LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 30 Juli 1930 UIT DE RIJNSTREEK. RECHTZAKEN. FAILLISSEMENTEN. LAND- EN TUINBOUW. THIJS IJS HELPT DE SPINNENDE PRINSES VISSCHERIJBERICHTEN. dat half Nov. 1/4 en half Mei het restee rde zal moeten worden voldaan. Rondvraag. Het lid Spierenburg zou gaarne de ontstane ruimte naast het nieuwe bankgebouw gevuld zien met een deel gemeente-plantsoen. Daar dit tot nog toe door geen vakmenschen is geschied, 20U spr. wenschen, dat een deskundige wordt aangesteld om den aanblik van bet bankgebouw wat mooier te maken. Dit idee, aldus de voorz. is niet nieuw doch de meerderheid van B. en W. is er niet voor. Het lid Kruithof vroeg of het bestuur der woningbouwver. „Herman Boerhave" reeds gehoor heeft gegeven aan het verzoek om de boeken en bescheiden ter inzage te leg gen voor de raadsleden. Dit is 5 maanden geleden reeds door den heer Spierenburg gevraagd, maar volgens spr. is de woning- bouwver. nog steeds in gebreke gebleven hieraan te voldoen. De voorz. kan hier geen bevestigend antwoord op geven, waarna de heer Kruithof naar voren bracht, in welk een noodtoestand de woningbouwver. verkeerd. Z.i. is zij een zinkend schip. Voor deze zaak heeft de gemeente zich garant gesteld, hetgeen spr. niet kan begrijpen. Daar het hier een groot gemeentebelang betreft, zou spr. aan willen dringen op in grijpen in deze ordelooze beweging. De beer Spierenburg sloot zich hierbij volko men aan. Het door den heer Kruithof ge- jprokene werd door den voorzitter en meerdere leden erkend. Na breedvoerige discussie over deze zaak, ging de Raad over In geheime zitting. Onze oud-plaatsgenoote de zuster Gemma, in de wereld mej. N. Bots, slaag de voor het examen hoofdakte te Roer mond. o VOORSCHOTEN. De politie heeft beslag gelegd op een auto van J. B. uit Den Haag, waarvan de bestuurder, genoemde B„ zoodanig onder invloed was van sterken drank, dat hij onbekwaam werd geacht zijn auto te besturen. WARMOND. Aanrijding. Een vrachtauto van de fa. D. uit Delft is met volle vaart tegen een lantaarnpaal nabij het oude Raadhuis gereden, met het gevolg, dat de paal midden door brak, waardoor veel gas ontsnapte. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor, doordat het tijdig door een der ge meentewerklieden werd ontdekt, die de gaspljp, waardoor het gas ontsnapte, wist te stoppen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Onze plaatsgenoot, de heer F. Slager is te Heemstede geslaagd voor het M.U.L.O. examen. Geslaagd te den Haag voor het Mulo- diploma B onze plaatsgenoot C. G. Zwage- maker. ALPHEN. Protestvergadering tegen de hedendaagsche verwildering. In de St. Josephzaal werd door de drie R.K. organisaties een groote vergadering gehouden als protest tegen de hedendaag sche verwildering der openbare zeden. Nadat deze zeer goed bezochte bijeenkomst door den voorzitter van den R.K. Volks bond was geopend, hield kapelaan Kossen een rede, waarvoor deze als onderwerp had gekozen „Op voor het herstel der goede openbare zeden". Spr. wees er op dat dit onderwerp de belangstelling verdient van elk weldenkend mensch en zeker van alle Katholieken. Uitvoerig schetste hij de gevaren welke zijn ontstaan, door deze moderne levensopvat ting, aan het strand, in de natuurbaden. Bij het zwemmen en kampeeren etc. komen de meest ergerlijke excessen naar voren, de drang om hieraan mede te doen, wordt ook onder de Katholieken grooter. Met klem wekte spr. op, door woord en daad zich schrap te zetten tegen de zede lijke verwording in dezen tijd. Hij gaf daarna eenige richtlijnen aan, welke door eendrachtig samenwerken der Katholieken er toe zullen bijdragen de Christelijke be ginselen en levensopvattingen in de maat schappij weer terug te brengen. Hierop volgde sluiting. Tot hoofd der Chr. Ulo-school alhier is benoemd de heer J. P. Verheule te Amers foort. Geslaagd te Den Haag voor 't examen Hoofdakte (L. O.) de heer G. Visser alhier. Aan de Verlengde Aarkade reed de Jeugdige wielrijder K. v. E. met zijn rijwiel te water. De 12-j. R. v. V.. een uitstekend zwem mer. die het ongeval zag, bedacht zich geen oogenbllk en sprong den drenkeling na en mocht het genoegen smaken den wielrijder op het droge te brengen. Hulde aan den kranigen redder. Onze plaatsgenooten de dames J. v. .Drunen en N. de Bruin slaagden te den Haag voor het examen Dultsch L.O. uur later terugkwamen, bleken zij gruwelijk mishandeld te zijn; zij leden hevige pijnen en bloedden daarbij erg. De eigenaars volg den dé door de ongelukkige dieren nage laten bloedsporen en kwamen tot de ont dekking. dat de laffe daad geschied was in een schuur, nabij de boerderij en op het erf van den heer C. v. D. Het onderzoek der politie heeft uitgewezen, dat de daders zijn de veehouder J. b. A. S. en diens knecht n. J. S. Uit het voorloopig rapport van den veearts is komen vast te staan, dat de niet nader te noemen daad op zeer onoordeel kundige wijze is verricht. De toestand der honden was bij hun terugkomst allertreurigst. Wij hopen.dat de daders van deze af schuwelijke handeling hun gerechte straf niet zullen ontgaan! WASSENAAR. Een Bloemencorso. In een gisteravond gehouden gecombi neerde vergadering van het comité van den étalagewedstrijd, de beide mlddenstands- vereenigingen en het bestuur der Koningin Wilhelmlna-vereeniging is besloten op Don derdag 3 September een bloemencorso te organiseeren. De deelneming is opengesteld voor kinde ren tot 12 jaar met kindervoertuigen zooais autopeds, kinderfietsen enz. en voor kinde ren van 1216 jaar met rijwielen en voer tuigen voortbewogen door paarden of mo toren. Prijzen zullen beschikbaar worden ge steld. Een speciale commissie is gevormd, belast met het inschrijven der deelnemers en het organiseeren van het Corso. BODEGRAVEN. ZOETERWOUDE. Ernstige aanrijding. Gistermiddag is de rijwielhersteller M. Z., die per rijwiel van zijn werkplaats naar zijn woning wilde rijden, op het rijwielpad aan den Hooge Rijndijk aangereden, even eens door een wielrijder. Z. die een klein defect aan zijn rijwiel bemerkte, zou dat even verhelpen en stapte af. Toen hij over zijn rijwiel gebogen stond, werd hij door een van drie naast elkaar fietsende jonge mannen aangereden. Z. kwam daardoor zoodanig te vallen, dat hij in- en uitwendig vrij ernstig werd verwond en naar het St. Elisabethgesticht moest worden overge bracht, waar bleek dat operatief moest worden ingegrepen. De drie jongelui zijn zonder zich om Z. te bekommeren doorge reden ,doch zijn bekend. De politie heeft de zaak in onderzoek. Des nachts heeft de politie van eenige stroopers, afkomstig uit den Haag een groot aantal verboden vischtuigen (stek ken) in beslag genomen. Bovendien waren zij niet voorzien van een schriftelijke ver gunning van den rechthebbende. notaris door gerechtshof veroordeeld. ®et gerechtshof te Leeuwarden veroor deelde heden den vroegeren notaris te Langweer, a. F., tot een jaar gevangenis straf wegens verduistering van twee bedra- hl. van f. 4.000 en van f. 2300.—. Dit arrest is overeenkomstig het vonnis van de Leeuwarder rechtbank. Opgeheven wegens gebrek aan actief: v- d- Weele, Hoofddorp gem. Haar- «mmermeer. Ga nimmer op een onbewaakt strandgedeelte baden of zwemmen, wanneer er een sterke landwind waait en het water vallende is. De aovenstroom en de muien voeren U "on de kast af. Geslaagde boottocht voor „Ouden van Dagen". Gistermiddag had de jaarlijksche tocht voor Ouden van Dagen uit Bodegraven en Nieuwerbrug plaats. Ditmaal was in afwij king van den regel een boottocht geor ganiseerd naar de Brasemer- en Kager- meren. die uitnemend slaagde. Het begon met wat teleurstellingen; eerstens het feit dat de groote boot de Zwammerdam- sche brug niet kon passeeren, waarvoor tenslotte een heele takellnstallatle noodig was om de klap omhoog te hijschen, waar na de boot met hoogstens een c.M. ruimte precies kon passeeren. Toen kon de boot, waarvan men wist dat zij de Bodegraaf- sche brug zeker niet zou kunnen doorva ren ook nog niet meren op de afgesproken plaats en bovendien regende het in de morgenuren pijpestelen. Tenslotte einde lijk viel het allemaal nog unee! Bij de af vaart, die onder geweldige belangstelling plaats had, was het mooi weer. Er was een kranig muziekcorps aan boord, de stem ming zat er goed in en zelfs toen het in Alphen begon te regenen, eerst zacht, maar steeds harder, klaagde niemand en bleef de uitnemende stemming heerschen. Ge lukkig ging later ook het weer wat op klaren, scheen zelfs in de buurt van de Kaag de zon nog en konden allen koste lijk genieten! De oudjes waren bijzonder in hun schik, babbelden honderd uit en zagen er niet tegen op, om samen met het jongere helpsterspersoneel af en toe de boot eens rond te dansen. Door het comité was er op uitnemende wijze voor gezorgd, dat het den deelnemers aan den tocht onderweg aan niets ont brak. Er werd al spoedig thee aangebo den, gevolgd door limonade, melk, gebak, broodjes, koffie en bovendien was er ge legenheid om de eene sigaar aan den an dere aan te steken. Geen wonder dan ook, dat menigeen zoo'r. gezellige bootreis nog prefereerde boven den gebrulkelijken autotocht. Aan het eind van den tocht dankte de heer W. Roerhorst namens de deelnemers het comité en de helpsters hartelijk voor het gebodene en bij het verlaten van de boot kreeg de voorzitter, de heer P. H. van In- gen menigen dankbaren handdruk en har telijke aanbeveling voor het volgende jaar. Talrijke oudere en Jongere dames ver gezelden het gezelschap en verzorgden uit stekend de bediening, waaraan nog heel wat vast zat. De secr. van het comité, de heer A. Schuling, die als hofmeester fun geerde, had alles tot in de puntjes ver zorgd. De Intocht in onze gemeente was een zegetocht. Overal stonden de oevers zwart van de menschen en een heel leger fietsers vergezelde de boot reeds van Zwammer- dam af. Geslaagd te Utrecht voor het Mulo diploma A onze plaatsgenooten a. L. Kraay, E. van As en T. Maaskant. KOUDEKERK. De leerlingen van de hoogste klassen van de Ned. Herv. School hebben per auto bus een uitstapje gemaakt. Allereerst werd in Rotterdam de Dierentuin bezocht, van daar werd een boottocht gemaakt naar Hoek van Holland, waar nog eenigen tijd werd genoten van zee en strand. Op den terugtocht door het Westland werden de kinderen op druiven onthaald. Ondanks de regenbuien hebben de kinderen een genot vollen dag gehad. WADDINXVEEN. 100-jarig bestaan der Remonstrantsche Kerk. Morgen zal het honderd jaar geleden zijn, dat de Remonstrantsche Kerk door den (waarnemenden) predikant Gerard Brandt Maas werd ingewijd Het was de vierde kerk, die sedert de stichting der Remonstr. Gemeente alhier werd gebouwd. De eerste drie stonden in het dorp. Vóór 1836 bevond zich de kerk achter een rij woningen (in één daarvan heeft de heer Van Vuuren thans zijn sigarenwinkel). De pastorie was nog in 1890 aanwezig; daar woonde toen de oude heer Theunlssen. Thans is de her innering aan die oude kerk en pastorie vrij wel verloren geraakt. Geslaagd te Hillegersberg voor het Mulo-diploma A onze plaatsgenooten E. N. Haagman en B. Treffers. WOUBRUGGE. Afwijzende beslissing inzake de salarisverlaging. Het voorstel van B. en W. om afwijzend le beslissen op het voorstel van Ged. Sta ten tot verlaging van de salarissen van den burgemeester, secretaris, ontvanger en wethouders, op grond da tdeze salarissen in 1935 reeds aanmerkelijk zijn verlaagd, is door den Raad aangenomen met de stem men van de beide wethouders en de heeren Zwetsloot en Van Ruiten. De zangver. „De Lofstem" en het kin derkoor „De kleine Lofstem" maakten per boot een uitstapje naar Marken. Het weer was voor dit doei prachtig; aan boord was een gezellig strijkje en onder een goede stemming arriveerde men te tien uur weer in het dorp. Door Ged. Staten is goedgekeurd de gewijzigde verordening op den keurings dienst van vee en vleesch, waardoor in den vervolge in- of doorgevoerd vleesch aan herkeuring is onderworpen. Voor de civiele zitting van het Kan tongerecht waren eenige ingezetenen ge dagvaard tot het betalen van achterstal lig watergeld. Zij werden tot betaling daarvan veroor deeld plus de gerechtskosten. BOSKOOP. Bijtijds gered. Toen de boomkweeker, de heer J. van Wijk zich langs de Gouwe bevond in de nabijheid van de Biezentocht, zag hij aan den overkant een kind in het water spar telen. Van Wijk bedacht zich geen oogen bllk om te water te gaan, doch moest eerst circa 15 meter zwemmen om het kind te bereiken, waarin hij gelukkig nog juist slaagde. 2 Augustus a.s. zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. p. du Buy, tel. 40. Geslaagd te Den Haag voor 't examen Duitsch (L. O.) de heer W. Mathot alhier. HAZERSWOUDE. een geval van ergerlijke dierenmishandeling. Naar ons ter oore kwam, heeft zich hier gistermorgen een geval van ergerlijke die renmishandeling voorgedaan. De slacht offers zijr. twee honden, toebehoorende aan de heeren G. W. Z. en N. V. wonende aan den Rijndijk. De honden waren te ongeveer 7 uur uitgelaten en toen zij een ZWAMMERDAM. Een nieuw perron. Het 2de perron op het station alhier is afgebroken en zal vervangen worden door een nieuw perron dat aanzienlijk verbeterd zal worden, waardoor de reizigers mak kelijker in en uit zullen kunnen stappen. Geslaagd te Den Haag voor 't examen Handelskennis L. O. de heer P. Sluiter, alhier. aardbeien. Naar aanleiding van ingekomen vragen over de kweek van bovengenoemde vruch ten schrijven we hierover uitvoeriger. Op alle gronden, behalve de zware klei, is Augustus de beste tijd van aanplanten. Bij voorkeur gebruiken we hiervoor een open, zonnig tuingedeelte, waarop in de laatste jaren geen aardbeien werden verbouwd. De grond wordt flink gemest, bij voorkeur met natuurmest, dus stalmest, kompost, bag- geraarde enz. Van deze mestsoorten geeft men niet spoedig te veel. Flink onderspit ten en daarna de oppervlakte gelijk en fijnharken. Begin tot half Augustus is de beste planttijd en we gebruiken daarvoor jonge planten, nu afgenomen van de ran ken, bij voorkeur van nog in volle kracht zijnde aanplantingen. De meeste groot- vruchtige aardbeisoorten geven in het vol gend jaar een kleine oogst en zijn pas in het tweede jaar na aanplant in volle op brengst. Daarom planten we nu de jonge aardbeien op rijen, 40 c.M. uiteen en geven op de rij 20 c.M. Flink aandrukken bij het planten en er voor zorgen dat niet te diep wordt gepoot. In het laatste geval worden de hartblaadjes te diep in den grond ge stopt en heeft de plant veel moeite in leven te blijven. Bij aanhoudend droog weer is het noodig 's avonds flink te gieten totdat de jonge planten aan den groei zijn. On- kruidvrij -houden van den grond is verder de eenige cultuurzorg. Den grond tusschen de rijen flink los houden met schoffel of hark zal den groei niet weinig bevorderen. Aldus behandeld zijn deze planten tegen den win ter flink aangeworteld en kunnen een flin ke vorst op de meeste gronden verdragen. Tusschen de planten wat stroorijke mest strooien in November is gewenscht, even wel niet noodzakelijk. In Maart wordt de grond tusschen de rijen opdiep omgespit; vooraf worden de leelijke bladeren verwijderd en wordt kunstmest gestrooid, 6 ons A.S.F.-korrels (12 x 10 x 18) per 10 vierk. Meter is vol doende. Deze wordt ondiep mee ingespit. In Mei zullen de planten bloeien en wan neer dan geen nachtvorsten van beteekenis optreden, kan in JuniJuli de eerste vrucht tegemoet worden gezien. Zooals we boven opmerkten is van de meeste soorten de opbrengst nog maar op de helft: deze is een volgend jaar grooter. De planten zijn dan ook grooter en daarom wordt er na de eerste pluk om den andere een rij wegge- schoffeld: de afstand van de blijvende wordt nu 80 bij 20 c.M. We kunnen er dan gemakkelijk tusschen om schoon te ma ken en om te plukken. De lichte gronden is de tweede pluk de beste, de derde is weer minder, vandaar dat men bij voor keur om het andere jaar nieuwe rijen aan legt. Op kleigronden kunnen de aardbei- planten doorgaans langer mee, n.l. vier vijf jaar. Gewoonlijk neemt dan ook de vruchtbaarheid af en moeten nieuwe rijen aangelegd. Over 't algemeen worden deze planten in üefhebberstuinen veel te lang gehouden met als gevolg weinig of geen pluk. Eén bekend aardbeiensoort, de Deutsch Evern, geeft reeds het eerste jaar de mooiste vruchten. Daarom wordt dit soort begin Augustus geplant, op rij-af- stand 40 c.M., terwijl op de rij 10 c.M. wordt gegeven. Reeds na de eerste plu' wordt alles weggeschoffeld, nadat er eer„ 'egin Augustus jonge planten van genomen zijn voor een nieuwen aanplant. Het jaarlijksch onderhoud komt in hoofd zaak hierop neer, dat in het voorjaar wordt gemest met A.S.F.-korrels bovenbedoeld, 6 a 8 ons per 10 vierk. Meter. Wanneer geen jonge planten noodig zijn doet men goed regelmatig de ranken weg te nemen. De grond tusschen de rijen wordt geregeld on- kruidvrij gehouden. Om tijdens de oogst het opspatten va-n de aarde door de regen op de vruchten te voorkomen kan men de grond beleggen met een laagje stroo of turfmolm. Grootvruchtige soorten zijn, ln opvolging van oogsttijd: Deutsch Evern. Iets langwerpige vrucht, goed van smaak, wil nog wel eens rotten wanneer het tijdens de oogst veel regent. Mad.me Lefèbre Groote, helderroode, zoete vrucht, een der beste vroege soorten. Mad.me Mouthot of Princes Juliana. Bij zonder groote vrucht, goed van smaak. Middelvroeg. Moulin Rouge. Lekkere groote vrucht. Met Jucunda een der beste late soorten. Jucunda. Bekende, late aardbei, stevig van opperhuid. Kan goed tegen verzenden. Er bestaan nog doordragende aardbei soorten. Hiervan is St. Fiacie een der best«. Vooral wanneer men de eerste bloemen uitplukt, geven de planten in Augustus een tweeden bloei, welke doorgaans door zeer mooie vruchten wordt gevolgd. De op brengst is evenwel niet zoo groot als van bovengenoemde soorten. Wanneer men aardbeien wil vervroegen, doet men dit 't best door in de eerste week van Augustus jonge planten te poten op vooraf goed gemesten grond. Men plant vijf rijen op een bed, pl.m. 1.40 M. breed en geeft de planten op de rij een afstand van pl.m. 20 c.M. Bij droog weer 's avonds flink gieten. Over dit bed wordt begin Februari een één-ruiterbak gemaakt, welke bak kan bestaan uit aan de bovenkant een plank en onder een balk. waarop de ramen worden gelegd. De zijkanten worden met planken dichtgemaakt. Bij mooi weer in Februari, Maart en April veel luchten, vooral tijdens den bloei. Geoogst kan worden half Mei. Nadat begin Augustus jonge planten zijn afgenomen wordt alles weggeschoffeld. De zelfde planten worden nooit tweemaal ge bruikt om te vervroegen. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Re- daktie onder motto: Tuinbouw. WERKZAAMHEDEN IN KLEINE TUINEN. Selectie. Van verschillende bloemsoorten die uit gebloeid zijn en zaad hebben gevormd kun nen we zeer goed zelf zaad winnen. Hierbij moeten we echter selectie toepassen. Dat wil zeggen we winnen alleen zaad van plan ten die de meest mogelijke goede eigen schappen bezitten. Zoo letten we op de ha bitus of het uiterlijk van de plant. We zullen dus hierbij letten op den vorm van de plant en de stand van takken en blade ren. Voor bloemplanten zijn vooral de bloe men van veel beteekenis. De bloemen moe ten goed van kleur zijn, ook letten we op de bloemgrootte, stevigheid van den bloem stengel en vooral ook op de bloemrijkheid. Verder kunnen we nog letten op den tijd van bloeien, het al of niet gevuld zijn der bloemen bij bepaalde soorten, op de vatbaarheid voor verschillende planten ziekten enz. Het zal dus noodig zijn de plan ten waarvan we zaad willen winnen, gere geld te inspecteeren en tijdig te merken. Om verbastering met minder gewenschte soorten of variëteiten, en ook met minder goede planten van dezelfde variëteit te voorkomen is het voor veel soorten ge wenscht de planten waarvan we zaad wil len winnen te isoleeren. Dit is niet altijd gemakkelijk uitvoerbaar. Daarom verwijde ren we soms eenvoudig de minder ge wenschte planten. We winnen de zaden wanneer deze goed rijp zijn en bij droog weer. Daar sommige soorten bij volkomen rijpheid openspringen en de zaden laten vallen of wegslingeren, b.v. het viooltje, balsemien, het schildzaad of Alyssum, zul len we op het juiste moment moeten oog sten. Behalve van deze soorten kunnen we zelf zeer goed zaad winnen van muurbloe men, violieren, asters, afrikanen, goudsbloe men, O.I.-kers, Chineesche anjer of Dian- thus chinensis, scheef bloem of Iberis, zon nebloem of Helianthus en tal van andere. Ook bij planten die langs ongeslachtelijken weg worden vermenigvuldigd passen we selectie toe. Dus bij planten die door scheu ren of stekken worden voortgekweekt, let ten we evenzeer op alle bovengenoemde eigenschappen. Maar al te vaak wordt dit niet alleen door liefhebbers maar ook door overigens goede vaklieden veronachtzaamd en het gevolg is dan teleurstelling wanneer onze planten gaan bloeien. Door nauwlet tende selectie zijn vaak verrassende resul taten te bereiken, en menig bloemenras met bijzonder groote bloemen of mooie kleuren is op deze wijze door zorgvuldige selectie verkregen. Ook bij het winnen van zaden van groenten passen we vooral nauwkeu rige selectie toe. IJMUIDEN, 30 Juli 1936. VISCHPRIJZEN. 7. Toen de wagen stil dan stond voor het kasteel, bij een der deuren stapten Thijs en Paddekwistje op den grond, zeer benieuwd wat er wel zou gebeuren. Bij een hoekje gingen zij daar staan; anders'liepen zij misschien wel tegen 'n akeligen toov'naar aan! Doch 't was geen toovenaar, die eindelijk de deur daar open deed en naar den vreemden wagen schreed.'t was een prinses dat was iets, dat geen twijfel leed en op haar armen droeg zij iets. dat veel leek op een kleed. „Deze prinses", zei Thijs „is zeer beslist diep te beklagen - ik denk, dat zij het slachtoffer wel is van deze tooverlist; wij zullen haar er eens iets naders over vragen." Dat vond ook Paddekwist. Tarbot per KG. f. 10.90; Griet per kist van 50 KG. f. 30—15; Tongen per KG. f 1.50 1 10; Groote Schol per kist van 50 KG. f. 27 5027; Middelschol per kist van 50 KG. f.2620; Zetschol per kist van 50 KG f, 2516; Kleine Schol per kist van 50 KG. f.20—5.80; Bot per kist van 50 KG. f.18; Schar per kist van 50 KG. 1.8.503.50; Pieterman en Poontjes p. kist van 50 KG. f. 5; Groote Schelvisch per kist van 50 KG. f. 39; Middel Schelvisch per kist van 50 KG. f.32: Kieinmiddel Schelvisch per kist van 50 KG. f.28—19.50; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f. 1810.50; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.8430; Gullen per kist van 50 KG. f.135.60; Lengen per stgk f0.90; Heilbot per KG. f. 1.20—0.92; Wij ting per kist van 50 KG. f. 4.902.40; Ma kreel per kist Van 50 KG. f. 139. Aangevoerd: groot middel hake f.80; kieinmiddel hake f. 27.50: kleine hake f.23; 15 kisten versche haring f. 6 per kist. Aangekomen 3 stoomtrawlers; IJM. 58 met f.3050; IJM. 54 mee f.2513; IJM. 161 met f.1088; en de loggers KW. 35 met f. 4.90; KW. 134 met f.551; KW. 177 met met f.358; KW. 89 mt f.450; KW. 160 met 309 kantjes haring voor Katwijk. Praairapport Hr. Ms. „Jan van Brakel". 28 Juli. Tusschen 55 gr. 2' 5" en 54 gr. 41' Nbr. en 0 gr. 18' Wl. en 0 gr. 15' Ol. Ol. SCH. 57, 75 kantjes; SCH 66, 119 kant jes; SCH 95, 70 kantjes; SCH 135, 20 last; SCH 190. 200 kantjes; SCH 198, 241 kant jes; VL 16, 240 kantjes; VL 83, 30 kantjes; VL 103, 141 kantjes: VL 155, 55 kantjes; VL 207, 26 last; KW 2, 200 kantjes; KW 37, 250 kantjes; KW 39. 80 kantjes; KW 41, 240 kantjes; KW 123, 70 kantjes; KW 124, 140 kantjes; MS 15, 187 kantjes; YM 283. 140 kantjes. Alles wel. Vlaardingsche markt 30 Juli. KW. 47 met 25 last; KW. 140 met 25 last; Groene ha ring 13.1013.70; Jonge haring 11.1012.90 Gewone haring 8.306; volle haring 10.20 —9.60. - DAN HEIPEN WY E1KAAB 2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7