T. LODDER [0DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 27 Augustus 1936 UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMSTREKEN THIJS IJS EN DE DRIE DADEN VAN SLECHTREDEELD BODEGRAVEN. AUTO tegen huis opgereden. (fonder boven wonder goed afgcloopen. Gisteravond te ongeveer 7 uur reed on to Nleuwerbrug op den Rijksstraatweg ret matige vaart een auto. waarin drie •delborsten zaten, die op weg waren naar Den Haag. Deze auto werd bestuurd door uion J. G. v. C. p. W. TUdens het passee- van een vrachtwagen, scheen de zon •im op het gezicht, zoodat hij niet op- jerkte. dat achter de vrachtwagen nog ,en aanhangwagen volgde Hii haalde te iel om. waardoor zijn auto tegen het uiterste gedeelte van de truck botste De IQto kwam hierdoor terecht tegen de oui au een woonhuis die gedeeltelijk vernield jerd. Het voorstuk van de auto werd ern- beschadigd. Wonder boven wonder lieu aanrijding zonder ernstige persoonlijke „gevallen af. Van de inzittenden kreeg ilechts de adelborst J. S. B. nlet-ernstlge niiwonden in het gezicht. Zii zetten in een jdere auto hun reis naar Den Haag voort g vrachtwagen, die nagenoeg onbescha- ilid bleef kon doorrilden. ére i BOSKOOP. rijwielen in elkaar verward. Dame bewusteloos opgenomen. Doordat de rijwielen van het echtpaar dat van Halfweg naar Rotterdam huis- «iarts keerde, langs den Nieuwen Pro- Tincialen weg in deze gemeente, met ei lander in aanraking kwamen, werden deze otaal vernield. De heer P. liep eenige ont- illingen op, doch zijn echtgenoote was j ernstiger aan toe. Deze bleef bewuste loos en hevig bloedende op den weg liggen Bij de familie van Eyk binnengedragen, serd door den Inmiddels ontboden dokter het eerste verband gelegd. Per ziekenauto bet slachtoffer naar het ziekenhuis aan len Coolsingel te Rotterdam vervoerd, en Ier verdere verpleging opgenomen. - Voor Zondag 30 Augustus zal de Zon- iaesdienst worden waargenomen door dr S, Kater, telef 38. HAZERSWOUDE. Teraardebestelling van den heer Jac. van Beek Szn. Gistermiddag werd onder groote belang- itelltng het stoffelijk overschot van wijlen en zoo plotseling overleden heer Jac. van leek Szn. aan de sohoot der aarde toever- roumd. Bij den stoet sloten zich verschillende personen als afgevaardigden van diverse ereeniglngen aan. Opgemerkt werden het agelljksoh bestuur der gemeente, het be- hiur van de Zondagschool, het bestuur an de Geref. Sohoolvereeniging, van de LR. Kiesvereenlging, van den Geref. Bond, an den Geref. Zendingsbond, van de ieref. Mannenvereeniging en van de Herv. Klesvereeniging „Calvijn". Toen de kist in de groeve was neergela- ïn trad ds. Kiehl naar voren, die op de uoosheld van het leven wees. Zondagmor sen ging de man, aan wiens graf wij thans slaan, met de schare op naar Gods Huis en reeds thans is hi) in het Vaderhuis hier koven In gevoelvolle woorden werd de overledene geschetst als een markante figuur, als een man van beginsel, maar tiet minder als kind van God. Vervolgens sprak de heer A. A. Matze nmens de Zondagschool, daarna de heer B den Braver namens het gemeente bestuur, voorts de heer B. Offringa namens bet sohooibestuur, de heer IJ. Bol namens be AR. Kiesvereenlging en ten slotte ds. van Dorp van 's-Gravenhage die namens <e weduwe en familie dank bracht voor alle bewijzen van belangstelling en deel neming. Ten slotte werd op verzoek van den heer N. van den Bosch als vriend van den over- kdene gezongen Ps. 68 2, waarna ds. kiehl de preohtigheid besloot met dank- lebed. De heer J. Blijleven die op zijn ver wek den dienst der P.T.T. met Ingang van 1 Sept. a.s. gaat verlaten, zal alsdan juist op enkele dagen na, de gemeente van Ha- «rswoude Dorp 40 Jaar achtereen als Postambtenaar hebben gediend. LEIDERDORP. De heer W. H v. d. Wal heeft ziin benoeming tot lid van den gemeenteraad vaneenomen o LEIMUIDEN. Auto-ongeval. He heer W. alhier reed met een perso nenauto van de garage B. in den Vier- ambachtspolder naar Alphen a. d. Rijn. Vit tegenovergestelde richting reed een eontwielige treiler. Op ongeveer 50 M. af pand zag de heer W. dat van de treiler «n opstaande schutting ter lengte van 3 M. was losgeraakt en over de geheele ïeSbreedte slingerde. De heer W. die het Waar zag reed met de auto door de af leiding van den weg op het rijwielpad, ®oh kon niet verhinderen dat een gedeelte de schutting tegen zijn auto aanbotste "n hevige slag volgde, waardoor het zlj- Portier werd ingedrukt en de ruit In stuk- ™n vloog. Tevens werd het achterspat- ojM van de auto gerukt. Ware de heer W. ojet door de afscheiding gereden dan zou schutting over de geheele breedte •JSPh de auto zijn gebotst. Alleen mate- ™eje schade werd hierdoor veroorzaakt. e bestuurder-eigenaar van de treiler nam geheele schade op zich. Deze was af komstig uit Winsum. De inzittende twee BENTHUIZEN. De bevestiging van den heer A. v. Stuyvcnberg. Het Tweede Kamerlid, ds. G. H. Kersten heelt den heer A. v. Stuyvenberg, candidaat aan de Theol. School der Geref. Gemeen ten bevestigd als predikant van de Geref. Gemeente van Benthuizen, die daardoor haar vacature na niet minder dan 73 Jaar bevestigd zag. Daar het kerkgebouw te Benthuizen de talrijke belangstellenden niet bevatten kon vond de plechtigheid plaats ln het kerkge bouw van de Geref. Gem. te Rotterdam aan den Boezemsingel. De gemeenteleden van Benthuizen kwamen met 12 groote autobussen naar Rotterdam. Hoewei de dienst eerst om halfnegen zou aanvangen, stonden om half zeven reeds belangstel lenden voor het kerkgebouw, dat bij de openstelling onmiddellijk vol stroomde. Een schare van meer dan 2500 menschen vulde het ruime kerkgebouw tot ln de uiterste hoeken. Ds. Kersten had als tekst gekozen 1 Tim. 4 vrs 6. Sprekende over Een goed dienaar van Jezus Christus, werd achter eenvolgens gewezen op: le. diens opvoe ding; 2e. diens ambt en 3e. diens roeping. Hierna las ds. Kersten het bevestigings formulier. Aan de handoplegging namen mede deel de predikant ds. M. Hofman van Moercapelle; ds B. v. Neerbos, van Vlaardingen; ds. W. C. Lamaln van Rot terdam-Zuid; ds. M. Heikoop van Utrecht en ds. A. Verhagen van Middelburg. Ds. Kersten richtte een hartelijk per soonlijk woord tot den nieuwen predikant, diens vrouw en vader. De gemeente zong ds. v. Stuyvenberg staande toe de zegen bede uit Ps. 134. INTREDE VAN Ds. A. v. STUIJVENBERG. Als predikant bij de Ger. Gemeente. Na in het kerkgebouw der Ger. Gem. te Rotterdam bevestigd te zijn, deed ds. van Stuijvenberg gisteravond voor een overvol kerkgebouw alhier zijn intrede. De bijeen komst werd geopend door den heer J. K. v. Waay met het laten zingen van Ps. 121 vers 1 en 2 en het voorlezen uit Gal. 6. Hierna liet ds. v. Stuijvenberg Ps. 68 vers 3 en 8 zingen en sprak dan de gemeente on geveer als volgt toe Zoo is dan de dag aangebroken, dat ik als herder en leeraar van u het woord mag bedienen, na gisteravond door mijn leeraar ds. Kersten te Rotterdam bevestigd te zijn. Vele beroepen zijn tot mij gekomen, doch ik heb de vrijmoedigheid gehad, het be roep naar uw gemeente aan te nemen. Reeds vroeg was de Heer tot mij gekomen. Langs een weg van benauwdheid en tranen en aanvechtingen des duivels ben ik pre dikant geworden. 73 jaar geleden stond ds. Ledeboer hier ter plaatse, en thans heeft het God behaagd, u weder een eigen her der te geven. Mijn tekst voor dezen avond vindt ge in Gal. 6 vers 14. Hierna ging spr. in gebed en liet daarna zingen Ps. 68 vers 11. Vervolgens verklaarde spr. den tekst. God had een band gelegd tusschen Paulus en de Galatiërs, een band die er alleen is, als twee samen gaan. Er waren ook in die dagen valsche leeraren, die het werk van Paulus trachtten te verbreken. Zij wilden zélf de heerschappij voeren. Zij wilden Christus te niet doen, wat hun niet geluk te. Daar Palus om die reden bezorgd was, schreef hij den Galatiërs een brief, zoodat de valsche leeraren niet vermochten het werk van Christus te verbreken. God laat het werk zijner handen niet varen. De roem, de vruöht en de kracht in het ster ven van Christus is ons behoud. Draagt elkanders lasten en vervult alzoo de wet van Christus. Na het zingen van Ps. 73 vers 14 sprak ds. van Stuijvenberg tot ds. Kersten: ,,Zoo hebt ge mij dan 3 jaar onderwezen, 3 jaar ben ik bij u geweest; ln moeilijke tijden hebt ge mij geholpen. Gastvrij ben Ik altijd door u. uw vrouw en kinderen ontvangen. Mijn hartelijken dank daarvoor, ook voor het medeleven tijdens mijn studietijd. Ook u mijn leeraar Bok hoven hartelijk dank voor al hetgeen ik van u geleerd heb. Altijd zijt gij bereid geweest mij te helpen; ook dank aan uw vrouw en kinderen. Spr. dankte voorts ds. Lamain, consulent dezer gemeente, die 7 jaar kosten noch moeite heeft gespaard om het goede voor deze gemeente te zoeken. Ook tijdens mijn studie hebt ge getoond een broeder te zijn, aldus spr. Spr. betuigde voorts zijn dank aan bur gemeester Verheul voor zijn aanwezigheid, alsmede ds. Bieshaar, de broeders en de kerkeraad. Spr. hoopte met allen goed samen te kunnen werken. Na 73 Jaar heeft de Heer u wedér een knecht gegeven in Zijn wijngaard, na wij len ds. Ledeboer, die geleden en gestreden heeft voor het kerkelijk recht des Heeren. Spr. hoopte dat hij van de catechisanten de liefde mag krijgen die zij ds. Lamain toedroegen. Vervolgens sprak ouderling C. v d. Knljff. De oogst was wel groot, aldus spr., doch de arbeiders waren weinige. Zoo was het ook met ons. Vele malen hebben wij beroepen doch altijd werd bedankt, zoodat de hoop op een eigen herder en leeraar verdween als sneeuw voor de zon. Tot wij een beroep deden op u, en gij hebt uit velen het onze gekozen. De Heere zegene u, en stelle u tot een zegen voor onze ge meente. Vervolgens sprak ds. Lamaln. De Heere heeft zijn trouw en goedheid aan u ge toond, want naast mijn gemeente heb lk zelden zooveel liefs gezien ln gemeenten als deze. Ten slotte sprak ds. Bieshaar een woord van erkentelijkheid voor de ultnoodlglng. Ik heb de gemeente Benthuizen als een goede gemeente leeren kennen, aldus spr., doch iemand die aan den weg timmert heeft veel bekijks en dat Is ook zoo voor ons! Men zal u wel becritiseeren en oor- deelen, maar er is één die ons kracht kan geven in onze moeilijke loopbaan: dat ls Christus! Geve Hij u de kracht om dit werk te doen tot eer van Zijn Naam. Dit bid ik u van ganseher harte toe! Hierna werd staande Ps. 121 vers 4 ge zongen, waarna de heer C. v. d Knijff dankte. Besloten werd met het zingen van Ps, 69 vers 14. o HAARLEMMERMEER. DE BRAND TE HOOFDDORP. thans ook het aangrenzend café met achterzaal afgebrand. Terwijl Dinsdag tegen middernacht het woonhuis met garage van de caféhoudster, de weduwe Krielen, aan den Hoofdweg te Hoofddorp in de asch werd gelegd, ls he denmorgen ln de vroegte omstreeks 4 uur aldaar, opnieuw brand ontdekt in het café en de groote achterzaal, die ln minder dan geen tijd ln een geweldige vuurzee werden gehuld, zoodat aan redden niet meer te denken viel. De bewoners die door een hevig geknetter wakker werden, wisten zich nog bijtijds ln veiligheid te stellen en werden bij de buren en familieleden onder gebracht. De brandweer nam het blus- schingswerk met de auto-spuit en slangen op de waterleiding krachtig ter hand en slaagde erin het vuur spoedig te bedwin gen zoodat de aan weerszijden staande hulzen, die groot gevaar liepen, en reeds werden aangetast, gespaard bleven. Het café en de achterzaal alsmede de geheele inventaris, brandden tot den grond toe af, zoodat het geheele gebouwencom plex van de weduwe K, thans met den grond gelijk gemaakt is. KATWIJK AAN ZEE. ARTS, Katwijk/Zee Afwezig van 29 Aug.12 Sept. De praktijk wordt waargenomen door de doktoren: CLEVERINGA, DE ZIJLKER, STEINZ en VOS. RUYTER 8148 NOORDWIJK AAN ZEE. Geslaagde Autoped-wedstrijden. Op het strand voor het Palace-Hotel werden wederom door V.V, „Noordwijk Vooruit" autopedwedstrijden gehouden. De deelneming sloeg alle records! Er waren niet minder dan 105 deelnemers, wat wel genoeg voor zich zelf zegt! De wedstrijden hadden een vlot verloop en werden door een talrijk publiek belang stellend gevolgd. De volgende deelnemers kwamen voor een prijs in aanmerking: Jongens van 7 tot 10 Jaar: Theo Ree kers, Han Prins, Feiko Elhorst, Jan Hul ster, Bertle Krieger, Frans Stokmans. Wlm Bots, Minus Polak. Jongens van 11 tot 15 paar: Apple Gom- pers. Bob Schouten Bert Voskamp, Karei Schönhuth, Jan v. d. Meer. Mëisjes van 11 tot 15 jaar: Corrie v. d. Berg, Sonja Reeuwljk, Audi Pot, Sarle des Tombe. Meisjes van 7 tot 10 jaar: Truus v. d. Berg, Grada van Kan. Marietje Mooye- kind. Ardi Pot. De uitslag van den Ballonnenwedstrijd. De uitslag van de vorige maand gehou den ballonnenwedstrijd werd thans bekend gemaakt. 342 ballonnen werden opgelaten; hiervan zijn 65 kaarten teruggezonden. Da afd. Amsterdam van de V.V.V. ,,'t Kogge schip". daartoe aangezocht, vormde de jury. Den volgenden deelnemers kon een prijs worden toegekend: le pr. Herman de MulnckKeizer, „Bel vedère", Noordwljk. ballon gevonden te Hattum: 2e pr. Jan v. d. Vegt, Amsterdam, te Öldebroek; 3e pr. Donald Spanjer, „Son- nevanck", Noordwljk, te Harderwijk; 4e pr. J. Kok, den Haag.. IJselmeer, 7 K.M. N.O. van Muiderberg; 6e pr. Elly van Dam Amsterdam, te Muiderberg: 5e pr., Martha Broeders, Noordwljk, te Muiderberg; 7e pr. Plet Lamens, Noordwijk, te Dlemen; 8e. pr. Kootje v. d. Luyt, Noordwljk, te Diemen 9e pr. Dirk v. d. Wetering, Rotterdam, te Weesperkarspel; 10e pr.. H. Flllpi, Of- fembach a. Main (D.ld». te Amsterdam, Oud-Watergraafsmeer; 11e pr. Hetteke Joosten „Jong Holland", Noordwijk, te Am sterdam, Betondorp; 12e pr. Alfons van Abswoude, Noordwijk, te Adam, Madura- straat; 13e pr., Ieneke Voute, Hilversum, te A'dam, Oost; 14e pr. Betsy Polak, „Sur- sum Corda". Noordwljk, te A'dam, Schoon- hovenstr.; 15e pr. Anneke Nijland. Utrecht te A'dam, Oost. In verband met het ongunstige weer in het begin van deze maand, kon het con cert der Chr. Mondaccordeonclub „Concor dia" indertijd niet doorgaan. Dit zal nu gehouden worden op morgenavond te kwart voor acht op den Noord-Boulevard, of bij ongunstig weer op 't pleintje tegen over de Ned. Herv. Kerk. Het programma zal uitsluitend marschmuzlek bevatten. De opbrengst van de collecte voor het Chr. Doofstommen Instituut Effatha te Voorburg bedroeg f. 96.97. dames 'dhrokkeii. en drie kinderen waren hevig ge- NOORDEN. De heer J. Noordegraat li»ll'er overleed ln den ouderdom van 80 li.,. de heer J- Noordegraaf. oud-raadslid «er gemeente voor de C.H. partij. De 5ne s'ond bekend om ziin groote "ltschapenheld en ziin nobel karakter. ZWAMMERDAM. De inbraak bij het Hoofd der Bijz. Lagere School. Inzake de inbraak bij het hoofd van de Bijz. Lagere School, den heer K., vernemen wij nog, dat de inbrekers een ruit van de school hebben Ingedrukt. Daar de school echter geen toegang heeft tot de woning van het hoofd, moest eveneens een ruit van de woonkamer het ontgelden. De bewoners die boven sliepen, hebben niets van de Inbraak gemerkt. Ontvreemd is een partij kleedlngstukken, eenige rollen kleingeld, schoenen, levensmiddelen, limonade enz. De inbrekers hebben een hoed en een zak met centen, die men buiten in het gras vond, in ruil daarvoor achtergelaten. De politie heeft vingerafdrukken gevonden, zoodat zij hoopt dat dit zal bijdragen tot een spoedige arrestatie van de daders. In- tusschen heeft deze nieuwe inbraak, zou spoedig na die ln de woning van den bur gemeester, waarvan de daders kortgeleden werden gesnapt, de noodige sensatie ln de gemeente verwekt! VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD, Voorloopige vaststelling van diverse rekeningen - Het Badhuis - Het ontslag van den veearts De aanleg van plantsoenen. De raad kwam bijeen onder leiding van burgemeester M. F. Berkhout. Afwezig met kennisgeving de heer W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck v. d. Oye. De commissie voor het nazien der reke ning van de gemeente en van de bedrijven over 1935 adviseerde tot voorloopige vast stelling. De rekening der gemeente, gewone dienst, ontvangsten f. 332.333,43, uitgaven f. 299.470,67, batig slot f. 32.862,76; kapi- taaldlenst, ontvangsten f. 105.131,75, uitga ven f. 84.869,21. batig slot f,20.262,54. De rekeningen der bedrijven, electrici- teitsbedrijf, baten en lasten gewone dienst f. 71.029,87, kapitaaldienst, inkomsten en uitgaven f. 40.673,20; gasbedrijf, baten en lasten, gewone dienst, f. 61.997,60, inkom sten en uitgaven kapitaaldienst f. 22.045,34; waterbedrijf, baten en lasten, gew. dienst f. 26.483,44, kapitaaldienst, inkomsten en uitgaven f. 12,145,88, badhuisbedrijfgew. dienst, baten en lasten, f. 2650,10, kapitaal dienst, Inkomsten en uitg. f. 4765,27. Na dat. de voorzitter de commissie had dank gezegd voor haar werk, werden de reke ningen aldus voorloopig vastgesteld. Het wordt door B. en W. raadzaam ge acht aan de sinds jaren bestaande Burger wacht een wettelijke basis te geven. Dit kan geschieden door een regeling te treffen omtrent vrijwillige hulp als bedoeld in art. 226 van de Gemeentewet. De heer J. Braggaar wenschte zijn stand punt niet nader uiteen te zetten, daar dit bekend ls. Hij wenschte ook hieraan niet mede te werken, evenals de heer A. Bak ker. Met de stemmen van deze heeren tegen werd deze verordening goedgekeurd. De punten subsidie aan de Chr. H.B.S. te Leiden en subsidie aan de R.-K. H.B S. ,,St. Bonaventura" te Leiden werden van de agenda teruggenomen voor een nader onderzoek. Verlaging tarieven en verlenging van openstelling Badhuis. - Ten einde het ge bruik van het gemeentelijk badhuis we derom te doen toenemen, boden B. en W. den Raad twee voorstellen aan, welker aan neming h.i. hiertoe zal leiden, n.l. verla ging der bestaande tarieven en langere openstelling op Vrijdagen. B. en W. stelden voor de tarieven voor de douchebaden, thans 15 ets. per douche- bad en f. 1.25 voor 10 douchebaden ,te ver lagen tot resp. 12'/; ct. en f. 1 en eveneens die voor kinderen beneden 15 jaar, thans bedragende 10 ets. per douchebad en f 0.75 voor 10 douchebaden tot resp. 7'/i en f 0.50 Voor kuipbaden zouden zij den prijs wil len stellen op f.0.25 per kuipbad en voor 10 kuipbaden op f. 2.25. De uren van openstelling op Vrijdag, 8. Thijs sloop heel voorzichtig tusschen al die boomen, en elnd'lijk ls hij zoo dan bij 't kasteel gekomen, HIJ vond er niets dan dichte deuren, stijf-gesloten ramen en hij rook er etensgeuren. die uit een van deze laatste kwamen. „Hè", dacht Thijs, „wat ruikt dat fijn dat zal stellig wel de keuken zijn! Men ls hier schijnbaar bezig 's toov'naars maaltijd klaar te maken 'k hoop voor hem, dat het zal smaken!" Doch nu schoot hem plotseling te binnen wat hij kon beginnen om te krijgen beide gouden kiezen uit de mond van ScheeTverkniezen! thans van 39, stellen zij voor te stellen op 1012 en van 2—9 en die op Zaterdag ongewijzigd te laten van 1012 en van 2-8. Deze wijziging 1 October a.s. te doen In gaan. Na discussie werden deze voorstellen z. h. st. aangenomen. Ter voorkoming van gevaar voor begun stiging van misdrijven, kwam het B. en W. gewenscht voor een verc-rdening ln het leven te roepen, waarbij het venten en opkoopen van goederen langs de huizen der Ingezetenen wordt verboden, behou dens door B. en W. te verleenen ontheffing. - Goedgekeurd. Eervol ontslag aan den heer K. Waal als gemeente-veearts. 12 Febr. 1923 werd met Ingang van 1 Januari 1923 tot gemeente veearts benoemd de heer K. Waal op een jaarwedde van f. 250. Daar de gemeente niet het minste belang heeft bij deze functie, stellen B. en W. voor deze functie met ingang van 1 Jan. 1937 op te heffen en gelijktijdig eervol ontslag te verleenen aan den heer K. Waal als gemeente-vee arts. - De heer A. Verboon was bang dat de heer Waal de gemeente zal verlaten, waardoor o.a. de tuberculosebestrijding bij het vee van de landbouwers ter plaatse ln gevaar zou komen. De heer J. Braggaar moet terug gaan tot 1923 om tot de geschiedenis van deze be noeming te komen. Toen was de kans groot dat de heer Waal de gemeente zou gaan verlaten en de veehouders stonden er op, dat de heer Waal bleef. De gemeente is hem daarin tegemoet gekomen door het verleenen van, men zou het kunnen noe men, een subsidie. Thans komt plotseling het voorstel om hem gedaan te geven, waardoor hij een subsidie zal kwijt raken. Op moreele gronden acht de heer Braggaar dit voorstel niet verdedigbaar. HIJ gaf den Raad ln overweging het voorstel niet aan te nemen en zou gaarne zien, dat B. en W. dit voorstel zouden terug nemen. De heer W. G. Dulnisveld kon zich vol komen bij den vorigen spreker aansluiten. De heer E. Ch. Mulholland merkte op, dat men in een naburige gemeente een feest organiseert bij een jubileum van een vee arts en dat men hier zijn best doet er een plotseling weg te sturen. Een veearts wordt niet noodig geacht. Spr. las een oordeel van een dokteres voor, waarin wordt aan gedrongen op een betere samenwerking tusschen veehouder en veearts, hetgeen ook de volksgezondheid ten goede zal ko men. Nadat hij nog de instructie van den veearts had besproken, vroeg hij welke maatregelen men denkt te treffen bij het uitbreken van ziekten onder het vee. De heer A. Bakker vond het 't meest grievend voor den betrokkene, dat hij er er niet mede in kennis was gesteld. Spr. is tegen het voorstel. Nadat de voorzitter een zoo juist ont vangen schrijven van den heer K. Waal had voorgelezen, merkte hij op, dat er tot zijn verbazing tegenstanders van dit voor stel zijn. Men moet deze zaak niet te zwaar maken. Wij hebben een particuliere vee arts, die als zoodanig nog een tegemoet koming krijgt van de gemeente. Welk be lang van de gemeente wordt er mee ge diend? Alleen op de paardenmarkt verricht de heer Waal zijn diensten, waarbij hij dan nog wordt bijgestaan door een ande ren veearts. Voor overleg was geen reden, aangezien het hier geen ambtenaar be treft. De heer D Limburg geloofde, dat men zich laat beïnvloeden door gevoels-argu- menten. Dit heeft den Raad er toe ge bracht destijds f. 250 te geven. Het voorstel werd tenslotte in stemming gebracht. Tegen stemden de heeren Mui holland, Braggaar, Dulnisveld, Verboon en Bakker. Aangezien de stemmen staakten (55) komt dit voorstel in een volgende vergadering nogmaals in stemming. Aankoop van land voor aanleg van plantsoenen. - Reeds langen tijd werd be hoefte gevoeld om door aanleg van nieuwe wegen of van een plantsoen meer wandel- gelegenheid te verkrijgen en daardoor de gemeente aantrekkelijker te maken, het geen de vestiging van nieuwe inwoners zeer ten goede zou komen. B. en W. zijn er in geslaagd de hand te leggen op 2 perceelen grond, toebehoo- rende aan de gebroeders H. en 1. Deurloo, groot 1.48.70 H A. en groot 1.00.80 HA. en gelegen evenwijdig aan den Leidscheweg, tusschen het verlengde van de straat langs de O. L. School in het dorp en de Elslaan voor f. 10.000. Deze perceelen zijn centraal gelegen en worden op een klein gedeelte na. dat toe behoort aan de R.-K. armen van Voor schoten. begrensd door op het uitbreidings plan geprojecteerde straten. Van de noordelijke zijde kan een toe gang tot de aan te koopen perceelen wor den verkregen over de Elslaan. De tegen woordige eigenaar, de heer J. Rodenburg, is bereid deze laan benevens een tweetal strooken grond, gezamenlijk groot ongeveer 1405 vlerk. Meters voor f 1 aan de gemeente af te staan. Het ligt in de bedoeling den aanleg van het plantsoen, na toestemming van den minister van Soc. Zaken in werk verschaffing te laten uitvoeren, nadat hierover advies is ingewonnen bij de Ned, Heide-Maatschappij. Zoodra dit advies is ontvangen, zullen met betrekking tot den aanleg den Raad nadere voorstellen worden gedaan. B en W. zijn met de R.-K. armen in onderhandeling getreden over het afstaan van het hiervoren bedoelde gedeelte, gren zende aan het land van de gebr. Deurloo en van de noodige gronden voor den aan leg van een weg vanaf de Wijngaardenlaan naar het te maken plantsoen, ten einde dit laatste in onmiddellijke verbinding te brengen met de nieuwe straten tusschen Wijngaardenlaan en Papelaan. De heer A, Verboon noemde de tijdsom standigheden een bezwaar om een derge lijk plan uit te voeren; bovendien zijn er nog de Leidscheweg en de Veurscheweg. Men moet niet alles tegelijk overhoop halen. De heer D. Limburg was van een tegen overgestelde meening. Het is een werk- object en de verfraaiing van de gemeente zal zeker rente opbrengen. Ook de heer J. Braggaar is voorstander, vooral wanneer de kosten over 40 jaren worden verdeeld, kunnen er geen groote bezwaren zijn. Zoo wel de inkomsten van de gemeente als van hare inwoners hebben hierbij belang. De voorzitter dankte de 'heeren voor den toegezegden steun. B en W. hebben dit punt ook meerdere malen besoroken. Juist deze tijdsomstandigheden laten top dit werk goedkooper uit te voeren en attracties te vestigen voor toekomstige bewoners. B. 3—J

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7