DE STRIJD IN SPANJE LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 10 Augustus 1936 In wezen sdiijnt nog weinig verandering te zijn ingetreden. UIT DE RIJNSTREEK. VRAGENRUBRIEK. AGENDA. Goed beschouwd, schijnt er ln Spanje sinds Zaterdagmorgen maar heel weinig veranderd te zijn. Stellen wij de berichten tegenover elkaar, dan vernemen wij het volgende Van regeeringswege. Van regeeringswege komen als steeds be richten. dat de opstand spoedig zal zijn verloopen. De Cortes-voorzltter Barrlo zei- de o.a.: WIJ wonen thans de liquidatie van den militairen opstand bij. De voornaamste moeilijkheid der opstandelingen bestaat in het feit, dat zij niet weten, hoe zij zich zullen overgeven, maar zij zijn er reeds van overtuigd, dat hun falen onvermijdelijk ls. Een militaire rebellie tegenover een staat, welke niet binnen 48 uur slaagt, slaagt nimmer. Zoodra een der bolwerken van de opstandelingen: Sevilla, Burgos of Sara- gossa, zal vallen, zal de militaire beweging voor altijd geliquideerd zijn. Voorts wordt gemeld, dat de regeerings- troepen een offensief zijn begonnen bij Ma. drid om de vleugels der opstandelingen aan te vallen Bij Irun zou het hoofdkwar tier der rebellen zijn opgeblazen. De Spaansche regeeringsvloot heeft naar het heet. doeltreffend de steden Ceuta. La- rache, Carclla. Tarifa en Algeciras gebom bardeerd. De generale staf van Franco geeft toe. dat de ..Dato" is vernield en dat in Algeciras door het bombardement ver scheidene gebouwen in brand zijn geraakt. In Larache en Arcila zijn weinig slacht offers gevallen, terwijl hier de schade ook geringer is dan in Algericas. waar minstens 20 dooden en 50 gewonden gevallen zijn. Aangezien de batterijen van Algeciras tijdens het bombardement niet geantwoord hebben, denkt men. dat zij vernield zijn en dat bijgevolg een aanval te land. ter zee en in dé lucht door de regeeringstrcenen ten uitvoer zal worden gelegd op La Linea en Algeciras. Geruchten melden, dat de aanva' uit Malaga zou geschieden, en dat de ..Jaime Primero" een militaire afdeeling in La Linea aan land wil zetten, om de verbin ding met de uit Malaga oprukkende troe pen tot stand te brengen. Maar iets ln dien geest is nog niet geschied! Er is intusschen een D.N.B.-telegram uit Parijs met de mededeeling: „Uit Sevilla wordt gemeld, dat een nieuw nationaal transport manschappen en oorlogsmate riaal ln Algeciras zou zijn aangekomen en dat de regeerlngstroepen tevergeefs zouden hebben gepoogd, de ontscheping van die troepen te verhinderen. Van regeeringszijde wordt verklaard, dat een schip met troepen uit Marokko in den grond ls geboord. Fornentera, een der eilanden der Balea ren, zou voorts door de regeerlngstroepen zijn bezet. In Oviodo zouden de opstandelingen reeds lang omsingeld, zich spoedig moeten over geven. terwijl ook de val van Cordoba aan staande heet. De „Gacette de Madrid" publiceert een decreet, waarbij generaal Jose Riquelme, tot nu toe commandant van de eerste di visie, wordt benoemd tot opperbevelhebber van de Spaansche regeering op het centrale front. In het commando van het eerste legercorps zal hij worden opgevolgd door generaal Luis Castello. Huiszoekingen. De politie heeft een huiszoeking verricht bij oud-minister Salazar Alonso. Hierbij werden brieven gevonden, door den finan cier March gericht tot den oud-minister van oorlog, Gil Robles, en den leider der mo narchisten, Calvo Sotelo. Deze correspon dentie was van politiek karakter. Militietroepen hebben huiszoekingen ver richt in het palels van den hertog Medina de la Torres, waar zij een bedrag van 2'/: millioen peseta's vonden, waarvan 400.000 pesetas in goud. De militiemannen hebben alt bedrag ter hand gesteld van de alge- meene veiligheidsdirectie. Uit het kamp der opstandelingen. In de eerste plaats worden alle successen, door de regeering gemeld, ontkend. Primo de Rivera Jr. is gewond, doch in veiligheid. Verder wordt gemeld: In het Noorden zijn nieuwe troepen naar het front vertrokken, om een deel der daar sinds den aanvang der operaties strijdende manschappen af te lossen. Op het Zuidelijk front heeft generaal Franco persoonlijk het bevel op zich ge nomen van de daar opereerende strijd krachten, die het offensief tegen Madrid hebben ingezet. De eerste dag van den opmarsch der Zui delijken werd gekenmerkt door twee veld slagen, één te Badajoz en één te Caceres; in beide hebben onze troepen gezegevierd Vooral bij Badajoz was de strijd hevig, maar de vijand werd teruggeslagen en liet een zeer groot aantal gevangenen in onze handen, o.a. kolonel Puigdengola. De con tingenten der civiele garde van Badajoz hebben zich bij onze overwinnende troepen aangesloten. Badajoz is thans in handen der nationalen. Bij Caceres verliep de strijd eveneens ten gunste van de nationale strijdkrachten. WIJ hebben wapenen en verschelden geblindeer de auto's buitgemaakt en talrijke tegen standers gevangen genomen. Twee vliegtuigen, waarin zich drie pilo ten bevonden, zijn van Getafe, bij Madrid, te Burgos geland, om aan onze zijde te strijden tegen de communisten. Llora del Rio, 50 KM. ten N.O. van Se villa, heet te zijn bezet Ook bij Huesca zouden de rooden zijn verslaeen. die een waar schrikbewind zou den uitoefenen, volgens Instructies van Russische revolutionaire „technici". Taj van giften zouden bij de nationalis ten inkomen. Het statuut van Tanger.. De internationale controlecommissie van Tanger heeft besloten: lo. door nadrukkelijk aandringen den terugkeer der Spaansche regeeringsschepen te verhinderen: 2o. officieren en ambte naren toe te laten in de zóne van Tanger, welke niet ln uniform gekleed zijn:3o.als geldig te erkennen de paspoorten, die een visum hebben van de autoriteiten, die op dit oogenblik de leiding hebben In de op standige Spaansche zóne. Door deze be slissingen zijn practisch de omstreden problemen opgelost. Intusschen is echter weer een Spaansch schip Tanger binnengeloopen, n.l. de torpe dojager „Alsedo". Dit wegens machine- schade.Denkelijk zal een ander schip het beschadigde komen wegsleepen. Vreemdelingen gedood. Het Argentljnsche ministerie van buiten- landsche zaken verneemt van zijn gezant te Madrid, dat een Argentijnsch staatsbur ger, Linaje genaamd, onder onbekende om standigheden te Madrid is gedood. De ge zant heeft bij de regeering te Madrid ge protesteerd. die haar leedwezen betuigde en beloofde een onderzoek in te stellen. Het Engelsche consulaat te Bayonne is er van in kennis gesteld, dat zekere heer Sa- ville, een Engelsch onderdaan, eigenaar van het jacht „Blue Shadow", die een tocht langs de Spaansche kust maakte, gedood en zijn vrouw ernstig gewond zou zijn. Mevrouw Saville, en het stoffelijk over schot van haar man zijn aan boord geno men van den Engelschen torpedoboot „Co- met". welke uit Gijon kwam. Voorts zouden te Barcelona drie Italianen zijn gedood. Men verklaart te Rome offi- cieele berichten af te wachten alvorens eenige beslissing te nemen. Tot nu toe ls het bericht nog slechts door de bladen be kend gemaakt. De ..Voce d'Italia" meldt, dat de consul- generaal van Italië te Barcelona direct heeft geprotesteerd, evenals de Itallaan- sche ambassade te Madrid, welke deze re geering verantwoordelijk stelt voor het ee- beurde. De non-interventie. Van verschillende zijden is reeds gemeld, dat het Britsche antwoord op het Fransche voorstel tot nlet-inmenging in den Spaan- schen burgeroorlog, een principieele In stemming inhoudt, met Inachtneming van de wettelijke moeilijkheden, die aan de uit voering van de overeenkomst in den weg zouden staan. Ook is reeds bericht, dat de Engelsche regeering het Fransche voorstel heeft gesteund in de hoofdsteden Rome, Berlijn. Lissabon, Brussel, Warschau Den Haag en Praag. Sir Eric Phlpps. de Duit- sche ambassadeur te Berlijn, heeft eer gisteren reeds een onderhoud gehad met Von Neurath, waarin hij de aandacht heeft gevestigd op het groote gewicht, dat men te Londen hecht aan den Franschen stap. Toen nog slechts het beginsel der niet-ln- menging aan de orde was. heeft Engeland reeds zijn invloed uitgeoefend bij de regee. iingen te Rome en te Lissabon. Het ant woord. ontvangen van Berlijn, Rome. Brus sel. Moskou en Praag, is reeds bekend, maar dat van Lissabon ls pas gisteren be kend geworden. In gezaghebbende kringen meent men te weten, dat Portugal „met, sympathie" een verklaring van niet-ln- menging zou ontvangen. Maar het moet eenig voorbehoud maken, op grond van geographische en strategische overweging- gen. Niettemin blijft men te Londen de hoop koesteren, dat nieuwe pogingen van Frankrijk en Engeland niet zonder resul taat zullen blijven. De Dultsche ambassade te Londen heeft met den meesten nadruk de berichten ont kend, volgens welke Dultschland oorlogs materiaal naar Spanje zou hebben gezon den en ook dat Von Ribbentrop te Berlijn uit het Foreign Office telefonisch er mede in kennis zou hebben gesteld, dat Duitsch- land te Barcelona in zou grijpen. Ook ln Engelsche kringen geeft men een soort gelijk dementi. Wel blijven hardnekkige geruchten de ronde doen, dat Von Ribben trop niettemin in telefonische verbinding met het departement van buiteni. zaken te Londen zou hebben gestaan, al weet men niet waarop de bespreking betrekking heeft gehad. In ieder geval verzekert men in Duitsche kringen te Londen, dat Duitsch- land ernstig een overeenkomst van nlet- inmenging wenscht, op voorwaarde, dat ook de Sovjet-Unie aan het vergelijk deel neemt. Het is ln het geheel niet de bedoe ling, eenzelfde gedragslijn te volgen als Italië en zelfs indien dit land de overeen komst niet zou teekenen, zal Duitschland niettemin tot deelneming bereid zijn. Later is het Duitsche dementi nader ge- oreciseerd. De Duitsche zaakgelastigde te Londen zou, volgens Reuter, aan het Brit sche departement van buitenlandsche za ken de volgende verzekeringen hebben ge geven. 1. Geen enkel sooort oorlogsmateriaal, met inbegrip van bommenwerpers ls, hetzij door de Duitsche regeering hetzij door Duitsche particulieren aan de Spaansche opstandelingen gezonden. 2. Duitschland zal ook ln de toekomst geen oorlogsmateriaal aan de Spaansche opstandelingen zenden. 3. Het feit, dat instructies zijn gezonden aan de Duitsche oorlogsschepen ln de Spaansche wateren houdt niet ln, wat een aanwijzing zou kunnen zijn, van sympathie voof of steun aan de opstandelingen. 4. Met den meesten nadruk wordt ont kend. dat het slagschip „Deutschland" oor logsmateriaal te Ceuta zou hebben ont scheept en dat bommenwerpers met be stemming voor Spanje op het punt staan te worden verscheept uit Hamburg aan boord van een Duitsch stoomschip. Frankrijk strikt neutraal. Na een uiteenzetting van den minister van Buitenlandsche Zaken. Delbos, waarop uitvoerige besprekingen volgden, heeft de Fransche ministerraad het besluit bekrach tigd om een houding van volstrekte neu traliteit in acht te nemen in den bloedigen burgeroorlog, die Spanje teistert. Gezien de vrijwel algemeene instemming, waarmede het Fransche initiatief ten gun ste van een internationaal accoord van non- mterventle begroet is. heeft de regeering besloten, eiken uitvoer van oorlogsmateriaal naar Spanje te verbieden, met inbegrip van BODEGRAVEN. -Geslaagd voor de hoofdacte L. O mej. A. C. Hartog alhier. BOSKOOP. Wespennest in slaapkamer! Als bijzonderheid kan gemeld worden dat een wespennest zich gezet heeft in een slaapkamer van den heer O. Het neemt lederen dag in grootte toe! Gevonden: zilveren vingerhoed, hondje, vulpen en vulpotlood. Inlichtingen politie bureau. De collecte ten bate van het Kinder huis „Jeruël" te Leiden heeft opgebracht f. 43.29. Aanbesteding. De uitslag van de door den heer G. J. v. d. Togt. architect alhier, gehouden aanbe steding van 4 woonhuizen aan de Ridder- buurt luidt als volgt: J. v. Noort, Benthuizen f. 9538; J. v. d. Kooy f.9792; Gebr. v. Bodegraven f.9793; P. Both, Waddinxveen f. 9795; Joh. v. d. Vliet f.9802; H. Bakker, Giesendam f.9877; J. Vonk. Alphen f. 9987; J. Sekeris. Wad dinxveen f.9999; J. Loef f. 10.100; Vis en Sfröpze. Krimpen a. d. Lek f. 10.178; van der Bregge en Boeree. Nleuwveen f. 10.200; J. Kuilenburg. Reeuwijk f. 10.227; W. en L. Guyt, Katwijk aan Zee f. 10.315: Gebr. van Wijk. Aiphen f. 10.455; firma Granneman en Lelieveld, Stompwijk f. 10.700; firma Keizer en Boer f. 11.200; M. Oppelaar f. 11.368 en W. v. Egdom, Alphen f. 11.398. Waar geen plaatsnaam is vermeld, wo nen de inschrijvers alhier. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Johannes, z. van D. J. Jongenburger en J. Ellerbroek Betsy Willy, d. van P. H. Kooy en C. J. v. d. Willik. Ondertrouwd: G. Keuter en M. v. d. Beu. Aanleg van het „Arboretum". Eerstdaags zal een aanvang worden ge maakt met den aanleg van het Arbore tum (plantsoen) op een terrein nabij de Boezemlaan. Aan dit werk. dat in werkverschaffing uitgevoerd zal worden, zullen uitsluitend jeugdige werkloozen te werk gesteld wor den. Aan de Zuidkade heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een driewlelig trans portrijwiel en een rijwiel, met het gevolg, dat eerstgenoemd voertuig tegen den muur van het zwembad botste, waardoor dat rij wiel ernstig werd beschadigd. Tegen den wielrijder die geen voorrang had gegeven aan het hem van rechts nade rende verkeer is proces-verbaal opge maakt. In de vergadering van het comité „Een dag naar buiten voor kinderen" is na breedvoerige bespreking besloten dit Jaar een bezoek te brengen aan Rotterdam. Bezocht zullen worden o.a. de Dieren tuin en het vliegveld Waalhaven. Bij de ondeihandsche aanbesteding voor een nieuw te bouwen huls voor reke ning van den heer J. P. C. Bouwman al hier, onder architectuur van den heer H. v. Nes. is het werk gegund aan Jac. Loef, timmerwerk J. v. d. Wilden metselwerk en P. Bouwman, schilderwerk. HAZERSWOUDE. Geslaagde Geitenkeuring. De uitslag van de gehouden geitenkeuring van „De Hazerswoudsche Geitenfokvereeni- ging H. G. G." is als volgt: Eenjarige wit ongehoornd: le pr. Erzie 8946 S. van Abr. v. Luyk; 2e pr. Catriena 8961 R. van J. Bos; 3e pr. Corrie 8996 R. van W. de Bleeker; 4e pr. Fietje 8962 R. van C. Bos. Twee-jarige wit ongehoornd: le pr. Eliza beth 8952 R. van T. Duiken. Koudekerk; 2e pr. Nellie 8050 R. van H. v. d. Maas, id.; 3e pr. Ger 8052 R. van A. Schelllnghout id. Oudere wit ongehoornd: le pr. Pleuntje 7958 R. van Abr. van Luyk; 2e pr. Gijsje 8947 R. van R. v. Ofwegen; 3e pr. 7959 R. van T. Molema te Koudekerk: 4e pr. Trijntje 7961 R. van A. Verkerk. Eenjarige wit gehoornd: le pr. Dirkje 8965 S. van Adr. v. Luyk; 2e pr. Leentje 8948 S. van A. Goudkuil te Koudekerk. Tweejarige wit gehoornd: le pr. Jootje 8949 R. van J. de Graaf; 2e pr. Nellie 8055 R. van J. Bos. Oudere wit gehoornd: le pr. Roba 8956 R. van A. van Soest; 2e pr. Jaapje 7964 R. van A. van Gorkum. Bonte geiten: le pr. Pietje 7965 R. van A. van Gorkum; 2e pr. Willie 7968 R. van M. Maat te Koudekerk. Lammeren, goede collectie: 1. L. v. Klave ren; 2. Jan Bos; 3. G. de Krulf te Benthui zen, 4. Jan Bos, 5. C. Bos Waar geen plaatsnaam vermeld ls deze alhier. De aanvoer op deze keuring was 83 stuks in totaal. Zij mag schitterend geslaagd hee- ten, daar het weer ook medeviel. Er was voor deze keuring veel belangstelling. LEIDERDORP. „Excelsior" een dagje uit)! De Chr. Zangver. „Excelsior" maakte een geslaagd uitstapje. De dag werd wel geheel benut, 's Morgens om half zeven vertrok het gezelschap per autobus naar 't Gooi. Onderweg werd eerst het vliegveld te Soesterberg bezichtigd, waarna Oud onbewapende vliegtuigen, te leveren door de particuliere Industrie. De houding van Frankrijk sluit dus elke dubbelzinnigheid uit; zij zal niet kunnen dienen als voorwendsel voor eenig stilzwij gen of eenige bijgedachte bij welken staat ook, op wien een beroep voor het sluiten van een non-interventie-overeenkomst ge daan is. Uitsluitend in geval een of meer mogend heden weigerachtig zouden zijn, zich aan te sluiten bij het accoord, dat door het Fran sche initiatief beoogd wordt, zou de Fran sche regeering haar vrijheid van handelen hernemen. Valkeveen en de dwaaltuin aan de beurt kwamen. De terugreis ging over Amster dam, waar gedineerd werd. Het was 's avonds half twaalf ongeveer toen het gezelschap ten zeerste voldaan over de mooie reis hier terugkeerde. NIEUWKOOP. Op het nationaal zang- en muziek concours te Bunschoten behaalde onze Mondaccordeonver. „Excelsior" een lsten prijs in de 4e afdeeling en een len prijs ln den marsohwedstrljd, terwijl de Chr. Zang- vereeniging „De Lofstem" alhier een 3en prijs behaalde ln de eere-afdeellng. Het is voor den directeur van beide ver- eeniglngen, de heer van Trigt uit Utrecht, een moot succes vooral als men bedenkt, dat de accordeonvereenlging pas ln Januari van dit jaar opgericht werd, zoodat men, gezien de nu reeds bereikte resultaten, van deze vereeniging nog veel goeds kan ver wachten. Excelsior ga op den Ingeslagen weg voort! De Inschrijving voor het maken van een nieuwe brug voor het gemeentehuls luidde als volgt: P. Bodegraven f. 363. N. Vink f. 330, S. H. van de Loo f. 295 en K. C. de Pater f. 235. De gunning ls nog aange houden. NOORDEN. Vergadering Drankbestrijding. In de ledenvergadering van Kruisverbond en Mariavereenlging werd tot voorzitter van het Kruisverbond geïnstalleerd de heer C. Voorn. De secretaris installeerde hem door het houden van een toespraak, waar in hij o.a. den grondslag van de drankbe strijding uiteenzette. De heer Voorn dankte voor het vertrou wen. Uitgebracht worden verslagen van den vergadering van den Mariabond te Amster dam en van de Dr. Ariënsvereeniglng te 's-Gravenhage. Gelezen wordt een circulaire van Minis ter de Wilde gericht aan alle gemeente besturen ln ons land. waarbij hun mede werking wordt gevraagd om gratis locali- teit aan de verschillende crisisorganisaties. Nog werd het Jaarlljksche reisje voor de jeugdleden besproken; gedacht wordt aan een bezoek aan Ouwehands dierenpark te Rhenen. Wegens vertrek werd aan mej. A. van den Helder eervol ontslag verleend als secreta resse van de Mariavereeniging. TER AAR. De zangver. „Looft den Heere" alhier verwierf op het concours te Vianen, waar voor de eerste maal werd medegedongen ln de eere-afdeellng. een eerste prijs ln deze afdeeling met 318 punten Bovendien werd aan de vereeniging een eerste prijs toegekend bij den eere-wed- strljd. De directeur is de heer Marx te Al phen aan den Rijn. Een mooi succes! Bij de politie zijn als gevonden aan gegeven een duimstok en een padvinders- mes, benevens 11 eenden. WADDINXVEEN. B. en W. maken bekend dat op Dins dag 11 Augustus a.s. des v.m tusschen 8 en 9 uur gelegenheid zal zijn tot kostelooze Inenting of herinenting, ten huize van dr. Pols, arts alhier. Het ls gewenscht de trouwboekjes der ouders of de geboortebewijzen der kinde ren mede te brengen. Onze plaatsgenoot de heer C. Exalto slaagde voor Engelsche Handelscorrespon dentie. In het afgeloopen boekjaar hebben de gemeentebedrijven de navolgende win sten gemaakt; Gasbedrijf f. 7428.21 Wa terleidingbedrijf f. 4170.37 en Electrici- teltsbedrijf f. 13537,14. Mej. M. K. aan de Jan Dorrekens- kade had het ongeluk, dat tijdens het glazenzeemen de trap. waarop zij stond, wegzakte. Hierbij kwam zij te vallen en brak haar rechterarm. Dr Hartog ver leende geneeskundige hulp. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Wouterus z. van P. Scholten en M. W. van •■•>r Haas; Nelly, d. van A van Straalen en J. H. van dér Mast: Jantje, d. van F. Lengkeek en L Boer: Jacob Jan. z van J. v. d. Bos en S. Haasdijk; Johannes Jacobus, z. van J. A. Vollebregt en M. F Zwetsloot; Pleter. z. van P. Cammeraat en M. v d. Toorn. Ondertrouwd: P. A. Lankhuljzen. oud 25 laar en J van der Soek, oud 28 iaar Getrouwd: S. Wispelweij, oud 22 jaar en J. Roos oud 20 laar. Overleden: E J. S. Banens oud 75 jaar. G. K. te L. De dichtstbijzijnde Jeugd herberg is ln Soest, „De Heidebloem", Bos straat. Ontbijt en brood 30 ct., logies 35 ct slaapzak 10 ct., middageten 50 ct J. S. te L. Leiderdorp, Den Haag, Rot terdam, Dordrecht, Moerdijk, Willemstad Steenbergen, Anna-Jacoba, Zljpe. De dienst regeling van het veer ls ons niet bekend. C. v. R. te K. Katwijk, Leiden, Den Haag, Rotterdam. Dordrecht, Moerdijk Breda Antwerpen. Gent, Kortrljk, Comine. Totaal 232 K.M. Aan de Belgische grens hebt u geen formaliteiten te vervullen. Automobilisten, motorrijders en 'rambestnurders, helpt mede het 'adsramoer te bestrijden. Veiliis ooh heel we ogelijk zonder een permanent gebruik van uw claxon. Dinsdag. Noordwijk Zee: Geref. Bond. Juü. anaweg 28: ds. J. Lekkerkerker, nun. 8 u. Woensdag. De Burcht: Bijeenkomst der S.D.AP Spr. Koos Vorrink, nam. 8 uur. Sassenheim: Alg. verg. v. aandeel houdershouders N. V. Bloembollenbedrijf Baartman en Koning; 2 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. y") j- SoCTEtfiS" Woensd., Dohderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „De Millloenenerfenis". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/» en vervolgens om 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39. 8 1/4 u. n.m. „Catharlna de Kleine". Woensdag en Zaterdagnam. 21/, uur. Zondag nam. 2 uur, 4>/« uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarlstr. 7 uur nam. „De Hekser" lederen middag 2'/« u„ Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam, „De roeD der wildernis" Dagelijks nam. halfdrle. Zondag nam. 4 en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Aug. a.s. waargeno men door de apotheken G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telefoon 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Telefoon 1313 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegst- geest, Telefoon 274. 472ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de Klasse, 1ste Lyst Trekking van Maandag 10 Augustus 1936 I Hooge prijzen T 15000.— 19783 1000.— 14039 15604 18994 40012112 200.— 1109 3172 3189 100.— 2826 13766 14140 14339 18880 19848 20738 Prezen van f 30. 40 44 56 90 95 158 184 286 311 336 368 370 422 492 517 524 531 542 564 567 569 574 580 582 592 601 603 626 642 645 647 656 673 721 750 758 777 792 793 806 838 952 998 1056 1070 1082 1177 1185 1210 1213 1229 1246 1253 1254 1308 1320 1354 1372 1385 1410 1448 1454 1617 1628 1730 1741 1796 1797 1809 1817 1819 1890 1899 1919 1926 1&2 1969 1973 1981 2004 2033 2038 2057 2082 2155 2179 2184 2218 2233 2253 2263 2319 2322 2334 2360 2367 2371 2413 2453 2488 2497 2537 2550 2607 2641 2658 2780 2793 2800 2895 2921 2952 2978 2093 3031 3039 3075 3088 3148 3222 3255 3279 3289 3315 3318 3344 3358 3394 3462 3493 3503 3569 3600 3655 3677 3684 3690 3700 3721 3729 3769 3785 3842 3844 3872 3877 3890 3896 3924 3929 3961 3972 3983 4000 4077 4105 4116 4188 4196 4214 4229 4233 4315 4316 4329 4341 4358 4387 4409 4450 4454 4482 4494 4498 4653 4588 4615 4655 4668 4741 4828 4856 4860 4863 4868 4925 4928 4958 5073 5087 5177 5189 5190 5250 5285 5294 5377 5378 5438 5465 5473 5508 5519 5564 5596 5625 5667 5669 5703 5725 5815 5832 5844 5874 5886 5923 5943 5956 6003 6024 6026 6106 6158 6171 6211 6257 6354 6361 6539 6555 6615 6652 6699 6712 6719 6752 6785 6791 6801 6883 6920 6956 7026 7048 7066 7180 7183 7263 7362 7382 7418 7441 7450 7454 7492 7505 7522 7535 7574 7585 7590 7606 7659 7680 7717 7723 7780 7800 7807 7845 7857 7904 7979 8001 8023 8024 8038 8140 8149 8168 8176 8198 8256 8320 8343 8410 8441 8472 8492 8503 8533 8544 8559 8578 8590 8597 8612 8613 8641 8716 8735 8760 8764 8763 8778 8832 8844 8859 8936 8943 8953 8983 9074 9083 9086 9124 9127 9132 9185 9264 9282 9295 9314 9316 9392 9415 9425 9439 9471 9492 9513 9529 9544 9624 9665 9873 9680 9681 9685 9698 9737 9758 9764 9789 9810 9882 9913 9951 10019 10052 10076 10095 10121 10206 10207 10237 10243 10284 10321 10339 10381 10395 10399 10415 10444 10483 10493 10501 10511 10523 10532 10539 10543 10562 10581 10598 10613 10671 10729 10740 10877 10935 10958 10961 11046 11058 11064 11088 11093 11099 11105 11116 11205 11213 11222 11229 11285 11305 11330 11345 11391 11412 11474 11480 11499 11503 11509 11525 11576 11577 11584 11595 11641 11662 11696 11711 11716 11759 11788 11853 11864 11869 11893 11929 11962 12011 12041 12065 12102 12104 12109 12138 12147 12148 12174 12176 12178 12214 12218 12309 12325 12340 12358 12409 12423 12474 12494 12507 12516 12518 12563 12602 12607 12609 12611 12612 12630 12653 12669 12685 12722 12743 12754 12788 12826 12918 12925 12929 12955 12961 12981 12984 12985 13042 13051 13080 13094 13111 13239 13246 13290 13292 13306 13326 13381 13406 13412 13434 13440 13505 13509 13573 13579 13596 13677 13717 13727 13741 13841 13842 13849 13867 13869 13923 13939 13986 14024 14046 14103 14180 14194 14259 14271 14281 14323 14332 14366 14391 14439 14449 14508 14534 14558 14564 14570 14578 14585 14814 14622 14633 14659 14725 14764 14776 14784 14836 14843 14856 14858 14874 14894 14908 14932 14989 14991 16058 15073 15087 15104 15172 15195 15273 15304 16335 15347 15352 15377 15383 15435 15464 15465 16471 15481 15520 15539 15689 15712 157» 15766 15805 15826 15944 15994 16034 16054 16089 16096 16109 16119 16143 16152 16174 16199 16284 16358 16399 16427 16473 16504 16513 16562 16625 16640 16654 16660 16722 16732 16750 16765 16881 16889 16913 16937 16940 16944 16966 17090 17124 17134 17135 17164 17168 17171 17180 17200 17211' 17242 17265 17269 17292 17328 17334 17403 17503 17504 17521 17601 17605 17618 17650 17728 17746 17795 17626 17836 17859 17904 17916 17931 17989 18065 18188 18224 18304 18305 18308 18419 18429 18441 18448 18452 18578 18605 18607 18673 18775 18854 18876 18906 18994 19027 19031 19057 19107 19111 19146 19175 19192 19196 19286 19296 19340 19427 19428 19454 19469 19546 19575 19597 19611 1S672 19689 19699 19743 19759 19790 19795 19834 19875 19896 19906 19914 19919 19962 19976 19985 20000 20011 20020 20031 20042 20067 20070 20073 20078 20113 20126 20129 20207 20213 20237 20326 20377 20423 20451 20437 20490 20493 20515 20320 20537 20554 20566 20693 20704 20748 20768 20847 20861 20004 20909 20913 20936 20957 20987 g-J

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6