RADIO HEROPENING Hevige strijd om Iran en San Sebastian PHILIPS aandeelhouder" NOG GEEN BESLISSING N.Y. C. C. BENDER'S Piano- en Orgelhandel Tel. 97, Hoogewoerd 90 Speciaal adres voor fijne vleeschwaren VOOR DIRECT GEVRAAGD NETTE MEISJES Banketbakken] W. F. v. d. HEIJDEN Jr. EEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 27 Augustus 1938 LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN JdlN/T INI LITTEKEN academie van beeldende kunsten midd. techn. school v. bouwkunde 's-gravenhage - prinsessegracht 4 avondcursussen 6 md. inschrijving sept van 2-4en 7-9uur DE NIEUWE RADIO 1936-1937 SYMPHONISCHE SERIE Hoogl. Kerkgracht 9 Maarsmanssteeg 12 Abonneert U op het Leidsch Dagblad Gebrs. SUSAN GOEDKOOPE TREIN Goes, Middel burg (Markt) en Vlissingen Leidsche Schilder- en Teeken-Academie „ARS AEMULA NATURAE" •n W. meenen, dat dit een bescheiden itap is voor uitbreiding der gemeente. Voor dit werk zuilen meer arbeidskrachten noo- dig zijn dan aan de verbreeding der wegen. De heer A. Verboon had liever een voor stel gezien tot verlaging van de opcenten der personeele belasting, hetgeen nu wel niet mogelijk zal zijn. Met alg. st. werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Ter line van advies werden in handen van B. en W. gesteld het punt. afkoop ver goeding Herv. School en een adres van caféhouders inzake personeele belasting. Op het adres van A. van Kuijk. om hem wederom als straatreiniger in dienst te stellen werd afwijzend beschikt. Nadat een besluit comptabiliteit is geno men komt de ingezonden motie in behan deling van de heeren J. Braggaar en A. Bakker, om de regeering te verzoeken geen uitvoering te geven aan de voorgestelde wijzigingen van de steunregeling enz. Alléén de heeren Mulholland, Bakker en Braggaar stemden vóór de motie, nadat hierover vrij uitvoerig was gesproken, zoo dat zij was verworpen. De voorzitter betuigde den leden nog zijn dank voor de ondervonden medewer king bij den aankoop van land voor aan leg van plantsoen. Spr. hoopte, dat deze daad moge zijn in het belang en voor het welzijn van de gemeente Voorschoten. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. M. Albers, uit Oss, Haven- plein 26; E. W. Bekker, uit Haarlem, Mey- boomlaan 7; J. Boerefijn, uit Bodegraven, Langstraat 77; J. C. J. van Bronkhorst, uit Rotterdam, Santhorstlaan 72; M. J. v. d. Leur, geb. Cieraad. uit Rijswijk (Z.H.), Rijksstraatweg 344c: J. L. J. F. Ezerman, Uit Den Haag, Hyacinthstraat 30; H. de Goederen en gezin, uit Rotterdam, Sant horstlaan 72; M. A. Groeneveld, geb. Gué- pin, uit Heemstede, Nassaulaan 1; J. R. Jansen, uit Haarlem, Barakkenkamp Waalsdorp (Regt. Jagers i; A. P. H. M. Kammann, uit Kleef (Did.), Waalsdorper- laan 8; A. Th. Kersten, uit Huissen, Hooge- weg 15; A. Klumer. uit Knittelfeld iO.), v. d. Oudermeuienlaan 11; A. Knörl, uit Kalsdorf (Oostenrijk), Duinvoetlaan 18; P. J. Kraakman, uit Haarlem, v. d. Ouder meuienlaan 17; A. Krizek, uit Den Haag, v. d. Oudermeuienlaan 7; K. Mathey, uit Rheinbrohl (Did.), Stoeplaan 17; J. K. v. d. Niet, uit Noordwijkerhout, Araweg 3; J. H. van Overbeek, uit Oegstgeest, Sant horstlaan 69; J. Pellenberg en gezin, uit Den Haag, Buurtweg 96; A. B. van Vliet, geb. Plantenga, uit Laren, van Calcarlaan 30; E. M. A. Plass, uit Den Haag, Witten- burgerweg 150; A. P. van Roon en gezin, uit Rotterdam, Burchtplein 15; M. A. van Rijn van Alkemade en gezin, uit Bloemen- daal, Gr. Hoefijzerlaan 17; Th. J. C. van Schelven, uit Den Haag, v. Bommellaan 13; J. Straub en gezin, uit Pekalongan N.O.I., Zijllaan 8; J. J. Uding en gezin, uit Den Haag, Rijksstraatweg 340; H. J. Dijk stra, geb. Verdegaal, uit Den Haag, Haven straat 13; G. Assendelft, geb. Vonk en zoon, uit Den Haag. Adrianastraat 16: B. F. Wertenbroek en vrouw, uit Maracaibo (Venezuela), Rijksstraatweg 324; N. van 't Woudt, uit Pijnacker, Raaphorstlaan 3. Vertrokken: Wed. R. Weijgers, geb. Worst, n. Zwolle; J. C. v. Gastel, n. Voorschoten: A. J. Heemskerk en gezin, n. Batavia; M. Fuchs, n. Den Haag; C. J. v. d. Zwaan, n. Sassenheim; A. v. d. Berg, n. Den Haag: L. J. L. Vrouwes, geb. Preinfalk en dochter, n. Den Haag; A. Platzek, n. Den Haag; M. Bakker, geb. Knetsch, n. Ambt Harden- berg; G. Visscher, naar Voorschaten; A. F. Visscher, geb. Bonk. naar Voor schoten; L. Verneveld, n. Ridderkerk; C. de Lorm en gez., n. Epe (Gld.i; J. G. IJsselstijn, n. Den Haag; S. Wijsschki, n. Den Haag; P. C. Dongelmans. n. Valken burg (Z.H.). Geboren: Gertrud Petronella, d. van M. P. Gordijn en G. M. Roschinski; Elisabeth Philippine, d. van C. Bergman en J. N. Spek; Jan, z. van A. Vermeulen en J. Goor. Overleden: Clemence Louisa Tournoy, 47 Jaar, echtg. van W. J. van Erkel: Antonius Cornelius Angevaren. 5 dagen. Ondertrouwd: G. Gussekloo en J. C. v. Egmond: P. A. Stok en M, P. E. Witzer; G. van Schetsen en M. van Dijk. Gehuwd: J. C. v. Wissen en C. A. Knij- nenburg; G. Visscher en A. F. Bonk; R. S. H. Bakker en M. Knetsch; A. v. d. Berg en E. Ehmer; W. J. Verkerk en M. M. v. d. Dool. MOOIE PROEF VOOR HET C-BREVET ZWEEFVLIEGEN. Nu de offivieele uitslagen van de wed strijden op het vliegveld Twente bekend zijn gemaakt, deelt men ons o.a. mede, dat een C-brevet werd uitgereikt aan de hee ren Jhr Boreel van de Walcherensche. Meyer van de Amsterdamsche en Camphuis van de Haagsche Zweefvliegclub. De voornaamste eisch voor het verkrü- gen van dit C-brevet is, dat minstens viif minuten gevlogen moet worden op een grooter hoogte, dan waarop werd gestart. De piloot moet met zijn motorloos vliegtuig oo eigen kracht stijgen en gedurende vijf minuten deze verkregen grootere hoogte behouden. Het zal een leder duidelijk ziin. dat dit een zeer zware eisch is. De afgelegde proef van den heer J. Camp- huis uit Noordwijk verdient zeker een na dere vermelding, niet alleen om de wijze, waarop, doch niet in het minst om de moeilijke omstandigheden waaronder deze vlucht werd uitgevoerd. De heer Camphuis werd in een Grunau Baby opgesleept door den vlieger J. Hoek stra in de Pander PH-AIT en ontkoppeld op een hoogte van 720 meter. Al spoedig trof Camphuis een thermiekstrooming en werd in een wolk gezogen. Hii trof hier een zware hagelbui zoodat hij bescherming moest zoeken achter zijn windscherm. De baby was zonder instrumenten uitgerust, waardoor blindvliegen onmogelijk was. Ge durende de ruim viif minuten dat hij in dezen wolk vertoefde, moest hii zich geheel tot gevoel-vliegen bepalen! Om uit den wolk te komen bestond geen andere mogelijk heid. dan het toestel slippend te laten vallen daar de sterke stroomingen een ge wone daling tot een onmogelijkheid maak ten. Dit laten slippen is een zeer riskante onderneming, die slechts door een volko men zeker en koelbloedig piloot kan wor den uitgevoerd. Na een zeer mooie vlucht van in totaal een kwartier werd een vlotte landing oo het vliegveld uitgevoerd. Het barogram vertoonde één rechte en regel matige stijgende lijn, iets wat men niet vaak aantreft Dezelfde vlieger maakte tevens tijdens dit kamp zijn eerste overlandvlucht over een afstand van 19 K.M., met een duur van 37 minuten. Hii werd door Hoekstra los gekoppeld op 1000 M. hoogte, waarbij Camp huis zijn vlucht besloot met een kranige landing op een veldje van slechts 30 bij 60 meter, dat nog omgrensd werd door een heg. Deze beide fraaie vluchten demonstree- ren wel. dat ook met een motorloo- zweef vliegtuig mooie vluchten kunnen worden uitgevoerd en toonen hoe de vlieger zijn toestel steeds voor de volle 100 in de hand had. o VLIEGTUIG MET EEN LEKKEN BAND. Gistermiddag bij het vertrek van de Jun ker machine van de Deutsche Lufthansa, die te halfvier van Schiphol naar Berlijn vertrekt, is een band van een der wielen van het landingsgestel gesprongen. Het vliegtuig rolde juist weg naar de start plaats toen het incident geschiedde en had dus gelukkig nog slechts een zeer geringe snelheid. Derhalve had de lekke band geen enkel ernstig gevolg en werd slechts eenig oponthoud veroorzaakt, want het wiel met den gesprongen band moest verwijderd worden, waarna een reservewiel gemon teerd werd en het vliegtuig met eenige vertraging zonder verdere moeilijkheden naar Berlijn kon vertrekken. o FUSIE TUSSCHEN LEIDSCHE LUCHTVAART EN LEIDSCHE ZWEEFVLIEGCLUB. De naam L. Z. V. C. blijft gehandhaafd. De gemeenschappelijke vergadering der Leidsche Luchtvaart Vereeniging en Leid- sche Zweef Vlieg Club is gehouden in „De Harmonie". Zij werd met een hartelijk welkom aan allen, geopend door den voor zitter der Leidsche Zweef Vlieg Club, den heer B. Bonnet. Hoewel deze vergadering niet voltallig was, deed het spr. toch ge noegen dat zoovelen aan de uitnoodiging gevolg hadden gegeven en waren samen gekomen om de belangen der belde clubs te bespreken. Reeds lang deed zich de be hoefte gevoelen tot een nauwere samen werking; een fusie zou in deze van zeer groot belang zijn voor allen. Naast de min dere exploitatiekosten en minder contribu tie, hebben wij dan aldus spreker het voordeel van een krachtige, gezonde club, waarvan veel meer kan uitgaan dan tot nu toe. Er is wel veel bereikt, maar er kan en moet nog meer bereikt worden. De idealen, welke de beide clubs nastreven, zullen zeer zeker niet in het gedrang komen. Spr. vertelde in het kort de resultaten der voor-besprekingen tusschen beide be sturen, welke tot ieders genoegen verloo- pen zijn. In de vergadering werden nu verschillen de denkbeelden naar voren gebracht en een levendige discussie ontstond tusschen de heeren L. de Lange en Ch. van Eycken, resp. oud-voorzitter der L.Z.V.C. en voor zitter der L.L.V., over een wijziging in de statuten, welke tenslotte na eenige veran dering werd aangenomen. De resultaten van deze besprekingen wa ren dat de naam L.Z.V.C. zal blijven voort bestaan, terwijl de belangen, welke de L. L.V. steeds heeft nagestreefd, niet uit het oog verloren gaan, daar ook de bouw van motorvliegtuigen zal bevorderd worden. Er zal een bouwgroep gevormd worden, waar van de leden zich verbinden, per jaar min stens 50 uur te bouwen. Zij komen dan in aanmerking voor een korting van f. 5 op de contributie. Zij die zich niet bij deze bouwgroep aansluiten, betalen f. 25. Een voorloopig bestuur werd samenge steld uit de heeren: B. J. M. Bonnet, voor zitter, Ch. van Eycken, 2e voorzitter, J. W. Jongman, Geversstraat 26, Oegstgeest, se cretaris, G. Schroder, penningmeester en L. Modderman, Bibliothecaris. Ten slotte vertelde de heer Van Eycken, die voor kort nog nimmer een zweef-vlieg- tulg bestuurd had, zijn ervaringen, opge daan in het Zweefvliegkamp te Enschedé, waar hij in één week, na plm. 20 starts te hebben gemaakt, het A-brevet behaalde, wat zeer zeker een prachtige prestatie ge noemd mag worden. Hij prees den gewel digen organisatorischen arbeid, verricht door de heeren Sachs, Brettschneider en J. Rokker, die onder auspiciën van den Bond van Nederlandsche Zweefvlieg Clubs, dit kamp op een zoo overtuigende manier heb ben doen slagen. Aan het eind dankte de voorzitter de drie afgetreden bestuursleden, mej. E. de Bink, P. Demmenie en mej. A. M. W. Hel- mich, voor hun werkzaamheden voor de vereeniging verricht en in het bijzonder laatstgenoemde, die wegens vacantie niet bij deze vergadering kon tegenwoordig zijn, voor de vele opofferingen die zij zich als secretaresse gedurende bijna l'/i jaar ge troost heeft. Een hartelijk applaus, als blijk van sympathie, onderstreepte de woorden van den voorzitter. Te 12 uur werd deze succesvolle bijeenkomst gesloten. Naar aanleiding van ons vorig bericht omtrent de fusie-vergadering schrijft een bestuurslid der Leidsche Zweefvliegclub ons: In de editie van Dinsdagavond JJ. las ik in een berichtje over de (thans een feit geworden) fusie van de Leidsche Lucht vaart Vereeniging (L.L.V.) en de Leidsche Zweef Vlieg Club (L.Z.V.C.)„Zoodat ook Leiden eerlang een plaats zal innemen in de rij dier vereenigingen die reeds flinke en vermeldenswaardige prestaties leverden Het wil mij echten voorkomen, dat de L.Z.V.C. deze plaats reeds lang bezet heeft. Heeft een van de Leldsehe zwevers niet ge durende langen tijd het. Ned. Duurrecord op zijn naam gehad; was niet de eerste dame die in Nederland haar B-brevet haalde een Leidsche en zijn de onderlinge vliegwedstrijden, gehouden met de Haag sche Zweef Club, niet steeds door de L.Z. V.C. gewonnen. Zóó zelfs, dat op het oefen terrein „Maaldrift" de uitdrukking ont stond: „Die man vliegt Leidsch!" Noot van de redactie. De inzender heeft inderdaad gelijk. Onze luchtvaart-medewerker, die bedoeld bericht schreef, heeft daarin werkelijk een vergis sing begaan en wij herstellen haar door het vorenstaande schrijven een plaatsje in ons Blad te geven. Uitgesproken: Maarten Berghoef, winkelier in sigaren en bloemist, Aalsmeer-Oost, Aalsmeerder- weg 209 a. R.c. Mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon. Cur, Mej. Mr. D. M. 't Hooft, Aals meer. Opgeheven wegens gebrek aan actief: P. Homan, Haarlemmermeer. J. Willemse, Vijfhulzen. De strijd bij Irun en San Sebastian is hevig, doch veel bereikt schijnt er nog niet. In Hendaye dreunen de huizen van den druk der explosies en het donderend geluid van de geschutsalvo's en de ontploffende bommen verontrust de bevolking, die vreest, dat de aviateurs tengevolge van den zwa- ren mist uit den koers zullen raken en bij vergissing op Fransch grondgebied hun bommen zullen laten vallen. Een zware kustbatterij van de volks- fron'„strijdkrachten neemt eveneens deel aan den strijd. Het machinegeweervuur, dat van explo sies van handgranaten vergezeld gaat, kómt langzaam maar voortdurend nader van de voor Irun gelegen bergen. Naar men vanaf de grens kan waar nemen, hebben de legionnaires zich in den mist tot ongeveer twee kilometer van Irun vooruitgewerkt. Ook van uit de richting van San Sebas tian is kanongebulder te hooren. Naar Havas uit Bayonne meldt, is geen enkel jachtvliegtuig van de volksfronters opgestegen, om te trachten de bommen werpers van de nationalisten, die rustig en met groote zekerheid hun werk ver richten, te verdrijven. Men weet intusschen nog niet, of de vliegers hun doeleinden hebben bereikt. Tegen vier uur gistermiddag reeds een pantserauto met groote snelheid den weg op, die naar het front San Marcial leidt. De mitrailleurs van het volksfront, die aan den rand van een boschje ten Westen van het fort waren opgesteld, werden tot zwij gen gebracht en even later zag men de bedienaars er van hals over kop de vlucht nemen in de richting van Irun. Op dat oogenblik weerklonk in de stad de alarmsirene. Een speciale correspondent van Reuter meldt van het Guipuzcoafront, dat de na tionale troepen, waarschijnlijk Marokka nen, in uitstekende orde oprukken langs de heuvels tegenover Biriatou, die de stad Irun beheerschen. Het is duidelijk te zien, dat het hier ge disciplineerde troepen betreft, daar zij bij den opmarsch den voorgeschreven afstand tusschen de gelederen stipt bewaren. Naar schatting schieten de nationalisten drie schoten af tegen de regeeringstroe- pen één. Tot laat in den avond is gisteren de strijd voortgezet, zonder dat een beslis sing is gevallen. Ernstige verliezen moeten aan beide zijden zijn geleden. Vliegtuigen der natioalisten hebben pamfletten uitgegooid boven Irun, waarin de bevolking er van wordt verwittigd, dat indien de stad zich niet vóór den avond zou overgeven, zij met den grond zou worden gelijk gemaakt. De invallende duisternis deed evenwel niet de hevigheid van de gevechten verminderen. Overigens van het front geen nieuws van beteekenis. Drie „Tsjeka's" te Madrid? Een officier, die de hoofdstad van Spanje is ontvlucht, deelde mede, dat in Madrid drie „tsjeka's" heerschen, die naar eigen goeddunken handelen en iederen nacht GEMENGD KOOR „SURSUM CORDA". „Les Béatitudes". Naar wij vernemen, zal door het beken de koor „Sursum Corda" alhier, dirigent de heer Anth. v. d. Horst, voor haar uit voering in begin Februari 1937 in studie worden genomen César Franck's Les Béa- tudes (de Zaligsprekingen). Als solisten zullen hieraan medewerken, To. v. d. Sluys, (sopraan), Annie Woud (alt), Max Kloos (basi en Louis v. Tulder (tenor). De be geleiding wordt verzorgd door 't Utrechtsch Sted. orkest. Daar dit werk sedert 1923 in onze stad niet meer is uitgevoerd, zal deze uitvoe ring zeer zeker de belangstelling trekken van muziekminnend Leiden! arrestaties verrichten en gevangenen fu silleeren. De regeering leeft nog slechts 'n schijnbstaan en wordt geheel beheerscht door de anarchisten. De staatspresident en eenige minder geziene ministers worden door volkston ters bewaakt om hun vlucht onmogelijk te maken. Deze voorstelling van zaken wordt be vestigd door decreten van de regeering waarin wordt gezegd, dat de militie niet op eigen gezag arrestaties en terechtstel lingen mag uitvoeren. Steeds weer hoort men van geloofwaar dige zijde, dat in Madrid tal van Russi sche en Dultsche communisten het eigen lijke heft in handen hebben. In dit ver- band wordt ook de naam van Neumann genoemd. De non-interventie. De Fransche regeering heeft bij de ver schillende regeeringen, die nog niet op het voorstel inzake een non-interventle-ac coord hebben geantwoord, opnieuw stappen ondernomen, ten einde te bereiken, dat de voorgestelde beperkende maatregelen spoe dig algemeen gemaakt worden. De Fransche regeering heeft verder voorgesteld, een permanente commissie in te stellen, b.v. met zetel te Londep, be staande uit de vertegenwoordigers van de landen, die tot het accoord toetreden, ten einde een nauw contact mogelijk te maken tusschen de landen, die het embargo toe passen. Britsche diplomatieke kringen deelen mede, dat de Britsche ambassadeur te Lis sabon gisteren opnieuw stappen bij de Por tugeesche regeering heeft gedaan teneinde te verkrijgen, dat Portugal spoedig het be glnsel van non-interventie in Spanje toe past en onverwijld op dit punt doeltref fende maatregelen neemt. Turkije is toegetreden tot de non-inter ventie-overeenkomst. Gistermiddag zijn de vertegenwoordigers van de drie Engelsche arbeidersorganlsa ties bij Eden op audiëntie geweest, om over den toestand in Spanje inlichtingen te verkrijgen. De woordvoerders waren vooral bezorgd, of het beginsel van non interventie doorvoerbaar was en Lansbury uitte zijn twijfel over de deelneming van Portugal, van waaruit groote zendingen wapenen aan de oorlogvoerende partijen waren geleverd. Minister Eden verstrekte nadere inlichtingen, waarna de audiëntie die vijf kwartier geduurd had, was afge loopen. De onafhankelijke arbeiderspartij (Max ton) heeft gisteren den heer John M'Nalr secretaris van het internationale bureau voor revolutie en socialistische samenwer king, als waarnemer naar Spanje gezon den. De heer M'Nair is tevens overbrenger van een geldsom van ten minste 100.000 pond ten behoeve van de syndicalistische organisaties in Asturië en Catalonië, welk geld door Engelsche partijleden is bijeen gebracht. Naar uit Dublin wordt gemeld, hebben 5000 vrijwilligers gevolg gegeven aan den oproep van generaal O'duffy tot het vor men eener Iersche brigade voor steunver leening aan de Spaansche nationalisten De organisatoren dezer beweging weiger den iedere vraag te beantwoorden met be trekking tot de vereenigbaarheid hunner campagne met de beslissing der regeering van den Ierschen vrijstaat tot niet-inmen ging in de zaken van het Iberisch schier eiland. Zij bepaalden zich ertoe te ver klaren, dat de vrijwilligers geen enkel wapen zouder. meenemen, en dat de na tionaltsten hun deze waarschijnlijk ter plaatse zouden verstrekken. Ook werd geen enkele aanwijzing verstrekt met betrekking tot den vertrekdatum der vrijwilligers. Zij verklaarden in antwoord op de vraag, of maatregelen werden getroffen voor de ont. vangst der brigade in Spanje, slechts dat generaal O'Duffy in contact stond met de nationalisten. 1 teekenen portret- en illustr. teekenen 1 kl. IV resp. 30, 35, dec. teek. en etalage-ontw. j 40, 45, 50 gulden modelklasse 35 gulden 2 reclame-ontwerpen kl. IV resp30, 35, 40, 45, 50 gulden 3 bouwkunde u.l.n.0kl. IV resp. 40, 50, 60, 70, 70 gulden m.t.skl. VI 70 gulden 4 bouw- en binnenhuiskunst meubelconstr. en binnenhuiskunst kl. IV resp. 30, 35, 40, 45, 50 gulden architectuurklkl. Im resp. 40, 45, 50 gulden berek. bouwconstrkl. III resp. 20, 25 gulden 5 opl. lag. akte handteekenen60 gulden bij de inschrijving moet het schoolgeld geheel voldaan worden. leerlingen, die het vorige jaar de school bezochten, moe ten zich opnieuw laten inschrijven. 8152 8161 te zien en te hooren in de Etalage en Gehoorzaal der SCHOUDERHAM 28 ct. j/i pond PEKELVLEESCH 30 ct. pond OSSENTONG 30 ct. p. ons LEVERKAAS 16 ct. p. ons SPEKLAPPEN 30 ct. p. pond RUNDERLAPPEN vanaf 40 ct. p. pond 8162 bekend met magazijnwerk. Tevens droge PAKHUISRUIMTE gevraagd, oppervlakte 200 M2. N.V. WOUTERLOOD, Levendaal 174. 8157 Is of wordt uw haar grijs Gebruikt dan „OSIRIS", het geeft geleidelijk zonder verven aan grijze haren hunne oor spronkelijke kleur en levens kracht terug. Verkrijgbaar a f. 3.per flacon bij Haarlemmerstraat no. en Apothekcrsdijk 20. 39—41 5245 van Amsterdam, Haarlem, Leiden, Den Haag, Delft, Schiedam, Vlaardingen, Rotterdam en Dordrecht naar 8142 op DONDERDAG 3 SEPT. ZIE AANPLAK- EN STRO OIBIL JETTEN. 8145 VRIJDAG 28 AUGUSTUS a.s. 's namiddags 3 uur, van onze geheel gemoderniseerde Zaak. U beleefd tot een bezoek uitnoodigend. Aanbevelend, AUTOMATIEK - NIEUWE RIJN 43 - TELEF. 484 of COMPAGNON gevTaagd met f. 6000.— in consumptiebedrij' onder ervaren leiding. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 4565 a. PIETERSKERKGRACHT 9 DAGCURSUS 1936—1937 Aanvang 1 September 1936 Gelegenheid tot inschrijving der NIEUWE LEERLINGEN, zoo wel eerstbeginnenden als vergevorderden. Vergevorderden werken naar LEVEND MODEL. Teekenen f. 10.p. m. i Bij vooruit- Schilderen f. 15.p. m. betaling. AVONDCURSUS 1936—1937 Inschrijving van eerstbeginnenden en vergevorderden. Vergevorderden werken naar LEVEND MODEL. f. 7.50 p. m. bij vooruitbetaling. 81 Inschrijfformulieren verkrijgbaar aan bovenstaand adres. 4-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8