ONVERKWIKKELIJKE TOONEELEN IN HET V0ETBAL-T0URN00I. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 6 Augustus 1936 DE ZEILWEDSTRIJDEN TE KIEL. De Olympische geest is weer zoek DE WEDSTRIJD P0LEN-H0NGARIJE het allen vrij kalm aan. De bekende Ameri kaan Venzke. die den laatsten tijd weer sterk naar voren is gekomen, werd eerste in 4 min. 6.4 sec., tweede was de Engelsch- man Cornes en derde Lovelock. Zeer belangwekkend was de derde serie, waarin de Italiaan Beccali meeliep, die in 1932 eerste werd op de Olympische Spelen in den Olympisehen recordtijd van 3 min. 51,2 sec. Beccali, die het vorig jaar ziek is geweest, was aanvankelijk van plan de athletieksport vaarwel te zeggen. Hij is echter nog bijtijds weer in vorm gekomen. Beccali werd eerste in den tijd van 3 min. 55 sec. De bekende Hongaar Szabo bezette de tweede plaats in denzelfden tijd, terwijl de Canadeesche dr. Edwards, die derde is geworden op de 800 meter, zich op het nip pertje wist te plaatsen. Hoewel in de vierde serie geen beroemd heden startten, werd er tengevolge van den lellen strijd, die werd gevoerd, de beste tijd gemaakt. De Franschman Gotx, die uitstekend liep. werd eerste in 3 min. 54 sec.. San Romani iVereen. Staten) werd tweede en derde Schaumburg (Duitschland). 50 K.M. SNELWANDELEN. Be Nederlander Toscani eindigt als tiende. Precies te half twee had het startschot geklonken voor de 50 km. snelwandelen; 33 athleten vertrokken voor de lange wande ling. nl. 3 Chineezen, 1 Deen. 2 Franschen, 3 Britten, 3 Italianen, 1 Japanner, 3 Letten. 1 Noor, 1 Roemeen, 3 Zweden, 3 Zwitsers, 1 Tsjech, 3 Amerikanen, 3 Duitschers en 1 Nederlander, de Amsterdammer Toscani, die in zijn oranjebroekje direct opviel. Eerst maakten de wandelaars een ronde door het stadion, waarna ze onder de Ma rathonpoort verdwenen. De route voerde vrijwel geheel over het traject van den Marathonloop, welke a.s. Zondag wordt gehouden. De weg leidde voor een deel door het schilderachtig land schap langs de Havel. De weg is daar eenigszins heuvelachtig. Het hoogteverschil bedraagt er op een punt 45 meter. Daarna kwamen de loopers op een weg. welke parallel loopt met de bekende autorenbaan de Avus, welke over de geheele lengte werd gevolgd. Bij het begin van de Avusbaan werd gedraaid, waarna ongeveer hetzelfde traject terug werd afgelegd. In 't Stadion werd voortdurend mede gedeeld hoe de stand van den loop was. Od 21 punten van het traject waren n.l. telefoontoestellen geplaatst, welke met 't Stadion in verbinding stonden Voor de verzorging van de deelnemers was op niet minder dan 17 plaatsen ge zorgd. Ze konden daar verschillende dran ken. vruchten ed krijgen. Zelfs was het mogelijk zich daar te wasschen. Voor som mige deelnemers zooals de Chineezen, waren speciale dranken voorhanden, die ze uit hun land hadden meegebracht. Ver der was onderweg overal gezorgd voor doktershulp. Vóór de deelnemers tot dezen geweldigen loop werden toegelaten, heb ben ze zich aan een keuring moeten on derwerpen. De Zweed Segerstroem nam onmiddel lijk de leiding en reeds in het Stadion had hli een 15 M. voorsprong op zijn concur renten. Na 3.5 K.M. was de Zweed al ruim 35 sec. voor. maar toen zakte hij al af, waarop de Duitscher Prehn hem inhaalde. Dit tweetal liep toen geruimen tijd voorop. Na 15 K.M. was de Zweed echter weer aan den kop met een tlid van I u. 12 m. 22 s. De Tsjech Stork was hem dicht op de hielen. Prehn was derde met bijna 1 minuut achterstand Segerstroem bleek echter teveel van zijn krachten te hebben gevergd en langza merhand zakte hij af. Stork. Tsjecho-Slo- wakiie en Dallnsch. Letland, kwamen toen onweerstaanbaar naar voren. Toen de helft van de baan was afgelegd, leidde Dalinsch met 2 u. 8 m. 43 s Stork lag met 43 sec. achterstand op de laatste plaats. Derde was na 25 K.M. de Engelschman Whitlock. die bijna 3 min. achterstand op nummer één had. Toen begon de Engelschman zijn kans waar te nemen. Vijf kilometer verder was hij Stork reeds gepasseerd hi.i had toen nog precies een minuut achterstand op Dalinsch Inmiddels was ook de Zwitser Schwab, die als een der favorieten was ge start. Stork gepasseerd. Twee en een halve kilometer verder had Witlock reeds de lei ding genomen met 4 sec. voorsprong op Dalinsch. Dalinsch. die zich enorm had ingespan nen. kon toen niet verder, waarop Schwab de tweede plaats bezette, terwijl Stork voorlooplg derde bleef. Nog eenmaal kwam Stork opzetten en op 40.5 K.M. was hij tweede met 15 sec. voorsprong op Schwab. De Zwitser slaagde er echter spoedig in om Stork te passeeren. die daarop verder terugviel. Inmiddels was onze landgenoot Toscani .toen er nog 7,5 K.M moest wor den geloopen. naar voren gekomen Lan gen tijd had hij geen rol gespeeld maar op het laatst wist hij zich als tiende te plaatsen. Schwab ondernam intusschen een held haftige poging om den Engelschman te verdringen, maar dit mislukte. Whitlock bleef voor en te ruim 6 uur. juist toen de loopers voor de finale 200 M. aan den start waren, verscheen hi.i als eerste in het Stadion, waar hij luid werd toege juicht. Whitlock. die een tijd noteerde van 4 u. 30 m. 41 s„ maakte een zeer vermoei den indruk. Hij vestigde een nieuw Olym pisch record. In 1932 was de 50 K.M. snel wandelen voor het eerst gehouden, welke toen eveneens door een Engelschman, n.l. Green, was gewonnen In den tüd van 4 u. 50 m. 10 s. Schwab kwam als tweede bln- ne in 4 u. 32 m. 9 s.. de Zwitser maakte een heel wat minder uitgeoutten indruk dan de winnaar. Derde was Bubenko. Let land. in 4 u. 32 m. 42 s. Daarna v.olgden: 4. Stork. Tsjecho-Slo- waklie: 5. Brunn. Noorwegen; 6. Blelweiss, Duitschland: 7. Reiniger, Zweden: 8. Laisne. Frankrijk: 9 Bieregowoi,, Polen: 10. Toscani. Nederland. Onze landgenoot, die ongeveer ruim twaalf minuten na den winnaar binnen kwam. heeft een uitnemende prestatie verricht. Men had niet verwacht, dat hij' tot de eerste tien zou behooren. Toscani's tlid was 4 uur 42 min 59,4 sec. Hit was slechts 10 sec. oo nummer negen achter. Nummer elf was de aanvankelijke leider Segerstrqem, Zweden, die 31 minuten na onzen landgenoot binnen kwam. HET POLSSTOKHOOGSPRINGEN Recordsprong van 4,35 M. Het polstokhoogspringen nam vele uren In beslag. Het liep al naar achten toen de beslissende sprongen moesten worden ge daan. De Amerikanen, die over een groot aantal polstokspringers beschikken, die over de 4 meter komen, hadden na lang durige selectie Graber, Meadows en Sefton uitgezonden. De Europeanen komen op dit nummer bij lange na niet mee, hoewel er in het oude werelddeel verschillende athle ten zijn, die over de 4 meter komen. Het langst bleven de Zweed Ljungberg en de Pool Sznajder aan. die echter niet meer over 4,15 meter konden komen. De Japanners bleven de Amerikaansche cracks echter prachtig partij geven. On danks het late uur bleven de tribunes dicht bezet. Met schril gefluit moedigden de Amerikanen hun landslieden aan. Toen de lat op 4,25 meter was gelegd, steeg de spanning ten top. Drie Amerikanen, nl. de wereldrecordhouder Graber. Meadows en Sefton. en twee Japanners, Oe en Nishida, waren toen nog overgebleven. De eerste maal kwamen alleen Sefton en Nishida over de lat. Bij de tweede poging slaagden Meadows en Oe er eveneens in. maaar Graber's sprong mislukte. De spanning steeg ten top. Zou de wereldrecordman. d e groote favoriet voor dit nummer, niet tot de prijswinnaars be hooren? Het begon al te schemeren toen Graber ten derde male sprong. Met In spanning van alle krachten sprong de recordman. Hij trok zich hoog op. maar zijn sprong was niet ver genoeg, zoodat hij de lat aanraakte. De eerste groote ver rassing ln de athletiek-nummers van deze Olympische Spelen was dus, dat Bill Graber, de groote man, niet geplaatst werd. Verschillende malen in de Olympi sche Spelen hadden drie Amerikanen de eerste plaatsen veroverd. Ditmaal ging de eindstrijd tusschen twee Amerikanen en twee Japanners, die de laatste jaren in dit nummer steeds meer naai- voren zijn gekomen. De lat werd toen op 4.35 meter ge legd. Het was al over achten en de lichten werden ontstoken. De eerste maal mislukten de sprongen van alle vier de deelnemers. Maar den tweeden keer sprong Meadows over 4,35 meter, waardoor hij een nieuw Olympisch re cord vestigde, dat op naam stond van IV. Miller (Ver. Staten), die in Los Angeles 4,31 meter sprong. Hot Duit- sche publiek, dat erg op de hand van de Japanners was, moedigde hen luid aan. Nisliida's naam werd in spreek koor van de tribunes geroepen. Beide Japanners slaagden echter niet in hun tweede poging. Steeds hooger steeg de spanning. De derde sprong van Sefton over 4.35 me ter mislukte. Oe's sprong was zeer fraai, maar ongelukkigerwijs raakte hij de lat nog even aan, zoodat deze viel. Nishida verging het ongeveer evenzoo en de Amerikaan Meadows was dus Olympisch Kampioen 1936. De vreugde in het Amerikaansche kamp, waar men steeds meer was gaan vreczen voor een Japansche zege, was groot. Voor Meadows werd toen de lat op 4.45 meter gelegd. Indien hij er in zou slagen over die hoogte te springen, zou hij een nieuw wereldrecord vestigen, dat met 4.37 meter op naam staat van Graber. Hij kwam fraai over de lat, maar ongelukkigerwijze raakte hij deze met de handen aan, De tweede sprong was veel minder goed. Ook zijn derde poging om het wereldrecord te ver beteren faalde. Er werd daarna verder gestreden om de tweede en derde plaats. Eerst werd de lat weer op 4.35 meter gelegd, maar geen der deelnemers kwam er over. Vervolgens werd de hoogte op 4,25 meter teruggebracht. Oe kwam schitterend over de lat, maar de jonge Japanner had pech. Hij trok zijn hand niet snel genoeg terug, waardoor hij even de lat beroerde, waarop deze neer viel. Toen was Nishida, die weer luide werd toegejuicht, aan de beurt. Maar de tweede prijswinnaar van Los Angeles faalde. Een spannende kanifc Daarna werd de hoogte op 4,15 meter gebracht. Het was Inmiddels reeds bij ne genen. Sefton had hetzelfde ongeluk als Oe even daarvoor, waardoor de Japanners een prachtkans kregen om de tweede en derde plaats te veroveren. Groote stilte heerschte toen Oe sprong. Zoowaar ge lukte het den Japanner over 4,15 meter te komen. Met een zeer fraalen sprong slaagde Nishida er daarna ln eveneens over 4.15 meter te komen, waardoor Sefton wis uitgeschakeld en de beide Japanners over bleven voor den strijd om de tweede en derde plaats. De speaker kondigde daarop aan, dat de Japanners voor de tweede en derde plaats zouden verder springen, waarbij de lat op 4,25 meter zou worden gebracht. Nishida en Oe deelden echter mede, dat zij om deze plaats niet verder zouden strijden. Zij zullen daarom onderling overleggen hoe de verdeeling zal zijn. Om vijf minuten over negen was de grootste kamp ln het polstokhoogspringen, welke ooit is gehouden, ten einde. DE MODERNE VIJFKAMP. De stand na vier onderdeden. De stand van-den modernen vijf-kamp is na het afwerken van vier onderdeden (den terrelnrit, het sohermen, het schieten en het zwemmen) als volgt: 1. Handrick (Duitschland) 19.5 punt., 2. Thofelt (Zweden) 23.5 p.; 3. Leonard (Ver. Staten) 24 p.; 4. Orban (Hongarije) 36.5 p.: 5. Aba (Italië) 40.5 p.; 6. Lomp (Duitschland) 44 p.; 7. Von Bartha (Hon garije) 54.5 p.: 8. de la Court (België) 56.5 p.; 9. Starblrd (Ver. Staten); 10. Weber (Ver. Staten) 60.5 p.; 11. Van Geen (Ne derland) 73.5 p.; 28. van der Horst (Neder land) 82 p.; 32. Serré (Nederland) 106.5 p. HET FLORET-TOURNOOI. Nadat twee voorronden van het per soonlijk florettournooi voor heeron waren verschermd, werden gisteravond de par tijen in de kwartfinales getrokken. Het resultaat hiervan was, dat in de halve finales de volgende floretschermers werden ingedeeld: Poule 1: Andre Gardere (Frankrijk), Gaudini (Italië), Bocchino (Italië), Valcke (België), Hatszeghy (Hongarije), Eelse- necker (Duitschland), Lloyd (Engeland) en Bru (België). Poule 2: Casmir (Duitschland), de Bour- gulgnon (België), Lemoine (Frankrijk), Guaragna (Italië), Losert (Oostenrijk), Bay (Hongarije), Edward Gardere (Frank rijk) en Levis (Ver. Staten). SUCCESSEN VAN KAGCHELLAND EN BOB MAAS. Gisteren was het de groote dag voor Kagchelland, die eerste werd in de Olym pische Jollenklasse. De wind was minder sterk dan eergisteren, acht a tien meter per seconde. Maar toch had hij als eenige een klein stukje gereefd, dat hij ultreefde, toen hem bleek, dat hij hiervan geen voor deel had. Hij startte goed en was gauw vrij. Wel was in het eerste kruisrak eerst de Duitsche en later de Engelsche boot even eerste, maar reeds bij de eerste boei had Kagchelland de leiding, die hij niet meer prijsgaf. Te vechten had hij alleen met Scott, den Engelschman, want beiden lagen een flinken afstand voor de rest. Kagchelland eindigde mooi als eerste met Scott op de tweede plaats. Door hun on derling gevecht kwamen tenslotte de an deren nog wat nader. Polen werd derde en Duitschland vierde. In puntenaantal van de eerste twee dagen leidt thans Engeland met 49 voor Nederland met 47 en Duitsch land met 46 punten. Het totale resultaat is; 1. Nederland (Kagchelland) 1 uur 23 min. 44 sec. (25 punten); 2. Engeland (Scott) 1 uur 24 min. 4 sec. (24 punten); 3. Polen (Jenz) 1 uur 24 min. 38 sec. (23 punten); 4. Duitschland (Krogmanm 1 uur 25 min. 15 sec. (22 punten); 5. Italië (Fago) 1 uur 25 min. 31 sec. (21 punten); G. Estland (Holst) 1 uur 25 min. 37 sec. (20 punten); 7. Noorwegen (Tharwaldsen) 1 uur 25 min. 43 sec. (19 punten); 8. De nemarken Christensen1 uur 25 min. 54 sec. (18 punten); 9. Chili (Wlchmann Har'oeck) 1 uur 26 min. 16 sec. (17 pun ten); 10. Zweden (Erikson) 1 uur 26 min. 58 sec. (16 punten i; 11. Ver. Staten (Je- wett) 1 uur 27 min. 22 sec. (15 punten); 12. Japan (Foejimoera) 1 uur 27 min. 32 sec. (14 punten); 13. Tsjeeho-Slowakije (Pavl- cucek) 1 uur 27 m. 4 sec. (13 punten); 14. Frankrijk (Lebrun) 1 uur 27 min. 49 sec. (12 punten); 15. Canada (Dickson) 1 uur 27 min. 59 sec. (11 punten): 16. Zuld-Sla- vië (Baumann) 1 uur 28 min. 14 sec. (10 punten); 1/7. Uruguay (Santerio) 1 uur 28 min. 49 sec. (9 punten): 18. Oostenrijk (Angerer) 1 uur 29 min. 24 sec. (8 punten) 19. België (Van den Abeele) 1 uur 29 min. 51 sec. (7 punten): 20 Zwitserland (Pie per) 1 uur 30 min. 27 sec. (6 punten); 21 Portugal iMcndoza) 1 uur 30 min. 43 sec. (5 punten); 22. Brazilië (Heuer) 1 uur 30 min. 59 sec. (4 punten). Opgegeven: Turkije <dr. Turguti en Hongarije (von Heinrich). Finland (Ny- mann) gekapseisd. Ook Maas in de Starklasse met een nieuwe mast deed het niet kwaad. Zijn start was goed en bij de eerste boei lag hij op de derde plaats na Zweden en Frank rijk. Later wist de Engelschman Maas van de derde plaats te verdringen, terwijl ook Zweden en Frankrijk van plaats verwis selden. Deze stand bleef lang zoo. Maar in ?.atst€ ltn"srak naar de eindstreep wist Maas de Engelsche boot weer voorbij te komen Aldus kwam het einde in de volgorde Frankrijk, Zweden. Nederland. Later bleek. da_t drie booten wegens hel raken van boeien uitgesloten werden, waar bij ook de Fransche (de beide andere wa ren Noorwegen en Portugal), zoodat de Bern van Bob Maas de tweede plaats ln het klassement bezette. De totale uitslag luidde: 1. Zweden 2 uur 1 min. 51 sec.. 12 punten; 2. Nederland (Bob Maas) 2 uur 2 min. 43 sec., 11 p.; 3. Engeland, 2 uur 3 min. 17 sec., 10 p.; 4. Duitschland, 2 uur 3 min. 42 sec.. 9 p.: 5. Ver. Staten. 2 uur 3 min. 59 sec., 8 p.; 0. Turkije, 2 uur 4 min. 57 sec.. 7 p.; 7. Italië 2 uur 5 min. 55 sec., 6 p.; 8. Japan. 2 uur 7 min. 21 sec.. 5 p.: 9. België, 2 uur 8 min. 44 sec., 4 p. GedlsqualificeerdFrankrijk, Polen en Noorwegen. Daan Kagchelland. Van onzen zesmeter ..De Ruyter" kun nen wij helaas niet zooveel goeds vertel len. Bij de afvaart lag de Nederlandsche boot niet zeer gunstig en bij de eerste boei lag ze op de negende plaats. Engeland had toen de leiding, gevolg door Noorwegen en Zweden. Later brak op de „De Ruyter" nog de strop van het spinnaker-val. Wel wist Carp kruisend nog twee plaatsen in te loo- pen, maar op het laatste kruisrak zakte hij weer terug tot de tiende plaats. Naar verluidt loopt er bovendien nog een pro test tegen de De Ruyter, Ingebracht door Argentinië. Eerste werd tenslotte Noorwe gen, gevolgd door Engeland en Zwitserland De totale uitslag luidde: 1. Noorwegen, 2 uur, 2 min. 50 sec., 12 p.: 2. Engeland, 2 uur 3 min. 35 sec., 11 p.: 3. Zwitserland, 2 uur 5 min. 2 sec., 10 p.; 4. Zweden, 2 uur 5 min. 14 sec., 9 p.; 5. Duitschland, 2 uur 5 min. 21 sec., 8 p.: 6. Finland, 2 uur 6 min. 7 sec.. 7 p.; 7. Italië. 2 uur 6 min. 43 sec., 6 p.; 8. Frankrijk, 2 uur 6 min. 58 sec., 5 p.: 9. Argentinië, 2 uur 6 min. 58 sec., 4 p.; 10. Nederland (rar. Carpi met de De Ruy ter, 2 uur 7 min 12 sec., 3 p.; 11. Ver. Sta ten, 2 uur 8 min. 33 sec., 2 p.; 12, Polen, 2 uur 15 min. 35 sec., 1 p. In d 8 M.-klasse was de uitslag: 1. Noor wegen, 2 uur 14 min. 20 sec, (10 p.); 2. Duitschland. 2 uur 15 min. 48 sec. (9 p.); 3. Zweden 2 uur 16 min., 29 sec. (8 p.); 4. Engeland, 2 uur 17 min. 8 sec. (7 p.); 5. Italië. 2 uur 19 min. 32 sec. '6 p.); 6. Fin land, 2 uur 19 min. 34 sec. (5 p.); 7. Argen tinië, 2 uur 20 min. 31 sec. (4 p.l; 8. Ver. IStaten, 2 uur 23 min. 4 sec. (3 p.); 9. Frankrijk, 2 uur 24 min. 8 sec. <2 p.f 10 'Denemarken, 2 urn- 30 min. 15 sec. (1 p Over den voetbalwedstrijd Polen-Hoiiga- rije dde gisteravond in het Poststadlon werd gespeeld en die tot onverkwikkelijke too- ne-elen aanleiding heeft gegeven, schrijft de N.R.Ct.: Deze wedstrijd is er een geweest welke in ruime mate stof heeft opgeleverd om een boeiend essay te schrijven onder den titel: Warmbloedige volken, Voetbal en de Olym pische Gedachte. Ter oriëntatie beginnen wij met mee te deelen, dat het eerste doel punt werd gemaakt uit een snelle door braak na acht minuten, het tweede tenge volge van een fout van een der Hongaar- sche achterspelers na 25 minuten en het derde eerst drie minuten voor het einde. In dde eerste acht minuten was het een goed aardig verkennen geweest, doch toen het eerste doelpunt er was, putten de Polen kracht uit hun succes en namen zij het spel meer en meer in handen. Het zeer kloeke elftal van de Polen, waarin alle spelers zonder uitzondering zeer trapvast waren, ontwikkelde een goed positiespel, waarbij het goede plaatsen en het goede voeden opviel. De Polen hielden het spel open en zonden den bal met harde trappen naar de vleugets. waarvan de buitenspelers zeer snel bleken en zij lieten daarbij een groote doortastendheid zien. De Hongaarsche stu denten waren in hun spel artistieker dan de Polen en dit bracht mee, dat het veel minder resoluut was. In het veld was het spel van goed gehalte, maar naarmate het doel werd genaderd werd 't korter en ten leste werd het zoo kort, dat de twee pootige Poolsche backs, die een partijtje speelden van geen pardon, volop kans kregen den bal weg te werken, De rechtsback van Polen was niet groot van gestalte, maar wat hij ln de lengte miste, had hij in de breedte. Wij taxeeren dezen vlerkanten kerel, een massaal blok, op een paar korte, buitengewoon zware beenen, op plm. 95 kilogram. Zeer wel mo gelijk is deze Pool ln het dagelijksche leven een goedmoedig stuk vleesch. maar als voetballer toonde hij een niet-alledaagsche grimmigheid. Hij stormde op man en bal los en de meeste keeren waren beiden wel weggewerkt. Daarbij was hij uitermate actief en het was dan ook vooral hij. die het grootste struikelblok voor de Hongaren vormde. Eenige. onvriendelijkheden en eeni-ge on- sportiviteit daargelaten, bleef de verstand houding, wat men noemt betamelijk tot de rust toe. Maar in de rust hadden de Hon garen blijkbaar opdracht gekregen feller op den bal te zitten Althans in de eerste helft lieten zij den Polen veel minder gelegenheid tot vrij spel en of nu de Hongaren bij hun grootere activiteit ook een tikje harder werden, dan wel dat de Polen zich bij dezen gewijzlgden toestand ondanks hun voor sprong van 20 nog verre van veilig voel den en zij een grooteren tegenstand niet konden verdragen, zeker is, dat het ruw spel werd. En daarbij kregen de Hongaren steeds meer vat op het Poolsche spel. De rechts back der Polen ruimde ook steeds feller op en na ongeveer 12 minuten kreeg Hongarije een uitvaller, doch niet door den rechts back, maar nü door zijn buurman, die den rechtsbuiten der Hongaren een al te harde botsing had laten maken. Met tien man moesten de Hongaren verder spelen en van het oogenblik af, waarop zij hun elfden speler misten, weid het voor de Polen nog benauwder. De Hongaren liepen nu ook de Polen van den bal af en daarbij openden zij zich nog meer kansen. Het werd nu een gooi en smijtpartij, een partij van beentjes- lichten, van natrappen, van elkaar vast- grpen, van doortrappen en van een verbe ten hardheid. En wat te voorzien was ge beurde. Op zeker oogenblik lag de vlerkan te rechtsback van de Polen tegen de wereld. Hij kon niet meer opstaan, maar hij werd gerepareerd en hinkte naar zijn plaats. Hij kon niet meer spelen, aldus gedroeg hij zich, maar toen de bal in zijn buurt kwam, trapte hij hem bijna in het andere doel. De Hongaren zwoegden en vochten verder en het feit, dat de Polen tegen hun team niet meer kon scoren, verhoogde hun fana tisme. Alles was er op gezet om een doel punt te forceeren en toen de Poolsche doel man een bal had opgevangen en daarna op de doellijn viel, trachtten twee Hongaren man en bal in het doel te werken, met dit gevolg, dat ten leste vier kerels bovenop den doelverdedlger lagen te vechten. Hongarije schreeuwde dat de bal gezeten had en wij zijn die meening toegedaan, doch de scheidsrechter, die niet ter plaatse was, be sliste zonder de grensrechters te hooren, dat de bal niet had gezeten. Enfin, daarna stonden alle spelers ln vechthouding en kwam zelfs de Hongaarsche keeper uit het doel om een Pool met belde handen een harden duw te geven. De scheidsrechter stuurde niemand uit het veld. Maar ja. als hij daarmee was begonnen, zou de wedstrijd een voortijdig einde hebben genomen en waren niet eens de twee doelverdedlgcns ln het veld gebleven. Toen na afloop direct nadat de scheids rechter tijd had gefloten, eenige tegenstan ders nog ln bokshouding stonden, was het juist de vierkante back van de Polen, die den vrede stichtte, Oostenrijk slaat Egypte. In het Mommsenstadion is gisteren de wedstrijd Oostenrijk—Egypte gespeeld, die door Oostenrijk met 31 is gewonnen. Ongeveer vijfduizend toeschouwers woon den den wedstrijd bij. Er werd ln zeer snel tempo gespeeld en in den aanvang waren de Egyptenaren ln den aanval. Reeds in de vierde minuut echter kopte de Oostenrijksche middenvoor Steinmetz een van de doellat terugspringende bal in. Twee minuten later bracht de rechtsbin nen Laudon met een kopbal den stand op 20. Daarmee was de veldmeerderheid der Egyptenaren wel zeer slecht beloond. Tever geefs probeeren de Noordafrikanen de Oostenrijksche achterhoede te verschalken, doch zij hadden geen succes, ook al doordat zij bij een kort spel bleven volharden. De rust kwam met 20 voor Oostenrijk. 22 minuten na de hervatting doelpuntte Steinmetz opnieuw op een eenigszins ge lukkige wijze. Zijn schot was n.l. als voorzet bedoeld-, maar de Egyptische dpelverdedlger sloeg de, bal in eigen doel. De strijd was daarmede practisch beslist. De Oostenrijkers bleven verder in de meerderheid. Vijf minuten voor het einde scoorden de Egyp tenaren hun eenig doelpunt door Sakr, waarmede de eindstand op 31 werd ge bracht. Oostenrijk komt Zaterdag a.s. tegen den winnaar van den wedstrijd Peru—Finland uit. Heden worden gespeeld de wedstrijden; EngelandChina en PeruFinland. Morgen begint dan de tweede ronde van dit tournooi, waarvoor dan zullen worden gespeeld de ontmoetingen: Noorwegen— Duitschland en ItaliëJapan. Zaterdag speelt Oostenrijk tegen den winnaar van PeruFinland en Polen te gen den winnaar van EngelandChina, hetgeen Engeland wel zal zijn. Zondag wordt er niet gevoétbald. Maandag en Dinsdag is de halve eind strijd. terwijl Donderdag de finales plaats vinden. Helen Stephens (Ver Staten), die de 100 5». voor dames won en een nieuw wereld record vestigde. 2-

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10