DIGESTIF RENNIE LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 31 Juli 1936 LUCHTVAART LAND- EN TUINBOUW. RECHTZAKEN. PASTILLES UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. YLIEGDIENST OVER DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Voorloopig tweemaal per week naar Ottawa en Toronto. In het Engelsche Lagerhuis heeft Sir Philip Sassoon gisteren medegedeeld, dat de onderhandelingen met den Ierschen Vrijstaat, Canada en New Foundland en de Ver. Staten om een experimenteelen vlieg- dienst over den Atlantischen Oceaan te or- ganiseeren, tot een goed einde zijn gevoerd. Er wordt een maatschappij opgericht, waar van Engeland 51 pCt. der aandeelen en de Vrijstaat en Canada ieder 24'/! pCt. zullen bezitten. Alle drie landen hebben het recht de diensten met hun eigen vliegtuigen te onderhouden. Voor Engeland is de Imperial Airways aangewezen. Voorloopig zal tweemaal per week via Dublin en New Foundland naar Ottawa en Toronto worden gevlogen met postvliegtui gen. Ln 1937 zal de dienst dan ook tot pas- sagiersvluchten worden uitgebreid. De Vereenigde Staten hebben hun mede werking toegezegd en de vliegtuigen van de Pan American Airways zullen samenwerken voor het vervoer van post en passagiers van de onderscheiden vliegcentra in de Unie naar de Canadeesche vlieghavens en vandaar weer naar Europa. In den zomer zal de kortst mogelijke route genomen wor den over New Foundland, maar als dc proefvluchten slagen, waaraan de minister niet meer twijfelde, zal in den winter New Foundland niet worden aangedaan, maar van Ierland af zullen de vluchten via de Azoren tusschenlanding naar Ber muda gaan en vandaar naar het Ameri- kaansche vasteland. De regeering zal als het zoover is, een subsidie voorstellen, omdat zij groot gewicht hecht aan de ontwik keling van de transatlantische luchtvaart. o DE POSTVLUCHTEN. De Edelvaik" is gistermiddag om kwart voor zes uit Indië op Schiphol aangekomen De Perkoetoet ls op de uitreis te Ban doeng aangekomen. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Heb in mijn tuin veel last van veenmollen Kunt u een bestrijdingsmiddel aan de hand doen? Het ingraven van een bloempot helpt niet veel. G. te O. Antwoord: Vermoedelijk plaatst u den pot te hoog. U kunt deze ook voor de helft met een stukje blik bedekken, zóó, dat wanneer de veenmol op het blikje loopt, dit kantelt en het insect in den pot valt. Volg met den vinger de gangen en tracht zoo doende het nest te vinden. Graaf dit uit. Door het inwerpen van een weinig petro leum komen vaak de volwassen dieren te voorschijn. Vraag: Kunt u meedeelen wat de oor zaak is van de oranjekleurige woekeringen op de stengels van de éénjarige stokrozen? Kan dit ook kwaad voor bijstaande gewas sen als Judaspenning, Toorts enz.? A. U. te L. Antwoord: Deze beschadiging komt meer voor op dit gewas en is een gevolg van het koude, vochtige weer. Wanneer het weer regelmatig en zonnig wordt zal het gewas er gemakkelijk doorgroeien. Gevaar voor bijstaande planten levert een en ander niet. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". o DE VETCONVENTIE. Een telegram aan den Minister van de Centrale landbouworganisaties. De Katholieke Nederlandsche Boeren- en Tuindersbond, het. Koninklijk Nederlandsch Landbouwcomité, de Christelijke Boeren- en Tuindersbond in Westland en de Alge- meene Nederlandsche Zuivelbond hebben het volgende telegram toegezonden aan den Minister van Landbouw en Visscherij „De drie centrale landbouw-organisaties en de Algemeene Nederlandsche Zuivel bond. kennis genomen hebbende van de discussie in de vergadering der Eerste Kamer betreffende de bestaande olie conventie en de vetconventie, welke een dezer dagen aan Uwe Excellentie ter goed keuring zal worden voorgelegd, verzoeken Uwe Excellentie met grooten aandrang aan deze laatste overeenkomst uwe goed keuring niet te verleenen, alvorens onze organisaties hieromtrent nader in te lich ten en in de gelegenheid te stellen aan Uwe Excellentie hare meening kenbaar te maken. Mede met het oog op de groote belangen, welke onze landbouw bij een en ander heeft, en de ongerustheid welke het ma ken van bepaalde prijsafspraken bij onze leden heeft gewekt, stellen onze organisa ties het op hoogen prijs hieromtrent ge hoord te worden." KANTONGERECHT ALPHEN. Verstekvonnissen. Door het Kantongerecht te Alphen aan den Rijn werden de navolgende vonnissen gewezen: Wegens overtr. der Alg. Politie verordening Alphen: L. v. R. te Woubrug- ge f.2 subs. 1 wk. ts.: overtr. der Motor en Rijwielwet: E. V. te Amsterdam f. 15 subs. 10 d.; L. v P. te Zevenhuizen f. 25 subs. 20 d.; L. J G. te Gouda. H. H te Bo aegraven. H. A. v. d. H te Heemstede. A. M. K. te Boskoop. Th C. B. te Leiden, L. K. te Boskoop, allen f 2 subs. 2 d G J. S te Bodegraven. H V. te Zevenhoven J. S. te Boskoop. A. S. te Lélden. A K te Aarlanderveen, J. v. d. W. te Leiden J H v. d. T., allen f.2.50 sub. 2 d J de' B te Rotterdam f. 10 subs. 10 d.; H B te zioe- termeer 2xf3, subs. 2x3 d.: F. H. E. te Den Haag, C. J. te Boskoop. A, H. K. te Den Haag. H. P. te Bodegraven, K. D al len f 3 subs. 3 d.: A. v. H. te Den Haag. J. J. v. L. te Boskoop, J. L. C. L. te Den Haag, J. J. v. L. te Boskoop. J. L. C. L. te Den Haag, K. V. te Woerden, C. O. te Na den maaltijd was er geen land met dezen man te bezeilen. Na is hij steeds goed gehumeurd, dank zij een goede spijsvertering. Nog geen acht dagen geleden was hij na tafel steeds geïrriteerd. Zijn slechte spijsvertering maakte hem onredelijk en lastig. Nu laat hij altijd na den maaltijd één of twee Digestif Rennie Pastilles lang zaam op de tong smelten en nu kent ook hij het zon nige humeur, dat volgt op een smakelijk maaL Hij eet wat hij wil en heeft nergens meer last van. Digestif Rennie Pastilies vooi komen spijsverterings- stooraissen. doordat zij het overmatig maagzuur, dat de oorzaak is van branderige pijn en opgebla zenheid, reduceercn en absorbeeren. Digestif Rennie Pastilles bevatten bovendien pancreatine en pepsine, die de spijsvertering sterk bevorderen. Digestif Rennie Pastilles zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten 35 cent per pakje en 1.05 per groot pak. omzetbelasting inbegrepen. Imp. Rowntrec Handels Mij.. Hcerengr. 209. A'dara. 7234 dngez. Med.) AALSMEER. De U.L.O.-school. De volgende leerlingen der U.L.O.-school alhier slaagden voor het M.U.L O.-diploma B: Piet van der Laarse, Gerrit Walch en Wim Wegman. Voor diploma A: Dirk Alderden. Nies Bijl, Hans van Boven, Jorica Combé, Henk Goebel, Tine Grosscurt, Jan Jongkind. Hans Keessen. Cor Leydekkers, Annie Lintveld. Lies Maarsen, Arthur Nutting en Gerry Schaap. Hiervan werd Gerrit Walch toegelaten tot de M.T.S. voor Bouwkunde te Amsterdam. Wim Wegman tot de 2e klas E.T.S. te Amsterdam. Henk Goebel tot de Machinistenschool te Amsterdam. Jan Jongkind tot de Zeevaartschool te Terschelling en Gerry Schaap tot de Apoth.-ass.-school te Amsterdam. Verder werden toegelaten tot de 2e klas Hervormd Lyceum te Amsterdam: Roelof den Daas, Joop Kempers Piet Peters en tot de 3e klas Karei Zuyderhoudt. Hiermede zijn de examens geëindigd en alle candi- daten der U.L.O-school alhier geslaagd. Mej. H. Buis Bd., aan den Ulterweg alhier, slaagde voor het diploma gods dienstonderwijzeres van den Nederland- schen Protestantenbond. o HAARLEMMERMEER. In ..De Beurs" te Hoofddorp had ten overstaan van notaris van Grotenhuis van Onsteln de publieke verkooping plaats van het heerenhuls met tuin en garage aan den Kruisweg aldaar, voorheen bewoond door wijlen deurwaarder Smits Nadat het perceel op f. 5000 was ingezet, werd kooper de Betuwsche Hypotheekbank voor f. 7000. Gevonden: een schakelarmband, twee pak zakken, een vilten heerenhoed. een zak met vischgerei een coupon zijde, een dek kleed van meelauto. een dekzeil een dames armbandhorloge, een jongensjas. Komen aanvliegen: een postduif en ko men aandrijven een roeiboot. Geslaagd te Haarlem, voor het Mulo diploma A: L. van Hooghalen te Hoofd dorp. o HILLEGOM. Od de bloembollenbeurs was een vlotte handel in tuinen, en veel vraag naar plantgoed van gladiolen. Bloemen waren uitgestald door de N.V. K. Velthuys en Co. (nieuwe soorten gladiolen) en door den heer C van 'der Hulst, die Gypsophylla Bristol Fairy liet zien. o KATWIJK AAN ZEE. Lezing over „Het Vogelleven", In de Oudheidskamer werd door de hee- ren H Koelewijn en C. Lugthart een lezing met lichtbeelden gehouden over „Het vogel leven in het Duin, langs het strand en de Zee". Deze tweede lezing in de Kamer was drukker bezocht dan de eerste en werd in geleid door mevr. Eerdbeek—Claassens. De heer Koelewijn sprak hoofdzakelijk over dc meest bekende duinvogels; de heer Lugt hart over de strand, en zeevogels. Beide heeren wisten op amusante wijze veel bij zonders uit het vogelleven mede te deelen, zooals nestbouw, levenswijze, opkweeken der jongen enz. Het applaus bewees wel, dat hun causerieën in den smaak vielen. Mevr Eerdbeek dankte de heeren Koele wijn en Lugthart dan ook hartelijk, even els den heer Van Beelen voor het afstaan van de projectielantaarn. In de pauze werd de Oudheidskamer be zichtigd. Woerden. M. P. te Gouda, L. v. G. te Ha- zerswoude. J J. te Den Haag. allen f. 4 sub. 4 d.: J. F. F. f.8 subs 8 d.; T. v. d. B te Mijdrecht, J M. te Hinthen, W.' H. v d. B„ allen f. 8 subs. 8 d J. P. te Den Haag, C. J. te Boskoop. N H te Haarlemmermeer aller, f.5, subs. 5 d. W B. te Boskoop f.4 subs 2 d J. S tr Boskoop 2xf. 3 subs. 2x3 d.; J. K 2xf2. subs 2x2 .d.; -over treding der Leerplichtwet: J. A. J. te Ha- zerswoude f. 8 subs. 8 d. Aanrijding. Op den hoek Schoolstraat-Zuidstraat had een aanrijding plaats tusschen een vracht auto. bestuurd door den 20-jarlgen P. uit Delft en een met paard bespannen melk wagen, bestuurd door den 24-jarigen D. van R. uit den Bestevaersweg. De auto kwam uit de Schoolstraat en de wagen reed in de Zuidstraat richting Bou levard. Bij het hek van de Nieuwe Kerk had de botsing plaats, waarbij Van R. van den wagen werd geslagen en een hoofd wonde opliep, die door dr. J. C. A. Cleve- ringa werd verbonden. De belde voertuigen werden beschadigd. Onze plaatsgenoot J. Minnee slaagde te Den Haag voor het Mulo-diploma B. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Onder een melkwagen gekomen. De knecht van den melkhandelaar L. v. P.. de 22 j. R. S. geraakte op onverklaar bare wijze, na het opstappen op den melk wagen, daaronder. Het paard reed door en de wagen ging over S met het gevolg dat hij vrij ernstig gewond werd en na voor- loopige medische behandeling, naar een ziekenhuis te Leiden werd gebracht. Daar bleek, dat S. behalve ernstige hoofdwon den, ook zijn sleutelbeen had gebroken. Na behandeling in het Ziekenhuis kon S. ten slotte toch weer huiswaarts vervoerd worden. LISSE. Jaarvergadering „Hulp en Steun". De agenda voor de 29e jaarvergadering van de ver. „Hulp en Steun" vermeldde als een der agenda-punten: bespreking tot op- heffine der vereeniging. Het zou velen ongetwijfeld ter harte ziin gegaan, wan neer de bespreking van deze vraag inder daad tot opheffine zou hebben geleld. Deze vereeniging toch heeft in den loop der iaren zooveel nut bewezen, dat opheffing niet anders dan betreurd zou kunnen wor den. Het verslag van het afgeloopen boek jaar toch vermeldt, dat aan behoeftige ge zinnen werden verstrekt: 2752 liters melk. 2394 eieren. 417'/: pond vleesch voor soep. 32 fleschjes levertraan en in vele gezinnen huiszorg bii ontsteltenis of zwakte van de vrouw des huizes In totaal werd in 54 ge zinnen hulp verschaft Besloten werd de vereeniging niet od te heffen doch te re- organiseeren. wat met het oog od de ver minderde inkomsten en de te omslachtige werkwijze noodzakelijk was Mevr Peereboom. die volgens rooster af tredend was, werd herkozen. In de plaats van mej. Verduyn kwam mevr J. v. d. Mark-Peschier in het bestuur. De admini stratie der bonnen, die mej A. v. d. Mark 29 jaar lang heeft geleid, werd door mezr. v d. Mark-Peschier overgenomen. Mevr. Kingma bleef voorzitster en werd tevens secretaresse. Aan de leden en donateurs zal gevraagd worden hun contributie weer od het oude peil te brengen en aan degenen, die nog geen lid ziin. ais lid te willen toetreden. Auto geslipt. Nabij ..Eldoracfó' tdal wel het .Eldorado" voor auto-Slijfpers schijnt te zijn!' kwam wederom een personen auto met drie in zittende dames door de daar ln het midden van den weg liggende tramrails te slippen. De auto vloog in volle vaart tegen den trottoirband en vervolgens over het trot toir op het ijzeren hek voor den tuin van .Eldorado". Een steenen zuil van een halve meter dik werd overgereden en een gedeelte van het dek geheel vernield. De auto werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. Wonder boven wonder bekwamen de dames weinig letsel. o NOORDWIJK. Geslaagd te Den Haag voor het examen handelskennis L.O. mej. L. Noo- teooom alhier. Door B. en W. dezer gemeente is aan de ver. „Het Hoogeland" te Huizum Leeuwarden toestemming verleend tot het houden van een bloempjesdag in deze ge meente op Woensdag 5 Augustus a s. OEGSTGEEST. Geslaagd aan de Gunningschool te Den Haag voor het M.U.L.O.-diploma A: N. Jansen alhier. o RIJNSBURG. Uitstapje Ouden van Dagen. Gisteren had het jaarlijksche uitstapje plaats van de Ouden van Dagen. Te ruim 1 uur werd per auto naar Leiden gereden, om vandaar per salonboot een tochtje te maken naar de Kager- en Braassemer- meren. Na terugkomst in de gemeente bleef men in de zaai achter „Avondrust" nog eenigen tijd gezellig bijeen. Allen, die aan het welslagen van dezen tocht hebben meegewerkt, kunnen daar met voldoening op terugzien! Het 6-j zoontje van J. v. d. M. viel in de ouderlijke woning van een hooge ladder en brak zijn pols. De kleine, die hevige pijn leed, werd naar het Ac. Zieken huis vervoerd. De leden der Zangver. „Deo Volente" maakten onder leiding van hun directeur een heer Leppink een uitstapte naar Renen, waar Ouwehand's Dierenpark werd bezocht en vervolgens naar de Westerbou- wing. In die mooie streek werd volop ge noten van bosch en heide. o SASSENHEIM. Geslaagd uitstapje. De leerlingen der drie hoogste klassen van de School der Herv. Gemeente maakten on der geleide van het onderwijzend personeel een tochtje naar Den Haag, Delft en Rot terdam. Te 8 uur vertrok men met een 2- tal touringcars van het Schoolplein. De tocht werd begunstigd door fraai weer en men heeft de vele bezienswaar digheden met belangstelling bezichtigd. Hoogst voldaan keerde men te ongeveer half acht huiswaarts. Afscheid van den lieer J. O. Matze. Hedenmiddag nam de heer J. O. Matze, die 1 September zijn onderwijzersloopbaan beëindigt, afscheid van de leerlingen en het pcisoneel der school. Door de leerlingen werd hem ais souvenir een fraai album met foto's van elke klas afzonderlijk der lagere en Ulo-school aan geboden. Vele hartelijke woorden werden gespro ken. Wij komen nóg nader op dit afscheid terug. o STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. De uitkcering aan dc R.K. Scholen - De salarissen van burgemeester, ontvanger, secretaris en wethouders. De Raad kwam in openbare zitting bij een. De notulen werden onveranderd goed gekeurd en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Voorstel tot vaststelling van een verordening op het venten. De heer Vink brengt hulde aan de Hanze voor het initiatief, doch wenscht ten op zichte van het adres op te merken dat dit hol is, het argument dat de nood onder de winkeliers een gevolg is van het venten gaat niet op Het is een gevolg van de nood onder de andere bevolking, als ge volg van de tijdsomstandigheden De con currentie mag niet geheel worden uitge schakeld Dc heer Willemsen zegt dat de noodtoestand onder de winkeliers erger wordt door het venten; voor het dooden van de concurrentie bestaat geen gevaar. Het voorstel werd hierna z. h. st. aange nomen Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden (hoogstens f. 4000) voor het ont werpen van het uitbreidingsplan. De heer Vink heeft geen verstand van salarissen van architecten, en zou daarom wel willen weten of dit salaris in overleg ls vastgesteld en of er bepaalde tarieven voor bestaan of dat genoegen genomen moet worden met wat wordt gevraagd. De voorz. merkt op dat het salaris in overleg is vast gesteld en zelfs lager is dan aanvankelijk werd verwacht. Het voorstel werd hierna z. h. st. aangenomen. Aanbieding gemeen terekening 1935 en benoeming commissie van onderzoek. De heer de Lange zou wenschen dat ook mevr. Visser ln de com missie werd opgenomen, doch daar deze zegt geen tijd daarvoor te hebben, stelt spr. de heeren Vink. Binnendijk. Willemsen, Waayer en Smits voor, welke allen zonder stemming werden benoemd. Voorstel tot vaststelling van verordeningen op de hef fing en invordering van leges voor het verstrekken van inlichtingen uit het be volkingsregister. De heer Vink vindt dc redactie van art. 1 en 2 niet sierlijk en acht bovendien het tarief te hoog in welk ver band hij de abonnementsprijs zou willen verlagen als volgt: 100. 500, 1000 en 10000 Inlichtingen resp. 4, 3, 2 en 1 cent per in lichting. De voorzitter zegt dat ook B. en W. geen sympathie gevoelen voor dit voor stel, doch het ls een uitvloeisel van een minlstrleele aanschrijving tot herziening. Spr. is bereid het voorstel voorloopig terug te nemen, teneinde ook het door den heer Vink voorgestelde tarief eerst in B. en W. te behandelen. Dit voorstel werd aangeno men. Voorstel tot ultkeerlng der vergoeding bedoeld in art. 205 der L.O. wet 1920 voor de R.K. scholen in de buurtschap, waar voor een leening groot f. 36552 a pari a 4'/i% met een loop van 30 jaar kan worden gesloten bij den heer H. P. Verbiest te den Haag. De heer Vink hecht niet veel waarde aan het voordeel dat hierin gelegen is voor de gemeente; het groote voordeel ls aan de zijde van het schoolbestuur. Dat krijgt 80"/o van de geschatte waarde De schatting heeft reeds plaats gehad in 1921. Dat na 30 Jaar geen uitkeering meer verschuldigd is, is speculatief, want we weten niet wat dien tijd weer zal brengen. Het voorstel werd hierna z. h. st. aangenomen. Ontwerp voor stel van Ged. Staten tot verlaging der sa larissen van burgemeester, secretaris, ont vanger en wethouders. De heer Willemsen acht dit voorstel niet sympathiek, vooral niet ten opzichte van de ontvanger en de wethouders, voor deze laatsten is indertijd reeds gesproken over verhooging. De heer de Lange wijst het geheele voor stel af. De heer Vink sluit zich hierbij aan. Besloten werd Ged. Staten mede te dee len dat de raad zich niet wenscht neer te leggen bij salarisverlaging voor den ont vanger en de wethouders. Z. h. st. werd besloten het huls Dr. van Noortstraat 70 weder voor 3 jaar te verhuren voor f. 305 per jaar aan den heer van Eyk. Goedkeu ring rekening van het burgerlijk armbe stuur over 1935 en voorstel tot het verlee nen van een aanvullingsubsidie f. 912.77. De heer Vink adviseert het B. A. voortaan inplaats van geld aan die personen of ge zinnen welke niet voor 100%> safe zijn, steun in natura te verstrekken, en de post steun ln natura te verhoogen en de gel delijke uitkeering te verminderen. Ook de post huishuur ls nog hoog ondanks de huren zijn gedaald. De heer de Lange zou wenschen dat eindelijk eens een post op de begrooting kwam voor betaling premie doktersfondsen aan werkloozen, thans is de post van het B. A. vrij hoog. De heer Willemsen sluit zich aan bij de heeren Vink en de Lange. De voorz merkt op dat de post uitkeering van ziektekosten juist niet betreft de werkloozen, doch veelal zie- kenhuisvcrpleging. van menschen die niet krachtig genoeg zijn de ver pleging te betalen. In onderschei dene gemeenten komt men terug op de betaling van de ziekenfondspremie voor werkloozen, daar de middelen ontbreken. Het voorstel werd hierna z. h. st. goedge keurd. Hierna sluiting. o VEUR-LEIDSCHENDAM. Poging tot inbraak. Des nachts te omstreeks half een heeft men gepoogd in te breken in het perceel Tedingerstraat 86. bewoond door den heer van de W.. die tijdelijk te Delft vertroeft. De hond van den groentehandelaar H v. d M.. die naast het perceel woont sloeg op dat uur aan. Toen de heer van der M. ging kiiken zag hil drie personen waar van een van het dak kwam oer rtiwiei de vlucht nemen De gemeente-oolitie heeft een onderzoek ingesteld Ten bate van het jeugdwerk is onder de leden van de Ned. Herv. Kerk gecollec teerd f. 24.52. Zaterdag. Nieuwstraat 7: A.N.G.O.B.-kermls. 8 um nam. Zomerlust: Cabaretavond „Het Nieuwe Toonecl", 8'/i uur n.m. Zondag. Nieuwstraat 7: A.N.G.O.B.-kermls. 8 uui nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling Leidsche Schilder- en Teeken-Academij „Ars Aemula Naturae" 105 uur. Schcvenlngen (Circus Carl Hagen- beck): Nam. 8 uur. 'sWoensdags, 'sZater dags en 's Zondags 2 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uvr nam. „De verboden vrucht". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater. Breestraat, 8 uur nam. „Triomf der liefde". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/. en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater. Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m, „Broadway Bill". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy. HaarLstr. 7 uur nam, „Mein Herz ruft nach dlr". lederen middag 2'/i u„ Zondag v.af 2 u, Casino-Theater. Hoogewoerd, 8 uur nam, „Het meisje met den blauwen hoed". Woensdag en Zaterdag nam. halfdrle. Zondag nam. 2 uur en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld". echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Juli t/m Zondag 2 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, Te- lefoon 807; E. B. de Metz, Kamerl. Onnes- laan 28, Tel. 3553 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. VOORSCHOTEN. Geslaagd aan de Gunningschool te Den Haae voor het M.UX.O.-diploma A: M. Demmenie en J. Snuit, beiden alhier o WARMOND. GEMEENTERAAD. De leges-gelden De kam peer- verordening. Onder voorzitterschap van den heer A J. L. Ketelaar, kwam de raad dezer ge meente ln openbare vergadering bijeen. De installatie van het raadslid den heer C. van Schie kon geen doorgang vinden daar de heer van Schie niet aanwezig was. De voorzitter deelde mede, dat van Ged, Staten bericht was binnengekomen, dat de diverse in de vorige vergadering vastge stelde verordeningen en genomen beslui ten waren goedgekeurd. Deze stukken wer den voor kennisgeving aangenomen. Ver volgens deelde de voorzitter mede, dat in verband met het capitulantenstelsel de raad de betrekkingen moest aanwijzen, die voor capltulanten in deze gemeente in aanmerking kwamen. Mocht de raad van oordeel zijn, dat dit stelsel voor de gemeente niet gewenscht is. dan zou ontheffing van de verplichting tot vaststellirlg van een dergelijke veror dening kunnen worden gevraagd. In hun prae-advies adviseerden B. en W. bedoelde ontheffing te vragen, waarmede de raad zich volkomen accoord verklaarde. Van de aid. Warmond van de S.D.AP. was een verzoek binnen gekomen om in deze ge meente van gemeentewege over te gaan tot exploitatie van een volksbadhuis, terwijl tevens verzocht werd op verschillende plaatsen van het dorp urinoirs te plaat sen. Ook hieromtrent was door B. en li- een uitvoerig prae-advies uitgebracht met als slot de conclusie op het ingekomen verzoek afwijzend te beschikken omdat de exploitatie van een volksbadhuis in deze gemeente financieel niet mogelijk is, ter wijl wat betreft de noodzakelijkheid van t plaatsen van urinoirs niet werd ingezien. De heer Weyers kon zich met het laatste gedeelte van het prae-advies niet vereeni gen en was wel degelijk overtuigd van de noodzakelijkheid van meerdere urinoirs, waarop hij trouwens in een vorige vergade ring reeds heeft gewezen. Na nog eenige bespreking werd het prae- advies van B. en W. aangenomen. In de vacature van het lid der Waterlei ding-commissie ontstaan door het over lijden van den heer G. Onderwater werd met alg. st. benoemd de heer W. den Dunne. Aan de orde kwam hierna een verzoen van de heeren J. A. de Haas, C. v. Scni- e.a. om over te gaan tot verlaging van de verschuldigde legesgelden voor vergunning tot kampeeren. Ook hieromtrent meenden B. en W. afwijzend te moeten adviseeren- Bij de wijziging der verordening aldus JU» prae-advies merkte destijds de voorzitter op. in verband met een geopperd bezwaar van den heer C. van Schie tegen de streng heid dezer verordening, welke in oh"'"' gende gemeenten soepeler zou worden toegepast, dat, zoo aan het verzoek van den heer van Schie zou worden voldaan, geheele verordening op losse schroeven zou komen te staan Bij die bespreking zei a- voorzitter als hoofd der politie toe, me- bijzondere omstandigheden als toen doo den heer v. Schie werden aangevoerd, re kening te zullen houden, wat dan ookge daan wordt. Wij meenen goed te d°|" hierbij over te leggen een rondschrijven van ons College van Maart 1933. waaru' mag blijken, dat in den loop van het jaa daar aan vooraf gaande. B en W. meer malen klachten bereikten, over gedrag kleeding enz. van personen die t>innenvt,Tn gemeente kampeerden, op welke klachten ln de vergadering van den raad van 7 No vember 1932 de aandacht gevestigd wero- In genoemd rondschrijven deelden B. e W. mede. dat ze besloten hadden om nie alleen genoegen te nemen met een sctun

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6