Van het Olympisch front. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 30 Juli 1936 AANKOMST DER 1VEDERL. ATHLETEN Hartelijke ontvangst te Berlijn. Met den trein uit Nederland, die te 4.26 uur aan het station Fiedrlchstrasse had moeten aankomen, doch die ruim een kwartier vertraging had, zijn gistermiddag de Nederlandsche athleten, die ons land bij de Olympische Spelen zullen vertegen woordigen. te Berlijn gearriveerd. Van Nederlandsche zijde bestond begrij pelijker wijze groote belangstelling voor deze aankomst en op het station zagen wij o.a. den secretaris van het N. O. C„ den heer Van Rossem. en den chef de mission der Ned. deelneming, den heer Karei J, J. Lotsy, alsmede verscheidene Nederlandsche persvertegenwoordigers. De Duitschers weten hun gasten keurig te ontvangen, want hoewel Maandag, bij aankomst der Nederlandsche wielrenners en vijfkampers de officieele ontvangst, die elk land slechts eenmaal ten deel valt, door het Berlijnsche gemeentebestuur en het organisatie-comité der Spelen heeft plaats gehad, liet men nu geenszins de aankomst van een andere groep Neder landsche gasten onopgemerkt voorbijgaan. Op het station waren de in keurige witte uniformen gekleede meisjes en jongens van den ordedienst aanwezig om de Neder landers te begroeten. Toen te ruim half vijf de trein binnen kwam. ging er een luid hoera op van de Nederlandsche athleten, die uit de coupé ramen de aanwezige Hollanders herkenden en vol blijdschap hun intocht in de Olym- pia-stad deden. Op 't door manschappen van het Bahn- schutz vrijgehouden gedeelte van het per ron werd het een hartelijke begroeting. De meisjes van den ordedienst verwelkomden in het bijzonder de Nederlandsche dames- athleten. die zij allen de hand drukten en aan wie zij zich voorstelden. In totaal arriveerden 221 actieve deel nemers onder leiding van den heer A. J. G. Strengholt, voorzitter der K.N.A.U. en chef de mission der Nederlandsche athle te, terwijl tevens waren meegekomen de beide coaches Korver en Blankers. Onder groote belangstelling van het pu bliek ging het naar buiten, waar twee groote autobussen van de Rijksweer, elk getooid met de Nederlandsche vlag, gereed stonden om de deelnemers naar hun kwar tieren te vervoeren, waar deze voertuigen ter beschikking der deelnemende ploegen blijven gedurende het geheele oponthoud te Berlijn. Ook voor het station toonde het publiek groote belangstelling. Voorafgegaan door rijksweer en twee motoren met zijspan van de Schupo ging het Unter den Linden voorbij, onder de Brandenburger Tor in de richting van den Kalserdamm en vervolgens verder tot op eenigen afstand voorbij het Olympische Stadion, waar de eerste autobus, in welke de dames athleten hadden plaats geno men, rechtsaf sloeg naar het Frauenheim, terwijl de mannelijke athleten doorgingen naar het Olympische dorp. Aan de keurige blauwe jasjes met de ODeestikte gouden leeuw en tevens aan de formatie waarin de stoet reed. herkenden de Berli.iners al heel gemakkelijk in de voorbijriidenden een nieuwe groep deel nemende gasten aan de Olympische Spelen en bijna langs den geheelen weg werden de Nederlanders dan ook begroet De mannelijke athleten arriveerden te ruim half zes bij het Olympische Dorp, waar zli onder leiding van den heer Lotsy naar hun kwartieren werden gebracht. Een der vriendelijke huisjes aan den boschrand is hun toegewezen, naar de stad Kaisers- lautern genaamd. Onze jongens waren opgetogen over de prettige frissche kamers, de comfortabele Inrichting en de prachtige omgeving van hun tijdelijk verblilf. waar zij zich in een oogwenk geïnstalleerd hadden. Weldra vertoonden zich de in het naast- bijgelegen huis wonende wielrenners, voor zoover zij niet weeens training afwezig waren, om met de land- en buurtgenooten kennis te maken En zoo was het weldra 7 uur. het tijdstip, waarop men ging ge nieten van den eersten maaltüd. die in het Olympische Dorp speciaal voor de Nederlanders was bereid. In het Frauenheim vonden de meisjes eveneens alles gereed en al Is de naaste omgeving daar niet zoo prachtig als de aanleg van het Olympische Dorp, toch waren ook de dames-athleten opgetogen over de verblijven. Teneinde de vermoeid heid van de lange treinreis zoo radicaal mogelijk te boven te komen werd kort na aankomst de maaltijd gebruikt waarna de Nederlandsche deelneemsters vroeg ter kooi kronen om fit en frisch te zün als zti aanstonds haar beste krachten zullen moe ten geven om onze vlag te verdedigen. CONGRES VAN HET INTERN. OLYMPISCH COMITÉ. In de feestelijk versierde aula van de Friedrich Wilhelm Universiteit is gisteren te Berlijn onder voorzitterschap van graaf de Baillet Latour het congres van het In ternationaal Olympisch Comité begonnen met een plechtige openlngszittinc. In opdracht van Hitier heette rijksminis ter Hess de leden van het IO C., de deel nemers aan de Olymo'sche Spelen en alle buitenlandsche gasten welkom. Staatscom- m.ssarls dr. Lipp»rt begroette het congres namens de rijkshoofdstad, staatssecretaris dr Lewald namens het organiseerend comité en rtikssoortleider von Tschammer und Osten namens het Dultsche Olympische Comité. De voorzitter van het I.O.C sloot de rit der sprekers. Hit constateerde dat het onmazel -.k grble'en was een eenstemmig besluit t» nemen orntren een uniforme amate'i -spin' Fr i- -ten andere oo- losins? dan aan -ederei bond het zelfbe- scb'kkinr=rrcbt te verleenen omtrent de meer of minder strenge formuleerinz van zijn amateursbepalingen De ervaring heeft geleerd hoe weinig beteekenis empirische formules hebben, waarmede men alles ge probeerd heeft omver te werpen, teneinde een bedriegeliik doel te bereiken De on veranderlijkheid van ztin leer is het. die het Internationale Olympische Comité zün kracht zün autoriteit en zlin aanzien heeft geeeven. zonder welke het er niet in zou zlin geslaagd reSDect af te dwingen voor ziin statuten, noch de overwinning te behalen op alle pogingen om de elfde Olympische Spelen te boycotten zooals het comité er ook niet in zou zlin geslaagd in de critische dagen, waarin wü thans leven, zich vrü te houden van eiken oolltieken of religieuzen invloed Wij mogen met recht trotsch erop ziin, dat wij een werkeliike bindende schakel tusschen de volkeren blüven en krachtiger dan welk ander organisme ook arbeiden aan de verzoening van de volkeren. Hoeveel dank is de wereld verschuldigd aan onzen stichter de Coubertln. dien wü ais candl- daat voor den Nobelprijs voor den vrede hebben voorgesteld. Wii hebben de vaste hoop. dat hem deze hooge onderscheiding zal ten deel vallen, welke hem zonder twiitel toekomt voor al het goede en nuttige werk. dat hli in ziin lange leven vol opoffering en toewijding voor de wereld heeft verricht. DE TRAINING ONZER WIELRENNERS. Gisteren zün de Nederlandsche wielren ners weer druk in training geweest. De bewoners van Neustadt het huisje, waar alle Nederlandsche renners in het Olym pisch Dorp zün ondergebracht splitsten zich in twee groepen Onder leiding van Bontekoe gingen Schulte, Vethaak. Van Gageldonk. Van Hove. Saarloos en Reuter den weg op. de anderen vertrokken naar de baan op het BSC.-terrein, waar de heer Swaab de Beer den scepter zwaaide. De wegrenners hebben ditmaal ongeveer een 50 K.M. afgelegd, hetgeen niet veel is, maar de training geschiedt dan ook langs lijnen van eeleidelükheid. Immers men wil niet teveel hooi in de eerste dagen op de vork nemen. Een gedeelte van het parcours dat voor den Olymoischen wegwedstrüd wordt gebruikt werd daarvoor uitgekozen. Begonnen in langzaam temoo. werd er enkele malen hard aangetrokken en Bon tekoe was zeer te vreden over ziin pupillen, toen hU met hen terugkeerde. Allen bleken in goeden vorm te zün Heden wordt de training wederom over ongeveer 50 K.M. voortgezet en men hoopt dan Zaterdag zoo ver te ziin. dat het eeheele parcours van 100 K.M. kan worden gereden. Het is overigens verbazingwekkend, hoe veel de iongens eten. aldus vertelde Bonte koe ons bii een bezoek aan .Neustadt", waar hü ons op het terras ontving. U weet, Nederland heeft bii alle Olym pische Spelen een titel behaald in het wielrennen doch nu hebben wii reeds een kampioenschap gewonnen, voordat de Spelen ziin aangevangen! In het restaurant nj. houdt men statistisch bii wat de leden der verschillende landenploegen per dae opeten Welnu. Nederland hoeft reeds glansrijk het kampioenschap gewonnen. Wii zijn daardoor berucht. En toch houden wü een wakend oog op allen, want de renners moeten regelmatig leven, anders raken zü den goeden vorm kwiit. De baanrenners hebben eisteren druk op het B.S.C.-terreln getraind. De 400 meter- baan is zeer snel. ja wii hoorden zelfs van verschillende kanten, dat men de baan te snel vond. hetgeen ook ziin bezwaren mee brengt. Gistermorgen is een klein ongeval letje gebeurd n.l. zün de achtervolgers Meyer en Hellemons -evaHen. waarbit zü lichte schaafwonden hebben opgeloooen. Een en ander is niet van ernsttgen aard. doch het is natuurlük hinderlijk bü het masseeren. Wat ons opviel, is. dat Van Vliet zich in buitengewonen vorm bevindt Nu is het de groote vraag, zal hü dezen vorm tot de wielerwedstrijden kunnen bewaren? Ieder een weet. dat de vorm van een renner bui tengewoon gevoelig is. maar alle pogingen worden door den heer Swaab de Beer en Guus Schilling aangewend om Van Vliet over enkele dagen de baan op te sturen in een vorm. waarin hii groote kansen maakt om op een der eerste plaatsen zoo niet op de eerste te eindigen. Dinsdag waren nog drie fietsen wez. doch gisteren zün deze elndeliik terecht gekomen en het materiaal bevindt zich in prima conditie. Zoo heerscht in het kamp onzer weg- en baanrenners goede hoop oo bevredigende resultaten. DE INSCHRIJVINGEN VOOR DE ROEIWEDSTRIJDEN. De definitieve lijst van inschrijvingen voor de Olympische roeiwedstrüden luidt als volgt: Skiff: Argentinië, Australië, Brazilië, Canada, Duitschland, Estland, Frankrijk, Groot-Brlttannië. Hongarije, Italië, Neder land, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Spanje, Tsjecho-Slowakije, Uruguay, Ver Staten, Zuld-Afrlka, Zuld-Slavië en Zwitserland. Double scull: Australië, België. Duitsch land, Frankrijk, Groot-Brlttannië, Honga rije, Oostenrijk, Polen, Tsjecho-Slowakije. Ver. Staten, Zuid-Slavië, Zwitserland. Twee zonder stuurman: Argentinië, Australië, België, Brazilië, Denemarken, Duitschland, Hongarije, Nederland, Oosten rijk, Polen, Uruguay, Vereenlgde Staten. Zwitserland. Twee met stuurm.: Denemarken, Duitsch land. Frankrijk, Groot-Brittannië, Honga rije, Italië. Japan, Nederland. Polen, Ver. Staten, Zuld-Slavië en Zwitserland. Vier zonder stuurman: Denemarken. Duitschland. Hongarije, Italië. Nederland. Oostenrijk, Ver. Staten en Zwitserland. Vier met stuurman: België, Brazilië, De nemarken, Duitschland, Frankrijk, Groot- Brittannië, Hongarije, Italië, Japan, Neder land, Polen, Tsjecho-Slowaküe, Ururguay, Ver. Staten, Zuid-Slavië, Zweden en Zwit serland. Achten: Australië, Canada, Denemarken, Duitschland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Hongarije, Italië, Japan, Tsjecho-Slowakije, Ver- Staten, Zuld-Slavië en Zwitserland. 'Zooals men weet is nog niet beslist, of I Nederland zal uitkomen in de Vier mèt of zonder stuurman). BIJ DE ZEILERS IN KIEL. Gistermiddag heeft te Kiel de indruk wekkende plechtigheid plaats gehad van het hijschen der vlaggen van de 53 landen, welke aan de Olympische Spelen deelne men. Dit geschiedde nabü de Bellevue-brug, op korten afstand van het Olympiahelm. Van verre waren de blinkende vijf Olym pische ringen, welke aan drie witte zuilen bevestigd waren, zichtbaar. Van de masten, in een halven cirkel geplaatst, wapperden de vlaggen van de 27 landen, welke verte genwoordigd zijn in den Olymplschen zeil- wedstrüd. De muziekcorpsen van de oorlogsmarine en het luchtwapen en eenige eere-com- pagnieën stelden zloh op, waarna sohout- bü-nacht Götting het bevel gaf voor de vlaggenparade. Korte commando's weer klonken en onmiddellük gingen aan de 53 masten de vlaggen omhoog, terwül de mUl- tairen het geweer presenteerden. Na afloop van de plechtigheid werden de zeilers, die daarbij tegenwoordig waren, voorgesteld aan den leider der Olympische zeilwedstrüden. Ewisch, en aan schout-bij- nacht Götting. vertegenwoordiger van den commandant voor het Oostzee ge bied. De organisatoren te Kiel, onder leiding van den doortastenden zellsportleider, dr. Lublnus. tevens als uitstekend zeiler be kend. hebben al het mogeüjke gedaan om de buitenlandsche gasten die in grooten ge tale verwacht worden, op werkelük gran dioze wüze te ontvangen. Speciaal voor de actieve zeilers is een nieuw hotel beschikbaar, het fraaie Olym- piaheim, dat 120 bedden heeft, zoomede een gemoedeüjk restaurant, een berg- en droogplaats voor zeilen enz., en vanwaar men een prachtig uitzicht op de haven heeft. Daar zün ook de Nederlandsche zeilers ingekwartierd. Hun schepen zullen lig plaats vinden in de OlYmpia-haven, de vroegere jachthaven van de „Kalserüche Yachtclub'' die voor deze gelegenheid ech ter tweemaal zoo groot gemaakt is en ge heel met een ijzeren damwand werd om geven, zoodat het water daarbinnen geheel rustig zal zün. In de haven is nog een klein haventje, eveneens met een damwand afgescheiden, dat met een schulfdtur kan worden afge sloten en waarin het' water dus vlak als een spiegel zal zijn, hetwelk dienen zal voor de meting en controle der achtmeter-, zes- meter- en starjachten. Een weegtoestel voor de schepen ontbreekt hier niet. Voor de organisatie der wedstrüden zelf ondervindt het comité hulp van de rijks- marine, die alles wat noodlg is aan men- schen, sleepbooten, barkassen en huipvaar- tuigen ter beschikking stelt om de wedstrij den zoo goed mogelijk te doen slagen. En de marine is op dit werk. dat zü ook bü de jaarlüksche Kieler Woche steeds verricht, goed ingestudeerd. Zij bezorgt ook de belde startvaartuigen een voor de binnenbaan, waar de Olympia- jollen zullen varen en een voor de buiten baan, waar dagelijks de acht- en zesmeters zoomede de starjachten, hun wedstrijden zullen houden. HET WATERPOLO-TOURNOOI. Het programma voor het Nederlandsch polo-tournooi is deze week al door ons ge meld. Er wordt nu nog gemeld, dat de laat ste twee aankomenden van elk der vier groepen afvallen. De acht overblijvende landen komen in twee nieuwe groepen, a en b. De landen, die reeds in de eerste groeps- indeelfng tegen elkaar gespeeld hebben, ont moeten elkaar niet opnieuw. De resultaten in de cüfergroepen blijven van gelding voor de lettergroepen. De landen, die in groep a en b als 3 en 4 eindigen, spelen om de vijfde tot achtste plaats. De landen, die als 1 en 2 eindigen, spe len om de eerste tot vierde plaats. Ook hier worden geen dubbele wedstrü den gespeeld. DE OLYMPISCHE FAKKEL, Het Olympisch vuur heeft gisteren de grens tusschen Hongarije en Oostenrijk overschreden. In den middag gaf de laatste Hongaar- sche looper den fakkel over in het grens- plaatsje Ittsee aan den president van het Oostenrijksche Olympisch Comité. ALLERLEI. Gisteravond is uit Athene de marethon winnaar der eerste Olympische spelen in 1896, Splridon Louys, te Berlün aangeko men. Louys heeft den oüjftak medege bracht, dien hü op den openingsdag aan rijkskanselier Hitier zal overhandigen. Omstreeks middernacht is de uit 244 per sonen bestaande Fransche olympische ploeg aan het station Friedrichstrasse aangeko men. De Franschen werden verwelkomd door staatssecretaris Lewald, door Frelherr von und du Gilsa. commandant van het Olym pische dorp, en eenige andere Dultsche autoriteiten. Bovendien was de Fransche ambassadeur. Francois Poncet, op het sta tion aanwezig. Bü het verlaten van het station werd de Fransche ploeg door een aanzienlijke me nigte hartelijk toegejuicht. Nadat de Mar seillaise was gespeeld, reden de gasten in negen autobussen naar het Olympische dorp. ATHLETIEK. NIEUW WERELDRECORD 1000 METER SNELWANDELEN. Tüdens athletiekwedsti'ijden te Londen heeft de Let Bernhard het wereldrecord snelwandelen over 1 kilometer op zün naam gebracht door dezen afstand in den tijd van 3 min 49.5 sec. af te wandelen. Het oude record stond reeds sedert 1913 op naam van den ItaUaan Altiman. NIEUWE ATHLETIEK- EN WANDELVER. TE BOSKOOP. Te Boskoop bestaan zeer ernstige plan nen tot oprichting van een nieuwe athle- tiek- en wandelvereeniglng Een voorloopig bestuur is reeds samen gesteld. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE ZANDVOORT. BOGOLJUBOW SPEELT REMISE MET FINE. De uitslagen van de voor de 9de ronde van het schaaktournooi te Zandvoort ge speelde partijen luidden: Landau wint van Becker; Spielmann remise met Tartakower; Bogoljubow remise met Fine; Maroczy wint van Keres; Van DoesburghEeuwe afgebroken in een voor Euwe gunstige stelling; PrinsGrünfeld afgebroken. BogoljubowFine - De partij van den dag! Een Reti-openlng, die snel in een aan genomen damegambiet overging. Fine wist zijn tegenstander den geisoleerden d-pion te bezorgen. Hiervan had de Duitscher meer bewegingsvrijheid en goede aanvalskansen. Reeds spoedig op den 18den zet bood Fine remise aan, dat door Bogoljubow geweigerd werd. Na eenige zetten kwam Fine in moei- lükheden en verbruikte veel tüd. Door een schijnoffer wist Bogoljubow een pion te winnen. Op dit moment had Fine nog 12 zetten te doen in 5 minuten. Er heerschte toen groote spanning en menigeen zag het. gezien zijn positie en tijdnood, somber voor den Amerikaan in. Men fluisterde: Fine haalt het niet. Op dit moment voerde Fine een gigantische tegencombinatle uit, die hij geheel berekend had. Dikwijls had Bogol jubow zijn zet nog niet voltooid of Fine had zijn antwoord reeds gedaan. De laatste zet voor de tüdcontrole was de fraaiste pointe van de combinatie, die hem zijn pion deed terugwinnen. Het is te begrijpen, dat. het pubüek de grootste bewondering had voor de fantastische prestatie van den jeugdigen Amerikaan. Na de hervatting ontstond een moeilijk pionneneindspel. Hier geraakte Fine weer in tijdnood doch hij scheen alles reeds berekend te hebben. Hij kon door a tempo te spelen zyn zetten doen en zün tegenstander remise afdwingen. PrinsGrünfeld - Prins speelde in een damepion-opening den z.g. Colle-opbouw. Prins kreeg goed spel. Grünfeld verzwakte zün stelling met den zet h7—r6. Vermoede lijk was hij bevreesd voor een looper-offer op h7, dat in deze opening nog al eens voor komt Het middel bleek hier erger dan de kwaal. Het veld g6 bleek nu te zeer ver- gebruik door met eenige fraaie zetten, waaronder een dame-offer dat niet aange nomen kon worden, Grünfeld in groote moeilijkheden te brengen. Om erger te voorkomen gaf de Weensche speler de kwa liteit voor een pion. In gunstige stelling voor Prins is de stelling afgebroken. Na de hervatting had hü goede winstkansen, doch hü speelde op valletjes en nu is de winst problematisch. LandauBecker - Becker verdedigde zich tegen Landau's dame-gambiet met de StonewaU-opstelUng. Deze „steenen muur" is. zooals de naam al aanduidt, zeer moel- lük te breken. Landau wist den goeden loo per te verkrijgen. Eerst manoeuvreerde de Nederlander op den dame-vleugel, waar hij eenige voordeelen wist af te dwingen. Toen echter verzette hij de bakens en begon een hevigen koningsaanval. Toen Becker een minder goeden zet deed, kon Landau door een fraaie combinatie met een pion in de stelling van zijn tegenstan der dringen. Deze pion belemmerde zoo de verdediging van zwart, dat Landau een niet te pareeren mataanval kon ondernemen. Landau wikkelde feilloos af en Becker kreeg geen enkele kans meer. Toen het mat on afwendbaar was, gaf Becker op. Van DoesburghEuwe - Voor deze partij, waarin twee Nederlanders elkaar bekamp- ten, was natuurlijk veel belangstelling. Van Doesburgh opende met de koningspion, waartegen Euwe de Siciliaansche verdedi ging aanwendde. Hij bediende zich van den Scheveningschen variant, welke hü zelf in zün leerboeken aanbeveelt. Spoedig nam het spel .scherpe vormen aan en er ontstond een strijd met kansen aan beide zijden. Wit kreeg een meerderheid op den damevleugel, zwart op den koningsvleugel. Even voor het eerste afbreken wist Euwe een pion te ver overen. doordat hü met a7a5 wit's pion- nenstelling op den damevleugel wist te bre ken. Hiervan kreeg Van Doesburgh eenige tegenkansen door een betere plaatsing van zijn stukken. Na de hervatting wist Euwe door ruil ln een toreneindspel te komen, dat hü wel zal winnen. SpielmannTartakower - Tartakower verdedigde zich in een dame-pion-opening met de Hollandsche verdediging. Op den 4den zet speelde hij echter den ln deze ver dediging ongewonen zet c7c5. Door dezen zet kwam er een groote afruil tot stand, waarbü Spielmann met het paard tegen den z.g. slechten looper goede kansen voor het eindspel behield. Hij kreeg dan ook een fraaie positie voor zün paard op c4. Tarta kower verdedigde zich listig en Spielmann nam toen genoegen met een zettenherha- ling. Bij analyse bleek dat Spielmann met goede kansen op succes had kunnen door spelen. MaroczyKeres - De oudste deelnemer tegen den jongste Maroczy die zijn tegen stander twee generaties voor is, nam den strijd tegen zijn Jeugdigen tegenstander zeer ernstig op. Keres werd ln een Caro- Kan-verdediging ln het defensief gedreven. Beide spelers rocheerden lang, waarbij wit's stukken beter opgesteld waren dan die van zwart. Met een paard op e5 beheerschte wit de situatie. Keres moest zün stukken ter verdediging oproepen, doch kon niet ver hinderen, dat Maroczy in het eindspel met een pion meer kwam te slaan. Na de her vatting wikkelde Maroczy feilloos af en won. Door deze overwinning heeft Maroczy Keres van de 2de plaats verdreven en zichzelf in de kopgroep geplaatst. De stand van het tournooi is thans: 1. Fine 7 punten; 2. Keres en Maroczy, ieder 5'/i punt; 4. Euwe, 5 punten plus 1 afgebro ken partij; 5. Bogoljubow en Tartakower ieder 5 punten; 7. Grünfeld en Spielmann ieder 4 punten plus een afgebroken partij; 9. Landau 3"/i punt; 10, Van Doesburgh 3 punten plus 1 afgebroken partij; 11. Becker 2'A punt plus 1 afgebroken partij; 12. Prins 1 punt plus 1 afgebroken partij. o BOKSEN. BRADDOCK—SCHMELING OP 26 SEPTEMBER. De definitieve datum waarop de boks match om het wereldkampioenschaD zwaar gewicht te New York zal plaats vinden, is bepaald od 26 September. De wedstrüd zal reeds in de middaguren worden gebokst, hetgeen na de match Demosey—Gibbon, in 1923, niet meer het geval is geweest WATERPOLO. DE HAVENBRUGBEKER. De Zijl I—S.Z.C. I 4—2. Deze door beide partüen uitstekend ge. speelde wedstrüd is geëindigd in een ver- diende overwinning voor de thuisclub, Vooral van de zijde van De Zijl werd dit maal een spel gedemonstreerd, dat beloften inhoudt voor de toekomst, Rameau ln het doel was prachtig op dreet en de hardste schoten wist hij te houden. Opvallend was het ook, dat in dezen wed- strijd beter werd vrijgezwommen, waarvan vooral Lut profiteerde, die goalgetter ais hij is. vele malen het leder kreeg toege speeld en daarvan steeds een goed gebruik maakte. De achterhoede, waarin van Wel- zen zich al geheel thuis gevoeld, waagde nog al eens wat door op te zwemmen, waar door van Egmond eens geheel vrü voor het doel kwam en onhoudbaar doelpuntte. K Kraalenbrlnk, die ln het begin van het sei zoen wat traag was. komt er steeds beter ln en toonde zich ln dezen wedstrüd van zijn beste zijde. Key en Blansjaar speel, den hun gewone spel, terwül laatstgenoem de in zijn enthousiasme er voor moet wa ken niet al te agressief op te treden. Wat het spelverloop van dezen in de beste verstandhouding onder de uitsteken de leiding van den lieer C. A. de Reede, gespeelden wedstrüd betreft, het volgende; Na eenig heen- en weerzwemmen kwam plotseling een der voorhoedespelers van S.Z.C. vrij voor doel en onhoudbaar voor Rameau vloog de bal in het doel, 01. De Zül viel nu enthousiast aan. Key kreeg een vrije worp te nemen, plaatste hard naar Lut, die den bal doortikte en zonder dat de keeper van S.Z.C. een hand uitstak, iag de gelijkmaker achter hem, 11. Aan beide zijden gingen door pech eenige fraaie kansen verloren, maar van Egmond slaagde erin, na een algemeen opbrengen, zün club nog voor de rust de leiding te ge ven, 21. Na de wisseling poogden de Schie dammers hun achterstand in te loopen, waarin zü na eenige vergeefsche pogingen slaagden, toen Lut wegens 2 Meter-spel het water moest verlaten en S.Z.C. dus op for- tuinlüke wijze aan den gelükmaker kwam, 2—2, De Zijl werd nu veel sterker en respectie- velük Lut en Key zorgden ervoor, dat de veelomstreden Havenbrugbeker met een 42 overwinning ln het definitief bezit van de Leidenaren overging. Na afloop reikte de voorzitter van De Zül den prüs aan den aanvoerder van het winnende zevental uit, na dank te hebben gebracht aan den schenker, den heer van Egmond. Aan S.Z.C. zal een herinneringsmedaille worden uitge reikt. Volledigheidshalve geven we hierbij de uitslagen van alle wedstrüden, welke om bedoelden beker werden gespeeld. De Zül I—S.Z.C. I 1931 5—3, 1932 2-1, 1933 2—4, 1934 9—2, 1935 2—1, 1936 1-1, 1936 4—2. L.Z.C.—HET IJ AFGELAST. De voor hedenavond in Poelmeer vast gestelde wedstrüd L.Z.C. IHet IJ I is ai- gelast. o SASSENHEIM—POELMEER. In het gemeentelijk zwembad te Sassen- heim werd gisteren een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen Sassenheim en Poelmeer, welke eindigde met 41 ln het voordeel van Poelmeer. LAWN-TENNIS. HET JEUGDTOURNOOI TE NOORDWUK. Dc tweede dag. 't Was verre van ideaal tennlsweer gis teren. Regenbuitjes kwamen af en toe de vreugde verstoren en zün tenslotte ook oorzaak geworden dat aan het slot van den avond de twee halve finales van het ge mengd dubbelspel moesten worden ge staakt en niet zijn afgespeeld. Overigens ging het weer vlot. gisteren, met de afwer king en in alle andere nummers werden de finales bereikt. Wij laten hier de uitslagen volgen: Heeren-enkelspel, A, kwart eindstrijd: Schut si. Bergman 63, 60. Halve eindstrijd: L. P. Akkersdljk sl, Schut 75, 61; Tymensen sl. Lucas 6—1, 7—5. Heeren-enkelspel B. kwart eindstrijd; Ratazzl sl. Corts 86, 61. Halve eindstrijd: W. Akkersdljk si. Ra- tazzi 64, 60; Lubbers sl. Reidt 60. 6—4 Heeren-dubbelspel A, eerste ronde: F. Schut en G. Splele sl. E. E. Roosegaarde Bisschop en J. Scheltema 63, 6—0; W. Cahen en E. G. Cahen w.o.; Wilton en Lu cas sl. Bergmann en Tymensen 62. 7—5; L. P. Akkersdijk en W. Akkersdljk bye. Halve eindstrüd: Schut en Splele sl. W. Cahen en E. G. Cahen 6—0, 61; Wilton en Lucas sl. L. P. Akkersdijk en W. Akkersdijk 6—2. 6—4. Heeren-dubbelspel B. eerste ronde: C. A. van Voorts van Beest en J. F. Glastra van Loon sl. P. Ratazzi en W. F. Peletler 6-6, 61; P. de Bock en P. Stumpel bye; W. A, Reldt en Corts sl. van Malen en P. KuyK 6—4, 7—5; M. Lubbers en J. G. Larreweyn sl. Th. Catz en F. Redclmeyer 60, 6—1- Halve eindstrüd: Van Voorst van Beest en Glastra van Loon sl. de Bock en stumPf 62, 6—2; Lubbers en Larreweyn sl. Reien en Corts 64, 62 Gemengd Dubbelspel, eerste ronde: mej. N. Felix en G. Spiele sl. mej. L. Pauw van Wieldrecht en van Voorst van Beest 6—2, 63; mej. L. Waller en W. Peletler sl. met S. Heinekens en Cahen 61, 6—2; mej. Nüdam en L. P. Akkersdijk sl. mej. DiJc*" meester en J. de Bock 61, 82; me). K' Rinkel en A. Tymensen sl. mej. J. Pauw van Wieldrecht en J, Glastra van Loon o—J, 6—1; mej. A. Hartog en Wilton sl. mej Smit en F. Schut 6—1, 6—2; mej. F. Kercs- hoven en E. Roosegaarde Bisschop sl. mej- M. Bergmann en F. Stenfert Kroess 6—n 62; me). E. Bierens en J. Lips sl. mej. v. d. Zanden en H. Voetelink 64, 6— mej. B. Thonus en W. Akkersdijk sl. met C. Kromhout en Ratazzl 61, 6—0. Kwart eindstrijd: me]. Felix en Spiele si. mej. Waller en Peletler 61, 6—0: mej- Thonus en W. Akkersdijk sl. mej. Bieren en Lips 6—1, 6—1; mej. Hartog en Wilton sl, mej. Kerckhoven en Roosegaarde Bis schop 82, 83; mej Rlnked en Tymen sen sl. mej. Nijdam en L. P. Akkers™ 6—4, 6-4. 2-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10