HET OLYMPISCH VOETBAL-TOURNOOI STAND VAN HET VOETBAL-TOURNOOI HET SUCCES ONZER ZEILERS LEIDSCH DAGBLAD - Derde Bïad Dinsdag 11 Augustus 1936 Lof onzer landgenooten voor de organisatie. Italië in den eindstrijd Peru weigerde den wedstrijd tegen Oostenrijk over te spelen. In het kort hebben wij gisteren nog bunnen melden dat onze landgenoot Kagchelland Olympisch kampioen is ge worden in de klasse der Olympia-jollen, terwijl Bob Maas den derden prijs ver overde in de Starklasse. Thans nog iets over de laatste races, die met zooveel spanning waren tegemoet gezien. Wat de Olympiajollen aangaat, voelde men zich algemeen overtuigd van een Nederlandsclie zege. al waagden de te Kiel aanwezige landgenooten van Kag chelland deze overtuiging nauwelijks uit te spreken. Voor de tweede plaats kwam zoowel de Duitscher als de Engelschman in aanmerking; welke laatste, daar zijn protest van Zondag aangenomen werd, met 131 punten gelijk was gekomen met Krogmann. Kagchelland kon vrij rustig zijn en had er vooral voor te zorgen zich niet in ge vaarlijke situaties te begeven want een protest tegen hem zou noodlottig zijn. Het was wederom prachtig zonnig weer en er stond een Oostenwind van 4 tot 6 meter per seconde. Kagchelland lag bij de af vaart dicht bij zijn Duitschen concurrent. De Engelschman ging een geheel anderen kant op en verwijderde zich over stuur boord verder en verder. Bij de eerste boei lag de Nederlander op de elfde plaats. De Duitscher was toen vijfde achter Honga rije, Chili, Ver, Staten en Zwitserland. Langzaam aan wist de Nederlander zijn plaats te verbeteren; bij de volgende boei lag hij zesde voor Duitschland. dat ver volgens naar de negende plaats afzakte en iets later een ontmoeting had met den Engelschman. die hem over stuurboord aanvoer, waarbij Scott onmiddellijk uit den wedstrijd ging. Daan Kagchelland had zich intusschen tot de vierde plaats opgewerkt achter Chili, Oostenrijk en Frankrijk. En zoo bleef de volgorde tot 't einde. Met 163 punten behaalde dus Neder land de gouden Olympische medaille. Duitschland kreeg met 150 punten de zil veren en Engeland met 131 de bronzen medaille. Deze laatste, door zijn aanva ring van gisteren sterk achteruitgezet, eindigde nog juist voor Chili, dat 130 pun ten verzamelde. De uitslag van de laatste race in de klasse der Olympia-jollen luidt als volgt: 1. Chili, 1 u. 26 min. 18 sec.; 2. Oosten rijk. 1 u. 26 min. 56 sec.: 3. Frankrijk, 1 u. 27 min. 53 sec.; 4. Nederland (Kag chelland), 1 u. 27 min. 58 sec.: 5. Honga rije, 1 u. 27 min. 59 sec.; 6. Ver, Staten, 1 u. 28 min. 1 sec 7. Duitschland, 1 uur 28 min. 33 sec.: 8. Italië. 1 uur 29 min. 37 sec.; 9. Turkije, 1 uur 29 min. 50 sec.; 10. Uruguay. 1 uur 29 min. 59 sec.; 11. Zwitserland' 1 uur 30 min. 19 sec.; 12. Bel gië. 1 uur 30 min. 42 sec.; 13. Finland. 1 uur 30 min. 48 sec.: 15. Portugal. 1 uur 31 min. 7 sec.: 16. Canada, 1 uur 31 min. 9 sec.; 17. Zuid-Slavië. 1 uur 31 min. 9 s.: 17. Zuid-Slavië, 1 uur 31 min. 14 sec.; 18. Noorwegen 1 uur, 31 min. 17 sec.: 19. Zweden 1 uur. 31 min. 59 sec.; 20. Polen 1 uur 32 min. 32 sec.; 21. Japan 1 uur 32 min. 40 sec.; 22. Estland 1 uur 33 min. 29 sec.: 23. Brazilië, 1 uur 33 min. 44 sec.: 24. Tsjecho-SIowalüje, 1 uur 34 min. 38 sec. Engeland opgegeven wegens aanva ring met de Duitsche boot. Het eindresultaat in de j ollenklagse luidt als volgt: 1. en Olympisch kampioen Nederland 'Kagchelland) met de „Nürnberg" 163 p.; 2. Duitschland iKrogmann) met de „Ro stock" 150 punten; 3. Engeland (Scott) met de „Potsdam", 131 punten; 4. Chili. 130 p.; 5. Italië, 115 p.; 6. Frankrijk. 109 p.; 7. Hongarije. 102 p.: 8. Zwitserland. 99 p.; 9. Ver. Staten, 97 p.; 10. Finland. 93 p.; 11. Noorwegen, 93 p.; 12. Denemar ken. 92 p.; 13. Zweden, 92 p.; 14. Uruguay, 91 p.: 15. Oostenrijk, 86 p.; 16. Canada, 84 p.; 17 Estland, 78 p.: 18 Polen, 71 p.: 19. Zuid-Slavië. 65 p.; 20. Turkije, 63 p.; 21. Portugal, 62 p.; 22. Japan, 55 p.; 23. België. 54 p.; 24. Brazilië, 39 p.; 25. Tsje- cho-Slowakije, 31 p. De Starklasse- In de Stars zagen wij een zeer vlotten start. Maas zat midden in het kluwen en moest dadelijk een paar maal overstag, wat hem natuurlijk veel tijd kostte. Al heel spoedig lag de Duitsche boot voor en Bisschoff vergrootte zijn voorsprong voortdurend om eindelijk met bijna vier minuten verschil op nummer twee. den Franschman Herbulot, de eindstreep te passeeren. Maas lag bij de eerste ton op de vijfde plaats, was na het tweede kruis- rak nummer vier achter Duitschland, Frankrijk en Amerika en begon op het daarop volgende ruim bezeilde gedeelte der baan een loefmatch met den Ameri kaan, waarin Nederland zegevierde. Ver der dan de derde plaats kon Bob Maas 't echter niet brengen. Jammer was het, dat tenslotte Zweden vierde werd, want zoodoende eindigde Zweden in het totale puntenaantal met een punt voor Nederland. De boeten gingen in de volgende volg orde door de finish: 1. Duitschland, 1 uur 41 min. 3 sec.: 2. Frankrijk, 1 uur 44 min. 51 sec.: 3. Neder land (Bob Maasi, 1 uur 46 min. 47 sec.: 4. Zweden, 1 uur 47 min. 3 sec.; 5. Turkije 1 uur 47 min. 39 sec.: 6. Engeland, 1 uur 47 min. 47 sec.; 7. Italië, 1 uur 48 min. 3 sec.; 8. Ver. Staten, 1 uur 48 min. 15 sec.; 9. Noorwegen, 1 uur 48 min. 52 sec.; 10. België. 1 uur 49 min. 23 sec.; 11. Portugal 1 uur 52 min. 3 sec.; 12. Japan, 1 uur 52 min. 8 sec. Het eindresultaat in deze klasse luidt als volgt; 1 en Olympisch kampioen Duitschland 80 punten; 2. Zweden. 64 p.; 3. Nederland, 63 p.; 4. Engeland, 56 p.; 5. Ver. Staten, 51 p.; 6. Noorwegen, 44 p.; 7. Frankrijk 41 p.; 8. Turkije, 38 p.; 9. Italië, 34 p.; lo'. Portugal. 28 p.; 11. Japan. 19 p.; 12. Bel gië. 18 p. De zesmeters. Carp deed het in de laatste dagen be ter dan in het begin. Wij hadden den in druk. dat hij zeer profiteerde van de oefening, die hij gedurende de Olympi sche wedstrijden opdeed en betreuren het dat hij niet voor dien tijd meer in inter nationale wedstrijden uitkwam. Hij start te weer uitstekend met geheel vrijen wind. De Zweedsche boot werd terugge roepen. De Noor zette zich al spoedig aan het hoofd en de Zwitser, die tot nu toe in puntenaantal de leiding had, kwam ihans ver achteraan. De „De Ruyter" lag lang op de derde plaats maar moest die even voor de eind streep aan den Italiaan afstaan. Het merkwaardige feit doet zich voor. dat in de zesmeterklasse thans Zwitserland, Engeland en Noorwegen in puntenaantal gelijk zijn, zoodat heden deze drie nog zullen moeten kampen. De uitslag is als volgt: 1. Noorwegen, 2 uur 8 min. 17 sec.; 2. Engeland, 2 uur 9 min. 9 sec.; 3. Italië, 2 uur 9 min. 30 sec.; 4. Nederland („De Ruyter") 2 uur 9 min. 35 sec.; 5. Duitsch land. 2 uur 9 min. 51 sec.; 6. Zweden, 2 uur 10 min. 1 sec.; 7. Zwitserland. 2 uur 10 min. 38 sec.; 8. Argentinië, 2 uur 10 min. 44 sec.; 9. Finland, 2 uut 11 min. 28 sec.: 10. Frankrijk, 2 uur 15 min. 52 sec.; 11 Polen, 2 uur 24 min. 48 sec. Vereenigde Staten opgegeven. Het. klassement luidt: 1 tot en met 3 Zwitserland, Engeland en Noorwegen, 63 punten: 4. Zweden, 59 p.; 5. Argentinië. 47 p.; 6. Duitschland. 47 p.; 7, Italië, 45 p.: 8. Finland, 39 p.: 9. Nederland. 38 p.; 10. Vereenigde Staten. 32 p.; 11. Frankrijk, 23 p.; 12, .Polen, 12 punten. Achtmeter-klasse. De laatste race der #chtmeters leverde het volgende resultaat op: 1. Zweden, 2 uur 35 min. 22 sec.; 2. Italië. 2 uur 35 min. 24 sec.; 3. Noorwegen, 2 uur 38 min. 10 sec.; 4. Finland. 2 uur 38 min. 20 sec.; 5. Vereenigde Staten, 2 uur 38 min. 46 sec.; 6. Duitschland, 2 uur 39 min. 56 sec.; 7. Argentinië, 2 uur 41 min. 20 sec.; 8. Frankrijk, 2 uur 41 min. 46 sec.: 9. Engeland. 2 uur 43 min. 22 sec. Denemarken opgegeven. In verband met de nog in behandeling zijnde protesten kan er nog geen defini tieve eindstand worden opgemaakt. Zoo als de zaken nu staan zou Italië met 55 punten de gouden medaille hebben ge wennen. Daarop Volgen Noorwegen en Duitschland. iedér met 53 punten, zoodat in elk geval een beslissingsrace tusschen deze beide landen om de tweede en derde plaats noodzakelijk is. Kagchelland gehuldigd. De Nederlandsche kolonie is gisteravond aan een maaltijd bijeen gekomen om den jongen Kagchelland te huldigen, een hul diging. die hij met dezelfde kalmte heeft ontvangen als waarmee hij nu reeds drie maal des namiddags om zes uur stram stond bij de feestelijke huldiging van de winnaars van den dag. Driemaal zag hij te zijner eere de Ne derlandsche driekleur langzaam onder de tonen van het Wilhelmus omhoog gaan en over een paar dagen ln Berlijn zal hem de hoogste Olympische eer gebracht wor den. Een gesprek met de zeilers. Een A.N.P.-verslaggever had het genoe gen de drie Nederlandsche stuurlieden over hun bevindingen tijdens de Olympische zeilwedstrijden te spreken. Hij vroeg, wat zij dachten van de Duitsche organisatie. Kagchelland antwoordde kortweg „hon derd procent" en Carp was geheel van dezelfde opinie. Ook Maas was het daar mede eens en hij noemde als een bijzon dere prestatie, dat op den dag waarop de wedstrijden wegens mist werden uitgesteld, een vliegtuig werd uitgezonden om na te gaan, tot hoever de nevel zich uitstrekte. Wat de tegenstanders aangaat was Maas ervan overtuigd, dat Bischoff een klasse hooger stond dan hij en de anderen. Carp had buitengewoon veel waardeering voor Konow. den Noor, Salen, de Zweed, was hem ditmaal tegengevallen en Lublnus, de Duitscher, had volgens hem zeker beneden zijn kunnen gewerkt. Kagchelland waardeerde de steeds weer aan den dag tredende groote sportiviteit der 'ouitenlandsche zeilers. Hij was van meening, dat er iets scheen te ontbreken aan de lichamelijke training zijner tegen standers. Hij zelf heeft maandenlang se rieus getraind en is daardoor in staat ook de lichamelijke inspanning van deze wed strijden het hoofd te bieden. Maas betreurde nog het groote onder scheid tusschen de verschillende starjach- ten, waarvan er waarschijnlijk vele niet geheel aan de voorschriften voldoen en laakte den blijkbaren tegenzin van 't wed strijdcomité om protesten in ontvangst te nemen. Verder waren alle drie zeilers over het algemeen vol waardeering voor het geen zij dezer dagen hebben meegemaakt. WIE OLYMPISCHE MEDAILLES WONNEN. Tot nu toe zijn de volgende Olympische medailles gewonnen: goud. zilver. brons. Vereenigde Staten .16 11 5 Duitschland 13 13 18 Zweden 6 2 9 Hongarije 6 1 1 Finland 5 5 6 Italië 4 4 4 Frankrijk 4 5 4 Oostenrijk 3 4 2 Nederland 3 2 6 Tsjecho-Slowakije .2 4 1 - Egypte 2 1 2 Engeland 2 6 2 Canada 1 2 5 Japan 2 3 4 Estland 2 1 3 Argentinië 1 1 Nw. Zeeland 1 Noorwegen 1 Turkije 1 - 1 Polen - 2 2 Zwitserland - 1 1 Australië - - 1 Letland 1 1 Mexico - - 1 Philippijnen - - 1 Voor Nederland zijn de prijzen als volgt gewonnen Gouden medailles: Van Vliet (tijdrace over 1000 M.), Kagchelland (zeilen, Olym pia-jollen) en Rie Mastenbroek (100 M. vrije slag). Zilveren medailles: Van Vliet (wieier- sprint) en Ooms-Leene (tandem). Bronzen medailles; Bob Maas (Star- klasse), Osendarp (100 M. en 200 M. hardloopen), Krasyer (één-persoons ka jak), Tates en Van der Kroft (twec-per- soons kajak) en gebroeders Wijdekop (twee-persoons vouwbootl. ONZE DEGENSCHERMERS UITGESCHAKELD. HET HOCKEY-TOURNOOI. Gisteren won Britsen Indië te Berllin met 90 van Japan. Hongarije bleef met 31 de baas over Vereenigde Staten. IN DE KWART-FINALE. Wij moeten tevreden zijn met het resul taat, dat onze degenschermers hebben weten te behalen in een tournooi, waar voor de sterkste degenschermers ter wereld hadden ingeschreven. Immers, het is be kend, dat de degen eigenlijk niet het wapen voor een Hollander is. In ieder geval be- hooren Driebergen en Weber tot de bo venste helft van de beste schermers der wereld en dat is inderdaad al goed genoeg. De beide poules, waarin Weber en Drie bergen uitkwamen, waren buitengewoon sterk en van tevoren was het al zeker, dat onze landgenooten een zeer moeilijke taak te vervullen kregen. Driebergen verloor zijn eerste partij van den sterken Italiaan Ric- cardi, won de -volgende met 03 van den Argentijn Villamil en verloor daarna van Zalvocostas, Fitting, Bay, Soerensen. Hij won van Barazza en Boulad, maar toch waren toen reeds zijn kansen verkeken. Weber deed het nog wat minder, want hij behaalde slechts een winstpartij tegen Christiansen, schermde twee partijen on beslist en verloor de rest. Wij spraken na afloop nog even den leider van de Neder landsche schermploeg, overste Eenhoorn. Ook hij was tevreden over de presaties van zijn mannen en hij voegde er aan toe, dat zij voldaan hadden aan den gestelden eisch, om na de Spelen te behooren bij de 40 beste degenschermers der wereld. De groote verrassing van de halve finale was het verliezen van alle Fransche deel nemers, zoodat voor de eerste maal bij de Olympische Spelen geen Franschen in den eindstrijd zijn geplaatst. De Mexicaan Haro Oliva moest zijn partij tegen den Italiaan Dornaggia overtrekken, daar hij den eersten keer een ongeoorloofd wapen had gebruikt. Hij verloor toen. Campbell- Gray (Engelandi werd winnaar in poule 1 voor Ragno (Italië), Dornaggia (Italië) Za- locostas (Griekenland) en Debeur (België). In poule 2 won de Belg Stasse voor Ric- cardi (Italië), Oliveira (Portugal). Bay (Hongarije) en Dragenburg (Zwreden). WEINIG SUCCES ONZER BOKSERS. REEDS DRIE NEDERLANDERS UITGESCHAKELD. Gistermiddag is in de groote Deutsch- landhalle het Olympische bokstournooi be gonnen met wedstrijden in de verschillende gewichtsklassen, waarin ook Nederland vertegenwoordigd is. n.l. met een bokser in elk der acht klassen. In de zeer groote zaal ziin twee ringen ongesteld, waarin voorloopig. mede in ver band met het zeer groot aantal deelnemers, gelijktijdig gebokst wordt. Aan de organi satie ontbrak deze eersten middag nog wel iets. waarbij echter niet uit het oog mag worden verloren dat pas gistermorgen de weging en de loting ziin geschied. Er was reeds vrij groote belangstelling van de zlide van het publiek. Groote opwinding werd veroorzaakt toen na afloop van de ontmoetng tusschen den Italiaan Pittori en den elegant boksenden Hongaar Mandi. die zichtbaar in de meer derheid was gebleven, de Engelsche scheids rechter den Italiaan tot overwjnnaar uit riep. wat groote beroering onder de aan wezige Hongaren en ook bit het overige publiek veroorzaakte, totdat bleek, dat de Engelschman zich vergist had en tenge volge van de wederzijdsche rood-wit-zroene nationale kleuren gedurende den geheelen wedstrijd niet had geweten wie de Hongaar en wie de Italiaan was. Wat de Nederlanders betreft won Fock in het halfzwaargewicht gemakkelijk op punten van den Chinees Wang Yun Lan. Hij komt nu in de kwart finale tegen den Deen Holm. In de vlieggewicht-klasse verloor Lam- billlon van den Italiaan Matta. De Moor leed in de bantamgewicht-klasse een ne derlaag tegen den Uruguees Petrone en onze landgenoot Van Bemmel verloor tegen den Engelschman Stuart. Alle Hollandsche nederlagen waren op punten. De overwinnaars van het Duitsche elftal, de Noren, zijn gistermiddag in het groote stadion ten strijde getrokken tegen het elftal van Italië, speciaal voor de Olympi sche Spelen samengesteld uit studenten, maar dan studenten, die wel eens meer gevoetbald hebben en daarenboven uitste kend getraind voor den dag kwamen. In de eerste helft van den strijd hebber, wij ons verbaasd afgevraagd, hoe het ter wereld mogelijk is, den gedoodverfden Olympischen kampioen Duitschland een nederlaag toe te brengen. Inderdaad, het spel der Noren was gebaseerd op combi natie, op snel spelen van den bal, maar deze factoren verdrongen zoozeer de fan tasie in het spel, dat een ploeg, die wel eens Iets aan de omstandigheden van het het oogenblik overlaat, zonder twijfel geen moeite moet hebben deze Noren te slaan. Het was gistermiddag geen temperatuur voor behoorlijk voetbalspel. Misschien zou den wij kunnen zeggen, dat de Italianen in dit opzicht bevoordeeld waren, want zij zijn gewend in de warme zuidelijke zon te voetballen, terwijl de Noren vanzelfspre kend meer aan koel weer zijn aangepast. Vandaar dan ook. dat aanvankelijk de Italianen verre den boventoon voerden. Het scheelde niet veel of de blonde Noor delingen werden totaal verdrukt door een keurig spelende Italiaansche ploeg, welke doelbewust open spel speelde, afgewisseld met korte combinaties, die de Noorsche achterhoede reeds dadelijk voor moeilijke problemen stelde. Deze achterhoede maak te aanvankelijk geen bijster sterken in druk, de middenlinie moest te hulp komen tegen het aartsvlugge spel der Zuiderlin gen, die constant voor het Noorsche doel zweefden. In het eerste kwartier al for ceerden de Italiaansche blauwheniden vier hoekschoppen, die weliswaar niets oplever den, maar die toch getuigden van 'n sterk overwicht. De groote, kapitale fout van de Noren was, dat zij het overwicht der Italianen niet trachtten te bestrijden met open spel, maar dat zij volhardden in 'n korte com binatie, die tegen de felle Italianen een voudig geen succes kon hebben. Wij verwonderden ons dan ook niet, dat Italië tenslotte in een periode van groot overwicht scoorde, toen de linksbuiten in eens een voorzet van den rechtsuiterste benutte 10). Zoo bleef het tot aan de rust, al gingen de Noren wat meer relief in hun spel brengen door lange passes op de vleugels te spelen. Na de rust kwam deze verandering in spelmethode nog meer uit. De Italianen konden nu niet meer naar hartelust doo- de Noorsche verdediging zigzaggen, de Noi ren werden zich bewust tegen hun tegen, standei-s opgewassen te zijn. En toen vet- anderde het spelbeeld volkomen. Wel trachtten de Italianen door middel van unfaire trucs de teugels in handen te hou den, maar de Noorsche stormloop was niet meer te stuiten. De gelijkmaker was niet te voorkomen en bij den stand 11 is Italië herhaalde lijk in groot gevaar geweest. Het te korte spel der Noren was echter een handicap en met onveranderden stand kwam het einde. In de verlenging van twee maal 15 mi nuten waren het aanvankelijk de Noren, die den toon aangaven, maar zoodra zij verslapten, was het 't geweldige enthou siasme van de Italianen, dat dezen weer deed aanvallen en het gevolg was, dat vrij spoedig bij een scrimmage voor het Noor sche doel Italië ten tweeden male scoorde. Aangevuurd door het geheele stadion to gen de Noren nu herhaaldelijk ten aanval; van vermoeidheid viel weinig te bespeuren. Er werd echter niet meer gescoord, zooda! Italië met 21 won en de finale van het Olympisch voetbaltournool heeft bereikt. PeruOostenrijk, De wedstrijd Peru—Oostenrijk moest in verband met incidenten welke zich daarbij hebben voorgedaan, vanmiddag worden Overgespeeld. Peru heeft echter geweigerd opnieuw tegen Oostenrijk in het veld te treden, zöodat dat land thans reglementair heeft verloren. Oostenrijk komt hierdoor nu meteen in de halve finale, waarin het morgen tegen Polen zal spelen. De beroepsinstantie van de F.I.F.A. zich gisterochtend met het geval bezig gehouden. In 'n officieele verklaring wordt gezegd, dat. uit het Ingestelde onderzoek is gebleken, dat de wedstrijd ls gespeeld in omstandigheden, welke een normaal spel- beloop hebben verhinderd. Het ls onmoge lijk geweest toeschouwers te beletten zich in het spel te mengen en te voorkomen, dat een van deze toeschouwers, nadat 1)11 op het veld gesprongen was, een speler een trap kon geven. In verband met het ieit, dat de ploegen door een en ander ln een toestand kwamen te verkeeren welke hun strijdkracht nadeelig beïnvloedde en welke in tegenstelling staat met 'n goeden spor tleven geest en voorts met de omstandig heid, dat de beroepsinstantie niet in staat was vast te stellen, wie voor het gebeurde verantwoordelijk zijn, had deze een spor tieve beslissing moeten nemen, u.l. den wedstrijd zonder toeschouwers te laten overspelen, waarbij uitsluitend tot het speelveld toegang zouden hebben de beide ploegen en de verzorgers, de officials, de leden van de technische commissie van de F.I.F.A. en die van den Duitschen Voet balbond, de voorzitters van beide organi saties en persvertegenwoordigers. Gelijk al gezegd heeft Peru geweigerd over te spelen. le ronde: Noorwegen Turkije Duitschland Luxemburg Zweden Japan Italië Ver. Staten Peru Finland Egypte Oostenrijk Engeland China Polen Hongarije 2e ronde: Halve Eindstrijd: Eindstrijd: Noorwegen 4-0 j Duitschl. 90 Noorw. 2—0 Japan 32 Italië 10 Peru 7-0 Italië 80 Italië 21 Oostenrijk 31 Engeland 20 Polen 3—0 Oostenrijk Polen 54 DE TERUGKEER DER KANOVAARDERS. EEN HARTELIJKE ONTVANGST. Met den avondtrein uit Berllin arriveer den gisteravond od het Centraalstation te Amsterdam de Nederlandsche kanovaarders die aan de Olympische spelen te Berlijn hebben deelgenomen, met hun begeleider, den heer M. Ruytenschildt. Reeds langen tijd voordat de trein arri veerde hadden zich familieleden, kennissen en clubgenooten op het perron opgesteld en toen de trein binnenrolde, steeg een luid gejuich op en hoorde men de verschillende club-yells over het perron schallen. Daar de ontvanst geen officieel karakter droeg in verband met het feit. dat de voorzitter van den Nederlandschen kanobond ir. Loeff als chef d'équipe van de zeilers nog te Kiel vertoeft, beperkte zich de ontvangst hier tot een handdrukken van ouders en fami lieleden en nadat een groepsfoto gemaakt was. scheidden de Amsterdammers zich van de Zaandammers, die direct doorgin gen. Den Amsterdammers, speciaal den gebroeders Wijdekop wachtte buiten op het Stationsplein 'n aardige attentie. Hier had zich het Waterlandsch fanfarecorps opge steld en nadat het Wilhelmus gespeeld was namen de gebroeders Wijdekop ln een auto plaats en in optocht ging het toen naar hun woning aan de overzijde van het IJ met het muziekkorps voorop. De andere Amsterdammers gingen ieder op eigen ge legenheid huns weegs. H. P. Starreveld was niet meegekomen en komt later uit Berlijn op eigen gelegenheid terug. Vanmorgen om half acht vond nog eW korte huldiging plaats oo het terrein van de Draka-fabrleken te Amsterdam. De leden van de Kanovereeniging Geuzen" zijn te Zaandam gisteravond op zeer hartelijke wlize ontvangen. Ondanks het iate avonduur waren zeer velen naar het station gekomen om hen te beiubelen. In hotel ..Het wapen van Amsterdam werd den heeren Jan Kraayer. Nico Tates, Jacobus van Tongeren en Joh. Vrolijk een eenvoudige doch harteliik ontvangst be reid. Zij werden daar toegesproken door den secretaris van den Ned. Kano Bond. den heer Wink en den secretaris van de Zaan' landsche Zeilvereeniging. den heer Hall»- door het bestuur van de Kanovereenigins de Geuzen en door bestuursleden van de zustervereeniginsen. Vele der sprekers lie* ten hun woorden vergezeld gaan van bloemstukken Na deze spontane doch eenvoudige huioe bleef men noe geruimen tiid genoegiua biieen. In 'n kort gesprek, dat wij nog met eern gen der gelukkige prijswinnaars moente hebben, vernamen wil nog. dat zu allen zeer enthousiast over het verblijf te Ber'u. waren en dat zrl niet gedacht hadden o» zli tot zulke goede prestaties als door ne geleverd ziin, in staat zouden zijn daar z" de iongsten van alle deelnemers waren e( huln tegenstanders over veel meer routin beschikten dan onze landgenooten.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10