20.20: Londen Reg. 20.50: Keulen olm 22.15: Brussel Vl. 22.30: Brussel 9.3 23.05: Parijs Radio. 4e programma: 8.00: Brussel VI. Gram.muz G.R.D. 10.35: Londen w 17.35: Droitwlch 18.20: diversen 18.50: Droitwlch 22.00: Londen »w- Wijzigingen voorbehouden. 2-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10