Sylver Maes wint Ronde van Frankrijk. LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 3 Augustus 1936 De Nederlanders eindigen als 15e, 23e en 32e in het eindklassement. Optimistische stemming bij de Nederlandsche athleten, Er waren bij deze wedstrijden op het er-afgelegen terrein nog zeer vele belang stellenden. onder wie wij opmerkten den voorzitter van den Nederlandschen Hippi- schen Sportbond, jhr. Quarles van Ufford en den secretaris den heer D. J. Couve. De resultaten van den terreinrit waren: 1. Abba (Italië) 9 min. 2,5 sec. 2. Handrick (Duitschland) en 3. Mollet (België), belden 9 min. 9,6 sec. 4. Von Arban (Hongarije) 9 min, 10,3 sec. 5. De la Court (België) 9 min. 13 sec. 12, Lt. ter zee Jhr. A. v. Geen (Nederland) min. 34.8 sec. 20. Luit. J. P. F. van der Horst (Neder land) 10 min. 5,3 sec. 22. Luit. J. Serré (Nederland) 10 m. 14,6 s. SPEERWERPEN DAMES. Het speerwerpen voor dames had het volgende resultaat: 1 en Olympisch kampioene: Tilly Flel- jcher (Duitschland) 45,18 meter (nieuw Olympisch record). 2. Lulse Kreuger (Duitschland) 43,29 meter. 3. Marjap Kwasnieuwska (Polen)) 41,80 seter. HET GEWICHTHEFFEN. De resultaten van het gewichtheffen (Olympische driekamp: tweehandig druk ken, trekken en stooten) lulden als volgt: Vedergewicht: 1. en Olympisch kampioen: Terlazzo (Ver. Staten) 312,5 KG. (drukken 92,5 KG., trek» ken 97,7 KG., stooten 122,5 KG). 2. Sollman (Egypte), 305 KG., (85. 95 en 125 KG). 3. Ibrahim (Egypte) 300 KG. (80, 95 en 125 KG). 4. Richter (Oostenrijk) 297,5 KG. (80, 97,5 en 120 KG.). 5. Llebsch (Duitschland) 290 KG. (92,5, 90 en 107,5 KG.). 6. Terry (Amerika) 287,5 KG. (75, 92,5 en 120 KG.). 7. Bescpe (Italië) 287,5 KG. WORSTELEN. De stand na de eerste ronde van de wed strijden in het vrij worstelen luidt als volgt: Lichtgewicht: 0 strafpunten: Kazama (Japan), Meier '(Denemarken). 1. Strafpunt: Ehrl (Duitschland), Strong (Ver. Staten), Romagnoli (Italië), Karpati (Hongarije). 2 Strafpunten: Soganll (Turkije). 3 Strafpunten: Brdek (Tsjecho Slowa kije), Angst (Zwitserland), Garrad (Austra lië), Delport (Frankrijk), Thomas (Ca nada). Weltergewlcht: 0 strafpunten: Andersson (Zweden), Angst (Zwitserland), Lewis (Ver. Staten), Schleimer (Canada). 1 strafpunt: Paar (Duitschland). Bietilae (Finland): Jourlin (Frankrijk), Fox (Gr. Brittannië). 2 strafpunten: Ohara (Australië), Ercetin (Turkije). 3 strafpunten: Samec (Tsjecho Slowa kije), Sovari (Hongarije), Kokk (Estland). Beke (België), Rastid (Brits'ch-Indië) en Masoetomi (Japan). FLORETSCHERMES VOOR EQUIPES. De resultaten van de kwartfinale der ëguipewedstrijden op floret luiden als volgt: Eerste poule: ArgentiniëEngeland 88, (Argentinië 57 ontvangen en 62 gegeven treffers). Argentinië wint dus. Duitschland -Groot Brittanië 9—2 (opgegeven). Groot Brittannië valt uit. Tweede poule: Vereenigde StatenZwit serland 133, ItaliëZwitserland 151. Zwitserland valt uit. Derde poule: HongarijeZuid Slavlë 14—2, FrankrijkZuid Slavië 9—1 (opge geven). Zuid Slavië valt uit. Vierde poule: OostenrijkTsjecho Slo wakije 124, België—Tsjecho Slowakije 11—5. (Tsjecho Slowakije valt uit). Evenals in de voorronde behoefden ook thans niet alle ontmoetingen gespeeld te worden, doordat na twee ronden reeds vier landen waren uitgevallen. Voor de demi-finale werden de volgende poules samengesteld: Eerste poule: Italië. Vereenigde Staten, Hongarije en Oostenrijk. Tweede poule: Frankrijk, België, Duitsch land en Argentinië. De eerste ontmoetingen van deze halve finale duurden tot na middernacht. De be langstelling was zeer groot. In de eerste poule had Italië weinig te vreezen van Hon garije. De eerste verrassing vormde de ne derlaag van de Vereenigde Staten tegen Oostenrijk. In de tweede poule waren de Belgen in de meerderheid tegen Argentinië. De ontmoeting FrankrijkDuitschland had een zeer spannend verloop. De resultaten luiden Poule 1: ItaliëHongarije 133; Oosten rijk—Vereenigde Staten 124. Tweede poule: BelgiëArgentinië 115; Frankrijk—Duitschland 97. De wedstrijden worden morgen voortge zet. De Olympische Fakkel. OSENDARP IN UITSTEKENDE CONDITIE. HET VERGETEN START NUMMER VAN MEJ. DE KOCK. Onder onze Nederlandsche athleten in het Olympische dorp heerschte gister avond een zeer opgewekte stemming. Men was buitengewoon verheugd over de be reikte resultaten van den eersten dag. Nog nooit is het aan onze athleten gelukt de demi-finales 100 meter te bereiken. Giste ren hebben we het met twee van onze drie deelnemers op dit belangrijke loopnummer zoover gebracht. Men ontveinst zich echter niet, dat het voor Osendarp en Van Be- veren uiterst moeilijk zal zijn om het tot de finale te brengen, want de tegenstand is buitengewoon zwaar. Veel hangt thans af van de loting. Hoewel men van oordeel is, dat men de feiten niet mag vooruit- ioopen en dat het zeer gevaarlijk is een al te optimtstischen toon te laten hóoren, heeft men evenwel goede hoop, dat een onzer het tot den eindstrijd zal brengen. Vanzelfsprekend ls aller hoop op Osendarp gevestigd. Hetgeen onze kampioen gister middag op dit nummer heeft gepresteerd, geeft reden tot goede verwachtingen. De wijze, waarop hij na een abnormaal slech ten start op zijn concurrenten inliep, be wees, dat hij tot de allersterkste sprinters behoort. Het is daarbij een bijzonder gelukkig feit dat Osendarp niet den minsten hinder heeft ondervonden van zijn knieblessure. Over die blessure spreekt men in het geheel niet meer. „Het beste is", aldus vertelde ons een der Nederlandsche officials, „om Osendarp daaraan niet meer te herinneren". Men vindt het jammer, dat Berger gis termiddag minder goed geloopen heeft, maar het is gelukkig, dat onze wereld recordhouder zich van de nederlaag weinig aantrekt. Hij kan straks al zijn krachten aan de estafette wijden. Berger's achter stand moet. zoo is ook de meening onzer officials, vrijwel geheel worden toegeschre ven aan zijn eerste valsche start, waar door de situatie voor hem bij uitstek moei lijk werd. Alle athleten waren uiterst tevreden over de baan, welke in een schitterende conditie verkeert. „Wat fs uw meening over onze dames?" vroegen wij den leider van onze dames- ploeg, den heer Jutte. „Vanzelfsprekend zijn we heel wat min der optimistisch dan de heeren", luidde het antwoord. „We kunnen ten aanzien van onze dames slechts zeer bescheiden ver wachtingen koesteren. Mej. De Koek heeft een behoorlijke pres tatie verricht, maar men had misschien nog wel iets meer van haar kunnen ver wachten. Het begin was voor haar minder fortuinlijk, doordat er moeilijkheden be stonden over haar deelneming. Het bleek nl.- dat memhaar nummer in het olympisch dorp had laten liggen. De wedstrijdleider was van oordeel, dat men zonder startnummer niet mocht deel nemen. Het Olympisch dorp, dat ongeveer een half uur rijdens van het rijkssportveld is gelegen, was te ver om het nummer nog te halen. De speaker maakte al bekend, dat mej. De Koek niet was verschenen. Gelukkig zag de wedstrijdleider in, dat het niet uitkomen van onze speerwerpster door dit misverstand toch wel zeer onge- wenscht was. Hij gaf toen zijn toestem ming op voorwaarde, dat 't nummer heden zou worden ingeleverd. Zij is 9de geworden met haar worp van 36,93 meter: in dit gezelschap dus toch nog een heel behoorlijke prestatie. KORFBAL. FLUKS TE TILBURG. Fluks heeft in de gisteren te Tilburg ge houden jubileum-seriewedstrijden van O.N.A. maar een matig succes behaald. Onze stadgenooten, wier veldspel dikwijls gunstig afstak bij dat der respectievelijke tegenpartijen, bleken gisteren hun schot in Leiden te hebben gelaten, want ondanks ontelbare doorbraken en evenzooveel opge legde kansen, brachten zij het in drie wed strijden slechts tot 4 doelpunten; een zeer poover resultaat. Het begin was al heel sobertjes. Ondanks een voortdurend overwicht. moest de Fluks-comb. met 21 de meerdere erken nen in de zeker niet sterke tweede klasse club Deto uit Eindhoven, hetgeen haar, zoo later zou blij ken de eerste en ook de tweede prijs zou kosten. Tegen Volt uit Tilburg ging het, wat het schieten betreft, iets beter, maar meer dan twee punten te scoren uit de tallooze op gelegde kansen, bleek een te zware opgave. Toch won Fluks, dank zij goed verdedigen. De laatste wedstrijd tegen A'dam Zuid zou Fluks beslist moeten winnen om den eersten prijs in de wacht te kunnen slee pen. Zij zou dan evenals Deto 4 wedstrijd- punten hebben en 't doelgemiddelde zou de balans naar haar zijde doen slaan. Het werd echter een gelijk spel. waardoor de Amsterdammers, die reeds drie punten hadden uit de vorige wedstrijden, beslag legden op den eersten prijs en Fluks zien tenslotte ook nog gepasseerd zag door Deto. De volledige uitslagen luiden: A'dani Zuid—Volt 2—2: Fluks—Deto 1—2 Fluks—Volt 2—1: A'dam Z.—Deto 4—0: DetoVolt 42: A'dam Z.Fluks 11. Ie prijs: A'dam Zuid; 2de prijs: Deto; 3de prijs: Fluks-comb. o WIELRENNEN. „SWIFT". Door Swift werden gisteren op haar baan wedstrijden gereden, waarvoor van de zijde van het publiek veel belangstelling bestond. De rennersclub Hollandla uit den Haag schreef af, zoodat er alleen door Swift-renners werd gereden. Het eerst reden de C.-klassers een klasse mentswedstrijd over 15 ronden, met om de 5 ronden een klassement. P. Mink bleek hier sterk favoriet. Op Rotteveel en Rijs- bergen wist hij twee ronden uit te loopen. j en zag tevens kans de 3 klassementen te winnen. Tusschen de twee andere renners l was nog even strijd om de tweede en derde plaats. Rotteveel zakte na de 10de ronde echter te veel af. 1. Mink 20 pnt., 2. Rijs- bergen 11 pnt., 3. Rotteveel 9 pnt. Hierna reden de A en B klassers een klassementswedstrijd over 50 ronden. Hier vielen direct al eenlge pechslachtoffers. In de 8ste ronde gaf J. Riethoven reeds op, doch na de 18e ronde reed hij weer mee. Dit werd door de sportcommissie verboden. Riethoven oordeelde het echter beter om mee te blijven rijden, wat voor Lodewijks in de 22ste ronde noodlottig werd. In de bocht liet Riethoven zich op Lodewijks vallen. Na even gestopt te hebben werd de wedstrijd weer voortgezet. 1. C. Verburg 25 pnt., 2. Jac. de Groot, 10 pnt., 3. Lodewijks 8 pnt., 4. Maat 7 pnt., 5. Sinteur 5 pnt., Romijn pech. De handicapwedstrijd voor C-klassers werd gewonnen door Mink. Ais attractie werd er een veteranenwed- strijd gereden, welke werd gewonnen door L. H. Smit. Tot slot was er een koppelwedstrijd over 50 ronden. Voor dezen wedstrijd werd door het publiek geld bijeengebracht. C. Verburg W. Rijsbergen reden een aardigen wed strijd. Met de GrootRomijn streden zij geregeld in dueL De uitslag was: 1. VerburgRijsbergen 14 pnt.; op 1 ronde 2. de GrootRomijn, 14 pnt.: 3. MinkSeverijnen 6 pnt.: 4. Maat Rotteveel 6 p.; 5. LodewijksSinteur 4 p. Zondag a.s. zal er een .clubwedstrijd ge reden worden tegen de rennersclub Schie dam. NIEUW-SWIFT. Een fraaie prestatie van J. Ribot. Gistermorgen werd de eerste wedstrijd der nieuwe competitie verreden, bestaande uit een sprint en maches a deux, over 500 meter. Alhoewel niet leder renner over sprint- capaciteiten beschikt, was de opkomst toch alleszins bevredigend en werd met veel animo gestreden. In de A klasse wist R. Riethoven op over tuigende wijze alle ritten te winnen, ter wijl J. Bergman de tweede plaats bezette. J. Schüller hebben wij wel eens beter op dreef gezien, terwijl K. de Haas het zijn tegenstanders niet cadeau gaf. W. Burgy paste zich goed aan, temeer daar hij zich beter op den langen afstand gevoelt. De uitslag was: 1. R. Riethoven, 5 pnt.; 2. J. Bergman, 6 pnt.; 3. J. Schüller. 7 pnt.; 4. W. Burgy, 8 pnt,; 5. K. de Haas, 9 pnt. Bij de B klassers was de verwachting dat J. Bosman en H. de Jager hier om de eerste plaats zouden kampen, hetgeen echter anders is uitgekomen, dank zij het uit stekende rijden van >J. Ribot. Laatstge noemde bleek ook hier weer een sterk en tactisch renner, die zich niet laat impo- neeren en een ieder zijn course opdringt. Slechts J. Bosman wist hem zwaar te be dreigen, doch verloor met een 1/4 wiel. Ook op de lange afstand wordt Ribot een gevaarlijke concurrent, temeer daar hij over een goede eindspurt beschikt. De rit om de tweede of derde plaats tussohen J, Bosman en de Jager had ieders belang stelling en werd royaal door eerstgenoemde gewonnen. De Jager moet zich nog beter met de versnellingen op de hoogte stéllen. Om de vierde plftats werd fel gestreden tusschen P. vgrfs&oti, J. v. cl. Leest en C. Ouwehand. Laatstgenoemde beschikt hier over de beste "demdrage. Hij won van J. v. d. Leest, doch verloor van P. van Zon, ter wijl v. d. Leest op zijn beurt weer van Zon klopte. De Gebr. Krimp vielen hier eenigs- zins uit den toon. daar zp geheel niet over sprintkwaliteiten beschikken. De totaaluitslag was hier: 1. J. Ribot. 7 punten; 2. J. Bosman, 8 pnt.; 3. H. de Ja ger, 9 pnt.; 4, 5 en 6 J. v. d. Leest, C. Ouwe hand en P. van Zon. ieder 11 pnt.; 7. H. Krimp. 13 pnt.; 8. J. Krimp, 14 pnt. In de C klasse won J. Hintzbergen vol gens verwachting. Jammer is het dat dit veelbelovend rennertje bij den langen af stand wedstrijd nooit aanwezig is. terwijl hij bij den sprint altijd present is. De uitslag was: 1. J. Hintzbergen, 3 ont.; 2. M. C. Segaar. 4 pnt.; 3. Th. Holst. 5 pnt.; 4. H. Holswilder, 6 pnt. Dinsdagavond zullen 21 leden deel nemen aan de grasbaanwedstrijden te Alphen. RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Verregende wedstrijden. Ook dezen Zondag heeft de directie van de wielerbaan te Rijswijk het niet getroffen. Voor er 3 wedstrijden afgewerkt waren, plensde de regen neer en moesten de wed strijden uitgesteld worden tot a.s. Vrijdag avond 7 uur. Dezelfde renners zullen dan wederom van de partij zijn. De uitslagen van de afgewerkte wedstrij den luiden: Omniumwedstrijd ln 2 series over 800 meter elk, tusschen Slaats, Wals, Plet van Kempen, Pijnenburg. Pellenaars en Jan van Kempen. Ie serie: 1. Wals tijd laatste 200 meter 13 2/5 sec.; 2. Plet van Kempen; 3. Slaats. 2e serie: 1. Jan Pijnenburg, tijd 13 sec.; 2. Jan van Kempen; 3. Pellenaers. Finale der eersten: 1. Pijnenburg, 2. Wals Finale der tweeden: 1. Jan van Kempen tijd 14 4/5 sec., 2. Piet van Kempen. Finale der derden: 1. Pellenaers, 2. Frans Slaats. Wedstrijd voor amateurs en onafhanke- lijken over 800 meter: le serie: 1. Beukers (13 3/5 sec.) 2. Bats. 2e serie: 1. v. Gelder (14 1/5 sec.); 2. Bijl. 3e serie: 1. Rutgerink, 2. Grimme. 4e serie: 1. Holtkamp, 2. Sisterman. o— MOTORSPORT. TERREIN-KAMPIOENSCHAPPEN K. N. M. V. De uitslagen van de terreinkampioen- sohappen van de K.N.M.V. welke gisteren te Tilburg zijn verreden luiden: Klasse 500 cm.: 1. Dick Eysink op Eysink 3 uur 28 min. 17 sec. (circuit 100 K.M.). 2. Van Dinter op Ariel. 3. J. Knijnenburg op Rudge. Klasse 350 cm.: 1. Jaap Roest op Eysink 3 uur 9 m. 24 s. 2. Jobing op B.S.A. 3. N. van der Voort op Velocette. Klasse 250 om.: 1. Timmer op New Imperial 3 uur 13 min. 12 sec. 2. P. Poppen op Rudge. 3. J. Bark op Velocette. Lichte klasse 135 cm.: 1. Verkerk op Eysink. 2. Malta op D.K.W. 3. Van Hoorn. Ondanks het slechte weer was er veel be- I langstelling. De voorlaatste étappe van de ronde van Frankrijk, welke Zaterdag werd verreden, leidde van Angers naar Caen over een af stand van 259 K.M. Het tweede gedeelte van deze étappe van Vire naar Caen over 55 K.M. was weer een rit tegen het hor loge. De streek, waardoor de eerste route ging. was minder gemakkelijk, dan die van eergisteren. Vlak voor het einde van het traject schoten een aantal onafhankelij ken naar voren, waarbij zich ook de Franschman le Greves bevond, die ln den eindsprint ge makkelijk won in den tijd van 7 uur 38 min. 20 sec. Achtereenvolgens kwamen toen binnen de onafhankelijken Thietard, Bertocco, Ducazeaux, Marcalllou, dan de Belg Neuvilie, terwijl vervolgens alle ove rige renners, waaronder ook Middelkamp en de gebrs. van Schendel, in denzelfden tijd als de winnaar de eindstreep passeer den. Alleen de onafhankelijke Cloarec en de Franschman Paul Maye moesten we gens pech achterblijven en kwamen later binnen. In het algemeen klassement was door dezen uitslag dus geen verandering gekomen. Het 55 K.M. lange traject van Vire naar Caen tegen het horloge werd vervolgens gereden. De Franschen, die verrassend goed reden, wonnen ditmaal dezen rit voor de Belgen. Van de groep, waarin ook de Ne derlanders zaten, was het wederom Mid delkamp die de snelste bleek, terwijl Albert en Anton van Schendel ln denzelfden tijd binnen kwamen, resp. als 11e en 12e. De uitslag luidde: 1. Magne (Franrijk) 1 uur 18 min. 16 sec. 2. Cogan; 3. Le Greves; 4. Lesueur; 5. Maye (allen Frankrijk) en in denzelfden tijd; 10. Middelkamp (Nederland) 1 uur 21 min.; 11. Albert van Schendel (Nederl.); 12. Anton van Schendel (Nederland), zelf den tijd. Het algemeen klassement luidt: 1. Sylver Maes (België) 135 uur 38 min. 26 sec.; 2. Magne (Frankrijk). 136 uur 5 min. 21 sec.; 3. Vervaecke (België) 136 uur 6 min. 19 sec.; 4. P. Clemens (Luxemburg) 136 uur 22 min. 37 see.: 5. P. Mersch (Luxemburg) 136 uur 34 min 36 sec.: 16. Albert van Schendel (Nederl.) 137 uur 30 min. 49 sec.; 23. Middelkamp, 137 uur 54 sec.: 32. Anton van Schendel. 138 uur 48 min. 39 sec. Gisteren was het de laatste dag en Sylver Maes werd daarbij winnaar van de ronde van Frankrijk! Vanaf-de negende etappe heeft de Belg de gele trui aangehad en geen enkele maal heeft hij deze weer moe ten uittrekken. Schitterend heeft hij ge reden én het is ongetwijfeld de beste en sterkste renner, die dezen 30sten monster rit rond Frankrijk heeft gewonnen. Soms een etappe winnend, dan weer deze eer aan anderen overlatend, was de neef van den winnaar van het vorige jaar. Romair. Maes. steeds bij de eersten. Onweerstaan baar soms- was de Belg. phenomenaal vaak waren zijn prestaties en de schitterende overwinning, die hij op de tweede etappe door de Pyreneëen behaalde, ligt een ieder nog versch in het geheugen. Steeds meer vergrootte hij zijn voor sprong op de anderen in het algemeen klassement en tenslotte is hij gistermiddag met bijna een half uur voorsprong op nummer twee, den Franschman Magne, als winnaar geëindigd. Het grootste doel van dezen pracht-rijder is bereikt en toen hij gistermiddag de ovatie van duizenden in ontvangst had te nemen, was hij zijn ont roering nauwelijks meester. Doch stralend van vreugde nam hij even later de tallooze gelukwenschen van zijn mede-renners en talrijke landgenooten in ontvangst en nooit zal de kranige Belg dezen dag ver- Doch het prachtige resultaat, dat hij heeft behaald heeft hij toch ook voor een zeer groot deel aan zijn landgenooten te danken. De Belgische renners hadden tot taak hun „Sylveer" op alle mogelijke wij zen te steunen, en zij hebben zich daarvan gekweten op een wijze, die boven allen lof verheven is. Met raad en daad hebben zij hun leider terzijde gestaan en dat de saam horigheid en de opofferingsgezindheid bij de Belgen zooveel grooter was dan bij de Franschen, heeft tenslotte een grooten in vloed op den uitslag gehad. Bovendien hadden de Belgen een sterkere ploeg en stuk voor stuk waren zij uitmuntende weg- ners. De Franschen hadden eveneens een prachtig team, doch de discipline ontbrak. Antonin Magnen, die tweede is geworden heeft niet veel medewerking van zijn teamgenooten ondervonden. Deze Fransch man. die reeds in '34 een ronde van Frank rijk had gewonnen, en die in deze ronde de afgod van heel fietslievend Frankrijk is geweest, heeft een ongelooflijke prestatie verricht. Etappe na etappe heeft hij bijna geheel alleen tegen de twee Belgen Maes en Vervaecke moeten strijden om de eer van zijn land hoog te houden. Hij was vaak de eenige van zijn landgenooten die het moordende tempo van de Belgen kon bij houden en met een ijzeren wil heeft hij telkens weer een bewonderenswaardigen strijd geleverd tegen zijn twee rivalen. Toen hij zijn tegenstanders steeds meer veld zag winnen had hij ook een zwaren moreelen strijd te voeren, doch zijn taai volhouden is tenslotte beloond. Vervaecke was zijn grootste rivaal voor de tweede plaats en hij heeft een moeizamen strijd moeten voeren om tenslotte toch nog als tweede te eindigen. Voor Vervaecke is het een teleurstellend feit geweest, dat hij met nog twee etappen voor het einde, zijn tweede plaats aan den Franschman moest afstaan. Toch heeft hij ook een prachtige ronde gereden en Sylver Maes heeft aan hem een zeer grooten steun gehad. Tenslotte is zijn derde plaats nog een buitengewoon eervolle. Buitengewoon hebben ook de Luxemburgers zich gehou den. Drie van hen hebben zich in 't eind klassement onder de eerste tien weten te plaatsen en deze prestatie is er een van den eersten rang. De Franschman Level heeft de tiende plaats weten te veroveren. Als onafhankelijke heeft hij deze ronde meegereden, d. w. z. zonder hulp, zonder ondersteuning van ploeg-maats heeft hij een strijd moeten voeren tegen de „reuzen van den weg" en zijn prestatie mag wel buitengewoon worden geroemd. Onze landgenooten. En dan onze landgenooten. Gijsen heeft moeten opgeven. Buitengewoon moedig heeft hij in het begin gereden, doch ten slotte bleek deze krachttoer wel te zwaar voor hem. Albert van Schendel. de Ne derlander uit Toulouse, heeft het er van onze landgenooten het beste afgebracht. Steeds was hij een van de besten en dat deze renner, die nog nooit in een ronde van Frankrijk heeft meegereden, de vijf tiende plaats in het algemeen klassement heeft weten te veroveren, stempelt hem tot een rijder van bijzondere klasse. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat hij met de in deze ronde opgedane ervaring in een vol gende ronde een nog beter Resultaat zal weten te bereiken. Middelkamp, de renner, die behoudens enkele ritten in België, nog nooit in het buitenland heeft gereden, heeft in deze ronde bewezen, dat hij van het goede hout is gesneden. Om in de eerste ronde van Frankrijk, waaraan men deelneemt een zeer zware etappe te winnen voor andere keien, heeft men kracht noodig en hersens. En de jonge Nederlander heeft bewezen, van beide een behoorlijke dosis te bezitten. Anton van Schendel tenslotte heeft het er minder goed afgebracht dan zijn broer en Middelkamp. Toch blijft ook zijn rijden een wel zeer bevredigende pres tatie en ongetwijfeld zal ook hij van deze ronde geleerd hebben, wat tenslotte ook zijn voordeel heeft AI met al kan Nederland tevreden en trotsch zijn, dat het door deze renners heeft bewezen, dat het een zeer gevaar lijke tegenstander kan zijn. met wien ter dege rekening moet worden gehouden. De laatste etappe. De laatste etappe, welke gisteren werd verreden, voerde van Caen naar Parijs over een afstand van 234 KM. Van den start af réden de renners door een haag van menschen en toen zij in Parijs aan kwamen. stonden de toeschouwers vele rijen dik om de renners aan te moedigen en toe te juichen. De menigte heeft in Parijs zelf nog van een fraaien strijd kunnen genieten, want in de stad ontketenden de Luxemburgers nog een felle jacht, die zij tot de finish volhielden. Als eerste kwam tenslottte de Luxemburger Mersch binnen met een tijd van 7 uur 7 min. 50 sec., ruim een halve minuut voor zijn landgenoot P. Clemens. Onder groot enthousiasme kwamen daarna de overige renners binnen en toen de einduitslag werd bekend gemaakt en de renners hun eererondje reden, werd hun door 50.000 toeschouwers een donderende ovatie gebracht De dertigste ronde van Frankrijk was teneinde De uitslagen van de laatste etappe luid den: 1. Merscli (Luxemburg) 7 uur 7 min. 50 sec.: 2. P. Clemens 'Luxemburg) 7 uur 8 min. 22 sec.; 3. Canardo (Spanje) 7 uur 8 min. 38 sec.: 4. Marcalllou (Frankrijk), onafhankelijk, 7 uur 8 min. 51 sec.; 5. Meu- lenberg (België) 7 uur 9 min. 6 sec.; 6. Le sueur (Frankrijk). Thietard (Frankrijk), onafh.; Cogan (Frankrijk): Tanneveau (idem); Magne (idem): Neuvilie (België), Sylver Maes 'idem): Amberg (Zwltserl.); Vervaecke (België). Marie (Frankrijk); Al- bert van Schendel (Nederland), allen in denzelfden tijd als Meulenberg: 18. Mid delkamp (Nederland) 7 uur 10 min. 5' sec. 35. Anton van Schendel (Nederland) 7 uur 13 min. 50 sec. Algemeen klassement. 1. en winnaar Sylver Maes (België), 142 uur 47 min. 32 sec.; 2. Magnen (Frankrijk) 143 min. 14 min. 27 sec.; 3. Vervaecke (Bel gië), 143 uur 15 min. 25 sec.: 4. P. Clemens (Luxemburg) 143 uur 30 min. 14 sec.; 5. Mersch (Luxemburg) 143 uur 40 min. 56 sec.; 6. Canardo (Spanje) 143 uur 50 min. 36 sec.; 7. M. Clemens (Luxemburg) 143 uur 58 min. 26 sec.; 8. Amberg Zwitser land) 144 uur 6 min. 45 sec.; 9. Kint (Bel gië) 144 uur 9 mtn. 57 sec.: 10. Level (Frankrijk), onafhankelijk, 144 uur 15 min. 29 sec.; 15. Albert van Schendel. 144 uur 39 min. 55 sec.; 23. Middelkamp, 145 uur 4 min. 5 sec.: 32. Anton vap Schendel, 146 uur 2 min. 29 sec. Landenkl assement 1. België: 2. Spanje-Luxemburg; 3. 'Frankrijk; 4. Nederland; 5. Zwitserland. DUIVENSPORT. DE TELEGRAAF. (Aalsmeer). Wedvlucht gehouden vanaf Vilvoorde, afstand 151 K.M. De uitslag was: 1. 3. 4, 9, 15 A. Keessen: 2. Joh. Versteeg: 5, 6, 7, 10, 11, 14 Jac. Kaper; 8. C. Onderwater; 12. J. v. Looij; 13. W. Baars. De duiven wer dén losgelaten v.m. 9.05 uur; aankomst le duif v.m. 10.51.38 uur. „DE WITPEN" (NIEUWVEEN). Wedvlucht van Vilvoorde, afstand 151 K.M. Vlucht voor jonge duiven. De duiven werden om 9 uur 5 minuten ln vrijheid ge steld. Uitslag: le pr. W. v. Leeuwen Pz. 10.5: 2e pr. C. v. Leeuwen Az. 10.52; 3e pr. idem 10.52: 4e pr. W. v. Leeuwen Pz. 10.54; 5e pr. idem 10.58; 6e pr. L. P. Becker 10.58; 7e pr. idem 10.59. 3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11