LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 31 Juli 1936 UIT DE RIJNSTREEK. THIJS IJS HELPT DE SPINNENDE PRINSES lelijke toestemming van den eigenaar ot gebruiker van het terrein waarop gekam peerd wordt, maar tevens een verklaring gan elschen dat de kampeerende persoon bij den vergunninggever bekend was. Bij onderzoek bleek, dat elke aanvraag om te kampeeren werd doorgegeven, zonder dat hij, die vergunning tot kampeeren gaf. een nader onderzoek had Ingesteld omtrent den kampeerder. Als gevolg van de thans geldende regeling kunnen B. en W. ver klaren, dat het kampeeren momenteel naar behooren geschiedt en derhalve ver jaging van het tarief onnoodig en onge- ffenscht is. Tevens adviseerden zij op een ingekomen verzoek van de Zeil- en Motor sportver. .Leiden" om gratis kampeerver- gunningen voor de leden uit te reiken af wijzend te beschikken, omdat volgens de bestaande legesverordening geen gratis vergunningen kunnen worden afgegeven. De Raad bleek zich volkomen met de zienswijze van B. en W. te kunnen vereeni gen, want met alg. st. werd afwijzend op het verzoek beschikt. In verband met het verzoek van Ged. Staten om het oordeel van den Raad te mogen vernemen over de door dit College ontworpen nieuwe salaris- legeling voor Burgemeester. Wethouders, Secretaris en Ontvanger adviseerden B. en t pogingen in het werk te stellen om deze pmeente in een hoogere klasse geplaatst :c krijgen, wijl sinds enkele jaren het zielen aantal boven de 3000 is gestegen. Aldus werd besloten. Aangezien een be sluit tot intrekking van de verordening tot vervanging van belasting opbrengsten voorkomende -in de wet op de personeele belasting, door andere belasting bedragen, slechts dan voor Kon, goedkeuring kan voor 16 October 1935 was genomen en dit besluit eerst genomen is in de vergadering van 26 Mei 1936 stellen B. en W. voor het besluit in te trekken en een nieuwe veror dening vast te stellen, zoodat deze veror dening rechtsgeldigheid krijgt met ingang van het belastingjaar 1937. Aldus besloten. Veel stof tot discissie leverde het verzoek van de heeren C. Brandse. H. G. Koppers en H. Heykoop om in afwijking van de af wijzende beschikking van B. en W. voor een bouwvergunning, deze vergunning als nog toe te kennen. Zoowel de heer Weyers als de heer den Dunne wilden de vergun ningen verleenen en braken een lans voor de verzoekers. Het mocht echter niet baten want met 4 tegen 2 stemmen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Alléén de heer Heykoop zag zijn verzoek met succes bekroond. Tijdens de discussies wees de heer Weyers er op. dat zoo weinig ver gaderingen van den Raad werden gehou den, zoodat het contact tusschen de raads leden niet bijster groot was. De voorzitter zegde toe met het verlangen van den heer Weyers rekening te zullen houden. Nadat nog diverse verordeningen waren vastgesteld werd op verzoek van mej. A. van Noort aan haar als gemeentewerk- vrouw eervol ontslag verleend waarbij B. en W. voorstellen haar salaris uit te kee- ren tot 1 Januari as. De heer Breedijk zou haar tevens een gratificatie willen toe kennen, doch dé voorzitter1 zèide. dat het nog aan haar uit te keeren salaris als zoodanig moet worden beschouwd Het voorstel van B. en W. werd vervolgens met alg. st. aangenomen. Hét College werd gemachtigd ln de bestaande vaccature te voorzien. B en W. stelden voor aan den tijdelijken veldwachter E. C. Hulsebosch een vergoe ding toe te kennen van f. 18.— per week met een kleedgeld van f. 50—, De heer Weyers stelde voor om de vergoeding te bepalen op f. 20.per week welk voorstel met alg. st. werd aangenomen. Het verzoek van het R.K. Schoolbestuur en liet bestuur van de School met den Bijbel om uitkeering van 80 "lt> der ge schatte waarde van schoolgebouwen en terreinen, werd op verzoek van B. en W. aangehouden. De heer B. G. Steekers werd tot 1 Januari 1937 herbenoemd als haven meester. Bij de rondvraag verzocht de heer den Dunne nog eens bijzondere aandacht te willen schenken aan het parkeeren in de Dorpstraat, wat de voorz. toezegde, dr. Walenkamp zag gaarne, dat de banken nabij de muziektent verplaatst werden. Ook hieraan zeide de voorzitter zijn aandacht Ie zullen schenken. Tevens wees dr. Walenkamp op het gevaar dat de gouden legens opleverden .in verband met de vergiftige eigenschappen dezer boomen De voorz. zeide toe maatregelen te zullen nemen teneinde onheilen te voorkomen. Hierna werd overgegaan in geheime zitting. Mededeeling werd gedaan van de uit spraken van Ged. Staten inzake de door de bijzondere schoolbesturen ingestelde beroepen tegen het besluit van den Raad, waarbij de vergoeding over 1933. werd vast gesteld. De gemeente werd gedeeltelijk in het gelijk gesteld. B. en W. setelden voor geen beroep aan te teekenen, waartoe be sloten werd. O.a. werd besloten aan het vaste perso neel der motorspuit een vergoeding bij oefening toe te kennen. Aangeboden werd de gemeenterekening over 1935 sluitende ln den gewonen dienst in ontvangsten met f. 144549.04; in uitga ven met f. 132966.34 en een batig saldo van f. 11582.70 en ln den kapitaaldienst in ont vangsten met f. 16496.53, in uitgaven met fa 13471.33 en een batig saldo van f. 3025.20 Tot leden der commissie van onderzoek werden benoemd de heeren Van der Krogt, Tijssen en Meijdam. In behandeling kwam het bekende be sluit van Ged. Staten om ingaande I Octo- bes as. 21 /i°/o salariskorting toe te passen op de jaarwedden van burgemeester, enz De heer Meijdam zeide dat als het maar 2'/i0/« kan lijden, er net zoo goed geen kor ting toegepast behoeft te worden. De heer Berg kon accoord gaan met het voorstel van B. en W. om te besluiten conform het advies van G.S., doch wilde een uitzonde ring maken voor de wethoudersjaarwedden, welk voorstel slechts gesteund werd dooi den heer Wessel en niet in stemming kon komen. De heer Wessel sprak zich uit te gen verdere salariskorting en meende er in te zien dat men op deze wijze den klei nen man ook straks geducht zou korten. De heer Starrenburg noemde de voorge- wanneer dit besluit stelde verlaging maar een grljpstuiver en vnnr lfi Orrnnpr 1Q3F» wac crptinmon on Hif 0 z ZEVENHOVEN r De heer IV. J. Bcumer t Te Muiden waarheen hi.1 van hier was vertrokken is overleden de heer W. J. Beu- mer. hoofd der OX.S. Alhier heeft zich zelf aangemeld, iemand, die een diefstal heeft gepleegd. H is daarna od verzoek van den burgemeester yan Zoeterwoude aangehouden en opgeslo ten Per auto is hi.1 onder DOlitiegeleide naar Zoeterwoude overgebracht. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. De overname van den weg door de Provin- C|e Een geldleening - Het besluit tot aankoop van een zandstrooier weder inge trokken - Een betonbrug in de Geer. De Raad vergaderde onder voorzitter schap van den heer J. de Graaf, weth.- loco-burgemeester. Deze deelde mede dat de burgemeester wegens ziekte verhinderd was de vergadering bij te wonen, Spr. sPrak den wensch uit dat de burgemeester "eer spoedig hersteld moge zijn en zijn ambtsbezigheden met opgewektheid weer «an aanvaarden. Vervolgens deed de voor zitter mededeeling van een ingekomen schrijven van den heer Starrenburg om een interpellatie te mogen houden oyer ge meentebelangen. Nadat de heer Starren- harg had toegelicht dat het zijn bedoeling was om te interpelleeren over de overname van cien weg door de provincie, omdat spr. een tip uit Den Haag had gekregen en de neeren Wessel en Meijdam het voorstel nadden gesteund, werd met 8 tegen 3 st. besloten i alleen de voorstellers voori de interpellatie njet toe staan. De heer hiarrenburg zeide bij de rondvraag hierop «rug te zullen komen. zeide dat de Raad zich moest verzetten te gen G. S welk college maar van aanpas sen spreekt, doch zelf niet aanpast. De heer Paardekooper verklaarde met verwonde ring en tevens met genoegen kennis geno men te hebben van de verandering van standpunt van den heer Wessel. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte aangenomen met 8 tegen 3 st. (de heeren Starrenburg, Wessel. en Meijdam). Besloten werd door te gaan met het te werkstellen van een 8-tal werkloozen bij het onderhoud der gemeentewegen tenein de aldus het steunbedrag te kunnen op voeren. Met eveneens alg. st. werd besloten aan de bijz. schoolbesturen uit te betalen de gevraagde afkoopsommen, ten bedrage van f. 24668 cn tot dat doel een geldlee ning aan te gaan, af te lossen ln 30 Jaren. Volgde behandeling van een verzoek van S. om teruggave van de gestorte waarborg som ln verband met de aan hem verleende concessie voor radio-distributie. Een voorstel van den heer de Groot tot restitutie van f. 150 werd verworpen. Inzake een verzoek van den heer van Mil om huurverlaging stelde het college vooi de huur ingaande 1 Januari j.l. te bepalen op f. 300. Na uitvoerige discussie werd dit voorstel aangenomen met 9 tegen 2 st. (de heeren Meijdam en Starrenburg). Na een geheime zitting ter behandeling van schoolgeldreclames, werd een bepa ling in de heffingsverordening straatbe- iasting opgenomen, dat voortaan de nieuwe eigenaar aansprakelijk is voor de betaling van straatbelasting van het vorige en loo- pende belastingjaar. Een voorstel van B. en W. om aan de Sted. Fabrieken f. 123.50 te betalen voor beschadiging van een eiéctriciteitskabel bij het leggen der gasleiding kelderde met alleen de stemmen der wethouders voor, omdat volgens den Raad niet aangetoond Is, dat die beschadiging vanwege de ge meente is aangebracht. Een voorstel van B. en W. om een nieuwe schoolgeld verordening, met betreffende invorderingsverordening vast te stellen, werd met 10 tegen 1 st. (de heer Starren burg) van de agenda afgevoerd. Daarna kwam in bespreking de aankoop van een zandstrooier, waartoe in een vorige vergadering reeds besloten was. B. en W. meenden aan een zandstrooier van Jor daans uit Schiedam ad f. 210 de voorkeur te moeten geven, doch wezen er op, dat de Rijksstraatweg en de weg Zoetermeer— Leiden daarmede niet bediend künnen wor den. De voorzitter voegde hieraan toe dat voor de binnenwegen 'n zandstrooier niet noodig is. De heer Starrenburg bepleitte den aankoop. De heer van der Krogt meen de dat de twee menschen die dien zand strooier moeten bedienen net zoo vlug het zand kunnen strooien met een wagen. De heeren Berg en Paardekboper ver- kalarden zich eveneens tegen aankoop van een zandstrooier. De voorzitter stelde daar op namens B. en W. voor het vroeger geno men besluit tot aankoop in te trekken, waartoe met 10 tegen 1 st. (de heer Star renburg) werd besloten. In behandeling kwam toen een voorstel van B. en W. om aan de firma Wernink te Leiden op te dragen het maken van een be ton brug in de Geer. De kosten zuilen be dragen, met. bijkomende werken f. 7500 waarin f. 2500 aan werkverschaffing. De heer Paardekooper vond het plan te groot van opzet: het betreft slechts de toegang tot een polder. De heer de Groot vond een klapbrug goedkooper, hetgeen de voorzitter ontkende. Laatstgenoemde wees er voorts op dat het onderhoud van een vaste brug voordeeliger is. De heer Meijdam vond de opzet niet te groot; bovendien lokte hem de kwestie van werkverschaffing aan. De voorziter wees er nog op dat ongeveer 'de helft der werkverschaffingskosten zullen terug ontvangen worden. De heer Paarde kooper was van meening, dat de aanne mers uit deze gemeente ook in staat zijn eendegelijke brug te maken; daarvoor is geen ingenieur noodig. Spr. stelde voor de beslissing aan te houden en den opzichter een begrooting te vragen voor een houten brug, zooals er thans ligt. Wethouder On derwater zeide, dat wanneer met een hoo gere uitgave in eens voorkomen kan wor den dat men in de toekomst van vele on derhoudskosten af ls, het geen motief mag zijn om daarom niet tot uitvoering van het aangeboden plan over té gaan. Wat een op haalbrug betreft .zullen de aanschafflngs- kosten bovendien niet veel minder zijn. Na discussie werd het voorstel van B. en W. aangenomen met 6 tegen 5 st Tegen de heeren van Meeuwen, Tijssen. Berg, Paar dekooper en de Groot. Het was inmiddels half twaalf geworden, weshalve de voorzitter den Raad vroeg om de rondvraag niet te houden. De heer Star renburg achtte het urgent om nog over de overname van den weg te spreken, want er moet wat gebeuren in verband met de tip, die hij uit den Haag heeft gehad. Hij wenschte stemming over de afvoering dei ALPHEN. Geslaagd te den Haag voor het exa men Duitsch L. O., mej. A. Tuinman, alhier Geslaagd te Rotterdam voor 't exa men Hoofdakte L.O., de heer P. Ellens te Aarlanderveen. Met ingang van 1 Aug. as. wordt de brugwachter der Ned. Spoorwegen, de heer Chr. Verwoerd alhier, overgeplaatst naar het station Zevenhuizen, Met Stscr. No. 147 zijn verzonden af drukken en de akten betreffende de N. V, G. F. W. Herngreen's Fijnhouthandel alhier. Adressen van S. H. Busscher inzake ver- wciBtnit stemming uvei ae uivoering oei )aging van electriciïeitstarieven en van de rondvraag, waartoe werd besloten. Met 40 Rii!' ^er' Groene Kruis, inzake sub- tegen 1 stem (de heer Starrenburgl werd die, werden gezonden naar B. en W. om de afvoering toen een feit, waarop sluiting Prae-advies. I volgde. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren; Pieter Frans, z. v. C. Bos en A. Verwaal Henriette Josina, d. v. J, Th. v. Ghesel Grothe en D. C. v. Aeist Jo hanna Maria, d. v. G. G. J v. d. Oudenrijn en M. M. Steenbergen Jenne, d. v. A. Noordhoek er. G. M. Jongenburger. Ondertrouwd; A. W. v. d. Hoorn 29 J. en P. D. Korse 27 J. C. Splinter 26 j. en K v. Wensveen 23 j. R. U. Jongenburger 27 j. en C. Noordhoek 26 j. Getrouwd: J. v. Gemeren 22 j. en J. v, Briemen 22 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: T. J. v. Veen, ass. in de huis houding, v. Leiden J. v. d. Tol, en echtg. veehandelaar, v. Zegveld M. Versteeg, z.b. v. Haarlemmermeer N. J. v. Leeu wen echtg, timmerman, v. Zwammerdam D. de Wit. veehoudersknecht, v. Zwammer dam G. M. v. d. Laan, z.b., v. Velsen. Vertrokken; H. v. d. Panne, winkelbed., r.. Zeist M. v. d. KaaiJ, apoth. ass. n. Zwammerdam J. Hensen, z.b. n. Hilver sum G. A. Baelde, expediteur, n. Am sterdam A. Blom, hulshoudster, n. Zeist E. A Beens, db.. n. Zwammerdam W. Th. Kraan, db., n. Den Haag. 25-jarig jubileum. Mej. H. Uithol herdenkt heden den dag waarop zij 25 jaar geleden in dienst trad bij den landbouwer L. A. Nell in Buiten kerk. Mej. U., die in den kring dier fa milie in hoog aanzien staat, ontving vele blijken van belangstelling. Afscheid van de heer G. Maaskant. De heer G. Maaskant heeft in verband met zijn benoeming te Utrecht afscheid genomen als onderwijzer aan de Chr. ULO- Kopschol. Hij werd op hartelijke wijze toe gesproken door het hoofd, den heer P. Maaskant, door den voorzitter,den heer A. de Wit, door zijn collega, de heer C. Burggraaf en door den secr. der Schoolver- eeniging den heer D. Hoornstra. Tot kweekeling met acte aan de Chr. Ulo-school werd benoemd de heer v. d. Meijden te den Brlel. Deze benoeming ge schiedde met ingangjvan 25 Aug. De brug alhier 1? aangereden door een auto. De bestuurder kwam van de brug af rijden. toen aan de andere zijde een wach tende wagen reeds vlak voor het brugdek stond. Om een aanrijding te voorkomen, hield de bestuurder zooveel mogelijk rechts en reed daarbij het afsluithek aan, dat geheel werd ontzet en waarvan een gedeel te afknapte. De bestuurder reed door. Voor het Mulo-diploma slaagden te Utrecht de jongedames: G. van Muiswin kel, M. Kramer. T. Maaskant, B. van O3, W. Kraaij en B. Schouten, allen leerlingen van de Chr. Ulo-school. BOSKOOP. De uitslag van de keuring van tuin tjes, gelegen achter de perceelen van de ver. ..Patrimonium" luidt als volgt: Blok A: le pr. N. Wilschut, 2e pr. S. J. Vermeul, 3e pr, P. J. v. Oljen; blok B: le Dr. J. G Bak, 2e pr. KI. Vermeul, 3e pr. J. N. v. Tol; blok C: le pr. C. v. Prulssen, 2e pr. A. C. v. Wilgen, 3e pr. G. H. Spee, HAZERSWOUDE. Door het bestuur van de Ver. „Zie kenverpleging" ls tot bode benoemd de heer W. M. Lindhout, en tot depothouder van het materiaal der Vereeniglng voor het Dorp aangewezen, de heer A. J. de Kort, Torenstraat no. 1. Mej. K. Warnaar alhier is te 's-Gra' venhage geslaagd voor het Mulo-diploma A; mej. W. was leerling van de UL.O. school alhier, hoofd de heer B. Offringa. De Ned. Herv. Meisjesver. „Fébe maakte onder leiding van de presidente zuster Boer een uitstapje naar Noord-Hol land. Onder, het genot van prachtig zomer weer werd met een autobus van den heer A. Erkelens alhier een bezoek gebracht aan Bergen, Schoorl en Camperduin. In de om geving van Haarlem werd geruimen tijd vertoefd bij „Kraantje Lek" en vervolgens veel genoten van strand en duin, zoodat het gezelschap hoogst voldaan huiswaarts keerde. 0 LEIDERDORP. De kinderspeelplaats. Met het oog op het gevaar voor de kin deren, hebben B. en W. zich genoodzaakt gezien de kinderspeelplaats te sluiten, tot dat een vereeniging tot exploitatie daar van is opgericht. Vrouwelijk Gemeenteraadslid der S.D.A.P. De voorzitter van het Centraal Slembu reau heeft mej. N. Vermeulen benoemd tot lid van den gemeenteraad ln de plaats van den heer M Huijsman die naar elders is vertrokken, NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Wilhelmus, z. van W. Mourlts en A. C. Verdam. Overleden; G. Griffioen 39 j„ echtgenoot van E. C. van Leeuwen. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking, Gevestigd: L. Everard van Leimuiden. Vertrokken; Joh. v. Richteren naar Lei den J. C. v. Rijn naar Vinkeveen. De leerlingen van de Chr. School maakten met begeleiders hun jaarlijksch schoolreisje". 'Ditmaal werd eens gebroken met de traditie van vervoer, nml, de auto bus. Het was deze keer de boot, die het ge zelschap naar Marken bracht. Ofschoon het weer niet erg meeviel hebben zij toch ge noten op het IJselmeer en de Amsterdam- sche haven. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirkje, d. v P. G. van Rhijn en M. P. Veltman Abraham, z. v. A. van der Knijff en T. Veenman. Overleden: J. C. van der Pouw 36 j. Gehuwd: W. G. Oosterlaan en A. M. Moons J. Vink en W. Marchand. B. en W. hebben den Raad de reke ning van Inkomsten en uitgaven over 1935 aangeboden. Deze bedraagt voor wat be treft den gewonen dienst, aan ontvangsten f. 443.635.62, aan uitgaven f. 394.514.35, ba tig saldo f. 49.121.27. Voor wat den kapi taaldienst aangaat: aan uitg. f. 188.460.90, aan ontvangsten f. 66.819.55. De cijfers be treffende de rekening der gemeentebedrij ven over 1935 zijn als volgt: Gasbedrijf f. 7428.21'/!, waterleidingbedrijf f 4170.37'/!, electriciteitsbedrijf f. 13.537.14'/i. ZOETERMEER. Tijdens het onween dat boven onze gemeente woedde zijn een 3-tal koeien van den landbouwer A. Huisman door den bliksem gedood. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Overleden: Andreas Maria Veelenturf 27 jaar. Ondertrouwd: Albertus van den Hoofd akker 28 j. en Geertruida Margaretha Fopma 25 j. Gerrit Gijsbertus Slappendel 31 j. te Bodegraven en Teuna Zwaneveld 27 jaar. Uitstapje van „Obadja". De leden der Geref. Knapenver. „Obadja" alhier, hebben met hun leiders per autobus een reisje gemaakt naar Nijmegen en om geving. Op de uitreis werd eerst halt gehou den te Rhenen, waar men van den schoo- nen Grebbeberg af genoot van het uitzicht over de lage landen van de Betuwe. Ver volgens werd de tocht voortgezet naar Arn hem en de in 1935 voltooide Rijnbrug ge passeerd. In Nijmegen werd uitgestapt om do pas geopende Waalbrug te bezichtigen. Bij de wandeling daarover had men een mooi gezicht op de rivier met haar krach- tigen stroom en het omliggende landschap. Spoedig was nu het einddoel der reis Berg en Dal bereikt. In deze prachtige, bergach tige omgeving is volop genoten van de schoone uitzichten, die het beklimmen van den Vossenberg en den Duivelsberg ople verde. Op de terugreis werd nog een der vele boomgaarden aangedaan, waarna men vermoeid maar voldaan over den goed ge slaagden dag weder hier arriveerde. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. STATENDAM, 30 Juli v. New York te R'dam. VEENDAM, toeristenvaart, 31 Juli v.m. 6 u voorgaats van den N. Waterweg verw. DRECHTDIJK, 27 Juli v. Vancouver naar R'dam. BOSCHDIJK, 27 Juli v. Boston n. Philadel phia BREEDIJK, thuisr., was 29 Juli 1 u. 5 n.m. 395 mijlen W.Z.W. van Bishop Rocks, JAVA—NEW YORK LIJN. KOTA TJANDI, 27 Juli v. Hampton Roads n. New Orleans. 30 Juli vat pass 23 van MIJ. OCEAAN. POLYDORUS, Amst. n. Java, Suez. EURYBATES, Liverpool n. Java, Juli Gibraltar. PHRONTIS. Java n. Amst., 28 Juli Padang. KON. NED, STOOMBOOT MIJ. VULCANUS, Middl. Zee n. Amst./R'dam, was 29 Juli 5 u. v.m. 350 mijlen Z.W van Lands End. AGAMEMNON, 29 Juli v. Marseille naar Algiers. ALKMAAR, 29 Juli n.m. 7 u. van Hamburg n. Amst. CERES, 29 Juli v. Piraeus n. Izmir. COSTA RICA, 29 Juli v. Madeira n. Bar bados. MEROPE. 29 Juli n.m. 8 u. 15 v. Hamburg n. Amst. TRITON, Para n. Bilbao, pass. 29 Jull n.m. 9 u. 30 Madeira. TIBERIUS, 30 Juli van Malaga te Lissabon. IRENE, 29 Juli van Danzig te Kopen hagen. RHEA, 29 Juli van Palermo n. Algiers. ORESTES. 30 Juli van Patras n. Piraeus. HERCULES, 29 Jull n.m. 9 u, van Amst. te Hamburg. STUYVESANT, 30 Juli v.m. 10 u. van Ma deira n. Plymouth. CRYNSSEN. 29 Juli van St. Michaels naar Plymouth. HALCYON LIJN. STAD HAARLEM, R'dam n. Napels, pass. 29 Juli Dungeness. VREDENBURG, Vlaardingen n. Oxelosund, pass. 30 Juli Holtenau. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. AMSTELKERK, uitr., pass, 29 Juli Dover. KON. HOLL. LLOYD. EEMLAND, 30 Juli v. Amst. n. Z. Amerika, MIJ. NEDERLAND. CHR. HUYGENS. uitr., 30 Juli te Sout hampton. TABIAN, thuisr., 29 Juli te Singapore, POELAU LAUT, uitr., 28 Juli v. Sabang. HOLLAND—AFRIKA LIJN. RANDFONTEIN, thuisr., 30 Juli te Ant werpen. JAGERSFONTEIN, 30 Juli v. R'dam te Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. AAGTEKERK, uitreis, 29 Juli v. Aleppey. HOLLAND—O. AZIË LIJN. SEROOSKERK, thuisr,, 30 Juli v. Sabang. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. FARMSUM, 29 Juli v. Liverpool n. R'dam. LEERSUM, 29 Juli van San Nicolas naar Dakar v.o. BATAVIER -H, 30 Juli v. R'dam te Grave- send. MACOMA, 28 Juli v. Los Angeles te Balboa. DRIEBERGEN, 29 Juli v. Emden te Narvi. ST. JANSLAND, 29 Juli v. Blyth te Ham burg. SCHIELAND. 29 Juli v. Seaham n. R'dam. HOOGLAND. 29 Juli v. Hamburg n. Blyth. WESTLAND. 30 Juli v. R'dam te Leith. BOEKELO, Lapaluoto n. Rouaan, pass. 29 Juli Kopenhagen. ALCOR, 29 Juli v. Bilbao n. R'dam/Vlaar- dingen. KERKPLEIN. Wabana n. R'dam, pass. 29 Juli n.m. 8 u. Lizard. HAULERWIJK. naar Greenock, was 28 Juli 9 u. n.m .350 mijlen van Valentia. ORANJEPOLDER, 29 Juli v. R'dam te Lon den. EXPORT. Londen n. Delfzijl, pass. 28 Juli Southend. HENNIE, pass. 29 Juli Dungeness. LINGESTROÓM, 29 Juli v. Newport naar Swansea. BATAVIER VIII, 29 Juli v. R'dam te Bor deaux. DORDRECHT, 29 Juli van Algiers n. Brom- morough. JONGE ANTHONY. 29 Juli van Emden n. Algiers. KATENDRECHT, 29 Juli van Aruba n. Lis sabon en of Leixoes. LINGE, 29 Julf van Archangel n. R'dam. SCHOKLAND, 29 Juli van Seaham naar Danzig. TRITO, 29 Juli van Belfast n. Fowey. KATWIJK, 28 Juli van Wasa te Boness. 8. Zonder tc schromen waren Thijs en Paddekwist nu naderbij gekomen, waarbij zij duidelijk het doen en laten van 't prinsesje zagen. Zij droeg daar op haar arm een kleed dat zag men ras dat legde zij nu in den wagen, en z'ij nam er uit een bundel vlas! „Prinses zei Thijs, „ik zie dat U gewis' ofc d'een of and're wijs betooverd is. Daar moet iets aan worden gedaan; wij zijn bereid voor U aan 't werk te gaan. Als w'J iets voor U kunnen verrichten om den tooverban een weinig te verlichten, behoeft U 't slechts te zeggen!" Als eenig antwoord zag hij dan 't prinsesje 'n vinger op haar lippen leggen; zoo is dan dus gebleken, dat zij door toovermacht niet eens mocht spreken! 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7