land- eis ruiisBouw kefêk- [|j schooinieuwy lit de omstreken GROENTE- EN FRUITTEELT GEWASSEN correspondentie spreekcel vragenrubriek LEIDiCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 26 Augustus 1936 Geen best appelen- en perenjaar Officieele Crisispublicaties. AGENDA. DE STAND OP 22 AUGUSTUS. De groote neerslag en de heerschende wind brachten, volgens de Staatscourant van Dinsdag 25 Augustus, waarin de stand der groente- en fruitteeltgewassen op 22 Augustus 1936 wordt gepubliceerd, in het bijzonder schade toe aan augurken en boonen. De in de verschillende koolsoorten op tredende draaihartigheid veroorzaakt door de koolgalmuglarve) nam iets af. Bij het fruit wordt- in ernstige mate aantasting door schurft en Moniliarot ge meld, mede in verband met het feit, dat de aanhoudende regens het effect van een doelmatige bespuiting tegen deze ziekten vrminderden. Bij peren wordt veel het verschijnsel van scheuren der vruchten waargenomen, terwijl zoowel bij appels als hij peren in belangrijke mate wormstekig heid voorkomt. Groenteteeltgewassen Andijvie staat er in het algemeen goed voor. Sla vertoont een slechten stand in de omgeving van Beverwijk en een matigen stand in de omgeving van Roelofarends- veen; elders zijn de vooruitzichten goed. Bloemkool heeft een matig gewas ont wikkeld, dat veel schade ondervindt door het voorkomen van draaihartigheid. Peen staat er in het algemeen goed voor. Roode, witte en savoye kool. De vooruit zichten in Noord-Holland zijn matig, al hoewel het verschijnsel van draaihartig heid verminderde. Roode kool herstelde zich het minst. Elders is de stand matig tot goed. Spruitkool ontwikkelde een goed tot zeer goed gewas. Pronkboonen. De stand is goed. Snijboonen vertoonen onder glas een goed gewas. De vollegronds-teelt biedt in Noord- en Zuid-Holland, alsmede in Friesland, matige vooruitzichten; elders is de stand goed. Stok- en stamprinsesseboonen staan er over het algemeen matig voor. Spekboonen, welke vooral in Limburg en Zuid-Holland geteeld worden, ontwikkel den een matig gewas, dat veel windschade ondervonden heeft. Augurken vertoonen een matigen stand. Tomaten. De vooruitzichten zijn goed, hoewel plaatselijk schade wordt ondervon den door het optreden van de z.g. valsche meeldauw. Prei staat er in Zuid-Holland matig voor. Elders zijn de vooruitzichten beter en is de stand goed. Schorseneeren hebben een goed gewas ontwikkeld, dat in Limburg zeer goed is. Uien. De stand aan den Langendijk en omgeving is matig, evenals in Kennemer- land; elders is de stand goed, in Zuid- Gelderland en Limburg zeer goed. Witlof vertoont een goeden tot zeer goeden stand. Fruitteeltgewassen. Appelen. De oogstverwachtingen zijn alom slecht tot matig, behalve In Friesland waar de vooruitzichten beter zijn. Schoone van Boskoop (goudreinetten) vertoonen een ongelijken stand en kunnen plaatse lijk nog een oogst geven. Ook Bellefleurs staan er slecht voor. Present van Engeland levert in de IJsselstreek een matigen oogst Peren. De stand is matig tot slecht; met uitzondering voor Friesland, waar de ver wachtingen goed zijn. De stormen van 16 Juli hebben een blijvende schade toe gebracht. De vooruitzichten van Clapp's Favorite en William's Duchesse zijn matig tot goed. Pruimen, met uitzondering van de varië teit Reine Victoria, welke over het alge meen er goed tot zeer goed voor staat, is de stand der pruimen slecht tot matig. Druiven en perziken staan er goed voor. PREDIKBEURT BOSKOOP. Geref. Gem.: Donderdagnam. half acht, ds. Lamaln van Rotterdam. NED. HERV. KERK. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Wat is de beste methode om geplukt Edelweis te bewaren' G. d V. te L. Antwoord: Dit kunt u 't beste doen door de takjes met blaadjes te drogen. Neem hiervoor het bekende droogpapier. hetwelk voor dit doel in den boekhandel verkrijgbaar is. Leg hiertusschen de sten geltjes, dun uit en verzwaar alles door er bijv. een boek op te leggen. Na enkele da gen zal alles dermate droog zijn, dat het bijv. tusschen de bladen van een hiervoor geschikt boek kan blijven bewaard. Van de oorspronkelijke kleur behoeft weinig te worden ingeboet. Vraag: Mijn Geraniums krijgen gele bladeren Fuchsia en hanggeranium tieren welig bij gelijke behandeling. K H- te K. a. Z. Antwoord: Vooral wanneer zich vele nieuwe scheuten vormen en de planten sterk bloeien, worden de onderste bladeren niet zelden geel. Deze kunnen dan meestal zonder bezwaar worden gemist. Worden veel bladeren geel, dan zal er vaak sprake zijn van een wortelbeschadiging. Geef weinig water en geen mest meer. Verwijder het gele blad. Misschien is het soort ge voelig voor den mest. Geraniums vragen over 't algemeen weinig mest. Vraag: Heb een Gloxlnea, ,welk ln het voorjaar goed uitloopt en knop vormt. Deze laatste komt niet open. Wat kan hiervan oorzaak zijn? J. J. L. te L n« Wj° 0 r Pe Gloxinea vraagt voor een verhtitr°ntT'"<k^linB veel warmto en een vochtige atmosfeer. Vermoedeliik zal Uw kweekplaats hier te tort schieten Mooie resultaten krijgt men meestal iri matit-T"1? waarin de temperatuur regel wtiot 'v een niet 16 Broot verschil bestaat tusschen dag- en nachtwarmte Ais u aan deze bezwaren tegemoet kunt komen zal de knop zich ongetwijfeld openen. Beroepen: Te Moercapelle, J. F. R. van Harrevelt, cand. te Den Haag. Aangenomen: Naar Wijk aan Zee (als hulppred.i, M. Foeken, cand. te Haarlem. INDISCHE KERK. Aangenomen: I. H. F. S. Enklaar, cand. te Delden (O.). GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Naaldwijk (als hulppred.), K. Dronkert, cand. te Ermelo. DR. G. H. COOPS OVERLEDEN. Gisteren ls te Den Haag overleden dr. G. H Coops, oud-inspecteur van het gym nasiaal onderwijs te 's-Gravenhage. Dr. Coops is op 6 Februari 1870 geboren en bereikte dus den leeftijd van 66 Jaar. Langs zijn onderwijzerschap dat in 1888 begon, was hij tot zijn hooge positie geko men Hij bekleedde tal van betrekkingen bij het lager-, middelbaar- en landbouw onderwijs en kende door zijn veelzijdigheid de practijk van het onderwijs door en door. De heer Coops was trouwens iemand met buitengewone gaven en groote neiging tot studie. Zijn studie voor het einddiploma gymnasium en die voor het candidaats- examen in de wis- en natuurkunde aan de universiteit te Utrecht hadden een onge woon snel verloop. Vijf jaren na het eindexamen was hij cum laude gepromoveerd tot doctor ln dë chemie en dat. terwijl hij steeds lessen ge geven had tijdens zijn studie. Dr. Coops was dan ook gezegend met een onuitputte lijke energie en een taaie volharding. Hij was o.m. leeraar aan de koloniale landbouwschool te Deventer en aan de toenmalige landbouwschool te Wageningen. Met ingang van 1 November 1912 werd hü tot inspecteur bij het M.O. benoemd. In Maart 1934 werd deze inspectie omgezet in de inspectie voor gymnasiaal en middel baar onderwijs Als inspecteur van deze takken van on derwijs stond dr. Coops algemeen in zeer hoog aanzien. Hij kwam op de scholen niet als een dwarskijker, maar als een deskun dig, belangstellend vriend. Soepelheid paarde hij aan nauwgezetheid en doortas tendheid. Op 1 Maart 1935 is de heer Coops met pensioen gegaan. Te dier gelegenheid hebben tal van be langstellenden uit onderwijskringen een treffend afscheid van hem genomen en werd hem een portret aangeboden, ge schilderd door Huub Gerretsen. De thans ontslapene was Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben as. Zaterdag op Nieuw Eik en Duinen. De stoet vertrekt van het sterfhuis aan den Valkenbosch- laan, om 2 uur. H. F. d. 1. R. te L. Uw ingezonden stuk ls van zuiver persoonlijken aard. zoo dat het niet voor opname in aanmerking komt. DE HAAGWEG. Een bewoner van den Haagweg dringt bij de autoriteiten aan op verbreeding van dien weg op die plaatsen, waar zulks nog niiet is geschied, waardoor het mogelijk wordt ter weerszijden van den rijweg een rijwielpad aan te leggen, het oversteken overbodig wordt en ongelukken, zooals Zondag j.l. kunnen worden voorkomen. Z. i. is deze kwestie te meer urgent, waar de daarvoor benoodlgde gelden reeds het vorige Jaar door den gemeenteraad be schikbaar zijn gesteld. A. v. d. B. te L. De eenige televisie- uitzending, die in Nederland kan worden ontvangen is die van een amateur ln Eind hoven. Uitgezonden wordt eiken Zondag morgen om 6 uur 30 op de 80 Meter band. De Engelsche uitzendingen van de Mar- conl-Maatschappij zijn onlangs gestaakt, doch zullen waarschijnlijk half September weer aanvangen. De golflengte ls nog niet bekend. De Duitsche en Fransche uitzen dingen kunnen hier niet worden ont vangen. Vraag: Wat kan oorzaak zijn, dat de bladeren van mijn Kamperfoelie worden als bijgaande? Hoe is de snoei van dit ge was? C. S. te L. Antwoord: Bespuit uw plant tegen den avond met koud water. Mest tevens met stalmest. Armoede zal hier gedeeltelijk oorzaak zijn. Een bepaalde snoei-methode vraagt dit gewas niet. Oude, afgedragen takken worden verwijderd, zoo noodlg en jonge daarvoor in de plaats gelegd. Vraag: Kan ik nu al de prikneus scheu ren of doe ik beter daarmee tot het voorjaar te wachten? C. S. te L. Antwoord: U doet goed daarmee te wachten tot de plant in rust ls. November is een geschikte tijd. Midden in den winter doet u dit bij voorkeur niet. Maart kan ook als scheur- en planttijd gebruikt. Vragen op Tuinbouwgebied aan de I Redactie onder motto „Tuinbouw". HAARLEMMERMEER. GROOTE BRAND IN WOONHUIS EN CAFÉ. Veel belangstelling. Gisteravond omstreeks 10 uur brak brand uit aan den Kruisweg te Hoofddorp ln het huis annex café en garage van de café houdster de wed. Krielen. Het vuur greep zóó snel om zich heen. dat de woning weldra in lichte laaie stond en de toestand zich hoogst ernstig liet aanzien. Daar de autospuit op het terrein van den brand bij Van Haaster aan den Springweg nog niet gemist kon worden, nam de brandweer van Hoofddorp het blusschingswerk direct met slangen op de waterleiding ter hand, met dit gunstig resultaat, dat zij den brand tot het woon huis en de groote garage, die tot den grond toe afbrandden, wist te beperken en er in slaagde het café met de groote achterzaal te behouden. Wel kreeg het café eenige waterschade. Dank zij de windstilte bleven de aangrenzende hulzen gespaard. De Inboedel ging geheel verlo ren. De oorzaak is vermoedelijk aan kort sluiting te wijten. Verzekering dekt de schade. De toeloop van belangstellenden was zeer groot. Brand op een boerderij. Gistermiddag omstreeks 5 uur klonken van de gemeentewerf te Hoofddorp de alarmsignalen, ten teeken dat er weer brand was in Haarlemmermeer. Deze bleek te zijn uitgebroken in een schelf met. pakken stroo staande achter de boerenhofstede van den landbouwer van Haaster aan den hoek van den Spiering weg nabij den Kruisweg. De brandweer was met de autospuit spoedig ter plaatse en slaagde er in den brand tot de schelf te beperken en de woning met de landbouwschuur, waarin de opbrengst van den oogst was geborgen, te behouden. De gunstige richting van den wind heeft hiertoe ook veel bijgedragen. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Het Koninginnefeest te Zwanenburg. De vereeniging „Door Eendracht Sterk" te Zwanenburg heeft de ril" der in Haar lemmermeer ter viering van den verjaar dag van H.M. de Koningin te houden feestelijkheden od voortref feliike wllze geooend. Onder begunstiging van Drachtig weder met een heerlijk stralende zon en groote belangstelling trok 's morgens dc Drachtige ODtocht. waarvoor een groote deelneming aan den dag werd geleed en waarin hon derden kinderen meelleoen. door het doro. oogeluisterd door de vrooliike muziek van de muziekvereenigine Fpusgezlndsheld". De R.K. Mondaccofdeonvereen'elne O.B.K. Heo ook in den stoet mee en heeft verdien stelijk medegewerkt om de prettige stem ming. die er heerseb,te er in te houden. In den optocht, die veel bekijks had. werden voorts opgemerkt: Een kasteel met een grooten witten zwaan als een svmbool van Swanenbureh": eenige sprookjesfiguren: meisjes van de evmna5t'ekvere<,*i""'ne 3.SS. In haar schilderachtige Dakies: ver sierde rijwielen: een wagen van de voet- balvereenieine „Halfweg". waaroD een mo del van de toekomstige nieuwe brug. welke Zwanenburg met Halfweg ln de naaste toe komst zal verbinden: eenige reclame-auto's enz. Nadat de stoet oo het feestterrein var. de V.V. alwaar het aan kramen, attrac tie-tenten en aan een draaimolen zelfs niet ontbrak was ontbonden, had in tegen woordigheid van het Oranje-comité eit vele belangstellenden de officieele opening van het feest Dlaats. De heer v. d Ban sprak een ODeningswoord waarna wethouder de Zeeuw namens het gemeentebestuur zijn beste wenschen uitte voor het verder wel slagen van dit zoo mooi Ingezette feest. Hierna werden volksspelen gehouden voor de ieued. die in grooten zetalen onder een recht ODgewekte stemming vertegenwoor digd was om er aan deel te nemen en naar hartelust genoot evenals de vele toeschou wers. die zich met het aardige SDel der kinderen ook best vermaakten. De door de eymnastiekvereenigine S.S.S. gegeven sDortdemonstraties werden ook luide toegejuicht. De schitterende oresta ties van de gymnasten waren dan ook boven allen lof verheven en gaven aan dezen goedgeslaagden feestdag een waardig cachet. Heden wordt het feest voortgezet met volksspelen voor dames en heeren: ring- riiden oer riiwiel: krutwagen-race: hard- loODen met hindernissen, terwiil te 7 uur zal Dlaats hebben de door de Ha'fwegsche Wielervereeniging eeorganiseerde grasbaan- wedstrijd. HILLEGOM. De heer A. Wagemaker, wegwerker der Ned. Spoorwegen aan het station alhier is door de directie der N. S. ingaande 30 Augustus a.s. bevorderd tot ploegbaas en zal met ingang van dien datum te Voor hout als zoodanig te werk gesteld worden. KATWIJK AAN ZEE. Herdenkingssamenkomst in de Nieuwe Kerk. Het bestuur van de Oranjever. heeft besloten op den vooravond van den ver jaardag van H.M. de Koningin een her denkingsure te houden in de Nieuwe Kerk, waar des avonds om 8 uur zal optreden ds. Gravemeijer uit Den Haag Welwillende medewerking verleent daarbij de Chr. Zangvereeniging „Hallelujah". Verpleegster gered. Gistermiddag baadde een verpleegster uit het Acad. Ziekenhuis te Leiden op het Noorderstrand in zee bij de roode vlag. Aan den wal werd opgemerkt, dat zij op een gegeven oogenblik in levensgevaar ver keerde. De heer Willy de Lange sprong te water en wist haar uit de diepte naar bo ven te brengen en behouden aan strand te brengen. Met behulp van eenige om standers werd zij in de tent van den heer De Lange gebracht, waar zij van den schrik weer bijkwam. STEUNVERGOEDING ERWTEN, De Nederlandsehe Akkerbouw-centrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor de „laagste klasse groene erwten", voor de kwaliteitsklasse C (groene erwtenen voor „andere erwten", gedenatureerd ln het tijdvak van 9 tot en met 15 Augustus 1936 zal bedragen resp. f. 1.90, f. 2.40 en f 1.90 per 100 K.G. 8110 Het mondorgelorkest D.V.H., directeur de heer D van Wouw uit Leiden, zal ter gelegenheid van dn verjaardag van Ko ningin Wilhelmina den 3Isten Augustus des avonds om 8 uur een concert geven ln de muziektent op den Boulevard. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een rijwiel, dat onbe heerd op straat ls aangetroffen. NOORDWIJKERHOUT. Aanbesteding Arbeiderswoningen. Alhier had de aanbesteding plaats van den bouw van 22 arbeiders-woningen voor de R.-K. woningbouwver. „St. Antonius van Padua". De uitslag was als volgt: (Achterste cijfer ls de aanbestedings som wanneer de aannemers moeten wer ken op verlangen van het gemeente bestuur - met Noordwijkerhoutsche krach ten, en niet met eigen arbeiders). L. Raaijmakers, Breda, f 47.995. f 48.295; Th. Wiercx, Breda f 53.600, f 54.300; J. van Scheppingen, Hoofddorp, f 47.378, f47.778; W. M. Haamel, Den Haag f41.490, f42.290; P. Kort Sr. en C. v. d. Wiel, Noordwijk, f49.268. f 49.498; A. Voordouw, Zoeterwou- de. f 52.800 f 53.600; J. de Leon, Den Haag f 47.460. f47.610; N. W. Castein, Lfsse f37.980, f38.335; B. J. Meeuwissen, Llsse, f 36.400, f36.600; Johs. v. d. Putte, Haar lem f44.977 f45.577; P v, d. Meulen en W. Ran, Den Helder f 47.450, f48.330; A. van Eecen en Tilburg, Noordw hout f 42.868, 1 43.068; J. H. v. d. Linden. Hilversum f42.700. f43.900; Chr. Groninger, Den Helder f 51.830, f 66.330; Adam Kokshoorn, Voorburg f49.000, f. 49.350. De gunning is aangehouden. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. G P. Kóppen, kleuretser, Juffermansstr. 15 N. Winders en gez., boekhouder, Dorpsstr. 32 C. Kroon, ver pleegster Endegeest J. van Muiden geb. v. d. Tuin, winkelierster, H. Morsohweg 55 G. C. Senn van Basel Wagemans en gez., Geversst r. 48 A. J. F. Siegert, Ko- ninglnnelaan 9 G. Bosch, kant. bed., Em- malaan 38 E. A. Boeseman, ajjotheker, Dulvenvoordestr. 10 A. J. Persoon, Rhijn- geesterstraatweg 40 P. van der Laarse, rijksambt., Emmalaan 3. Vetrokken: L. Suttorland en gez., teeke naar ijzerc. naar Leiden, Lorentzkade 20 J. H. Oerlemans en gez., graanh., naar Wat- ford (Éng.) Cassio Burydrive 36 A. C. Jansen db„ naar Valkenburg Z.H., Kerk plein 17 A J. Reinger db., naar R'dam, Roovalkstraat 10b J. J. van der Zwart db., naar Sassenheim Burchtstr. 11 J. P. A M. SJardijn geb. Peute naar Leiden, Langebrug 14 L Hoekstra db., naar Den Haag, Wouwermansstr. 173 M. van der Haar, verpl., naar Den Haag. Kon. Maria- straat 5 J. M. Verbeek, technlker, naar Haarlem, Uranusstr. 34 G. van Wijk, verpl., naar R'dam, Ziekenhuis, Coolsingel H. Glie, 11. verpl., naar Den Haag, zie kenhuis Zuidwal C. J. Roest, kapelaan, naar R'dam. L Hilleweg 260 G. W. B. A. Thoden van Velzen, N.H. ored.. naar Rau- weraerhem, Rauwerd B. A. Creyghton, bloemist, naar Llsse, Haven. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Jansje, d. van J. Hart- zuiker en C. Simon Joanna Apolonla. d. van A. A. J. Vester en G. M. Keljzer. Overleden: B J. M. Kortman 56 j. Ondertrouwd: I. Vavier 27 j. en W. van Leeuwen 27 j. o SASSENHEIM. Tractor door brand vernield. Bij het werk aan de brug over de Sas- senheimervaart worden tractors gebruikt voor het vérplaatsen van klpkarren en het uitgraven van de klei. Een dezer tractors geraakte gistermid dag in brand en werd totaal vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. o VOORHOUT. Ledenvergadering Kleinveever. D.V.V. Deze vergadering werd gehouden in café „Boerhave" De voorzitter de heer H. Zuidhoek sprak een openingswoord. De notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen door den secr. den heer A. Augustinus en werden onveranderd vast gesteld. Hierna zette de voorzitter breedvoerig uiteen hoe men de a.s. Pluimvee- en Ko nijnententoonstelling zal moeten houden. De datum is door het bestuur vastgesteld op 7 en 8 Januari 1937, terwijl als keur meesters zullen fungeeren de heeren v. d. Broeke en Dekker, nog bekend van de vo rige jaren. Na discussie over de vraag, waar de ten toonstelling zal plaatsvinden vroeg het be stuur aan de vergadering een vrij mandaat om hierin te handelen voor het welzijn der vereeniging. De vergadering stemde hierin volgaarne toe Besloten werd, dat inzenders voor de ten toonstelling uit de omliggende gemeenten, lid moeten zijn cener vereeniging. Voor de eigen plaats is dit vrij. Na rondvraag volgde sluiting. WARMOND. Mooie inzet van het Koninginnefeest. Beschenen door een warm Augustuszon netje is gistermorgen in de gemeente de viering ingezet van het traditioneele Konin ginnefeest. Ongeveer half tien werd be gonnen met een optocht. Voorafgegaan door de beide muziekcorpsen en het voltallig be stuur der Oranje Commissie, wérden MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge ooend lederen werkdag van 9—12 uur en van l'/t5 uur. f. 0.25, Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend ln Januari, November en December van 103 uur; ln Februari Maart, April, Mel en October van 10—4 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen varia! 1 uur. Het Museum ls gesloten op den dag wnarop Leiden's Ontzet wordt gevierd, Entrée op Zon- en feestdagen boven- genoemd kosteloos, 's Maandags f. 025, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen- ourg 28: 1 April—1 Oct. 105 uur: 1 Oct —1 Nov 10—4 uur; 1 Nov.—18 Febr. 10- 3 uur; i6 Febr.—1 April 104 u.; 's Zon dags van 13, 4 of 5 u. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25: overige dagen f. 0,13. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d Werff- park. Ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30 —12, 1.30—5 u. 's Zaterdags 8.30—12 uur. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April1 Oct. yan 9—12 en l'/t—6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/t4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—12 en 1.30—4 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam 's Zondags gesloten Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c): Op werkdagen van 9—12 en l'/t4 uur. Kosteloos. DAGELIJKS. Schevenlngen (Circus Carl Hagen beek): Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater dags en 's Zondags 2 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam, 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 un nam. „Boulder Dam". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag pafn. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater. Breestraat, 8 uur nam. „Hallo, hier Amerika!" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater. Steenstr. 39. 8 1/4 u. n.m. „De kleinste rebei". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/t uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/t uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy. Haarl.sti. 7 uur ïam. „Leve de Vrouwtjes". lederen middag 2'/t u.. Zondag v.af 2 u. Casino-Theater. Hoogewoerd, 8 uur nam. „Het testament van dr. Mabuse". Woensdag en Zaterdagnam. halfdrle. Zondag nam. 4 en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 Is dag re nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502, D. J. v. Driesum, Mare 110. telef. 406 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. de kinderen aan de diverse scholen afge haald, waarna gezamenlijk werd opgetrok ken naar den tuin van den heer Menten. Door mevr. Menten en haar dochtertjes werden de kinderen getracteerd, welke trac- tatie op bijzonder hoogen prijs werd ge steld. Hierna trok men via de Dorpstraat naar het Gemeentehuis, waar de voorzitter van het Comité de heer H. L. van Delft het woord nam, om den Burgemeester namens de ingezetenen hulde te brengen als verte genwoordiger van H. M. de Koningin. WU beschouwen het, aldus spr., als een dure plicht, U onze gelukwenschen te komen aanbieden, ln Uwe hoedanigheid van ver tegenwoordiger van H. M. de Koningin. Das wij, vergezeld van de kinderen onzer ge meente tot U gekomen zijn, ls om bij de kinderen, die straks de burgers onzer ge meente gaan vormen, het Oranjezaad in te storten; dat door deze demonstratie dit zaad moge ontkiemen tot goede vruchten. Wij spreken hierbij tevens den wensch uit, dat het U gegeven moge zijn nog tal van jaren aan het hoofd dezer gemeente te mo gen staan. Een luid applaus volgde op deze woorden Hierna dankte de burgemeester den voorz. voor de sympathieke woorden w' hem gericht, alsmede de kinderen voor oe hulde hem in hoedanigheid van verteB„' woordiger van H, M. hem gebracht. Deze hulde moet wel een bewijs zijn, dat gij ons dierbaar Oranjehuis een warm hart toe draagt; moge dit ln de toekomst ook zoo blijven! Laten wij toch waardeeren de vrede, die er ln ons dierbaar vaderlann heerscht! Na een „driewerf hoera" aan m M. en aan den Burgemeester trok men terug naar de scholen, waar de kinderen iees'|' lijk onthaald werden. Voor de kinderen die de O. L. School te Leiden bezochten, we» het oude gemeentehuls beschikbaar gesteim en tijdens de tractatle kwam de Bur8®' meester vergezeld van eenige commissiele den deze kinderen bezoeken, waar hij hen hartelijk heeft toegesproken. De divers scholen werden door de leden der Oranje- éommlssie bezocht. 's Middags omstreeks twee uur vingen oe kinderspelen aan, die een vlot verloop han den. Aan de navolgende kinderen kon een prijs worden uitgereikt:

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6