De Internationale Alpenrit LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 27 Augustus 1936 DE LAATSTE DAG Goede resultaten onzer landgenooten. AGENDA. De K.N.A.C meldt ons uit Interlaken: Ofschoon de zesde en laatste etappe van den achtsten internationalen Aloenrit iets hooeere eischen stelde dan de twee voor gaande was deze toch verre van lastig Dit blijkt ook wei uit de resultaten: slechts 1 deelnemer kreee een strafpunt en dat nog voor te vroeg binnenloopen van een der zes controles langs het 401 K.M. lange parcours, dat van Bazel uit met een boog over ten deele smalle en zeer stoffige ge accidenteerde binnenwegen van de Jura leidde en gisteren vla Luzern naar het eindpunt Interlaken. Wederom hebben de rijders, toen een vroege ochtendmist was ongetrokken, kunnen proflteeren van prachtig weer. Overal langs den wee was de bevolking ultgeloopen en in de dorpen en steden werd den rijders een hartelijke ont vangst bereid. Enkele der controles waren zoo listig na een scherpen bocht opgesteld, dat vele rij ders plotseling enkele tientallen meters voor de controle moesten stoppen om op tijd zü waren dan immer te vroeg de controle voorbii te gaan. Zii wendden dan een of ander defect voor. dat eventjes moest worden nagekeken en zoo vingen de controle-posten zoo goed als geen straf- punten. Ofschoon thans de resultaten van de technische inspectie der wagens aan de finish noz niet bekend zijn en de officleele uitslag van dezen Alpenrit eerst heden wordt gepubliceerd, kan men als oractisch zeker aannemen, dat van onze landgenoo ten in de met 12 deelnemers van vijf natio naliteiten bezette zware klasse Bakker Schut met Lincoln Zephyr en Davids met Ford beiden met 0 strafpunten een Glet- scher'oeker als eersten prijs in de perso- neele categorie hebben gewonnen, een zeer fraaie prestatie. De derde Gletscherbekei in deze groep ging naar een Duitschen Furdrljder. Mutsaerts op Lincoln Zephyr met zijn o.l. aanvechtbaar strafpunt uit de ..kilometre lance" zal op zijn eentje een vergulde Gletscherplaquette als tweeden prijs win nen. terwiil H. Th. van der Mark met Bentley hoogstwaarschijnlijk de zesde plaats in deze klasse bezet en een bronzen Plaquette krijgt. Zooals bekend, zijn van Beeck Calkoen en Tj de Boer In deze klasse uitgevallen. Ir» de team categorie boven 3 liter kan het Nederlandsche Forddriemanschap v. Strien. Piepen en Erens de Alpenbeker niet meer ontsnappen, vermoedelijk met een eind resultaat van 2 strafpunten. De Alpenbeker in de 2 tot 3 literklasse in de 1.1 tot 2 literklasse en die voor min der dan 1.1 literklasse gaan resp. naar Hanomag met zeer waarschijnlijk 96. Adler met 73 en D.K.W. met zoo goed als zeker 0 strafpunten. In de 1.1 tot 2 literklasse personeel slaat jhr. van Llntelo de Geer op anderhalve liter B-M.W. een keurig fi guur. door uit een internationaal gezel schap van dertig deelnemers met ten deele zeer snelle 2 liter fabriekswagens de vijfde plaats te bezetten. Dit levert hem een bronzen Gletscherplaquette op Zijn straf punten aantal bedraagt hoogstwaarschijn lijk tien. Cornelius met zi1n kleine D.K.W in een categorie van 12 deelnemers, die alle op 1 na sterkere motoren hebben zal zeer waarschijnlijk op de vijfde plaats ein digen met ruim 50 strafpunten. Hii wint daarmede een bronzen plaquette. Er is dus alle reden de resultaten van de Neder landers met voldoening te bezien. Deze Pilfers zijn weliswaar zeer voorloopig. doch zooals gezegd, volgt heden de definitieve en officleele uitslag. Over het verloop van de vijfde etappe, die van Lausanne naar Basel, schrijft mr. P. L. H. Lamberts Hurrelbrlnck ons: De vijfde dag is een uiterst nerveuse geweest, ofschoon de wegen vrij goed waren en de zes bergpassen, die in de dag route voorkwamen, geen van alle te moei lijk waren. Alleen de schrik voor de ge heime controles zat er bij alle deelnemers danig in Voortdurend werd de kilometer teller gecontroleerd en vergeleken met het horloge, om maar niet het gemiddelde te overschrijden. Vooral was dit noodle omdat de kilometerafstanden op de officleele routekaart menigmaal heelemaai niet klonten met de werkelijkheid. Verschil len van 4. van 7. van 8 en eenmaal zelfs van 10 kilometers werden geconstateerd. Zoo iets mag op een zware rit als de Aloen rit. die nu reeds sinds jaren een interna tionale reputatie geniet, niet voorkomen en werd dan ook als een ernstige fout van de organisatie van dit jaar beschouwd, waar door de taak der rijders onnoodie ver zwaard werd. Het was een uiterst nerveus rijden, waar bij de aandacht voortdurend verdeeld moest worden tusschen het besturen der machines, den kilometerteller en de klok. Ieder geel voorwerp in de verte wekte angst en aarzeling op. omdat het een vlag van een geheime controle kon ziin. Zoo ston den op een gegeven oogenblik een tiental wagens stil op de flank van een berg. om dat zii beneden in een dorp een groot doek over de straat gespannen zagen. Het was echter geen controledoek maar een reclame voor een loterij en toen de vergissing ten slotte gemerkt werd, stormden alle wagens achter elkaar naar beneden om den ver loren tijd in te halen. Zoo verliep deze vijfde dag met horten en stooten met afwisselend jakkeren en kruipen over den weg. door een schitterend berglandschap Het zou een prachtige toe ristische excursie geweest zijn. Indien de deelnemers niet voortdurend door andere beslommeringen dan natuurbeschouwingen in beslag genomen waren En dan kwam daar noz bii de angst voor den Weissen- stein den berzoroef op dezen beruchten berg. Lang is hij niet. slechts 5 kilometer, maar de smalle en slechte wee kronkelt zich naar boven met tallooze bochten en vijf scherpe hairpins Maar deze laatste en zwaarste bergproef bracht evenals de bergpassen op den Klausen en Bernidapas het merkwaardige feit aan het licht, dat de Nederlandsche rijders met een land zoo plat als een pannekoek tot de beste inter nationale bergrijders gerekend moeten worden. De snelste onder de Hollanders was Bakker Schut, die met ziin Lincoln-Zephyr den buitengewoon fraaien tijd van 5 min. 50.2 sec. maakte, hetgeen een snelheid be- teekent van niet minder dan ruim 48 K.M. oer uur. Vlak op hem volgde Diepen oo Ford met nog geen 2 seconden verschil. De finish te Basel bezorgde nog eenlge sensatie. Zooals reeds gezegd klopten de kilometerafstanden op de routekaart lang niet overal met 4« werkelijkheid en ver schillende rijders werden er de dupe van. zoo ook onze landgenoot Erens die te vroeg aan de finish te Basel arriveerde en hierdoor 1 strafpunt opliep Maar erger scheen het met van Strien ?n Diepen ge steld. die heelemaai niet aan de controle kwamen, maar eenvoudig zoek waren Tot dat het gerucht doordrong, dat de twee oranjewagens door de stad zwierven en bii het zoeken naar de controle geheel Basel op stelten zetten. Eindelijk kwamen zii de controle binnen stormen 7 en 8 minuten te laat. waarvoor zii een even groot aantal strafpunten opliepen Onmiddelijk protes teerden zij en toen bleek, dat de schuld lag aan een politieagent, die hun een ver keerde richting aangewezen had. werden hun de strafpunten dan ook kwiitgeschol- den. Zoo staan op het oogenblik van de elf Nederlandsche équipes nog slechts drie: van Strien-Langelaan (Ford). Bakker Schut-Buddemeyer (Lincoln-Zeohyr en Davids-Lamberts Hurrelbrlnck (Ford) zon der strafpunten. allen ingeschreven in de zware klasse. In deze klasse met 15 deelnemers komt daar nog maar één buitenlandsche équipe zonder strafpunten bii het Duitsche koppel de gebroeders Kloppenburg oo Ford. ATHLETIEK. DE INDIVIDUEELE LEIDSCHE SINGELLOOP. Op Zaterdag 26 September. Terwijl de Estafette Dwars door Leiden om het Leidsch Dagblad-schild op Zater dag 12 September plaats vindt, houdt het district Zuid-Holland der K.N.A.U. op 26 September de individueele Leidsche Sin- gelloop, waarvan de organisatie is opge dragen aan de Leidsche Athletlek-Vrien- denkring „Holland". Deze loop is nationaal. Eraan deelnemen kunnen, behalve K.N. A.U.-leden. ook personen die geen lid zijn van de Unie. Naast de vele persoonlijke prijzen, waar onder als eerste de door den heer Wesse- ligh beschikbaar gestelde City-sleutels (momenteel in het bezit van Groeneweg (Sportcl. Rotterdam), worden er dit Jaar eveneens vereeniglngsprljzen uitgeloofd. Deze komen in het bezit van die vereeni- gingen, welke met 3 harer loopers het minst aantal punten vergaderen. Tevens zal er een aparte klasse gevormd worden voor veteranen. In deze afdeellng kunnen alleen loopers starten boven de 35 jaar. Eventueele nadere inlichtingen betref fende dezen loop worden verstrekt door den heer J. G. Gussenhoven, secretaris der A. V. „Holland", Voorstraat 6 Voorschoten. O WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. De Goudsche Athl.-Commissie is voor nemens op Zaterdag 26 September a.s. te Boskoop sluitings-propaganda-baanwed- den te organlseeren. KORFBAL. SERIEWEDSTRIJDEN „DE ALGEMEENE". Door ..De Algemeene" worden Zondag in twee afdeelinger. seriewedstrijden gehou den. In iedere '.deeling wordt een halve competitie gespeeld. De wedstrijden duren 2 x 25 minuten zonder rust. MOTORSPORT. DE K.NJH.V.-DAMESRIT 1936. Op Zondag 6 September a.s. organiseert de K.N.M.V. voor de vijfde maal onder de benaming van „K.N.M.V.-Damesrit 1936" een reünie, waaraan een orlëenteeringsrit verbonden zal zijn, uitsluitend voor mo torrijdsters. De deelneming aan dezen damesmotor dag staat open voor alle Nederlandsche motorrijdsters, ongeacht of zij lid van de K.N.M.V. zijn. De deelneemsters komen om 11.30 uur te Noordwijk bijeen, vanwaar zij vanaf half- één gestart zullen worden voor den orlën- teeringsrit. Na een tocht van circa 3 uur zullen allen aan een door de K.N.M.V. aan geboden tea worden vereenigd. Tijdens deze tea zal de uitslag worden bekend ge maakt. Als voornaamste prijzen zijn voor dezen rit beschikbaar gesteld: een gouden arm band voor de motorrijdster met de minste verliespunten (aangeboden door de fa. J. A Boom, te Haarlem) en een zilveren fruit schaal voor de winnende deelneemster als wisselprljs (aangeboden door de N.V. Han delmaatschappij R. S. Stokvis en Zn.i. Ver der ontvangen alle dames van de K.N.M.V. als herinnering aan dezen damessportdag een nuttig gebruiksvoorwerp. o LAWN-TENNIS. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „DE MUNNIK". Met deze wedstrijden in Leiderdorp werd gisteravond begonnen. Het resultaat was: Heeren-dubbelspel: P. Boot en Laman sl. Hageman en de Ru 61, 60. Aldershoff en Koning sl. de Kort en Don kers 61, 810, 60. Dames-dubbelspel: Wiggers en de Ru sl. Raadsen en Kroon 61, 60. De Bruin en Filippo sl. Brink en Bob Ha- _ian 6—2, 6—4. tr wordt verder deze week nog gespeeld iep hedenavond. Vrijdagavond, Zaterdag middag en -avond. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE NOTTINGHAM. BOTWINNIK EN CAPABLANCA AAN DEN KOP. Het was gisteren te Nottingham een rus tige dag. Behalve twee hangpartijen stond op het programma de uitgestelde partij VidmarCapablanca. Laatstgenoemde par tij was van groot belang, daar de Cubaan door te winnen gelijk met Botwinnik aan den kop kon komen. De algemeene ver wachting was, dat Vidmar zeker niet zonder meer zou verliezen, daar hij wit had. Toch is deze verwachting geen werkelijkheid ge worden, Integendeel Capa won zonder eenl ge moeite. Doch deze zege moet eerder aan het zwakke spel van Vidmar dan aan het ster ke spel van Capablanca worden toegeschre ven. Vidmar speelde het damegambiet, waartegen de Cubaan de verdediging 4 h7h6 koos. Vidmar koos een voortzetting met de be doeling druk op de zwarte stelling uit te oefenen. Vervolgens rocheerde hij lang, ten einde een aanval op den zwarten koning te kunnen ondernemen. Hij schijnt echter de situatie onjuist be oordeeld te hebben, want Capablanca kreeg den aanval. Deze rukte met zijn a-pion op en forceerde daardoor zwakten in de witte koningsstelling. Hierna noopte het indrin gen van een zwarten raadsheer Vidmar om een toren tegen dezen looper af te staan. Eerst nu ging hij tot den tegenaanval over, welke door Capablanca op eenvoudige wijze afgeslagen werd. Vervolgens maakte de Cubaan handig gebruik van de omstan digheid. dat de witte figuren gedeeltelijk aan de bescherming van de verzwakte witte rochadestelling onttrokken waren, door met de dame beslissend In te grijpen. Op den 31sten zet gaf Vidmar op. De hangpartij AlexanderFlohr werd door laatstgenoemde zonder verder spelen opgegeven. In de partij FineAljechin werden nog slechts weinige zetten gedaan. Aljechin on dernam nog enkele winstpogingen, doch zag alras in, dat Fine de zaak grondig be studeerd had en zich afdoende kon verde digen, waarna hij in remise berustte. Heden is het een zeer belangrijke dag. Dan staan op het programma o.a. de par tijen EuweBotwinnik en FineCapa blanca. De stand luidt thans: gesp. gew. rem. vrl. pnt. Botwinnik 12 6 6 0 9 Capablanca 12 7 4 1 9 Reshevsky 13 6 5 2 8'/* Euwe 12 6 4 2 8 Fine 12 4 8 0 8 Aljechin 13 5 6 2 8 Flohr 12 5 4 3 7 Lasker 12 4 5 3 61/* Vidmar 12 3 5 4 5'/i Bogoljubow 12 4 2 6 5 Tartakower 12 2 6 4 5 Tylor 12 2 4 6 4 Alexander 12 2 2 8 3 Thomas 12 Jic 0 5 7 2'/i Winter 12 0 4 8 2 SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Thans heeft ook de Lisser Schaakclub zich aangesloten bij den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. In de a.s. competitie zal deze club met 2 tientallen uitkomen. Secretaris is de heer J. G. Snel, Nieuwstraat 29 te Lisse. OM DEN OUWERKERK-BEKER. Aan den tweeden wedstrijd om den Ouwerkerk-Beker wordt door 12 leden van L.S.G. deelgenomen, dit zijn: I. Zitman, M. M. Segaar, Mr. A. G de Blécourt, J. Koet, A. Prins, A. Mulder, C. Slagmolen, M. Koert L. J. Rutten, G. Bosscha, W. H. v. d. Nat en G. Schoppen. Hieronder volgen de eerste uitslagen: ZitmanPrins 10, MulderZitman 01, BosschaZitman 10, Slagmolen Segaar VtVan der NatSegaar 01, PrinsKoet </i. MulderDe Blécourt 01. SlagmolenKoet 'It'li, KoetBos scha 'ItV», Van der NatKoet 1<h, KoertPrins 1—0, BosschaPrins 10, PrinsVan der Nat 01, SlagmolenRut ten 10, SchoppenSlagmolen 10. Het beste staan dus: Bosscha 2uit 3, Zitman 2 uit 3, Segaar l'lt uit 2, Koet 2 uit 4. Slagmolen 2 uit 4. De Blécourt, Koert en Schoppen elk 1 uit 1. VOETBAL. JUBILEUMWEDSTRIJD N.R.M. Morgen te halfzeven wordt de wedstrijd N.R.M. IL. D. gespeeld op het Sportman- terrein. Dit is de laatste wedstrijd van dit Jubileumtournooi. A.S.C.LEIDSCHE BAKKERSGEZELLEN 1—1. Gisteren speelden de Leidsche Bakkers gezellen een vrlendschappelijken wedstrijd tegen A.S.C. op het Pomonaterreln, welke na veel spanning en goed spel van beide partijen in een gelijk spel, 1—1, eindigde. De heer Prevo leidde dezen in de beste ver standhouding gespeelden wedstrijd correct. UIT VEUR-LEIDSCHENDAM. Zondag spelen om 1 uur A.V.V. 2 en P.F.C. 2 een medalllewedstrijd en om 3 uur A.V.V. 1 en P.F.C. 1 een bekerwedstrijd. BEDRIJFSELFTALLENCOMPETITIE TE BOSKOOP. Morgen te kwart over zeven speelt de combinatie RosbergenBlaauw tegen de Sierteeltcentrale. WATERPOLO. DE TWEEDE DEGRADATIE WEDSTRIJD VAN L.Z.C. EEN 6—0 NEDERLAAG TEGEN S.V.H. Door met 60 te verliezen van de Sport- vereeniglng Hlllegersberg zijn de kansen op behoud van het eerste-klasseschap voor de Leidsche Zwemclub gisteravond tot een minimum geslonken. Twee van de vijf clubs, die aan deze halve competitie deel nemen, zijn bestemd voor de le klasse, doch één van deze plaatsen is reeds ver overd door D.W.R., uit Haarlem, dat gis teravond met 71 van het Utrechtsche Star gewonnen heeft; na voordien reeds L.Z.C. en Zwemlust (Utrecht) te hebben geklopt. Een kleine mogelijkheid ls er thans nog voor de Leidsche ploeg om voor de tweede plaats gelijk te komen, maar daartoe dient dan Zondag te Utrecht van Zwemlust en vervolgens ook van Star te worden gewon nen. Zwemlust heeft inmiddels reeds ge triomfeerd over Star (met 3—1) en had met 7—2 tegen S.V.H. te Hillegersberg de leiding toen de kamp 53 seconden voor het einde wegens de duisternis werd gestaakt. Wat er met dezen wedstrijd verder gebeu ren zal is nog niet beslist. Hedenavond wordt gespeeld S.V.H.D.W.R. Maar keeren wij thans terug tot de ont moeting L.Z.C.S.V.H., die een zoo teleur stellend resultaat opleverde! Deze nederlaag ls te merkwaardiger om dat zij zelfs veel grooter is dan die van een week geleden tegen de aanstaande kampioen van Nederland: Het Y! Toen speelden onze stadgenooten een voortref felijke partij, die hoop gaf voor de toe komst, terwijl de zenuwen den L.Z.C.'ers gisteravond zulke parten speelden, dat zij verre beneden hun normalen vorm ble ven. Nu was S.V.H.. dat Snoek als invaller had voor den oud-L.Z.C.'er C. de Reede. die er van afgezien had om tegen z'n oude club uit te komen, stellig vrij schotvaar dig, maar bijzondere kwaliteiten had die ploeg verder toch ook niet, zoodat de uit slag een wel zeer geflatteerd beeld geeft van de werkelijke krachtsverhouding dezer beide zeventallen. Hetgeen niet uitsluit dat de bezoekers gisteravond tegen een L.Z.C., in dézen vorm, stellig een stevige over winning verdienden. De verwijten, welke het talrijke publiek in de zweminrichting De Zijl daarbij aan het adres van arbiter Scheevelenbos, uit Den Haag, richtte over vermeende partijdigheid, kunnen we daar bij niet deelen. Toegegeven: er waren be slissingen. die somtijds ten onrechte in het voordeel van S.V.H. leken te zijn. maar overtredingen waren er aan beide zijden en vooral in een zoo belangrijken kamp als deze is de stemming nu eenmaal altijd wat geprikkeld en nerveus, zoowel in het water als langs den kant. In leder geval staat het vast dat S.V.H. ook gewonnen zou hebben indien een ander wie dan ook als scheidserechter zou hebben ge fungeerd. Het spelverloop ls tamelijk eenzijdig ge weest. Héél traag begon men van weers zijden, waarbij Verberg een goed schot vgn F. Tordoir wist te stoppen en Elsinga aan den anderen kant een kogel in den boven hoek keurig door Zeisman bedwongen zag. Ch. Tordoir gaf daarna met een schot vlak onder de lat aan S.V.H. de leiding en ter wijl de L.Z.C.-midvoor Elsinga geen kans kreeg den zeer zwaar verdedigenden S.V.H. midachter Verhoeff te passeeren, voerde invaller Snoek met een snel, laag schot de score tot 0—2 op, waarna dezelfde spe ler er nog even voor de rust 03 van van maakte. Misschien dat de kansen nog gekeerd wa ren indien L.Z.C. dadelijk na de hervatting meer geluk had gehad. Een doelpunt di rect na de pauze had wonderen kunnen doen en een Leidsche zege was dan werke lijk nog niet onmogelijk geweest. Het schot van Elsinga werd echter tegen den paal gekeerd en het volgend moment suisde een kogel van Teegelaar rakelings naast I Dat fnuikte het moreel, en toen Ch. Tor doir dadelijk daarna met een ver achter- waartsch schot in den linkerhoek 04 scoorde was het pleit beslecht. Nadat Tee gelaar uit het water gezonden was. omdat hij binnen de 2M lijn poogde te doelpun ten, bood L.Z.C geruimen tijd heftigen te genstand en talrijke schoten van S.V.H. gingen daarbij over of werden gestopt, maar met zeven tegen zes werd het S.V.H.- overwicht tenslotte te groot en Snoek bracht de score op 05. Nauwelijks was het spel hervat of Van Wijk wierp den bal voor de zesde maal langs keeper Verberg en met dien stand kwam ook het einde. Na afloop van den degradatie-wedstrijd heeft De Zijl II gisteravond vriendschap pelijk gespeeld tegen L.Z.C. II. ter vervan ging van S.V.H. II, dat afgeschreven had. De uitslag was 1—1 (rust 00). GOLF. HET TOURNOOI TE BADEN-BADEN. In het tournool om den landenprijs te Baden-Baden heeft Duitschland na de eer ste twee ronden over 36 van de 72 holes de leiding met 282 bogeys vóór Engeland met 287, Nederland met 289, Frankrijk met 292, Italië met 300, Tsjecho-Slowakije met 305 en Hongarije met 351. o DUIVENSPORT. „DE LUCHTBODE" (BOSKOOP). Wedvlucht vanaf Noyon, Frankrijk, af stand 301 K.M. G. Lamorée 1, 2, 6, 17; A. Sytzema 3, 9, 19, 21, 26; H. Middelkoop 4, 10, 20, 23, 31; P. v. d. Berg 5, 11. 12, 14 15, 24. 30, 34. 35; C. F. Middelkoop 7, 22, 32, 33; B. v. Dijk 8; A. v. Pruissen 13; J. Kamerbeek 16; G. C. v. Kleef 18; J. Fase 25. 36: J. Spek 27, 28, en B. N. Houtman 29. De duiven waren gelost 7.25 uur. Aan komst 1ste duif 12.48.37; laatste duif 1.20.25. In concours waren 115 duiven. Wedvlucht vanaf Oudenbosch, afstand 54 K.M. G. C. v. Kleef 1; J. Kraan 2, 9, 11; C. Hogendoorn 3; A. v. Pruissen 4; P. v. d. Berg 5, 6. 8, 12. 18. 22, 24, 25; G. La morée 7, 17. 21, 27, 29: B. N. Houtman 10: A Sytzema 13. 14. 16, 19, 28; H. Middelkoop 15; C. F. Middelkoop 29. en J. v. Nes 26. De duiven waren gelost om 8 uur. Aan komst 1ste duif 8.51.35: laatste duif 8.57.01. In concours waren 76 duiven. Maandag. Schuttersveld: Feestviering Ver. „Konir- ginnedag". 2 uur nam. Stadszaal: Chr. Oranjever. „Het Geit- zenalarm". 8 uur nam. Donderdag. Zomerzorg: Filmavond autoschool t» Driebergen. 8 1/4 uur nam. DAGELIJKS. Schevenlngen (Circus Carl Hagen beek): Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater dags en 's Zondags 2 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. '6 Woensdags: Inst v Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten t uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 ucr nam. Boulder Dam". Woensd.. Donderd. en Zaterd. nam, 2 i Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trlanon-Theater. Breestraat, 8 uur nam. ..Hallo, hier Amerika!" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7Vi en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „De kleinste rebel". Woensdag en Zaterdagnam. 2'It uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarlstr. 7 uur nam. „Leve de Vrouwtjes", lederen middag 2'/i u.. Zondag v.af 2 i Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Het testament van dr. Mabuse". Woensdag en Zaterdagnam. halfdrle. Zondag nam. 4 en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 Is da nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voo spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502, D. J. v. Driesum, Mare 110, telef. 406 en J. Doedens, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. lELTi #V\Telef6é6 4556 (Ingez. Med.) HET PAARDENSPORT. INTERNAT. CONCOURS HIPPIQUE TE AKEN. Prachtige resultaten der Nederlandsche ruiters. Na een rustdag werd gisteren het inter nationaal concours hipplque te Aken voortgezet met een z.g. gelukspringen, waarvoor niet minder dan 180 deelnemers stonden ingeschreven. Het parcours moest tweemaal met hetzelfde paard worden al- gelegd. In totaal waren 24 hinde misse» opgesteld. Zoodra paard of ruiter een fon» maakte, was de deelnemer uitgeschakeld. Slaagde deze er echter in de 24 hindernis sen zonder fouten te nemen, dan besliste de tijd voor de plaatsing. Winnaar werd de bekende Duitsche officier Brinckmann met het paard Wotans Bruder. Deze combina tie maakte den snelsten tijd van den dag, n.l. 125 sec. Tweede werd onze landgenoot D H. Pasman met het paard Selloe. die 127 sec. noteerde. Pasman reed gisteren voor het eerst op Selloe, welk paard naar men zich zal herinneren onder den Hom gaarschen ritmeester von Plathy tijdens het Olympische springconcours te Berlijn de bronzen medaille behaalde. Dit in aan merking genomen, komt de prestatie van onzen landgenoot wel in een heel bijzonder licht te staan. Het is jammer, dat Pasman heden, in den landenwedstrijd niet op paard mag uitkomen, daar de reglementen zich hiertegen verzetten, want Selloe» eerst tijdens het Akensche concours ooo den heer Pasman gekocht en uitkomen u landenwedstrijden ls in dat verband nog niet mogelijk. De derde en vierde plaats werden gt deeld door lult. Greter met Carina en J'1' meester Hasse (Dl.) met Wotan, belden met een tijd van 128 4/5 sec. Op de tiende plaats werd Pasmar. Duenenbank nog geplaatst, die eveneens alle hindernissen zonder fouten nam m een tijd van 154 3/5 sec. Luit. de Bruine met Trixie haalde hindernissen, ritm. Heuff met Godara evenals luit. Greter met Ernica. De net Pasman won met de prestaties van sen en Duenenbank den eersten en tweed prijs in het concours der burgerruiters. Wat de overige wedstrijden betrof, kap Versteegh werd met Ad Astra derde m zware dressuur, terwijl in een barri» springen, waar een hoogte van 2 zat, de Amerikaansche majoor Milne Don eerste werd met 4 fouten. Heden wordt de landenwedstrijd reden, het hoofdnummer van het gene parcours. wij De Nederlandsche equipe Zal, naa mct vernemen, bestaan uit lult. Greter Ernica, lult. de Bruine met Trixie, r Heuff met Godard en den heer P^1" met Prins Igor.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6