DE OLYMPISCHE SPELEN. LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Maandag 3 Augustus 1936 JESSE OWENS' WERELDRECORD NIET ERKEND. ER STOND TE VEEL WIND. NAGEKOMEN BERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. BEURSOVERZICHT. MAiKï tr-fk BïKicuin^P^ WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 760. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Bdegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand 765,6 te Biarritz. Laagste stand 745.1 te Skudesnaes. Verwachting tot den avond van 4 Aug.: Meest matige Noordwestelijke tot Wes telijke wind. half tot zwaar bewolkt of be trokken. nog kans od regenbuien, weinig teranderlnï in temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De kern van de depresse is thans met barometerstanden onder 745 m.M. tus- schen Schotland en Zuid-Noorwegen ge legen. Over Scandinavë blijven de baro meters dalen, zoodat het lagedrukgebied rich wel Oostwaarts zal bewegen. Over Llsiand. de Britsche eilanden en Frank rijk stijgt de luchtdruk Rond de depres siekern waait het flink, over de Britsche eilanden uit Noordwest tot West. over onze omgeving en het Zuidelijk gedeelte van de Noordzee uit West. Het weer blijft betrokken of zwaar bewolkt en regen achtig over geheel West-Europa. Tal van stations hadden in de afgeloopen 24 uur veer zware regen (Breslau had 25. Dant- riï 18, Thorshavn 16 m.M.). Sinds gisteren is de temperatuur over IJsland en het Zuiden van de Britsche Eilanden gedaald, oter ons land, Zuld-Scandlnavië en Noord-Frankrilk veranderde zij weinig, terwijl het in Zuld-Frankri1k. Noord- Scandinavië en Duitschland iets warmer werd. In den heerschenden weerstoestand ten onzent is nog niet veel verandering te wachten WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs:. Matige Z.W. wind: 16 gr C.; betrokken." Londen' (Ctoydqn)Matige W.Z.W wind; H gr.1.: zwaar bewolkt na regen. Berlijn: W.Z.W wind: 18 gr. C.; zwaar bewolkt na regen. Marseille. Zwakke W. wind: 20 gr. C.; Mnnig. Genua: Zwakke Z. wind: 22 gr. C.: zonnig. LUCHTTEMPERATUUR. 8 uur voorm.: 14 gr. C„ (58 gr. F.) 12 uur 's middags: 15 gr. C. (59 gr. F.). 3 uur nam.: 15'/i gr. C (60 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 4.09 uur; nam. te 4.28 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags.12 uur: 18 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 18 gr. C LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandae van 9 17 u. n.m. tot 4.57 u. v.m MAANS- OP- EN ONDERGANG. 3 Aug.: op 20.39 uur: onder 5.46 uur. racciuatie encephalitis en de encephalitis epidemie wel dezelfde ziekteverschijnselen leven doch verschillend in oorzaak zijn. Het staat echter niet vast of de pokstof de eigenlijke oorzaak is of dat deze slechts een secundaire rol speelt. In het laatste seval zou men moeten aannemen dat onder invloed van de vaccinatie door tijdelijke weerstandsvermindering? de oog onbekende oorzaak der encephalitis al of niet met de pokstof mee inge wacht kans ziet het lichaam ziek tc maken. In ieder geval bestaat er een samen hang tusschen vaccinatie en encephalitis en heeft ook de wetgever de consequenties hiervan onder de oogen te zien. De (indi recte) vacc'inatiedwang beoogde onvat baarheid te geven tegen een gelukkig af wezigen vijand, legéh een min of meer hypothetisch gevaar dus. Eventueele ge varen van de inenting mogen dan onge twijfeld niet grooter wezen dan het gevaar was. dat de denkbeeldige vijand een werkelijke vijand zou worden. De zaak aldus stellende sprak het wel vanzelf dat door het optreden van de encephalitis de vaccinatie-dwang afge keurd en veroordeeld moest worden. Dit heeft dan ook tot een tijdelijke opheffing •an deze vaccinatie-dwang geleid. Het grootste deel van de Hollandsche jeugd Broeit nu ongevaccineerd op en tot op heden Is deze tijdelijke opschorting der vaccinatie telkens weer door de staten- gcneraal verlengd. Hier is echter een na- F™ aan verbonden; ook deze medaille "«It haar keerzijde. Het pokkengevaar SI ?e'ukkig ln sterke mate een denk- E 8 Sevaar zijn, het bestaat desalniet temin wel degelijk. Er zijn nl. landen h»t i echte P°klsen voorkomen en door iL' internationale verkeer is dus over- renglng in ons land steeds mogelijk. De 1850 i11 van de Alastlnie ln Rotterdam in 3 ls hiervan een leerzaam voorbeeld. Naar wij vernemen, kan het wereldre cord van Jesse Owens, dat hij gisteren ves tigde door de 100 meter in 10,2 sec. te loo- pen, niet worden erkend, daar gebleken ls, dat de loopers begunstigd werden door een sterken wind in den rug. DE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN VAN HEDEN. HET KOGELSLINGEREN. Het programma van de Olympische at letiekwedstrijden was vanochtend weinig omvangrijk. Het vermeldde slechts 't num mer kogelslingeren, waaraan onze landge noot. Houtzager deelnam. Om elf uur werd met dit nummer een aanvang gemaakt. Eerst werd den deelnemers door Ritter von Hald, voorzitter der jury, gedemonstreerd op welke wijze een geldige worp moest worden gemaakt. Het kogelslingeren ge schiedt uit een cirkel van 2.135 M. door snede. Wanneer een deelnemer den kogel, welke een gewicht heeft van 7 1/4 K.G. tij dens het ronddraaien laat vallen ol den grond beroert buiten den cirkel, dan is de worp ongeldig. De meeste deelnemers op alt nummer, dat naast behendigheid groote kracht verelscht, bleken hun eerste jeugd al achter den rug te hebben. Als 20ste van de 27 deelnemers kwam Houtzager, wiens naam op een allerzonder lingste wijze werd aangekondigd. Juist toen i.nze kampioen ln den ring verscheen, be gon het tc regenen. Onze landgenoot moest, om zich te plaatsen, een afstand van 46 meter bereiken. Alleen onze record houder H. Kamerbeek is er in 1928 in geslaagd de 46 metergrens te overschrij den met een worp van 46.02 meter. De kansen voor Houtzager stonden dus niet bijzonder goed. Zijn worp was niet slecht, maar de kogel kwam niet over de 46 me- terlijn. Wij schatten den afstand op onge veer 44 meter. De tweede worp van Hout zager was verder dan de eerste. De af stand zal een 45 meter hebben bedragen, niet ver genoeg dus om zich zich te klas- siflceeren. Bij de derde.poging van Houtzager kwam onze landgenoot, wiens worp een 44 meter zal hebben bedragen, buiten den ring. De jury besloot echter hem gelegenheid te ge- vei over te werpen, daar een andere athleet, die een kogel had opgehaald, in zijn ge zichtskring was verschenen. De jury moti veerde haar uitspraak met de mededeeling, dat Houtzager gestoord was geworden. Houtzager uitgeschakeld. Toen alle deelnemers een beurt hadden gehad kreeg Houtzager nogmaals een kans op klassificatie. Deze worp was echter zeer slecht. Niet alleen wierp hij den kogel nog geen 40 Meter, maar bovendien was zijn worp ongeldig. Houtzager is derhalve niet geplaatst. Vanmiddag zullen 17 athleten, n.l. 3 Ame rikanen, 3 Zweden. 3 Finnen, 3 Duitschers, 1 Italiaan, 1 Estiander. 1 Franschman, 1 Japanner en 1 Chileen den strijd voort zetten. De 6 besten daarvan komen, in den eind strijd. De weerstand tegen pokken. Hoe langer het duurt voor de voorbe hoedende vaccinatie weer algemeen inge voerd kan worden, hoe meer men er over tuigd van kan zijn dat de weerstand van het toekomstige geslacht tegen pokken zal afnemen. Treden er onverwachts en on verhoopt weer eens pokkengevallen in ons land op, dan wordt de heele zaak benau wend acuut Dan is allereerst massale vaccinatie noodzakelijk. Men heeft dan het recht en den plicht het risico van de vaccinatie te aanvaarden omdat tegen over dit risico dan het reëele pokken- gevaar staat. Intusschen Is de wetenschap verplicht te zoeken naar methoden die aan de vaccinatie de thans bestaande gevaren weder ontnemen. Want het oogenblik dat er pokken zijn geconstateerd is niet het meest geschikte oogenblik om tot vacci natie over te gaan omdat vermoedelijk voordat de onvatbaarheid opgetreden is, er juist een overgevoelige fase aan voor afgaat. Op den tweesprong. Zoo bevinden we ons dus tegenwoordig cp een ernstigen tweesprong. Daarom is de mogelijkheid om te worden gevacci neerd altijd blijven bestaan. Statistieken hebben aangetoond dat in bepaalde maanden van het jaar het gevaar voor encephalitis veel geringer is dan in andere maanden. Bovendien is het risico beneden het eerste levensjaar ook be langrijk lager. Inenting beneden het eer ste jaar en in de gunstige maanden ver dient daarom ook thans ernstige overwe ging. De voor- en nadeelen ln een bepaald geval laten zich liet beste met den huis arts bespreken maar de eindbeslissing zal wel meestal door de ouders zeiven geno men moeten worden. Zoodra de vorderingen der wetenschap voldoende groot zijn is het echter te hopen, dat de vaccinatie weer wordt ingevoerd. Voor het behoud van de volks gezondheid Ls deze maatregel op den duur onmisbaar. Ik hoop dat met dit artikel afdoende te hebben aangetoond. Onge twijfeld prefereeren daarbij de genees kundigen de directe dwang tot vaccinatie boven de vroeger bestaande en thans opgeschorte indirecte dwang. De medici wenschen zoodra de toestand dit weer toelaat of plotseling noodig mocht maken deze vaccinatie immers niet ter wille van het schoolbezoek, doch ter verkrijging van onvatbaarheid tegen pokken en zij willen daarbij liefst recht op het doel afgaan. P. N. N. INDEELING HALVE EINDSTRIJD 100 M. De indeeling der beide halve finales van de 100 Meter hardloopen heeren, welke he den ln den laten namiddag worden geloo- pen is als volgt: Eerste halve llnale: Owens (V.S.), Strand- berg (Zweden), Pennington (Engeland), Haenni (Zwitserland), Wykoff (V.S.), en v. Beveren (Nederland). Tweede halve finale: Metcalfe (Ver. St.), Borchmeyer (Duitschl.), Sweeney (Engel.), Osendarp (Nederland), Sir (Hongarije) en Mc Phee (Canada). HOCKEY-ELFTAL. Het Nederlandsch elftal, dat morgenmid dag om 6 uur tegen België speelt, is, naar w)j vernemen, als volgt samengesteld: Doel: J. de Looper (Hilversum); achter: de Waal (Amsterdam) en Wes terkamp (H.D.M.); midden: H. de Looper (Hilversum), van der Haar (H.H.IJ.C.) en Van Lierop (Hil versum) voor: Gunning (Bloemendaal), Schnitger (P.W.l, Van den Berg (Amsterdam), de Roos (Bloemendaal) en Sparenberg (Hil versum). Onze hockeyspelers hebben zich vandaag heel rustig gehouden. In de morgenuren werd in het Olympisch dorp een balletje ge slagen, terwijl in de middaguren een be zoek aan het Olmypisch stadion werd ge bracht: men moest toch weten, hoe Osen darp en Van Beveren het er in de halve eindstrijden zouden afbrengen. Ook morgen ochtend wordt er slechts licht geoefend. DE MODERNE VIJFKAMP. Hedenmorgen om 9 uur moest ln de turn- hal op het rijkssportveld-complex te Berlijn het onderdeel degenschermen van den modernen vijfkamp beginnen. Ofschoon het weer niet al te mooi was en de kans bestond, dat er regen zou gaan vallen, wer den de wedstrijden toch in de open lucht gehouden en wel in het tennisstadion, waar dus naast de korven voor basketball ook de loopers en de eleetrische touché aanwijzers waren kaargezet. Wij moeten zeggen, dat de organisatie ons hier eenigszlns tegenviel, want op de baan waar de Hollandsche vijfkampers in de eerste ronde tegen elkaar ten strijde trokken, was er geen goede accomodatie voor het publiek en tóen tenslotte nog de deelnemers aan het Jeugdkamp en o'.oc een kijkje kwamen nemen, konden wij nauwe lijks staan, dus zeker niet de partyen rustig volgen. Ook liet de spreekWoo^delijke Pruisische „Pünktliohkeit" hier steek vallen, wgnt ruim een uur te laat kóntjen de eerste par tijen beginnen. Tevoren kwamen alle trai ners nog eens in de weer en het viel ons op, dat men vooral de verdediging der schermers oefende, want er wordt ge schermd om één touché, terwijl beide te genstanders verliezen, wanneer er vijf minuten om zijn, zonder dat een der scher mers er in geslaagd is den ander te treffen. Het spreekt dus vanzelf, dat iedere scher mer. ook de beste, uiterst voorzichtig te werk gaat, omdat één moment van onacht zaamheid hem de partij kan kosten. Deze voorzichtigheid zou een partij te lang kun nen maken, en daarom heeft men voor iedere match een tijd van hoogstens vijf minuten vastgesteld De stemming bij de Hollandsche deelne mers ls uitstekend. Zij hebben gisteren goed gereden bij den terreinrit en hebben dus ook hoop gekregen op behoorlijke ïesul- taten in het degenschermen van vandaag. De luitenants van der Horst en Serré waren alleen niet bijster te SDreken over de hun toegewezen paarden, die wel goed spron gen. maar welker uithoudingsvermogen ge ring was en bij 3500 meter vrijwel uitgeput bleek te zijn. Luitenant Serré was zelfs ge dwongen zijn paard even in draf over te laten gaan. want noch de sporen noch de zweep hadden eenlge nuttige uitwer king op de snelheid van het paard op rechte stukken. Maar vandaag staan zij weer voor een nieuw onderdeel, waarin luitenant ter zee Van Geen de sterkste is. Wij hebben giste ren reeds gemeld, dat de diverse deelne mers van een land eerst onderling trekken en zoo kwamen van Holland de heeren van Geen en van der Horst het eerst op den looper. Zooals het goede kameraden be taamt, wonnen onze deelnemers elk een partij. Daarna moesten onze landgenooten trek ken achtereenvolgens tegen Mexico, Peru, Zweden, Zwitserland, Hongarije. Ver. Staten Duitschland, Griekenland, Oostenrijk, Bel gië, Brazilië, Finland, Frankrijk, Engeland en Italië, zoodat resumeerend elk der Hol landers 42 partijen te schermen heeft. Een buitengewoon zware dag dus. De partij tegen de Zweden was zeer be langrijk, omdat de Zweden bekend staan als uitstekende degenschermers en in hun ejuipe zelfs Thofelt. de finalist op degen bij de Spelen in Los Angeles hadden opge nomen. Het begon zeer goed. toen Van Geen een keurige partij schermde tegen Georg von Boisman en vrij snel de beslis sing in zijn voordeel bracht. Van der Horst verloor van Gyllenstierna en Serré ging ten onder tegen Thofelt, die prachtig afstand houdt en een bewonderenswaardigen kijk op tijd heeft. Van Geen deed het beter tegen Gyllenstierna en won met een snelle steek op de mouw. Dit inspireerde van der Horst klaarblijkelijk, want ook hij won ver volgens van von Boisman en omdat Serré hierbij niet wilde achterblijven sloeg ook zij Gyllenstierna. De belangrijkste partij was toen die tusschen van Geen en Tho felt. Beide schermers riskeerden niets, vooral Thofelt leek ons iets terughouden der dan gewoonlijk. Van Geen loerde op zijn kans, die kwam in de allerlaatste se conden. Inderdaad toucheerde hij zijn te genstander, maar op het zelfde moment bracht Thofelt onzen landgenoot een tou ché toe, zoodat deze partij onbeslist bleef Serré en van der Horst verloren tenslotte resp. van von'Boisman en van Thofelt. De wedstrijden duren den geheelen dag voort. STADSNIEUWS. OUD-NOTARIS B. J. J. N. TROOST t Naar wij vernemen ls gisteren te Apel doorn ln den ouderdom van bijna 62 jaar overleden de heer B. J. N. N. Troost, oud- notaris te dezer stede. Notaris Troost werd geboren te Zwart sluis 7 Nov. 1874 en was candidaat-notaris op de kantoren van de heeren J. F. Mei- ners en C. Versluys, notarissen alhier, na werkzaam geweest te zijn bij den Inspec tie der Registratie en Domeinen. Zijn be noeming tot notaris alhier geschiedde bij K. B. van 11 Jan. 1917 Bij K. B. van 10 Maart 1936 werd hem als zoodanig eervol ontslag verleend. Op 15 April j.l. verhuisde notaris Troost naar Apeldoorn, teneinde van een welverdiende rdust te gaan ge nieten, een rust. die helaas echter slechts kort heeft mogen duren. De heer Troost heeft zich gedurende zijn langjarige werk zaamheid alhier doen kennen als een ijve rig en kundig notaris, met veel hart voor zijn practijk, die daarbij als mensch groote genegenheid genoot. Hij ruste in vrede! BINNENLAND. J. C. E. SAND OVERLEDEN. Hedenmorgen is te Amsterdam plotseling overleden de bekende Journalist J. C. E. Sand. De heer Sand was gedurende de laatste Jaren verbonden aan het „Algemeen Han delsblad". Hij was tevens secretaris van de vereeni- ging „De Amsterdamsche Pers". AALSMEER. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend hulpkantoor te Aalsmeer-Oost is gedurende de maand Juli ingelegd f. 10091.87 en terugbetaald f. 7171.22. Het laatst uitgegeven boekje draagt nr. 4660. BENTHUIZEN. Loop der Bevolking, Gevestigd: Dirk Vermeulen en gezin, opperman, van Zoetermeer Johannes Slappendel en gezin, chauffeur, v. Hazers- woude Jan Bolkenbaas en gezin, tuin dersknecht, v. Pijnacker - Sara Kaashoek, verpleegster, v. Hazerswoude. Vertrokken: Johanna Timmers. huish., naar 's-Gravendeel Hendrik Timmers, smidsknecht, idem. Arie Boon, slager, n. Zoetermeer. Het paard van den landbouwer A. R. sloep op hol. De bestuurder wist van den wagen te komen. Het paard viel op de Dorpstraat en werd door M. S. gegrepen. Een en ander liep overigens wonder goed af. o KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, D. van C. Guijt en J. van der Bent Jacobus Eduard, Z. van R. L. Houweling en N. Boersma Dirkje Petronella, D. van J. Verhoef en H. van •Duijn Bastiaan, Z. van B. Dubbelaar en A. de Best Huibertje, D van C. Barn- hoorn en D. Ouwehand Pieternella, D. van K, Slot en M van der Knaap Teu- ■nis, Z. van J. Klinkenberg en W. van Dijk Huig, Z. van J. Haasnoot en J. van der Meij Dirk, Z. van D. van der Plas en M. de Vreugd Willempje, D. van H. van Dulivenvoorde en M. Kuijt Pieter, Z van M Imthorn en C. Zwanenburg Overleden: Cornells van Duijn 78 j., ge huwd met. L. de Vreugd Maarten Johan nes van den Oever 10 j„ Z. van M. v. den Oever en J. Minnee. Ondertrouwd: W. L. Kuijt en L. van Velzen D. Th Bakker en H. Krook Getrouwd: C. P. H. Dommisse en M. Nij- veldt. VLAARDINGEN, 3 Augustus. - Binnen van de haringvisscherij11 schepen met 267 last. Prijzen: Maatjes groen f. 14.10 6.60; volle groen f. 8.608.40; volle Zuid f. 8.7010; volle Noord f.11; maatjes Noord f. 7.20—8 50; maatjes Zuid f. 5.509.70. AMSTERDAM, 3 Augustus. De handel op de Amsterdamsche Effec tenbeurs was heden niet omvangrijk, doch bij de opening ontwikkelde zich op enkele afdeellngen toch nog al wat affaire. De be weging was echter niet van duurzamen aard. De stemming was echter vast, waartoe niet weinig werd bijgedragen door de vraag die zich voor diverse fondsensoorten voor Fransche rekening openbaarde. In Koninklijken ging het aanvankelijk leven dig toe, vooral onder Invloed van orders uit Parijs, doch toen aan deze vraag was vol daan liepen de koersen, die zich reeds dade lijk boven het slot van den vorigen dag hadden gesteld, niet verder naar boven. Het behaalde koersavance kon echter ge makkelijk gehandhaafd blijven. Van de rubberfondsen gaven voornamelijk Am sterdam Rubbers eenlge affaire te aan schouwen. Naar gemeld is het bijzondere uitvoer recht op Bevolkingsrubber met een gulden per 100 kg. verhoogd tot 37 gulden. Deze verhooging houdt verband met de prijsont wikkeling van Rubber te Batavia waardoor grootere uitvoeren van Bevolkingsrubber uit Oost-Indië allicht kunnen worden voorko men. In Tabakken ging weinig om. De Sumatra aandeelen werden meerendeels een kleinigheid lager afgedaan. Op de Sui- kerafdeeling bestond een goede tendens voor H.V.A.'s die eveneens kon worden toege schreven aan aankoopen voor Fransche be langengroepen. Heden werd tevens bekend dat de Nivas een hoeveelheid Java-suiker van ruim 3600 ton van de hand heeft ge zet. De minder courante Suikeraandeelen alsmede de aandeelen in Indische Cultuur- banken waren dooreen genomen weinig veranderd. Van de Scheepvaartpapieren waren Scheepvaart Unies prijshoudend. Eenige vraag bestond voor Obligatiën Kon. Nederl. Stoomb. Maatschappij. Industriee- len waren over het algemeen niet slecht gedisponeerd. Vast gestemd waren Aku's, die boven 26% kwamen. Unilevers bewogen zich op ongeveer het vorig niveau doch de Philips aandeelen kon den zich iets verheffen. De Beleggings- markt was stil met geringe koersvariaties. Amerikaansche waarden werden op kleine schaal verhandeld. Voor Koperfondsen bestond een goede stemming, die voorname lijk tot uiting kwam in de noteertng van Anaconda's. Staalaandeelen bewogen zich op ongeveer het vorige peil. United States Steels werden fractioneel iets lager afge daan. In enkele Spoorweglondsen ontwik kelde zich een kleine beweging. WISSELKOERSEN. Londen 7.38 1/4; Berlijn 59.23 1/2; Parijs 9.70 3/4; Brussel 24.811/2; Zwitserland 43.05; Kopenhagen 32.95: Stockholm 38.07'/2, Oslo 37.10; New-York 1.471/4. Prolongatie IV» pCt. Registermarken 32 1/8; Crediet Sperrmar- ken 14 7/8; Effectensperrmarken 14 7/8; Reismarken 42; Bankpapier 381/4. NOORD WIJKERHOUT- Wederom vond een ernstige aanrij ding plaats op de Guldemondsbrug. De auto G 1465 werd zwaar beschadigd: zij is getransporteerd naar garage „Kockei- koren". OLYMPISCHE TITEL VOOR EGYPTE. De resultaten van het gewichtheffen (Olympische driekamp: tweehandig druk ken. trekken en stootenluiden als volgt: Licht gewicht: 1. en Olympisch kampioen Mohammed Ahmed Mesbah (Egypte) 342,5 kg. (drukken 92,5 kg., trekken 105 kg., stoo ten 145 kg). 2. Robert Fein (Oostenrijk) 342,5 kg. (resp. 105, 100 en 137,5 kg.), 3. Karl Jansen (Duitschland) 327.5 kg. (resp. 95. 100 en 132,5 kg.), 4. Schwitalle (Duitschland) 322,5 kg. (resp. 95, 100 en 127,5 kg.), 5. Terpak (Ver. Staten) 322,5 kg. (resp. 97.5. 100 ep 125 kg.). 6. Ibrahim Masoud el Sayed (Egypte) 322,5 kg. (resp 90, 100 en 132,5 kg.). De winnaar; Mohammed Ahmed Mesbah heeft op het onderdeel: stooten (met 145 kg.) een nieuw wereldrecord gevestigd. Het oude wereldrecord stond met 141,5 kg. op naam "an zijn landgenoot Attia. VRIJ WORSTELEN. In het tournooi worstelen, vrijen stijl, afdeeling middengewicht, zijn na de eer ste ronde Voliva (Ver. Staten), Luukko (Finland), Poilve (Frankrijk) en Sysel (Tsj.-Slowakije) nog zonder strafpunten. In het bantam-gewicht luidt de stand na de tweede ronde: Herbert (Duitschland) 0 strafpunten, Zombori 'Hongarije), Tuvesson (Zweden) en Flood (Ver. Staten) 1 strafpunt. Niz- zola (Italië) 2 strafpunten. De Japanner Tamba is met 5 strafpunten afgevallen, terwijl Nic. (Tsj.-Slowakije), Jurado (Phi- lippijnen) en Thorot (Br.-Indië) 6 strafpunten zijn afgevallen. AMSTERDAM, 3 Aug. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 398 vette koeien ie kw. 56—62 2e kw. 48—54. 3e kw. 40— 47; 95 Melk- en Kalfkoeien 165; 81 vette kalveren 2e kw. 42—50, 3e kw 32—40; 92 nuchtere kalveren 5—9; 44 schanen 18— 24: 38 lammeren 12—15; 420 varkens: 90110 K.G 4344 zware varkens 42— 43. vette varkens 41—42; 10 naarden 70— 110. BOSKOOP 1 Aug Rozen per bos: Pech- told 15—17 ct; Rosalandia 9—15 ct; Else Poulsen 24—30 ct; Butterflv 10 ct: Edith Helen 25 ct; Chas. P. Kiltiam 10—14 ct; President Hoover 12—16 ct; Florex 12—19 ct; Wendland 16—28 ct; Wilh. Kordes 12— 15 ct; E. G. Hill 1117 ct; DiveTse per bos Clematis, Durandi 2030 ct; idem Prins Hendrik 53—1.03 ct; idem the President 30 40 ct; Lelie's 5090 ct; Anjers 4—6 ct. NOORDWIJKERHOUT, 1 Aug. Veiling „De Eendracht". Doppers 0.750.85; Wou- ders 1.001 05; Raspers 0.80—0.90; Witte Witte capucijners 0.85—0.95; Dubb. boonen 0.750.85: Snijboonen 0.90—1.50; Enkele heerenb. z. dr. 1.401.50; Enkele heerenb. m. dr. 1.20—1.40; Stokheerenb. 1.501.55; Tuinboonen 0.40—0.85; Alles per zak van 10 K.G. ROELOFARENSVEEN, 1 Aug. Meloenen 3—6 cent per stuk; Bloemkool 2—9 ct. per stuk; Snijboonen 0.55—1.20: Stek doorge draaid Prinsesseboonen 0.80—1.00; Witte Pronkboonen 20 cent per 10 K.G.; Fijn 2.20; Fijn baster 60 cent; Baster 4651 cent; Grof 2527 cent; Bommen 13 cent en door gedraaid; Stippel 23—25 cent per 25 K.G. ROTTERDAM, 3 Aug. Veemarkt - Aan voer 509 vette runderen. 246 vette kal veren. 4 nuchtere kalveren. 821 schaoen en lammeren, 651 varkens 2 bokken. Vette koeien 60, 54 3844; Vette ossen 54, 50. 40—45; Vette kalveren 85. 75. 50— 55; Varkens (levend gewicht) 37, 36. 35; Schapen 38, 34 26: Lammeren 37. 32. 26; Schapen per stuk 18 14, 10; Lammeren p. stuk 12. 9. 7. VEUR. 1 Aug. Engelsche komkommers le soort 1 00—1.20; Gele komkommers, le soort 1.00—1.30; Bloemkool, le soort 5- 10.80; idem, 2e soort 34.50; idem uitsc ot 1.50; Tomaten, midd. 1.702; idem, grooie ronde 22.40; idem, 2e soort 1.501.80; idem, 3e soort 1—1.10; idem, bonken 11.20; Andij vie. per 100 0.501.20; Spercieboonen 5.50— 18.50; Doperwten 15—18; Meloenen 326. WESTLAND, 1 Aug. Golden Champion 4656, Aiicanten 3845; Colman 4552; Emila 40; Muscaat 65 per K.G.; Netmeloe- nen 2—15; Tomaten A 4055, B 4048, C 37i/245, CC 25—30 per bak.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3