r Geslaagde „sporf-middag" van U.V.S. HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN Maandag 24 Augustus 1936 No. 35 Een fraaie show van Concordia en een zege van het U.V.S.-elftal ■uminiiiuiiiiiiiiiii Het was een welverzorgd menu, dat V. V. S. den velen belangstellenden op het terrein aan den Kanaalweg Zaterdag heeft opgedlscht. En hoe vlot was daarbij de re geling! U.V.S. heeft meerdere honderden op die wijze een zeer prettigen middag be- rorgd en daarbij voor eigen zaak goede propaganda gemaakt Langs de reeds door ons vermelde route was om vier uur de optocht van de Kaas markt naar het sportpark aan den Ka naalweg getrokken en talloozen hadden rich langs den weg opgesteld om den fleu- rigen stoet te aanschouwen. Twee mu- rtekcorpsen waren er bij (Werkmans Wils kracht en De Post), die met pittige mar roken voor het juiste tempo zorgden. Daar waren verder een groote aantal jeugdige voetballers van U.V.S., de renners van Nieuw Swift, eenige athleten van U.V.S. en Holland in trainingspakken en een om vangrijke groep van de dames-gymnastiek- vereenlging Concordia, allen hun vlaggen en vaandels met zich voerende en tegader een schouwspel vormende, dat waard was te worden gezien. Hoe prachtig paste bij dit alles de aankleeding van het U.V.S.- veld, waar de propaganda-commissie on der de wakkere leiding van den heer J. Bosboom en met de zeer gewaardeerde hulp van een dames-comité, wonderen ge daan had. Vlaggen wapperden er bij tien tallen, bloemversieringen waren aange bracht op de tribune, er was geschilderd en geijverd om het geheel een feestelijken aanblik te geven en daarbij kwam dan nu de gouden zomerzon, die met z'n gulden stralenglans het algemeen aspect op waar lijk verrassende wijze verhoogde. Eerlijk gezegd: wij hebben van dezen middag verre van grootsche verwachtingen gehad en het is ons honderd percent mee gevallen. Onder 'sheeren Schwarz (de nieuwe trainer van U.V.S.) perfecte en ge noeglijke leiding verliep het programma a le minuut en precies om haltnegen toen de schemering bereids begon te vallen was het laatste nummer geëindigd! Nadat de optocht een rondgang over het veld had gemaakt warm toegejuicht door de toeschouwers, onder wie verschil lende leden van het eere-comité, hebben de renners van Nieuw Swift het festijn ge opend met een afval-wedstrijd voor A-klas- sers, een individueele kamp voor de B- groep en een voorgift-wedstrijd voor C- klassers. waarbij het publiek ten volle meeleefde. Hier waren de uitslagen: Afval-wedstrijd, A-klassers: 1. J. Schül ler, 2. K. de Haas. Individueele wedstrijd. B-klassers, <20 ronden): l.M. C. Segaar, 2. J. Krimp, 3. J. Hibot. Voorgift-wedstrijd, C-k)assers (15 ron den!: 1. C. Ouwehand. 2. J. v. d. Leest, 3. A. de Roode. Nauwelijks waren de rood-witte renners van de baan verdwenen of athleten van U.V.S. en Holland namen hun plaatsen in. 60 M. hardloopen fadspiranten U.V.S.) 1. Onderwater, 9 sec.; 2 Verstraten, 3. v. d. Linden. 80 M juniores: 1. W. Pot (Holland), 9.9 sec.; 2. Van Bovene (U.V.S.), zelfde tijd. 100 M. seniores: 1 Schuman (Holland), 12.4 sec.; 2. Nota (Holland), 12.5 sec. 1500 M. hardloopen: 1. Van Bakel (Hol land), 4 m. 31.9 sec.; 2. Dubbelaar (Hol- landi, 4 m. 42 sec.; 3. Visser (Holland). 4 x 100 M. estafette, juniores: 1. Hol land, 51 sec.; 2. U.V.S. 53.5 sec. Idem, seniores: 1. Holland 48.8 sec.; 2. U.V.S., 49.1 sec. Over de geheele linie was dat dus een succes voor Holland, doch de jeugdige blauw-witten hebben goed partij gegeven, zóó zelfs dat aan het slot der estafette voor seniores het publiek ais één man op rees om niets te missen van den eind strijd, die door het snelle inloopen van den U.V.S.-man onverwacht nog belangwekkend en spannend bleek te worden.... Voor de athletlek werd het derhalve een geslaagde middag, maar dat was het niet minder voor de gymnastiek, die haar be langen op waarlijk voortreffelijke wijze door de dames-gymnastiek-vereeniging Concordia gediend zag. Rythmische gymnastiek is Concordia's groote kracht, dank zij vooral de niet te miskennen capaciteiten in dit opzicht van haar leider, den heer J. Nievaart en wij, die nu zoovele jaren achtereen Concordia's jaarfeesten hebben mogen bijwonen, heb ben ons Zaterdagmiddag in een zoo gansch andere omgeving toch inderdaad nog even weer getroffen gevoeld door de magnifieke show. die daar/eerst door de adspiranten en vervolgens door de geheele groep ten beste gegeven werd! „Het mooiste nummer van den middag" noemde iemand in onze nabijheid deze demonstratie en wij kunnen het veelszins beamen. Het luide en lang durige applaus was trouwens veelzeggend! Tot besluit en voor menigeen was dat het hoofdnummer heeft U.V.S. een voet bal-wedstrijd gespeeld tegen de Amster- damsche 2de klasser Zeeburgia. De blauw- witten waren weer in een nieuwe opstel ling (de derde in drie achtereenvolgende oefenwedstrijden!), en het was begrijpelijk dat het in den aanvang niet lukte. Veel sterker waren toen de Amsterdammers: met een beter sluitende combinatie en doortastender aanvalsspel, dat in den rechtsbuiten een gevaarlijk gangmaker had, temeer omdat Van der Laan zich als linkshalf niet op z'n gemak gevoelde, her haaldelijk gepasseerd werd, teveel bleef staan in plaats van voortdurend aan het spel deel te nemen, óók als de bal niet in z'n buurt was, en te zacht en onzuiver aangaf. Met een schutter in de voorhoede zou Zeeburgia in die eerste tien minuten de leiding genomen hebben, want ook el ders in de Leidsche defensie klopte het niet. Schieten is evenwel ook bij deze hoofdstedelijke voetballers een teer punt en keeper Bosboom had er bovendien aardig het oog in, al was z'n .uittrappen buiten gewoon slecht. Langzamerhand paste U.V.S. zich echter meer aan en daarbij had trainer Schwarz voor een stimuleerende factor gezorgd. Op zijn aandringen was een jongere als rechts half geplaatst en deze knaap, luisterende naar den naam: Regeer, speelde niet alleen vrij aardig voetbal, doch werkte op z'n ter- rier-manier met een geestdrift, een vol harding en een doorzettende kracht dat het publiek er enthousiast door werd en ook z'n medespelers er door werden aan getast. Met Wallaart als de immer rustige, talentvolle en tactische spil. waar het al om draaide, voerde U.V.S. aldus haar spel peil hooger op en als het rechtsbuiten Van Boven wat meegezeten had zou U.V.S. in het laatste kwartier voor de rust zelf de leiding genomen hebben, hoe goed de Am- sterriamsche keeper ook was en hoe trap- vast speciaal de linksback ook bleek te zijn. Van Bovene, die fraaie kansen kreeg van Van der Reyden en Platteel, wilden het nu wat te haastig doen, zonder het leer vol doende in zijn macht te hebben (een kwes tie van techniek!), en faalde daardoor, maar onvoldoende leek hij ons op de rechtsbuitenpiaats toch niet. Alle tekort komingen ten spijt en die waren er vele heeft ons trouwens deze ploeg als geheel niet teleurgesteld, vergeleken met het vo rige seizoen. Zoo dikwijls wezen wij in den vorigen winter op een tekort aan strijd lust, maar nu de heer Schwarz er zich voor gespannen heeft om daarin verbete ring te brengen het is zelfs een zijner eerste doelstellingen!) hebben we goede hoop dat U.V.S. thans strijdvaardiger wor den zal. Geleidelijk komen dan door naar stig volgehouden training de capaciteiten vanzelf tot groei. Welk een volkomen an der beeld zag men Zaterdag al niet na de pauze toen de blauw-witten na de hervat ting onmiddellijk „völ-toeren" liepen en het Zeeburgia-doel zoo vinnig attaqueerden dat elk oogenblik een treffer verwacht kon worden. Neen: het was<nog lang niet fraai, dit spel van U.V.S.,. maar het was nuttig en het was door zijn felheid fnuikend voor het moreel der tegenstanders, die het hoofd kwijt raakten en tenslotte in arren moede overgingen tot een spelletje, dat op een propagandamiddag, als deze, niet thuis behoorde, afgezien van het feit dat het nimmer getolereerd behoort te wor den. Toen Graafmans geblesseerd was en moest uitvallen (buiten de schuld van een Amsterdammer overigens) ging Den Daas, die in de tweede helft beter werk deed dan tevoren, de linksbackplaats innemen naast den voortreffelijk opruimenden Burgy, ter wijl Van Hoven als linksbuiten inviel. Een tijdlang leek nu de fut bij U.V.S. er wat uit. maar zij herstelde zich spoedig (was intuusschen door de thans tamelijk onbe duidende aanvallen van Zeeburgia niet in gevaar gekomen) en met een meer en meer attaqueerende halflinie (ook Van der Laan deed toen verdienstelijk werk) werd de thuisclub opnieuw iets sterker. Nieuwe te genslag kwam een kwartier voor het einde, toen Platteel zoodanig in het gedrang optocht ter gelegenheid Van den door U.V.S. georganiseerden sportmiddag. De dames van Concordia marcheeren langs de tribune. kwam dat hij de kleedkamer opzoeken moest en met tien man speelde de thuis club verder. Hier had Zeezurgia dan haar kans (waarop zij blijkbaar zoo hoopte) om met een overwinning huistoe te gaan en haar stormloopen werden sneller, verras sender en talrijker Bijster schotvaardig was deze voorhoede ook in deze oogenblik- ken echter niet en Bosboom greep telkens zoo goed in dat de score blanco bleef. Terwijl de schemering viel naderde het einde. Drie minuten waren er nog te spe len toen Vanï-ioven opbracht langs de lijn. Een Amsterdamsche back miste z'n voor zet en toen Van Goor het leder in de tou wen deponeerde was het alsof de tribune instlrten zou U.V.S. had de leiding, ondanks het feit dat zij met tien man speelde, en zij heeft die niet meer afgestaan. Dat was derhalve een verblijdend slot van een wedstrijd, die heel zwak inzette, maar langzamerhand beter geworden is en bij ons toch den indruk achtergelaten- dat blauwwit in staat is voor het komende seizoen een elftal tc vormen dat zich be hoorlijk kan doen gelden. WIELRENNEN. DE DERDE RONDE VAN EYGELSHOVEN. Van Amsterdam wint bij de profs. De Koninginnefeesten te Eygelshoven, zoo lezen wij in ,De Maandagmorgen", werden Zaterdagmiddag ingezet met de „derde ronde van Eygelshoven". Aan den start verschijnen pl.m. 40 ama teurs, welke de ronde 15 maal moeten af- leggeen, hetgeen een afstand van 57 K.M. beteoköii t Na een prachtige sprint weet Sijen J. uit Valkenburg als eerste over de eind streep te gaan, waar aohter volgen Banke Konings, van Loo, Hofman, Peters en Schrijnemakers. De profs. Na afloop hiervan startten de profs en onafhankelijken. Onder de Limburgers vin den wij o.a. Willy Vroomen, Muller, Savels- berg, Clignet. Takken, Vessen en Vlug gen Nederlanders waren o.a. Braspenning J Valentijn K., Brongers, Gommers J., en van Amsterdam. Belgen waren o.a. Mer- tens A. en Lonoke P., Hamal, Duerloo L. en Reins; Duitschers: Böbel, Pützfeld, Esser, G. Ebeling A. Deze renners moeten de ronde 30 maal hijden of te wel 115 K.M. Aan den start verschijnen 53 renners. Het teeken van vertrek wordt te circa half vijf gegeven. Bij de eerste ronde gaat Bras J. als eer ste over de eindstreep. Bij de tweede en derde ronde Willy Vroomen, tengevolge waarvan hij twee premies van f. 5 in de wacht sleepte In de vierde tot en met de negende ronde ligt Gommers J. op kop en haalt aan premies in totaal f. 25. Willy Vroomen begint daarna weer te sprinten en houdt de leiding in de 10 en -zz o en houdt de leiding in de tiende en elfde ronde wederom een premie van f. 5. In de twaalfde en dertiende ronde leidt Bras J., welke op zijn beurt de leiding in de veer tiende, vijftiende en 16e ronde afstaat aan Hamal J. In de zeventiende en achttiende ronde hebben Takken en Motké de leiding. In de daaropvolgende drie ronden leidt Reins, kort daarop gevolgd door 't peleton. De algemeene indruk is thans, dat de Belgen gelijk vorige keern als ovrwinnaars uit het strijdperk zullen treden, temeer daar tenslotte slechts nog twee Limbur gers o.a. Savelberg overblijven. Bij de andere Nederlandsche renners zijn er ook reeds vele afgevallen die met pech hebben te kampen. Savelsberg rijdt magnifiek en houdt vooral Duerloo in de gaten. Hij be schikt over flinke kracht en „Ausdauer". Zij die meenden dat de Belgen zouden winnen en dit was voorzeker het gros hadden zich echter deerlijk vergist. Als Bras J. nog een keer als eerste over de eindstreep gaat, heeft zich v. Amsterdam uit Leiderdorp van het peleton losgerukt. In de 23e ronde heeft hij de leiding, achtervolgd door Savelsberg. In de 25e ronde komt hij op z'n eentje aanzetten en heeft ondertusschen een voorsprong weten te behalen van 40 sec. op de daaropvolgende renners. Niemand denkt er aan dat deze renner over zooveel uithoudingsvermogen beschikt, dat hij op z'n eentje de leiding zou blijven behouden. In spanning wordt de 26e ronde afgewacht, daar komt hij alweer met 30 sec. voorsprong op Duerloo. HOe de Belg of beter gezegd de Belgen ook zwoegen om hem in te halen, 't lukt hun niet. In de 27e ronde heeft hij nog steeds de leiding met 27 sec. voorsprong op Reins en Brongers. Enthousiast wordt v. Amster dam aangevuurd om vol te houden. De 28e ronde nadert. Nog zien we dezen ren ner naderen met 23 sec. voorsprong op Brongers en Reins, 't Publiek is bijna niet te houden over de prestatie van dezen ren ner. Steeds meer wordt hij aangevuurd en al lachend trekt v. Amsterdam de steile helling op voor de voorlaatste ronde. Reik halzend ziet men uit. Daar komt hij nog steeds op z'n eentje aanzetten. Nog heeft hij een voorsprong van 23 seconden. De laatste ronde, 't publiek tiert „Houdt vol". Behoudens pech zou hij de winnaar zijn. En werkelijk houdt hij z'n voorsprong vast tot het einde toe. Het publiek juicht over de prachtprestatie van v. Amsterdam. Achter hem volgen achtereenvolgens Reins, Brongers, De Meijer, Braspenning J-, G<ommers, van Look. De sportmiddag van U.V.S.. een 10 overwinning in den voetbalwedstrijd tegen Zeeburgia. Het Nieuw Swift-lid J. van Amsterdam won de Ronde van Eygelshoven. De Nederlandsche zwemsters houden II van de 25 wereldrecords. Botwinnik leidt in het schaaktournooi te Nottingham. A.A.C. (Amsterdam) won opnieuw de atletiekwedstrijden om den Prins Hendrik beker. J. van Amsterdam. DE NAT. GRASBAAN-WEDSTRIJDEN VAN „SWIFT". DietermanHiddes (Amsterdam) winnen de koppelrace. In tegenstelling met de voorgaande wedstrijden, toen de organisatie veel te wenschen overliet, was nu alles goed ge regeld. Ook de baan was veel beter afge werkt, een en ander zeer tot het genoegen van publiek en renners. Begonnen werd met de series sprint. Eerste serie: 1. Muller. 2. Duqusnooy. Tweede serie: 1. Severijnen. 2. Hiddes. Derde serie: 1. Verburg, 2. Schüller. Vierde serie: 1. Verbrugge, 2. Vink. Demi-finale: Eerste serie: 1. Severijnen, 2. Schüller. Tweede serie: 1. Verburg, 2. Verbrugge. Finale: 1. Verburg (Noordwijk), 2. Seve rijnen (Leiden), 3. Verbrugge (Schiedam). Het volgende nummer was een klasse mentwedstrijd voor nieuwelingen over 20 ronden met om de vijf ronden een klas sement. De uitslag hiervan luidt: 1. De Groot (Leiden) 16 pnt„ 2. Tap (Den Haag) 12 pnt.; 3. Willemse (Gouda) 11 pnt. Van den peletonwedstrijd over 20 ron den, alleen voor Swift-leden was de uit slag: 1. De Groot, 2. Lodewijk en 3. Maat. Na een inhaalwedstrijd en een ploeg achtervolging die alleen door Swiftleden werd verreden kwam het hoofdnummer; een koppelwedstrijd over 125 ronden. Zeven koppels hadden ingeschreven 0.a. de bekende koppels DietermanHid des Amsterdamen RampVerburg (Gou da) die favoriet waren. Het is dan ook een strijd geworden tus- schen deze beide ploegen Afwisselend hadden zij de leiding en zij gaven elkaar geen meter toe. Na het tweede klassement hadden beide koppels evenveel punten verzameld. Door het jagen der kopploegen hadden alle andere koppels reeds een of meer ronden achterstand gekregen. Bij het derde klassement wisten de Amsterdam mers twee punten voorsprong te krijgen op hun concurrenten. Zoo gingen de laat ste 25 ronden in. Het koppel Ramp—Verburg gaf zich echter nog niet gewonnen. Ronde na ronde ■werd er gejaagd, maar met de zege in het verschiet lieten de Amsterdammers zich niet meer verdringen. Een felle strijd ont stond er nog voor het laatste klassement, waarvan de punten dubbel telden. Alleen bij het winnen van dit laatste klassement zou het Goudsche koppel nog winnaar kunnen worden. Ook deze ver twijfelde poging mocht niet meer haten en Dieterman en Hiddes bleven de meer deren. De uitslag van den koppelwedstrijd was 1. DietermanHiddes (Amsterdam) 23 p., 2. Ramp—Verburg (Gouda) 17 p. Op een ronde; 3. DuqusnooyDaenen (Den Haag) 3 p. Op twee ronden: 4. MullerVerbrugge (Schiedam) 5 p., 5. Schüllerv. d. Pol (Leiden-Naarden) 3 p. Op drie ronden: RiethovenSeverijnen (LeidenGouda) 4 p. De andere koppels hadden opgegeven.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9