LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 31 Juli 1936 GEMENGD NIEUWS KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Burgerlijke Stand van Leiden RALI® DE BOAZ-BANK TE IJMUIDEN STAAKT UITKEERING. bij geleidelijke afwikkeling kan 5#Vi aan de spaarders uitbetaald worden. In de gisteravond gehouden vergadering tan spaarders der Coöp. Spaar- en Voor schotbank Boaz. te IJmuiden heeft het be stuur medegedeeld, dat de bank niet meer aan verzoeken tot teruggave van gelden kan voldoen. Als oorzaken werden genoemd, dat de inlegging van spaargelden ongunstig be ïnvloed is door elders gefailleerde of in li quidatie getreden spaarbanken en den slechten gang van zaken in het algemeen, in het bijzondei te IJmuiden De voorzit ter noemde enkele globale cijfers en zeide, dat de vorderingen f. 56.000 bedragen, ter wijl de schulden f. 54.500 beloopen. Bij li quidatie op langen termijn in ongeveer drie jaar zal er waarschijnlijk SO"- van het tegoed dei spaarders terechtkomen, terwijl bij onmiddellijke liquidatie fail lissement dus niet meer dan 20 a 255» aan de spaarders zal kunnen worden uit gekeerd. Het bestuur meent, dat slechts instel ling van een llquldatiecommissie een goede oplossing genoemd kan worden. Na gehou den besprekingen met de spaarders werd tenslotte besloten een commissie te benoe men die binnen vier weken aan de spaar ders een rapport zal uitbrengen over den stand van zaken. In deze commissie zijn benoemd mr. A. W Hellema. lid van de commissie van toezicht op de Boazbank, de beer H. Mulder, bestuurslid en een viertal spaarders of gemachtigden van dezen. „Tel, DAME TWEE WINTERS IN HUIS GEVANGEN. BRAND IN FABRIEK VAN VLIEGENVANGERS. Gisteravond tegen tien uur is brand uit gebroken in een fabriek, waar vliegenvan gers worden gefabriceerd, gelegen aan den Papaverweg 17, aan de overzijde van het IJ te Amsterdam. De fabriek, waarvan de heer Hartkamp eigenaar is, is naast de wasscherlj „Ozon" gelegen. Eenige meisjes, die daar nog werkten, zagen dat er rook opsteeg uit de vliegenvangersfabrlek. Onmiddellijk werd de brandweer gewaarschuwd. Tegelijkertijd alarmeerde een chauffeur de brandweer. De motorspuit van den Plaatijzerweg was zeer spoedig ter plaatse. Aanvankelijk liet de brand, die uitgebroken was in het ach tergedeelte van de fabriek, zich ernstig aan zien. Ook het materieel van de Ruyterkade en van het Haarlemmerplein was spoedig pre sent en met vijf stralen werd het vuur, dat in het licht brandbare materieel, zooals olie, lijm, etc., woedde, krachtig aangetast. De brandweer wist het vuur binnen het ge bouw te houden. Wel liep eenigen tijd het dak, waarvan het mastiek begon te smel ten, gevaar, doch doordat de brand zoo vlug was ontdekt, kon uitbreiding worden voorkomen. De achterruimte met veel ma teriaal brandde vrijwel geheel uit. Te half elf was de brandweer het vuur meester. De oorzaak van den brand is onbekend. MOTORRIJDER VERONGELUKT. Op den Huizerweg te Bussum is de mo torrijder K. tegen een auto gereden, die van de Tegenovergestelde richting kwam en nietjfcijdig te kennen had gegeven, dat hij de Bisonstraat wilde inrijden. Met een her senschudding en zware inwendige verwon dingen is hij naar het ziekenhuis vervoerd. door een auto gegrepen. In de Wognumsche buurt te Alkmaar was gistermiddag het zesjarig zoontje van den heer Bijl aan het spelen, toen een vracht auto langzaam achteruit de doodloopende straat inreed om er te draaien. Het ventje wilde achter aan de vrachtauto gaan han gen, doch greep mis, met het noodlottig ge volg, dat hij viel en onder de auto tereoht kwam. Het ventje was op slag dood. Op den rijksstraatweg te Velsen is gister middag een ernstig ongeluk voorgevallen. De elfjarige C. Duineveld, wonende aan de zen weg, reed met zijn kleine racefiets ach ter een particuliere auto. Deze moest tus- schen den Melkweg en de Duinvlietstraat plotseling stoppen. De jongen kon zoo gauw niet remmen en sohoot links voorbij de auto. Op hetzelfde oogenblik kwam van het pontveer een file auto's aan. De knaap reed in volle vaart tegen een vrachtauto. Hij werd tegen den grond gesmakt en bekwam een zware hersenschudding. Dr. Fierstra was weldra ter plaatse. In zorgwekkenden toestand werd de jongen naar het R.K. ziekenhuis te Beverwijk ver voerd, waar hij in den loop van den middag is overleden. De ouders van het slachtoffer bevinden zich met vacantie buitenslands. slapend kind uit het vuur gered. Vermoedelijk door hooibroei is te Del den brand ontstaan in de boerderij Jolink, toebehoorende aan het landgoed Twickel, en bewoond door den landbouwer H. J. Lefers. Er kon zoo goed als niets worden gered Alle huisraad en meer dan 20 voer hooi ging verloren. Het huis zelf ging in vlammen op. Verzekering dekt de schade. Al het vee was in de weide, zoodat er geen levende have verloren ging Een der man nen wist, volgens de „Zwolsche Ct." nog door de vuurzee heen te dringen en een kind van zeven maanden dat lag te sla pen, te redden. doodelijk ongeval in' een speeltuin. Eergistermiddag had in den speeltuin van den heer Peulings te Velp (N.-Br de 12-1 zoon van den heer Kuiper uit Herpen het ongeluk tijdens het spelen onder de hob belende geit terecht te komen. Ernstig ge wond werd de knaap naar het ziekenhuis te Nijmegen overgebracht. Des nachts is het slachtoffer overleden. nu weer geheel vrij van spit en rheumatiek. „Ik leed verschrikkelijk aan spit in mijn rug en rheumatiek in mijn voeten, zoodat ik al twee winters niet op de been kon zijn. Mijn man ried mij toen aan om Kruschen Salts te probeeren en dat deed ik. Ik ben nu aan mijn vierden flacon, en het doet mij genoegen U te kunnen zeggen dat al mijn afschuwelijke pijnen weg zijn; ik voel mij een geheel andere vrouw zeker 10 jaren jonger en ik ga even goed mijn gang bij het werk als een vrouw van 30. Ik ben nu 58 en kan zeer goed tegen een druk leven, dank zij Kruschen Salts. Ik zou er niet buiten kunnen." Mevr. M. M. te D. Rheumatische pijnen vinden meesta hun oorzaak in een overmaat van urinezuur in het llohaam. Dit kwaadaardige urine zuur kon zich ophoopen omdat de afval stoffen op te trag. wijze door Uw afvoer- organen, d.z. ingewanden, lever en nieren, uit Uw lichaam werden verwijderd. Kru schen Salts bestaat uit zes minerale zou ten, die Uw afvoerorganen aansporen tot krachtiger werking, waardoor de schade lijke stoffen geen kans meer hebben om zich op te hoopen. Het bloed wordt nu gezuiverd, de rheumatische pijnen nemen geregeld af om eindelijk geheel op te houden, terwijl tegelijkertijd Uw alge- meene gezondheidstoestand vooruitgaat. Zoo zult ge door de kleine dagelijksche dosis Kruschen Salts niet alleen gevrijwaard zijn tegen rheumatiek en spit, maar ge zult U ook veel krachtiger en energieker voelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f. 0.40. f. 0.70 en f1.60 per flacon, om zetbelastlng inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij, Amsterdam voorkomt. F226 (Ingez. Med.) geboren: Johanna Jacoba, d. v. W. Mulder en C. M. Swaan Elly Marie, d. v. J. v. 't Hooft en E. W. A. Kögler. ondertrouwd M. Oostendorp jm. 25 j. en M. de Leeuw Jd. 25 j. H. Brakel jm. 24 j. en G. Veld jd. 21 j. C. Uljé Jm. 20 j. en M. A. J. Kieft jd. 24 j. overleden. J. H. Brink, m. 84 j. L. v. WijkOuen- dag, wede. 69 j. M. L. Snijder, z. 3 w. BLIKSEM IN MOLEN GESLAGEN. Tijdens het hevige onweder, dat gepaard ging met hevige plasregens sloeg de blik sem gisteren in de korenmolen van den heer de J. te Meerveldhoven. Een der zoons die in den molen aan het werk was, werd door den bliksem neergeslagen en bekwam hevige brandwonden aan armen en beenen en aan het lichaam. De bliksem zocht ver der nog zijn weg door enkele balken die vernield werden en door den meeltrechter die geheel uit elkaar werd geslagen om tenslotte tegen een granieten vloer te stui ten, waarin een groot gat werd geslagen. De molenaar en zijn knecht die ook in den molen waren, bekwamen geen letsel. Er ontstond geen brand. bij het baden verdronken. Bij Schiermonnikoog is gisteren de 53- Jarige landbouwer Vegter uit Applngedam bij het baden in zee verdronken. Hij was bij het baden in zee afgedreven. De boot, waarin de badman, die het onge luk zag gebeuren, wilde te hulp komen, sloeg in de branding om. zooriat redding niet meer mogelijk was. Het liik is later aan de westzijde op het strand aange spoeld. Drie doktoren hebben vergeefs ge tracht de levensgeesten op te wekken. Gistermiddag is bij het zwemmen op het stille strand te Nes op Ameland verdronken de 23-jarlge Kramer uit Groningen. Het lijk is nog niet aangespoeld. BUITENLANDSCH GEMENGD. bliksem slaat in kabelballon. Nabij Gdingen is de bliksem geslagen in een met twee Poolsche officieren beman den kabelballon, die dientengevolge in brand vloog. Eén der beide officieren kon zich met een valscherm redden. De tweede viel te pletter, daar zijn valscherm met de vallen de gondel in aanraking kwam. De biksem, die den ballon getroffen had, werd via het ankertouw naar de aarde ge leid, waar nog 11 man van de grondploeg werden gewond. brand in een japansche vuurwerkfabriek. Tengevolge van de groote hitte is brand ontstaan in een vuurwerkfabriek te Foes- joen. een voorstad van Tokio. De ontplof fingen van het vuurwerk veroorzaakten een paniek onder de bevolking. meest natte juli sedert 1751. Het nationaal meteorologisch bureau te Parijs heeft geconstateerd, dat sedert de stichting van het bureau in 1751 deze maand Juli de meest natte Julimaand is geweest, welke is geregistreerd. Nog nooit heeft men zulk een hevigen regenval ge kend. PREDIKBEURTEN. voor zondag 2 augustus. benthuizen. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen (Bed H.D.l en nam. 6 uur, ds. Bleshaar. Geref, Gem.: Voorm. halftlen en nam 2 en 6 uur, leesdienst. bodegraven. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer C. Müller; nam. halfzeven, ds. Klüsener. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. G. Leene van Baarland. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, leesdienst. Evang. Luth. Kerk: Voorin. 10 uur, ds. W. A. Nell van Jorwerd. boskoop. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur (Bed. HU.) ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Haspers van Koudekerk. Chr. Geref Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Hoogendoorn van Zierikzee. Rem. Kerk voor Vrijz. Hervormden: Voorm. 10 uur, dr. K. H. Boersema van Leiden. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. hazerswoude. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. J. P. Snoep van Hoorn; nam. 7 uur, de heer Kisman van Voorburg. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Heuzenveldt. hoogmade. Ned, Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. H. W. Waardenburg van Streefkerk. de kaag. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer D. Evenleens van Aalsmeer. katwijk aan den rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. G. J. G. de Bel van Warmond; nam. 6 uur, de heer Heymans van Leiden. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. de heer J. de Groot van Leiden; nam. halfzeven, ds. H. W. Waardenburg van Streefkerk. Geref. Kerk: Geen opgave. lisse. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, (jeugddienst), ds. G. van Dijk van Breda. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur (Bed. H.A. en Dankz.) dr. Ruys. Ohr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, ds. Ligtenberg. nieuwkoop. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. A. J. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorhi. halfelf, ds. Speelman van Nieuwveen: nam, halfacht, leesdienst. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. W. van Wijngaarden. nieuw-vennep. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf. ds. Lekkerkerker van Bennebroek; nam. 7 uur, de heer van der Meer van Abbenes. Gerf. Kerk: Voorm 10 uur en nam. halfvier, ds. J. Verheul van Laren. Chr'. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam 4 uur, de heer Aangeenbrug. noord w1jkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.), ds. van Noort. oegstgeest. Groene Kerkje: geen dienst. Pauluskerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Jdnsen Schoonhoven. sassenheim. Voorm. 10 uur, ds. Groeneboer van Doetinchem; nam. 5 uur, ds. E. van Meer van Utrecht. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, leesdienst. Pinkstergemeente: Heden nam. 8 uur, pastor van der Wouden van Rotterdam; Zondag voorm. 101/4 uur en nam. half acht, dienst. valkenburg. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D. en Vocrb. H.A.) ds. Steenbeek. veur-leidschendam. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Fortgens; nam. 5 uur, de heer Schonen berg van Scheveningen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, de heer Schalekamp, cand. te Wassenaar. voorschoten. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. waddinxveen. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. B. van Ginkel van Gouda; nam. halfzeven, ds. W Vrceg-in-de-Weij van Reeuwijk. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. J. J. Wielenga van Alblasserdam. Chr. Afg. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, leesdienst. warmond. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. P den Duijn van Rijsoord. wassenaar. Dorpskerk: Voorm. 10.05 uur, ds. A. de Voogd van Delft; nam. halfzes, ds. P. F. van Noord van Oud-Loosdrecht. Kievietkerk: Voorm. 10.05 uur, ds. van Noord. woubrugge. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht, ds. Warnink van Ter Aar. zoetermeer. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. A. J. Wormgoor van Den Haag; nam. 7 uur, dr. Woldci :!orp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Versluys, Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 7 uur, leesdienst. Ver. tot Verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. 10 en nam. 71/4 uur, de heer Dekker van Papendrecht. zoeterwoude. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dr. H. Honders van Wassenaar. zwammerdam. Ned. Herv. Kerk.: Voorm. 10 uur, ds. de Bruin van Alphen; nam. 7 uur, ds. j. W. Groot Enzerink van Lelden. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 101/4 uur, mej. ds. I. de Klark van Brielle. ned. herv. kerk. Beroepen: Te Westerhaar (O.) F. L. van Duykeren, cand. en hulppred. te Leeuwar den; te Hilversum (Ned. Prot. Bond) J. Zuurdeeg te Geertruldenberg; te Loosdui nen (2de pred.pl.) J. Loos te Oudega (W.). Bedankt: Voor Kloetinge J. H. F. Engel te Alblasserdam. chr. geref. kerk. Beroepen: Te Lutten-Dedemsvaart, J. Kampman, cand. te Ommen; te Nieuwpoort I. de Bruijne, cand. te Zwolle. doopsgezinde sociëteit. Beroepen: Te IJlst, A. de Croix, prop. te Amsterdam. algemeene synode der ned. herv. kerk. In de gisteren te 's-Gravenhage voort gezette zitting van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk heeft ds. J. Boonstra van Gieten rapport uitgebracht over een wijziging van art. 17 van het reglement op de kas tot aanvulling van het Rijksemerl- taatspensioen. Dit voorstel van de classi cal vergadering van Haarlem bedoelt de bijdrage aan de kas gedurende den tijd van het hulppredikerschap van de betrok ken plaats te doen vervallen wanneer een der ringpredikanten als hulpprediker op treedt in een vacante gemeente. Het rap port overweegt dat volgens art. 2 van het, reglement alle predikantsplaatsen deel ne men aan de kas en dat deze algeheele deelname de finantieele basis der kas vormt. Uitschakeling van de vacante ge meenten nu zou de werking van de kas derhalve destructeeren. Ook vat de com missie van rapport niet waarom in een va cante gemeente uit de Inkomsten aan de standplaats verbonden niet even goed als de 10'Vo van de weduwen en weezenbeurs, de bijdrage aan deze kas kan worden ge reserveerd. Het rapport strekte derhalve tot verwerping waarmede de Synode zich vereenigde. Ds. P. de Bruijn van Driebergen bracht hierna rapport uit over de persoonlijke kerkvisitatie in de prov. Zuid-Holland en Zeeland en ouderling J. Oosterhoff van Leeuwarden over die in Noord-Holland. De discussie, waaraan verschillende Synode leden deelnamen droeg een vertrouwelijk karakter. Wegens het houden van een Synodus-eon- tracta en commissie-vergaderingen ver daagde de president de zitting tot heden morgen. o a. kammeraat. Morgen herdenkt de heer A. Kamme- raat te Den Haag, het zoo juist afgetreden hoofd van de Geref. ds. J. C. Sikkelschool in Spoorwijk, den dag waarop hij voor 40 jaren zijn arbeid bij het Geref. onderwijs in onze stad aanving De Jubilaris werd in 1873 te Roelof- arendsveen geboren. Hij bezocht de Chr. School te Oude-Wetering en genoot zijn opleiding aan de Chr. Normaallessen te Leiden. In 1892 werd hij onderwijzer te Naaldwijk, welke standplaats hij in 1894 met Lelden verwisselde. 1 Aug. 1896 trad hij op als onderwijzer aan de Keuchenius- school, de oudste der Geref. Scholen in onze stad. Tot 1923 is hij aan deze school werk zaam geweest, waarvan sedert 1909 als eerste onderwijzer Toen de Ver eeniging waarvan de Keuchenlusschool uitgaat, in 1923 een school opende in Spoorwijk, trad de heer Kammeraat 1 Oct. van dat jaar als hoofd daarvan op. Thans is hem met ingang van 1 Sept. a.s. eervol ontslag ver leend. Vorige week nam hij reeds afscheid van zijn leerlingen. Ook buiten de schoolwereld heeft de beer Kammeraat zich bewogen. Een paar jaar diende hij de ongedeelde Geref. Kerk in onze stad als diaken. Tal van jaren is de heer Kammeraat secr. geweest van de Anti-Rev. Klesver. „Nederland en Oranje" in district UI en secr. van de A.-R. Kies kring-Centrale 's-Gravenhage. Van hel. door de A.-R. partij georganiseerde Mll- lioenplan was de heer Kammeraat voor onze stad penningmeester. Ook was hij secr. van de Vereeniging van Geref. on derwijzers ,,'s-Gravenhage en omstreken" en bestuurslid van de afd. den Haag van de Ver. van Chr. onderwijzers enz. Later trok hij zich uit het vereenigingsleven terug. Thans is de heer Kammeraat alleen nog bestuurslid van de Ver. voor Chr. Va- cantiekolonies. Door uitstedigheld heeft -de heer Kam meraat zich aan alle feestbetoon ont trokken. o ned. ver. van vrij zinnig f zondagsscholen. zaterdag 1 augustus. Hilversum I, 1875 M. VARA-uitzendlne 10.00 v.m. VPRO, 7.00 nam. VRO. 8 00° Gram.pl. 10.00: Morgenwijding - lo!l5: Voordracht, de Flierefluiters, m. m.v. solist VARA-Orkest 12.00—1.45: Gram.pl. J 2.00: Orgelspel 2.30: Gram.pl. 3.oo- Causerie over de Volks-Olymplade, Barce lona 3.15: Opera-uitzending (Gr.pl.) 4.15: Esperanto-uitzending 4.35: Vervole opera-uitzending 5.40: Literaire causerie 6.00: Dansmuziek 6.25: Schaakcause rie 6.30: Vervolg dansmuziek 7 oq- VRO 8.01: Herh. SOS-Ber. 8.03: Be richten A.N.P.. VARA-Varia 8.15: Film. reportage 8.45: Radlotooneel 9.05: Gram.pl. 10.00: Berichten A.N.P. 10.05; Gram.pl. 10.15: Schaakcauserie 10.45: De Bohemians 11.3012.00: Gram.pl Hilversum ii, 301 M. KRO-Uitzending 4.C0—5.30: HIRO. 8.00—9.15 en 10.00- Gram.pl. 11.30—12.00: Godsd. halfuur- 12.15: Gram.pl. (Om 1.30 Postduivenber.) 2.00: Voor de jeugd 2.30: KRO-Orkest - 3.00: Kinderuur 4.00: HIRO 5.30: KRO Melodisten 6.00: Gram.pl. 6.20: Journ Weekoverzicht 6.45: Gram.pl. 7.00; Berichten 7.15: Religieuze causerie 7.35: Actueele aetherflitsen 8.00: Berich ten A.N.P.Mededeelingen 8.10: Over peinzing en concert 8.30: KRO-Orkest, KRO-Boys, solist en de Twinkling Three (Om 9.30 Filmpraatje) 10.30: Berichten A.N.P. 10.35: Gram.pl. 10.50: Populair concert 11.50—12.00: Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 11.20: BBC-North,- Orkest, m. m. v. solist 12.35Gram.pl, I.20: Het Commodore Grand Orkest 2.20: Het BBC-Schotsche Orkest, m.m.v. solist - 3.20: Orgelspel 3.50: Militair concert - 4.35: Het Crook Kwintet 5.05: Sportver- slag 5.15: Rep. opening der Olympische Spelen 5.40: Dansmuziek 6.20: Be richten 6.50: Cabaretprogramma 7.05: Pianorecital 7 25: Uit Salzburg: Opera uitzending 8.50: Variété-programma 9.50: Berichten 10.20: Relais uit Amerika 10.40: Het Walford Hyden Zigeuner orkest, m.m.v. soliste 11.50: Berichten 12.0012.20: Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gra- mofoonpl. 11.20 en 12.35. Het Chapeller- 01-kest 2.50: Gram.pl. 4.20: Solisten- concert 6.50: Pascal-orkest 8.20: Zang 8.50: Opera-uitzending 11.50—12.35: Populair concert. Keulen, 456 M. 6.20: Fanfares, Orkest, concert 8.20: Blaasconcert. Reportage 12.05: Blaasconcert en Reportage 1.00: Omroep-Amusements-orkest 2.50: Re portage 4.20: Opening Olympische Spe len 6.20: Orkestconcert m.m.v. solist 7.20: Solistenconcert 8.301.15: Zie Deutschlandsender. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Dansmuziek 1.30: Gram.pl. 2.35: M. Alexys' orkest 3.20: Gram.pl. 3.50: Orgelconcert 4.50: Gram.pl. 5.20: Mu zikale causerie (met gr.pl.) 6.20 en 6.50: Gram.pl. 7.20: Schubert-liederen 8.20: Gram.pl. 9.05: Populair programma 9.20: Symphonieconcert11.00: Reportage 11.30: Dansmuziek 11.5012.20: Gra- mofoonplaten. 484 M.: 12.20: Gram.pl. 1.30: Max Alexys' orkest 2.20: Gram.pl. 3.20: Orgelconcert 3.50: Gram.pl. 4.35: J. Schnyder's orkest 5.35: Dansmuziek 6.35: J. Schnyder's orkest 7.20: Gram.pl. 8.20: Koorconcert, m.m.v. orgel en orkest 9.30: Gram.pl. 10.30: dito 11.20— 12.20: Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: Het Berl. Philh. Orkest, m.m.v. solisten 10.20: Berichten 10.35: Het Lutz-kwartet II.05: Berichten 11.20: Zangspel 11.50 Populair concert en dansmuziek 1.10 1-15Plechtige Sluiting. gem. radio-distributiebedrijf EN de r.o.v. radio-centrale. Voor Zaterdag 1 Augustus. Ie programma: lederen dag, van 8—24 uur: AVRO VARA. enz. 2e programma: lederen dag, van 8—24 uur: KRO NCRV enz. 3e Programma: 8,00: Keulen phm. 13,15: Brussel (VI.) 13,30: Keulen - 22,20: Parijs R. 4e Programma: 8 00: Brussel (VI.) 9.20: Diversen 10.35: London Reg. 13,20: Droitwich 18,20: Diversen 18,50: Droitwich 21,50: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. De algemeene vergadering. Onder presidium van ds G. van Iterson, Ned. Herv. predikant te Nijmegen werd te Groningen de algemeene vergadering ge houden van de Ned. Ver. van Vrijzinnige Zondagsscholen. De vergadering ving aan met een cursus uur geleid doer ds. G H. Moll van Chrante, Ned. Herv. predikant te Borger, over „De viering van de Chr. feestdagen met de kinderen, ook in de huisgezirnen". Hierna bracht de secretaris, ds. p. Can- negleter, Ned. Herv. predikant te Kromme nie, het jaarverslag uit. Daaraan ontlee- r.en we dat het secretariaat ongeveer 600 brieven verzond met voorlichting over leerstof, vertel-materlaal enz Het sterkst, bloeit de vereeniging in Drenthe. In Assen en Emmen worden prov. cursussen gehou den. Met name in Overijssel worden ver- volgklassen gehouden, terwijl in Gelder land een verhuisbureau werd opgericht. Het aantal aangesloten Zondagscholen steeg in N. Holland van 26 op 84. De ver eeniging telt 425 Zondagsscholen met on geveer 45.000 leerlingen. Het finantieel verslag sluit met 'n eind cijfer van f. 1972.75 en een batig saldo van f. 594.24. De centrale bibliotheek verzond 217 boeken en honderden tijdschriften en heeft een batig saldo van f. 0.97'/i. De be grooting vertoont een eindcijfer van f. 2594.24. De rekening der uitgaven steeg zeer door aanschaffing van nieuw plaatjes materiaal. Daardoor ontstond een kaste kort van f. 2403.05. Het totaalbezit van de uitgaven der vereeniging vertegenwoordigt een waarde van f. 4795.20'/*. De rekening van het orgaan ,,'s-Levens Opgang" heeft een eindcijfer van f. 2247.77 en een batig saldo van f. 80.41, Over het orgaan werd breedvoerig van gedachten gewisseld, waar aan 10 personen deelnamen. Ds, van Iterson werd als voorzitter her kozen. De volgende algemeene vergade ring zal te Zutphen gehouden worden. Be sloten werd deel te nemen aan de viering van het eeuwfeest der 'Zondagsschool in Oct. a.s„ zulks in samenwerking met de Ned. Zondagsschoolver. Een commissie werd daartoe benoemd bestaande uit niej. Timmerman van Dordrecht, ds. Hagen van den Bosch en ds. Cannegieter van Krom menie. Het hoofdbestuur verklaarde zien bereid subsidie te verleenen aan de prov. besturen voor het houden van cursussen- De vergadering sprak den wensch uit van meerder contact met de V.P.R.O.. temeer waar die deels komt op het werkterrein der vereeniging. Na afhandeling van het agendum refe reerde mej. d. van Vlie vafi Hoorn over. „Ligt in sommige Oud-Testamentische ver halen een gevaar voor de zedelijke opvoe ding van de Zondagss-hoolkmtiere". waarop een geanimeerde discussie volgde- Een uitstapje naar Paterswolde besloo' deze algemeene vergadering.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10