KATWIJKERS LOSSE HUMMERS v»n ons blad rechtzaken gevraagd IflDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 22 Augustus 1931 ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELENCz. Burgerlijke Stand van Leiden AANGEBODEN: m Hein gedeelte gered. Een paar koelen, m op stal stonden, konden direct in vei- ïijheld worden gebracht. De oorzaak moet vermoedelijk aan vuur uit een fornuis worden toegeschreven. Verzekering dekt de schade. De brand eer Ls tot ongeveer middernacht in de teer geweest om den smeulenden puin hoop uit te spulten. De as. Koninginnefeesten. Ter inleiding van den Koninginnedag, M1 op Dinsdag a.s. In de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp een orgelconcert worden ge geven. Voor het te Vijfhulzen op Maandag 31 Augustus te houden Konlnglnnefeest werd het volgend programma vastgesteld: Ring- jteken voor dames en heeren op los paard: jletsrüden met hindernissen voor dames; hliwerpen op tonnenpaan voor dames en heeren; ringsteken voor dames en heeren ep de fiets; tonsteken voor dames en hee ren; autopedwedstrijden voor heeren bo ren de 30 Jaar; hoepelwedstrijd op muilen roor dames boven 25 iaar schietwedstrijd; iimpionoptocht. Voor de feestelijkheden op het terrein itn den IJweg te Zwanenburg luidt het programma als volgt: reclame-optocht; poote sportdemonstratles; volksspelen roor volwassenen en kinderen, o.a. ring- rijden per rijwiel; kruiwagen-race; hard lopen met hindernis; groote open gras- haanwedstrijd, waaraan bekende renners rullen deelnemen, enz. Dit feest ls op 25 en Jj Augustus. De Oranjevereenlging „Badhoevedorp en omstreken" heeft voor de op 2 en 3 Sep tember te houden kinder- en volksspelen tieneens een programma samengesteld dat tr zijn mag. Hieraan is vooral voor de op den eersten dag te houden kinderspelen viaraan ruim 800 kinderen zullen deel nemen bijzondere zorg besteed. De oud- Hollandsche poppenkast zal daar niet ont breken, terwijl de muzlekvereenigihg .Hensgezindheid" haar medewerking heeft toegezegd en de kinderen naar het feest terrein zal begeleiden Ontslag van los Polderpersoneel. Naar aanleiding van een gerucht als zou het losse personeel van den Haarlemmer- meerpolder, afd. Lijnden, ontslagen zijn, ls ons bij Informatie gebleken, dat dit be trekking zal hebben op eenige arbeiders die als 't ware bij den dag worden aange nomen en betaald en voor wie voors hands geen spoedelschend of noodzakelijk werk meer te verrichten was. Voor de betrokkenen zal dit een tegenvaller zijn, maar begrijpelijk ls het ook, dat nu vrijwel alle wegen in den Haarlemmer- meerpolder zijn geasphalteerd en de on derhoudswerken belangrijk zijn verminderd definitieve of tijdelijke inkrimping van het aantal losse arbeiders daarvan het gevolg ls. Het ls echter best mogelijk, dat er spoe dig weder ander polderwerk komt want het werkprogram van het Polderbestuur ls omvangrijk genoeg, maar niet op alle tijdstippen voor uitvoering vatbaar en dat deze arbeiders dan weder kunnen worden aangenomen. - De arbeider v. W. had bij den land bouwer K. aan den IJweg nabij Halfweg alhier, het ongeluk met zijn rechterhand In een maalmachine terecht te komen, met het gevolg dat de pols werd stukgeslagen. De hulp werd ingeroepen van dr. B. die een voorloopig verband legde. - Geslaagd voor het notarieel examen deel H de heer J. A. Post te Vijfhuizen. HILLEGOM. Auto vernield. Des nachts is een auto tegen een vlucht- heuvelpaal bi) de Wilsonstraat gereden. De auto sloeg eenige malen over den kop en was volkomen vernield. De bestuurder kwam er met een schaafwonde af. Hij werd verbonden door de Eerste Hulp. De politie maakte proces-verbaal op. Gevonden: ceintuur, ljzerenstaaf, "nisje, parapluic. Inlichtingen bij de politie. Tv 's Gravenhage slaagden voor het aamen coupeuse van den R.K. Schooiraad, je dames J. C. van Bourgondiën en E. C. Kok. HET >LAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT UW ADVERTENTIÊN EN ABONNEMENTEN OP AAN OEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT KATWIJK AAN ZEE. De film der Haringvisscherij. In de Oranjezaal van het Jeugdhuis werd door de heeren C. Varkevlsser en H. P. Bloot de film van de Haringvisscherij vertoond. Er bestond zulk een groote belangstel ling voor deze film, dat de zaal geheel en al bezet was en er stoelen in het gangpad en de vestibule bijgezet moesten worden, waar ook nog verscheidene personen ston den. De heer Varkevlsser gaf eerst een over zicht van de geschiedenis van de haring visscherij van de middeleeuwen tot op heden toe. Vervolgens gaf hij een uiteen zetting van de wijze, hoe de haringvangst wordt uitgeoefend, door teekeningen met krijt op het zwarte bord toegelicht. Ten slotte werd de film vertoond, die men hier reeds verscheidene malen gezien heeft. Onze plaatsgenoot de heer C. Lugt- hart is met ingang van 1 September a.s. benoemd tot agent van politie te Was senaar. Met Ingang van de volgende week zal de Ned. Zulvel-Centrale in onze gemeente in werking treden. De minimumprijs van de melk wordt dan vastgesteld op 10 cent per liter; tot nu toe werd nog 9 cent betaald. De 11-Jarige B. uit Sassenheim, die hier voor een dag vertoefde viel met zijn oog op een hard voorwerp. Dr. Vos legde een voorloopig verband, waarna de jongen naar het Ac. Ziekenhuis werd overgebracht. De 5-jarige W, V. geraakte, terwijl hij op een bagagedrager zat. met zijn voet tusschen de spaken van het rijwiel en de voorvork bekneld. Nadat dr. Hueting de voet verbonden had, is hij naar huls ge bracht. Op den Drieplassenweg reed een auto bij het achteruitrijden in de ruiten van de daar staande telefooncel. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. LISSE, Te 's Gravenhage slaagden voor het examen coupeuse van den R.K. Schoolraad, de dames E. J. v. Reissen en C. M. Roraeyn. NOORD WIJKERHOUT. Te 's Gravenhage slaagden voor het examen coupeuse van den schoolraad de dames M. Rletmeyer, G. C. v. d. Berg, M. O. den Broeders en A. P. Hoogervorst. B. en W. hebben goedkeuring ver leend tot het houden van een groote ver loting voor een bazar met Chr. doeleinden, uitgaande van de Chr. Gem. Zangver „Concordia". NOORDWIJK AAN ZEE. Concert en gecoslumcerde Lampion-optocht Wederom werd gisteravond door de V.V. „Noordwijk Vooruit" den gasten een con cert, uitgevoerd door „Crecendo" op den Noord-Boulevard aangeboden. Ofschoon het weer tegen den avond zeer guur was, de wind was Noordelijk heerschte op den Boulevard een overweldigende drukte. Na beëindiging van het concert weid een lampion-optocht gehouden, waaraan ge noemde harmonie eveneens haar medewer king verleende. De deelneming was zeer groot, zoodat een eindelooze stoet, w.o. vele kinderen die aardig gecostumeerd waren, door Noordwijk's straten toog. OEGSTGEEST. EEN GERAFFINEERDE OPLICHTERS TRUC Goede vangst van de politic. De politie heeft een goede daad verricht, waarvoor velen stellig dankbaar zullen zijn. Dezer dagen n.l. nam een goedgekleed heer zijn intrek in een pension aan de Prins Hendriklaan alhier en plaatste een advertentie, waarin werden opgeroepen liefhebbers voor vertegenwoordiger van een groote Chemische firma te Gent (België i. Zooals in deze slechte tijden begrijpelijk, kwamen hierop vele sollicitanten, zoowel schriftelijk als persoonlijk. Zij die een per soonlijk bezoek brachten werden één voor één binnengelaten en ook door de afge vaardigde van de firma, die opgaf genaamd te zijn M. van C„ als vertegenwoordiger aangenomen met de verplichting tot be taling van f. 25.als storting voor een reLsabonnement. Aangezien er maar één vertegenwoordiger noodlg was, kwam het den tweeden bezoeker vreemd voor ook als zoodanig te zyn aangenomen, terwijl de eerste door van C. werd geschrapt. Achtereenvolgens overkwam dit een 4-tal sollicitanten, die na overleg besloten, hier van de politie in kennis te stellen. Een direct Ingesteld onderzoek bracht de han delingen van v. C. al spoedig aan 't licht, waarop hij is gearresteerd en op het politie bureau ingesloten. Uit het nader ingesteld onderzoek is gebleken, dat de man een valschen naam heeft opgegeven. Zijn Juiste naam is M. de W., gedomicilieerd te Gro ningen, doch in werkelijkheid zonder vaste woonplaats. De bedoeling van de W. was om op deze wijze ln zijn onderhoud te voorzien, tevens zonder betaling van de vereischte kamer huur. Naar ons werd medegedeeld was de han deling in de oogen van verschillende solli citanten vertrouwenwekkend, zoodat zij den volgenden dag, onbewust van de Juiste situatie, met de f. 25.kwamen opdagen. De W. is thans ingesloten en zal nog heden naar den Haag worden getranspor teerd. Denk aan 't verkeer. Ter voorkoming van nadeelige gevolgen, merken wij op dat sedert eenige dagen op den Rijnzichtweg het rechtsche verkeer ls ingesteld. Dit wordt op den Rijnsburgerweg met een groot bord aangegeven voor hgn die, komende van de richting Rijnsburg, zich naar Leiden of Oegstgeest willen be geven. Aangezien zeer vele strandbezoekers zich nog oudergewoonte in linksche rich ting naar Leiden of Oegstgeest begeven is oppassen in dezen een eerste elsch. daar bij overtreding proces-verbaal niet zal uit blijven. air, Intusschen is dit voor het doorgaand ver keer een aanmerkelijke verbetering, ook ten opzichte van het voorkomen van onge lukken. Te 's Gravenhage slaagde voor het examen coupeuse van den R.K. schoolraad me], C. B. Greeven. SASSENHEIM. Niet mej. J. Orras, dbch mej. Jo Onos te de Kaag slaagde voor het examen cou peuse. o VEUR-LEIDSCHENDAM. De landarbeider A. K. heeft bij de Rijkspolitie een aanklacht ingediend tegen zijn gewezen patroon de Vr„ wonende onder Wilsveen, terzake mishandeling. Aan den Westvlietweg nabij de Oude Tolbrug trachtte een tractor met aan hangwagen. bestuurd door A. van der L. uit Oegstgeest een wielrijdster te passee- ren. Doordat de ruimte te smal was ont stond een aanrijding, waardoor de wiel rijdster mej. G. K. uit Den Haag, kwam te vallen en het rijwiel vernield werd. Tegen den bestuurder van de tractor ls door de gemeentepolitie wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer proces-verbaal opgemaakt. Gevonden: 1 rijwielbelastingmerk, 1 portemonnaie met inhoud, 1 lederen jek ker. Inlichtingen bij de politie. VOORSCHOTEN. Op den Leidscheweg reed een chauf feur van de expediteursfirma K. uit een zijweg een vrachtauto naar den Leidsche weg, toen op hetzelfde oogenblik een per sonen-auto, bestuurd door den heer J. L. P., passeerde. Een botsing volgde en van de auto werd een ruit en een deur vernield. De politie stelt omtrent de schuldvraag een onderzoek in. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. o WARMOND., De put gedempt, voordat het kalf is verdronken! Met het oog op de veiligheid van het ver keer .vooral van de schoolgaande jeugd, zijn op verzoek van het gemeentebestuur, van wege de directie der Ned. Spoorwegen op het perron tusschen de beide perrons schuif- boomen geplaatst, welke normaal gesloten zullen blijven, zoodat het vrij overloopen over de rails, dat veelvuldig door de jeugd geschiedde, thans afgeloopen ls. Een maat regel die zeer toe te Juichen ls. Hier is dus een put gedempt, voordat het kalf verdron ken ls! Tot directeur der K.J.C. in deze ge meente is benoemd de kapelaan J. A .M. ten Hengel. o ZOETERWOUDE. Het as. Koninginnefeest. Het programma voor de herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin op 1 September te Zoelerwoude (Dorp) is nu door het bestuur definitief vastgesteld en luidt als volgt: Des morgens om 6 uur reveille van den dorpstoren; 9 uur verzamelen voor het défilé, waarna gezamenlijk door de school kinderen en Jeugd-, vak- en standsorga nisaties en de Burgerwacht gedefileerd zal worden voor den Burgemeester als ver tegenwoordiger van H. M. de Koningin. Hierna tractatie der kinderen, waarvoor een bedrag van ruim f. 130 is opgehaald. Ondertusschen nemen dan ook de ver schillenden kinderspelen een aanvang. Door het comité zijn ook een aantal volks spelen georganiseerd voor meisjes van 14 tot 16 jaar, voorts kinderwagenrace met hindernissen, voor dames boven de 16 jaar ringsteken per rijwiel en voor dames bo ven de 18 jaar „Op zoek naar een man". Ook de tradttloneele stoelendans ls niet vergeten voor dames tusschen de 18 en de 81 Jaar. Voor jongens van 14 tot 16 jaar sprletloopen. Voor heeren boven de 16 jaar tobbetjesteken, ringsteken te paard voor personen boven de 18 jaar en ringsteken met paard en tilburie. Op het feestterrein nabij het dorp is voor verschillende vermakelijkheden en attracties gezorgd. GEBOREN Johannes Nicolaas z van J. Vijlbrief en M. A. Ohr. Beumer Albertus Leonardus z. van J. J. Rozier en M. A. Zijlstra Marti- nus z. van A. Anneeze en D. de Tombe Hendrik z. van H. Philippo en M. v. Beek Cornelis Petrus z. van J. M. v. d. MeiJ en H. Ransdorp Maria Agatha Petronella d. van A. G. v. d. Poel en E. Th. W. Altorf. o ONDERTROUWD: N. H. Peeters jm. en E. J. M. Beenakker jd. A. Bekooij Jm. 30 jaar en A. M. A. Gemen Jd. 26 jaar o OVERLEDEN. A. de Vogel m. 39 jaar A. M. Westen bergv Maanen vr. 59 jaar J. Koene m. 76 Jaar. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Allereerst kwam aan de orde de zaak tegen J. V. uit Den Haag, die zelf niet was verschenen, doch zich liet vertegenwoor digen door mr. De Haan uit Leiden. Ver dachte zou niet hebben voldaan aan een verzoek of bevel tot stoppen van den agent van politie F. te Bodegraven. Het verweer van verdachte's raadsman was, dat een andere agent kort daarvoor op enkele me ters afstand een teeken had gegeven, dat hij door moest rijden. De verbalisant zeide verdachte eerst eenige malen te hebben v-rzocht zijn wagen achteruit te zetten en teen hij hier niet aan voldeed dit te heb ben gevorderd. De ambtenaar achtte een en ander der halve bewezen en vorderde een geldboete van f. 5 subs. 5 dagen. De verdediger meen de, dat een verzoek niet met een bevel ge lijk was te stellen, zoodat juridisch geen bevel was gegeven en derhalve vrijspraak van zijn cliënt zou moeten volgen. De ambtenaar repliceerde evenwel bij zijn eisch, terwijl de kantonrechter hem con form veroordeelde W. F. uit Amsterdam moest terecht staan wegens vernieling van een bord en het op geven van een valschen naam. De verba lisant, de rijksveldwachter VI., bleef bij het proces-verbaal, dat verdachte, hoewel hij ontkende zich eerst had uitgegeven voor Stek. Toen verdachte bleef ontkennen en bleef aanvoeren, dat zijn kameraad, inder daad genaamd Stek. het bord had vernield, werd ook de gem.-veldwachter Br. uit Ter- Aar telefonisch ter zitting ontboden, die eveneens verklaarde, dat verdachte zich eerst voor Stek had uitgegeven en zelfs aan hem gezegd had. het bord samen te heb ben vernield. Op bedoeld bord was een bil jet der N.S.B. aangeplakt en zij hadden verklaard het te hebben vernield, omdat het biljet indruischte tegen hun politieke overtuiging. Ondanks deze verklaringen bieef verdachte zijn onschuld volhouden. De ambtenaar achtte de feiten wettig en overtuigend bewezen. Elsch en veroordee ling resp. f. 1 subs. 1 dag en f. 6 subs. 6 d. J. H. D„ die zelf niet verscheen, doch zich liet vertegenwoordigen door mr. C. M. Loef, uit Boskoop, was ten laste gelegd zekeren v. R. opdracht te hebben gegeven tot, het betreden van verboden weiland. De huurder van het weiland, de landbouwer K werd als getuige gehoord. Deze ver klaarde het land in huur te hebben. Een klein stukje had hij voor niets in gebruik, onder voorwaarden, dat hij dit moest ploe gen en bewerken. Daar hij aanvankelijk de huur niet had kunnen voldoen had hij niets gezegd toen D. over het stukje land weer de beschikking nam. Toen hij de huur geheel had betaald, had hij een boTd ge plaatst dat de toegang over het andere land naar bedoeld stukje verboden was. De verdediger voerde aan. dat het van den verhuurder toch zeer onlogisch zou zijn geweest, indien men bil de verhuring zich het recht van overpad niet had voorbe houden. Daar ter zitting niet kwam vast te staan of K. al of niet over het bedoelde stukje land als huurder de beschikking had, hetwelk eetst langs civlelen weg zal moeten worden uitgemaakt, werd de zaak voor 1 jaar geschorst. V. had onder Hazerswoude een aanrij ding veroorzaakt en werd na het hooren van getuigen bij verstek veroordeeld tot f. 25 subs. 20 d. m J. B. was ten laste gelegd overtreding der Loterijwet. B. zou n.l. loten hebben verkocht voor een dubbeltje om een ka narie met kooi te verloten. Reeds eerder bleek B. zich hieraan schuldig te hebben gemaakt, terwijl hij aan den burgemeester der gemeente Bodegraven December J.l. vergunning had gevraagd voor een derge lijke verloting, die hem was geweigerd. Verdachte ontkende zelf de verloting te hebben gehouden. Hij zou aan zekere S. een kanarie met kooi voor f. 5 hebben verkocht, terwijl S., die werkeloos was, 60 loten voor een dubbeltje zou hebben verkocht en dus één gulden winst zou hebben kunnen ma ken. S.. als getuige gehoord, bevestigde dit en deelde mede getracht te hebben op deze wijze aan geld te komen. De ambtenaar vroeg derhalve ontslag van rechtsvervol ging tegen B„ doch t.z.t. zal getuige S. we derom moeten verschijnen, doch dan niet als getuige doch als verdachte. 5^" Voor zekerheid van plaatsing dezer kleine advertentiën, gelieve men deze den dag van tevoren aan te bieden. opleiding tmugd tot rijbewijs A. «leven niet prijsopgave SP'.J*0 dit Blad onder "0- 4091 k. VISCHBOOTJE Te koop gevraagc ka viechboot. Bi ,gd een hou. Brieven met uiterste prijs ïr'„DE TOMBE. Louise CoUgnystraat 9, Lelden. garage Te huur gevr. garage, «nuur enz. voor stalling geheel alleen, arteven Bur. v. d. Blad on(1er No. 4230 k. hypotheek tRneyr?agd een hypotheek wl5?00 °D een burger- nSU8, zo° 8°ed als ll»lefst van partlcu- n'.,ï*Ken matige rente, «urne overwaarde. oXev£n Bur. v. d. Blad °Wer No. 4384 k. antieke meubelen eevraagd, zooals bureaux, kablnet- leunet ,crwetsche mahonie "Woelen .stoelen, ronde i»ln aJsook antiek porse- g' tfal. tin. klokken Biari ®r'cven Bur. van dit iaa onder No. 4326 k. KINDER-KINO llliSL ««raasd liefst m. ttur o rleven m bfljs- £55' 18ur- van dit Blad '-»» No. 4341 k. Ie HYPOTHEEK Gevraagd le hypotheek van f. 2600, op nieuw ge bouwd pand met ruime overwaarde en mooie stand per 15 September a.s. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3654 k. BOEKHOUDEN 119 geslaagden voor de examens ..Handelskennis L. O." „Federatie" (Mer- curlus) ..Vereenlglng van Leeraren''. Condities f. 6.- 5. mnd, per wekel. lesuur. A. JANSEN. Kamerllngh Onneslaan 16 (Kerkplein) Lelden, Tel. 2811, Inrich ten. bijhouden, controlee ren. adviezen. COLBERTCOSTUUMS Wederom een ruime keuze colbertcostuums, Jas en vesten, pantalons, dames- en herenregenjassen, zeer moderne modellen ont vangen, voor lage prijzen, (Chem. gereinigd door Firma Lottgerlng). CORN, v. VALDEREN, Oude Rijn 176. RATTO Het moderne verdelgings middel voor ratten en muizen, vanaf f. 0.45 por tube. met garantiebewijs. Verkrijgbaar: Drogisterij Fa. BRIEJER BLEYS Noordeinde 24, Telef. 1168. GOED TERECHT kunt u bij ons met uw wasch. Alles gemangeld 22 ct. per K.G. Proefwasoh 26 procent korting. Huishoud en doktersjassen 26 ct. Overhemden 15 ct. Stijve boorden 8 ct., Slappe boorden 4 ct. Prima op maak. W. A. KOOPMAN. Da Costastraat 38. BOTERHAMPAPIER slechts 21 cent per K.G. Veel voordeellger dan rol len boterhampapier Bo terhamzakjes 35 ct. p. Kg. Voorts leveren wij papier waren voor elke zaak. Pri ma kwaliteit. Groote sor teering, lage prijzen. N, PADDENBURG. Nieu we Rijn 11. Tel. 2143. E.U.G. De sigaar voor verwende rookers. Havana Handwerk Een Uur Genot, thans slecnts 6 ct. Neemt proef l M. WOLTERS, Nieuwe Rijn 2. Tel 2033. Doeza- straat 32, Tel. 2941. Jan- vossensteeg 63. Gasforn. Rijw. Naaim. 4-pits wit geëm. gasfornuis f. 25; Gazelle heerenfletn f. 16; als nieuwe Singer-ln- laadtrapnaalmach f. 69; Singer handnaaimach. f 35 Dultsche plano, pracht ge luid f. 69; Philips Radio f. 28, m. luidspr. Thorbcckestraat 48. (zijstr. Zoeterw. singel RATTO Het moderne verdelgings middel voor ratten en muizen, vanaf f. 0.45 per tube, met garantiebewijs. Verkrijgbaar: Drogisterij J. VRIJEN- HOEK. Haarl.straat 119, Tel cf 2491. Postduivenlief hebbers Wegens Inkrimping der liefhebberij te koop. eer 15-tal bevlogen duiven. Jonge en oude. Bi): A W KROL, Horn lemmerstr. 46. Triplex! Triplex! Duizenden platen in alle afmetingen. soorten en dikten. Aan de spits met onze enorme voorraad!! Vraagt prijsopgaaf! Goed- kooper bestaat niet!! ..DE HOUTWERF" Nieuwe Rbn 87, hoek Ulterstegr. 4—8 Telef. 1176. H.H. HUISEIGENAREN Ondergeteekende verricht alle voorkomende metsel-, tegel- en timmerwerken, tegen scherp concurree- rende prijzen. Speciaal voor het betegelen van vestibule's, gangen keu kens en W.C.'s. C. v. d. LELIE, Lam- menschansweg 65. „DE SCHILDER" Morschstraat 29 Vakkun dig adres voor verfwaren, glas. kwasten, schilders gereedschappen, witkalk, teerproducten, chemica liën, touw- en borstelwa ren, grondverf 40 cent en glansverf 60 ct. per kilo. alle kleuren. Chloor 6 ct. per half pond. Schilders bedrijf. Bruijnzeel Deuren en Neerlandia. kamer-, kast-, glas- en schuifdeu ren! Grenen voordeuren, keukendeuren, balcon- en tuindeuren! Java teak buitendeuren, stof dorpels, lijstwerk! Vraagt prijsop gaaf! Goedkoopcr bestaat niet! „DE HOUTWERF", Nieuwe Rijn 87. h. Uiter stegracht 48 Tel. 1176. VRACHTAUTO Aangeboden: 3 tons vracht wagen, in prima staat. Ook genegen ln te rullen met luxe auto of kleine be stelwagen Spotprijs Te zienGarage KWESTROO, Reparatie aan alle moto ren. Levendaal 132, Tele foon 678. PIJPROOKERS Stelt u prijs op geurige Pijptabak? Maryland 10 c. Varinas 12 ct., Havanata- bak 15 ct. Alles uit eigen kervery. M. WOLTERS, Nieuwe Rijn 2, Tel. 2033, Janvos- sensteeg 63. Doezastr. 32, Telef. 2941 RATTO Het moderne verdelgings tube. met garantleoewljs muizen, vanaf f. 0.45 per middel voor ratten en Verkrijgbaar: Drogisterij C. J JONK. Mare 8—10, Telef. 2943. Goedkoop Timmerhout Alléén „DE HOUTWERF" Nieuwe Rijn 87, h Uiter stegracht. geen filialen 1 Vloer-, kraal-, sponning- delen. 2x3. geschaafd® latten enz. Enorme voor raad. Alle lengten! Vraagt ptljsopgaafi Wij bewijzen: Goedkooper bestaat niet! IJZEREN BINTEN Te koop: IJzeren binten, gas- stoom- en vlampij pen,' kipkarren, roLsteek- wagens. ruiven en voer bakken. electro motoren, assen, rlemschijven, rlb- benbulzen. centrlfugaat- pompen. dakramen, kra nen, electro lieren m. mo toren enz. H. DE BOLSTER Overrljn 8. Ztllsingcl. RATTO Het moderne verdclglngs- mlddel vocrr ratten en muizen, vanaf f, 0.45 per tube. met garantiebewijs. Verkrijgbaar: Drogisterij „Korevaar", Korevaarstr. 24. Tel. 3552. PLANTEN Andijvie- en Boerenkool- planten. aangeboden voor zeer lagen prijs, door: A. v. KLAVEREN. Bui tenweg 21. Rijnsburg. BERRIJLOID Het zeer goed bekende wonderlak Berrylold ls al léén verkrijgbaar bij de Leldsche Verf- en Glas- handel. naast den Burcht, Burgsteeg 12. Geen filialen HARMONICA Te koop: 5-rIJer Harmo nica. zonder gebreken. 4 schuiven en solobassen Pracht Instrument Billij ken prijs. Adres: Mareslngel 57 (kappers zaak). Schoolschoenen noodig WiJ leveren ze u sterk! Schoenen stuk? WIJ repa- reeren ze vakkundig. Ruim 30 Jaren ervaring A. W. KROL Haarlem- merstr. 46, bij Roxe-Thea- ter. VARLEIJ RADIO 1936 Zeer bijzondere aanbieding Pracht Varley toestellen, lngeb. Electro dyn. luid spreker, noten kast Ned. fabrikaat. 1 Jaar garantie. Spotprijs, nu f. 57.ZIJ die het bezitten, vol lof. Vraagt demonstratie! WIRA RADIO, Haarlem merstraat 91. AFBRAAK TE KOOP 12.000 blauwe pannen en 4000 straatklinkers plan ken, delen, kraal-, rip- en kaphout, binten, baddlngs ramen, deuren. 2x3 enz., latten, rasters, stelgerhou- ten. tegels enz. Closetpot ten H, DE BOLSTER Ovci- rljn 8. Zljlslngel. PLUYM RUIMT OP Trapmachlne, Singer f. 15; Kapokmatrassen Mechels Buffet, antieke kastjes. Bureau's; Brandkast f. 10 Canape's, Ledikanten keukentafels enz. Koopt ook Inboedels en doet ver- hulzingen en planotrans porten. Hoogewoerd 41, Tel. 1266 RATTO Het moderne verdelgings middel voor ratten en muizen, vanaf f.0. i'o per tube. met garantiebewijs. Verkrijgbaar: Drogisterij H. v VLIET. Heerenstr. 10, Telef. 2263 Katwijk - Naaimach. Te koop: mooi trap- en hand naaimachine prima klokken, pendules wek kers enz. Tevens alle voor komende reparaties aan uurwerken. Bel. aanbev. VAN DUYN, Schoolstr. 6 MELKBRIKJE ke koop, op patentassen. Een trekhandwagen, buk- handwagens, kruiwagens, groot en klein. Een cchtor laadbak met draaiende borden voor vrachtauto. 2 x 3 M. Billijke prijzen. J. A. v. d. HORST, Elec. ■wagen- en carrosseriebouw Katwijk a. d, Rijn. Radio Haard Boekenk. Telefunkcn radio v. f. 400 voor f. 165; haard f. 29; pracht eiken boekenkast f. 39.50; bureau f. 27.50; geëm. gastafel en gasstel, nieuw f.9;. gespijkerd kleed 1.22; gasfornuis f 21 enz Heerengracht 25. Telefunken Radiotoest. Zeldzame aanbieding We gens omstandigheden een pracht Telefunken toestel met garantie. Nu spotpr f. 23.50. Geschikt voor 125 en 220 Volt. Vraagt de monstratie WIRA RADIO, Haarlem merstraat 91. HEERLIJK VET SOP verkrijgt men door bil elke emmer heet water een eetlepel N.P. Wascbkrista: to voegen Vlugger schuim minder zeep noodlg. mankt schraal water, zacht als regenwater. F.OKUN, Langegr. 242. LAMPEKAPPEN Koout u voordeelig in het Lampekappenateller. Pell- tvnaiisuraau ü4. Overtrek ken van oude kappen ge schiedt vakkundig en bil lijk. Vormen ln zeer ruime keuze Citroën Sportmodel zeer zuinig, op beste bun den. Tevens te huur Ci troën 4-pers. f, 5.p. d. C FOCKE. Veurschcweg 2 a. Voorschoten. MEUBILAIR Wegens overcompleet te koop twee 1-pers bedden en een 2-per6. bed. 4 stoe len, 2 armfauteulis. 1 dres soir, billijke prijzen. Oranjekade 15, Voor schoten, WASBEITSEN Prima Wasbeitsen en stoD- was ln allo kleuren, fa brikaat de Bij, Leldsche Verf- en Glas- handel, naast de Burcht. Burgöteeg 12. geen filialen HERDERSHOND Te koop: Mechclsche Her dershond geel met zwart masker. Pracht beest Te gen elk aann. bod. Jan Lievenstraat 9. RATTO Het. moderne verdelgings middel voor ratten en muizen, vanaf f. 0.45 tube. met garantiebewijs. Verkrijgbaar: Drogisterij M. J. SCHR1ER ..De Hooge Woerd" Hoo gewoerd 116, Tel. 1457. NAAIMACHINES Reparatie aan uw naai machine? Laat dat ln een zaak met 50-Jarlge erva ring verrichten, dan eerst zult u tevreden ziln. leder ln ziln vak. v.h. WESTDORP en Co.. Morschstraat 41, RATTO Het moderne verdelgings middel voor ratten en muizen, vanaf f. 0.45 per tube. met garantiebewijs. Verkrijgbaar: Drogisterij „Boerhaave", S A. BROERSE, Haarlem- nierstraat 68, Telef. 784. HOUT - TRIPLEX alle soorten, goedkoop en. toch goed. Kozijnen, ra men. deuren, elke maat en houtsoort. Bruynzeel deu ren, lijstwerk, stofdorpels, eiken kozijnhout, oudste, blllljkste adres. VAN DEN ENDE, Tim merfabriek, Houth.. Veste- straat 84 PETROLEUM Vraagt prijs en bestel een vaatje „Shell" petroleum van 60 of 55 liter m. kraan Concurr. prijs. Briefkaart wordt vergoed. L. VERHAAR Azn.. Olie handel. Rhljnhofweg 16, Oegstgeest. Meubelreparaties Overtrekken, opnieuw stof- feeren. alle meubelrepara- tlën. Compleet eiken sl.- kamerameublement f. 57. Modern salonameublcment effen terra velours bekleed f. 49.—. Engelsche rook- fauteull f. 7.50. Eiken dres soir met glazen schuiven f 12,50 Adres: J. KOOREMAN, Lange Dlcfsteeg 11 a verloren Sleutels Llps 50, Jowil enz. 50 ct.. gew. sl 35 ct. Yale veiligheidssloten gepj. 2.50 Lange Dlefsteeg 11. DURE EIEREN MAAR goedkoop voer! Ons beste ochtendvoer 40 ct. per 10 pond Gebr. trawe 30 ct. per 10 pond. VAN NOOD's Graanhan del. Heerengracht 76. s-a

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7