VISSCHERIJ-BERKHTEN [fIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 31 Augustus 1936 UIT DE RIJNSTREEK SPREEKCEL VRAGENRUBRIEK AARLANDERVEEN. Het programma voor de feestelijkhe id! ter gelegenheid van den verjaardag BD H.M. de Koningin voor a.s. Woensdag tudt als volgt: 8 uur: Reveille te paard; j uur: kinderoptocht met muziek; trac- Btie en kinderspelen; 24 uur: Oud-Holl. ringrijderij met paard en tilbury voor pa- rdi; tonnetje steken en andere volksspelen ai 9 uur openli^chtspel „Muggen om de laars". o ALPHEN. Afscheid en huldiging van den heer Maaskant. In een daartoe door het afscheidscomité nn oud-leerlingen speciaal georganiseer- lt bijeenkomst, heeft de heer A. Maaskant loofd der Mulo-school die 1 September jeze functie met pensioen verlaat, Zater- jagmiddag van de oud-leerlingen officieel afscheid genomen. De bijeenkomst werd «houden ln het gymnastieklokaal der :hool. De heer en mevrouw Maaskant aerden van hun woning afgehaald en in Set lokaal binnengeleid. De bijeenkomst terd geopend met het zingen van Psalm 150 1. Ds. Blok van Brandwijk hield als ;nll der oud-leerlingen een toespraak, taarbij spr. den heer Maaskant zeer waar- kerend toesprak en er op wees hoe men grst op later leeftijd waardeering heeft toor zijn opvoeding en het schoolinstituut nar men werd opgeleid. Na mededeellng jit bericht van verhindering was lngeko- ien van de presidente van het comité Bevr, Herbig werd den heer Maaskant toor den oud-leerling den heer Den Ouden ten fraai huldeblijk n.l. 2 fauteuils en 2 telen aangeboden. Mevr. Maaskant ont- ring een tuil anjers. Na het aanbieden van 'bee, bracht een zangkoortje eenige aar dige' zangstukjes ten gehoore. De heer Maaskant, zeer getroffen door deze huldi ging sprak woorden van dank tot de oud erlingen en het comité. De aanwezigen longen hun scheidenden onderwijzer „Ach blijf met Uwe genade" toe, waarna nog serd gesproken door den heer T. Maaskant van Bodegraven en den voorz. van het Khoolbestuur den heer J. A. Vellekoop. Ka deze bijeenkomst werd den aanwezigen Kn koffietafel aangeboden. Oude vrouw aangereden. Zaterdagavond omstreeks 7 uur werd in de Raadhuisstraat de 85-j. mej. Blokhuis tangereden door een motorrijder. Mej. B. kreeg verschillende beenbreuken. De oorzaak van deze aanrijding was dat het slachtoffer, dat erg doof is, plotseling den weg overstak en precies tegen het mo torrijwiel Hep van den juist passeerencièn motorrijder Schrier uit Reeuwijk. Mej. B., die kwam te vallen brak haar been op ver schillende plaatsen en werd binnenge bracht bij den heer H.. waar dr. Pilon haar de eerste hulp verleende. Gelet op haar leeftijd is haar toestand ernstig. De motor rijder die eveneens kwam te vallen bekwam enkele lichte verwondingen en sc-hade aan lijn motor. Volgens ooggetuigen treft den motorrijder geen sohuld. Door de politie werd terstond een onderzoek ingesteld. De Oranjefeesten. De feestelijkheden van de C.O.V. werden hedenmorgen vroeg reeds Ingezet met een reveille van de trommelslagers en hoorn blazers der Oranje Garde, zoodat zij, die inders lang door Morpheus worden vastge houden, thans spoedig werden gewekt. Heeds tegen 8 uur vereenigden zich tal van belangstellenden op het Kerkplein, waar c'oor de Chr. muziekver. „Artl" zeer mooie koraalmuziek ten gehoore werd gebracht, terwijl vooraf de feestelijkheden werden ingeluid met het beieren van de klokken der N.-H. Kerk. Na 8 uur kwam de jeugd ia grooten getale los. Bij honderden stroom, fen de kinderen, getooid met sjerp, oranje- itrikjes en vlaggen, naar de H.B.S., waar te kinderen der verschillende scholen wer den opgesteld en vanwaar men in optocht naar de woning van den burgemeester trok. kien een aubade werd gebracht. Na afloop 'an dezen zang hield men met de kinderen een optocht met muziek, waarbij men de mute volgde: Buitenweg. Gaslaan. Sta tionsstraat, Oranjestraat, Pr. Hendrikstr., liilanastraat, Brugstraat. Raadhuisstraat, I- Conlnckstraat, Toussaintstraat, v. Boet- felaarstraat, Bloemhofstraat, waar de stoet 'erd ontbonden. De kinderen werden hierna op de scholen getrakteerd. Tegen 2 uur toog jong en oud Mar het sportterrein van de Martha- Stichting, waar de volks- en kinderspelen 'orden gehouden, waarop wij morgen na- te terugkomen. Een tweede Mica. Van 10 tot 24 October a.s. zal de tweede Ilea gehouden worden. De Mica-commis- >!e uit de 3 Middenstandsvereenigingen is geïnstalleerd in tegenwoordigheid van de voorzitters der vereen., met als voorzitter Óen heer C. J. v. d. Kolk, secr., J. Kanis, knningm., C. M. Dcerenberg. Deze week kan de circulaire met een opwekking tot eeelname verwacht worden bij alle mid denstanders. De hoofdprijzen aan de Mica 'erbonden zijn: een landhuis, pl.m. f.1000; "de auto; salon ameublement; huiska- merameublement; slaapkamerameuble ment; radio; motorfiets; Jaarsmahaard; teardebonnen van f100, f. 50. f25. Tien- 'aUen rijwielen, benevens vele plaatselijk gekochte prijzen. ~De opbrengst van de busjes van Uitbouw °er Ned. Herv. Kerk over de afgeloopen maand bedraagt f. 172.16V>. Op den Rijksstraatweg nabij 't Shell- matlon van den heer B. kwamen een twee- te Personenauto's, bestuurd door de hee- Len v. d. B. uit Harmeien en de B. uit Den met elkaar ln botsing. Het ongeval bleef beperkt tot materieele ÏJade. Omtrent de schuldvraag stelt de MUie een onderzoek in. De eerstvolgende raadsvergadering te worden gehouden op Maandagavond 7 }n de Pr. Hendrikstraat werd de 9-j. veirijder G. W. aangereden door een per- ftebauto. De jongen die kwam te vallen jvain er betrekkelijk goed af. doch zijn werd belangrijk beschadigd. Het raseling oversteken van den wielrijder "oorzaak van deze aanrijding. De diaconie der Ned. Herv. Kerk Ju- lianastraat ontving een extra gift van f. 25 terwijl het comité der zending een extra gift van f. 30.ontving. Naar wij vernemen heeft de heer S. Groenendijk zijn benoeming als raadslid ln de vocature van den heer P. J. Koelewijn aangenomen. o BODEGRAVEN. Bloemententoonstelling. In tegenwoordigheid van het bestuur van „Volksonderwijs", de oudercommissie, de medewerkers bij de organisatie en het per soneel der school, werd de „Floralia". de bloemententoonstelling van de leerlingen der Openb. School geopend. Het geheele schoolplein was in een bloementuin om geschapen. Overal zijn perken met bloeien de bloemen, op den achtergrond een rus- •tiek muurtje, waartegen een hoog opge bouwd boordbed met hooge dahlia's, e.d.; in het midden een mooien vijver met wa terlelies en vlschjes, die de schooljeugd nog haastig hadden gebracht en in het midden een spuitende fontein. De voorzitter van „Volksonderwijs", de heer A. H. v. d. Most, hield een korte toe spraak waarin hij dank bracht aan den organisator, het hoofd der school, den heer A. Schuling. Dank werd verder ge bracht aan de helpers, die vele dagen van 's morgen vroeg tot 's avonds laat bezig zijn geweest. Speciaal werd dank gebracht aan den directeur der Bodegraafsche Wa terleiding, die zoo geheel belangeloos alle medewerking gaf. Onmiddellijk na de opening stroomde 't publiek in grooten getale toe. Die belang stelling was inderdaad verdiend. Zoo iets moois hebben we in Bodegraven nog nim mer gezien en de bewondering van het publiek zal zeker voor de organisatoren een prettige belooning zijn geweest. Nog mooier werd de tentoonstelling toen het licht begon te branden. Er bestaand groote plannen voor het houden van een tweetal Mica-weken in de maand October. De beide Middenstandsver. hebben een comité gevormd, bestaande uit de heeren A. Aengenent, voorz.; C. G. Karssen, 2e voorz.; J. H. v. d. Vllst, secr- penningm.; J. v. d. Bosch, C. Groenendijk, C. Kraaij en N. A v. Rossum. Men spreekt van een feestverlichting, twee wedstrijden naast de eigenlijke Mica-attracties, zoo als reclameoptochten, llchtstoeten enz. Het wordt dus heel wat grootscher opgezet dan verleden Jaar, terwijl een heel voorname factor is dat. de prijzen thans voor een groot deel plaatselijk zullen worden be schikbaar gesteld. —o BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Diverse benoemingen Verlaging van voorschotten-rente aan tVoningbouwvcr- eenigingen Bouw warmwaterinstallatie in het gemeentehuis. De-raad kwam in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burge meester E. P. Verkerk. Diverse ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Op een schrijven van den heer G. W. van Toombergen, pachter van 't gebouw .Flora" waarin medegedeeld wordt, dat. hij zich niet kan vereenigen met het besluit, van den Raad. waarbij afwijzend werd beschikt op zijn bezwaarschrift tegen den aanslag in het vergunningsrecht, besloot de raad op voorstel van B en W. aan adressant te berichten, dat na genoemd besluit, de raad, thans onbevoegd is zijn advies in behandeling te nemen. Op een schrijven van den heer F. J. Jansen e.a. caféhouders alhier, houdende verzoek om afschaffing c.q. sterke verla ging van de belasting op biljarten, werd afwijzend beschikt. Doch bij de begrooting van 1937 zal met een en ander rekening worden gehouden. In verband met de bekende circulaire van den Minister van Sociale Zaken, om trent steunverleening en werkverschaffing deelen B. en W mede, dat de nieuwe schalen van maximum ultkeeringen nog niet in het bezit van hun college zijn ge komen, zoodat het daarom nog niet moge lijk Ss nauwkeurig na te gaan, welke de ge volgen voor de gemeente en haar werk- loozen zullen zijn. Voorts deelen B. en W. mede, dat ln Mei 1937 met de werkzaamheden tot ver nieuwing van de z.g. Sluisbrug in Laag- Boskoop en aanvang zal worden gemaakt, evenals met de verbreeding en verbete ring van den Zijdeweg. De gasleiding ln Den Ham, zal worden doorgetrokken tot aan de grens der gemeente. Het aantal straatlantaarns aldaar zal worden uitge breid met twee. Als gedelegeerden der gemeente in de badhuiscommissie werden benoemd, de heeren W. de Ruyter en A. Brand; als ge delegeerden in de besturen om de woning- bouwvereenigingen werden benoemd, voor „Onze Woning" de heeren W. de Ruyter en Grootendorst, voor „St. Joseph" de heeren L. 't Hart en W. Kranenburg en voor .Patrimonium" de heeren P. Loef Az. en H. Haring, tot leden van de commissie van toezicht op den tuinbouwcursus de heeren P. Loef Az. en C Grootendorst. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim de heeren Jac. M. Nieuwe- steeg, H. Boer, P. D. Noest. W. Eelderink, F. v. d. Mast, C. J. A. v. Koppen, A. S. Stijkel en K. Vermeij, terwijl in de vaca ture van den heer D. Veerman Sr. werd gekozen de heer D. van Wijk Az. Tot lid van het Burgerarmbestuur werd benoemd, de heer Joh. Kreling. De heeren W. C. v. Kleef, C. Grootendorst. H. A. Boekraad en W. Kranenburger als plaatsvervanger werden gekozen tot leden van de raads commissie voor onderzoek van begrootin gen en rekeningen. Vervolgens werd besloten tot uitbreiding van de centrale verwarmingsinstallatie van de Rijkstuinbouwschool, daar de capaciteit van de radiatoren in een vijftal lokalen dient te worden vergroot. Behandeld werd de ombouw van de een warmwaterinstallatie in het gemeen tehuis. B en W. stellen voor, deze om bouwing onderhands te gunnen aan de N.V. Metaalbewerking, .1. v. d. Broek en Zoon alhier. De kosten zijn begroot op f. 2700.—-. Hierover ontspon zich een breed voerige discussie, welke in hoofdzaak liep over de ondeugdelijkheid der tegenwoor dige verwarming, die reeds na 6 jaren dienst te hebben gedaan niet meer voldoet. Op voorstel van Weth. Guldemond werd besloten de zaak verder te behandelen in besloten vergadering. Na heropening der deuren deelde de voorz. mede, dat het voorstel is aange houden tot een volgende vergadering. Over de nota inzake afkoop van ge- bruiksvergoedingen, als bedoeld in art. 205 ter. der L. O.-wet 1920 voor de Chr. School aan de Nieuwstraat en de R.K. Scholen aan den Reijerskooperweg ontstond eenige discussie. Met 84 st. die van de heeren 't Hart, Noest, van Kleef en de Ruyter werd goedkeuring verleend aan het voor stel van B. en W. en voorbereidende stap pen te doen om de voor den afkoop be- noodigde gelden Te verkrijgen. De voorz. deed mededeellng van een aanbieding om een geldleening groot f. 16700 a 41/4 met 1/4 provide. Met alg. st. werd besloten op deze aan bieding in te gaan. Het voorstel tot verlaging der rente van 4 op 3V( "/o van voorschotten, verleend aan woningbouwvereeniglngen werd aangeno men. Dit besluit beteekent dat huurverla- gihg der woningen mogelijk zal zijn. Na eenige discussie werd beslot s% tot verkoop van een gedeelte van het "gemeen telijkterrein aan den Hoogenveensche- weg aan de provincie met beding van recht van overpad over de geheele breedte en plaatsing van een hek. Tot slot werd het voorstel tot wijziging van de gemeente-begrooting, dienst 1936 met de stemmen van de heeren van der Staak en Boekraad tegen, aangenomen. De rondvraag leverde niets bijzonders op. Diefstal van kippen. Van den pluimveehouder H. alhier zijn ir. den laatsten tijd een groot aantal kip pen gestolen. Daar H. één groot aantal kippen bezit, wordt het niet altijd dade lijk opgemerkt wanneer er eenige verdwe nen zijn. Volgens H. zijn ruim 100 kippen gestolen. Zijn voet gebroken. Aan de Voorkade had een ernstig onge val plaats. Bij het strijken van een hei stelling had een der .arbeiders wonende te Gouda, het ongeluk om met zijn voet ver ward te geraken in een staaldraad, met het noodlottig gevolg, dat de voet op twee plaatsen werd gebroken. Dr. Kater ver leende de eerste hulp en liet de man ter verdere verpleging overbrengen naar het Van Iterson Ziekenhuis te Gouda. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendricus, z. van J. v. d. Ploeg en C. P. Mooijman. Getrouwd: C. Hoogerdijk, 23 jaar en G. v. Veen. 21 jaar; J. M. Timmer 25 jaar en A. M. v. Oosterom 25 jaar; D. Trouwborst 23 Jaar en N. de Koster 20 jaar; G. v. Eijk 52 jaar en P. v. Veen 46 jaar. Door de politie te Gouda zijn enkele personen aangehouden die Gouda, doch ook de randgemeenten onveilig maakten. De gearresteerden worden verdacht zich ook in onze gemeente aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. Moe,- Gevonden: Sanatoriumbusje, zilv. vingerhoed en heerenrijwiel. Inlichtingen politiebureau Ds. C Smits te Sliedrecht heeft voor het beroep naar de Chr. Ger. Gem. alhier bedankt. Donderdag a.s. zal alhier een bloemp jesdag gehouden worden ten bate van de stichting „Het Hoogeland". De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor de zending heeft bijna f.80. opgebracht. De prijs der zoete melk is met ingang van heden met 1 cent verhoogd en ge bracht op 10 cent per liter. HAZERSWOUDE. Raadsagenda. De raad dezer gemeente zal morgen in vergadering bijeen komen ter behandeling van de volgende punten: Ingekomen stukken; Rapport van de Commissie belast met het onderzoeken van de Rekening van het Waterbedrijf en die van de gemeente, dienstjaar 1935; Voor- loopige vaststelling van de Rekening van het Waterbedrijf, dienst 1935; Voorlooplge vaststelling van de Rekening der gemeen te. dienst 1935; Voorstel tot het aangaan van een geldleening tot dekking van de kosten der nieuwe begraafplaats en de uit- keering in eens aan enkele bijz. scholen, ter vervanging van de jaarlijksche vergoe dingVoorstel betreffende den aankoop van een brandspuit. 'ianr4 i o KOUDEKERK. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen avond te 8 uur bijeen ter behandeling van de volgende agenda Voorlooplge vaststelling rekening water leidingbedrijf, dlertst 1935 en gemeente rekening dienst 1935. Wijziging rekening Burgerlijk Armhuis over 1934. Goedkeuring rekeningen Burgerlijk Armbestuur en Bur gerlijk Armhuis over 1935. Verzoek van het bestuur der vereeniging „Vebo" om sub sidie voor een vee- en zuiveltentoonstel ling, Crediet-aanvrage voor het aanbren gen van een dakbeschot op het Raadhuis. Voorstel 1. z. toe te kennen honorarium voor onder toezicht van den gemeente-opzichter uit te voeren werken. Wijziging gemeente- begrooting dienst 1935. Wijziging verorde ning op de heffing van de vergoeding voor het verstrekken van inlichtingen of opga ven uit de Bevolkingsregisters. o LEIDERDORP. Raadsagenda. De raad dezer gemeente zal Woensdag a.s. des voormiddags om 10 uur 15 in ver gadering bijeenkomen. De agenda luidt: Jaarweddenregeling burgemeester, wet houders, secretaris en ontvanger. Aanbieding begrooting grondbedrijf en gemeen tebegrooting 1937. Benoeming commissie tot onderzoek dezer begrootingen. Voorloopige vaststelling gemeentereke ning en die van het grondbedrijf over 1935. Subsidie aan het Wit-Gele Kruis, de Be waarschool, de Chr. Oranjever. voor het Kinderfeest en de Chr. H.B.S. te Leiden over 1933. Verhooging subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur. Onderhandsche verhuring van het voet balterrein. Geldleening. Vaststelling verordening op het beheer van het grondbedrijf. Voorstel tot wijziging van de algemeene polltie-verordenlng en de precario-ver- ordening. Vaststelling van de verordening op de heffing en invordering van het school geld, de verordening op de heffing en in vordering van besmettelijke ziektengelden en de verordening op de heffing en invor dering van los- en laadgeld en kadegeld. Voorstel tot het in het leven roepen van een sportstichting en vaststelling der sta tuten en wijziging begrooting. Burgerlijke Stand. Geboren: Annigje, d, van H. v. d. Vecht en B. Vervark Dirk Cornelis, z. van G. A. de Bruijne en Joha. Aldewereld An nigje, d. van W. v. d. Zwan en D. Vervark. Architect J. Stigter heeft opgedragen aan J. de Witte, aannemer alhier, den bouw en verbouw van perceel Lage Rijndijk No. 114 voor f. 5800.—. LEIMUIDEN. Raadsagenda. De raad dezer gemeente zal Donderdag a.s. om 10 uur v.m. bijeenkomen ter be handeling van de volgende agenda: Aanbieding gemeenterekening 1935. Benoeming van een gemeente-ontvanger in de op 1 April 1937 komende vacature. Aanbeveling: 1. A. C. Westen, ambtenaar ter secretarie; 2. J. W. de Ren, secretaris der gemeenten Leimuiden en Rijnzater- woude. Reclame straatbelasting en hondenbelas ting. Vaststelling pensioensgrondslagen. Nadere vaststelling gemeenterekening 1934. Wijziging algemeene politieverordening en begrooting 1936. Capitulan ten- verordening. Bespreking Inzake controle op inning der tolgelden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: L. van Breen, 22 jaar en D. Brusse, 24 jaar. NIEUWKOOP. De Rietcampagne. Het bestuur van den R.K. Landarbei ders had alle werkgevers in het rietbedrijf te Nieuwkoop en Noorden uitgenoodigd tot een bespreking over het maken van een collectieve arbeidsovereenkomst bij de a.s. rietcampagne. De heer Salman, lid van het hoofdbestuür was eveneens aanwezig. Na uitvoerige besprekingen werd besloten de loonen van 1935 te handhaven, wat gelijk staat met 6571 van het loon in 1931. Aan de niet aanwezige werkgevers zal een cir culaire worden gezonden, waarbij zij wor den uitgenoodigd zich bij deze loonrege ling aan te sluiten. o TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Elisabeth Maria, d. van C. Lek en A. van der Pouw-Kraan; Maria Clazina, d. v. W. A. A. Vis en M. C. Spruit; Johanna Clazina Antonia, d. van M. M. Klein en P. J. van Dijk. Overleden: E. J. van der Hoorn, 8 jaar. Gehuwd: P. J. van Ewijk 22 jaar en G. E. G. Molhoek, 21 jaar: R. Kok 24 jaar en P. Kammeraat, 25 jaar. Loop der bevolking. Vertrokken: J. C. Jansen n. Leiden. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Woensdag as. des namiddags om 7 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: Behandeling belastingreclame's; Aan bieding gemeente-rekening en rekening van het electrioiteitsbedrijf over den dienst 1935: Begrooting van den Vleesch- keuringsdienst voor het jaar 1937; Voorstel van B. en W. inzake aanvragen om sub sidies van het bestuur der Chr. H.B.S. te Alphen a. d. Rijn en van de „Vebo" te Lei den; Voorstel van B. en W. tot het onbe woonbaar verklaren van de woningen D 14 en D15 en voorstel tot wijziging van de begrooting dienst 1936. Rottende augurken. Bij het neerstorten van tienduizenden kilo's augurken op een terrein bij Papen veer, toebehoorende aan de veiling, blijkt thans, nu deze in staat van ontbinding overgaan, overlast te worden veroorzaakt aan de omwonenden. Deze rottende augurken verspreiden n.l. een ondraaglijke lucht, zoodat maatregelen ter opheffing van dit euvel wel niet achter wege zullen kunnen blijven. o WADDINXVEEN. De glasslijperij van de fa. Matze stopgezet. Met ingang van heden is de Eerste Waddinxveensche Glasslijperij, van de fa. Matze stopgezet Alle arbeiders zijn ont slagen. Onze plaatsgenoote mej. W. van Ringelenstein slaagde voor het examen van E.N.I.A.I.D. voor costumlère en mej. K. Magrée voor het diploma coupeuse, o WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Aagje Gerarda, d. van C. Slin gerland en G. Groot Anthonetta, d. van J. D. Zandstra en B. Hoogteijling Maarten, z. van M. Angenent en M. H. Bui telaar. Loop der Bevolking. Ingekomen uit: Wassenaar, A. M. Hoo- genboom, B. 328 uit Hellendoorn, A. van Harten. Nieuw Leven uit Alphen, G. van Wageningen, B 371 uit Ter-Aar, N. J. Vuyk. A 72 uit Alkemade. M. Verboom, B 381 uit Valburg, A. Hoekstra en gezin, A 77. Vertrokken: H. W Verdoes naar Voor burg, Prinses Marialaan 262 J. den Her tog en gezin naar Alphen, Mauritsstr. 2 J. A. Kroes naar Berkenwoude, Pastorie C. W. den Ouden naar Voorburg, Schelling laan 27 C. J. M van der Voorn naar Al kemade. C 108. De timmerman S. viel door een asbest- dakbedekking van een 9 meter hooge loods. Hij wist zich aan een balk vast te klampen, doch werd gewond aan zijn hand en scheurde een pees, zoodat hij naar het Ac. ziekenhuis te Leiden moest voor heelkun dige hulp. De vrouw van den smid T. kwam in haar woning zoo ongelukkig te vallen dat zij een been brak. Dr. Loth verleende heel kundige hulp. Bij de huwelijksvoltrekkingen heeft de bus voor de algemeene armen in het Raadhuis f. 60 opgebracht. o ZOETERMEER. Burgerlijke Stand, Geboren: Thaede, zoon van R. Haijes en van J. Koorneef Pieternella, dochter van J. Henneken en W. C. den Hartog Cor nelia, dochter van J. P. Huurman en M. de Jong Albert, zoon van G. Roggeveen en C. Verhoef Martinus Jacobus, zoon van H. T. Vonk en A. J. Switzer. Ondertrouwd: H. B Groenheyde, oud 22 jaar en H. S Brandhorst, oud 26 jaar. Getrouwd: J. L. van Dorp, oud 25 jaar en E. Hoogduin, oud 24 jaar. ROETPLAAG. Een bewoner van het Levendaal klaagt over een roetplaag, veroorzaakt door de schoorsteen van de melkfabriek der firma Van D. aldaar. Wellicht zou een roetvanger daaraan een einde kunnen maken. Een abonné wijst er op dat als gevolg van het gebruiken van de straat als wasch- Dlaats voor auto's en motoren twee prach tige boomen op de Pieterskerkgracht staan te kwijnen. Dit is gemakkelijk te voor komen. daar de straat niet als werkplaats mag worden gebruikt. Verder zou hij gaarne zien dat een van de nieuwe straten genoemd wordt naar prof. Endthoven. Een bewoner van de Waldeckpiermont- straat die in zijn huis veel last van torren heeft, die volgens hem afkomstig zlin uit de Rotterdamsche broodfabriek, vraagt of het nu niet ep den weg van de bouwpolitie ligt. om genoemde bakkerij eens grondig van deze dieren te laten zuiveren. W. P. H. te L. Zeemeerminnen bestaan niet, zijn mythe-figuren. IJMUIDEN. 31 Aug. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G f. 0.880.72. Griet per kist van 50 K.G. f. 2412. Tongen per K.G. f. 1.400.80. Middelschol per kist van 50 K.G. f. 16. Zetschol f. 19—13, Kleine Schol f. 163.30. Schar f. 5.204.60. Tongschar f. 1712. Roggen per 20 stuks f. 10. Vleeten per stuk f. 2—0.85. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f.2—1.70. Middel Schelvisch f. 16.5013. Kleinmiddel Schel- visch f. 159. Kleine Schelvisch f. 114.20, Kabeljauw per kist van 125 K.G f. 40.50 21 Gullen per kist van 50 K.G. f 13—2.30. Lengen per stuk f. 0.7455. Wijting per kist van 50 K.G. f. 3.901.70. Koolvisch per stuk f. 0.700.25. Makreel per kist van 50 K.G. f 12—6. Aangevoerd kleinmiddel hake f. 20.50, kleine hake f. 6 506.10. Versche haring f. 3.90—1.75 per kist. Aangekomen de Stoomtrawlers: LJM 189 met f.360. IJM. 73 met f.3700 ÏJM. 118 met f. 1320. IJM. 60 met f. 2660. IJM. 48 met f. 3200. IJM 89 met f1600 IJM. 78 met f.2650 IJM. 115 met f.3750. IJM. 106 met f. 1080. IJM. 42 met f. 1300. IJM, 88 met f. 1150, IJM. 103 met f 1130; de loggers: RO 9 met f.670. SHV 266 met f.350 KW 75 met f.270. KW 175 met f,390. KW 89 met f430, KW 169 met f. 340. KW 166 met f. 430 KW 60 met f300 KW 104 met f. 420, KW 153 met f. 410. KW 46 met f370. KW 132 met f. 390, KW 76 met f. 12S0. KW 24 met f. 470. KW 59 met f 280 KW 107 met f. 280 KW 114 met f. 150. KW 112 met f. 380. KW 178 met f.310. KW 28 met f.380, KW 108 met f.430 KW 91 met f.220. VLAARDINGEN 31 Aug. Binnen te Vlaardingen: KW 68 met 32 last KW 3 met 27 last. KW 23 met 22 last. KW 45 met 23 last. KW 57 met 24 last. KW 8 met 22 last. Groene haring f. 11.809. volle haring f 9.29—8.80 maatjesharing f. 7.50. ijle haring f. 8.908.60. steunharlng f. 7.80 7.20. Dagbladreclame beduidt: met de minste verkoopkosten het meeste verkoopen 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7