Opvoering van het Historisch Openluchtspel „De Mislukte aanslag op Lochem LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 11 Augustus 1936 RECHTZAKEN. Y.Y.y. TE KATWIJK AAN ZEE rr KANTONGERECHT LEIDEN. Gistermorgen moest voor hét Kantonge recht te Leiden terecht staan G. C. S„ te Warmond, omdat hij op 15 Juni aldaar de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht, door dat hij in beschonken toe stand dwars over den drukken verkeers weg was gaan liggen, waardoor het ver geer eenlgen tijd gestremd was geweest, gen chaulfeur van een autobus wist met groote moeite een aanrijding te voorkomen en had geheel naar rechts moeten uitha len. Verdachte erkende dit feit gepleegd te hebben, omdat er geen eten in huis was. Hij was de straat opgegaan, waar hij een vriend ontmoet had, die hem op een paar borrels getracteerd had. Het O. M. geloofde niet veel van dit verhaal, daar verdachte al eerder voor dronkenschap veroordeeld is. De ambtenaar vond het een ernstig feit, vooral daar hij het verkeer ernstig belemmerd had en eischte dan ook één week principale hechtenis. Over 8 da- jen zal de w.n. kantonrechter mr. Cosman, vonnis wijzen. J, V., uit Zwammerdam. moest terecht (taan. omdat hij op 3 Juni met zijn auto den Rijnsburgerweg in de bebouwde [lom, waar de max. snelheid 25 K.M. be draagt, 60 K.M. had gereden. Verd. gaf toe met zoo'n groote snelheid gereden te hebben. Hij moest den trein nog halen en had daarom zijn snelheid verhoogd. Het 0. M. vond zulk een snelheid op den druk ken Rijnsburgerweg levensgevaarlijk. Al bad verdachte haast, dit is geen reden om de verkeersbepalingen te overtreden. Het 0. M. eischte f. 7 boete of 3 dagen hech tenis. Uitspraak f. 3 boete of 2 dagen hech- I tents. o DE DOODSLAG OP EEN TRAMBALCON TE ROTTERDAM. Het Haagsche gerechtshof heeft heden in hooger beroep bevestigd het vonnis van de Rotterdamsche rechtbank, waarbij de 27-jarige schippersknecht C. A. van L. wegens doodslag is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 jaar Van L. had 4 December 1935, den dag waarop zijn ontslag was ingegaan, den schipper van de Galicie, den 31-Jarigen J. Ritmeester, bij wien hij in betrekking was geweest, op het tusschenbalcon van lijn 3 in Rotterdam met een mes in het hart gestoken, tengevolge waarvan de schipper na korten tijd is overleden. De officier van justitie had tegen hem 15 Jaar geelscht, terwijl de advocaat-gene- I raai verzwaring der straf tot 14 jaar had gevraagd. Haalmeijer, N. Tholen, H. Kapelle en W. Kapelle. In de badinrichting „V.I.B.A." slaagden voor het diploma: mevr. N. Donzelaar— Biesheuvel; dames A. Grebe en G. Wal raven; jongej. M. v. Leeuwen en longeheer L. v. d. Linde. Het tooneelgezelschap „De Jonge Spelers" gaf onder leiding van Ben Groeneveld een cabaretavond in hotel „De III Kolommen", onder het motto: „De Groote Schoonmaak". Er was zeer groote belangstelling; in de concertzaal bleef geen plaats onbezet. Van de opvoering is veel genoten. Een openlngs- en slultingswoord is gesproken door den heer W. Harting Wzn. BENTHUIZEN. Paard en wagen in dc sloot. P. v. d. M. reed met paard en wagen op den Hoogeveenscheweg. Het dier schrok voor een auto. waardoor alles in de diepe scheidingsloot terecht kwam. Van der M., wist zich op het laatste oogenblik nog te redden door van den wagen te springen. Het paard werd gered, terwijl de wagen door een tractor op den weg werd ge bracht. Vermoedelijk van vermoeienis zeeg een postduif op den weg neer. Het dier werd door een passeerende auto overreden. Het droeg een ring aan den poot gemerkt; France C 36 398285. Het 2-jarig knaapje W. van F. B. ge raakte in een onbewaakt oogenblik te water. Het 10 J. zusje W. wist hem nog op tijd te redden Bij de aanbesteding van 4 woonhui zen onder den architect den heer G. J. v. d. Togt, te Boskoop, werd de bouw gegund aan den aannemer J. v. Noort, alhier, zijnde de laagste inschrijver voor f. 9536. DE MOORDAANSLAG OP DEN ELT AX-CH AUFFEUR. VERDACHTEN VEROORDEELD TOT 5 JAAR GEVANGENISSTRAF. De rechtbank te 's Gravenhage deed I heden uitspraak in de zaak van den I moordaanslag op den 37-iarlgen chauffeur I der Eltax W. P. G. van L. te Leiden. De I aanslag had. gelük men weet. Dlaats onder lAlDhen aan den Rfin in den nacht van 25 I od 26 Mei. toen de chauffeur twee Dult- laehers. die hij van Lelden naar Alphen I «rvoerde. bil de scheepswerf der fa. Kem- I wrs uit den wagen liet waaroD bil een 1 oneenlgheid over de betaling van den rit. I (en der Dassaglers den chauffeur met een I hamer op het hoofd sloeg. I De beide verdachten, de 22-tarige monteur E B. uit Celle (bij Hannover), die reeds I «niee laren te Noordwtik woonde en de 127-jarige metselaar W. S.. eveneens uit I Celle werden onder Nieuwkoop door de I Mlltle gearresteerd. De rechtbank heeft beiden veroordeeld ltol5 laar gevangenisstraf felsch 6 jaar) oo (rond van Doging tot diefstal van een auto. I 'oorafeegaan door geweldpleging, in ver- I ((rising. AALSMEER. De Bloemenhandel. Aan de veilingen heerschte ondanks het |Wt ongunstige weer, voor de meeste bloe- pitnjoorten een lustelooze stemming. Zoowel l'^r het binnenland als van over de gren- Jïnwas weinig vraag naar bloemen, terwijl Ij™ de straathandel in de groote steden |»»lkbaar niet veel lust tot koopen had. Het I» Sr was' dat de massa der bloemen zeer IKedkoop werd verhandeld, terwijl het op meerdere dagen ook niet tot de uitzonde- 1 -"gen behoorde, als verschillende produc- I de daarvoor gestelde minimum-prijzen I h2 onden opbrengen. Wat den aanvoer Iwaarvan de rozen om dezen tijd I «n het jaar nog een flink gedeelte vor- Am 11011 Bec<>nstateerd worden, dat de I Jm. anjers in hoeveelheid verminderen. verschilleiide partijen rozen was te hpH da' de natte weersomstandig- hiaj" cen. m'n meer nadeeligen invloed W ^.'geoefend op de kwaliteit. De (fn P^Myes konden hieTdoor nog wel 10nVaC0n bevred'gende opbrengst geven. I v, ,'1®® der anjers werden wat beter. IJ F,. ,laag betaald werden de gladiolen. Met h eeranlum-bloemen, zinnia's enz, I al iii u cllrysanthen, waarvan nu geregeld I toow t, aandod is' vallen de prijzen, voor I liieit K?.61 althana bloemen van goede kwa. I him. no8 wel mee; als hoogste op- »r m Kold voor de Mrs- Pulling 20 cent fniiD, voor de Rayonanten 15 ct. Het Aan a n werd eenlgszins hooger in prijs, het ai vei'in8®n van potplanten werd in de cTmeen de toestand iets beter, o.m. v »S®tni begonia's, campanula's, (Ster hlehemi en Primula abc. De horten- radexantia's. adianthum. varens bhson». k Oosterbad" is aan de volgende "et diploma als geoefend zwem- burg. J, uitgereikt: mevr. A. M. Lagen- I IdrTd^rt- 'laus: mcvr. Baarsen—Jong- Ataarse r ^on6edames: M Maarse; L. L;enh„„ Ohcmans, Gr. Oliemans, A. i urg. c Zeeman. A. v Dam. B. Bijl. g t 1 11(n J T^c,uwri'? L Dekker: den jongehec- 1U1P. G. Duitshoff. B. Haalmeijer. J. HAARLEMMERMEER. Vergadering Haarlemmcrmeerpolder. Hoofdingelanden van den Haarlemmer- meerpolder hielden ten Polderhuize te Hoofddorp een vergadering, onder voorzit terschap van den Dijkgraaf, den heer Reln- ders Folmer. De voorzitter deelde mede, dat de heer P. W. Blom, die tot Heemraad werd gekozen, als zoodanig in een bijeenkomst van het. dagelijksch bestuur werd geïnstal leerd. In behandeling kwam de rekening over 1935. waaromtrent de financieele commis sie rapport uitbracht Zij stelde daarbij voor een nieuwe leening aan te gaan voor tochtenverruiming Na een toelichting door den voorzitter werd goedgevonden in plaats van f 9500.een bedrag te leenen van f. 11.000. Na artikelsgewijze behandeling, werd de rekening vastgesteld in ontvangst op f. 1135234.08 en in uitgaaf op f 1083909.05, batig saldo f. 50.325.03. Hierna volgde nog een bespreking over de nog te bestraten gedeelten van den Ringdijk. De heer Slooten merkte op. dat gelegde straatwegen nog al eens gewalst worden en gaf het besuur in overweging dit ook eens toe te passen. De heer v. Loon vroeg ei nco geen aanbeveling zou verdie nen om de voegen tusschen de Itraat- steenen vol te gieten met asphalt om het zakken tegen te gaan. De voorz. antwoordde, dat dit moeilijk zal gaan, omdat de Ring dijk erg slap is en nogal eens opgebroken moet worden. Het plan van de Oranje-vereeniging te Vijfhulzen, tot het houden van kinder- en volksfeesten ter gelegenheid van den ver jaardag van H M. de Koningin, werd reeds zoo krachtig gesteund, dat het bestuur kon besluiten om het feest te doen doorgaan. Het werd bepaald op Maandag 31 Augustus Tot kerkelijk ontvanger der Herv. ge meente Haarlemmermeer is in de plaats van den heer D Egglnk Jz te Hoofddorp, die deze betrekking ruim 35 jaren heeft vervuld met ingang van een nog nader te bepalen datum benoemd de heer J. Kroon. Evangelist bij de Ned. Hervormde Kerk „Maranatha" aan den Aalsmeerderweg te Rijk alhier, die na verkregen eervol ontslag als zoodanig wegens gezondheidsredenen, zal overgaan tot het pensioenfonds. Den ouden van dagen uit Vijfhulzen en naaste omgeving zal door de goede zor gen van het daartoe gevormd comité in de eerste helft van September een genoeg lijke dag worden verschaft door het hou den van een autorit. De heer J. A. Koop, ambtenaar van de Landbouw-Crisis-organlsatie van Noord holland, aan wien in de afgeloopen jaren bij de uitvoering van de omvangrijke land- bouw-crisis-maatregelen in den Haarlem mermeerpolder de leiding was opgedragen, is van Hoofddorp overgeplaatst naar Alk maar. In zijn plaats zal optreden de heer A. C. Stokmans te Hilversum. Het bouwen van een woonhuis met bloembollenschuur en kantoor aan de Haar lemmerstraat voor rekening van den heet A. H. Staats onder architectuur van het Bouwbureau Axti te Bennebroek is na aan besteding opgedragen aan den aannemer Langeveld alhier. KATWIJK AAN ZEE. Ons bericht van gisteren inzake de benoeming van den heer F. W. A. Eiker bout tot hoofd der Chr. school aan de Michlel de Ruyterstraat blijkt op een misverstand te berusten; gelijk men weet is deze benoemd tot hoofd der U.L.O. school aan de Voorstraat. LISSE. Auto-botsing. Nabij de Zwartelaan had wederom een autobotsing plaats. Een vrachtauto uit Voorhout draaide deze laan in en gaf rich ting aan. Een daarachter rijdende auto wilde nog passeeren, doch kwam met den vrachtwagen in botsing waardoor mate- rieele schade werd aangericht De passee rende Rijkspolitie maakte van het gebeurde aanteekeningen. Wij herinneren er aan, dat oude rijwielplaatjes gedeponeerd kunnen wor den in de bus welke daarvoor aangebracht is aan het pand hoek Kanaalstraat- Mee- renhoutstraat. Wij vernemen dat ter gelegenheid van het afscheid van den heer P. J. Suyker- landt als Gemeente-Opzichter tegen a.s. Vrijdagavond een speciale afscheidsavond is belegd ten Gemeentehuize. Gevonden: 2 sleuteltjes, groene cein tuur Inlichtingen op het politiebureau. Ten nadeele van den heer P. W. Cz., werd alhier een partij te veld staande groene kool gestolen en een rol gaas van 50 a 60 meter. De politie is hiervan in kennis gesteld en stelde een onderzoek in. LEIDSCHENDAM. Geslaagd te Utrecht voor het examen Engelsch L.O. mej. W. M. Boekraad alhier. NOORDWIJK. De Burgemeester heeft aan de ver. „Christelijk Militair Verband" te Leiden, toestemming verleend tot het houden van een speldjesdag op Donderdag 13 Aug. a.s. Door B. en W. is aan het Helden-Der- Zee-Fonds „Dorus Rijkers", gevestigd te Den Haag, toestemming verleend voor het houden van een openbare inzameling van gelden door middel van den verkoop van bloempjes op Vrijdag 14 Augustus a.s. HILLEGOM. Voor beroep bedankt. Ds. J. P. E. C.-Eerhard, Ned. Herv. pre dikant alhier heeft voor het beroep naar Arnhem bedankt. De huurbijslag voor steuntrekkenden. De nieuwe wijzigingen in de steun- verleening zullen voor de werkloozen dezer gemeente niet van veel Invloed zijn. Wat de opheffing van den huurbijslag in twee étappen betreft, vernamen wij dat ongeveer 40t der steuntrekkers niet in aanmerking komt voor dezen bijslag. De resteerende 60 "7 genoot tot heden een va- rieerend bedrag per week en wel 20°/n 15—20 ct„ 20%, 50—100 ct en 20» iets meer dan f. 1 p. w. Gevoegelijk kan aangenomen worden dat de gemiddelde huurbijslag is 50 ct. per week In Juli 1.1. zijn hier 18 huwelijken ge sloten. welk hoog aantal sinds 1027 niet is voorgekomen. Vóór dat Jaar is eenmaal het aantal van 19 huwelijken in één maand bereikt. - Gevonden: Brief, sleutel. Inlichtingen bij de politie. NOORDWljïi AAN ZEE. Het strand in opschudding! Dezer dagen werd het strand, dat op dat oogenblik zeer druk bezocht was, opge schrikt door een rijpaard van een der ma neges. dat op hol sloeg. Het dier wierp zijn berijder af en ondernam in galop een run over het strand, tusschen tenten en bad stoelen door, sprong over het prikkeldraad langs den voet der duinen en weer terug, om vervolgens eens op den boulevard te gaan kijken Daar werd het dier door eenige voorbijgangers tot staan gebracht en aan den rechthebbende afgeleverd. Het had een groote opschudding teweeg ge bracht. Ieder vluchtte voor het hollende paard, ouders riepen om hun kinderen en omgekeerd, zoodat een waar tumult ont stond, waaraan eerst, nadat men zeker wist, dat. het dier gegrepen was. een einde kwam De revue „Hoe bestaat het". Onder leiding van Jan Steen had in het „Casino" de tweede opvoering plaats van de revue der Noordwijksche Reddings brigade „Hoe bestaat het" Ditmaal was de belangstelling nog grooter; de zaal was totaal uitverkocht. De burgemeester, de heer J B V. M. J. van de Mortel, vergezeld van zijn echt- genoote en eenige gasten, deed eveneens van zijn belangstelling blijken. Het spel was ditmaal nog losser en er bestond een beter contact met de zaal. waardoor deze opvoering een groot sue- i ces werd. o NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. De salarisregeling Een voorschot voor woningbouw. De raad kwam in openbare zitting bijeen. Voorzitter: burgemeester van Iersel. Afwezig wegens ziekte, de heer J. Pad- ding. De voorzitter opende met gebed en deed mededeeling van de goedkeuring van Ged. St. van verschillende raadsbesluiten, waar van het voornaamste is dé goedkeuring van het „Rijnland-borgstelllngsfonds" a 10 cents per inwoner, waarmee de midden stand geholpen kan worden. Ged. St. vragen om advieg yan den Raad in zake de salaris-korting' "van 2'/s pet. tot 5 pet. voor B. en W„ secretaris en ontvan ger der gemeente. De voorzitter stelde voor alwijzend te ad- vlseeren. Na stemming bleek alleen de heer L. de Winter tegen salaris-verlaging, doch de beschikking blijft aan Ged. St. Werd aangenomen het voorstel van B. en W. tot het overnemen van enkele strooken grond, toebehoorende aan den heer E. Ho- gervorst. De gemeente legt de straat voor de nieuw te bouwen huizen: de onkosten zijn reeds betaald door den bouwer, den heer C. Wlllemse. Op voorstel van B. en W werd een ver ordening vastgesteld, ter voorkoming, wering, of beteugeling van besmettelijke ziekten in scholen en kinderbewaarplaat sen. De begrooting dienst 1936 werd gewij zigd, op verzoek van Ged. St. Dit college verlangt, dat de begrooting blijft binnen de (EEN SPEL VAN VADERLANDSLIEFDE EN TROUW) op DONDERDAG 13 AUGUSTUS A.S. te 3 uur en 7 uur des namiddags op het land „HET WITTE HEK", bij de tramhalte Duinoord. 50 MEDEWERKENDE PERSONEN. Commando's, taal en costuums van 1600. Speelduur ongeveer 1 uur. GROOTE ATTRACTIE VOOR OUD EN JONG. Onmiddellijk na afloop van de avondvoorstelling wordt een lampionoptocht op het ter rein geformeerd, waaraan zoowel de Katwijksche kinderen ais die van de Badgasten kunnen deelnemen. - Bij den aanvang dezer voorstelling moeten de lampions door de kinderen, die aan den optocht wenschen deel te nemen, worden medegebracht,. De route zal zijn als volgt: Duinoordstraat. Annastraat, Secr. Varkevisserstraat, Zuid- Boulevard. Voorstraat. Badstraat, E.A. Borgerstraat, te Brittenstraat, Noord- Boulevard, Kon. Wilhelminastraat. waar de stoet wordt ontbonden. 7645 Een en ander wordt met muziek opgeluisterd. - Vertrek van het Muziekkorps ln den optocht, waarin de deelnemers aan het openluchtspel gecostumeerd en voor een deel te paard zijn opgenomen, te pl.m. 2.30 uur en 6.30 uur des n.m„ telkens vanaf - de muziektent aan den Boulevard. Toegangsprijzen tot en met 15 jaar f. 0.10 volwassenen f. 0.23 Zitplaatsen beschikbaar a f. 0.15 extra. Verkrijgbaar aan het terrein een half uur voor den aanvang. HET BESTUUR VAN V.V.V. worden gehouden. Eenige posten zullen worden gewijzigd, terwijl dit voor andere posten onmogelijk blijkt te zijn. Aan de R.K. woningbouwver. „St. Anto- nius van Padua" zal van gemeentewege worden verstrekt een voorschot, maximaal f. 47.000 voor den bouw van 22 woningen. De heer L, M. van Noort wil hier aan vastleggen de bepaling, dat deze woningen, alleen verhuurd mogen worden aan inwo ners der gemeente en niet aan werkloozen uit omliggende gemeenten. Hiermee heeft de bouwver. met de reeds bestaande woningen steeds rekening ge houden; alleen werden lang leegstaande winkelhuizen wel eens verhuurd aan niet- inwoners. Gewenscht is. dat de arbeidskrachten voor de te bouwen 22 woningen, voor 70 pet. zullen betrokken worden uit de gemeente en dat er precies volgens contract zal ge werkt worden Zooveel mogelijk zullen de inwoners worden te werk gesteld. Opnieuw werd vastgesteld een verorde ning regelende de heffing van haven- en kadegeld Het raadsbesluit van 12 Juni 1936 no. 17 tot wijziging der verordening op den keu ringsdienst voor vee en vleesch werd aan gevuld met de bepaling, dat bij noodslach- tlng de kantoor-uren ook na den middag zullen gehouden worden. Bij de rondvraag zeide de heer C. v. d. Klauw dat hij gaarne zou zien dat de groente-distributie voor de werkloozen wat bespoedigd wordt. Met de ultdeellng van stapel-groente zal spoedig een begin gemaakt worden. Mej. N. Plesman slaagde in Den Haag voor het examen cóupeuse-lingerie. opge leid door mej. van Gilst te Lisse. Mej. Kockenbier. onderwijzeres aan de St. Jozef-school alhier, is benoemd aan de R.K. school te Oegstgeest. Het aantal kosteloos uitgereikte rijwielbelastingmerken bedraagt 367 iv. j. 303). Ten bate van de Kerkvoogdij is over Juli in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd f. 127.86'/.. RIJNSBURG. Het muziekgezelschap Wilhelmina zal hedenavond een openlucht concert geven op het plein voor het Raadhuis. Enkele vereenigingen hier ter plaatse hebben het voornemen den verjaardag van H. M. de Koningin eenigszins feestelijk te vieren. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Des avonds omstreeks 9 uur is mej. C. C. H. uit 's-Gravenhage, nabij de Haagsche Schouw, toen zij, komende van de richting Oegstgeest. met haar rijwiel den weg moest oversteken naar 't rijwielpad, aan gereden door den motorrijder W. uit Vel- zen Zoowel de wielrijdster als de motor rijder waren, een aanrijding vreezende. eenigszins weifelend geweest. Het rijwiel van mej. H. werd gedeeltelijk vernield; zij bekwam enkele lichte ver wondingen Haar werd ter plaatse genees kundige hulp verleend. Met een auto is zij naar haar woning gebracht. De politie heeft de zaak in onderzoek. De politie heeft wederom nabij den spoorwegovcrweg „De Vink" tegen enkele harmonicaspelers proces-verbaal opge maakt en de instrumenten in beslag ge nomen De heer J V.. alhier, heeft bij de po litie aangifte gedaan van vernieling vart" zijn auto en diefstal van accu's. De auto was in een schuur gestald. o WARMOND. Het lag in de bedoeling van de Hard draverij commissie de draverijen dit jaar te doen plaats vinden op een afgesloten terrein: hiervoor was gekozen het voetbal veld van S.M.C Deskundigen zijn echter tot de slotsom gekomen, dat dit terrein geen voldoende ruimte biedt, zoodat. als steeds ook dit jaar de harddraverij we derom zal plaats vindgn van de Korenmo- ienburg af tot de buitenplaats „Huys te Warmont" Het volgende jaar zal echter uiLgezien worden naar een ander terrein, daar het verkeer op den Heerenweg dik wijls stagnatie in de afwerking van het programma veroorzaakt. VEUR-LEIDSCHENDAM. Verdwijnend natuurschoon. Naar wij vernemen is het voornemen van het bestuur van het watergemaal ..Zelden van pas", den welbekenden water molen aan de Leidsche vaart, bevestigd om dezen molen in sloopershanden te doen overgaan. Hiermede gaat een stukje natuurschoon verloren aan allen welbekend en datee- rende uit het jaar 1874. De reden hiervan moet wel gezocht worden in het feit, dat de onderhoudskosten van den rustenden molen te hoog zijn geworden. De R.K. Harmonie St Cecilia heeft onder leiding van den heer B. A. van Veen wederom een muzikale rondwandeling door beide gemeenten gemaakt. Door de Rijkspolitie is proces-verbaal opgemaakt tegen M. G. van D. en J. W. N. Dr., beiden wonende te Rijswijk, wegens zonder vergunning visschen in den Te- dingerbroekpolder. Het vischtuig werd in beslag genomen. Van D., die een houten afrastering had vernield, teneinde de planken te gebruiken om over de sloot te komen, kreeg bovendien nog een proces-verbaal wegens vernieling. Kapelaan Dunselman wordt van hier naar Vlissingen overgeplaatst: tot opvol ger is aangewezen de neomist A. A M. WentholL Gevonden: 2 rijwielbinnenbanden. 1 autopomp. Adres Bur. van politie. In verband met de talrijke ongelukken op den hoek Damlaan en Prinses Juliana- weg, ligt het in de bedoeling tot profiels wijziging over te gaan. De daar staande Shellpomp zal dan eenige meters achter uit worden geplaatst. Zaterdagmiddag te 3 uur sloeg in de sluizen een kano, waarin de omstreeks 20-jarige Haarlemmer van der Wolft zat, om Van der W. geraakte te water, doch werd door handreiking op het droge ge trokken! Na zijn natte kleeding bij de vu ren van de Gasfabriek te hebben gedroogd, beeft hij de reis voortgezet De Onderlinge Ver. voor Ziekenhuis- WASSENAAR. raming van f. 47.800. Voor zoover doenlijk verpleging schreef over Juli 76 nieuwe leden zal met den wensch van Ged. St rekening I in, waardoor het totaal is gestegen tot 9496. Vergadering „Draagt elkanders Lasten", In het Wapen van Wassenaar hield de vereeniging voor zieken hu is verpleging .Draagt elkanders Lasten" haar aigemeene vergadering. De voorzitter herdacht wülen den heer H. H. van der Plas. in leven secretaris der vereeniging. Dan deelde hij mede. dat de vereeniging onlangs haar 12'/> jarig bestaan heeft herdacht Hij feliciteerde de leden met deze vereeniging. die in zeer goeden doen verkeert. Verder stelde hii voor dea leeftijdsgrens voor toetreding tot de ver eeniging te bepalen od 65 iaar. hetgeen werd goedgevonden. Hierna las de w.n. secretaris de notulen, die werden vastgesteld De voorzitter dank te den heer Veelo die geruimen tlid veel arbeid voor de vereeniging had ver richt. De kassier deelde mede. dat het ledental weer aanmerkelijk was vooruitgegaan en thans 1740 bedraagt De rekening sloot met een bedrag van inkomsten van f. 11.307. en aan uitgaven van f. 11.229.15. derhalve met een batig slot van 1.77.85.-Onder deze uitgaven is begrepen voor verpleging f. 6567.56. voor vervoer f. 1005.21 tramkos- ten van leden f. 171.44. loon oers. f. 1590.03. röntgenologie f. 158.75. toevoeging aan de reserve f. 800. De reserve bedraagt met inbegrip van' de gekweekte rente f. 14.763 Vemleêgd werden 120 personen met 2511 verDleegdagen. Vervoerd werden 296 per sonen Door een der commissarissen werd mede gedeeld, dat het college van commissaris sen on gestelde tijden de boeken en be scheiden van den kassier had gecontroleerd Er waren geen fouten ontdekt. Integendeel had men geconstateerd dat aUes uitstekend in orde was bevonden, zoodat werd voorge steld den kassier onder dankzegging voor het gehouden beheer te dechargeeren. Hier toe werd besloten. De heeren J. J, van der Holst en C. van Tol werden daaroo als b^tuurri'd herko zen terwil' in de vacaturp der Plas werd gekozen de heer A H M. v. d. Plas. Als commissaris werd herkogen de heer P. de Jong Na discussie werd aangenomen bet voor stel van het bestuur, om in de contributie geen wilzieine te brengen het bedrag ner S—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7