VAN VLIET IS OLYMPISCH KAMPIOEN. Nederlandsche Heeren-Estafefleploeg gediskwalificeerd. BRASSER VIJFDE IN DEN TIENKAMP. LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 10 Augustus 1936 Het tandem Ooms-Leene wint een tweeden prijs. HET is sedert de Olympische Spelen te Antwerpen in 1920 dat de Nederlandsche wielrenners steeds voor een Olym pisch kampioenschap hebben weten zorg te dragen. Van deze traditie is ook dit keer niet afgeweken. Van Vliet, die Vrijdag in de sprintfinale op zoo onbevredigende wijze tweede was gewor den, is er in geslaagd om in de tijdrace de overwinning te beha len voor den Franschman Georget en den Duitscher Karsch. Onze landgenooten Leene en Ooms wilden niet achterblijven en bezorgden Nederland een zilveren medaille, door de tweede plaats te bezetten in het tandem-nummer. Het was een geheel andere Van Vliet, dien wij Zaterdagavond na de tijdrace in de kleedkamer zagen. Donderdag totaal gedeprimeerd. Zaterdag blij als een kind met zijn gouden medaille, verdiend na een schitterende race tegen het horloge, waarbij hij een tijd noteerde van 1 minuut 12 sec., hetgeen een nieuw Olympisch record beteekende! Maar ook thans heeft het geducht ge spannen. De zoozeer gevreesde Duitscher Rudolf Karsch noteerde een tijd van 1 mi nuut 13 1 5, een zeer goede prestatie. Van Vliet startte als achtste. Hij was zeer snel weg. Zijn eerste ronde ging buitengewoon rap en elkeen vreesde, dat hij in de tweede ronde wel een inzinking zou krijgen. Inderdaad ging het in de tweede ronde veel minder snel. maar niettemin zette hij goed door en toen de luidspreker den tijd aankondigde, bleek hij 1 minuut 12 sec. ge reden te hebben, dank zij vooral zijn uiter mate snelle eerste ronde. Volkomen uitge reden moest hij van zijn fiets worden ge tild. Overigens een bewijs, dat hij uitste kend gereden had. Na van Vliet kwamen nog meer dan tien renners en toen kwam die angstige span ning, of een concurrent nog zijn tijd zou verbeteren. Vooral de Franschman Georget ging goed en deze bleef slechts 4/5 seconde boven den tijd van Van Vliet. De spanning steeg, nerveus liepen Nederlandsche officials op het veld heen en weer. Van Vliet zelf was uiter lijk zeer kalm, maar innerlijk lang niet zeker van de overwinning. Vooral voor de sprinters was hij bang. De Deen Pedersen reed eveneens goed, doch hij kwam op 1 minuut 14 seconde. Als voorlaatste renner startte Hicks (Enge land imaar in diens tweede ronde was reeds te zien. dat deze het niet zou halen, on danks het feit, dat met het vallen van den avond de wind geheel was gaan liggen. Als laatste stond op het programma de Italiaan Rigoni vermeld, doch volkomen onver wachts werd medegedeeld, dat in plaats van Rigoni de rappe sprinter Pola zou uit komen. Vele Nederlanders namen de stop watch in de hand. telden de seconden mee. Pola vloog over de baan, doch op de laatste 200 meter zakte hij beslist af en het bleek, dat hij nog ruim 1 seconde boven den tijd van Van Vliet was gebleven. Een luid ge juich steeg op, de honderden Nederlanders op de tribunes zwaaiden met vlaggen. Nederland had zijn eerste gouden medaille gewonnen Direct hierna reden de drie eerst aanko menden, Van Vliet, Georget en Karsch, een eereronde. Het Wilhelmus werd gespeeld, meegezongen door de talrijke landgenooten. Voor velen was dit ook daarom zoo'n ont roerend moment, omdat na de vele pech der vorige dagen het kleine wielergroepje er thans in geslaagd was een gouden medaille te winnen. Nooit is de Nederlandsche wie- lerwereld van de Olympische Spelen thuis gekomen zonder eersten prijs. Van Vliet was vanzelfsprekend zeer ge lukkig, toen wij hem in de kleedkamer op zochten. „Het is niet zoo gemakkelijk ge gaan", zei hij ons direct. „Ik wist, dat ik ce eerste ronde snel gereden had, maar in de tweede was het net of ik stil stout, ik was dood. Ik heb het laatste gedeelte ge reden zonder iets te zien, ik weet niet eens meer, hoe ik de laatste bocht ben door gekomen." En terwijl allen binnenkomen om Van Vliet geluk te wenschen, is op alle gezich ten duidelijk te lezen, hoe vol vreugde deze overwinning ontvangen is. Want een ieder gunde het den jeugdigen Woerdenaar zoo gaarne. laatste ronde gemakkelijk voorbij; als zij doorgezet hadden, zouden zij zelfs met vele lengten gewonnen hebben. In de halve finale kwam het Italiaansche tandem LeguttiLoatti tegen Ooms Leene uit. Bij het luiden van de bel voor de laatste ronde gingen OomsLeene naar voren. Gedurende een volle ronde werd strijd geleverd. De Italianen probeerden nog onderdoor te komen, doch dit gelukte hun natuurlijk niet. Het Duitsche tandem Ihle—Lorenz had het eveneens tot de finale gebracht. Vooral hun halve finale tegen de moedige Fran- schen GeorgetMaton was een prachtig ■staaltje tandemsprint. In den eersten rit der finale nam het Nederlandsche paar onmiddellijk den kop. In een feilen sprint werd de laatste 300 meter omstreden. Bij het uitkomen van de bocht lag het Nederlandsche tandem nog voor. doch met een sprong lagen Ihle Lorenz naast de onzen. Met enkele flinke trappen sprongen de Duitschers nog met een halve lengte voorsprong over de eind streep. In den tweeden rit lagen OomsLeene weer aan den kop. IhleLorenz joegen de Nederlanders op. probeerden dezelfde tac tiek toe te passen als in den eersten rit, doch toen begingen OomsLeene een tac tische fout. Bij het uitkomen van de voorlaatste bocht letten zij even niet op en dit was voor de Duitschers voldoende geweest om hun kans te grijpen. Met een ruk lagen zij op zij en kwamen voor. OomsLeene moes ten nu uit tweede positie trachten voorbij te komen en dat dit bij de zeer snelle Duit schers niet gelukken zou, stond o.i. bij voor baat vast. Zij hadden zich laten verrassen en de strijd was verloren. Maar hieraan dient direct te worden toegevoegd, dat Ihle— Lorenz beslist beter dan de Hollanders waren. De Duitschers hebben de zege vol komen verdiend. De resulaten van de achtervolging over 4 K.M. zijn: Eerste serie: 1. Frankrijk, 4 min. 47 sec.; 2. Hongarije, 5 min. 3.2 sec. Tweede serie: 1. Dultschland, 4 min. 56.1 sec.' 2. Zwitserland, 4 min. 58 sec. Derde serie: 1. België, 4 min. 58.1 sec.; 2. Denemarken wegens defect opgegeven. Vierde serie: 1. Italië, 4 min. 47.2 sec.; 2. Engeland, 4 min. 51 sec. Halve finale: Eerste serie: 1. Frankrijk. 4 min. 42.2 sec.; 2. Duitschland. 4 min. 54.3 sec. Tweede serie: 1. Italië, 4 min. 49.1 sec.; 2. Engeland. 4 min. 50 sec. Finale: 1 en Olympisch kampioen Frankrijk, 4 min. 45 sec.: 2. Italië. 4 min. 51 sec.; 3. Engeland, 4 min. 53.3 sec.; 4. Duitschland, 4 min. 55 sec. Het protest MerkensVan Vliet afgewezen. Wij vernemen, dat. het protest, door de officials van de Nederlandsche Wlelren- unie ingediend inzake de finale om het Olympische Sprintkampioenschap tusschen Merkens en van Vliet, door de Jury d'Appel van de Union Cycliste Internationale ls afgewezen. De mogelijkheid stond verder nog open, deze aangelegenheid voor de Jury d'Hon- neur van het Internationaal Olympisch Comité, welke jury gevormd wordt door de I.O.C.-leden zelf, te brengen, doch uitein delijk zal hier wel niets van komen. Ten slotte beslissen de reglementen van de U.C.I., die de leiding ook bij de Olym pische Wielerwedstrijden, in handen heeft. Algemeen wordt gevoeld, dat hier een zeer zonderlinge uitspraak van de wedstrijd commissie is gevallen, maar dat er weinig verder aan te doen is. Zoodat men dit in cident als gesloten zal kunnen be schouwen. VAN VLIET. Ziehier de uitslag der tijdrace: 1 en Olympisch 1 ampioen: Arie van Vliet (Nederlandi 1 min. 12 sec. (nieuw Olym pisch record); 2. Georget (Frankrijk). 1 min. 12.4 sec.; 3. Karsch Duitschlandi1 min. 13.1 sec.; 4. Pola (Italië), 1 min. 13.2 sec.; 5. Orczan (Hongarije), 1 min. 14 s.; en 6. Pedersen (Denemarken) zelfde tijd; 7. Jicks (Engeland) 1 min. 14.4 sec.; 8. Giles iNw. Zeeland) 1 m. 15 s. en 9. Baumann (Zwitserl.) zelfde tijd; 10. Sellinger (Ver. Staten) 1 min. 15.1 sec.; 11. Johnson (Australië) 1 min. 15.4 sec.: 12. Cools (Bel gië) 1 min. 16 sec.; 13. Mohr (Oostenrijk) 1 min. 16.2 sec.; 14. Haraldsen (Noorwe gen) 1 min. 16.4 sec.; 15. Clayton (Zuid- Afrikai 1 min. 17 sec.; 16. Mcleod (Canada) zelfde tijd; 17. Persson (Zweden) 1 min. 17.1 sec.; 18. Forko (Finland) 1 min. 18.1 sec. OomsLeene winnen een 2den prijs. In de tandemrace hebben OomsLeene het tot de finale gebracht. In den derden kwarteindstrijd kwam het Nederlandsche paar tegen ChambersSibbit, goede beken den van onze landgenooten, uit. Met een halve lengte won het Oranje-tandem met een tijd van 11 1/5 sec. over de laatste 200 meter. Ooms—(Leene kwamen in de De eerste serie werd gewonnen door den Japanner Taguchi in 57,9 sec., waarmede het oude Olympische record van 1932, staande op naam van den Japanner Miya- zaki met 58 sec. werd gebroken. Tweede werd de Hongaar Csik, terwijl de houder van het wereldrecord, de Amerikaan Fick, pas op de derde plaats kwam. De Duitsche kampioen Fischer, van wien men zich zeer veel had voorgesteld, kon het niet verder brengen dan de vierde plaats. In de tweede serie werd de Japanner Yusa eerste in den nieuwen Olympischen recordtijd van 57,5 sec., waarmee hij de juist door zijn landgenoot bereikte record- verbetering weer te niet deed. De Japanner Aral egaliseerde trouwens als tweede het reeds weer gebroken rcord van 57,9, terwijl dc Amerikanen Lindgren en Highland 3de en vierde werden. Csik Olympisch kampioen. Voor de finale kwamen gisteren aan den start: Aral (Japan), Yusa (Japan), Lind gren (V. St.), Fick (V. St.), Fischer (D.- landTaguchi (Japan) en Csik (Hon garije. i Doodsche stilte heerschte er voor den start. Ons viel op hoe buitengewoon ner veus Fick was Hij stond letterlijk te tril len op zijn beenen. „Auf die Plaetze". riep Gaedeke. „Achtung", en bij het „ab" klonk het pistoolschot,. De Japanner Yusa nam onmiddellijk de leiding en keerde als eerste, gevolgd door Taguchi en Csik, terwijl Fi scher, Fick, Lindgren en Arai vrijwel gelijk wendden. Een ontzaglijk felle strijd ontspon zich op de laatste vijftig meter. Door zijn bui tengewoon goed keeren had Csik een stuk van zijn achterstand op Yusa ingeloopen, doch 25 meter voor de finish lag Yusa nog steeds voor. Het was toen duidelijk, dat al leen Yusa en Csik nog voor de zege in aan merking konden komen. Doordat Yusa op baan 2 en Csik op 7 lag, was het practisch onmogelijk waar te nemen, wie als eerste aantikte. Maar aan het gejuich der Hon garen bleek al spoedig, dat Csik een onder, deel van een seconde eerder was geweest. De groote Amerikanen, de in naam nog grootere Japanners, waren geslagen! Welk een teleurstelling voor de Amerikanen, welk een nog grootere teleurstelling voor de Ja- pansche zwemmers. De tijden waren niet zoo snel geweest als in de series en halve eindstrijden, immers voor Csik werd 57,6 sec. opgegeven en voor Yusa 57,9 sec., hetgeen ons volkomen on verklaarbaar voorkomt, want 0,3 sec. heeft het zeker niet kunnen schelen. De eerste beslissing der zwemwedstrijden is gevallen. Het is een groote verrassing geworden, hopenlijk zal dat niet bij de da mes het geval zijn. De uitslag van den eindstrijd 100 Meter vrije slag heeren luidt als volgt: 1. en Olympisch kampioen Csik (Hon garije) 57,6 sec.: 2. Yusa 'Japan) 57,9 sec.; 3. Arai (Japan) 53 sec.: 4. Taguchi (Japan) 58,1 sec.; 5. Fischer (Duitschland) 59,3 s.: 6 Fick (Ver. St.) 59,7 sec.; 7. Lindgren (V. Staten) 59,9 sec. Onze landgenoot Brasser is Zater dag als vijfde geëindigd in den Olympischen tienkamp. Toen na het afwerken van negen nummers de speaker den stand bekend maakte, had BraSser op de nrs. 5 en 6 zoo'n grooten voorsprong, dat het welhaast zeker scheen, dat onze land genoot als vierde, dus als beste Euro peaan, zou eindigen. In den 1500 meter loop, welke nog restte, kon Brasser n.l. een goede prestatie boeken. De landgenooten op de tribunes wer den echter ernstig teleurgesteld, toen zij Brasser, die in de eerste groep start te, zeer langzaam, haast sloom zagen loopen. Niemand begreep hier iets van. Maar geen van de toeschouwers kon weten, dat Brasser met een verbonden voet moest loopen. Bij het polsstokhoogspringen was hij n.l. zoo ongelukkig op den lin kervoet terecht gekomen, dat het aanvankelijk scheen, dat onze tien kamper niet verder zou kunnen deel nemen. De arts van onze athletiekploeg heeft Brasser echter verbonden en daarna kon hij in den 1500 meterloop nog meedoen, waardoor hij tenminste nog een aantal punten behaalde. Weliswaar bleef Brasser nog voor den Zwitser Guhl, maar de Duitscher Huoer behaalde in den 1500 meterloop zooveel punten, dat hij voor Brasser op de vierde plaats kwam. Hoewel het polsstokhoogspringen al tijd een der zwakke punten is geweest van Brasser, was het hem toch gelukt 3.40 meter te springen, dat is 10 centimeter hooger dan de Zwitser. Daardoor was Brasser met 33 punten voorsprong op de vierde plaats gekomen. Bijna was Brasser nog over de 3.50 meter gekomen, maar ongelukkigerwijs raakte hij de lat nog met de hand even aan. Tot nu toe was Brasser's hoogste sprong in een tienkamp 3.30 meter. Het trok echter de aandacht, dat Brasser slechts één poging deed voor de 3.50 meter. Achteraf bleek, dat hij dusdanig werd ge blesseerd, dat hij van verder springen afzag. In het speerwerpen heeft Brasser even eens zijn ultnemenden vorm bewezen. Hij behoorde tot de weinige tienkampers, die er in slaagden boven de 55 meter te komen. Onze landgenoot wierp ondanks zijn blessure 55.75 meter, waarvoor hij 696 punten kreeg. Zijn totaal steeg derhalve tot 6665. De Zwitser Guhl kwam minder ver, waardoor zijn totaal puntenaantal op 6552 kwam. Brasser had dus op den man uit het Alpenland een voorsprong van 113 punten veroverd. Na het speerwerpen had Brasser reeds meer punten dan het totaal van zijn Ne derlandsche recordprestatie (6489) pun ten Zijn beste speerworp in een tienkamp was tot nu toe 51.38 meter. Brasser die de 1500 meter in de eerste serie startte, liep zoo goed hij kon. On der deze omstandigheden was zijn tijd 5 min. 6 sec. nog bijzonder goéd. Op het laatst trachtte onze tienkamper nog te spurten. Het bleek echter, dat de 381 punten welke hij voor den 1500 meterloop kreeg, niet voldoende waren. De Duitscher Huber, die 580 punten kreeg, eindigde boven Brasser. Winnaar werd Morris met 7900 punten, d.i. een nieuw Olympisch record. Het oude record van Sievert (7825 punten) werd dus ten tweeden male door Morris verbeterd. Tweede was Clark met 7601 punten, derde Parker met 7275 punten, vierde Huber met 7087 punten en vijfde Brasser met 7046 punten. DE NEDERLANDSCHE ESTAFETTEPLOEGEN. Twee nationale records verbeterd. Onze beide estafetteploegen zijn Zater dag in den eindstrijd eekomen. Zoowei voor de 4 x 100 meter hard- loopen heeren als voor de dames werd het nationale record verbeterd. Boers ma, Van Beveren, Berger en Osendarp legden de baan af in 41.3 sec., waardoor het Nederlandsche record met 0.1 sec. omlaag werd gebracht. De ploeg, bestaande uit de dam.es Ter Braake, Koen, De Vries en Koning overtrof zeer ver de verwachtingen. Onze meisjes maakten een tijd van 48.4 sec., waardoor het record, dat met 50.3 sec. vrij hoog stond, aanmerkelijk werd verbeterd. Insiders hadden onze dames-esta fette een kans voor een tijd van 49 sec. gegeven. De heeren wonnen zonder veel moeite. Onze heeren-estafetteploeg won haar serie zonder veel inspanning en dat on danks het feit. dat men een zware serie had geloot. In deze serie liepen Engeland, Hongarije, Frankrijk, Nederland. China en Argentinië. Boersma startte goed. HU haalde den voor hem loopenden Chinees Poh in. De wissel met Van Beveren was uitstekend en toen deze laatste aan Berger overgaf, was de zege reeds büna een feit. Engeland en Hongarije bleven ver beneden de verwach tingen. terwiil Argentinië daarentegen verrassend goed bleek. De laatste wissel, die tusschen Berger en Osendarp. had mis schien nog een tikje beter kunnen zijn. Onze kampioen liep ver voor de anderen uit en zonder zich sterk in te spannen, eing hii als eerste over de eindstreep. Tijd 41.3 sec. Intusschen trachtte de Hongaar Sir met inspanning van zi1n uiterste krachten nog de tweede plaats te bereiken, welke noodig was om in de finale te komen. Deze poging faalde echter. De Hongaarsche sprinter kon den Argentijn Beswick niet meer voorbij komen. Argentinië maakte een tijd van 41.9 sec., terwijl Hongarije 42 sec. no teerde. Engeland, dat erg teleurstelde, werd vierde in 42.4 sec.. Frankrijk en China be zetten de laatste plaatsen. Amerika loopt in wereld record-tijd. Inmiddels had de Aanerikaansche esta fette-ploeg reeds het bewijs geleverd, dat de United States in dit nummer niet te verslaan zijn. De uit twee negers Owens en Metcalfe en twee blanken Draper en Wykoff bestaande ploeg liep geweldig. De tiid was gelijk aan die van het wereld record. n.l 40 sec., d.i. het haast fabelach tige gemiddelde van 10 sec. per looper Italië werd tweede in den tijd van 41.1 sec., dus 0.2 sec. sneller dan onze ploeg. De strijd op de 4 x 100 meter estafette bewees inmiddels wel. dat de Oranjebroeken een goede kans zouden maken op de tweede plaats Duitschland. dat een harden strijd had te voeren om de eerste plaats met Canada, bleef nog 01 sec. boven den tiid der Nederlanders. In den elndstrUd werden geplaatst: Ame rika. Italië. Nederland. Argentinië. Duitsch land en Canada. Een groote teleurstelling vooi Nederland. De finale waarbij Nederland, naar ver wacht mocht worden op Amerika na den snelsten tijd zou maken, is voor de onzen op een zeer ernstige teleurstelling uitge- loopen. Het werpt een schaduw over de prachtige prestaties van onze athleten. Het loopen van de onzen hoewel vrij zeker een nieuw Nederlandsch record zon zijn gevestigd bleef wel eenigszins be neden de verwachtingen. Het -wisselen was niet zoo goed als men dat zou hebben gewenscht. Toen Osendarp van Berger den stok kreeg lag hii op de vierde plaats met den Duitscher Homber ger enkele meters voor zich Onze kam pioen liep echter zoo geweldig, dat hii den Duitscher in de laatste meters veorbijgln» en als derde door de finish ging. Ongeveer 10 meter voor de eindstreep raakte Osendarp echter den stok kwiit. Dit gebeurde juist toen hii den Duitscher pas seerde. Daar Osendarp zonder stok binnen kwam. moest dus onze ploeg worden ge diskwalificeerd. Onmiddellijk nadat de speaker had aan gekondigd. dat Nederland was gediskwali ficeerd. hebben we Osendarp in zijn kleed kamer ongezocht. Onze loopers waren op gewonden en down tegelijk. „De stok is mij uit dc hand gesla gen". antwoordde Osendarp ons op dc vraag hoe het mogelijk was, dat hij een zoo geroutineerd looper den stok kon verliezen. Toen ik op dezelfde hoogte lag als de Duitscher, sloeg Homberger tegen den stok, die ik in de linkerhand had, met zoo'n kracht, dat ik hem verloor, Osendarp meende, dat hij den laat- stcn Italiaanschen looper Gonelli ook nog had gepasseerd, maar naar wij hadden waargenomen, was zulks niet het geval. Direct heeft Nederland een protest inge diend. Inmiddels was de „ceremonie pro- tocolaire" voor de winnaars reeds gehou den. Van de finish was een film opgenomen en de jury besloot eerst af te wachten totdat deze film zou zijn ontwikkeld. De film zoek. Nader vernemen wij, dat het thans wel vast staat, dat het protest geen succes zal hebben, hoewel van een officieele afwijzing ook geen sprake is. De merkwaardige omstandigheid doet zich n.l. voor, dat het officieele filmpje dat steeds van de finish wordt geno men, zoek is geraakt. De films van de andere nummers waren echter wel aan wezig. Dit is zeer eigenaardig, daar het al een paar maal is voorgekomen, dat de film de beslissing over de toewijzing der plaatsen moest brengen. De voorzitter van de jury, de Zweed Eke- lund heeft zoowel Osepdarp als de laatste Duitsche looper Homberger bij zich geroe pen. De Duitscher verklaarde aan den heer Ekelund op eerewoord, dat hij Osendarp den stok niet uit de hand heeft geslagen. Osendarp gaf daarop zijn lezing van het geval eveneens op eerewoord. De heer Eke lund die op zeer voorzichtige wijze dit moeilijke geval behandelde, zeide daarop tegen den DultsfcHfer, dat hij den indruk had gekregen, dat deze Osendarp vermoe delijk wel heeft geraakt, maar dat van op zet geen ^prake is geweeèt. Het is trouwens voor een looper in een zoo besllsscnden, enerveerenden kamp vrijwel onmogelijk om zooiets te doen. Tegen Osendarp zeidc dé voorzitter even eens van meening te zijn, dat deze inder daad hinder van den Duitscher heeft, ge had. Alles is echter slechts een ongelukkige samenloop van omstandigheden. Beide athletefi hebben borst aan borst geloopen, waarbU ze zonder uit hun banen te komen elkaar naar wel als vaststaand kan wor den aangenomen, hebben aangeraakt. Een nieuw wereldrecord der Amerikanen. i Tenslotte nog iets over den loop zelf, welke een phenomenaal succes voor de Amerl- kaansche ploeg werd. Owens, Metcalfe, Draper en Wykoff slaagden er n.l, in een nieuw wereldrecord te vestigen ih den haast onbegrijpelijken tijd van 39.2 sec., d. 1. dus een gemiddelde voor eiken looper van 9.95 s. Ook de dames in de finale, De kans voor onze dames-estafette om in de finale te komen, was zeer groot, daar Frankrük in de eerste serie verstek liet gaan. Onze meisjes bonden den strijd aan met Canada, Oostenrijk en de Ver. Staten. Het was reeds voldoende één ploeg te passee- ren, daar er drie in de finale kwamen. Mej. Ter Braake, die startte, raakte direct eenigs zins achter op de Amerlkaansche en Cana- deesche dames, terwijl ze met Oostenrijk ongeveer geluk bleef. Onze tweede loopster' mej. Koen liep uitstekend en haalde in- Mej. de Vries was ook in uitstekenden vorm en zU ging de Canadeesche loopster, mej. Vameron, zelfs voorMj, terwUl ook het ver schil met miss Robinson (V.S.) niet zoo groot was. Alle wissels van onze dames wa ren goed. Onze laatste loopster, mej. Koning, nam snel over. maar ze kon het in den eind spurt tegen Miss Meaghers (Canada) MJ lange na niet bolwerken. Eerste werd Amerika (de laatste loopster was Miss Stephens) in 47.1 sec., tweede Ca nada in 48 sec. en derde Nederland hl 48.1 sec. Oostenrük lag met 49.9 sec. zeer ver achter. Nieuw wereldrecord van Duitschland. In den eindstrUd liepen de Duitsche da mes Albuss. Kraus, Dollinger en Doerfeldt in 46.2 sec. Dit beteekent een nieuw wereld record. Het oude stond met 46.5 sec. even eens op naam van Duitschland. De finale der dames. Op dezen laatsten athletiekdag werd het Duitsche publiek een zeer ernstige teleur stelling bereid. De roemruchte, 4 x 160 meter dames-estafetteploeg toch, welke Zateraa*. met 46.3 sec. oen nieuw wereldrcooro vestigde, behaalde de gouden medaille nre_ De laatste loopster verloor n.l. bU het wis selen den stok, waardoor zU moest °P66V|/ Op dat fatale moment hadden de Dm sche meisjes ongeveer 8 meter v0°IsP„°,f op Amerika. Het was voor de wprelarecor houdster miss Stephens vrijwel onmogeuj geweest de laatste Duitsche loopster nog te halen. -

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10