HAAS BOOG-AZIJN „Kon. VJieennde. JjttetteK LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 30 Juli 1936 GEMENGD NIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. WIELRIJDER GESLIPT. Gistermiddag te ruim half zes slipte op den hoek van de Prinsengracht en de Ro zengracht te Amsterdam 'n li-Jarige wiel rijder. De chauffeur van een hem achterop rijdende vracht-auto kon hem niet ont wijken, met het noodlottig gevolg, dat hij werd overreden. Met ernstige inwendige kneuzingen is hij in het Binnengasthuis opgenomen. 0 AAN ZIJN VERWONDINGEN OVERLEDEN. De arbeider die Dinsdag on den Bilt- schen Straatwee bil Utrecht door een sliDDende auto werd aangereden is aan de daardoor bekomen verwondingen overleden DOODELIJKE VAL. Te Helden- Pannlngen viel gisteren de 51-jarige timmerman M. Gielen. toen hij zich in den nacht naar beneden begaf om te drinken, van de trau Met ernstiee in wendige kneuzingen werd hij naar het zie kenhuis te Venlo overgebracht, waar hij korten ti'd later aan de gevolgen is over leden. G was gehuwd en vader van een groot gezin. o DE OVERVAL TE ROOSTEREN. De woonwagenbewoners, die tusschen Roosteren en het gehucht Illikhoven in den nacht van Zondag ob Maandag den vtjf- ttgjarigen J. uit Echt een aantal messteken en slagen hebben toegebracht, zijn thans gearresteerd. Een grondig onderzoek van de marechaussee te Echt en den gemeente veldwachter van Roosteren leidde tot de aanhouding van twee bewoners van het woonwagenkamp. Sch. en Sn geheeten. Beiden hebben reeds een volledige beken tenis afgelegd en zijn gistermiddag naar Maastric*-'- overgebracht. Na aldaar voor den officier van Justitie te zijn geleid, zijn zij in het Huis van Bewaring opgesloten. J. zou voor een troep smokkelaars op den uitkijk hebben gestaan. De woonwagenbe woners dachten echter, dat hij in hun kamp wilde doordringen. Het slachtoffer verkeert nog steeds in ernstigen toestand. Tel. 6920 (lngcz. Mcd.) NOODWEER BOVEN SOMEREN. Gistermiddag omstreeks half vier woedde boven Someren een hevig onweer, gepaard gaande met geweldige regen- en hagel buien. De bliksem sloeg in de boerderij van de wed. Chr. Hurkmans. ran de Oude Kerk straat. In een oogenblik stond de geheele boerderij in lichterlaaie. De brandweer kon niet voorkomen, dat huls en stallen geheel afbrandden. De omliggende gebouwen konden worden behouden. BENTHUIZEN. Bevestiging en intrede van Ds. A. van Stuivenberg. Na op 25 Augustus a s. des avonds te 7 uur door ds. Kersten, te Rotterdam alhier bevestigd te zijn, hoopt de nieuwe leeraar der Geref. Gem. ds. A. van Stuivenberg. op 26 Augustus a.s. des avonds 7 uur (o.t.) zijn intrede alhier te doen. Terwijl mej. G. G. aan het goed spoe len was. brak een gedeelte van de stoep, zoodat zij in de ringsloot terecht kwam. Met groote moeite wist zij zich te redden, zoodat zij er met den schrik en een nat pak afkwam. Benoemd tot onderwijzeres in de nut tige handwerken aan de school met den Bijbel mej. W. Kooiman, te Hazerswoude. HAARLEMMERMEER. Geslaagd te Haarlem voor het Mulo diploma A: S. C. Peetoom en voor het di ploma B: C. van der Pol te Hoofddorp. ONBEWAAKTE OVERWEG EISCHT DOODE. Gisteravond te ongeveer 7 uur werd de 58-jarige P. van der Grift, op den overweg nabij Hemmen door een trein gegrepen en gedood. De ongelukkige die per rijwiel pas seerde. heeft den trein die ongeveer kwart voor zeven uit Zetten in de richting Tiel vertrok, niet ongemerkt Hii werd onge veer 30 meter meegesleurd. De trein kwam ongeveer 60 meter verder tot stilstand. BUITENLANDSCH GEMENGD. VI, MILLIOEN WESPEN IN DE LUCHT. Gaan naar Canada. De K.L.M. bericht: Anderhalf millioen Hongaarsche wespen zijn de lucht in ge gaan. Toch zal Hongarije hierdoor geen bezoeking, noch een bezoek van wespen- zwermen te dulden krijgen. Slechts Ca nada zal van een wespenplaag kunnen spreken. En alweer niet de menschen, maar de Coloradokevers en dergelijke in secten, die den oogst in de noordelijke re gionen van Amerika bedreigen. Het geval wil, dat de wespen, niet uit vrijen wil ditmaal het luchtruim hebben gekozen. Doch zij verdwenen keurig ver pakt in zeven 'kisten in het vrachtrulm van de „Blauwe Donau Expres" der K.L.M. Linea recta zijn de diertjes met een der Fokker-Douglas-vliegtuigen naar Londen vervoerd, waar zij met een Oceaanstoomer naar Canada zullen vertrekken. Deze „doorboekingen" van Centraal- Europa. via de luchtlijn van de K.L.M. naar Amerika zijn geen zeldzaamheden meer, maar het geval van de gevleugelde we reldreizigers is een bijzonder feit. De VI, millioen wespen zijn door 200 ar beiders binnen een maand bijeen gezocht. In Canada zal de Hongaarsche zending terstond worden vrijgelaten. Tijdens het vervoer bevinden de wespen zich nog in cocon. o SCHIP OP MICHIGANMEER GEZONKEN. Vijftien personen verdronken. Op het Mlchiganmeer is een schip ge zonken. Van de uit 23 koppen bestaande bemanning zijn 15 personen verdronken. SNEEUWSTORM IN ITALIË. In het gebied van de Monte Rosa is een groep leerlingen van de Saleslanen door een sneeuwstorm overvallen. Onder groote moeite kon eindelijk een hut worden be reikt, waar een van de Jongens overleed tengevolge van de geleden ontbering. GROOTE BRAND TE LONG BEACH. In een café aan de strandboulevard van Long Beach (V. St.) is gisteravond brand uitgebroken. Het vuur greep snel om zich heen en 10 perceelen werden in de asch gelegd, niettegenstaande ongeveer 300 brandweerlieden gedurende 4 uur bezig waren met het blusschingswerk Tijdens de blussching werden 15 brandweerman nen ernstig gewond. HILLEGOM. Teraardebestelling van den heer Sijtsma. De teraardebestelling van het slacht offer van de auto-aanrijding, die Zaterdag 1.1. hier gebeurde, heeft gistermiddag op de Algemeene Begraafplaats plaats gevon den. Bij de groeve is het woord gevoerd door den heer J. O. Vermeer als wethouder, het gemeentebestuur vertegenwoordigende en als oud-collega. Hij schetste den nauw- gezetten arbeid van den overleden heer Sijtsma gedurende de 30 jaren, gedurende welke spr. hem kende en besloot met ver wijzing naar de roepstem van Jezus Chris tus „Laat allen tot Mij komen". Namens de familie is dank gezegd voor de groote belangstelling en voor het ge sprokene. Ernstige aanrijding. Gisteravond had op de Haarlemmerstraat bij de Bethlehemslaan alhier een ernstige aanrijding plaats. De bejaarde M. H. stak per rijwiel plotseling den weg over en werd toen door een vrachtauto aangereden. De man bekwam een gebroken kaakbeen en een vermoedelijke hersenschudding. Na verbonden te zijn door dr. Wijkmans met hulp van de E.H.B.O. is de aangeredene per ziekenauto naar het St. ElisabethsGasthuis te Haarlem overgebracht. De politie stelde een uitvoerig onderzoek in. Het aantal ingeschreven werkloozen was in de afgeloopen weekperiode 277, te gen 227 over hetzelfde tijdvak in 1935. Dat is lang geen vermindering wel een toename van eventjes 50 werkloozen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een auto als gevonden voorwerp! Dezer dagen is in den nacht een kleine personen auto op den doodloopenden weg in het Overrijn neergezet. Nadat het wa gentje daar een paar dagen had gestaan, heeft de politie het maar meegenomen als gevonden voorwerp. KATWIJK AAN ZEE. Met no. 146 der Ned. Stcrt. zijn ver zonden afdrukken van de acten betreffende de N. V. „Duralinit", Naadlooze-vloeren- fabrlek alhier. Door de politie is aangehouden de jeugdige A. S. uit Lelden, die bij den melk- verkooper S. in de Ten Brittenstraat f. 2 uit de winkellade heeft ontvreemd. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo- diploma A onze plaatsgenooten Wim Dub- belaar en Corrie Kuipers, leerlingen van de Chr. 'Ulo-school, hoofd de heer W. B. Hofman. B. en W. deelen mede, dat op 5 Augus tus a.s., des n.m. 2 uur in het Gemeente huis gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting. LISSE. Geslaagd te den Haag voor het Mulo diploma A onze plaatsgenooten E. van der Zaal, G. van der Neut en M. Vos. HET ZUSTERSCHIP VAN DE „QUEEN MART". Men verwacht, dat de bouw van het zus terschip van de „Queen Mary" te Huil 18 maanden zal duren, zoodat het schip in het voorjaar van 1838 van stapel zal loo- pen en in den zomer van het daaraanvol gend jaar zijn maidentrip maken zal. Naar de bladen melden, zal het nieuwe schip 2000 ton meer meten dan de Queen Mary" welke een tonnage heeft van 80.773 ton. De kosten zullen vermoedelijk 5.500.000 pond bedragen, een half millioen pond ineer dan de Queen Mary". Het schip zal een grooter snelheid hebben en zuiniger zijn in het gebruik van stookolie. Reeds zijn een aantal proeven genomen met modellen in de modeltank van de werf aan de Clyde. De bouw van dit nieuwe schip is een schitterende werkverschaffing, aan de werf zullen reeds 7000 man werk vinden, terwijl In de verschillende andere bedrijven 250.000 man voor het nieuwe schip zullen werken, zoodat ongeveer VI, millioen pond zullen worden uitbetaald aan loonen op de werf. NOORDWIJK BINNEN. Geslaagd te Den Haag voor 't examen Hoofdakte (L. O.) de heer C. H. V. Floor alhier. NOORDWIJK AAN ZEE. Demonstratie aan den Boulevard. Door de gymnastiekvereeniging DOS. werd gisteravond op het autopark aan den Noordboulevard een demonstratie gegeven. De belangstelling was zeer groot. Het ge heel was georganiseerd door de V.V. „Noordwijk Vooruit". Vele oefeningen werden keurig uitge voerd door kinderen en vollwassenen. Jam mer was het. dat er een koude Noorden wind stond, die een verblijf aan den Boule vard niet erg aanlokkelijk maakte. Autoped-wedstrijd. Op het strand werd door de V.V. „Noord- wijk Vooruit" een wedstrijd voor kinderen met autopeds gehouden. Hoe groot de be langstelling van de Jeugd voor dit evene ment was, blijkt wel uit het groote aantal deelnemers, nl. 92. Den volgenden kinderen werd een prijs toegekend: Jongens van 710 Jaar 40 deelnemers) Hans Helmstrijd, Giel Westerhoff, Rudl Leefsma, Frits Admiraal, Dick de Kleer en Piet de Graaf. Meisjes van 710 jaar (26 deelnemers): Enny van Oosten, Annie Duindam. Fietje Meeuwenoord, Truus Alkemade en Ineke Schuurma en Tineke Douraa. Jongens van 1114 jaar (17 deelnemers) Nico van Hasselt, Piet Groeneveldt. Kees van den Berg, Wim de Graaf. Meitjes van 11 tot 14 jaar (9 deelne mers) Nelly Westerhoff. Jeanne Boot en Mary de Kleer. De 19 aardige prijzen werden direct na afloop der wedstrijden uitgereikt. Op de van Panhuysstraat werd des avonds door de brandweer een oefening ge houden. Gespoten werd vanaf een stand pijp op de waterleiding. NOORD WIJKERHOUT. Hit door bliksem gedood. De groenteboer B. alhier vond 's morgens zijn trouwen hit, zijn kostwinner, dood in het weiland, getroffen door den bliksem. Onze plaatsgenoote L. van Iersel slaag de in Den Haag voor het Mulo-Diploma A. OEGS.TGEEST. Botsing tusscben tram en auto. De begrafenisondernemer H. L. te Lei den is met een ddor hém bestuurde per sonenauto op den Straatweg in botsing ge komen met de electrische tram die uit de richting Haarlem kwam. De auto is aan bumper en spatbord aan de voorzijde beschadigd, terwijl ook aan de tram beschadiging werd veroorzaakt. Proces-verbaal is opgemaakt. De N.Z.H.T.M. Harmonie zal morgen avond een volksconcert geven op het ter ras van hotel „Het Witte Huis". Met ingang van 1 Augustus a.s. is tot gemeenteveldwachter benoemd de heer E. J. Massink, korporaal bij de politietroepen te Harskamp Op den nieuwen Rijksweg is een per sonenauto bestuurd door H. C. A. G. te Naarden van den rijweg afgeweken en door de legustrumheg tot over het rijwiel pad gereden. De heg is daardoor over een gedeelte ver nield. Proces-verbaal is opgemaakt. SASSENHEIM. Gevonden: Een witte heeren-hand- schoen. een jongenspet, een zilveren da mes-armbandhorloge. Het Ziekenfonds alhier bestaat 1 Aug. a.s. 40 jaar. Dit Ziekenfonds, opgericht onder leiding van dr. Metzlar, is gedoemd te verdwijnen, daar nieuwe leden niet meer •„'orden aangenomen, doch aangewezen zijn op het Ziekenfonds voor Haarlemmer meer en Omstreken, het z.g. „Groote Zie kenfonds". Als een bijzonderheid kunnen wij ver melden dat de secretaris, de heer B. P Roest, die vele jaren het secretariaat waarnam, nog in leven is, alsmede de eerste fondsbode de heer J. J. v. d. Bosch. STOMPWIJK. B. en W. hebben den raad aangeboden de gemeenterekening 1935, welke het na volgende beeld geeft. Gewone dienst. In komsten f. 150949.65. Uitgaven f. 126247.73. Batig slot f. 24701.92. Kapitaalsdienst. Uit gaven f127263.84. Inkomsten f. 4808.53. Na- deelig slot f. 122455.31. VEUR-LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. De salarisverlaging voor burgemeester, wethouders, ontvanger en secretaris niet aangenomen. De Raad dezer gemeente kwam in open bare zitting bijeen onder voorzitterschap van weth. De Koning. Afwezig met kennis geving de heer Koerts. De notulen werden ongewijzigd vastge steld. Bij het voorstel tot vaststelling van een verordening op het venten wenschte de heer Kerkhof uitgelegd te zien wat verstaan wordt onder venten. Nadat de voorz. enkele punten nader had toegelicht werd de verordening z. h. st. aangenomen. De heeren Uytenhout, Otten en Blonk j werden benoemd tot lid der commissie van onderzoek der gemeenterekening 1935. De heer Uytenhout zou gaarne zien, dat van de rekening meer exemplaren werden vervaardigd, opdat elk lid van de commis sie ze thuis kan bestudeeren. De voorz merkte op, dat de rekening wordt geschreven, zoodat het een omvang rijk werk zou zijn er meerdere te maken; bovendien krijgt de commissie bij het on derzoek bijstand van een deskundig amb tenaar. Ontwerp-voorstel van Ged. Staten tot verlaging van de salarissen van burge meester, secretaris, ontvanger en wethou ders. De heer Uytenhout kan zich niet veree nigen met het voorstel. In de vorige zitting is zelfs besloten tot verhooging van de wethouderssalarissen. Ook van het halve salaris, dat de burgemeester als tijdelijk burgemeester geniet, wil men nog wat af knagen, evenals van het lage salaris van den ontvanger. Spr. stelt voor het geheele voorstel af te wijzen. De heer Kerkhof verwijt de R.-K. Staats partij, dat deze de schuld is van wat de regeering hier doet. Spr. protesteert tegen deze regeeringsinmenging. De heer Zuidwijk kan zich aansluiten bij den heer Uytenhout, maar wenscht op te merken, dat G. S. slechts in overweging geven. De heer Borst acht de verlaging van f 50 voor den burgemeester van niet zooveel be. lang, evenmin de f. 15 van de wethouders. Het geheele voorstel is volgens spr. onaan nemelijk. De voorz. wenscht Inzake het burge meesterssalaris op te merken, dat deze slechts half salaris geniet, waarvan thans weer f. 50 af moet. Ook in Stompwijk moet zijn salarisworden verminderd. De f. 15 ver laging voor de wethouders spelen voor hen geen rol. Er is geen rekening gehouden, dat deze gemeente geen plattelandsch-, doch een randgemeente is. Z. h. st. werd besloten Ged. Staten mede te deelen, dat de raad niet wenscht over te gaan tot aanvaarding van de salaris- voorstellen. Z. h. st. werd verder besloten jot vast stelling van verordeningen tot heffing en invordering van leges voor het verstrekken van inlichtingen uit het bevolkingsregister. Voorstel tot vaststelling van de rekening 1935 van het Burgerlijk Armbestuur en verstrekking van een aanvulllngssubsldie, groot f. 260.55. De heer Uytenhout heeft een post gezien van f. 165,25 voor het doktersfonds. Bij de begrooting is gesproken om te trachten voor de werkloozen vrijstelling te verkrij gen. Was dit geschied dan was de aanvul lingssubsidie niet noodlg geweest. De voorz. zal de zaak dokterscontributie voor werkloozen nog weer in B. en W. bren gen. Het voorstel werd z. h. st. aangenomen. Verder werd besloten aan de beide R.-K. scholen uit te keeren ineens f. 119516, vol gens de bepalingen der L.O-wet 1920. waar bij B. en W. machtiging kregen dit bedrag voor 30 jaar te leenen bij den heer H. P Verbiest te Den Haag a pari 5 4'/» even als het bedrag van f 26480 voor uitkeerlng ineens aan de School met den Bijbel, waar over in de vorige zitting een besluit is ge vallen. Hierna sluiting. Gisternamiddag geraakte het 5-j. zoontje van den heer G. M. wonende in de Veenestraat in de Stompwijkschevaart. Ge lukkig konden eenlge voorbijgangers hem spoedig grijpen en op het droge brengen. Met een nat pak heeft men hem weer naar zijn moeder teruggebracht. B. en W. van Veur hebben den raad aangeboden de gemeenterekening 1935, welke luidt als volgt: Gewone dienst: In komsten f. 100763.79, uitgaven f 98323.08, batig slot f. 2440.71. Kapitaaldienst: Uit gaven f. 133362.39. Inkomsten f. 106.20. na- declig slot f. 133256.19. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Dc salarissen bij den Keuringsdienst te Haarlem Verhuur van teelland Vra gen van den heer Kruithof inzake de Woningbouwver. „Herman Boerhave". De Raad vergaderde. Afwezig was weth. v. Reissen met kennisgeving. De voorzitter burgemeester Bulten opende met gebed, waarna de notulen werden gearresteerd. Onder de ingekomen stukken was een voorstel van B. en W. om den gemeente opzichter den heer P. N. Vester als tech nisch adviseur te benoemen t.a.v. het be roep door de Kerkvoogden en Kerkeraad der Ned Herv. Gem. gedaan, tegen een raadsbesluit tot onbewoonbaarverklaring van diverse woningen. Hiertoe werd z. h. st. besloten. Het voorstel van B. en W inzake vast stelling van het suppletolre kohier wegen belasting 1936, ten bedrage van f. 23.67 werd z. h. st aangenomen. Het voorstel van B. en W. om aan de Kroon vrijstelling te vragen der verplich ting tot aanwijzing van betrekkingen, waarin capitulanten moeten worden be noemd. Het lid v. d. Nouland was het vol mondig met het voorstel van B. en W. eens en meende het te moeten betreuren, dat de Kroon het mllitairisme op zoodanige ma nier in de hand wil werken. Hier komt bij, dat de burgerij ten achter wordt gezet. Dit punt werd ook z. h. st. aangenomen. Inzake het voorstel van het arbeids contract van N. v. Schaik te verlengen tot 1 Aug. 1937 Ijverden de heeren Kruit hof en Spierenburg, voor een vaste aan stelling, waaraan een pensioenregeling ver bonden is. De voorzitter merkte op, dat een vaste aanstelling bij de begrooting 1937 onder de oogen gezien kan worden. Hierna werd het voorstel z. h. st. aangenomen. Ged. Staten van Zuid-Holland vroegen aan B. en W. advies omtrent de wedden van 't personeel bij de keuringsdienst van waren te Haarlem. Het bleek dat de wedde van den directeur na de laatste kortingen van 10 pet. bedraagt f. 4500 tot f. 6250 en die van den adjunct-directeur f. 4650 tot f.5400; alzoo is bi] den laatste de aan- vangswedde hooger. Indien zulks voort vloeit uit een omstandigheid van combina tie der eerste functie met de andere, dan achten B. en W. dat salaris te hoog. Is zulks niet het geval, dan bevreemdt hun de hoogere aanvangswedde voor een func tionaris in lageren rang Hierover volgde een langdurige discus sie. De heer Kruithof zeide. dat de voor noemde salarissen véél te hoog zijn. Het lid v. d. Nouland sloot zich hierbij aan. De werkzaamheden zijn hem niet bekend, Zaterdag. Nieuwstraat 7: A.N.G.O.B.-kermis. 8 um nam. Zomerlust: Cabaretavond „Het Nieuw Tooneel", 8'/« uur n.m. Zondag. Nieuwstraat 7: A.N.G.O.B.-kermis. 8 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge. opend lederen werkdag van 9—12 uur n van l'/v—5 uur. f. 0.25. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 103 uur; in Februari Maart, April, Mel en October van 10—4 uur en in Juni, Juli, Augustus en Septembei van 10—5 uur: op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen variat 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entree op Zon- en feestdagen boven- genoemd kosteloos, 's Maandags f. 025, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen- ourg 28: 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct —1 Nov. 104 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10- 3 uur; 16 Febr.—1 April 104 u.; 's Zon dags van 1—3, 4 of 5 u. Entree: 'sMaan dags f. 0.25; overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d Werft- park, Ingang Raamsteeg. Werkdagen 8,30 —12, 1.305 u. 's Zaterdags 8.3012 uur. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage- lijks van 9—12.30 en 25.30 uur. Kosteloos, Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—13 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags j sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zondags gesloten Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 912 en IV»4 uur. Kosteloos. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling Leldsche Schilder- en Teeken-Academli „Ars Aemula Naturae" 105 uur. Schevenlngen (Circus Carl Hagen beek): Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater dags en 's Zondags 2 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur na» „Verzwegen zonde". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „David Golder". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—'7V< en vervolgens om 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. hjh. ..She". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/j uur. Zondag nam. 2 uur. 4uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam Casino de Paris", lederen middag 2u„ Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam, „Dreyfus". Woensdag en Zaterdag nam. halfdrle. Zondag nam. 2 uur en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekemonus „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Juli t'B Zondag 2 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, Te lefoon 807; E. B. de Metz, Kamerl. On nes laan 28. Tel. 3553 en C. van Zijp, Wllnel- minapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. maar f. 6000 enz. is een vorstelijk loon. I* leden Spierenburg en Nijssen waren "e. hiermee eens. De voorz. merkte op, dat menschen zoo- als hier bedoeld bij het Rijk heel schaart» te vinden zijn, daar door hen bij Partl<ïï! lieren veel meer verdiend kan worden, H» raad moet z. 1. niet te kleinzielig zijn. een voorstel tot verlaging zou men de ge heele salarisregeling uit zijn verband rus- De heer Spierenburg wilde informeeren of bovenbedoelde functie alleenstaand welk voorstel gesteund werd. De nee Kruithof amendeerde het voorstel van o. en W., doch wilde er aan toevoegen dat o raad tegen dergelijke hooge salarissen Dit voorstel werd met 9 tegen 1 st. aange nomen. (Tegen weth. v. d. Hulsti. Volg" stemming over het voorstel Spierenburg dat verworpen werd met 82 st. Vóór leden Spierenburg en Colljn. Het voorstel van B. en W. werd nu aan genomen, zooals geamendeerd. Na wijzigingen der iegesverordening" en de gemeentebegrooting 1936 volgde vei huur van eenlge stukken teelland B. e W wenschen een successievelijke ternlJ' betaling in te voeren, daar de huurpe' nlngen niet door borgen zijn gedekt een langdurige discussie, waaraan ou" alle raadsleden deelnamen, werd besiowj

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6