LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 6 Augustus 1936 loting voor de sprint (wielrennen). beslissing in het gewichtheffen. finale personeele wedstrijden, dames, floret loting voor de roei- wedstrijden. Olympisch Allerlei. HET H0CKEY-T0URN00I. athletiek. wandelsport. waterpolo. zwemmen. wielrennen. paardensport. voetbal. boksen. roeien. Europeesche Roeikampioen- schappen te Amsterdam. RAtlC De loting voor de wielersprint van heden I had het volgende resultaat: I Eerste serie: Collard (België), Gray I(Australië). J Tweede serie: Challlot (Frankrijk), Rat Ischeff (Bulgarije). 1 Derde serie: Hlcks (Engeland), Riquelme I (Chili). j Vierde serie: Van Vliet (Nederland), Ipaace (Canada). Vijfde serie: Pola (Italië), Wing (China). Zesde serie: Waegelin (Zwitserland), Isantorp (Noorwegen). I zevende serie: Giles (Nw. Zeeland), loyoerffy (Hongarije). I Achtste serie: Merkens (Duitschland), Igellinger (Ver.'Staten). 1 Negende serie: Dusika (Oostenrijk), IClayton (Zuid Afrika). I Tiende serie: Magnussen (Denemarken), libnini (Peru) en Perry (Columbia). J Set resultaat van de finale van het ge- Irththeffen ln de zwaargewichtklasse Ijgt als volgt: I l. en olympisch kampioen: Manger I Duitschland) 410 k.g. (132.5. 122.5, 155 |,-i i; 2. Paenivka (Tsj. Slowakije! 402.5 kg. I1I22.5, 125, 155 kg.); 3. Luhaaeae (Fln- Iiand) 400 kg. (115, 120, 165 kg.); 4. Walker ■Gr. Brittannlë) 397.7 kg. (110, 127.5, 160); Is. Hoessein (Egypte 1 395 kg. (112.5, 122.5. llóOkg.): 6. Zemann (Oostenrijk) 387.5 kg. I 110, 122.5, 155 kg.); 7. Wahl (Duitschland) |575 (115. 110, 150 kg.i. Het resultaat van het gewiohtheffen |nlddengewlcht luidt: 1. en olympisch kampioen Touny (Egyp- lte> 387.5 kg.: 2. Ismayr (Duitschland) 1 5522 kg.: 3. Wagner (Duitschland) 352.5 lis; (beslissing door lichaamsgewicht). I De Egyptenaar Khadr-el Touny slaagde I er in het wereldrecord tweehandig druk- lten te verbeteren en te brengen op 115 kg. I Bij den derden keer bracht hij het zelfs I tot 117.5 kg., doch deze prestatie werd I slechts door twee juryleden erkend. De Itgyptcnaar heeft de leiding voor den iDuitschen olympischen kampioen Ismayr, Idle 107.5 kg omhoog bracht en den Oos- lienrijker Valla, welke een prestatie leverde Iran 102.5 kg. het oude wereldrecord stond Itveneens op naam van Touni met 112.5 kg. Het resultaat van de finale van den I personeelen wedstrijd op floret voor dames luidt: 1. en olympisch kampioene: Ilona Eleck- ISchacherer (Hongarije); 2. Helene Mayer I (Duitschland)3. Ellen Preiss (Oosten- rijk). Voor de roeiwedstrijden heeft de loting |bet volgende resultaat gehad: Dinsdag 11 Augustus. 15.00 uur: Vier met stuurman: Eerste heat: Tsje- I (iio-Slowakije. Denemarken, Japan, Neder - 1 land. Brazilië, Zweden. Tweede heat: Frankrijk, Vereenigde Sta- i 'en, Zuid-Slavië. Duitschland, Polen. I Derde heat: België, Uruguay, Italië, Hon- I torije. Zwitserland. 16,00 uur: Twee zonder stuurman: Eerste heat: Bra- I tilie, Zwitserland, België, Nederland, Polen Tweede heat: Hongarije, Uruguay, Ver- Ieenigde Staten, Australië, Denemarken. Derde heat: Argentinië, Engeland, I Duitschland, Oostenrijk. 17.00 uur: Skiff: Eerste heat: Brazilië, Nederland, I Polen, Zuid Slavië, Estland, Uruguay, Italië Tslechb-Slowakije. Engeland. Argentinië. Tweede heat: Vereen. Staten. Duitsch- I and, Australië, Oostenrijk, Canada. Derde heat: Hongarije. Zwitserland, Noor- vgen, Zuid Afrika, Frankrijk. 12 Augustus Twee met stuurman: Eer- l-vt heat: Italië, Ver. Staten, Hongarije, Polen, Duitschland. Brazilië. Tweede heat: Zuid-Slavië, Denemarken Frankrijk, Japan, Zwitserland, Nederland. Vier zonder sturman: Eerste heat: Ver. I Staten, Duitschland, Hongarije. Oostenrijk, Denemarken. Tweede heat: Zwitserland, Italië, Neder land, Engeland. I Double scull: Eerste heat: Australië, Po- I J, Vereen. Staten, Frankrijk, Tsjecho- I Sowakije, Hongarije. Tweede heat: Duitschland. Engeland, Oostenrijk, Brazilië, Zuid Slavië, Zwitser land. 8-RiemsgiekenEerste heat: Ver. Staten, tr,geland, Frankrijk, Japan, Tsjecho-Slo- waKije. Tweede heat: Australië, Italië, Hongarije, «Mie, Canada. Derde heat: Denemarken, Duitschland. Zuid-Slavië. VOLLEDIGE NEDERLANDSCHE RUITEREQUIPE TE BERLIJN. Nederlandsche ruiterequipe bevindt Mn ,e<iert gistermiddag valtallig te Ber- „"■/angezien een aantal deelnemers en hot van Dun dames, vergezeld zijn, is vrooll)k gezelschap van ruim 20 aerianders, dat zij in intrek heeft geno- hn£i'S rustig buiten de stad gelegen msn us Gat°w nabij de Wannsee. waar OnW de vrÜe uren DU mooi weer kan der ai ï1 van een Prachtlge omgeving, zon- »nk. ver van de stad en vooral van de 'enbaan verwijderd te zijn. ïerwï offlcials en verschillende ruiters in Bern" rceds Sorteren of langeren tijd (net Ho G'stermorgen vroeg zijn eenigen tien! t nachttreln gearriveerd en de ove- dto h„ en Per aut en met dan trein, r?VddaSs omstreeks half vijf aan Dena 'edr'ch5strasse aankomt, trejn paaraen zijn gisternacht om 2 uur per aan„.|fan he' goederenstation Spandau hun° "°.men' Gm de dieren niet te zeer uit behcvvïi(n0ne doen 'e lralen en hun een diirenHk i rus' gunnen, liet men ze ge- hoede va jrest van den nacht onder de van de meegekomen oppassers in de wagons en werden ze pas gistermorgen te 7 uur uitgeladen. Dit geschiedde onder toezicht van den chef d'équipe, kolonel jhr. K. F. Quarles van Ufford. kapitein Versteeg en den paar denarts J. G. H. Hoisheimer. die eergister avond laat per auto te Berlijn was aange komen om bij het uitladen der paarden aanwezig te kunnen zijn. De paarden, die ln goede conditie ver keerden en van de reis weinig te lijden hebben gehad, werden naar de stallen bij de renbaan Ruhleben overgebracht. Men zal dagelijks eenige uren trainen. De definitieve aanwijzing der deelnemers, die ons land in elk nummer zullen verte genwoordigen, zal geschieden 24 uur voor het verrijden van elk betrokken nummer. De Britscb-Indiërs spelen hun eersten wedstrijd. Het was niet te verwonderen, dat de pu blieke belangstelling ln het hockeystadion gistermiddag bijzonder groot was, want de fameuze Britsch-Indlsche hockeyers, die nu driemaal den Olympischen hockeytltel wisten te winnen, speelden hun eersten wed strijd op de huidige spelen. Jammer was het alleen, dat juist onder het eerste gedeelte van den wedstrijd een zware regenbui neerviel, zoodat de tribunes, welke vrijwel geheel gevuld waren, leeglie pen omdat de menschen een schuilplaats zochten ln de gangen. Voor ons Hollanders is het optreden der Britsch-Indlsche hockeyers daarom zoo in teressant, omdat de finale van het olym pisch hockey-tournooi bij de spelen in Amsterdam de Oranje-ploeg tegenover de Brltsch-Indische spelers bracht. Er is sindsdien niet veel veranderd in het spel van de kampioenen, maar wij kregen toch den indruk, dat zij hun eerste partij tegen Hongarije niet zoo zwaar opnamen. Niette genstaande dat, stond men weer versteld over de bijzondere capaciteiten van de Brltsch-Indiërs. De techniek heeft voor hen. absoluut geen geheimen, zij spelen en stop pen de hardste en moeilijkste ballen zonder zich daarvoor meer dan gewoonlijk in te spannen. Hun sticktechniek is derma te groot dat de toeschouwer onwillekeurig zou gaan denken, dat zóó hockey te spelen dood-een- voudig is. Wanneer men de techniek zoo onder de knie heeft, dan spreekt het vanzelf, dat de spelers al hun aandaoht kunnen besteden aan een samenspel, dat zoo geraffineerd Is, dat zij hiermede lederen tegenstander ver slaan. Zelfs gistermiddag tegen de Honga ren was zulks duidelijk. Inderdaad zijn deze Britsch-Indlërs met recht de gedoodverfde Olympische kam pioenen en het is alleen interessant te vol gen in hoeverre een ander deelnemend land het dezen fameuzen kampioenen lastig zal maken. De Hongaren verdedigden zich uitste kend, doch voor het prachtige spel hunner tegenstanders moesten zij toch de vlag strij ken. Gedurende 25 minuten wisten de Hon garen den stand blank te houden, toen echter bracht Tapsell uit een strafcorner den stand op 10 voor Indië. Even later was het de linksbinnen Roopsingh Bais, die na fraai solospel scoorde. De rust kwam met 20 voor de Indiërs. Na de hervatting speelden dezen zoo mo gelijk nog beter, doch de Hongaarsche doel- verdediger Cesak wist in eenige gevaarlijke situaties redding te brengen. Tenslotte moest hij echter zwichten voor schoten van Jafar Syed en Roopsingh. Het einde kwam met een 40 overwinning voor Britsch- Indlë. m In dezelfde groep is de wedstrijd Japan Vereenigde Staten gespeeld. De kleine, snelle Japanners speelden zeer goed en wisten een 5-1 overwinning te behalen. Het eerste doelpunt ontstond in de 14e minuut, toen de Japansohe midvoor Ito het doel wist te vinden. Even voor de rust bracht de uitstekend spelende Tanaka den stand op 2—0. Ook na dc rust bleef Amerika in de min derheid en het heeft het aan zijn doelver- dedlger Fentress te danken, dat de neder laag niet grooter is geworden. Tanaka scoorde nog tweemaal, terwijl ook Ito nog een doelpunt maakte. Even voor het einde maakte de Amerikaansche voorhoede van een misverstand in de Japansche verdedi ging gebruik om de eer te redden. Zoo kwam het einde met 51 voor Japan. Sakal was de beste speler van het veld. De stand is nu: Groep A: gesp. gew. gel. verl. doelp. p. Britsch-Indië 1 1 4-0 2 Japan 1 1 5-12 Ver. Staten 1 1 1-5 0 Hongarije 1 1 0-4 0 Groep B: gesp. gew. gel. verl. doelp. p. Afghanistan 1 1 6-6 1 Denemarken 1 1 6-6 1 Duitschland Groep C: Frankrijk België Nederland Zwitserland gesp. gew. gel. verl. doelp. p. 1 1 1-02 1 1 2-2 1 1 1 2-2 1 1 1 0-10 NIEUW BRUNHILDE NAAR ROTTERDAM Nleuw-Brunhllde neemt a.s. Zondag deel aan de dameskampioenschappen, district Zuid-Holland, op het Nenyto-terrein' te Rotterdam. Ingeschreven is op de num mers: 100 M.. hoog- en verspringen, dis cus, speer, kogel, 4 x 100 M. est. en Relay est. 200, 100, 80, 60 M. NAAR EEN NATIONALE ORGANISATIE. Door de voorzitters der Nederlandsche Unie voor wandelsport en der Nederland sche wandelorganisatie worden pogingen lr het werk gesteld om te komen tot een algemeenen landelijken wandelsport bond, Reeds hebben enkele provinciale bonden in beginsel hun instemming met dit streven betuigd. D.W.R. I—L.Z.C. I 4—1. De eerste degradatiewedstrijd. Gisteravond werd in de Houtvaart te Haarlem de eerste wedstrijd der prom.- degradatie competitie D.W.R.L.Z.C. ge- gespeeld. L.Z.C. komt uit in de volgende opstelling: Doel: H. Overdevest; achter: C. Walen kamp, H. v. d. Reyden en J. de la Court; voor: H. Walenkamp. J. Elisinga en F. Te gelaar. In 't begin wordt er nogal zenuwachtig gespeeld en van beide zijden het terrein verkend. Dan een aanval der gastheeren, wier midvoor met een goed schot zijn club de leiding geeft (10). L.Z.C. doet er een schepje op, maar het fluitsignaal onder breekt telkens den wedstrijd. Eindelijk ziet Elsinga zijn kans en schiet den gelijkmaker hard in. Kort hierna moeten Tegelaar en zijn tegenspeler op den kant wat gaan uit rusten. Voor de rust wordt verder niet meer gedoelpunt. Na de rust doet vooral bij de L.Z.C. het koude water zich gelden. De snelheid is zoek, terwijl de gastheeren er steeds beter ln komen en met 'n mooien opzwembal de leiding heroveren. De ploe gen zijn hierna weer volledig, totdat Elsinga het water uit moet voor 'n over treding. Ondanks hun numerieke meerder heid duurt het nu nog vrij lang voor D.W.R. andermaal doelpunt, wat tenslotte toch lukt. (31). De L.Z.C.-keeper krijgt nu kramp en moet het water uit. De la Court vervangt hem. Voor een overtreding wordt de L.Z.C.-midachter nog het water uitge stuurd en er wordt een straforp toegekend, die ln een doelpunt wordt omgezet. (4—1). Met D.W.R. in de meerderheid komt nu spoedig het einde. Nog te vermelden zijn enkele zeer goede schoten van Frits Tegelaar, die stellig 'n beter lot hadden verdiend. De wedstrijd stond onder leiding van den heer Dagger uit A'dam, op wiens leiding o.i. nog wei iets aan te merken is. A.Z.C. I—DE ZIJL I 3—1. Te Alphen a. d. Rijn werd gisteravond de wedstrijd A.Z.C. IDe Zijl I gespeeld en A.Z.C. slaagde er in De Zijl met 31 te slaan. De bezoekers waren over het alge meen iets sneller en speelden technisch wat beter, hoewel het verschil tusschen de beide ploegen niet groot was Direct na den aanvang neemt A.Z.C. de leiding, wanneer Thim een bal van Raaphorst inschiet. Spoedig daarna vergroot de thuisploeg door Thim den voorsprong, als deze speler zich vrij weet te maken en vanuit het midden het doel treft, 20. Een tegenaanval van De Zijl loopt uit op een corner, die onbenut blijft. A.Z.C. doet het beter en wanneer Van der Velden door Van Leeuwen het leder in handen krijgt, heeft De Zijl-doelman geen schijn van kans. 30. Door een misver stand van Jongeleen verkleint De Zijl, door haar midvoor den achterstand, 31. De gasten komen wat meer in het offensief. Het spel neemt een wat al te forsch karak ter aan: van beide ploegen wordt een spe ler uit het water gestuurd. De bezoekers trachten den achterstand nog in te halen, doch de A.Z.C.-defensie houdt stand, zoo dat het einde komt met een 31 overwin ning voor A.Z.C. A.Z.C. II—DE ZIJL II 1—6. Aanvankelijk gaat het spel gelijk op, doch De Zijl komt er weldra beter in en neemt binnen 2 minuten door haar links voor de leiding. De bezoekers krijgen den smaak te pakken en het is de midvoor, die een bal van links ineens inschiet. A.Z.C. heeft weinig ln te brengen. De Zijl is voortdurnd in den aanval en uit zoo'n aanval scoort de linksvoor. Voor de rust weet A.Z.C. den achterstand tot 13 te reduceeren. Ook in de tweede helft heeft A.Z.C. het spel vrijwel in handen. Binnen een paar minuten heeft de midvoor van De Zijl reeds tweemaal het net gevonden. Hoe. wel A.Z.C. nog tracht den achterstand in te halen, slaagt zij daarin niet en kort voor het einde maakt de linksvoor van De Zijl het halve dozijn vol. POLITIEWEDSTRIJDEN EN LEIDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Morgenavond om 7 uur worden in de Zweminrichting „De Zijl" wederom de jaar- lijksche onderlinge zwemwedstrijden ge houden van de L.P.S.V., met medewerking van het Spoor- en Tramwegpersoneel, ter wijl dien avond tevens zullen plaats heb ben de wedstrijden op diverse afstanden om het kampioenschap van Leiden, zoowel voor dames als voor heeren. Het programma omvat voor de Politie- wedstrijden, de nummers: vrije slag (sen. enjun.i; schoolslag (sen.) en rugslag (sen.) alles over 50 M. Verder reddend zwemmen, popduiken en hinderniszwem men En voor de kampioenschappen van Lei den eveneens een zevental nummers te weten: 50 M. vrije slag, schoolslag en rug slag; 100 M. schoolslag, vrije slag en rug slag, heeren en 150 M. wisselslag heeren. Ingeschreven werd op een of meerdere dezer nummers door: de dames L. Brugge- mann (L.Z.C.) en E. W. Arnoldus, H. Swa- nenburg. M. v. d. Mey. S. v. Duuren en T. Bllderbeek (alen De Zijl) en de heeren H. v. d. Reyden, F. Teegelaar, W. Nota, H. van Weeren, J. Verhaar (allen L.Z.C.) en P. Lut A. Sanders, J. C. Arnoldus, J. de Looff, H Kapaan. W. Hasselbach, W. Geeve en J. v. d. Mark (allen De Zijl). Ook bij de Politiewedstrijden starten vele zwemmers, die vorige jaren nimmer ont braken en ditmaal weer een feilen strijd om de suprematie zullen voeren, namelijk Van Hilten, Troost. Huyskens, Pol, Visser, Van Es. Straathof, Barends, Eveleens, Els- wijk e.a. Tot slot volgt een waterpolowedstrijd tus schen twee sterke combinaties van De Zijl en L.Z.C. DE ZES-AVONDEN-WEDSTRIJD TE ALPHEN. Door de vele regens was de terreinge steldheid van dien aard, dat de zes-avon den-wedstrijd op het A.V.V.-terreln te Alphen gisteravond moest worden afgelast. Hedenavond zulten de wedstrijden worden hervat. 0 NIEUW-SWIFT. Gisteravond werd abusievelijk in ons blad vermeld, dat J. v. d. Leest zich eerste plaatste in den 40 ronden wedstrijd te Al phen. dit moet echter zijn H. Krimp, welke op het nummer van eerstgenoemde startte die verhinderd was. H. krimp reed een fraaien wedstrijd, door ruim l'/i ronde uit te loopen op No. 2. het nieuwe lid J. Riet hoven Adzn.. die nog net W. Burgy wist te kloppen. H. Krimp plaatste zich ln de fi nale van a.s Zaterdag voor eerstaanko- menden. terwijl J. Riethoven Adrzn. zich ln de finale der tweeden plaatste. A. VAN AMSTERDAM WEER FAVORIET. Gestadig blijven de successen van het Nieuw-Swift lid A. van Amsterdam elkaar opvolgen. 4 Aug. startte hij in een weg wedstrijd te Dongen over 135 K M. met c.a. 100 deelnemers, w.o. een 25-tal van de bekendste Belgische wegrenners. Door het hooge tempo wisten slechts 15 renners den afstand uit te rijden.- De uitslag was: 1. J. Gommers; 2. A. Brongers; 3. A. v. Am sterdam; 4. Demuyser (B.); 5. van Schil 1B.6. Braspennlnx Jr.; 7. Valenteyn. HET INTERNATIONALE CONCOURS HIPPIQUE TE DUBLIN. Goede prestaties der Nederlanders. Gisteren is onder buitengewoon groote belangstelling het Internationale concours hippique, te Dublin voortgezet. Niet minder dan 30 ruiters startten voor het moeilijke parcours, waarop 12 hinder nissen van maximaal 1.50 m. waren opge steld. terwijl bovendien c°n grooten wal van 2 m. hoogte met daarai .ter een sloot van 1 m. breedte moesten worden genomen. Na de eerste maal slaagden er slechts zes rui ters in het parcours foutloos af te leggen en daarbij waren drie Nederlanders. Lui tenant Ruys de Perez maakte zoowel met „Eichenkranz" als met „Kestrelle" te veel fouten, om voor overspringen in aanmer king te kunnen komen. Ritmeester Heuff echter met „Godard" en Jimmy" en luitenant de Reede met „Dianan" hadden het parcours foutloos af gelegd, zoodat zij met een Belg. een Engelschman en een Franschman moesten overspringen. Tenslotte won kapitein van Derten (België) den eersten prijs, door slechts strafpunt te behalen. Op de tweede plaats klaseerde zich de Engelsche kapitein Cleeve met twee strafpunten, ter wijl ritmeester Heuff met 3 strafpunten den derden prijs behaalde. De vierde plaats was voor den Franschen luitenant de Bar- tillat, terwijl ritmeester Heuff den vijfden prijs bemachtigde. Den zesden prijs be haalde luitenant van Reede. TWEE Z. A. C.-BESTUURDERS GESCHORST. Naar wij vernemen zijn twee leden van de voetbaivereeniging Z. A. C. te Zwolig met ingang van 3 Augustus j.l. voor den tijd van een Jaar door den K. N. V. B. ge schorst. De schorsing houdt verband met overtre ding van de administratieve voorschriften van den K. N. V. B. JUBILEUMWEDSTRIJDEN N.RM. Op het Sportman-terrein wordt morgen avond 7 uur de wedstrijd N.R.M. I6e R.V.A. gespeeld. SERIEWEDSTRIJDEN P. C. en L. Morgenavond 7 uur komt voor de serie wedstrijden van P. C. en L. „L. D." uit tegen Fabreiksarbeiders op het terrein van de Fabrieksarbeiders. R.K. SPORTCENTRALE. Leiden, Rood Wit en Kolplng Boys gecombineerd. In een gisteravond in de aula van. de RK. H.B.S. alhier gehouden algemeehe ledenvergadering der Leidsche R.K. Voet- balvereenigingen is men definitief overge gaan tot het combineeren der R.K. voet- balvereenigingen Leiden. Rood-Wit en Kolping Boys. De avond werd geopend door rector L. Beune, die de bedoeling der com binatie uitvoerig besprak. Zij is het begin van één R.K. sportbeweging waarin groe pen voetbal, hockey, gymnastiek enz. zullen worden ondergebracht, terwijl elk der onderafdeelingen een eigen bestuur zal hebben te kiezen, welke besturen zich aldus vereenigen tot de RK. Sportcentrale. In dezie centrale zal vervolgens een medisch adviseur worden opgenomen, als mede vertegenwoordigers van alle takken van jeugdwerk. Bij stemming werd het bestuur samen gesteld uit de heeren Brouwer Kolp. Boys) Ouwerkerk (Leiden) en Duindam (Rood- Wit). In het bestuur blijven twee plaatsen gereserveerd voor buitenstaanders welke binnenkort zullen worden uitgenoodlgd ln het bestuur zitting te nemen. De elftal commissie werd als volgt samengesteld: P. de Boer. J. Jansen, J. Steen, terwlil de commissie van materiaal er aldus uitziet: A. Albers, B. Albers en v. d. Mey. De junior leiders L, v. d. Steen. J. Molkenboer en Vreeburg blijven in functie, terwijl binnen kort meerdere juniorleiders zullen worden aangesteld. BRADDOCK—SCHMELING. De Duitsche kampioen zwaargewicht Max Schmeling is gistermiddag van het vliegveld Tempelhof met het luchtschip „Hindenburg" uit Berlijn naar New York vertrokken. Schmeling zal op 24 September as. tegen den wereldkampioen zwaargewicht James J. Braddock te New York om den wereld titel boksen. Schmeling zal reeds dadelijk na zijn aankomst in Amerika met zijn training beginnen. Braddock heeft inmiddels zijn training aangevangen. BESLUIT VAN DE F.I.S.A. Het F.I.S.A.-congres heeft gisteren besloten dat de eerstvolgende Europeesche roel- kampioenschappen te Amsterdam zullen worden gehouden (Reeds geplaatst ln een deel onzer vorige oplage). VOOR VRIJDAG 7 AUGUSTUS. Hilversum I, 1875 M. 8.00: VARA 12.00: AVRO 4.00: VARA 8.00 AVRO 9.00 VPRO 8,00: Gramofoonpl. 10 00' Morgenwijding 10.15: Declamatie 10.35 Gramofoonpl. 11.00: Declamatie 11 20: Gramofoonpl. 12.00: Kovac's Lajos' or kest en orgel 2.00: Gramofoonpl. 2.50: Declamatie 3.15: Dansmuziek 4.00:' Gramofoonpl. 4.50: Orgelconcert 5.00: Voor de kinderen 5.30: De Notenkrakers, en gramofoonpl. 6.30: Gramofoonpl. 6.45: E. Walls en zijn orkerst 7.50: Gra mofoonpl. 7.50: Nieuwsberichten ANP. Herh. SOS-ber. 8.00: Olympisch nieuws, ev. gramofoonpl. 9.00: Godsdienstoefe ning uit Barchem 10.00: Lezing over kunst 10.30: Gramofoonpl. 10.40: Avondwijding 11.00: Nieuwsber. A.N.P. 11.05: Jazz-muziek (Gr.pl.) 11.35—12.00: Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301 M. Algemeen pro gramma verzorgd door de KRO 8.00— 9.15 en 10.00: Gramofoonmuziek 11.30 12.00: Voor zieken en ouden van dagen 12.15: KRO-orkest 1.00: Gramofoonpl. 1.20: Vervolg concert 2.00: Orgelspel en gramofoonpl. 3.00: De KRO-Boys 3.30: Gramofoonpl. 5.15: Het KRO- orkest 6.00: Land- en tuinbouwcauserle 6,20: Gramofoonpl. 6.30: KRO-Boys 7.00: Berichten 7.15: CauserieDe KRO-luchtlijn 7.35: Bramofoonpl. 7.45: Musica Oatholica 8.00: Berichten A.N.P. 8.10: De KRO-Melodisten en gramofoonpl. 9.20: Straussconcert uit het Casino van Knocke 10.50: Berichten A.N.P. 10.5512.00: Gramofoonmuziek. Droitwich 1500 M 11.05: Orgelspel 11.35: Het Olofsextet 12.20: Gramofoon- platen 12.50: Het BBC- dansorkest I.35: Solistenconcert 2.20: BBC-Theater- orkest en zang 3.20: BBC-Northern orkest en piano 4.20: Het Victoria-Hotel orkest 5.05: Gramofoonpl. 5.35: Medvedeff'x Balalaika-orkest en solisten 5.45: Olympische reportage 6.00: Vervolg concert 6 20: Berichten 6.50: Operette concert 8.05: Sportpraatje 8.20: Welsh concert 9.20: Pianorecital 9.50: Be richten 10.10: Causerie over Zeevisscherij 10.20: Het BBC-orkest en solist 11.35: Harry Leader's band 11.5012.20: Dans muziek. Radio-Paris 1648 M. 7.20 en 8.20: Gra mofoonpl. 11.20: Het Nationaal orkest 2.50 en 4.20: Gramofoonpl. 5.50: Orkest concert 8.20: Zang en piano 9.05: Operette ,Hans le joueur de flüte" 11.05 1.05: Het Omroepkamerorkest. Keulen 456 M. 6.20: Blaasconcert 8.20: Populair concert 9.20: Solistencon cert 10.20: Kwintet en orkestconcert 12.20: Orkestconcert 2.20: Gevar. pro gramma 3.20: Omroepdansorkest, piano duo, schrammolensemble en gramofoonpl. 8 30: Radiotooneel 9.20: Dansmuziek 11,051.10: Dansmuziek. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12.20: Dansmuziek 1.302.20: J. Schuyder'3 orkest 5.20: Dansmuziek 6.20: Gramo foonpl. 6.35: J. Schnyder's orkest 7.20: Gramofoonpl. 8.20: Zang 8.45: Piano recital 9.20: Militair concert 10.30 II.20: Gramofoonpl. 484 M. 12.20: Max Alexys' orkest 1.30—2.20: Gramofoonpl. en zang 5.20: Accordeonmuziek 6.10 en 6.35: Gramofoonmuziek 6.50: Pianoreci tal 7.35 Zang 8.20: Gramofoonmu ziek en zang 9.20: Strauszcomcert i. h. Casino van Knocke. Hierna tot 11.20 Gra- mofoonplaten. Deutschlandsender 1571 M. 8.30: Radio tooneel 9.20: Omroep-amusementsorkest en E. Bolt's orkest 10.20: Berichten 10.35: Olympia-Echo 11.05: Weerbericht 11.20: Dansmuziek en populair concert 1.10—1.15: Sluiting. GEM, RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 7 Augustus. Ie programma: lederen dag van uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van uur: KRO. NCRV. enz. 3c programma: 3 00: Keulen Parüs Radio 12.20: Keulen plm. Brussel VI. 14 20: Keulen 20.20: den Reg. Dim. 22.15: Brussel VI. Berliin. 4c programma: 8.00: Brussel VI. diversen 10.35: Droitwich diversen 18.50: Brussel Fr. Brussel VI. 19.50: Gram.muz G.R, 21.20: Droitwich 21.50: Keulen Dro.twlch. 8—24 8—24 11.20: 13.15: Lon- 22.35: 9.20: 18.20: 19.20: D 22.20: Wijzigingen voorbehouden. 3—S

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11