LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 6 Augustus 1936 UIT DE RIJNSTREEK. THIJS IJS HELPT DE SPINNENDE PRINSES NOORDWIJKERHOUT. Van de prachtige boomen, staande rond het plein der Ned.-Herv. Kerk, werd jn korten tijd de zevende geveld, wat nood- jakclljk was, in verband met de iepziekte. Alle boomen rondom de kerk, werden eerst achttien jaren geleden geplant. De .speldjesdag voor „Herwonnen Levenskracht" heeft alhier opgebracht ruim f. 98. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Benning, Emmalaan 52, van Lelden W. C. F. Oomsen, Endegeest, van Voorburg M, C. Ris en gez., Emmalaan 8 van den Haag M. J. Heskens, Oranjelaan j, van Leiden J. S. S, Oort, Waldeck Pyr- montlaan 2, van Amsterdam A. C. Poe- liejoe. Endegeest, van Leiden A. M. Ber- voets, Rhijngeest. van Leiden J. Nouwens Hhijng.straatweg 94 a, van Slenaken J. J. Impeta, Emmalaan 76 van Rotterdam - E. Bouma Nieuwenhuis en gez., Duiven- loordestraat 49, van Leiden M. W. F. Jeijerlnck en gez., W. Pyrmontlaan 26, van ftn Helder J. K. Kranen, Geversstraat S, van Haarlem A. M, Meijer, Oranje- ian 19, van Leiden A. E. Naar geb. Half- le, en gez., Wijttenbachweg 57, van Nij megen H. W. M. Joosten, Endegeest, van Bergen N.H. A. A. Moolenburgh, Oranje- laan 10, van Delft G. de Stoppelaar, Warmonderweg 72, van Delfzijl A. J. de Keef en gez., de Kempenaerstr. 50, van Zeist J. Copper, Ch. de Bourbonl. 5 van Amsterdam W. A. Vink, Nassaulaan 10 van Brlelle J. Kaak, Leidsche straatweg S, van Leiden J. Lagaaij en gez.. Hof dljck 45, van Den Helder. Vertrokken: R. H. Roosen, naar Leiden C. G. Meijer naar Delft J. W. J. Ma- cadompis naar Leiden F. H. van Rijn én vr. naar Franzenabad (Tsj. Slowakije) J. H. van der Horst en vr. naar Rotterdam J. C. van Drunen en vr. naar Leiden A, L. van den Brand, naar Rijnsburg H. M. Batteljee, naar Leiden W. F. Gravendaal tn vr. naar Leiden W. G. Michon naar Rijswijk Z.H. H. J. van Straalen naar Veenendaal D. Vissers naar Zandvoort. Geboren: Cornelis, zn. van C. de Mooij en W. van Klaveren Adriaan, zn. van J. Treur en A. Bos Corry, d. van F. Tui- nenga en C. Verhaar. Ondertrouwd: M. Binnendijk, 28 jaar wo nende te Leiden en E. A. E. Zühlsdorf, 27 j. Door het bestuur der zwemvereen. Poelmeer" is het diploma voor geoefend zwemmer(ster) uitgereikt aan mevr. A. J. M. Kemperman, Ans Verhaak, Geertje Ciggaar, Johanna Post. Greet Bosman, H. E. C. M. Kinnemaede, Bep van Eigen. Alida de Ruiter, Nelly van Grol, Marga Zand voort, Bep van Eigen, H. E. M. Kinne maede en aan Joop Smit, H. A. Wouden berg, K, W. Nieuwszwaag. J. Westerman, J. van Nes, A. Kraaysveld, L. van der Reep P. P. C. Minderman, A. Hoekstra, W. de Mc, P. Ouwenhand en W. M. Oppelaar. RIJNSBURG, Loop der Bevolking. Gevestigd: Adrians van Gelder geb. v. Rossum, Vliet N.Z. 36, uit Leiden Ruur- tje Boorsma, kantoorbediende. Vliet N.Z. 52, uit Den Haag M. v. d. Heul en gezin, bloemist, Vliet N.Z, 69. uit Oegstgeest C, v. Delft en gezin, tuinder, Voorhouter- ®eg 14a uit Katwijk Teuntje Joh. v. Balen, db„ Langevaart 10, uit Rotterdam. Vertrokken: Leendert Oudshoorn, bak kersknecht, n. Koudekerk, Hoogewaard B 53 Adrlana Dannijs, db., n. Leiden, Zoe- tcrwoudsche Singel 54 Albeda Anna Kromhout, z.b„ n. Scheveningen, Vijzel straat 131 M. Verhaar en gezin, naar Aalsmeer, Van Kleefkade 10 Wouterlna van Drongelen, z.b. n. Katwijk, Voorstraat 12 Trijntje van Duljn, db., n. Leiden, Warmonderweg 51. Een aantal collectrices van de Ver- „de Macht van het Kleine" maakte een uitstapje naar de gestichten te Heem- s'ede. Een zeer prettige dag werd daar in de mooie tuinen van de instelling doorge bracht. - In Juli bedroeg het aantal inlagen 'oor de Rijkstpostspaarbank 82 tot een bedrag van f. 3007.46: 27 terugbetalingen 'ot f. 2607.13 en 746 girostortingen. SASSENHEIM. DE NIEUWE RIJKSBRUG OVER DE SASSENHEIMER VAART. Een gevaar voor de scheepvaart? Men schrijft ons: Eenigen tijd geleden is men begonnen den bouw van een vaste brug in den Rijksweg Amsterdamden Haag over de Sassenheimer Vaart. Het blijkt, dat deze brug uit 8 overspanningen zal bestaan, Rbarvan er één een doorvaart voor de scheepvaart zal bieden, met een breedte van 6'/; M, en een hoogte van 4 M. volgens het laatste Raadsverslag van hasenhelm zou er op aandrang van het Gemeentebestuur kans zijn, dat alsnog de °°?fle gewijzigd zou worden in 4,10 M„ vï! i verh°oging van 10 c.M. door den mS* een 6root belang voor de Water- port werd genoemd. Vermoedelijk zal die PPmerking van den voorzitter ironisch zijn "eaoeld, immers een zoo verregaande dat in ernst de opmerking ge- aakt werd, is moeilijk te veronderstellen. Mngen^egen werden de volgende opmer- De brugdoorvaart zal een lengte heb- 5 ïsan on6uveer 30 M. hma bru8 zal ln de onmiddellijke nabij- "ocden11 een l50Cht' 'n vaarwater gelegd wSüi ®evo'Sep voor de scheepvaart liggen °?a' 'oor de hand. dui»i£a moet dezc brugbpening'éenlge schtl" mal®n gepasseerd worden door 'e<igte Van on8eveer 5 El. breedte en 30 M. ma'LStil weer en volkomen vrij zicht, kanaoj 7anneer de brug over een recht M ion- zou het passeeren van den 30 al'em t tunnel zonder den brug te raken zllwlnrt P stukJe werk zijn Bij harden schade Vaat en zeker herhaaldelijk jdaa Oevaren worden Doorrtff jls. niet het ergste: at de brug met ter wee M. hooge opritten in de onmiddellijke na bijheid van een bocht komt te liggen, kan de tegenligger niet eerder dan vlak voor den tunnel gezien worden. Deze omstandigheid zal noodlottig blij ken te zijn. Vooral bij kleine vaartuigjes als tegenliggers van groote, zal de toekomst zeer ernstige ongevallen te boeken krijgen, waarbij ongevallen met te betreuren rnen- schenlevens zeker tot de mogelijkheden zullen behooren. Zijn deze zeer ernstige bezwaren bij de voorbereidingen niet gezien? Zoo niet, is er dan geen mogelijkheid het gevaar alsnog te keeren en de doorvaart- wijdte te brengen op 10 a 12 M.? WIJ wendden ons Inzake het bovenstaan de om Inlichtingen tot den Hoofdingenieur- Directeur van den Rijkswaterstaat, die hierop berichtte, dat over de Sassenheimer- vaart een brug zal worden gebouwd van 6,50 M. doorvaartwijdte, 4 a 4.10 M. door- vaarthoogte, waarvan de lengte in de as van het vaarwater gemeten pl.m. 30 M. zal bedragen. In zooverre zijn de in het stuk vermelde feiten dus juist, zoo schrijft de Hoofdingenieur. HIJ is het echter niet eens met de opvatting van den inzender, dat deze brug gevaarlijk zal zijn voor de scheepvaart. Bij een breedte der schepen van pl.m. 5 M. is een brugwijdte van 6.50 voldoende. Remmingwerken zullen zoo noodlg zorgen voor geleiding der schepen naar de brug- opening. De bocht in het ten Zuid-Oosten van de brug aansluitend vaarwater is zoo flauw, dat een tegenligger bijtijds gezien kan wor den. Bovendien zal het scheepvaartverkeer door de Sassenheimervaart, welke slechts dient ter verbinding van de haven van Sas- senhelm met de Kagerplassen, zeer gering zijn, zoodat het niet dikwijls zal voorkomen dat twee schepen elkaar juist in de brug- opening zullen ontmoeten. De verstrating van de Hoofdstraat. Vanwege den Rijkswaterstaat was men bezig de Hoofdstraat te verstraten. Toen men voorbij de R.-K. Kerk ln het zeer smalle gedeelte kwam. liep het verkeer dat in dezen vacantietijd en het seizoen van bollendrukte zeer intens is, herhaaldelijk vast. Intusschen zijn de werkzaamheden gestaakt; deze zullen in een stiller tijd perk worden voortgezet. brug met ter weerszijde 4 5 STOMPWIJK. HET FEEST DER HARDDRAVERIJ - VEREENIGING „NOOIT GEDACHT". Geslaagde Nat. Kortebaandraverij. Mede dank zij het opklarende weer, zijn de jaarlijksche feesten van de harddra verijver. „Nooit Gedacht" ook dit keer goed geslaagd. De dag werd ingezet met een op tocht van de schoolkinderen, welke bege leid door de muziek van de R.-K. Harmonie naar het feestterrein trokken, alwaar ge kampt werd om fraaie prijzen. De uitslagen waren als volgt: Meisjes. 1ste klas. Blokjesrapen. 1ste prijs N. Granneman, 2de pr. Z. Duyndam, 3de pr. M. Boon, 4de pr. B. Schrader, 5e pr.' N. van der Helm. 2de Klas. Ballendragen. - 1ste prijs R. van der Helm, 2de pr. M. Knijnenburg. 3de pr. T. Olyhoek. 4de pr. J. van der Lubbe. 3de Klas. Tonkruien. - 1ste prijs T. Luyten, 2de pr. R. Ammerlaan, 3de pr. C. Granneman, 4de pr. C. Boonekamp. 4de Klas. Touwspringen. 1ste pr. A. Lexmond, 2de pr. G. van Beuningèn, 3de pr. A. Disseldorp, 4de pr. M. Granneman, 5de pr C. Verhagen, 6de pr. F. Kuypers. 5de Klas. Balwerpen - 1ste prijs R. Boer, 2de pr. A. den Elzen, 3de pr. T Ammer laan. 4de pr. M. van Vliet,. Gde, Klas. Hindernish'oepelen. 1ste prijs A. van Es, 2de pr. R. Luyten, 3de pr. A. van der Meer. 7de Klas. Hindernisloopen. - 1ste prijs R. van den Bosch, 2de pr. B. de Groot. 3de pr. C. van der Zijden Jongens. 1ste Klas. Blokjesrapen - 1ste prijs J. Verhagen, 2de pr. W. Waayer, 3de pr. W. Suyten, 4de pr. L. de Bruyn, 5de pr. O. Havik. 2de Klas. Ballendragen. 1ste pr. T. Dis seldorp. 2de pr. M. Wensveen, 3de pr. O. Rotteveel, 4de pr. L. Hoogendoorn. 3de Klas. Blokjeskruien. 1ste pr. N. Groeneweg, 2de pr. E. de Groot, 3de pr. T. de Bruyn. 4de Klas. Touwtrekken - 1ste prijs W. v. Bohemen, 2de pr. D. van Veen, 3de pr, A. van Marwijk, 4de pr. J. Boonekamp 5de Klas. Sprietloopen. - 1ste prijs H. v. der Zijden, 2de pr. J, Olyhoek, 3de pr. J. van der Helm. 6de Klas. Hinderbaan. - 1ste prijs P. van Bohemen, 2de pr. S. van den Bosch, 3de pr. G. van Veen, 4de pr H. de Groot, 7de Klas. Hordenloop. - 1ste prijs C. Waayer, 2de pr. W. Bollenboom, 3de pr. W. van der Salm. Schoolvrije Jeugd. Verzwaarde Horden loop. 1ste prijs A. van Maaren, 2de pr. G. Janson, 3de pr. B. van der Meer. Hiermede was het eerste deel afgewerkt en werd gepauzeerd tot 2 uur. Des middags werd begonnen met de uit geschreven Nat. Kortebaandraverij. Inge schreven waren 27 paarden, waarvan niet opkwamen Uilenspiegel en Ormonde B., zoodat 25 paarden aan den start ver schenen. Burgemeester Keyzer opende met een hartelijk welkom en een beroep op allen om de sportiviteit ln alles te betrachten. De uitslagen luiden: Eerste deel. 1ste Omloop. Senator Brewer 315 M„ eig. Th. Knijnenburg, ber. J. Knij nenburg, wint van Marie P. 315 M.. eig.- ber. J Wagenaar; X. Smiling 310 M., elg. J. Haan Jzn., ber. J. Vergal wint van Betty Worthy 320 M.. eig.-ber. A. J. Cats; Anna Bradf. Guy 315 M., eig. stal Bakkum, ber. J van Leeuwen Sr., wint van Alinda 315 M„ eig. S. van der Oord. ber. J. van den Berg. The Cleaner 315 M„ elg. J. P. van der Wansum, ber. W. Geersen wint van Arnlm 315 M.. eig.-ber. J. P. Verkijk. Uniform 320 M„ eig.-ber. J. de Vlieger wint van Robert E. Lee 310 M„ eig. J. Korver, ber. KI. Bak ker. Our Dreaam 320 M., eig. KI. Wijk. ber. B. Bolwyn wint van Sister Bond 315 M„ eig. Mevr Kramer, ber. L. Ensing. 2de Omloop. Senator Brewer—Marie P. onbeslist, Betty Worthy wint van X. Smi- j ling. Anna. Bradf. Guy wint van Allndfi The Cleaner wint van Arnim. Robert E. Lee-Uniform onbeslist Our Dream wint v. LSister. Bond. J Kamprit: X. Smiling wint van Betty Worthy. Senator Brewer wint van Marie P. Robert. E. Lee wint van Uniform. 2de deel. 1ste Omloop. - Zoo Doorlooper 300 M„ eig. A. van der Pol, ber. W. Geersen wint van Rose Morgan 315 M„ eig. KI. Wijk, ber. H, Mensinga. Fanfare 325 M„ elg. Th. Knijnenburg. ber. J. Knijnenburg, onbe slist tegen Prinses 315 M., eig. Stal R,, ber. L. Ensing. Wilhelm 310 M„ eig. Fr. Bosveld, Oer. F. Bosveld wint van Yledizoon 305 M., eig. S. van der Oord, ber. J. van den Berg. Fatima 325 M., eig. J. Haan Jzn., ber, J. Vergai wint van May Toddington 315 M., eig. J. Bijkerk, ber, B. Bolwyn. Weldlooper 315 M., eig.-ber. J. de Vlieger wint van The Great Eve 315 M., eig. B. Beukers, ber. Kl. van Leeuwen Edzard 315 M„ eig.-ber. D. Pronk wint van Harvest-Lee 320 M„ eig.- ber. A. J. Cats. Vitesse S. W. 310 M„ eig. stal Bakkum, ber. J. van Leeuwen r^dt hierna een stilstaand nummer. 2de Omloop. Prinses wint van Fanfare. Rose Morgan wint van Zoo-Doorlooper Wilhelm wint van Yledizoon. May Tod dington wint van Fatima. Weidlooper wint van The Great Eve. Harvest Lee wint van Edzard. Vitesse S. W. rijdt wederom een stilstaand nummer. Kamprit: Rose Morgan wint van Zoo- Doorlooper. Fatima wint van May Tod dington. Edzard wint van Harvest Lee. 1ste Loting. 1ste Omloop. Wilhelm wint van Vitesse S.W. Fatima wint van Robert E. Lee. Edzard wint van Weidlooper. Prin ses wint van Our Dream. Rose Morgan wint van The Cleaner. Senator Brewer wint van Anna Bradford Guy. X. Smiling rijdt thans het stilstaande nummer. 2de Omloop. Wilhelm wint van Vitesse S. W. Fatima wint van Robert E. Lee, Weidlooper wint van Edzard. Our Dream wint van Prinses. Senator Brewer wint v*— Anna Bradford Guy. Ook thans rijdt X. Smiling het stilstaande nummer. Kamprit. Weidlooper wint van Edzard. Prinses wint van Our Dream. Rose Morgan wint van The Cleaner. 2de Loting. 1ste Omloop. Rose Morgan wint van X, Smiling. Weidlooper wint van Wilhelm. Senat r Brewer wint van Fatima. Prinses rijdt thans het stilstaande num mer. 2de Omloop. Rose Morgan wint van X. Smiling. Wilhelm wint van Weidlooper. Se nator Brewer wint van Fatima. Prinses rijdt wederom het stilstaande nummer. Kamprit: Weidlooper wint van Wilhelm 3de Omloop. Prinses wint van Rose Mor gan. Senator Brewer wint van Weidlooper. 4de Omloop. Rose Morgan wint van Prin ses. Weidlooper wint van Senator Brewer. Kamorit: Prinses wint van Rose Mor gan. Weidlooper wint van Senator Brewer Besllssin, 1ste Omloop. Erinses wint van Senator Brewer. 2de Omloop. Prinses wint van Senator Brewer. lste prijs f 300 Prinses: 2de prijs f 10C Senator Brewer. De derde en vierde prijs werd gedeeld door Rose Morgan en Weidlooper, welke beide niet verder uitkwamen, zoodat elk f. 37.50 ten deel viel. Na afloop reikte burgemeester Keyzer met een toepasselijk woord de prijzen uit., waarna ieder op zijn wijze het feest verder kon voortzetten, waarvan tot, na midder nacht een druk gebruik werd gemaakt Burgerlijke Stand. Overleden: C. Schrader geb. van Rijn, vr. 71 j. VEUR-LEIDSCHENDAM. Aanrijding. Op den hoek van de Kostverloren- en Veenestraat had een aanrijding plaats tusschen een auto van de boterhandelaar J. Th. van der G., wonende in de buurt schap en een auto bestuurd door den tand arts B. uit Santpoort. Het ongeval ontstond doordat van der G. geen voorrang verleende aan de van de richting Zoetermeer komende auto van B. De auto van B. bekwam belangrijke schade. De Rijkspolitie maakte proces-verbaal op. Bij een inbraak bij het hoofd der O. L. School aan den Westvlletweg zijn ontvreemd sigaren, een dameshorloge en eenig geld. Gevonden: 1 sportriem, 1 rijwielbelas- tingmerk. Adres bureau van politie. Gedurende Juli is op de Rijkspost spaarbank ten postkantore alhier en ln de buurtschap ingelegd f. 16.366.86 en terug betaald f. 15.138.52. Het laatst uitgegeven boekje Is no. 2571. Door den heer W. L. te Voorburg Is bij de politie aangifte gedaan, dat door 'n zestal jongens uit zijn boomgaard, staan de aan den Vlietweg, alhier appelen en peren zijn ontvreemd. Daar de jongens be kend zijn, zal door de politie tegen hen proces-verbaal worden opgemaakt. VALKENBURG. Burgerlijke Stand, Getrouwd: Franciscus Heymans en Eli zabeth Gravekamp, Geslaagd te Den Haae voor de hoofd akte L.O. mej. J. Haantjes alhier VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. B. Belt geb. Luiten, d. Getrouwd: J. G Lelieveld en G. M. van Santen. Geslaagd te Den Haag voor het examen Boekhouden M.O. (akte KXII), de heer A .van Dongen alhier. VOORHOUT. De pi. muziekver. „St. Cecilia" hield een concert in de gemeentelijke muziek tent. Er was veel belangstelling. De collecten in de Ned. Herv. Kerk alhier, hebben over de maand Juli opge bracht voor de Kerk f. 29.43'/! en voor de Diaconie f. 11.15'/!. VOORSCHOTEN. Het programma van het concert, te geven door het Voorschotensche Harmo nie-Gezelschap „Benvenuto" (dir. J. G. Wakka i op morgenavond te 8 uur in het Burg. Vernèdepark, luidt als volgt: Colonel Bogey, marsch. Kenneth J. Alford; 2. I" Palme d'Honneur. ouver ture. Edsard M. Grèfe: 3. Wintermarchen, concertwalzer. Alph. Czibulka; 4, Op Marsch, vroolijke marschpotpourri. W. Ciere Pauze. 5. Uncle Sammy, marsch. Abe Holsmann; 6. La Granges aux Belles, ouverture, P. Filliard: 7. Oud-Holland, potpourri over Oud.-Nederl. volksliederen, F. J. Schweinsberg: 8, La Catalane. fan- tasie-originale, C. Petit; 9. Le Valllant Troupier marsch, A. Barbe. Wulfers, uit Münster (Did.), Eikenlaan 3 Vertrokken: C. P. van Wissen naar Voorschoten J. J. Hulsman en gezin naar Zuld-Afrika R. H. Hekma naar Heer (L.) M. Sterlnga naar den Haag E. van Rijn, naar Vlaar- dingen B. C. X. van Gent naar den Haag K. Pilgram naar den Haag J. Smits naar Berkel en Rodenrijs A. Kamp naar Delft K. Sanderse naar Voorburg W. A. van Walsum en Zn. naar den Haag E. G. C. Janssen naar den Haag G. Geuenlnk en gezin naar Amsterdam P. A. Post naar Zoetermeer L. Drexler naar den Haag W. Vink naar Leiden. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Adrianus. z. van A. J. Terruwe en T. Hogetoorn Cornelis, z. van D. Dubbeld en A. M. Been Adrianus Gijs- bertus Nicolaas, z, van A. N. Noordover en M. A. C. Waasdorp Georgine Jacoba, d. van A. M, Domhof en A. Sohngen Chris- tiaan Marinus, z. van J. G. Oostdam en C. W, M. van der Wansem. Overleden: Maria Dorothea Margaretha Leurs, 70 j.. echtgen. van A. M. Steen Aletta Evekink, 64 j., echtg. van J. H, Lugt Helena Wilhelmina Henriette van Praag 67 j. wed. H. Benjamins Petrus Jacobus van der Ham, 17 j. ongeh. Ondertrouwd: L. P. G. Paardekooper en M, J. Verhart. Gehuwd: H. J. de Ruljter en A, A, Beijers- bergen. Alhier is op 73-j. leeftijd overleden de heer C. Ulrioh Sr., die jarenlang deelge noot was van de fa. C. Kluit en Zn., de be kende bakker-onderneming te Rotterdam. In 1924 was hij vertegenwoordiger van de Nederlandsche regeering op de arbeiders conferentie te Genève. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. Baarda, uit den Haag, Oranjelaan 14 C. R. van Blijenburgh en vrouw, uit den Haag, Wittenburgerweg 96 I. Birnle, uit den Haag, Prinsenweg 19 A. den Boer, uit Puttershoek, Meijendell- scheweg 10 E. Brachatzek, uit Utrecht, Pr. Hendriklaan 2 C. W. Cottmeljer, uit Münster (Did.), Eikenlaan 35 C. W. v. Doorn, uit Groesbeek, Rijksstraatweg 442 G. Groen, uit den Haag, Wittenburgerweg 1 M, B. Hansen, uit Leiden, van Zuylen van Nljeveltstraat 208 L, J. Heijstek, uit Haarlemmermeer, Katwljkscheweg J. Hummel, uit Weenen (Oostenrijk), L. Kerk- dam 54 A. M. Holman, uit Oude Pekela, Groot Hoefijzerlaan 46 W. Hoevenagel, uit Rotterdam, Tulpweg 18 H. A. Koele- man, uit Voorschoten. Raaphorstlaan 12 G. Kubat, uit Voorburg, Hoogeweg 11 M. J. P. van der Leur, uit Rijswijk Z.H., Rijksstraatweg 344e A. Mast, uit Gross- Reken (Did,), Eikenlaan 35 N. M. van Os, uit Apeldoorn, Meijendell 2 C. W. P. Peltenburg, uit Haarlem, Ridderlaan 1 S. Provoost, uit Amsterdam, Burchtlaan 16 E. Sneepels, uit den Haag, Laan van Oud Clingendaal 6 F. Speelman, uit Haren (Gr.), Theetuin Meijendel C. J. van Benten geb. van der Velden, uit Leiden Langstraat 42 a R. Venema en vrouw, uit Nieuwer Amstel, Gr. Haesebroekscheweg 15 H. Roodhuijzen en vrouw, uit Rotterdam Narcissenstraat 9 Th. L, M. Westgeest, uit Heemstede, Rijksstraatweg 260 H. ALPHEN. De opbrengst van den bloempjesdag ten bate van het T.B.C.-fonds „Santos" be draagt f. 160.38. Door de leden van de jongelingsvereeni- ging lrDe Heere is onze Banier" werd per touringcar een autotocht naar Arnhem, Nijmegen en omgeving gemaakt, waarbij in tal van plaatsen de bezienswaardigheden werden bezocht. Hoewel de weersgesteldheid ook niet best was, bleken de leden toch zeer te hebben genoten en keerde men eerst laat in onze gemeente terug. De tweede groep Jongens van de Oranjeschool is van het verblijf te Katwijk aan Zee teruggekeerd; thans is de le groep meisjes vertrokken. De worstvergiftiging. Inzake de worstvergiftiging vernemen wil. dat de toestand der patiënten gun stig is. o BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, zoon van C. Wilschut en A. Th. de Bruin. Getrouwd: P. Wieriks, 30 jaar en A. Windhorst, 26 jaar. Gedurende Juli werd in de Rijks postspaarbank alhier ingelegd f. 34975.81 en terugbetaald f. 11842.84. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5880. Voor Zondag 9 Aug. zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. A. S Kater, Tel. 38. HAZERSWOUDE. Geslaagd te Den Haag voor de hoofd akte L.O. de heer J J. Haantjes, alhier. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. 13. Woord vo.or woord had Thijs de toespraak van den toovenaar gehoord; toen die dus alles had verteld, ls Trijs naar Paddekwist terug gesneld, Zij zorgdenvlug daar uit de buurt te komen; en onder wijl heeft Paddekwist heel het verhaal vernomen. „Ik denk", heeft Thljsje eindelijk besloten, „dat toov'naar Hocus Potten dezen prins tot 'n vogeltje betooverd heeft en daarna opge sloten: als losprijs moet 't prinsesje nog drieduizend-zevenhonderd tachtig kleeden spinnen en ook weven, en door middel van den tooverwagen aan den snoodaard geven!" Paddekwistje luisterde aandachtig, en hij zei: „Drieduizend-zeven honderd-tachtig! Over negen jaar is zij daarmee nóg niet klaar!" Geboren: Jozina Levina, d. v. J. de Jong en A. de Mooij; Johanna d. v. W. de Jong en Joh.a de Jong; Cornelis Aliegonda, z. v. C. P. v. Diest en A. C. M. Turk. Ondertrouwd: K. J J. Boers j.m. 23 j. en A. v. Tol j.d. 22 j. Van een ladder gevallen. De monteur C. te Alphen a. d. Rijn, die in de buurtschap Achthoven alhier bezig was een radioaansluiting te maken, had daarbij het ongeluk van een ladder te val len. Met een gebroken pols en Inwendige kwetsuren werd hij opgenomen en naar het Ac. Ziekenhuis vervoerd. Zijn kameraad R.. die eveneens op de ladder stond werd door den val meege sleurd, maar deze kwam er met geringe verwondingen af. o NIEUWKOOP. De heer C. J. Ham alhier, kweekeling met akte aan de R.K. School te Uithoorn, behaalde in Haarlem de hoofdakte L.O. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerritje, d. v, G. van Harten en G. Vis; Joannes Petrus, z. v. L. Bosland en M. A. Leenders. Overleden: Cornelia Maria van den Dob belsteen, 83 j Johanna de Boer, 74 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: S. van Baar van Nootdorp; B. de Graaf van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken' G. Smal naar Etten. WADDINXVEEN. De door „Herwonnen Levenskracht" georganiseerde bloempjesdag in deze ge meente heeft opgebracht f 6J.40'/!. De heer N. ontdekte, dat zijn negen konijnen klaarblijkelijk doodgebeten door een hona. voor net hok lagen. De politie stelt een onderzoek in. S—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7