HARING VOOR RUSLAND HAAS BOOG-AZIJN AKKERTJES „Vatt Vji&etnde <$*nettejH. V*#" fjtfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 27 Augustus 1936 Derde Blad No. 23442 BINNENLAND Hoe kom ik van die hoofdpijn af? DE VERZENDING IS BEGONNEN Bedrijvigheid aan de Scheveningsche visschershaven. PE NIEUWE LANDVOOGD VERTROKKEN. een hartelijk uitgeleide te den haag. De nieuwe Gouverneur-Generaal van lljierl. Indlë, jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Siarkenborgh Stachouwor, is gistermiddag (iigtzeld van zijn echtgenoote cn beide dochters, met den boottrein van half vier „n het Staatsspoorstation te Den Haa^ jaar Genua vertrokken, waar hij zich he denmorgen op de Johan van Oidenbarne- telt zal Inschepen. Naar men weet is het vertrek van het sehip. waarmede de nieuwe Gouverneur- Generaal de reis naar Indlë zal maken. fin dag vervroegd met het oog op de be- stuursoverdracht, welke op 16 Sept. zal plaats vinden. Omstreeks kwart over drie betrad de ileuwe Gouverneur-Generaal en mevrouw tan Starkenborgh en hun beide dochters dt eerste klasse wachtkamer, welke voor dit afscheid gereserveerd was. Hier waren tele autoriteiten bijeen, de meesten ver taald van hun dames om den nieuwen Gouverneur-Generaal een goede reis en behouden aankomst in Nederlandsch-Indië toe te wenschen. De Minister van Kolo niën, dr. H. Colijn en de secretaris-gene taal van zijn Departement, jhr. mr. Six, oren onder de eersten, die op hel perron bramen om van den vertrekkenden gou verneur-generaal afscheid te nemen. Voorts was aanwezig de Belgische zaak gelastigde, baron van den Bogoerde van ferbrugge. die in opdracht van Koning Leopold, jhr. Starkenborgh, die naar men weet ons land bij het Belgische bol vertegenwoordigd heeft, vaarwel te seggen. Verder werden opgemerkt de Ne derlandsche gezant in Parijs, jhr. dr. Lou don. de oud-ministers van koloniën S. de Graeff en dr. Koningsberger, de secreta- ■generaal van het departement van bui- tenlandsche zaken, jhr. mr. Snouck Hur- gronje met den chef van de afdeeiing di plomatieke zaken, mr. van Kleffens, de ciief van den generalen staf, luitenant- generaal Reijnders, de Chineesche zaak gelastigde de heer Wang Teh Yen, de mi litaire attaché bij het Nederlandsche ge rantschap te Brussel, de kapitein van Voorst Evekink, Raden Mas Soejono, lid van den Volksraad, de directeur van de Handelsmaatschappij te Amsterdam, de heer Pauw, de directeur van de Maat schappij Nederland, de heer van Hengel, de chef van den Regeeringspersdlenst, de heer Llevegoed, de voorzitter van den Ne- derlandschen Journalistenkring, de heer D. Hans, de directeur van het persbureau Aneta, de heer H. Salomonson, de procu ratiehouder van de maatschappij Neder land, de heer J. de Vries, die den nieuwen gouverneur-generaal tot Emmerich zal ver gezellen en vele familieleden en vrienden ran den vertrekkenden gouverneur-gene raal. Mevr. van Voorst Evekink heeft mevr. Starkenborgh een fraaie bouquet roode lozen aangeboden. - Om vijf minuten voor half vier begaf jhr, mr. Tjarda van Starkenborgn Stac- htwer, vergezeld van Minister Colijn, zich naar bet voor hem gereserveerde rijtuig. Na even voor de fotografen te hebben ge- toseerd, stapte de heer Starkenborgh in den wagon, waarin zijn echtgenoote en beide dochters enkele oogenblilcken later plaats namen. Nadat de heer en mevrouw Starkenborgh van het gezelschap, dat hen uitgeleide deed, afscheid had genomen, urllet de trein om precies half vier het station. Zij, die den vertrekkenden Gou- itrneur-Generaal uitgeleide deden cn het belangstellend publiek juichten den he en mevrouw Starkenborgh bij hun vertrek hartelijk toe. TELEURSTELLING IN INDIË. INDISCHE PERS OVER DE DEFEN SIE V OORS TELLEN. Onder den titel ..Berg en Muis" wijdt net „Bat. Nieuwsblad" een hoofdartikel jan de voorstellen der regeering inzake de Indische defensie. Het blad noemt de voorstellen „zeer te leurstellend" ten aanzien van de vlootuit- orelding, en wijst er op, dat, indien thans Sten nieuwe kruiser op stapel wordt gezet, net dan uitgesloten is dat wij in 1940 drie tolwaardlge kruisers hebben. Het blad be falt met te zeggen, dat dit voorstel is een Proeve van schipperen in plaats van navi seeren. De „Java-Bode" wijst er ironisch op, dat tet dermate rustig is op aarde, dat haast Baken met uitbreiding en vernieuwing van »e vloot onredelijk is. Het „Nieuws van den Dag" noemt de beslissing een bittere teleurstelling, die •en geest bij de marine deprimeert. Het ■lad wijst er op. dat de „Java" en de .Sumatra" in 1940 moeten worden vervan- ten, zoodat thans de eerste kruiser voor die vervanging op stapel moet worden ge kt teneinde achteruitgang te voorkomen. DE VLIEGTUIGEN NAAR SPANJE. Op de vraag van het Tweede Kamerlid «talker of de Minister, gezien liPf be- fuit der regeering om, voor zoover haar Jfvoegdheld sterkt, te verhinderen, dat uurgerlljke vliegtuigen naar Spanje wor- °en geleverd, bij nadere overweging niet jan oordeel is, dat het niet juist was, op Au?. j.l. aan de K.L.M. toestemming te j men tot het verkoopen van twee Fok- «uoestellen aan de Crilly Airways Ltd., niettegenstaande de minister tevoren door «lier dezer vragen persoonlijk was ge waarschuwd, dat die vliegtuigen bestemd 'aren om via Engeland aan de tegen de juUge regeering van Spanje rebelleeren- J'naristen te worden geleverd, heeft Mi eter Colijn ontkennend geantwoord. 'en aanzien van de vraag of de regee- maatregelen getroffen heeft teneinde lockeren, dat in den vervolge in geen I vb.j v°rm van Nederland uit hulp I verleend aan de Spaansche fascis- opstandelingen en dat agenten van lull laatsten onmiddellijk uit het land Mm wort'en gewezen, wordt geantwoord, Murop reeds voldoende antwoord is ge- fciÏÏke 6en vroe®ere vraaS van den heer Wanneer Uw hoofdpijn (migraine) U over valt bij het opstaan, vóór ot na den maal tijd, koop dan even bij Uw drogist of apotheker een doosje "AKKERTJES". Deze nieuwe vinding van Apotheker Dumont wordt overal en door iederen gebruiker geroemd om haar wonderlijke resultaten bij Hoofdpijn, Migraine, Kies pijn, Zenuwpijn, Kou, Influenza, Spierpijn, Neuralgische pijnen, Rheumatische pijnen. Het is niet noodig U te laten plagen door Uw pijn. Want bijna onmiddellijk zullen "AKKERTJES" U helpen en Uw pijnen snel lot bedaren brengen. Ook Gij zult opge togen zijn over de resultaten. Probeert zei Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept K7n Apotheker Dumont AKKER.CACHETS 8140 CIngez. Med.) DE OPENING VAN DE HAVEN TE ENSCHEDÉ. REDE VAN DEN MINISTER VAN WATERSTAAT. Het was gisteren voor Enschedé e.en groote dag. Na de opening van de ten toonstelling ,,'t Volle Profijt" werd gister middag de nieuwe haven, het eindpunt vaar de hoofdtak van het Twente-Rijn- kanaal in gebruik genomen. De autoriteiten en tal van genoodigden vertrokken per auto naar Hengelo, waar allen zich aan boord van de salonboot „De Veluwe" begaven, welke daama naar En schedé afvoer. Toen de „Veluwe" om kwart voor vijf aan de havenmonding te Enschedé arri veerde, werd de boot stilgelegd en nam bur gemeester Rückert van Enschedé 't woord. Uitvoerig werden de voordeelen van den nieuwen waterweg door spr. belicht. Spr. eindigde met het uitspreken van de hoop dat Twente spoedig over een volwaardige waterverbinding met den Rijn en de groot» havensteden mag beschikken. De rede van den minister. Hierna sprak de minister van water staat. Allereerst herinnerde jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude aan de kwestie of de aanleg van de Twentekanalen uit alge- men economisch oogpunt in elk opzicht verantwoord mag worden geacht De om standigheden zijn momenteel, aldus spr. wel zeer ongunstig om zich over deze een bezonken oordeel te vormen. Bij de poging om stad en land, welker belangen zijn samengeweven, te doen her- stllen van de zware schokken, welke de crisis heeft veroorzaakt, is de opening van deze nieuwe haven een flinke stap in de goede richting. Weliswaar is het kanaal Zutphen Enschedé bevaarbaar voor schepen van 1350 ton. doch op den daarmede aanslui- tenden Llssel kunnen dergelijke groote vaartuigen in tijden van geringen afvoer niet vol afgeladen varen. De regeering is zich er van bewust, dat deze verbinding noodig is, zal ,,'t Volle Profijt" getrokken worden van het thans voltooide kanaal. Niet alleen de beperkte geldmiddelen, doch ook dc vraag, of kanalisecring van den IJssel niet te verkiezen wan boven een nieuw kanaal Almen Bovenrijn, heeft tot uitstel geleid. Dit veelomvattende waterstaatkundige pro bleem is thans in studie cn ik hoop. dat binnen afzienbaren tijd daarvoor de juiste oplossing kan worden gevon den. Doch hetgeen nog te wenschen blijft, behoeft onze vreugde over het geen verkregen werd, niet te temperen. Thans is het Overijsselsche industrie gebied toegankelijk voor schepen van 1350 ton en voor kustmotorschepen, welke dit gebied in rechtstreeksche verbinding bren gen. zonder dat overlading gevorderd wordt, met Londen, de Belgische zeehavens en andere gebieden. Het los- en laad- bedrijf is een noodzakelijk complement van het scheepvaartbedrijf en Enschedé, als het belangrijkste Industriecentrum van Oostelijk Twenthe, heeft terecht ingezien, dat het een goed geoutilleerd havenbedrijf niet kam ontberen. De opening. Terwijl het muziekcorps op den wal het Wilhelmus inzette, voer de boot verder en doorbrak het voor de haven gespannen lint; de haven van Enschedé en tevens de hoofdtak van het Twente-Rijnkanaal was geopend. Na de aankomst van de „Veluwe" werd begonnen met het lossen en laden van katoen volgens de oude, historische manier en op de meest moderne wijze. Langen tijd volgde het gezelschap van genoodigden deze demonstratie van het expedieeren voorheen en thans. Vervolgens begaven zich allen naar het stadhuis, waar zeer velen hun gelukwenschen aan het ge meentebestuur van Enschedé aanboden. De burgemeester van Enschedé heeft daarna een kort slotwoord gesproken. de wijzigingen in de steunregeling. De wethouders der zeven groote gemeenten bijeen. Onder voorzitterschap van den Amster- damschen wethouder voor den maatschap- pelijken steun, den heer F. van Meurs, heb ben gistermiddag ten stadhuize van Am sterdam de wethouders voor sociale aange legenheden van Den Haag, Rotterdam, Am sterdam. Utrecht, Groningen, Haarlem en Eindhoven vergaderd. Het doel van deze bijeenkomst was een vóórbespreking te houden in verband met de conferentie, tegen morgen op initiatie! van minister Slingenberg te Zwolle belegd over de voorgestelde wijzigingen in de steunregeling. Bij de beraadslagingen is gebleken, dat de aanwezigen van oordeel waren, dat de steunbedragen niet konden worden vermin derd. Zij koesterden echter de vrees, dat het intrekken van de huurbijslagen de in komsten van de werkloozen in belangrijke mate zou doen dalen, zonder dat dit in dezelfde mate met de huren der arbeiders woningen het geval zal zijn, al ligt dit laat ste blijkbaar ook in de bedoeling van de voorgenomen regeeringsmaatregelen. Van verlaging van de huren der arbei derswoningen toonden zich de wethouders warme voorstanders. Zij meenden echter, naar wij vernamen, dat die op andere wijze moest worden bevorderd, o m. door rente verlaging voor de hypotheeklasten en door het op groote schaal, met overheidssteun, doen bouwen van goedkoope werkmans woningen. Ook de herclassificatie van de loonbasis op grond van langdurige werkloosheid der ondersteunden werd algemeen bestreden. Er zal nu morgen, zei men ons, bij den minister op worden aangedrongen, van el- ken maatregel af te zien die tot. verslech ting van het bestaande steunpeil zal lelden. Men hoopt in het vriendschappelijke overleg met minister Slingenberg de regee- ringsvoornemens gewijzigd te krijgen. (Hdbl.L HET VRIJ VERVOER VAN HET SPOORWEGPERSONEEL. Overeenstemming tusschen directie cn personcelraad. Eenige maanden geleden aldus de N. R. Crt. heeft de directie van de Neder landsche Spoorwegen aan den personeel- raad een voorstel gedaan betreffende een nieuwe regeling van het vrije vervoer voor bet spoorwegpersoneel. Dit voorstel kwam hierop neer, dat ingaande 1 Jan. 1937 dc regeling van het vrije vervoer uit het re glement dienstvoorwaarden zou worden ge licht en vervat zou worden in een nieuw rrglement, hetgeen dus practisch dc be- teekenis zou hebben gehad, dat het vrije vervoer niet langer meer een deel van de arbeidsvoorwaarden van het personeel zou uitmaken. Verder hield het voorstel van de directie in, dat van het vrije vervoer voor het mid delbaar en lagere personeel zoo goed als niets overbleef. Dit voorstel is in den per- soneelsraad besproken en een commissie van vijf personen uit dien raad één uit elke organisatie heeft de besprekingen terzake met de directie gevoerd. Ten slotte heeft de directie zich in hoofdzaak ver- eenigd met een tegenvoorstel van die com missie, hetgeen de directie per brief aan den personeelraad heeft bevestigd. Dit voorstel tot regeling van het vrije vervoer, ingaande 1 Jan. 1937, komt dan in hoofdzaak op het volgende neer: de re geling van het vrij vervoer blijft in het reglement dienstvoorwaarden gehandhaafd De middelbare ambtenaren, die thans in het bezit zijn van een doorloopende kaart tweede klas. kunnen die zoo gewenscht behouden tegen vergoeding van 1 pCt. van hun jaarlijksche salaris. Indien zij die ver goeding niet wenschen te betalen krijgen zij 36 enkele reizen tegen een vergoeding van 25 cent per reis. Voor personeel van lagere rangen wordt dit aantal 28, resp. 24. Voor een inwonend gezin worden aan personeel met een jaarlijksch salaris boven f.1800.(hoofd- en eerst aanwezende ambtenaren niet inbegrepen) 36 en aan Dersoneel met een jaarlijksch salaris be neden die som 24 enkele reizen verstrekt tegen een vergoeding van 25 onderschei denlijk 15 cent per reis, met behoud van de twee vacantiekaarten. Gepensionneer- oen en wachtgelders kunnen 12 enkele rei zen voor zich en 12 enkele reizen voor hun gezin krijgen tegen een vergoeding van 30 onderscheidenlijk 20 ct. Aan nieuw be noemd personeel beneden loonschaal XIII wordt voortaan vTij vervoer verstrekt in de derde klas. Afdeelingen van verschillende perso neelsorganisaties hebben over dit voorstel gisteravond vergaderd. Het hoofdbestuur van den Bond van Ambtenaren bij de Nederlandsche Spoor- vegen heeft zich met dit voorstel, waartoe het overleg tusschen directie en perso neelraad is gekomen, accoord verklaard en aan de afdeelingen geadviseerd dit te aan vaarden. De afdeeiing Utrecht van die or ganisatie heeft zich gisteravond met dit advies vereenigd. TOENEMEND PASSAGIERSVERVOER BIJ DE ROTTERDAMSCHE TRAM. Onlangs heeft bij de Rotterdamsche Elec- trische tramwegmaatschappij een reorga nisatie van de trajecten plaats gehad, terwijl de tarieven belangrijk gewijzigd werden. Hoe gunstig dit gewerkt heeft op het reizigersvervoer blijkt wel, dat over de maand Juli van dit jaar 4.760.280 reizigers vervoerd werden tegen 4.375.908 in dezelfde maand van het vorige jaar; een meerder vervoer dus van pl.m. 380.000 reizigers in één maand. UIT NED. OOST-INDIË. TWEE EN VIJFTIG HUIZEN EN ZES RIJSTSCHUREN AFGEBRAND. PALEMBANG, 27 Aug. (Aneta) In een kampong in de omgeving van Lahat zijn gisteren 52 huizen en 6 rijstschuren afge brand. De schade wordt op f.30.000— ge taxeerd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. In de Palembang-kotta is een inlandsch huisje afgebrand. Drie kinderen zijn in de vlammen omgekomen. (Van onzen reisredacteur). „S.S.S.R. Rasno Import 1936". Het staat er in gewone latijnsche lettere op de vaten, die aan de Scheveningsche vis schershaven zijn opgestapeld, maar toch hebben deze letters, waarvan we de betee- kenis alleen maar raden kunnen, iels van de eerbiedwekkende geheimzinnigheid, welke al het vreemde en onbegrepene kenmerkt. Het is niet moeilijk het verband met Rusland te raden. In Scheveningen is men druk bezig met het uitvoeren van de Russische bestellingen en het haringbedrijf op zee en aan den wal beleeft er tijden van groote bedrijvigheid Dezer dagen is reeds gemeld, dat de Rec- dersvereeniging voor de Nederlandsche haringvisscherij wederom in het belang van de gezamenlijke bedrijfsgenooten een groote partij haring naar Rusland heeft verkocht. Eenigen tijd geleden was al een partij van 40.000 Schotsche tonnen ver kocht; daar komen nu nog 30.000 Schot sche tonnen bij, zoodat van de vangst 1936 nu reeds 70.000 ton een Russische bestem ming heeft gekregen. De eerste partijen van deze groote bestelling worden nu in gereedheid gebracht en met koortsachtige haast wordt er gewerkt om dezen goeden klant naar tevredenheid te bedienen. Keurige nieuwe vaten liggen aan den wal gereed, om met het heerlijke zeeban ket te worden gevuld. Deze vaten, die alle denzelfden inhoudsmaat hebben, komen grootendeels uit Maassluis, waar deze in dustrie van de levering van zooveel ha ring aan het buitenland eveneens de voor deelen plukt. Want de export van haring geschiedt, naar een der grootste reeders in Scheveningen ons vertelde, meest in nieuwe vaten. Het stempel van de Russi sche import-organisatie staat er al op, evenals aan den tegenovergestelden kant 't merk van de exporteerende reederij. Zoo zullen deze Nederlandsche vaten straks met hun «makelijken inhoud de groote reis naar de Unie van Socialistische Sov jet-Republieken aanvaarden. En de Rus sen zullen er weer eens smullen van het over de geheele wereld beroemde Holland- sche product. Met de aflevering van de eerste par tij, bestaande uit 10.000 vaten voor jaarsharing, is men thans begonnen. De vaten worden in motorschepen ge laden en zoo naar Rotterdam vervoerd Daar worden ze overgeladen in Russi sche zeeschepen, die over Noord- en Oostzee deze lading naar hun vader land zullen brengen. Daar te lande zit men er blijkbaar reeds met groot ver langen op te wachten, want op Rus sisch verzoek is de eerste zending, die oorspronkelijk op half September was bepaald, eenige weken vervroegd. Tot in December zal de bedrijvigheid in verband met deze Russische orders voort duren. Na de voorjaarsharing, waaruit de eerste partijen bestaan, komt de z.g. volle haring, die thans wordt gevangen, en de nieuwe bestelling van de Rasno Import be treft juist deze soort, die tegen een hooge- ren prijs is verhandeld. In langen tijd heeft de haringvisscherij niet zulke goede da gen beleefd als thans, al blijft de toestand er, naar ons van deskundige zijde werd verzekerd, nog moeilijk. In verband met deze laatste omstandigheid heeft de Ree- dersvereeniging dan ook besloten, vast te houden aan de reeds eenigen tijd geleden ontworpen regeling, volgens welke de vloot na 15 October tot op een vierde van den beschikbaren omvang zal worden ver minderd. De Reederijvereeniging heeft met de tot standkoming van deze leverantie aan Rus land de Nederlandsche haringvisscherij pen grooten dienst bewezen. Er zijn lang durige onderhandelingen aan voorafge gaan, die thans met succes zijn bekroond. Het betreft hier orders voor dezen gehee- len vaderlandschen tak van bedrijf. De levering is over de verschillende reeders verdeeld en zoo heerscht er op vele plaat sen een opgewekte bedrijvigheid. Voor de opvarenden der visschersschepen heeft het vermeerdering van werkgelegenheid ge bracht, doch ook aan den wal, waar de haringen verder worden behandeld, gesor teerd en verpakt, zijn de gevolgen ervan merkbaar. Van de meeste centra der Neder landsche haringvisscherij zijn thans alle schepen in de vaart. Stoom-, mo tor- en zeilschepen met de Nederland sche driekleur in top bevaren thans de zeeën, zetten er hun netten uit en keeren met rijken buit beladen terug om aan den toegenomen vraag naar haring te voldoen. Alleen in Vlaardin- gen zijn nog enkele schepen van een minder modern type opgelegd, de andere nemen alle aan de vangst deel. In Scheveningen is het zeer goed merk baar. Volgeladen komen er de loggers cn treilers de haven binnen. Dan gaan de luiken open en stuk voor stuk komen de tonnen boven met de reeds gezouten vis- schen. Alles ruikt er naar visch, de vaten zijn vochtig van de pekel, die door de na den heenkomt en de kade voor de werk plaatsen der handelaren is glibberig van het vet, dat er uit de duizenden daar ver werkte haringen op den grond is gedropen De vaten worden naar den kant gerold, waar ze voorloopig worden neergezet. Steeds maar meer tonnen komen uit het ruim. de vangst is goed! En als het eene schip leeg is, ligt er al weer een ander op zijn beurt te wachten. De heele kade komt zoo langzamerhand vol te staan met tonnen en altijd worden er maar weer meer aangevoerd. Ze staan daar echter maar tijdelijk, want later worden ze in de groote gebouwen der ha ringhandelaren binnengerold, waar ze worden geopend, de inhoud wordt gesor teerd en opnieuw netjes gezouten en ver pakt. gereed voor de verzending. Tegeiij- kertij worden de netten uit de schepen op gehaald. Meter na meter komt uit het openstaande luik te voorschijn, het lijkt wel of er geen einde komt aan deze fijne kanten wade, die op de bekende vierwielige wagens hoog wordt opgeladen. De netten worden gereinigd, nagezien en zoo noodig gerepareerd en zoo is er overal voor veie handen werk. Iets, dat in dezen tijd zeer welkom is! liOJO dngez MedJ VOOR VRIJDAG 28 AUGUSTUS. Hilversum I 1875 M. 8.00 VARA 12.00 AVRO 4 00 VARA 8.00 VPRO 11.00 VARA 8.00: Gram.pl. 10.00: Mor genwijding VPRO 10.15Voordracht 10.35: Gram.pl. 11.00: Vervolg voordracht 11.20: Gram.pl. 12.00: Gram.pl. 12.30: Kovacs Lajos' orkest 1.15: Voor dracht 2.45: Piano en viool 3.154.00: Dansmuziek (In den loop van den midéag berichten over het schaaktournooi. Not tingham) 4 00: Gram.pl. 5.00: Kin deruurtje 6.00: Gramofoonpl. 6.15: .Orvitropia" 7.03: Causerie over de Intern. Vredescampagne 7.25: „De Fliere fluiters" mjn.v. solist 7.50: Nieuwsber. ANP 7.57: Herb. SOS-ber. 8.00: Nieuwsber. V.G.P. 8.05: „Godsdienst en sport", causerie 8.30: Cello en plano 9.00: „Gezin, cultuur en volk", causerie 9.30: Gram.pl. 10.00: Het geestelijk leven in Zuid-Afrika, causerie 10.30: Gram.pl. 10.40: Avondwijding 11.00: Nieuwsber. ANP 11.05: Jazzmuziek (gr.pl.) 11.35 12.00: Gramofoonplaten. Hilversum n 301 M. Algemeen pro gramma, verzorgd door de NCRV 8.00: Schriftlezing 8.159.30: Gram.pl. 10.30: Morgendienst 11.0012.00: Cello recital 12.15: Gram.pl. 12.30: Ensem ble v. d. Horst en gram.pl. 2.00: Gram.pl. 2.30: Chr. lectuur 3.00: Kinderkoor „Wie zingt er mee" 4.00: Orgelspel 5.00: Declamatie en gramofoonpl: 6.30: Tuinbouwpraatje 7.15: Literaire causerie 7.45: Reportage 8.00: Nieuwsber. ANP 8.15: De Komirakl. Mil. Kapel 9.10: Een speciaal woord tot Ouders en leerlingen 9.30: Vervolg Kon. Mil. Kapel 10.25: Nieuwsber. ANP 10.3011.30: Gram pi. Hierna Schriftlezing. Droitwich 1500 M. 11.05: Orgelspel 11.35: BBC-Schotsch-Orkest, m.m.v. soliste 12,50: Dansmuziek 1.35: Sopraan, vicol en piano 220: Het BBC-Welsch- Orkest. m.m v. solist 3.20: Het Sted. Or kest van Harrogate 4.20: Het Hotel Victoria Orkest 5.05: Gram.pl. 5.35: John Reynders en zijn orkest 6.20: Be richten 6.50: Orgelspel ,7.20: Sport- praatje 7.35: Het BBC Northern Orkest 8.20: BBC Symphonieorkest 9.20: Radiotooneel met muziek 10.00: Berich ten 10.20: „Down to the sea in ships" 10.40: BBC-Orkest m.m.v. solist 11.35 12.20: Dansmuziek. Radio Paris 1648 M. 7.20 en 8.20: Gra mofoonpl. 11.20: Orkestconcert 2.50 en 4.20: Gram.pl. 5.50: Kamerorkest 8.20: Cellorecital 9.05: Orkestconcert 11.05— 12.35: dito. Keulen 456 M 6.50: Orkestconcert 12.20; dito 2.35: Gram.pl. 4.20: Gevar. programma 5.20: Gevar. concert 6.20: Orkestconcert 7 20: Omroepkleinorkest 8.30: Voor oud-strijders 10.40: Gevar. concert 11.2012.20: Omroeporkest. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12.20: Gramofoonpl. 12.50: Omroeporkest 1.30: Saionorkest 1.502.20: Gram.pl. 5.20: Gram.pl. 6.20: Salonorkest 8.20: Omroepsymphonie-orkest 10.3011 20: Dansmuziek 484M. 12.20: Gram.pl. 12.50: Salonorkest 130: Omroeporkest 2 052.20: Gram.pl 5.35: Grampl.. 6.10 en 6.35: dito 6.50: Piano-recital 7.35: Zang 8.20: Voordracht met muziek 9.10: Clarinet-recital 9.4011.20: Orkestconcert en zang D'eutschlandsender 1571 M. 8.30: Gevar. concert 9.20: Omroeporkest en soliste 10.20: Berichten 10.50: Altfluit en cem balo 11.05: Weerbericht 11.20—12.20: Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 28 Augustus. Ie programma: Iederen dag van 8—24 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: Iederen dag van 824 uur: KRO. NCRV. enz. 3de programma: 8.00: Keulen - 8.45: Di versen - 10.50: Deutschl.s. - 11.20: Parijs R. - 12.20: Keulen - 13.20: Brussel VI. - 13.30: Keulen - 14.20: London Reg. - 16.20: Keulen - 17.20 Brussel VI. - 18.20- Keulen 20.20: Droitwich - 22.00: London Reg. - 22.30: Weenen of div. - 23.05: Parijs R. 4de programma: 8.00: Brussel VI - io.35: Droitwich - 18.20: Diversen - 18.50: Droit wich - 20.20: London Reg. - 21.20: Gr.pl. G.R.D. - 22.50: London Reg. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9