katwijkers CAFE-RESTAURANT .NIEUW BRITTENBURG LOSSE NUMMERS van ons blad [flDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 29 Augustus 1936 UIT DE OMSTREKEN Boulevard Katwijk C Middag- cn Avondconcert Heerlijk zitje en uitzicht op Zee. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. UIT DE RIJNSTREEK THIJS IJS M DE DRIE DADEN VAN SLECHTBEDEELD KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN. Ter gelegenheid van den verjaardag van j M. de Koningin is, zooals gebruikelijk, „n groot aantal onderscheidingen uitge- 'glj Koninklijk besluit zijn benoemd: lot ridder in de Orde van den Neder- lindschen Leeuw: jnr. 11t., O. F. Jongejan, voorzitter van jjit Bond van. Eigenaren van Ned.-Indi- elie Suikerondernemingen, te Wassenaar; Ij. J. van den Broek, directeur van de gV. Bllliton Maatschappij, te Wassenaar; mr. J. W. Dyckmeester, wonende te Was- gnaar, ondervoorzitter van den Octrooi- <«d ert plaatsvervangend directeur van iet Bureau voor dên Industrleelen Eigen- jou te s-Qravenhage. Tot officier in de Orde v. Oranje Nassau: H, Vreede, secretaris-penningmeester van jen raad van bestuur der Academie van geeldende Kunsten te J-Oravenhage, wo- jende te Wassenaar; dr. Ir. A. Wynberg, te Aalsmeer. Tot ridder in de Orde v. Oranje Nassau: A. J. van Qerrcvlnk, burgemeester van Oegstgeest; C, J. C, Venema, commies bij den post-, lelegraat- en telefoondienst, aangewezen jli directeur van het post-, telegraaf- en 'efoonkantoor te Boskoop. Bij Koninklijk besluit is de titulaire rang un kapitein ter zee verleend aan den ge- pepslonneerden kapitein-luitenant ter zee 1. Lagaay, te Oegstgeest. Bij Koninklijk besluit is toegekend de emedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau: in zilver aan: mej. K. E. Dablsch, hulshoudster bij me- nouw H. KröllerMüller,. te Wassenaar. In brons aan: M. Slkklng, besteller bJJ den post-, tele paat- en telefoondienst, te Warmond; J. Hogenes. pannenmaker bij de N.V. Bectrische Klelwarenfabrlek, v,oorheen Oebrs. Oppelaar. te Koudekerk. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, zoon van J. Helmendach in M. L. J. Honcoop Wilhelmus Maria, gen van G. Stokkel en. W. J. v. Eyk Oteske, dochter van S. C. Hazenberg en L. Sfeek. Getrouwd: W. de Waal, oud 23 jaar en T. Buis, oud 23 Jaar HILLEGOM. - De kleuters van S.K.V. hebben een lutriocht gemaakt naar Groenendaal. taai volop genoten- is. Verder is er getoerd over Zandvoort en gespeeld langs den Zeeweg onder Bloemendaal. De tocht met tier autobussen is bij mooi weer best ge- Ttsagd Dit is de lkstste tocht vafi de Augustus-campagne geweest. Bij de thuis komst was er langs den weg én vooral in ie, v. <b Endelaan als naar gewoonte veel frtólfk óm de kleinen af te halyn De Bloembollenbeurs is door 130 pcr- Rnen bezocht. De handel was bevredigend KATWIJK AAN DEN RIJN. - Mej. J. Godijn,. Voorstraat 23. heeft tsar van ouds bekende kapperszaak over- Irtaan aan den heer Tom Wlllemsen, ipecialist op het gebied van dames- en heerenkappen. Deze zal de zaak. met han del in toiletartikelen en parfumerieën on- óer den naam Tom's Kapsalon" voort- zetten. rr KATWIJK AAN ZEE. 4817a Ondergeteekende bericht dat hij de Kap perszaak van Mej. Wed. J. GODIJN, Voor- Staat. 23 te Katwijk a'/d. Rijn heeft •Tergenomen en hoopt door vakkundige bediening het vertrouwen te winnen. Opening op Donderdag 3 September a.s. Beleefd aanbevelend, TOM WILLEMSEN. Telef. 253. Me' dank voor het genoten vertrouwen, ?Mt onderget. kennis dat zij haar Zaak ™e't overgedaan aan den Heer TOM "ItLEMSEN en beveelt haar opvolger beleefd aan. 863 Wed. J. GODIJN. (Ingez-. Med.) BLAD VOOR KAIWIJK EN OMSTREKEN GEEFT UW AOVERTENTIÊN EN abonnementen op «.an oen agent alle inlichtingen verstrekt zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING' Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. LISSE. Dc stand der Gemeentebedrijven. Het Gasbedrijf. Wederom zijn ver schenen de verslagen van het Gasbedrijf en het Waterleidingbedrijf dezer gemeente. Betreffende het Gasbedrijf wordt in ge noemd verslag opgemerkt, dat met den lngevoerden acuisitledienst. waarmede goede resultaten werden bereikt, werd voortgegaan. In hoeverre de, In samenwer king met de hulsvrouwenvereenigingen ge houden kookdemonstraties tot het daarmee beoogde doel hebben geleld, is moeilijk te beoord'felen, al valt. niet te ontkennen, dat deze zeer nuttig zijn geweest en bijzonder op prijs werden gesteld. Van het huren van verschillende verbrulkstocstellen, dat mede als een propagandamiddel moet wor den beschouwd, wordt flink gebruik ge maakt. vooral de eigen gemaakte bak- oventjes en waschtoestellen worden veel gevraagd. Geheel op het eind van het Jaar is met het gemeentebestuur van Sassenheim over eengekomen, om aan die gemeente gas te leveren op basis van den kostprijs. Het contract is aangegaan voor 23 Jaren, aan vangende 1 Januari 1937. Dat dit voor het gasbedrijf een zeer ingrijpend besluit is, zal duidelijk zijn, wanneer men bedenkt, dat ons afzetgebied daardoor met ongeveer 50 zal verhoogen. Het voordeel van deze transactie voor onze gemeente bestaat hierin, dat de kostprijs van het gas daar door belangrijk lager wordt. Door aansluiting van een districtsregu lateur op de aanvoerleidlng van Sassen heim. ten behoeve van het buurtschap „De Engel", zal de drukverdeeling in het geheele buizennet verbeterd kunnen wor den. Dank zij deze gunstige wending opent de toekomst voor het gasbedrijf weer gun stige perspectieven. Het. Gasverbruik. Afgeleverd werden totaal 926.170 M3. gas. Vergeleken bij het vorig jaar verminderde de gasafname met 43.110 M3. of wel 4.53%. De grootste et maalaflevering was op 24 Aug. 3.365 M3. en de kleinste etmaalaflevering op 9 Juni 1.820 M3. Het aantal straatlantaarns werd iets uitgebreid en bestond op het einde,van het boekjaar uit 172 lantaarns, waarvan 72 nachtbranders. Het aantal uitstaande meters verminder de met 35 en het aantal muntmeters ver meerderde met 3, zoodat totaal uitstonden resp. 637 en 978 meters. Het winstcijfer. De netto winst be droeg f. 7418.24'/i, welke winst in de- ge meentekas werd gestort. De winst bleef f 2600 beneden de raming, hetgeen zijn •oorzaak vindt in den geringe'ei, gasal-.it Ook de verlaging van de meterhuur gaf een mindere opbrengst. Het Waterleidingbedrijf Met voilé te vredenheid mag op de eerste tien Jaar van hét bestaart van dit bedrijf worden terug gezien. De verwachtingen zijn in geen en: kei opzicht beschaamd. Het aantal aan sluitingen nam geregeld toe: het waterver bruik is bevredigend,.de,prijs van het wa ter kan den toets der vergelijking zeer goed doorstaan: de financieele toestand is bovendien gunstig te noemen. Het" totale waterverbruik was dit jaar 118.300 M3.. dit is 1.1% meer dan in het vorig Jaar. Hrt buizennet werd eenlvszins. uitge breid en wel in de Hyaclnthenstraat en de Nassaustraat. Op 31 December 1935 waren in het net aanwezig 123 afsluiters, 9 spul leidingen en 121 brancfkranen. Met hei, aansluiten van nieuwe aansluitingen werd regelmatig doorgegaan, totaal werden aan gelegd 48 stuks en weggenomen 17 stuks, zoodat het aantal aansluitingen op het einde van het boekjaar bedroeg 1613. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Klaztna Maria, d. van F. J. van Rooijen en van A. C. van Riek Johannes, z. van A. C. van Dijk en van L. S van Loenen Franciscus Johannes Maria, z, van J. F. Beelen en van H. G. M. Jonkheer Johannes Hendricus, z. van J. H. Ippel en van C. J. van Nieuwkoop Damiaan Jacobus Maria, z. van M. Romijn en vair M. J. van Stijn Ate Sake Chris- toff'el. z. van C. Aangeenbrug en van H. Klein. Overleden: Arie Faas, echtgenoot van M. H. Hageman 63 jGerrit Kroes, echtge noot van M. Korbee 63 j. Ondertrouwd: J. Huizer en A. van Tol D. van Essen en S. M. van Schoonderwoerd den Besemer M. Ouwendijk en H. van Dorsten. Gehuwd: J. Q. Zwetsloot en P. W. van der Meer L. Meeuwissen en A. van der Zwet J. Grimbergen en H. G. de Water. Loop der bevolking. Gevestigd: G. H. Dieters, van Ouden bosch, Heereweg 441d P. Schullenburg, van Voorhout, 3e Poellaan 26 P. Ruseier, van Dordrecht, Heereweg 246 W. R. Bos, van Amsterdam, Tulpenstfaat 21 H. Frauenfelder en gezin, van Voorhout, 3e Poeilaan 26 Mw. H. A. C. Oosthoek geb. Guldemond. van 's-Gravenhagge, Heere weg 11 Mej. H. van Dorsten, van Naald wijk, 3e Poeilaan 71 Mej. W. M. Spren- gers, van Bloemendaal. Kapelstraat 5 Mej. C. Hageman, van 's-Gravenhage. Ka naalstraat 138. Vertrokken: R. C. Roodenburg en gezin naar Haarlemmermeer Mej A. Th. A. van Werkhoven naar Ahlen (Dld.i A. V. A Broekhuijzen naar Oudenbosoh C. Romijn naar Oudenbosoh Mej. J. C. A. M. v. d. Weijden naar Haarlem Me). M. van Vliet naar Haarlemmermeer. Slotconcert op den Boulevard. Tot besluit van het zomerprogramma van V.V. „Noordwljk Vooruit" werd'op het parkeerterrein voor de „Zeeleeuw" een concert gegeven door de pi. harmonie „de Echo der Duinen". Na afloop van dit concert werd, met medewerking van genoemd muziekgezel schap, een lampionoptocht door het dorp gehouden, waarna gelegenheid werd gege ven tot hossen. Begrijpelijk viel dit zeer in den smaak van de Jeugd. „De Echo der Duinen" heeft zich kranig geweerd en de organisatie van het geheel, in handen van den heer S. Verloop was, als steeds, keurig verzorgd. De belangstelling was zeer groot. NOORDWIJK AAN ZEE. Het a.s. Oranjefeest. Voor Koninginnedag heeft de Oranje- vereeniglng een uitgebreid programma samengesteld. Te een uur zullen de feestelijkheden worden geopend door den burgemeester en Ingezet met muziek van den toren der groote kerk. Daarna wordt de middag ge vuld met optochton, ringrljden, verschil lende behendigheidsspelen voor Jongens en meisjes en des avonds met concert en lampionoptocht. 's Avonds zal in de Oer Kerk te Noord- wljk-Binnen ter gelegenheid van de ver jaring onzer Landsvrouwe een herden kingsbijeenkomst worden gehouden, uit gaande van de Broederkring. Voorgaan zal ds Klüsener. Herv. predikant te Bode graven. Voorts vcrleenen medewerking het groot en het klein koor van „Euphonia" en de heer C. Verloop, cello. RIJNSBURG. De vlagjesverkoop ten bate van het Roode Kruis heeft f. 39 opgebracht. De uitbreiding van het terrein van' de groentenveiling is tot stand gekomen, waardoor thans een afdoende verbetering is verkregen, o SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Hefmanus, z. van H. Molenaar en van H. Grlekspoor. Ondertrouwd: A. van der Haven-29 J. en J. Helmus 20 J. Getrouwd: H. Wéijërs 25 j. en A. Th. Elstgeest 23 J. Loop der bevolking. Vertrokken: H. P. van der Melj en gezin, Leidsche vaart 5, naar Haarlem Ja. E. Berg. Molenstraat 17, naar Hilversum Ga. van Zuijlen, Tijlloosstraat 38, naar Leiden C. R. Hillebrand. Hoofdstraat 261, naar Wassenaar. Gevestigd Ma. van der Ploeg, Gouver- neurlaan 12, van Haarlem Ca Ja. van der Zwaan, Jac. van Beierenlaan 25, van Wassenaar S. Fa.van den Berg. Hoofd straat 118, van Leiderdorp. Gevonden: een bruine colbertjas, een zwarte vulpen, een gladde gouden ring, een grijze colbertjas, een Lipssleutel no. 22704. Iniiohti lichtingen bh de politie. VOORSCHOTEN. IS.'W' Op verzoek van enkele leden heeft de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" cn vergadering gehouden om te trachten medewerking te verleenen aan de Mica campagne. Tot leden der commissie wer den benoemd de heeren L. F. Oostcrlaan en J. Meester. (f WASSENAAR. Opgericht is alhier de Chr. Gem. Zang- vereeniglng De Lofstem. Directeur is de heer C. J. de Graaf. Het secretariaat dezer nieuwe vereeniging is gevestigd aan den Zijdeweg 53. - In het Gebouw voor Christelijke Be langen wordt Maandagavond a.s. 8 uur de verjaardag der Koningin herdacht met een feestrede door ds. I. Voorsteeg, voorzitter van den Bond van Chr. Oranjevereenigin- gen en een uitvoering van het Wassenaar s Mannenkoor. o ZEVENHOVEN Door den polder Nieuwkoop zal het gedeelte weg van v. d. Weijden tot Kelder woorden verbeterd. De palen van het G. E. B. komen achter de heg, die zal worden ingekort. NOORDWIJK. De bijzetting van het stoffelijk overschot van Jac. Urlus. In tegenstelling met een vorig 'bericht, zal de bijzetting van wijlen den tenor Jac. Urlus in het mausoleum op de R.K be graafplaats Dinsdag. 15 September a.s., des ochtends te 9 uur Dlaats hebben, zoo als in een vergadering van familieleden van den grooten zanger, den deken en den architect, den heer Theo Teunissen werd besloten: ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Laurens, z. van Jan Hart kamp en van Geslna Jantlna de Vries; Jacob, z. v. Johannes van Eek en van Jan netje Gerritje van Leeuwen; Gerrit Jan, z. van Cornelis van de Meent en van Magda- lena de Bruijn; Wilhelmus Jacobus, z. van L. Vergeer en Petronella Margaretha Pen- nings; Engelbertus Simon, z. van L. Ver geer en Petronella M. Pennings; Gijsbert, z. van Teunis Versluis en van Neeltje Nella Kom Gehuwd: Theodorus Adrianus van den Elshout, oud 22 Jr., met Gijsberta Maria van den Hoorn, oud 22 j. Overleden: Johanna Doornebal, oud 60 j„ gehuwd met Cornélis Gentenaar; Adam' Stigter, oud 42 Jaar, overleden te Lelden; Martinus Ludovicus Ravensbergen, oud 81 jaar, gehuwd met Hendrlka W. Verheij; Johannes Maria Meulenbroek, oud 78 Jaar. weduwe vari Jurrian Scholtheis; Gerritje van der Graaf, oud 78 Jaar. gehuwd met Cornelis van Klaveren; Gerardus Kraan, oud 68 Jaar, weduwnaar van Catharina Wil- tenburg; Jacob Cornelis Wit, oud 21 Jaar, wonende te Woubrugge; Theodorus Beze- -mer, oud 73 Jaar, gehuwd met Guurtje van der Aa. Loop der Bevolking. Ingekomen: Gijsbertus den Dunne, zonder beroep, G. Rijpad 186; Adrianus Vermeulen en echtgenoote, boomkweeker, G. Rijpad 190; Marrlgje G. van der Horst, zonder be roep, Raadhuisstraat 247; Adrlaan Veenstra, stoker, van Genderenstr. 21. Vertrokken: naar Boskoop. Emmakade 68. Hulbert Rijnsburger en gezin, boekdrukker, naar Boskoop, Zuidkade 288, Douwe Ykema. koopman; n. Utrecht, Joh. Vermeerstr. 10. Florentlna H. Pijpers, zonder beroep; naar Nootdorp, Maria B. Zweekhorst, dienstbode; n. Lelden, Vliet 19, Salomon Meijer en ge zin, veehandelaar, n. Beverwijk, Deken Waarestr. 27, Cornells van Doorn, chauf feur; n. Boskoop. Badhuisweg 19, Johanna de Koning, zonder beroep; n, 's Hertogen bosch, Klein Deuteren 36. Lammert Duiker en gezin, betonwerker; n. Voorburg. Park weg 319, Cornelia Pijnaker, zonder beroep. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina All, d. v. J. Zaal en G. Hoogendijk. Ondertrouwd: W. v. Vegt 26 J. en T. A. Verboom, 25 Jaar. Overleden: M. J. v. Wijngaarden, echtg. van L. Bosman, 70 J. De plannen Inzake een zweminrichting. De reeds een tweetal Jaren bestaande commissie voor de stichting van een nieuwe zweminrichting blijft nog steeds bezig met haar plannen. Heel veel schot zit er nog niet in, na den aanvankelijken tegen slag met het aankoopen van het water op het indertijd in optie genomen terrein achter de Oranjestraat. De zaak is trouwens ook niet zoo gemak kelijk. Wel bestaan.er particuliere toezeg gingen voor het stichtingskapitaal tot ongeveer f. 6000, maar er is belangrijk meer noodlg. Ook heeft de Raad in principe al eens besloten een bedrag van max. f. 15.000 beschikbaar te stellen, maar van een defi nitieve toezegging zal voorloopig wel niets komen. Het gaat er thans om het werk fonds te animeeren voor steun, waarvoor het gemeentebestuur zijn medewerking heeft toegezegd. De onderhandelingen zijn thans gaande en juist in den loop dezer week heeft een deskundige ter plaatse nog eens een onderzoek ingesteld. Men heeft wel hoop, dat tenslotte de plannen zullen kunnen doorgaan. BOSKOOP. De heer D Veerman Sr., die tal van jaren deel heeft uitgemaakt van de com missie tot wering van schoolverzuim, de laatste jaren als secretaris, wenscht thans voor een eventueele herbenoeming in ver band met zijn leeftijd, niet meer in aan merking te komen. Te Den Haag behaalden de dames N. Nederlof en A. van Vliet het diploma cou peuse, belde leerlingen van de R.K. Mode vakschool alhier. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Overleden: Jacobus Kraan, 70 jaar. De Chr. Muziekver. maakte een mu zikale wandeling door het dorp. Voor die verrassing was veel belangstelling: het pu bliek toonde zich zeer dankbaar. De Chr. Oranjever. alhier zal ter ge legenheid van Konlfiginne verjaardag Dinsdagavond in het gymnastieklokaal der School een herdenkingsavond organlsee- ren, bij welke gelegenheid een opvoering van een gedeelte uit het leven van Prins Maurits getiteld „Jan Faessen" zal wor den gegeven. Ter afwisseling zal de heer Siebesma van Rotterdam voordrachten ten beste geven. KOUDEKERK. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zal het Fanfare corps „Kunst na Arbeid" a.s. Maandag avond een concert geven in de muziektent. In de kerkzaal der Ned. Herv. Kerk des avonds te halfacht zal op 31 Augustus een herdenkingsdienst worden gehouden ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin. Als sprekers zullen optreden ds. Haspers, Geref predikant alhier, ds. W. Bleshaar Jr., Ned. Herv. pred. te Benthuizen, terwijl mr. E. P. Verkerk, burgemeester van Bos koop een slotwoord zal spreken. LEIDERDORP. De a.s. Kon In minnefeesten. Het programma der Konlnglnnefeesten luidt als volgt: Maandag 31 Augustus: nam. 1 uur: op stelling kinderoptocht bij „Voordorp Daarna zanghulde aan den burgemeester en vervolgens een optocht door het dorp naar het feestterrein achter de Chr school, waar de kinderspelen zullen worden ge houden. 'sAvondse op hetzelfde feestterrein muziek en zang. Medewerking verleenen de muziekver. „Devote" cn de beide zang- vereenlgingen. Dinsdag l September: 's avonds halfacht bijeenkomst in de Ned. -Herv. Kerk waar mr. H. Bijlevcld een rede houdt over het onderwerp: „Vrij onverveert". Vrijdag 4 September: boottocht voor de leerplichtige kinderen van het 6e en 7e leerjaar naar Amsterdam en Schiphol. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Johanna, d. van Th. Pieterse en M. van Capel. Overleden: A. J Koole jm 24 j. J. Noordegraaf 80 J„ echtgenoot van H. P. van der Stel. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Johannes, z. van J. M. G. Balvert en M. v. Egmond. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Aagje, d. van P. Noorlander en J. Bulk Johanna Luise, d, van H. van der Krans en C. J. Kasteleijn Pleter, z, van J. Hoger- brugge en A. Both. Gehuwd: A. M. Spee en H. C. Kamer mans. De Waddinxveensche postduivenhou- dersvereen. heeft een wedvlucht gehouden ten bate van de kas der T.B.C.-vereeniging, alhier. De netto opbrengst daarvan is ge weest f. 33.02, welk bedrag met veel dank door deze nuttige vereeniging is aanvaard. Door B. en W is aan de ver. „Het Hoogeland" vergunning verleend, tot het houden van een collecte in de a.s. week met 2 Sept. te beginnen. ZOETERMEER. In verband met den verjaardag van H.M. de Koningin zal a.s. Maandagavond 8,15 uur voor de Oranje-Garde In open bare samenkomst in'het gymnastlekgebouw spreken de heer Cresée. burgemeester van Ridderkerk, met het onderwerp: „Steeds Oranje Boven!" Deze avond zal verder worden opgeluisterd met zang en muziek. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand; Geboren: Gerardus Wlhelmus, zn. van Cornells Overes en Adrlana Maria de Wit. Ondertrouwd: Herbert Bitter, 33 j, en Reeuwijk en Willemijntje Trijntje van der Wolf, 25 j. Getrouwd: Gerrit Gijsbertus Slappendel, 31 j. te Bodegraven en Teuna Zwanenveld, 27 j. Albertus van den Hoofdakker, 28 J. en Geertruida Margaretha Fopma, 25 J. Willem van Leeuwen, weduwnaar van Lammigje Hollander, 26 J. te Alphen a/d. Rijn en Hendrlka Boekhout, 19 j. 10; Thijs keek dus de keuken binnen, en kon nu met 't volvoe ren van zijn plicht beginnen. De kok stond met zijn rug naar 't venster toe, dus Thijsje dacht: „Nu is het tijd, dat ik iets doe 'k bezorg dien toovenaar een kiezen-kwaal!" Onder 't venster stonden aardappels op 'n groote schaal daarin wierp Thijsje vlug den steen, die in de groote massa heelemaal verdween, 'n Geluk, dat deze steen veel op een aardappel geleek, zelfs voor iemand, die er goed naar keek. De kok had niets gezien hiervan „Zie zoo", dacht Thijs, ,dit is het eerste deel van 't plan"; 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7