Valencia door de opstandelingen bezet 77«ïe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 31 Juli 1936 Vierde Blad No. 23419 Ook verdere vorderingen der opstandelingen. BINNENLAND. KIN/T IN lITTEIEN^j Het agentschap Fournier publiceert het Ivolgende legercommuniqué, dat door gene- |„al Mola, commandant van de nationale le.rijdkrachten in Noord-Spanje, is ver- jtrekt „Valencia heeft zich bij de nationale beweging aangesloten, alsook de ge- beele omgeving van deze stad. Drie colonnes van de Marxistische regeering van Barcelona, die den com munisten te Valencia te hulp gesneld waren, zijn op de vlucht geslagen met achterlating van hun wapenen. Bij den intocht van onze troepen in Valencia vlagde de stad in de Spaan sche kleuren. De soldaten werden door de bevolking met een langdurig ap plaus begroet". Generaal Mola heeft een telegram ge- Inden aan generaal Queipo de Llano, I sarin hij den commandant van Sevilla I «lukwenscht met het succes van de zuide- Ike troepen en tevens verzekert, dat hij I relt in het Noorden de bergketen rond Ma- Idrid bezet houdt, I Het blad „La Liberté" verneemt uit het Ihtofdkwartler van Mola, dat de militaire Irroep ten noorden en ten oosten van de I hoofdstad in den loop van Woensdag be langrijke strategische punten heeft bezet. I In nationalistische kringen verklaart Imen. dat het offensief tegen Madrid enkel I en alleen vertraagd wordt wegens de hin- Idernissen, die generaal Franco in het Zui- |den ondervonden heeft. De aanval op de hoofdstad zelf zou eerst Idan weder beginnen, wanneer de colonnes I van Franco niet meer dan vijf en veertig Ihiometer ten zuiden van Madrid zouden I staan. I In den loop van den nacht op Donder- I dag zijn honderden vrachtauto's met le- I Tensmiddelen en munitie van Burgos naar I de voorste linies van de nationale troepen vertrokken. Voor het eerst sedert verscheidene da- „..i vernam men van nationalistische zijde looit eenige bijzonderheden over de militaire I operaties bij Saragossa. I Een vanuit Barcelona vertrokken roode ■colonne onder commando van Perez Far- |ra> is bij Lina aan de Ebro op vier en I veertig kilometer van Saragossa tot aan Ifraga teruggedreven. I Een andere Catalaansche afdeeling, die I getracht had, Huesca in te nemen, zag I zich eveneens genoodzaakt, terug te trek- I ken. om niet van Barcelona te worden af- I gesneden. I De omsingeling van San Sebastian maakt I goeden voortgang. De militaire commandant van La Coru- I na heeft medegedeeld, dat hij zich bij de nationale groep aansluit, zoodat het ge- I heele noordelijke gebied van Spanje met I uitzondering van den sector rond San Se bastian thans in handen van de nationa- I listen is. In een later uit Teruel ontvangen be- I richt van den militairen commandant al- I daar worden de berichten omtrent de aan- I sluiting van Valencia bij de opstandelingen I bevestigd. Ook Castellon, tusschen Valen- I cia en Alicante, zou zich bij de militairen I hebben aangesloten. Van VaÜadolid uit zijn sterke afdeelingen jeugdige vrijwilligers, behoorende tot de katholieke volksactie in het gebied ten zuiden van Avila naar het Guadarrama-front vertrokken. Berichten, welke te Lissabon zijn bin- I nengekomen, maken melding van zware gevechten, die te Ferrol in het uiterste noord-westen van Spanje hebben plaats gevonden, en waarbij 95 dooden gevallen zouden zijn. benevens talrijke gewonden. De stad bevindt zich in handen der op- I itandelingen. Tegenspraak van de regeering. I De regeering heeft gisteravond formeel I tegengesproken, dat het garnizoen te Va lencia zich aan de zijde der opstandelingen rou hebben geschaard. De regeering heeft gistermiddag beves tigd. dat de opstandelingen te Villa Nueva de la Serena, in de provincie Badajoz, zich hebben overgegeven. Officieren terechtgesteld. Van de zijde van het Volksfront wordt gemeld, dat Garrasco, de commandant van het Fort Loyola bij San Sebastian en twin tig andere officieren doodgeschoten zijn. Garrasco was de voormalige gouverneur van San Sebastian. Van dezelfde zijde wordt medegedeeld, dat het plaatsje Oyar- zun tusschen Irun en Renteria, door de opstandelingen is bezet. „Vrijwilligers des doods". De radiozender Aragon deelt bijzonder heden mede over de vorming van een korps vrijwilligers onder de militaire vlie gers, die den naam „vrijwilligers des doods" zullen dragen. De leden van dit corps zou den zich verplicht hebben, mede te werken aan de vernietiging van de regeeringsvloot. door zich met vliegtuigen welke met bom men beladen zijn, op de schepen der tegen standers neer te storten. De militairen hopen daarmede een einde te maken aan de blokkade tusschen Marokko en het Spaansche vasteland. Frankrijk en Italië neutraal. In de Kamercommissie voor buitenland- sche zaken gaf minister Delbos een uit eenzetting over de gebeurtenissen in Span je. De Fransche regeering verstrekte geen oorlogsmaterieel aan de Spaansche regee ring en heeft daar ook nooit het plan toe gehad, welke ook haar sympathie is ge weest voor het wettig gezag in Spanje. Delbos sprak zijn droefheid uit. het groote bevriende nabuurland in dit bloedig en smartelijk conflict gewikkeld te zien. maar verzekerde, dat de regeering steeds de strikste neutraliteit zou handhaven. De administratieve maatregelen, die in den aanvang van het conflict genomen zijn om op alle eventualiteiten te zijn voor bereid. hebben zonder twijfel aanleiding gegeven tot de tendentieuse interpretaties, waarvan de buitenlandsche propaganda zich heeft meester gemaakt. Ondervraagd naar de houding die de re geering zou aannemen indien andere lan den niet dezelfde neutraliteit in acht zou den nemen als Frankrijk, zeide Delbos, dat naar het hem voorkwam, deze mogelijk heid niet in overweging behoefde te wor den genomen, daar de geruchten, die dien aangaande reeds verspreid waren, reeds waren tegengesproken, met name door Ita lië. Hij voegde daaraan toe. dat hij over tuigd was dat geen enkele Europeesche mogendheid partij zou willen kiezen in 'n conflict van binnenlandschen aard. Indien dit anders mocht worden, zou de regeering nog overleggen welke houding zij in dat geval zou moeten aannemen, het geen zij tot nu toe nog niet gedaan had. In ieder geval zou de regeering zich in spannen te voorkomen, dat internationale complicaties hieruit zouden kunnen voor komen, zich intusschen haar vrijheid van handelen voorbehoudend. Met betrekking tot berichten, als zouden Italiaansche vliegtuigen aan de Spaansche opstandelingen geleverd zijn. wordt van bevoegde Italiaansche zijde nogmaals met den meesten nadruk verklaard, dat zich In Spanje geen enkel Italiaansch vliegtuig bevindt. Deze laatste tegenspraak ziet vooral op het volgende: Drie van zes Italiaansche driemotorige vliegtuigen die op weg waren van Sardinië naar Marokko, waren gedwongen in de buurt van Oran te dalen. Een der drie toestellen werd bij ,dc da ling op 40 KM. van Nemours geheel ver nield. Van de vijf inzittenden werden twee personen gedood en drie gewond Aan boord van het vliegtuig bevonden zich vijf mitrailleurs. DE HUISEIGENAREN EN DE CRISIS- HYPOTHEEKAFLOSSINGSWET. Adres aan minister Van Schaik. De Nederlandsche Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers heeft in een adres aan den minister van Justitie erop gewezen, dat met de Crisis-hypotheek- aflossingswet 1936 beoogd wordt die debi teuren te beschermen, die in het algemeen aan hun periodiek wederkeerende beta lingsverplichtingen van rente en Overheids- lasten hebben voldaan en hen. die niet in staat zijn tot verdere verplichte aflossing dan 1 pet. 'sjaars op de oorspronkelijke hoofdsom van de eerste hypotheek. Bij de vaststelling van deze normen in die wet is aldus adressant rekening gehouden met het destijds aanhangige wetsontwerp tot verlaging van sommige vaste lasten en van huren, doch door de intrekking van het laatstgenoemde wets ontwerp is het daarmede beoogde verband met de Crisis-hypotheekaflossingswet 1936 dus niet tot stand gekomen en van de daar bij in uitzicht gestelde verlaging van de op het onroerend goed drukkende rentever plichtingen en vaste Overheidslasten zal z. i. voorloopig ook wel niets komen. De reeds over de geheele linie plaats gehad hebbende huurverlaging daarentegen zal zich volgens adressant nog verder voort zetten. mede tengevolge van de door ver schillende gemeentebesturen reeds inge voerde of op het punt van invoering staan de huurverlaging voor Overheidswoningen en voor woningen van woningbouwvereeni- gingen. Dientengevolge zien de particuliere huizenexploitanten niet alleen hun inkom sten doorloopend verminderen, doch daar naast zullen zij hun uitgaven zien vermeer deren door de voortdurende stijging van de kosten voor onderhoud tengevolge van het veelvuldig verwisselen van bewoners en door de in den laatsten tijd reeds meer malen voorkomende verhooging van hypo theekrente bij continuatie der leeningen, ongerekend nog de reeds ingevoerde en wel licht door verschillende gemeenten nog te waohten verhooging van de Overheids lasten. Daardoor zullen, aldus adressant, de meeste particuliere huizenexploitanten, die thans nog door de Crisishypotheekaflos- singswet 1936 worden beschermd, over eeni- gen tijd geen beroep meer op die wet kun nen doen. Een debiteur moet om een beroep op be doelde wet te kunnen doen. de verschuldig de rente van de door hypotheek verzekerde hoofdsommen hebben voldaan. Bij het wetsontwerp tot verlaging der vaste lasten 1936 werd die versohuldigde rente gesteld op 4 3/4 pet. Adressant is van meening dat het alleszins redelijk en billijk moet worden geacht, dat. zoolang door de intrekking van dat wetsontwerp de daarmede beoogde ver laging van rente en van vaste Overheids lasten niet op andere wijze wordt ingevoerd, in de Crisishypotheekaflossingswet 1936 de verplichte rentebetaling wordt gesteld op ten hoogste 4 pot. Voorts wordt erop gewezen, dat overigens de uitvoering van de Crisis-hypotheekaflos singswet 1936 nog moeilijkheden oplevert ten aanzien van sommige detailpunten. Adressant verzoekt op grond van een en ander eén spoedige wijziging van de Crisis hypotheekaflossingswet te willen bevorde ren in dier voege, dat geen executie van onroerend goed mag plaats hebben, zoolang de debiteur 4 pet. rente betaalt van de door hypotheek verzekerde hoofdsommen, bene vens een totaal aflossing van tenminste 1 pet. per jaar op die hoofdsommen of van tenminste de helft van de bedongen tus- schentijdsche aflossing in de gevallen, waarin die aflossing minder dan 2 pet. per jaar bedraagt. J. F. C. ARNTZ OVERLEDEN. HIJ WAS OUD-LID DER EERSTE KAMER. HET ZENDEN VAN EEN NED. SCHIP NAAR SPANJE. Philips en Holl. Kunstzijde Unie zouden in de kosten bijdragen. Naar wij vernemen, bestaat in verband met den critieken toestand in Spanje bij de directies van de Hollandsche Kunstzijde Industrie te Breda en de N.V. Philips' Fa brieken te Eindhoven, welke beide vennoot schappen groote belangen in Spanje heb ben. het voornemen een schip te charteren en voor de Spaansche kust te stationeeren. ten einde zoo nocdig de nog in Spanje ver blijvende Nederlanders aan boord te nemen. Over dit voornemen is gisteren meerma len telefonisch overleg gepleegd met de re geering en verschillende scheepvaartmaat schappijen. Naar ons wordt meegedeeld, zou de bedoeling van het overleg zijn het zen den van een schip officieel van de Neder landsehe regeering te doen uitgaan, terwijl de industrieën met directe belangen in Spanje in de kosten zouden bijdragen. Een beslissing dienaangaande zal waarschijn lijk eerst heden worden genomen. R.K. BAKKERSPATROONSBOND. Onder leiding van generaal Cabanelias (in het midden met baard i is te Burgos een regeering der opstandelingen gevormd. "JONGE HARTEN" NAAR DE BIENNALE om!5 kumina-film „Jonge Harten", die (ien--6^ van Josephson en van der Lin- °P het eiland Texel opgenomen werd, I Sintr rl WC.AU, I fii^t er daSen naar de internationale I "tentoonstelling, de Biennale te Venetië WEEKBLADEN. t~In de „Wereldkroniek" van 1 Augus- treffen we ditmaal allereerst een aan tal actueele fotos' aan van de belangrijke gebeurtenissen der afgeloopen dagen. De opstand in Spanje, de onlusten in Pa lestina en de Vierdaagsche. Sprint geeft nogmaals een voorbeschouwing over de Olympiade. Dr. J. M. C. van Overbeek be spreekt het werk van Jeroen Bosch. TIJDSCHRIFTEN. Van het Drukkerij- en Uitgeversbedrijf „Adremo" te Oosterbeek ontvingen wij het Zomernummer 1936 van „De Zuidzoom", or gaan tot bevordering van het Vreemdelin gen-Verkeer. Motie aan regeering en R.K. Kamerfractie. In het sociëteitsgebouw van de Rotter- damsche Diergaarde heeft de Nederland sche R.K. Bakkerspatroonsbond zijn 19e jaarvergadering gehouden onder voorzit terschap van den heer J. Loose uit Bergen op Zoom. Nadat de verschillende jaarstuk ken waren goedgekeurd, ging men over tot de bestuursverkiezing. De heer J. Loose werd bij acclamatie tot bondsvoorzitter herkozen. Tot. hoofdbestuursleden werden gekozen de heeren Oosterom. Hoeben en Steens. Aan het slot der vergadering werd met algemeene stemmen een motie aan genomen. waarin er bij de regeering op aangedrongen wordt ten spoedigste over te gaan tot het verbindend verklaren van de ondernemersovereenkomsten, tot veria ging van de crisisheffingen op grond- en hulpstoffen in het bedrijf en ten spoedig ste de wet op de vestigingseisehen te doen aannemen. Voorts wordt er in de motie ten spoedigste op een audiëntie bij de be trokken ministers aangedrongen. De motie is niet alleen aan de regee ring. maar ook aan de R.K. Kamerfractie gezonden. LEEUWARDER BOTERNOTEERING. De Leeuwarder commissie-noteering voor boter is gisteren vastgesteld op 60 centen (vorige week 63 centen). Kopenhagen noteerde gisteren 74 centen Gisternamiddag is in het St. Canisius- ziekenhuis te Nijmegen, waar hij een ope ratie had ondergaan vrij plotseling over leden de heer Johannes Franciscus Cle mens Arntz. een der voornaamste figuren uit de waalsteen-industrie in Nederland De heer Arntz bereikte den leeftijd van 58 jaar. Met den heer Arntz is een der voornaam ste figuren uit de waalsteen-industrie in Nederland heengegaan. Van hem is meer dan eens het initiatief uitgegaan tot een intensieve actie teneinde de noodlijdende steenindustrie tot nieuw léven te brengen. Hij stichtte een sterk consortium dat föt doel had de waalsteen-producten niet al leen in eigen land, maar ook in het bui tenland meer ingang te doen vinden. Als directeur van de N.V. steenfabriek v.h. Terwindt en Arntz te Nijmegen be- heerschte hij bijna alle steenfabrieken in het gebied tusschen Nijmegen en Lobith. Als president-commissaris van de N.V. iandbouw-maatschappij „Voorburg" heeft hij zich ook voor de West zeer veel ver dienste verworven. De regeering erkende zijn verdiensten door hem te benoemen tot Ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. De heer Arntz werd in 1878 te Milliugen bij Nijmegen geboren. Hij studeerde te Rol- duc en daarna aan het handelsinstituut te Frankroft a. M. Na aanvankelijk in Enge land en ook in Suriname waar hij veel gedaan heeft voor de bakovencultuur werk zaam te zijn geweest werd hij benoemd tot directeur van de vereenigde steenfabrieken „de Waalsteen" te Nijmegen. De heer Arntz heeft zich ook veel bewo gen op sociaal- en politiek gebied. Hij werd voor het district Nijmegen gekozen tot lid van de Provinciale Staten vair Gelderland en van 1921 tot 1932 was hij lid van de Eerste Kamer voor de R.K. Staatspartij. Zes jaar geleden trok hij zich uit het poli tieke leven terug en wijdde hij zich voor namelijk aan zijn industrieele onder nemingen. INDIE'S POSITIE IN HET WERELD VERKEER. Prof. Westra pleit voor aanpassing. Aan het noenmaal van de groep Neder land van oelangstellenden in de Haagsche Academie van Internationaal Recht heeft prof. mr. dr. H. Westra, hoogleeraar te Utrecht, een rede gehouden over de „Juri dische uitrusting van Ned.-Indië voor het wereldverkeer." Spreker wees op den Volksraad als een poging om een overzicht te krijgen van de in Indië aanwezige krachten, om tot een staatkundige balans te komen. De stem van heel Indië in het openbaar te hooren is een staatkundige richtlijn van de eerste orde. Ook in de op handen zijnde reorgani satie van de buitengewesten is deze mobi lisatiegedachte te onderkennen: drie nieuwe gouvernementen en decentralisatie door versterking van de zelfregeerende landschappen en andere inheemsohe rechtsgemeenschappen. Verder is de rechtsverscheidenheid een sta-in-den-weg voor de aanpassing aan het wereldverkeer. De idee van unificatie op groote schaal het Westersche recht toe passelijk te verklaren op de inheemsche bevolking is een verkeerde poging in die richting, omdat zij het rechtsbewustzijn miskent. Het is beter naar het werkelijke leven te zien en als uitgangpunt te nemen het nieuwe recht, dat ontstaan is tusschen de verschillende groepen, met name dan de Europeanen en de Oosterlingen. Dit recht is wel sterk Westersch gekleurd, doch het bevat tevens een sterken inslag Oos- tersch recht, een soort tusschenrecht. De mogelijkheid dient overwogen te wor den of dat recht niet uitgebouwd kan wor den tot een algemeen Indisch landrecht. De invoering er van dient behoedzaam te geschieden. Op verschillende groepen ln- landsche christenen, vreemde Oosterlingen enz. kan het dadelijk worden toegepast. Voor de anderen zal een vrijwillige vorm om zich te onderwerpen mogelijk zijn, waaraan stellig vele intellectueelen van de Inheemsche wereld gevolg zullen geven. Het plan is daarom de overweging waard, omdat het meegaan met het wereldverkeer eischt, dat er in het algemeen eenheid van recht in Indië kome. HOOGE KOSTEN VAN PASPOORTEN. Ze vormen op zich zelf reeds een reisbelasting. Bij de bestrijding van het denkbeeld eener reisbelasting is indertijd ook het argument aangevoerd, dat de tegenwoor dig vrij hooge kosten van een paspoort op zichzelf reeds een belasting op buitenland sche reizen vormen. De Kon. Ned. Toeris tenbond A.N.W.B. heeft daarin aanleiding gevonden te onderzoeken, welke bedragen verschillende gemeenten voor paspoorten en verlengingen heffen en in de resulta ten van dat onderzoek heeft de bond aan leiding gevonden, zich met een adres te wenden tot den minister van Binnen- landsche Zaken. Daarin wordt er op gewe zen. dat vele gemeenten leges heffen, welke zeer beslist hooger zijn dan hetgeen voor een vergoeding van de werkzaam heden. verbonden aan de vervaardiging en uitreiking der paspoorten, gevraagd kan worden. Dit is in strijd met de strekking der desbetreffende wettelijke voorschrif ten. In een circulaire van 6 Januari 1928 reeds heeft de minister van Binnenland- sche Zaken te kennen gegeven, dat een bedrag aan leges van f. 1 een voldoende vergoeding was te achten, welk standpunt de ministers van Buitenlandsche Zaken en Justitie bleken te deeien. Niettemin heffen vele gemeenten nog steeds een hooger be drag bepaald exorbitant acht de bond b.v. het bedrag van f. 7.50, dat in Hilversum wordt geheven krachtens een verordening, welke de minister heeft goedgekeurd tot 1 Januari 1938. Met den meesten aandrang verzoekt de A.N.W.B. den minister dan ook de verleende goedkeuring der Hilversum- sche verordening na dezen datum niet te continueeren en bij de gemeentebesturen in het algemeen aan te dringen op verla ging der leges, onder onthouding van goed keuring aan gemeentelijke verordeningen, welke op dit punt de grenzen van het redelijke overschrijden. GEEN STAKING BIJ DE VEREENIGDE GLASFABRIEKEN. Betreffende het conflict bij de Vereenig de Glasfabrieken te Schiedam vond gister avond een bespreking plaats tusschen de directie van de Vereer.igde Glasfabrieken en de vertegenwoordigers der vijf samen werkende organisaties. Waar ten aanzien van de loonen geen principieel geschil bestond - aldus een ons verstrekt communiqué maakten deze geen onderwerp van bespreking uit. Ten aanzien van het. bezwaar der directie tegen het aangaan van een collectieve arbeidsovereenkomst werd een formule gevonden, welke alle partijen bevredigde. De verkregen overeenstemming werd vast gelegd in een contract, loopend tot 31 December 1937. DE ZUIDELIJKE OPRIT VAN DE MOERDIJKBRUG. De K.N.A.C. meldt: Met groote snelheid en voortvarendheid is de Moerdijkbrug tot stand gekomen. Op 17 Juli 1.1. werd de laatste overspanning op haar rustpunten neergelaten, waarna in hoofdzaak nog slechts het betonnen wegdek moet worden aangebracht om de brug voor het verkeer gereed te hebben. Met de brug alleen is men er echter nog niet; het wachten zal tenslotte zijn op het gereedkomen van de opritten en wel spe ciaal van den ongeveer 3.5 K.M. langen Zuidelijken toegangsweg-, waarvan het be stek thans openbaar is gemaakt. Als ter mijn voor de eerste oplevering is 16 December 1936 vastgesteld. Uit de mede in het bestek opgenomen boetebepalingen blijkt, dat er alles op wordt gezet de brug voor het eind van het jaar te voltooien. Verwacht mag dus worden, dat tegen dien tijd het verkeer daadwerkelijk van de nieuw geschapen Noord-Zuid verbinding bezit zal kunnen nemen. 'De oprit verkrijgt over het algemeen voorloopig een enkele rijbaan van 6.25 M. breedte van een gewalste fundeering met slijtlaag; nabij de brug verbreedt de weg zich tot 11.50 M. binnen de kantstrooken. terwijl bij de kruispunten met den weg naar Lage Zwaluwe en met den ouden weg Moerdijk-Breda dubbele rijbanen aanwezig zijn. Ter weerszijden komen vrijliggende rijwielpaden van normaal 2.05 M. breedte. RADIO VOSSEJACHT IN HET WESTLAND. Morgenmiddag 1 Aug. a.s. zal er in het Westland een z.g. Vossejacht plaats heb ben, georganiseerd door de Vereenigde Ultra Kortegolf Amateurs „VUKA" afd. den Haag en omstreken. Met toestemming van autoriteiten wordt ergens in 't jacht gebied. in dit geval dus het Westland, een amateur radiozendapparaat opgesteld, hetwelk tusschen 3 en 6 uur op circa 80 Meter golflengte muziek en signalen uit zendt. De bedoeling is nu om met behulp van zelf geconstrueerde richtingzoekers, dus peilontvangers met raamantenne, de plaats te ontdekken waar de zender is op gesteld. Diegene die zich het eerst in het Vossehol az^imeldt, wint hiermede den eersten prijs. Voor deze vossejachten, wel ke van tijd tot tijd in verschillende dee ien van ons land plaats vinden, is een toe nemende belangstelling waar te nemen en verschillende groote Radiofirma's stellen prijzen beschikbaar om deze tak van sport welke weinig speciale kennis noch kost bare apparaten vereischt, zooveel mogelijk aan te moedign. GEEN TURKSCHE OPDRACHT AAN NEDERLANDSCHE WERVEN. Het „Hbld." verneemt dat de bouw van Turksche onderzeeërs op Nederlandsche werven niet doorgaat. VERSPREIDE BERICHTEN. Jhr. C. J. A. Reigersman, hoofd-inge- nieur-directeur van den Prov. Waterstaat in Noord-Holland, heeft met ingang van 1 Jan. a.s. eervol ontslag uit zijn betrekking aangevraagd. Naar wij vernemen wenscht de heer Rei gersman gebruik te maken van de regeling, die hem toestaat op 60-jarigen leeftijd pen sioen aan te vragen. Van de zegels, welke ter gelegenheid van de herdenking van het 300-jarig be staan der Utrechtsche Universiteit werden uitgegeven, werden verkocht: van 6 cent rond 12.904.000 en van 12'/.. rond 1.831.000 exemplaren. Op 3 Aug. a.s. zal de heer W. A. M. Ko- rink, directeur der Levensverzekering-Mij. R. V. S. te Rotterdag den dag herden ken, waarop hij 40 jaar geleden zijn loop baan bij deze maatschappij aanving.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 13