DE VIERDAAGSCHE IS TEN EINDE GROOTE WIELERWEDSTRIJD L.D.W.S. I-Hillinen I LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 25 Juli 1936 Afsiandsmarschen door 3628 loopers volbracht. Uitstekende prestatie der Leidenaars. ZONDAG 26 JULI, 2 UUR N.M. OP HET SWIFT-TERREIN, ACHTER ACAD. ZIEKENHUIS. Nijmegen 24 Juli 1936. (Van een bijzonderen medewerker). Ziezoo: ook deze dag zit er al weer op. al viel die nu nog niet geheel en al mee. Vanmorgen was het. zooals bekend, al weer vroeg dag en er heerschte direct een opgewekte stemming. De wandelschoenen zelfs juichten mee. want deze stonden met jubelneuzen onder de krib als wisten ze dat ook voor hen een tijd van rust in aantocht was. Zooals eiken morgen was het haast, je rep. je naar de eetzaal, om 'n berg boter hammen voor den komenden dag in ge reedheid te brengen en om een stevig ont bijt te nuttigen. Daarna in draf naar de poort. Wij troffen het niet best, want een na komertje van Pluvius was mede present en dies staken wij ons in een regenjas welke, als bijzondere verzwaring ons den geheelen dag zou vergezellen. Een ieder was op tijd present en weg ging de complete ploeg in de richting van Grave. De wandelaars zetten er allen spoed achter, om maar weer vlug terug te zijn doch juist dit snelle aanvangen met toch al gevoelige voeten wreekt zich van zelf door het optreden van spierpijn, enz. Reeds voor Grave schoven er al heel wat I aan den kant om wat op hun verhaal te komen. Vooral zij. die niet in clubverband ioopen en geen rekening hebben te hou den met anderen, vallen eerder aan een inzinking ten offer. Doorbijten en niet toe geven is het eenigste redmiddel, maar daar behoort heel wat kracht toe. Grave is een heel klein plaatsje doch met een zeer roemrijk verleden, aan den weg Nij megen den Bosch. Een pracht van een verblndingsbrug over de Maas, ongeveer 800 Meter lang met 11 hoog opgaande bo gen. verbindt de beide oevers. Het water bruist vanwege de in de Maas aangebrachte sluizen, met groot geweld door de daarin gelaten openingen en het spreekt vanzelf dat wij daar en bloc een oogenblik hebben vertoefd om de kracht van het door schuim bedekte water in oogenschouw te nemen. Een schutsluis bevordert het geregeld scheepvaartverkeer. Van Grave begaven wij ons over den beruchten kiezelweg naar Elsharen, welke weg ons eerlijk ge zegd, ditmaal wel meeviel. Wij hadden nu minder last van de steentjes dan van de vele uithollingen welke er zoo gaande weg door het verkeer zijn ingekomen. Hier was gevaar voor omzwikking en dat gaf op den laatsten dag menig deelnemer een duwtje in een voor hem verkeerde rich ting. Gezien het feit dat Elsharen bij ons in een slecht blaadje staat, pikten wij voor de groote rust het stukje tot Mill er maar bij, wat niet direct meeviel, maar welk traject tot ons aller genoegen het v/as inmiddels droog en lekker zonnig ge worden in geforceerd tempo werd ge- loopen. Zoo zaten wij dan in Mill en daar moest onze gast weer eens opgelapt worden Een half uur ging daarmede heen. De patiënt speelde zijn boterham naar binnen en de hospitaal-soldaat prikte blaren weg die daarna duchtig in de jodium werden ge zet. Als de schoen weer aan is, zoo zeiden wij bemoedigend, ziet er geen mensch wat van. Van Mill gingen wij eventjes naar Kuijk eventjes zeg ik, maar wat duurde het lang voor wij er waren. Over een landweg, langs rijke akkers en met een lekker warm zonnetje boven het hoofd, bereikten wij Kuijk. waar wij 3-maal kort bij waren geweest en volgens de route ook 3-maal van waren weggedwaald. In Kuijk zochten wij een café op, waar wij broederlijk een half uurtje verbleven. Vandaar naar de pontonbrug, welke bij onze aankomst in verband met de scheep vaart, werd open gevaren Wachten dus! Wij verspeelden er een kwartier, debar- keerden daarna op den anderen oever en vervolgden onzen tocht naar Mook. Aan het veer was het ditmaal niet zoo gezellig druk, aangezien het wachten op de pont onze meer gelukkige voorgangers de ge legenheid had gegeven voor onze komst uitgerust en wel op te breken. Na nog een half uurtje wandelen over een smallen en door het daarover gaande verkeer. tamelijk stofflgen weg, kwamen wij op de Mooksche baan en toen was het voor ons in orde en begon als altijd een ware zegetocht naar Nij megen waaraan voor de loopers, hoe pret tig het ook is om te worden toegejuicht, een schaduwzijde zit en wel de hinder die zij ondervinden van het drukke autover keer Passeeren van voorgangers gaat meestal met eenig gevaar gepaard, en toch kan je ook maar niet achter troepen met langzamer tempo blijven hangen. Overi gens is het een schitterend gebeuren muziek, vlaggen, vaandels, bloemen en ik weet niet al wat. De rusttijden op dezen dag zijn door ons vanzelfsprekend ook benut, om een kijkje op het geheel te krijgen. Wij Leidenaars. bleven regelmatig bij elkaar met uitzondering van die enkele feiten, waarbij kleinere voeteuvels eenlg oponthoud vergden. In gevallen van onder geschikten aard ging de hoofdgroep door en zorgde men maar weer bij te komen. Lukte dit niet dan werd er voor het café, waar gerust werd, een post op uitkijk ge zet om den achterkomer op te wachten. O.P de laatste rust troffen wij onze vrou welijke loopsters niet aan en kregen wij door onze Nijmeegsche kennissen bericht, dat zij wegens een voetgebrek van een harer nog een half uur achter waren. Er werd besloten door te gaan want het was voor ons ook welletjes, waarbij nog kwam dat verwanten van eenigen onzer in Nijmegen, onze aankomst tegemoet zagen. Van uit loopers oogpunt bekeken, kwamen wij gaaf binnen. De heeren Wijk, Dijkstra en Wilschut smaakten het genoegen van hun Nijmeeg sche vrienden een mand fruit te ontvan gen, die keurig opgemaakt, een sterke be geerte bij de aan den kant geschaarde dames bleek op te wekken. Niet alleen dezen dag sloofde de fant. Gerritsen zich voor hen uit, doch gedu rende de marschen en reeds tal van jaren, worden zij dag in dag uit van het heer lijkste fruit "voorzien op hun moeizame tochten, welk fruit, dat spreekt van zelf. met de anderen wordt gedeeld. Het binnenkomen van al die rijk met bloemen overladen troepen en indivi- dueele leden is zeer belangwekkend en getuigt van de warme belangstelling, wel- ke de Nijmegenaren voor dezen tak van sport koesteren Vooral zij. die meermalen hier komen, hebben een plaats veroverd in de harten der Nijmegenaren. Vooral de dames worden rijk in de bloe men gezet, en als men de reeds meerma len genoemde dames had zien binnen komen, dan zou men haar hebben benijd. Voor zoover mij bekend hebben alle Lei denaars den palm der overwinning in go°de conditie weten te bemachtigen. De jonge garde voelt zich buitengewoon gelukkig met de onderscheiding, door haar zoo eerlijk verdiend en beeft zich voor genomen ieder jaar weer terug te komen, tenminste als de pa's de portemoruaale's wat open houden. De heer v. d. Berg werd bij zijn terug tocht door zijn vrouw voor zijn kranige prestaties in de bloemen gezet, terwijl mevr Wijk die zich de moeite getroostte naar Nijmegen te komen .aan haar echt- genooten en de heeren Dijkstra en Wilschut eveneens bloemen aanbood. Tot zijn leedwezen kon ditmaal de Leid- sche commissaris van politie niet aanwezig zijn om zijn politiemannen te verwelkomen doch hij zond reeds eenige dagen te vo ren den heer inspecteur Weyers om van zijn belangstelling te doen blijken. Nu is het feest weer afgeloopen; koffers worden gepakt en een gevoel van ver latenheid komt over Nijmegen en over de deelnemers. Ook wij gaan, doch met het vaste voor nemen volgend jaar, hopenlijk met nog sterker bezetting, weer naar Nijmegen te trekken. Vanavond wordt er nog nagefuifd maar morgen zoekt ieder blij voldaan eigen haard weer op. De onderscheiding welke door een ieder als een waardevol stuk wordt meegedra gen is ook ditmaal weer eerlijk en door enkelen met veel opoffering verdiend. In totaal is de Vierdaagsche door 3628 wandelaars volbracht (in totaal waren er 63 uitvallers). Wij laten hier de namen volgen van degenen, die een bijzondere onderscheiding kregen. Gouden belooningen; 10e maal: kapt. N. F. Epkema, reg. Jagers; luit. C. F. Heijncn. reg. Inf.; kapt. J. C v. Apeldoorn. 2e reg. Veldart.; sergt. C. Breij, L.V.-afd.; W. C. Martin, Den Haag; A. Oving. Harlingen; A. H. M. Wap. Rotterdam; H. de Jonge, Veenhulzen; A H. Snoek, Eindhoven; J. H. v. d. Meulen, Amsterdam. 11e maal: F. Wiedtjk, 7e reg. Inf.; M. J. Fackema ,10 reg. Infanterie; J. J. H. Star mans, Rotterdam; L. Tröger, Den Haag; C. J. W. Korte, Heerlen; J Tellekamp. Am stelveen; H. Bouwmeester, Soesterberg. 12e maal: kapt. W. H. Roelofsen, Kon. Inst. Marine: K. Vis, Den Haag; mevr. Kleij-Vrijenhuch, Rotterdam; Kleij, Rot terdam; W de Haas, Den Haag. 13e maal: G. Mak; Den Haag: J. Vos, Amsterdam. 14e maal: G. H. A. v. Kinschot, Den Haag: kapt. A. A. Swing, reg. Jagers: sergt. J. D. Verbergt. 5e reg. Inf.; van 't Zet, Genietroepen; mr. J. H. Teunissen v. Manen, 8e reg. Veldart.; mr. D. J. Brand wijk, Kon. Marechaussee. 15e maal: mr. A. A. M. Göbel, 2e half- reg. Huzaren. 18e maal: ritmeester jhr. A. v. d Goes. Ie halfreg Huzaren: A. C. L. Dlnkhuysen. Den Haag; J. v. d. Kaaij. Korpsprijzen: Comité van A'damsche Wandelsport-Ver.. Amsterdam; Comité Tamboerscorps Rex .Amsterdam; Comité „Amsterdam Marcheert", Amsterdam; Alg. Sportvereen. S.H.E.L.L Amsterdam; Wan delsport-Vereen. „Al Zingende Voorwaarts" Amsterdam; Ned. Handel-Mij N.V., Am sterdam; Unilever Sport-Ver. (Heeeren- groep) Rotterdam; Rotterdamsche Wan- delsportvereen. R.W.S., 55 K.M., Rotter dam Idem groep 40 K.M.; „Dietsche Ka maraden", Rotterdam; Sportvereen. R.V.S., Rotterdam; Sportvereen T.H.B., Rotter dam; Haagsche Wandelsport-Vereen. „De Vierdaagsche", Den Haag; Haagsche Damesgroep. Den Haag; Nat. Jongeren Verbond, afd. Den Haag: Wandelsportclub „De Princevlag", Den Haag; Sportvereen. „Landsdrukkerij", Den Haag; Haagsche Wandelvereen „De Dwaalster", Den Haag; „Laat Uw Body Royaal Ontwikkelen", Utrecht; Utr. Postale Wandelsport-Vereen. Utrecht, Athl. en Wandeisport-Ver. „Hel las", Gorinchem; Oranje-Wit, Dordrecht; Jan Pastoors. Haarlem. „De Wandeltoe rist", Haarlem; Hoornsche Wandelsport- Ver S.O.SHoorn „De Apeldoornsche Vierdaagsche", Apeldoorn; P.B.N.A., Arn hem; Wandelsport-Vereen. P.T.T, .Tilburg; Ontwikkelingscursussen, Schiedam; Wan delsport-Vereen. Vlaardlngen; Wandel, sport-Vereen. „De Blauwvingers". Zwolle; „De Eindhovensche Vierdaagsche", Eind hoven: Gymnasium Erasmianum, Rotter dam; R.T.S., Nijmegen; Wandelclub Nij megen; Wandelclub „Robinson", Nijmegen; Wandelver. Nijm. Radio-Club, Nijmegen. Unilever sportver. R'dam. (damesgroep); Ontwikkelingscursussen Schiedam. Kethel; Dames wandelclub V.O.S. Nijmegen: Nat. Jongeren Verb, afd R'dam; Rijksveldwacht. Delft: Vrijw. Burgerwacht A'dam: idem R'dam; idem Den Haag: idem Haarlem; idem Helmond, idem Heerlen; Idem Nij megen. Transoortcolonne Ned. R Kruis afd. R'dam: Pro Patrla. Leiden: Politie Amsterdam; idem R'dam: idem Den Haag. (Haagsche Pohtie Soortver.I; idem Utrecht 'Utr Politie Snortclub): idem Arnhem (Pol Sportver Arnhem"): idem Tilburg (Tilb Pol. Soortve.r): idem Maastricht (Maastrichtsche Pol. Sportver.); idem Bre. I da (Bredasche Pol. Sportver.)Regiment Grenadiers: Regiment Jagers: le Reg. Inf.; 2e Reg. Inf.; 3e Reg Inf.; 5e Reg Inf.; 6e Reg. Inf.; 7e Reg. Inf. (karabijndr.)7e Reg. Inf. (geweerdr.)8e Reg. Inf; 9e Reg. Inf.: 10e Reg. Inf. Detachement I: 10 Reg. Inf. Detachement II: 11e Ree Inf. Tir. comp.; 11 Reg, Inf Spec 12 Reg Inf.: 13e Reg. Inf.: 14e Reg. Inf.: 15 Reg. Inf.: 16e Reg Inf.: 17e Reg. Inf. (geweerdr.); 18e Reg Inf.: 19e Reg Inf.; 20e Reg. Inf.: 21e Reg. Inf.; 22e Reg. Inf. (karabiindr.)22e Reg. Inf. (geweerdr le en 2e Comp Ge- neesk. Troepen; Reg Genie troepen (det. A); idem (det. B); Kon Militaire Acade mie; 3e school Res. off. inf. Breda: School Res. off inf Kampen: School voor dpi. onderoff. adm Biiz Vrijw. Landstorm afd. Arnhem: idem afd. Breda: idem afd. Nij megen: Bijz. Motor Art.; Korps Luchtdoel art.: Korps Pontonniers en Torpedisten; 2e half Reg Huzaren; 3e half Reg Huza ren: 4e half Reg. Huzaren: Remontedepot: le Reg. Veld Art.: 2e Reg. Veld Art.; 7e Reg. Veld Art.: 8e Reg. Veld Art.; Treinafd. Afd. IV Artil. brig.: Luchtvaartafd.: Reg. Wielrijders; Korps Motordienst: 2e Div. Kon. Marechaussee: Kon Marechaussee; Korps Adelborsten v h. Inst. der Marine: Det. v. h. Korps Mariniers R'dam: Det. M.L.D. Kon. Marine Willemsoord: Det. M.S.D. Kon. Marine Willemsoord: Det. Tor pedomakers Kon. Marine Willemsoord; Ko loniale Reserve; Fransche team: Engel- sche team. o WATERPOLO. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN DE ZUL I— A.Z.C. I (ALPHEN). Der traditie getrouw organiseert De Zijl ook dit seizoen wederom nederlaagwed strijden. waarvoor diverse mooie prijzen (ó.a. een beker) beschikbaar worden ge steld. Voor deelnemen aan deze wedstrij den zijn uitgenoodigd de navolgende Ver enigingen: Maas I (Rotterdam), G.Z.C I (Gouda). D.W.R. I en H.V.G.B. I (beide Haarlem), H.C.Z. I (Den Haag) en A.Z.C. I (Alphen), die zonder uitzondering reeds hebben toegezegd zoo mogelijk eveneens met haar tweede zevental aan deze wed strijden te zullen deelnemen. Maandagavond te 8 uur speelt de Zijl I alhier haar eersten nederlaagwedstrijd tegen A.Z.C. I (Alphen). Beide partijen zullen volledig verschij nen. Vooraf wordt gespeeld de wedstrijd De Zijl II—A.Z.C. II. 006 (Ingez. Med.) ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN DER KONINKLIJKE. DE ZIJL III—ZIAN VI 2—3. Gisteravond speelde De Zijl III alhier tegen Zian VI voor de competitie van den Kring Den Haag. Rust 20. Eindstand 2—3. POELMEER I—DE GOUWE I 9—0. Poelmeer I kampioen van haar afdeeling. Gisteravond speelde Poelmeer haar laat sten wedstrijd voor deze competitie tegen De Gouwe I. Poelmeer dat reeds aan een gelijk spel voldoende had om kampioen te zijn. zette er direct een flink tempo in. Dadelilk bleek dan pok dat haar de over winning niet zou ontgaan daar ze over alle linies sterker was. 't Geheel werd hier door een vrii eenzijdige wedstrijd Aan De Gouwe echter een compliment voor haar tot 't einde toe fraai volhouden en haar steeds fair spel! Spoedig opende L. Westen met een hard schot de score. Hierna moest een Poelmeer- speler het water uit door het zich opstellen binnen de 2 M lijn. vaardoor met 6 tegen 7 man verder werd gespeeld. Ook nu ech ter bleek Poelmeer sterker en wist J. Ydens er 20 van te maken. Na fraai op- zwemmen maakte C Witte er met een mooi boogschot 3—0 van. Nog voor de pauze werd het 40 door L. Westen. Ook na de pauze was Poelmeer steeds in den aanval en werd er grootendeels op de helft der tegenpartij gespeeld. Regelmatig wist L. Westen de score op te voeren tot 9—0, waarmee 't einde kwam. Door deze klinkende overwinning is het Poelmeer ge lukt het afaeelineskamoioenschap te be halen Zii zal thans promotiewedstrijden moeten spelen om een plaats in de 2e klasse tegen S Z.C uit Schiedam en nummer laatst der 2e klasse, die nog niet bekend is. Deze zou dan zlin of „Schoonhoven" of „De Zijl" Na afloop van den wedstrijd feliciteerde dr. Borzerhoff Mulder namen; de zwem- vereenizine Poelmeer de Soortclub „Poel meer" nog met het behaalde succes en boden 2 dames den aanvoerder van het zevental een krans aan SCHAKEN. FINE WINT VAN KERES. En staat nu weer met een halve punt voorsprong bovenaan. Gistermiddag werden de afgebroken par tijen KeresFine en PrinsBogoljubow voor de tweede maal hervat, gelijk wij nog in een deel onzer vorige oplaag hebben ver meld. Fine benutte zijn kansen op voor treffelijke wijze. Terwijl hij met zijn vrijen a-plon oprukte, deed Keres dit met zijn vrijen h-pion, echter met dit verschil, dat de Amerikaan door telkens mat te dreigen tempi won. Toen de pion tot dame dreigde te promoveeren, gaf Keres op. Met deze overwinnfng staat Fine nu de finitief aan den kop met een halve punt voorsprong op Euwe en Bogoljubow. In de partij PrinsSpielmann kwam weinig schot. In een dame eindspel, waarin Prins een pion meer had, maar Spielmann reeds een pion op de tweede lijn had, bracht Spiel mann zijn koning naar den dame-vleugel, welke de juiste taktiek was. Prins zag dit ook wel in en gaf na 67 zetten op. Heden speelt onze wereldkampioen dr. Euwe, tegen onzen Nederlandschen kam pioen Landau. De afgebroken stand van de partij Ke resFine luidde: Keres (wit) kgl, tkl, pion h4. Fine (zwart): kf7, tf3, lh3, pionnen g3 en a6. De afgegeven zet van Fine was a6a5. Wit: Zwart: 56. kglhl a5a4 57. Ie5d4 - a4—a3 58. tel—c2 tf3h3 59. h4h5 tb3—bit 60. Id4—gl tbl—b2 61 tc2—c7t kf7e6 62. hgld4 tb2—bit 63. Id4—gl a 3d3 Wit geeft op. Eindwedstrijden der ongestuurde nummers. Op de Ringvaart te Sloten zijn gister middag de wedstrijden van „de Konink lijke" voortgezet met de finales der onge stuurde nummers. Het was goed weer en er stond slechts een matige wind dwars over de baan. Begonnen werd met het nummer: jonge skiff B. tusschen Moscow van Poseidon aan boei 1 en Zeegers van de Hoop. Mos cow is met een prima start het eerst weg. Zijn tempo bedraagt 40 slagen in de eerste minuut. Zeegers is hiertegen niet opgewas sen en hij zakt onmiddellijk af. Op 500 meter is het verschil reeds 3'/i lengte. Later spurt Zeegers nog even en loopt wat in, doch Moscow trekt eveneens wat harder, zoodat hij zijn voorsprong handhaaft en de race op zijn gemak wint in 8 min. 5 4/5 sec. Het nummer oude skiff wordt door het uitvallen van ten Houten een row-over voor den Hunzeman Andriessen, die de baan aflegt in den tijd van 8 min. 13 sec. In de overnaadsche skiff krijgen we op de eerste 900 meter een gelijkopgaanden strijd te zien tusschen den Amstel-sklffeur van Veen aan boei 1 en Velds van die Leythe. Maar dan loopt de laatste geleide lijk uit, om met vele lengten te winnen in den tijd van 8 min. 17 3/5 sec. Jonge skiff A: Voor de jonge skiff A komen aan start de Walle van Njord aan boel 1 en Zeegers van de Hoop, die dus zijn tweede race roeit dien middag. Zeegers maakt het den Leidenaar al dadelijk ge makkelijk door een aarzelenden start, waarbij hij nog een snoek vangt bovendien. De Walle weet zijn flinken voorsprong van meet af te behouden en langzaam te ver- grooten. Zeegers spurt nog wat bij, maar de afstand blijft ruim drie lengten. De tijd van de Walle was 8 min. 6 1/5 seconde. Tot besluit werd de vier-zonder-stuur- man geroeid, waarvoor startten de Galgen- water-combinatie aan boei 1 en Nereus. Beide ploegen blijven na het vertrek ge- ruimen tijd gelijk. Nereus spant alle krach ten in en slaagt er bij 1000 meter in, een halve lengte te veroveren. Maar de Amster- damsche studenten houden het tempo niet vol en nu krijgt Njord kans om weg te loopen. Eerst bedraagt het verschil een halve lengte, maar gestadig vergrooten de Leidenaren den voorsprong om tenslotte met twee lengten te winnen in den tijd van 7 min. 2 1/5 sec. Juis in den eindspurt verscheen er een motortjalk in de baan, waardoor vooral Nereus gehandicapt werd. De winnende ploeg bestond uit G. A. Catalani (boeg), D J Koeleman. A. Dek ker en H. J. du Pon (slag). De Nereus-ploeg was als volgt samen gesteld: A. C. v. d. Linden (boeg). W. C. de Boer, W. Bais, P. G. Hoorweg (slag). CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Programma voor morgen. le klasse: V.O.C.—V.V.V.; R. en W.— Haarlem; V.R A—H.D.V.S. Overgangsklasse: SpartaC.V.H.; S.C. H.C.A.C.C.; H.C.C II—Excelsior. 2e klasse B: HBS. II—Ajax; H.D.V.8 II V.U.C.: Quick—H.C.C. IV; V.C C V.O.C. II. o Overzicht. Een klein aantal wedstrijden staat In de hoogere afdeelingen voor morgen op het programma in verband met den toer der Flamingo's in Engeland en vooral in de eerste klasse zullen de vastgestelde wed strijden geen groote wijzigingen in de ranglijst brengen Wij ziin geneigd over winningen van de thuisclubs te voorspellen al is ln de derby te Haarlem alles mogelijk, te meer daar Maas c.s de punten hard noodig hebben. In de overgangsklasse is Excelsior plot seling sterk favoriet geworden en nu H.B.S geen wedstrijd heeft zullen de Schiedam mers er zeker alles op zetten om door een overwinning op H.C.C. III hun positie te verstevigen. Sparta zal van C.V.H. winnen en S.C H.C.—A.C.C. kan een spannend par tijtje worden. Zouden wij in normale omstandigheden Ajax al weinig kans geven tegen H.B.S. II. nu het eerste elftal der Houtrustbewoners vrij is en H.B.S. II wel heel sterk zal uit komen, vreezen wij het ergste voor onze stadgenooten. Het beste dat wij kunnen hopen ls. dat het geen inningsnederlaag zal worden, want dit zou de laatste plaats beteekenen, die nu nog door V.U.C. wordt ingenomen. Deze Hagenaars hebben mis schien morgen wel een kansje tegen HD.VS. n. GYMNASTIEK. A, J. JANSMA LEIDER VAN „TURNLUST". Met Ingang van 20 Juli nam de heer A. J. Jansma ontslag als directeur der dames- afdeeling van de Gymn. Ver. D.O.S. alhier. De Gymn. Ver. „Turnlust" uitsluitend voor dames en meisjes. Donderdag alhier opgericht, verzocht hem met ingang van 1 Sept, as. als directeur op te treden, het welk hij heeft aanvaard. o DAMMEN. DAMCLUB BOSKOOP. In haar clublokaal van t gebouw „Flora" had een gongwedstrijd plaats, georgani seerd door de damclub „Boskoop". Aanwezig waren 20 spelers, terwijl er werd gespeeld met een tempo van 5 secon den. Prijswinnaar werden de heeren: W. v. Es, C. Eikenaar, H. H. v. Tol, C. P. v. Leeuwen, J. C. v. Vliet en A. J. v. d. Meulen. MOTORSPORT. KNOBELRIT L. M ,T. C. Door de L.M.T.C. wordt een knobplrit gehouden op Zondag 2 Augustus, te 11 uur voormiddag. Alle motorvoertuigen kunnen er aan deel nemen en worden Ingedeeld in 2 klassen: A.-klasse: Motorvoertuigen op 2 wielen. B-klasse: Alle soorten motorvoertuigen op meer dan 2 wielen. De rijtijd is vastgesteld van 11 uur v.m. tot 2 uur n.m. en de onderlinge afstanden kunnen zeer gemakkelijk in dezen tijd afgetoerd worden. De te nemen route is vrij naar keuze. De afstanden loopen van Lelden en/of van Sassenhelm. Katwijk aan Zee, den Deyl, Alphen a. d. Rijn en Stompwijk. De adressen hiervoor zijn als volgt: Lel den: Clublokaal der L.M.T.C. café Hop penbrouwer. Sassenheim: Café Crama, aan den Straatweg. Katwijk aan Zee: Café de Zwaan, Boulevard, hoek Voorstraat. Den Deyl: Café Willem Bakker, a. d. Straat weg. Stompwijk: Café Het Blessepaard, aan den Driesprong. Alphen a. d. Rijn: Salon wagen van Piet v. d. Werf, a. d. Straatweg. ZONDAG 5 UUR op SPORTMAN-TERREIN Groenoordstraat Toegang 10 ct. - Gratis rijwielstalling. Sportman-leden op vertoon van lid- maatschapkaart vrijen toegang. 1897a (Ingez. Med.) VOETBAL. L. D. W S. IHILLINEN I. Voor dezen bekerwedstrijd zullen beide partijen volledig zijn. L.D.W.S.: Doel: H. Schouten; achter: H. v. Houten en W. v. d. Steen; midden: G. de Lange, P. Onderwater en H. Starre; voor: W. Slingerland, H. Brouwer, G. v. d. Voort. G. Starre en N. N. Hlllinen: Doel: v. d. Jagt: achter: v, Waveren en v. d. Schrier; midden: Ras, v. Braam en Keijzer; voor: Schote, Freeke, v. Engelen, Verkerk en Poss. De wedstrijd wordt te 5 uur gespeeld op 't Sportman-terrein. WEDSTRIJDEN A.A.S.V. Morgen te 2 uur speelt A.S.V. I tegen een Comb, van Leidsche Boys, op het Leldsche Boys-terrein. Vanwege het niet opkomen van Fabr.- axb. is de wedstrijd A.S.V. IIFabr.-arb.- Comb. gisteravond niet doorgegaan. GECOSTUMEERDE WEDSTRIJD TE WOUBRUGGE. Hedenavond zal op het terrein der V.V. „Woubrugge" een gecostumeerde wedstrijd gehouden worden. E)r is tevens muziek. BLAUW-ZWART. De R.K. Voetbalvereenlging Blauw-Zwart hield gisteravond te Wassenaar een leden vergadering in het Patronaatsgebouw. De voorzitter sprak zijn blijdschap uit over de goede opkomst, vooral van de jongeren. Hij wees op de gelukkige omstandigheid, dat de geest goed te noemen is en memoreerde in het kort het verloop van het afgeloopen seizoen. Het eerste elftal wist zich in den I.V.C.B. te handhaven, het tweede bereikte een goede plaats in de reserve evenals het derde, terwijl bij de juniores twee kampioe nen voor den dag kwamen. Spreker bracht hulde aan de leden en sprak de verwach ting uit, dat zij de vereenlging trouw zou den blijven en er naar streven zouden om tot. haar grooteren bloei bij te dragen. Hij wekte allen op, om propaganda in eigen kring te maken. Besloten werd met het gemeentebestuur een overeenkomst van huur aan te gaan omtrent het sportterrein. Medegedeeld werd voorts, dat het bestuur pogingen had aangewend, om het eerste elftal ln een andere afdeeling onder te brengen. De uitgaven welke de vereenlging zich thans voor reizen naar het hartje van Noord-Holland moet getroosten, zijn bijna niet te dragen, terwijl de vereenlging toen eigenlijk in de andere afdeeling thuisbe- hoort. De vereen, ging hiermede accoord. Hierna bracht de voorz. dank aan allen, die in het afgeloopen Jaar zich beijverd hadden om voor de vefeeniging werkzaam te zijn. Medegedeeld werd, dat de trainer zien weer beschikbaar had gesteld om de leden te oefenen. Besloten werd hiervan gebruik te maken. Besloten werd het bestuur met 2 leden uit te breiden. In de eerstvolgende verga dering zal de verkiezing plaats hebben. Medewerking werd gevraagd aan de le den, om de voetbalterreinen in orde te brengen, terwijl een beroep op de leden werd gedaan om gelden ln te zamelen ter bestrijding der daaraan verbonden kostem Besloten werd in de zomermaanden de leden vrij te stellen van het betalen van contributie. Na bespreking van eenige Interne aan8e" legenheden werd de vergadering door den Voorzitter met een opwekking, om de ver- eeniging te helpen grootmaken, gesloten. 3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10