DIA-BROOD LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 25 Juli 1936 GEMENGD NIEUWS, BROOD VOOR SUIKERZIEKEN UIT DE RIJNSTREEK. THIJS IJS HELPT DE SPINNENDE PRINSES de brand in het gebouw van k. en w. te rotterdam. Alle verdachten in vrijheid eesteid In verband met de arrestatie te Rotter dam van den directeur van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen zijn belde zonen en den bedril fsleider, die er van worden verdacht, in den nacht van 10 op 11 Juli 1.1. den brand te hebben gesticht in het feestgebouw aan den Schiedam- schen Singel, vernemen wl1. dat de vier verdachten gistermiddag op vrlie voeten zijn gesteld. botsing tusschen auto en motorrijwiel. Twee gewonden te Scheveningen. Op den hoek van den Vlsschershavenweg a den 3en Zeesluisdwarsweg te Scheve- ringen Is gisternamiddag een motorrijwiel, iestuurd door den 24 jarigen F. de B. van het St. Aldegondeplein, in botsing gekomen met een personenauto. De motorrijder be- twam een schedelbasisfractuur en zijn 22- jarige broeder. L. J de B.. die op de duo zat. een hersenschudding. Beiden ziin ter verpleging opgenomen in het Roode Kruis ziekenhuis. door vallenden antenne-paal getroffen. Ernstig ongeluk op een duinterrein te Castricum. Gistermiddag te omstreeks 2 uur zat op een duinterrein achter de Dr. Jacobilaan te Castricum een vijftal jongens, die zich bezig hielden met het oplaten van een vlieger. Op een gegeven oogenbllk hoorde de oudste van hen de 21-jarige D. V. gekraak achter zich en omziende bemerkte hij. dat een achter hem staande antennepaal van ongeveer twaalf meter lengte naar bene den kwam. HU zag nog kans twee naast hem staande jongens opziide te duwen. Den derde, den ongeveer 5-1. J. Blei. kon hij echter niet meer bereiken Het kind werd door het topeinde van den paal ge troffen. Met een levensgevaarlijke ver wonding is het jongetje naar de ouderlijke woning gebracht De andere jongens kwa men met den schrik vrl). begin van brand in een zinkwitfabriek te schiedam. Gisteravond te half elf is brand uit gebroken in de zlnkwitfabriak, gevestigd aan de Nieuwe Haven 247 te Schiedam en eigendom van de N.V. Nederlandsche Industrie voor Metaalchemle. De brand brak uit in een houten stel lage rond om een oven, die met olie ge stookt wordt. In een oogwenk stond de •heele stellage in lichter laaie en dreigde de olieledding in brand te geraken. De brandweer was onmiddelljk met groot materiaal aanwezig en wist het vuur in een kwartier tljds te blusschen. Het mag een geluk worden genoemd, dat de brand zich niet verder in de fabriek uitbreidde, daar het gebouw in de kom der gemeente is gelegen en in de nabijheid van de groente drogerij van de ftema Windhorst. Door het krachtig Ingrijpen van de brandweer is een groot onheil voorkomen. autobus week niet voldoende uit. Gisteravond is de 25-jarige gehuwde arbeider C. Duynker, uit Medemblik, toen hij zich per rijwiel naar huis begaf, door een autobus, waarin een aantal arbeiders van de werkverschaffing in den Wierin- germeerpolder gezeten waren, aangereden. De chauffeur van de bus had D. willen passeeren en had daarbij niet genoeg uit geweken, met het gevolg, dat D. onder de bus terecht kwam. Met een zware hoofdwonde en inwen dige kneuzingen is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Medemblik overgebracht. baboe overvallen. De 20-jarige Javaansche baboe Soe van de familie W. F. C.. Indische verlofgangers te Hilversum woonachtig, heeft aangifte gedaan van 't feit, dat zij gistermorgen door twee mannen in de woning der fa milie is overvallen. De baboe die met twee kleine kinderen alleen thuis was, werd door de mannen op een bed geworpen, waarna haar met een doek den mond werd gemoerd. Terwijl een der mannen haar 'ast bleef houden, onderzocht de andere de kamers en kasten. Hij maakte zich van een bedrag aan geld en enkele gouden sie raden meester. Nadat zij het huis hadden verlaten, heeft de baboe kennissen ge waarschuwd, die de politie van het geval °P de hoogte stelden. (Reeds geplaatst in een deel der vorige oplaag). doodelijke val. .Gistermorgen ls 't 3-jarig zoontje van de familie H. B. te Roodeschool, bij het «Pelen op zolder op een oogenblik, dat liet Ventje zonder toezicht was, van den zolder gevallen. De Jongen kwam op het hoofd •erecht en werd in ernstlgen toestand naar net Academisch Ziekenhuis te Groningen °'er8ebracht, alwaar hij korten tijd na aankomst aan de gevolgen is overleden. (Reeds geplaatst in een deel der vorige oplaag). verdronken. Gisterochtend is uit de Maas te Steyl op genaaid het lijk van den 55-jarigen nn'ng® uit de Allandstraat te Tegelen. «rgisteravond werden op de veerpont de en pet van den man gevonden Daal' ziu een on£eluk vreesde is de politie ««teren gaan dreggen en zii heeft na een p ar uur het lijk gevonden. - Wan ls weduwnaar en vader van l«gen kinderen. N.V. LEIDSCHE BROODFABRIEK 7009 TELEFOON 36 (lngez. Med.t Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Het is thans goed merkbaar, dat de hooi bouw achter den rug is, want de drukte op de markten is thans weer beduidend. Voor al op de afdeelingen gebruiksvee treft men weer een druk bezoek. Het ls de tijd dat ock de aanvoeren wekelijks weer wat toenemen en alzoo waren de cijfers ln den afgeloopen week dan ook weer wat grooter. „Ze" vra gen weer veel, hoorden we gistermorgen hier ter plaatse bij onze informatie naar de gang van zaken. Met „ze" werden kooplui bedoeld, die, zooals we persoonlijk konden constateeren, inderdaad „veel vroe gen". Het vee zit duur ln handen en hoe wel men zich afvraagt, waarvoor de ge- brulksveeprijzen thans zoo hoog zijn en men probeert iets minder te besteden, is dit toch niet mogelijk. De handel verliep wel stroef, maar desondanks bleven de prij zen zeer vast. De Julimaand mag voor het uitgaande publiek nu wel niet zoo gunstig zijn, zij is dat wel voor den groei. Er is veel gras en derhalve vraag naar vee. Dit ls een punt, waardoor de prij zen hoog blijven. Dan is er nog de afslachting en de teeltbeperking, dat steeds meer tot uiting komt. We zien het op de slachtveemarkt waar veel minder komt dan vorige jaren en we zijn thans zelfs zoo ver. dat een magere koe voor de weiderij eigen lijk al weer zulk een prijs opbrengt, dat het al zeer twijfelachtig is, of deze naweidev nog rendabel kan zijn. Voor een goed me- ger beest f. 150—f. 160. We zagen zelfs f. 180 en meer besteden voor wel beste dieren, maar deze zijn pas in 't late najaar weer rijp voor den verkoop en we weten, dan loopen de slachtveeprljzen toch gewoonlijk iets in waarde terug. De slachtveemarkt eindigde deze week sleepend prijshoudend. De fijne kwaliteit niet zoo vlot meer te ver- koopen, doch dit vindt zijn oorzaak wel dat het op de badplaatsen bij het huidige on gunstige weer stil is. Vette kalveren gingen bok Iets moeilijker van de hand; daarentegen nuchtere en het wolvee een vlotte handel en iets duurder. Vooral hier ter plaatse, waar export nog wat kocht. De varkensmarkt sloot deze week vast, hoewel niet bepaald duurder. Activeerende advertenties op het juiste moment. „Het grootste deel van ons reclame-budget is,' en was reeds voor Jaren, belegd in dagblad reclame. Dit wordt volkomen gemotiveerd door het feit, zoo herhaaldelijk bij ondervinding bewezen, dat adver tenties in dagbladen hun invloed laten gelden op het oogenblik van aankoopen I Dagbladreclame geeft den laatsten krachtigen stoot in elk weldoordacht reclame-plan." Aldus R. D. Chapin, president Hudson Motor Car Cy„ een bedrijf dat ln 1935 in 90 plaatsen 750.174 regels méér ln dagbladen verbruikte dan het vorige Jaar. 7020 een stakende gemeenteraad. De gemeenteraad van Loosdrecht is ln staking gegaan Toen de voorzitter, burge meester Jhr. Q E van Swinderen. Vrijdag morgen op het vastgestelde uur de verga dering opende, bleken slechts vlif van de elf leden aanwezig. De burgemeester schorste daarop de vergadering tot Zater dagmiddag twee uur. Een der raadsleden deelde mede waarom men „staakt". Verschilende malen had men reeds verzocht de vergaderingen des avonds te houden. Dit was wel eenlge malen gebeurd, doch later is met dezen wensch geen rekening meer gehouden. De burgemeester selde hierop, dat hij het uur der vergaderingen vaststelt en merkte nog op ..dat de wet wel een artikel heeft om dergelijke streken te voorkomen". Msb. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE INSTORTING TE BOEDAPEST. Tot dusverre heeft men uit de puinhoo- pen van het ingestorte huis te Boedapest tien lijken geborgen. Men vreest intusschen dat het aantal dooden nog grooter zal worden. Het is niet onwaarschijnlijk dat het ongeluk veroorzaakt is doordat een nieuwe verdieping in aanbouw was. autobus in ravijn gestort. Een autobus is in Frankrijk in een tien meter diep ravijn gestort. Een der inzit tenden werd 'ood. anderen werden gewond, van wie 4 ernstig. cycloon in argentinië. Een hevige cycloon heeft Santa Ignacio in Argentinië geteisterd. Talrijke gebouwen zijn verwoest en een dertigtal personen zijn gewond. ALPHEN. Geslaagd tè Utrecht voor het Mulo- diploma B onze plaatsgenooten M. Pasma en H. Schollaardt. Geslaagd te Utrecht voor het Mulo-dl- ploma A onze plaatsgenoot H. J. Vaartjes. GEMEENTERAAD. De Raadhuisbouw Het plan Blaauw op voorstel van de minderheid van B. en W. de burgemeester aangenomen. De Raad vergaderde. Nadat de voorzitter met gebed geopend had. heette hij den nestor van de Raad den heer Ruting en den heer den Uijl welkom, na hun ziekte en ongeval. De heer den Uijl dankte hier voor. Op de publieke tribune heerschte zeer veel belangstelling, ln verband met het voorstel van B. en W. inzake den Raad huisbouw. Het voorstel inzake het verzoek van Ged, Staten tot verlaging van de salarissen van Burgemeester, Wethouders, Secretaris en Ontvanger werd na discussie z.h.st. aangenomen. De subsidie aan de Chr. H.B.S. werd be paald op f. 972.03. Inzake het voorstel van B. en W. tot wijziging der bevordering, regelende de salarissen en loonen van ambtenaren en werklieden, vertrouwde de heer Geerllng, dat B en W. ook in de toekomst zoo zullen handelen De heer den Uijl vroeg over de aanschaffing van dienstrijwielen. Zal bij de begrooting onderzocht worden. Het voorstel inzake verhuring van de boerderij „De Kievit" werd z.h.st. aange nomen. Voorstel inzake verkoop bouwgrond aan „Hou-Vast". De heer Boeren noodigde B. en W. uit met de heeren Vis c.s. nadere onderhan delingen te plegen. De heer Sprelj vroeg of de handelingen goed geleid zijn en of de stichting van een gebouw daar op zijn plaats is. Noch .de commissie, noch B, en W. hebben gedacht aan de bezwaren van de bewoners der Van Velzenstraat, doch meenen dat de bezwaren» geweldig over dreven zijn. Hij adviseerde den raad het voorstel aan te nemen. De heer Lam merkte op. dat de omwo nenden van de H.B.S. toch ook geen over last hebben gehad, waar, de gymnastiek- veog. H.V. reeds 8 jaar hééft geoefend. De heer Lam was tegen ,het' voorstel van de heer Boeren. De heer Boeren kon niet aan nemen. dat 24 personen leugen op leugen formuleeren. Hij wil dat B. en W. de zaak nog eens bekijken. Wat het gebouw van het Leger des Heils betreft, is het een heel ander geval. De heer Bergshoeff zei, dat de vergelijking van den heer Lam niet Juist ls. De H.B.S. kan muziek weigeren. De heer Ruting is er voor de goede harmonie te bewaren en wil ook de zaak terug wijzen. De menschen zijn er gaan wonen, met het idee dat het er rustig zal zijn. Wanneer het gebouw er komt, zal de heer Spreij het met mij eens zijn dat sport en Leger des Heils kilometers uit elkaar loopen. De heer den Uijl vroeg, of ook aan Vis gevraagd is, of hij het geheele stuk wilde koopen. Neen, aldus de heer Spreij. De heer Boe ren vond dit niet fair. De voorz. zegt: „het komt achter 5 huizen". Die hinder ls er niet voor de andere huizen. De sport moet men ook een gelegenheid geven. De heer Boeren handhaaft zijn voorstel, doch na discussie neemt hij het terug, doch neemt er acte van dat den gegadigden niet als elsch is gesteld het geheele per ceel te koopen. De zaak zal nader door de commissie van het grondbedrijf, opénbare- werken en B. en W. worden onderzocht. Voorstel van B. en W. 1/z. bouw van een Raadhuis. De heer van Kleef acht zich op de be langrijkheid niet geheel terzake kundig om deze plannen te becritlseeren. Hij zou graag de motleven van B. en W. willen vernemen zoowel van de meerderheid of minderheid. De heer Koren sloot zich hierbij aan. De heer den Uijl vond de wijze, waarop pers en publiek kennis hebben kunnen nemen van de plannen vreemd. Een en an£er is verborgen gehouden üi geheimzinnigheid. Hiermede kon hij zich niet vereenigen. De directeur van gemeente werken kan z.i. iiet best over de plannen oordeelen en hij had graag van dezen ook een rapport ge zien. Het zwaartepunt moet zijn: „welk gebouw zal er verrijzen, daar in de platte grond altijd nog wel wijziging in ls te brengen". Wat stijl betreft zou hij voorkeur geven aan stijl Dudok. Een gebouw van glas, stijl en beton. Plan Hooijkaas en Lok horst kan hij niet geheel ideaal noemen; toch zit er iets in van de moderne archi tectuur. In tegenstelling met het extérieur, ls de plattegrond niet zoo volmaakt, doch zeker zijn zij toch ook in staat, 'n goede plattegrond te ontwerpen. Hij is dus voor plan Hooijkaas en LockhorSt. De heer Boeren zegt, dat zijn fractie bereid ls een keuze te doen uit de voorgelegde plannen. Waarom heben B. en W na indiening der aanvankelijke plannen die zij niet goed keurden, niet de meening aan den raad gevraagd? Waarom is er bij B. en W. geen homogeniteit omtrent de plannen? De heer Ruijssenaars wil gaarne eerst de meening van de meerderheid en minderheid hoo ien. evenals de heer Lam. De heer Bergs- hoef zou het voor den raad beter en mak kelijker vinden, als er 3 architecten van den architectenbond waren aangewezen voor toelichting. HIJ voelt voor het plan Blaauw. maar is den architecten voldoen de vrijheid gelaten? Voorts lijkt het hem dat de geprojecteerde straten wat te smal zijn. Voor de C.H.-part!j lijkt hem de keuze niet moeilijk. De voorzitter merkte op, dat moeilijk heden zijn ontstaan, omdat de vóóront- werpen niet direct de goedkeuring van B. en W. konden wegdragen. Het vragen van een variant bulten den raad om meenden B. en W. niet bezwaarlijk en het college meende, dat dit hun opdracht, verstrekt door den raad, inhield. Wij hebben tegen de architecten ieder onze bezwaren tegen hun plannen bekend gemaakt. Beide hee ren zijn op dezelfde wijze behandeld. Ver gelijking met andere gemeenten kunnen wij zeker weerstaan. Naar ons beste weten hebben wij de opdracht van den raad uitgevoerd. Het gebrek aan eenstemmig heid ln het college is gekomen omdat men meende dat men een plan zuo krijgen dat een ieder bevredigen zou, doch dit ls niet het geval geworden. Tegen uitstel van het voorstel moeten B. en W. zich met klem verzetten. De voorzitter gaf dan aan de meerderheid van het college van B. en W de beide wethouders dan gelegenheid bun standpunt uiteen te zetten, waaraan weth. G. M Herngreen voldeed. Hoofdza kelljk zijn B. en W. niet eenstemmig, om dat de meerderheid van B. en W. voorkeur geeft aan de architectuur van Hooijkaas en Lookhorst dat hen beter voldoet en meer voldoet aan.... den elsch van den tijd, wat niet het geval is met het plan Blaauw. De achtergevel van Hooijkaas en Lockhorst is belangrijk sierlijker dan die van het plan Blaauw. De indeeling van plan Blaauw moge beter zijn dan in het 2e plan van Hooijkaas en Lockhorst, doch de Indeeling in het plan van Hooijkaas en Lockhorst kan zeker gewijzigd worden. Weth. Spreij had verwacht dat meerdere leden zich direct bij eerste bespreking zouden hebben uitgelaten voor het een of tegen het andere plan te zijn. Hij meent ook, dat de architectuur van Blaauw van jaren geleden is. Hij is niet voor.... ultra-modern, doch ook niet voor het ouderwetsche, maar.... wil den gul den middenweg bewandelen. Bovendien moet men in de toekomst rekening hou den met de bebouwing in de omgeving. Hierna zette de burgemeester als min derheid van het college van B. en W. uiteen waarom hij voorstander is van het plan Blaauw. In eerste instantie was het resultaat niet 3. Nadat nu Thijs nog zag, dat Dickie fijn te slapen lag en dat hem niets kon overkomen, heeft hij snel 'n besluit genomen en ging met Paddekwistje mee. Daar loopen zij dus haastig met z'n twee; en Paddekwist legt Thijs intusschen uit, wat of dit alles wel beduidt. Hij zegt: „Er ls ln 't bosch iets erg raars aan den gang. en dat duurt nu al heel lang; vandaar, dat ik me de beteek'nis af ga vragen. Er rijdt daar namelijk steeds ied'ren nacht een wagen, zonder een machine of een paard, langs het pad met groote vaart! Hij rijdt maar door en staat nooit, stop; maar 'n mensch of dier zit er niet op En die rit gaat razend vlug; maar 't gekste is: na 'n uur komt hij weer t'rug Ik heb het heel lang afgewacht, maar' het gaat steeds weer zoo, ied'ren nacht zoo dat ik nu dan dacht: :k za! het. Thijs eens laten zien; die begrijpt er meer wel van misschien!" „Tja", zegt Thijs, „het is wel bar; dat ding is vast een tooverkar!" bevredigend, aldus spr. Bij het plan HL rezen bezwaren tegen de groepeering der verschillende lokaliteiten, maar feitelijk ook daartegen alléén. Het niet liggen in de as der Lemzonlaan van de hoofdpartij van het plan H. en L. werd als voornaam ste bezwaar tegen dit plan aangevoerd. Beide architecten werden met de bezwa ren in kennis gesteld en waren bereid een variant in te dienen, beiden kregen daar door weer een gelijke kans. Bi. handhaaft bij zijn nieuw ontwerp uiteraard de archi tectuur waartegen geen enkele bedenking was aangevoerd en concentreert zich al leen op de verlangde wijziging der Indee ling en slaagt. H. en L. verschuiven niet alleen hun middenpartij, maar wijzigen ook hun architectuur. De dienstingang wordt geprojecteerd aan de voorzijde pre cies op dezelfde plaats waar deze in plan B afkeuring vond. De belangrijke afd. steunverleening met daarbij behoorende inging treft men eveneens op dezelfde plaats aan als aanvankelijk de bedoeling van B. was en waarvoor toen en niet ten onrechte geen goed woord van te zeggen viel. Naar spr. meening kan op het plan van H. en L. niet worden ingegaan. Na deze formeele bezwaren gaf de burge meester meer bezwaren van zakelijken aard. De hall van het ontworpen raadhuis, het centrale punt, heeft een afmeting van 47Vs M2. in het plan H. en L. tegen 78 M2. in het plan Blaauw. De raadzaal meet in het plan BI. 103 M2. in het plan H. en L. 68'/! M2. plus een kamer voor B. en W. van 19 M2. in totaal 87'/i M. Tot een vergelijk van de in beide plan nen gevonden oplossingen der afdeellng steunverleening, kan bezwaarlijk zelfs een poging worden gewaagd. De verkeerde plaatsing waarvoor wij in het eerste plan B. terecht geen goed woord konden vinden, vinden wij nu volkomen terug in het plan H. en L. Hiertegenover biedt het plan Bi. een oplossing, die ge niaal genoemd mag worden. Dit laatste geldt ook voor de ingangen van de ge meentelijke diensten. Spr noemt het plan Bi. behoudens en kele wijziging van onderdeelen, af. Dat de ontwerper van het plan H. en L. door B. en W. in verkeerde richting zou zijn gedreven, is bezwaarlijk vol te hou den. Er werd slechts gevraagd een ver schuiving van de middenpartij, terwijl be denkingen waren geopperd tegen het bren gen van den ingang van het publiek geheel aan de achterzijde van het gebouw. Het feit dat Bi. de gewenschte oplossing wél wist te vinden, weerspreekt naar de meening van den burgemeester voldoende, dat B. en W. iets buitensporigs zouden hebben verlangd. Ten opzichte van het extérieur komt het spr. volkomen logisch voor, dat men zoowel bij het ontwerpen van een raadhuis als bij het beoordeelen der ontwerpen, dat het heden, verleden en toekomst elkander raken. Hierna zette spr. uiteen, dat er in den modernen bouwkunst veel is, dat snel weer verdwijnt. In dit oogenblik gevoelt spr. heel sterk zijn verantwoordelijkheid en kiest met volle overtuiging voor het plan BI. De ontwerper heeft het verleden niet gecopièerd maar evenmin verloochend; hij heeft gegrepen de idee welke ook oud tijds leiding gaf bij Raadhuisbouw: vast heid, evenwichtigheid, bezonkenheid, voor naamheid en hij is er in geslaagd dat goede te verwerken met nieuwe vormge ving. welke onze hedendaagsche mate rialen elschen, waarom da» ook dit plan niet uit nood, maar om (1e zeer bijzon dere kwaliteiten naar de meening van den burgemeester dient te worden aan vaard. Hierna gaven de raadsleden hun mee ning. De heer den Ouden wees er op, dat Hooikaas en Lockhorst in hun 2e plan toch hun lijnen en structuur hebben vastgehou den. De achtergevel van het plan Blaauw acht hii voor uitbreiding niet geschikt. HU zal dan ook voor het plan van Hooikaas en Lockhorst stemmen De heer Boeren verklaarde overtuigd te zlin. van de betere architectuur van Hooi kaas en Lockhorst Hii onderschreef hetgeen de voorzitter als minderheid van het college van B en W. heeft gezegd. De heer Van Kleef twijfelde niet meer aan de te nemen keuze en verklaarde zich voor het plan Blaauw De heer Lam meende ook dat het plan Bi. het verre wint van H. en. L. wat de buitenarchitectuur betreft: hii zal ook voor het plan Bi. stemmen. Volgens den heer Uiil is het niet geheel juist dat in het plan H. en L een copie van Bi. is ge legen De voorzitter heeft hem geenszins kunnen overtuigen van de voortreffelijk heid van het plan Bi. De heer Rulissenaars stelde meer vertrouwen in het Dlan BI. De heer Bergshoef zegt dat de gezelligheid van beide plannen niet zoo is als bij het gemeentehuis te Katwiik. De heer Geerlof zegt voor het plan Bi. te zijn. De lmer Ruti-- zou er voor zijn nog een 3e plan te laten ontwerpen en zou graag de meening van den directeur van gemeentewerken ir. Waardenburg vernemen, die toch ook des tijds een zoo uitnemend uitbreidingsplan voor onze gemeente heeft geprojecteerd, dat geen mensch hem heeft kunnen verbeteren. Weth. Sprei) vroeg of er bezwaren bestaan den heer Waardenburg te hooren. De voor zitter zeide dat B. en W. tegen leder uit stel zijn, temeer daar B. en W. het in 3 weken tiids nog niet eens zullen ziin en het Werkfonds ook op spoed aandringt. Hoe langer men traineert hoe slechter het wordt. Het idee van den heer den Ouden om gemeentewerken een plattegrond te laten maken slaat deze z.i. telaag aan, wat de heer den Ouden betwist. De voorzitter hierover blllkbaar ontstemd zegt dat hii zulks, gelet op een 20-tal Jaren ervaring, toch wel zal kunnen beoordeelen. Wat de kwestie betreft tot het hooren van den directeur van gemeentewerken in de raadszaal aanwezig. merkte hii op. dat deze civiel-, doch geen bouwkundig Inge nieur is. Weth. Spreij zegt dat nog nim mer den voorzitter een voorstel zóó fel te hebben hooren verdedigen als thans. Hoe wel hii hiervoor respect heeft (weth. Hern green zegt „ik niet geheel") kan hij zich toch niet beerlipen dat de voorzitter het plan H en L. in zóó sterke mate afkeurt, wat deze toch ook niet in het college van B, en W heeft gedaan Het begint lang zamerhand oo een incident te gelijken tus- schen B. en W. De atmosfeer leek ten minste zwaar te worden, doch de voorzitter merkte op daf dit nu eenmaal de gans van zaken Is De heer Boeren vond het hachellik voor den heer Waardenburg om zün oordeel te laten hooren terwiil de raad zélf toch de verantwoordelijkheid zal heb- 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7