DE STRIJD SPANJE AGHA KHAN LEÏDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 10 Augustus 1936 SPORT. IAAT/IE EENCUTIN Mn slaan dan degeen, die de kantjes er af loopt, het verwende rijke luis-dochtertje zullen wij een jaar arbeldsdienstplicht op leggen, om 't weer tot een mensch te maken. De sociale rechtvaardigheid begint bij de opvoeding van de jeugd; wij zullen ook leeren eerbied voor den ouderdom en dezen niet met f. 3.naar huis sturen. Wij zullen leeren liefde voor den bodem: grondstoffen en arbeid zijn de grondslagen van elk volk. Thans worden land- en tuin bouwproducten vernietigd; men werkt voor de mestvaalt, wat meer dan belachelijk is. Systematisch wordt vanuit Den Haag de goede verstandhouding met andere volken ondermijnd. Wat minister de Graeff en onze gezant te Berlijn. Graaf van Limburg Styrum nu uithalen tegen Dultschland en Italië, komt op de ruggen der Hollandsche arbeiders. Wij willen 't voor het Duitsche volk. waarvan zelfs het staatshoofd belee- dlgd wordt, opnemen. Er wordt op Dultsch land en Italië gescholden en toch wil men aan deze landen verdienen Nu krijgen wij de rekening; het buitenland wordt gesloten, omdat de regeering niet ziet. dat de vol ken elkaar noodig hebben. Men denke aan Rotterdam en zijn achterland. Dit alles moet worden opgebouwd. Wij weten straks te staan voor een faillieten boedel. Spr. is ingenieur geweest en dan „wil je wat doen". Welnu, onze handen jeuken, om wat te doen. Door gestagen arbeid zal alles weer pro ductief gemaakt moeten worden. Werkt een volk, dan gaat 't vooruit, zoo niet, dan gaat 't ten gronde. Ontzaglijk veel tegen stand zullen wij moeten overwinnen, want alle partijen staan tegenover ons. Diè keur op de echtheid hebben we! Ze vertellen, hoè slecht we zijn. Wij hebben een andere taak! De oudere generatie wil 't niet zien, dat is haar tragiek. Men scheldt ons voor „boeven, bandieten, godsdiensthaters, het vuilste is voor ons niet gemeen genoeg". Onze handen jeuken om hen op te voeden; te zijner tijd zullen wij ze laten exercee- ren. tot ze er ziek bij neervallen!" Door alle maatregelen tégen ons, komt 't beste deel van het volk tót ons en daar voor danken wij Colijn. Een vooraanstaand R.K. zei: .Liever communist dan nationaal- socialist" op den dag. dat in Spanje hon derden priesters vermoord werden, omdat hij liever 't volk te gronde ziet gaan. dan dat hij zijn macht verliest. Met geheel ons hart zijn wij bij het arbeidzame, fatsoen lijke deel van ons volk. Samen zullen wij overwinnen, 't Is een heroïsch tijdperk als in den tijd van Michiel de Ruyter. toen een klein deel het volk van zijn ondergang redde. Wij zijn verantwoordelijk voor de vraag: „Zal een nieuw Nederland geboren wor den?" Ja, wij zullen 't met elkander doen. Neem Uw plaats in de gelederen van de N.S.B. Vergeet U zelf ten behoeve van ons volk. Wij zullen het smeden tot één ge heel. het herstellen in zijn arbeid en in zijn eer! Met een uitroep „Mussert houdt de N.S.B." en na het zingen van het Wilhelmus, ging hierop de vergadering ordelijk uiteen. Na afloop ontstond, speciaal bij het ver trek van ir, Mussert, eenig gedrang van andersdenkenden, die door de politie uit eengedreven werden. DE MOORD IN EEN BIOSCOOP-HAL, Naar wij vernemen zal de zaak tegen den 28-jarigen meesterknecht M. C. B„ alhier, die in den avond van 14 April j.l. dj 22- Jarlge fabrieksarbeidster Johanna Siera uit Zoeterwoude, ln de hal van een bioscoop theater aan den Stationsweg uit minnenijd met een broodmes van het leven beroofde, op 25 Augustus a.s. voor de vacantlekamer van de Haagsche Rechtbank dienen. AUTO TEGEN TROTTOIR GEREDEN. Meerdere personen licht gewond. Gistermiddag te even over vier uur reed een auto, bestuurd door den 28-jarigen P. A. v. d. B„ autoverhuurder, wonende te Rotterdam, de Hoogewoerd uit en de Breestraat op. Hij reed rechts van de locale tramtrein, die uit de Korevaar- straat kwam en eveneens de Breestraat inreed. Tengevolge van de smalle ruimte tusschen trottoir en rails reed de auto ter hoogte van de fa. Gerzon het trottoir op en tegen zeven wandelaars aan. De 55- jarige heer F. G. M, en diens echtgenoote vielen op den grond, evenals de heeren A. J. H. W., H. H. B„ mej. C. J, K. en J. v. W. en enkele anderen. De meesten bekwamen lichte schaafwonden, kneu zingen enz., mej. K. een lichte hersen schudding. Enkelen hunner werden door den E.H.D. naar het Acad, Ziekenhuis vervoerd, doch konden later naar huis gebracht worden. De auto was niet be schadigd. Proces-verbaal werd opge maakt. Op dit drukke punt in de Breestraat veroorzaakte een en ander begrijpelijk nogal eenige consternatie en trok groote belangstelling. BOOTTOCHT VAN HET MUZIEK GEZELSCHAP „P. C. L." Zaterdag heeft bovengenoemde Vereeni- ging een boottocht voor haar leden, dona teurs en kunstlievende leden georganiseerd over de Kager. en Brasemermeren, ter ge legenheid van het 20-jarig bestaan. Door het schitterende zomerweer is deze tocht uitstekend geslaagd. Tevens waren hiervoor ultgenoodigd de besturen der Volkstuinvereniging en voet balvereniging „P. C L." Mr. C. J. Leembruggen kon tot zijn spijt van de ultnoodiging geen gebruik maken, doch wel waren de heeren H. de Nie en J. J. Planjer aanwezig. Laatstgenoemde sprak nog enkele woorden tot het bestuur der vereenlging en haar wakkeren direc teur. den heer Bolderdljk, terwijl door het bestuur van de voetbalvereeniglng een naaien bloemenmand werd aangeboden. Namens t bestuur werden aan alle aanwe zigen sigaren en versnaperingen aange boden. hetgeen zeer op prijs werd gesteld Door omstandigheden kon dit jubileum geen officieel karakter dragen De hoop werd door allen uitgesproken, dat het 25- jarig jubileum op luisterrijke wijze gevierd zal mogen worden. IJZEREN BINT TEGEN HET HOOFD GEKREGEN. Zaterdagmiddag is in de donzendeken- fabrieken van de fa. Beuth en Zoon een ernstig ongeluk gebeurd. Bij het verplaatsen van een zwaren ijze ren bint, schoot deze plotseling uit. De stoker de W. kreeg de bint op het hoofd, waardoor hij ernstig aan het hoofd ver wond werd. Nadat de gapende wonde vöor- loopig ter plaatse was verbonden, werd de W. voor verdere behandeling naar het Ac. Ziekenhuis overgebracht. o LEIDSCHE BOND VAN VOLKSTUIN- VEREENIGINGEN. Bezichtiging der „Victoria ttcgia". Bovengenoemde Bond heeft vorige week met ongeveer 150 leden der aangesloten vereenlgingen den Hortus bezocht ter be zichtiging van de bloeiende Victoria Regia, onder de deskundige leiding van den heer Mater die uiteenzette hoe deze plant ge kweekt wordt en welk een moeite men zich heeft moeten getroosten om deze plant in Europa uit Zuid-Amerika in te voeren. Er is door de leden ten volle genoten; zij zijn uit den aard der zaak groote liefheb bers van bloemen en planten. Het genot van deze excursie werd nog verhoogd door de toezegging dat deze bezichtiging voor den bond geheel gTatis was. Na afloop sprak de heer v. Weizen woorden van dank voor het genotene. waarna een ieder voldaan huis waarts keerde. EERSTE PLECHTIGE H. MIS DOOR PATER G. BRANDENBURG, O. P. Gistermorgen droeg pater G. Branden burg O. P., die Dinsdag j.l. de H. Pries terwijding had ontvangen, zijn eerste plechtige H Mis op in de Dekenale kerk van O. L. Vrouwe Hemelvaart en St. Jo seph. Op plechtige wijze werd de Neomist, voorafgegaan door de geestelijkheid der Parochie en studievrienden, ingehaald, waarbij door het zangkoor het „Ave Maria" werd gezongen. Onder het „Veni Creator" betrad de jonge priester het altaar tot het opdragen van het H. Misoffer, waarbij de officiant geassisteerd werd door pater Westgeest als Presbyter asslstens, de kape laans Wermeri en W. J. Hessing als Diaken en Sub-Diaken. Als Ceremoniarius fun geerde de heer P. van Zijp, theologant aan het Seminarie Warmond. Door het zangkoor werd onder leiding van kapelaan Dorbeck de „Missa S. The- resia ab Infante Jesu" uitgevoerd. Deken A. Homuile feliciteerde in zijn feestpredicatie den Neomist, diens ouders en familie en de parochie, waarna de spreker op treffende wijze de grootheid van het Priesterschap schetste. Het Pries terschap met zijn verheven taak, zijn of fers en zijn liefde, maar ook met zijn groote verantwoordelijkheid. Na de predikatie werd 't Misoffer voort gezet. Een plechtig oogenblik was het, toen de jonge priester voor het eerst de H. Com munie aan zijn ouders en familie uitreikte en na de H. Mis door hem den zegen met het Allerheiligste werd gegeven. Met een priestercantate door het zang- •koor gezongen, werd de plechtigheid be sloten. TENTOONSTELLING DER LEIDSCHE GEITENFOKKERSVEREENIGING. Mooie exemplaren. Zaterdag werd, begunstigd door uitste kend weer, de tentoonstelling der Leidsche geltenfokkersvereeniging geopend op het Schuttersveld. Ruim 90 dieren waren aan gevoerd, waaronder zeer schoone exempla ren. Als keurmeesters traden op de heeren H. Roest uit den Briel en Clements uit Nieuw Vennep. Zij hadden een moeilijke taak. De eerste prijs werd gewonnen door de geit van den heer Geugjes; geit 81 en 82 behaalden een 2den en 3den prijs. Wit 1-jarig geh. geiten, genummerd 72 en 73, wisten een le en een 2en prijs te ver werven. De geiten genummerd 74, 58 en 77 be haalden ieder een prijs in de overjarige wit geh. klasse. Onze stadgenooten de heeren v. d. Wijngaard, Nieuwkerk en Kei zer behaalden een prijs met hun bonte geiten. De geit 92 behaalde als 2-jarige wit ongeh. den eersten prijs. De geit van den heer Keizer won den 2den prijs, de nummers 93 en 90 den 3den en 4den prijs. Het lam 27 behaalde den len prijs, -ver volgens de nummers 53, 67, 10 en 64 die eveneens een prijs verwierven. De geiten 72, 92 en 35 werden kampioen dezer inte ressante tentoonstelling. De geit van den heer Geugjes bemachtigde den kampioens- prijs. De geiten 72 en 92 die eveneens kam pioen werden, waren ingezonden uit ge meenten in onze omgeving. Er waren prachtige medailles en geld prijzen beschikbaar gesteld door diverse instellingen en personen. Alles bijeen genomen kan de Leidsche Geltenfokkers vereeniging deze tentoonstelling als zeer geslaagd beschouwen. KON. NED. FABRIEK VAN WOLLEN DEKENS v/h. J. C. ZAALBERG ZN, Nog geen beslissing inzake de 6obligaties. Ten kantore van het Amsterdamsch Trustee's Kantoor te Amsterdam vergader den heden de houders van 6 pet. obligatiën der Kon. Ned. Fabriek van wollen dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zn„ om te beraad slagen over het voorstel om uitstel voor een half jaar van de op 1 Augustus vervallen coupon te verleenen. Vertegenwoordigd was een aantal obliga ties ten bedrage van f. 160.000, recht geven de op 160 stemmen. Aangezien het quotum niet aanwezig was, konden geen geldige be sluiten worden genomen en was een tweede vergadering noodig. Deze werd bepaald op Maandag 7 Sept. a.s. op dezelfde plaats en hetzelfde uur. De voorzitter zeide alsnog ter toelichting van het voorstel, dat dit is gedaan, omdat de debitrice ten gevolge van de tijdsomstan digheden gebrek heeft, aan voldoende be drijfskapitaal en dat ernstige onderhande lingen ter verkrijging van nieuw kapitaal op dit oogenblik aan den gang zijn, doch haar beslag nog niet hebben gekregenInmid dels is door eenige groote obligatiehouders het. voorstel gedaan om den termijn van uitstel van betaling korter te stellen, n.l. op vier maanden, ten einde de directie gele genheid te geven om met voor obligatie* houders aannemelijke voorwaarden te ko- Vervolg van het 2e Blad). Nationalisten melden overwinning voor Saragossa. Naar uit het hoofdkwartier van generaal Mola te Burgos wordt gemeld, hebben de nationalistische troepen voor Saragossa een beslissende overwinning behaald op een uit. Barcelona afkomstige marxistische colonne. De roode militie had getracht, den heuvel van San Julia te bezetten, doch zij werd teruggedreven. De roode Catalenen verloren 100 dooden en 300 gewonden, als mede 500 gevangenen. 5 kanonnen. 20 ma chinegeweren en 50 vrachtauto's. De roode strijdkrachten hebben zich in allerijl terug moeten trekken. Zij werden gesteund door vliegtuigen, die, naar te Burgos verklaard wordt, niet tot het gebruikelijke materiaal van het Catalaansche leger zouden hebben behoord. Generaal de Llano heeft gemeld dat particulieren meer dan een millioen peseta's zonden voor den aankoop van vliegtuigen. Gevecht in de haven van Malaga. De te Gibraltar aangekomen Brltsche torpedojager „Blanche" heeft medegedeeld, dat ln de haven van Malaga voor anker liggende oorlogsschepen van de regeering door vliegtuigen der nationalisten zijn ge bombardeerd. De oorlogsschepen, waar onder ook de „Jaime Primero", het slag schip, dat twee dagen gelegen Algeciras heeft beschoten, beantwoordden het vuur, doch aan geen van beide zijden werden treffers behaald. Nieuwe troepenverschepingen uit Marokko. De troepenverschepingen van Marokko naar het Spaansche vasteland zijn blijk baar in den nacht van Zaterdag op Zondag voortgezet. De kustplaatsen Tarifa, Alge ciras, San Roque en La Llnea waren in diepe duisternis gehuld, blijkbaar met het doel, de landing ongestoord te doen plaats vinden. Van het Guadarrama-front. Naar de Havas-correspondent aan het Guadarrama-front meldt, is de algemeene opinie, dat de actie aan dit front ln de eerste dagen deze week tot beslissende resultaten zal leiden. De regeerlngstroepen hebben gisteren vanaf het aanbreken van den dag de schuilplaatsen gebombardeerd, die de op standelingen in het geheim sedert Maart gereed hadden gemaakt. De gevolgde tak- tiek bestaat in omsingeling van den vijand op twee vleugels. Gisteravond laat waren de regeerlngstroepen zoo ver gevorderd, dat- de verbinding tot stand gebracht kon worden met de regeerlngstroepen, die drie dagen geleden te Navalperal en Depinares opereerden. De operaties der insurgenten aan het Guadarrama-front zijn, naar de corres pondent van de JJiario de Lisboa", die van een bezoek aan het front te Lissabon is teruggekeerd, niet zoo gelukkig verloo- pen als men wel meende. De opstandelin gen hebben de steden Guaderrama, Vil- lalba en Navalperal nog niet kunnen in nemen. De opstandelingen zijn volgens den cor respondent practised opgesloten en telkens wanneer zij trachten uit te vallen, worden zij door de vliegtuigen en de artillerie ge bombardeerd Deze opstandelingen kun nen, naar men zegt, niet oprukken, wan neer zij niet door vliegtuigen worden gesteund, en hun positie in de bergen kan niet lang gehandhaafd blijven. Prieto over den „oorlog". De gematigde socialistische leider, In- daleclo Prieto heeft in een radiorede, aldus meldt de „Daily Telegraph", nog eens ver klaard dat de overwinning voor de repu bliek verzekerd was. Zijn geestdrift werd ditmaal echter getemperd door de erken ning, dal de strijd nog vele weken zou duren. Hij gaf toe. dat deze opstand, die voorheen beschouwd was als een militaire rebellie, een oorlog was, en wel een oorlog zoo verschrikkelijk, als men zich kanvoor- stellen, Het groote voordeel voor de regee ring was het bezit van goud. Indien Napo leon's meening juist Is. zoo verklaarde Prieto, dat de overwinning in den oorlog de overwinning van 't geld, dan springt onze superioriteit duidelijk in het oog. De peseta heeft op het oogenblik geen waar de en wordt aan de buitenlandsche beur zen niet genoteerd. Het eenige middel is goud en alle goudvoorraden bevinden zich in handen der regeering, Saon Sebastian herkrijgt normaal aanzien. Een speciale correspondent van de „Daily Telegraph" heeft den Zondag doorgebracht te San Sebastian, het vroegere zomerver blijf van ex-koning Alfonso, thans het hoofdkwartier van de strijdmacht van het volksfront ln de provincie Guipuzcoa. De stad vertoonde een geheel verschillend beeld van dat van drie weken geleden. Het leven was weer vrijwel normaal, trams en autobussen rijden, de telefoon werkt weer, de meeste café's en winkels zijn open en aan levensmiddelen schijnt geen gebrea te bestaan. De eenige moeilijkheid, waarvoor het plaatselijk bestuur zich geplaatst ziet, is het tekort aan drinkwater. Dit komt, doordat San Sebastian haar drinkwater krijgt aangevoerd uit de bergen ln Na- varra, langs een aquaduct, dat zich thans in handen der „witten" bevindt. Alleen de reservoirs kunnen thans water verstrek ken, waarmede zuinig moet worden omge gaan. Den geheelen dag ziet men vrouwen met emmers in de rij staan bij de stand pijpen. Niettemin heerscht er een stem ming van vertrouwen en opgewektheid in de badplaats. Het strand heeft weer een levendig aanzien, in zee wordt weer ge baad. en de caféterrassen zijn weer bezet. De bij de straatgevechten aangerichte schade blijkt niet. zoo groot te zijn. Het ergst geleden hebben het hotel „Maria Christina" en het gebouw van de club „Nautlca", waarvan geen deur of raam heel is. De civiele gouverneur van San Sebas tian, Artola, verklaarde, dat de geheele organisatie van stad en provincie in han den Is van het volksfront-comité, dat voor alles de verantwoordelijkheid op zich neemt. Hij zeide in voortdurend contact te staan met Madrid, vanwaar hij zijn or ders krijgt. De militaire gouverneur, Jesus Larranaga, ontkende niet, dat er vele ex cessen in de eerste dagen van den burger oorlog waren gepleegd, maar, zoo zeide hij, dergelijke dingen gebeuren in alle bur geroorlogen". Hij ontkende dat de troepen van het volksfront hun krijgsgevangenen doodschoten, Integendeel, zij worden be handeld volgens de oorlogswetten. „Wij vechten, zoo besloot, hij. vbor het herstel van wet en orde. en ter verdediging ,vay de democratische republiek". Spoedige val van Baöajoz verwacht. Men verwacht elk oogenblik de overgave van Badajoz, waarvan de positie wanhopig zou zijn De nationalistische troepen bezet ten de heuvels, welke rond de stad gele gen zijn. Indien de colonnes, die in de provincie Badajoz opareeren, zich van Badajoz meester maken, zou het tot stand brengen van een verbinding met die in de provin cie Oaceres nog slechts een kwestie van een paar dagen, wellicht zelfs van een paar uren zlin. Madrid zou dan snel vanuit het Noord-Westen en Zuiden omsingeld kunnen worden. men met dien verstande, dat de trustee in dien hy daartoe, te zyner beoordeeling, aan leiding vindt, de leening met achterstallige renten en kosten kan opeischen vóór dien datum. Aangezien de directiemet dit amende ment accoord ging. werd besloten het voor stel, aldus geamendeerd, op de vergadering van 7 September te beh- delen. Onze stadgenoote mej. G. E. H. M. Smit is geslaagd voor het diploma Maat- knippen der Modevakschool „Groningen". De Commissaris der Koningin in Zuid. Holland heeft den heer Th, J. J. Righart van Gelder, alhier, benoemd tot onbezoldigd gemeente-veldwachter der gemeente Alke made. Geslaagd te Den Haag voor het examen hoofdacte, de heer G. H. van Brus sel en mej. Ch, Monhemius, beiden alhier. Geslaagd te Den Haag voor 't examen Nyverheidsonderwys lakte N. natuurkunde en mechanica) G. Oosthuizen alhier. Geslaagd voor het examen Engelsch L. O. mej. T. den Dikken, onderwijzeres aan de Chr. Opleidingsschool voor U.L.O. Oos terstraat 16 alhier (Hoofd de heer W. A. Bodewes). In den loop der maand Juli werd aan aan het kantoor der Posterijen alhier op spaarbankboekjes ingelegd f. 226.783,85, en terugbetaald f. 207.587,08. Drhalve meer In gelegd dan terugbetaald f. 19.196,77. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 175. Als bijzonderheid kunnen wü vermel den, dat gisteren door onzen stadgenoot, den heer M. Kuivenhoven in den Vliet een brilslang, veel voorkomende in Oostenrijk, met een schepnet gevangen is Deze ver giftige slang, die ongeveer 60 c.M. lang en 4 a 5 c.M. dik is, is te zien in het Aqua riumhuis aan den Nieuwen Rijn. Zaterdagavond om 8 uur keerden met den trein uit de richting Utrecht de Leid sche Chr. Padvinders en Zeeverkenners onder leiding van hopman Stokhuizen uit Ommen terug, waar zy 10 dagen gekam- ocerd hadden. Hoewel het weer minder gunstig was ge weest, had dit geen invloed op de stem ming gehad en zagen de Jongens er goed uit. De vischwedstryd der Leidsche Ont- spanningsvereeniging, die heden zou plaats vinden, is uitgesteld tot Donderdag a.s. Vertrok 's ochtends om halfnegen per fiets van de Lammermarkt. Er zyn voor dezen wedstrijd mooie prijzen beschikbaar gesteld. De vischplaats is ditmaal by de Sassemerpont. Zaterdagochtend te ongeveer 11 uur is de 8-jarige W. de B„ wonende in de Munnlkenstraat op een hoop oud yzer gevallen, waardoor hij een wond aan het voorhoofd bekwam. De jongen is door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen Maandag 3 Aug. 47 volwassen personen; Dinsdag 4 Aug. 49; Woensdag 5 Aug. 48; Donderdag 6 Aug. 50; Vrijdag 7 Aug. 50; Zaterdag 8 Aug. 48 volwassen personen. WANDELSPORT. WANDELCLUB OPGERICHT. Gisteravond had in het patronaatsgeb. te Veur-Leidschendam onder leiding van kapelaan Dunselman een bijeenkomst plaats teneinde te komen tot oprichting van een R.K. wandelclub. Een club met aanvanke- lyk 17 leden werd opgericht. Tot voorloopig voorzitter en secr,-penningmeester werden gekozen resp. de heeren D. Meurs en Th, van Ryn, Veenestraat 57. VOETBAL. UIT VEUR-LEIDSCHENDAM. Gistermiddag won A. V. V. de volgende wedstryden: A.V.V. 1Leiden 1, 5—1; A.V.V. 2—S.NA 1,4—0. De wedstryden werden opgeluisterd door de R.-K. harmonie „St. Cecilia", onder lei ding van den heer B, A, van Veen. Na afloop ontvingen de winnaars een medaille en een beker. is beroemd door ijjrf fortuin en door rijn paarden. Het nieuwe Zwitserschc bronwater Hcnniez is beroemd door zijn opwekkendheid en door zijn gezondheid. Het verfrischt niet alleen, maar; het heeft ook een zeer heilzame werking Want het is in bijzonder sterke mate radio-acticf. En Hcnniez werkt slankheid in de hand! Radio actief Zwitsersch Bronwater IMPORTEURS.- NEDERLANDS BRONNENBELANG N.V. f613 (Ingez;. Mcd.) BINNENLAND. Dr. COLIJN TERUG. De minister-president, dr. H. Colijn, is van zyn vacantie teruggekeerd en heelt heden zijn ambtsbezigheden op het depar tement hervat, ERNSTIGE ONGELUKKEN BIJ HEERLEN. In den loop van den Zondag hebben ln de nabyheid van Heerlen twee ernstige on. gelukken plaats gehad. Gistermorgen is een auto, bestuurd door den heer van G, uit Sittard cp den Heereweg ln botsing ge komen met een autobus. Hierby werd de bus in de flank aangereden en zwaar be schadigd. Ook de auto werd ernstig be schadigd. De heer van G. liep een schedel fractuur op, In bewusteloozen toestand Is hy naar het St. Josefziekenhuis te Heer len vervoerd, zyn toestand is naar omstan. digheden redely k te noemen. Gisteravond stak zekere S. uit Limmel onder Kunrade, gemeente Voerendaal, plot seling met zyn fiets den rijweg over. Een achterop komende auto greep hem S. werd met een ernstige hersenschudding opgeno men en naar het St. Josephzlekenhuis over gebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. ONGELUKKEN TE WASSENAAR. Op de Stoeplaan is mevr. V. geb. N. uit Amsterdam van haar rywiel gevallen, daar zij een paaltje raakte, zy bekwam bi oloeduitstorting aan haar enkel. Dr. B. verleende de eerste hulp. Per taxi is mevr, V. naar Den Haag vervoerd. De 12-jarige G. uit Leidschendam is op het strand in het prikkeldraad geloopen. Met een grooten scheurwond aan zijn knie is hij per ziekenauto naar zyn wo ning gebracht. Dr. X. verleende de eerste hulp. In de Langstraat, hoek Kerkstraat, werd de wielryder G. uit Rotterdam aangereden door den wielryder K. te Was senaar. Met een hersenschudding en een gekneusden schouder werd G. op advies van dr. Jansse naar het wykgebouw ver voerd. A. G. A. VERSTEGEN OVERLEDEN. In de ouderdom van 66 jaar Is te Den Helder na langdurige ziekte overleden de heer A. G. A. Verstegen, voormalig burge meester van Koog a. d. Zaan en oud- wethouder van den Helder. Hij was ln Januari 1897 met 60 matrozen, w.o. A. W. Michels, oprichter van den bond van minder marinepersoneel en redacteur van het weekblad voor het minder marine personeel „Het Anker", De begrafenisplechtigheid Is vastgesteld op Woensdag a.s. op de algemeens begraaf plaats te Huisduinen. CONSUMPTIEMELKREGELING. Naar de Nederlandsche Zulvelcentrale mededeelt, gelden de minimum-kleinver- koopprijzen. vastgesteld voor consumptie- melk, room, karnemelk en karnemelkpap to onderscheiden gemeenten ln Zuid-Holland, Utrecht en Zuidelijk Noord-Holland, voor zoover zij niet behooren tot het gebied mej de volledige consumptiemelkregellng, nle' voor de onder 1, 2, 3 en 4 genoemde ge vallen. 1. Melk by verkoop aan bakkersbedrijven ter verwerking ln die bedrijven, anders dan lot room; 2. gepasteuriseerde of gesteriliseerde melk in flesschen, slagroom en koffieroom, by verkoop aan wederverkoopers en aan degenen, die van den leverancier ten minste 100 liter melk of een zoodanige hoe veelheid melk en/of room als overeenstem^ met tenminste 100 liter melk per week ai- nemen, waarby voor de omrekening room in melk 14 liter koffieroom of 7 ljw slagroom geiykgesteld wordt met 100 llte melk; 3. karnemelkpap, by verkoop aan weder verkoopers en aan degenen, die van ue leverancier ten minste 100 liter karnemem- pap per week afnemen; 4. karnemelk, bij verkoop aan wed»' verkoopers en aan degenen, die van de leverancier ten minste 100 liter karneme per week afnemen. Deze regeling Is ln werking getreden m Ingang van 2 Augustus 1936. 2-1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2