LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 23 Juli 1936 GEMENGD NIEUWS. Last van Uw zenuwen? UIT DE OMSTREKEN Burgerlijke Stand van Leiden AGENDA. SPAARBANK TE IJMUIDEN IN MOEILIJKHEDEN. Het crediet geheel uitgeput. Het bestuur van de Boaz-bank te IJmui- den heeft tegen Donderdag 30 Juli a.s. 'n oproep tot de spaarders der bank gericht om in vergadering bijeen te komen. Op deze vergadering van spaarders, waarvan enkelen reeds eênigen tijd wachtende zijn op de uitbetaling van hen toekomende spaargelden zal de thans ontstane situatie onder de oogen worden gezien. Reeds ge- ruimen tijd hadden sommige spaarders op een vergadering aangedrongen, mede om dat de geruchten de ronde deden, dat de bank zich in moeilijkheden bevond. Deze geruchten hebben thans bevestiging ge vonden. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat inderdaad geen terugbetaling van de gestorte spaargelden meer kan geschieden, omdat het crediet geheel is uitgeput. Het schijnt dat de noodtoestand van het Tisscherijbedrijf aan deze moeilijkheden vanwege verstrekte credieten niet vreemd is Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Mijnhardt's Zenuwtabletten Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 6908 (Ingez. Med.) MAN DOOR TRAM GEGREPEN EN OP SLAG GEDOOD. Gistermiddag om kwart voor vier is op de Oostmolenwerfbrug te Rotterdam een voetganger door een motorwagen van de Rotterdamsche Electrische Tram gegre pen. De man kwam onder den wagen te recht. Men moest den wagen opvijzelen om het lijk er onder uit te halen, een werk, waarmee men ruim een half uur mee bezig was. Gedurende dezen tijd was het tramverkeer gestremd. DRONKEN ACHTER HET STUUR. Een politieagent door een aanrijding ernstig gewond. In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft op de Emmastraat nabij de St. Vitus- kerk te Hilversum een aanrijding plaats gehad tusschen een auto, bestuurd door T. uit Utrecht, en den agent van politie N. Deze werd van zijn rijwiel geworpen en tegen den grond geworpen, waar hij be wusteloos bleef liggen. De automobilist had een café te Bla- ricum bezocht. Bij het weggaan consta teerde een rijksveldwachter, dat hij on bekwaam was om een wagen te besturen. Vóór dat de politie het kon verhinderen, was de ander evenwel in zijn race-auto vertrokken. De rijksveldwachter requireer- de een particulieren wagen en ging den beschonkene achterna. In razende vaart ging het over den Soestdijkerstraatweg naar Hilversum, alwaar op de Emmastraat drie agenten reden. De automobilist raakte bij het passeeren twee der agenten; de een kwam er goed af. de andere werd, zooals reeds opgemerkt, tegen den grond geslagen. De dronken bestuurder reed na deze aanrijding door. doch de nog steeds achter hem rijdende rijksveldwachter wist nu met zijn auto vóór te komen en hem te dwingen te stoppen. Een poging tot ont snapping mislukte, doordat rechercheur V. Ieen der drie genoemde politiemannen, enkele waarschuwingsschoten loste, waar op de man gegrepen kon worden. Hij werd naar het politiebureau gebracht en inge sloten. Hij was totaal de kluts kwijt en wist niet eens waar hij was; hij dacht bij Maartensdijk. De agent N. liep een gapende wonde aan het achterhoofd op; hij moest zich onder medische behandeling stellen. Zijn toe stand ls niet gevaarlijk. DRENKELING GERED TE SCHEVENINGEN. Gistermiddag omstreeks half twee is de 15-jarige J. S„ wonende te Rotterdam, toen hij in zee aan het Noorderstrand te Scheveningen ter hoogte van het groene huisje aan het baden was. door den stroom meegesleurd, waardoor hij in levensgevaar kwam te verkeeren. Hij werd gered door een drietal zwemmers, den H.. B en M„ te Den Haag woonachtig. S. was intusschen buiten bewustzijn geraakt. De Geneeskundige Dienst vervoerde den drenkeling naar het Roode Kruis Zieken huis, waar hij is opgenomen. VERDRONKEN. Gistermiddag is de 18-jarige J. B. R.\ die op het vrije strand te IJmuiden aan het zwemmen was, waarschijnlijk doordat hij in een z.g. „mui" ls geraakt, verdron ken. De jongeman woonde op de kolen- schuit „De Lastdrager", welke in de Ha ringhaven ligt te IJmuiden. Pas toen hij op het etensuur niet verscheen, vermoedde men een ongeval. Gisteravond waren eenige kinderen aan den Zuider-Akerweg bij de Ringvaart te Sloten aan het spelen. Het 5-jarig jonge tje P. Oudshoorn klom op den rug van een van zijn kameraadjes en viel daarbij voor over in het water. Uit angst liepen de an dere kinderen hard weg. Later vertelden zij wat er gebeurd was. doch toen was het knaapje reeds verdronken. REIZIGER DOOR RANGEERTREIN GEGREPEN. Gistermiddag omstreeks half één is de 43-jarige gehuwde heer L. Neut, wonende te Delfzijl onder een rangeertrein geraakt. Hij zou met zijn dochter vier weken op reis gaan. maar had zich iets verlaat en stak in zijn haast de spoorbaan over Daar bij merkte hij den naderenden rangeer trein niet op. Zijn dochter kon nog van de baan komen, maar de heer Neut zelf werd gegrepen en overreden. Hij zal het rechterbeen moeten missen. Een genees heer verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer naar het Academisch Zieken huis te Groningen werd overgebracht. Zijn toestand ls zorgwekkend. MEISJE VERBRAND. Onder de gemeente Duivendijke is een 28-)arlg zwakzinnig meisje, terwijl de ouders naar het land waren, met haar kleeren in aanraking gekomen met een brandend petroleumtoestel, dat in een schuurtje bij de woning stond. Toen een huisgenoot, die even afwezig was geweest, het meisje vond, was zij aan haar brandwonden overleden. 'Vad.i NEDERLANDERS IN SPANJE. Naar wij uit Den Haas vernemen, is bij het departement van buitenlandsche zaken bericht binnengekomen, dat de Nederland- sche kolonie in Barcelona ongedeerd is. Van de Nederlanders in andere plaatsen ls nog geen bericht ingekomen. BUITENLANDSCH GEMENGD. JAPAN DOOR TYPHOON GETEISTERD. In het westen van Japan heeft een zware typhoon gewoed. Te Kioesjoe is het ge- heele verkeer stilgelegd. Over groote af standen zijn straten, spoorwegwerken en bovengrondsche leidingen vernield. Hon derden huizen zijn ingestort. Totdusver maken de berichten melding van 5 dooden en 46 vermisten. Onder de vermisten be vinden zich 30 schoolmeisjes. Verscheidene plaatsjes staan geheel onder water. Ook het scheepvaartverkeer heeft 't zwaar te verduren gehad, twee vrachtschepen ztJn gezonken, terwijl men omtrent het lot van tal van andere schepen in het onzekere verkeert. De typhoon beweegt zich ln westelijke richting voort en heeft reeds Korea bereikt, waar eveneens groote schade is aangericht. STATIONSCHEF TER DOOD VEROORDEELD. Te Chita i sovjet-Rusland ls de sta tionschef ter dood veroordeeld wegens on oplettendheid. waardoor een botsing ont stond op den Trans-Siberischen spoorweg nabij Karynskaya op 22 Juni Jl. Hierbij zijn toen een honderdtal reizigers gedood of gekwetst. o VEERPONT OMGESLAGEN. Verschrikt door een slang die midden op de rivier plotseling op een veerboot te voorschijn kwam, drongen bij Lucknow in Britsch-Indië de vijftig passagiers aan één zijde van de pont tezamen met het gevolg, dat deze omsloeg. Alle opvarenden ver dronken. Het ongeluk had plaats op een zijrivier van de Ganges nabij Hanpoer. EPIDEMIE VAN KINDERVERLAMMING IN ZWEDEN. In Zweden is een epidemie van kinder verlamming uitgebroken. In de afgeloopen twee weken zijn alleen te Stockholm 55 gevallen geregistreerd. ITER ALPENISTEN OMGEKOMEN. Vier Alpenisten. die aan de Noordzijde van den Eiger in nood verkeerden, zijn allen om v»t leven gekomen. Eén van hen is gestikt doordat hii in het kllmtouw ver strikt raakte een tweede is omlaaz gestort en de derde is door de koude om het leven gekomen. De vierde gaf gisteren nog tee kenen van leven en de reddingscolonne liet een touw naar hem zakken, waaraan hii zich nog wist .vast te maken. Men be gon hem langzaam od te halen, doch toen lui slechts viif meter van zijn redders ver wilderd was. zakte hii plotseling ineen en toen hit de laatste viif meter omhoog was eeheschen. bleek ook hii overleden te ziin Men zal trachten, het stoffelijk overschot van de drie anderen te bergen. SCHIP MET 54 OPVARENDEN SPOORLOOS VERDWENEN. Het groote Chlleensche stoomschip „Don Carlos" is sinds den zwaren storm van j.l. Maandag ten Noorden van Valparaiso spoorloos verdwenen. De nasporingen door torpedobooten zijn tot dusver zonder succes gebleven. Men vreest, dat het schip met de 54 opvarenden gezonken is. AALSMEER. Jaarvergadering. Het Fanfarecorps „Uiterweg" hield zijn Jaarvergadering in „De Oude Veiling", on der voorzitterschap van den heer J. Spaar garen Jbz. Na opening las de secretaris, de heer J. Spaargaren Czn., de notulen der 3 vorige vergaderingen, welke onveranderd werden vastgesteld. Uit het jaarverslag bleek o.m., dat in het afgeloopen jaar twee uitvoeringen en eenige serenades waren gegeven; de secretaris dankte de leden voor de goede samenwerking. Uit de reke ning van den penningmeester, den heer Alb. Hansen, bleek, dat de ontvangsten in 1935 f. 1117.93 en de uitgaven (met inbegrip nadeelige saldi vorige jaren) f. 1401.32'/» hadden bedragen. Er is dus thans een na- deelig saldo van f. 283.39'/». Boeken en kas waren door een commissie nagezien en in orde bevonden Tot directeur van het corps werd weer voor één jaar benoemd de heer A. Meijns. De contributie der werkende leden werd zoodanig geregeld, dat vrijwil lig betaald wordt naar vermogen (min. 25 cent per week). Als bestuursleden werden herkozen de heeren: J. Spaargaren Jbz J. v. d. Zwaard. W. Maarse Wzn. en gekozen de heer Jb. Tas Gz. vacature-J. Kramer). De begrooting werd vastgesteld op f. 1050 aan inkomsten en f. 1000 aan uitgaven. Toegelaten werden als nieuwe corpsleden: J. Been, K Been, Jb. Spaargaren, A. Spaar garen, P. Spaargaren en P. Vreken. Beslo ten werd een marsch door het dorp en naaste omgeving te houden, ter ondersteu ning van de lotenverkoop der door 't corps te organiseeren loterij ten bate der kas. Nadat nog enkele zaken van hutshoudelij- ken aard waren besproken, volgde sluiting. Ernstige val. De huishoudster van den heer B.. aan den Aalsmeerderdijk had het ongeluk te vallen, waarbij zij zich inwendig ernstig knèusde in de heup. Na geneeskundige be handeling is zij ter verdere verpleging naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Uitreiking Diploma's Naai- en Knipschool. In de Naai- en Knipschool is de 2-daag- sche tentoonstelling geopend van het werk der leerlingen. Tevens heeft de uitreiking plaats gehad van de diploma's en getuig schriften. De presidente mevr. Mannesv. d. Wal heette allen welkom en zag in de flinke belangstelling het bewijs dat in bree- den kring de school gewaardeerd wordt. Spr. dankte het gemeentebestuur voor zijn medewerking. De directrice was ditmaal door ongesteldheid verhinderd aanwezig te zijn. Spr wenschte mej. Bekker een spoe dig herstel toe. Dan memoreerde mevr. Mannes nog. dat de voorlichtingscursussen voor vrouwen ook hier veel succes hebben. Ten slotte bracht spr. dank aan het perso neel en wenschte de meisjes, die de school verlaten het beste toe in haar verder leven. Mevr. Mannes reikte de diploma's uit aan de volgende meisjes: A. de Hoog, T. W. Boerlage. E. C. W. v. Looij, G. v. Leeu wen, A. v. d. Vaart. G. Tichelaar. L. A. Groenveld. C. v, d. Blom. M. Jongkind, A. Maarse. A Kooij. R. J. Visser. A. Boom houwer, A. E. van Leeuwen. M. v. d. Zwaard. M. Spaargaren, M. v. d. Laarse. P. Buis, Chr. Maarse. R. v. Zijverden, J. de Jonge, B. C. Tas. M. M. Kalf, J. A. Leegwater. M. P. Harting. M. P. v. Dam, A, Groeneveld. A. v. Leeuwen. A Verbeek, A. N. Verhoef, J. C. Been. N. Kooij. A. Groeneveld. A. C. v d. Ree en P. Bol. Een getuigschrift verwier ven: M. P. v. d. Berg, M. G. v. d. Zwaard en A. Buis. Mevr. Mannes feliciteerde de meisjes met het behaalde resultaat. Hierna sprak burgemeester Kastelein en uitte de beste wenschen voor het actieve bestuur en de school. Ook de geslaagde meisjes wenschte spr. hartelijk geluk. Nadat mevr. Mannes den burgemeester dank had gebracht voor zijn waardeerende woorden en de thee was gebruikt, werd een rondgang door de tentoonstellingszalen gemaakt. Vooral voor de dames is op deze expositie van door de leerlingen der school zelf vervaardigde kleedingstukken enz. veel te zien en te leeren. De tentoonstel ling ziet er uitstekend uit en geeft een zeer duidelijk bewijs van het groote nut, dat de Naai- en Knipschool voor meisjes afwerpt. Reeds op dezen eersten dag mocht de ex positie zich in een druk bezoek verheugen, wat zij ten volle verdient. durft te koopen. Wat verkocht wordt gaat om den minimumprijs; bonke en groote f. 2.50, drielingen f. 2.— per 100 KG. De Eerstelingen raken op. Spoedig zullen het bijna alleen de Eigenheimers zijn welke den aanvoer uitmaken Door den heer L. de Haan. assistent- dienstgeleider der directe belastingen, zal voor de gemeenten Katwijk aan den Rijn en Valkenburg iZ.H.) in het slachthuis alhier zitting worden gehouden op 29 en 31 Juli 1936 des nam. van 7—9 uur voor het verkrijgbaarstellen van kostelooze be- lastingmerken. Ook zal er voor Rijnsburg zitting worden gehouden op het politiebureau te Rijns burg op 28 en 30 Juli 1936 des nam. van 7—9 uur. Belanghebbenden worden verzocht tijdig aanwezig te zijn, daar na 9 uur geen aan giften meer worden aangenomen. De Harmonie gaf een concert in de muziektent aan de N. Commandeurslaan. Dank zij het heerlijke zomerweer ls deze uitvoering uitstekend geslaagd. GEBOREN: Mattheus Jacobus, z. van H. Mulder en H. Plu Jan. 7. van W. L. v. d. Wel en J M. Jansen Mattheus Hendrikus z. van H. P. de Haas en H M. Haarlem Agnes Maria. d. van J. W. D Leeflane en A. A. Kralewski Adriana Johanna d. van J. H. v d. Meer en H. Marienwald Adriana. d. van J. de Redelijkheid en J. M. Walkier Maria. d. van J C. J. van Berkel en E. Tüssen Hazerina. d. van G. v. Berkel en A. Bezemer Gerrit Jan. z. van W. H. de Jons en T Wesselius Klazina. d. van G. A Kleinveld en J. E Koster Theo- dorus Hendrlcus. z. van P. H. J. Dickhoff en A. C. C. Stlkkelman. GEHUWD. BENTHUIZEN. Ten behoeve van het fonds gew. dienst werd alhier f. 10.93 gecollecteerd. Aan den burgemeester is drie weken verlof verleend; zijn functie wordt waar genomen door den loco-burgemeester den heer A. Paul. J. Bavelaar gesch. m en A. Chrisplln. j.d. H. G Bentveld, i.m. en C. Haar- land, j.d. F. Favier. I.m. en J Blansjaar j.d A. Jesse. j.m. en W. Dubbelaar eesch. vr G. de Jong .j.m. en M. v. Ves ten. i.d. A. Kershof. j.m. en C. Prins j.d. A. C. Kleijn. i.m. en A v. Leeuwen. I.d. C. J. Lardé. j.m. en A. den Os, i.d. Ph. J v. Leeuwen wedr en W. M. Schü- mann. i.d. J. G. Mokkestorm I.m. en M de Graaf j.d. D A Sieraz i.m. en G Kanbier id c. v. Sonsbeek. i.m. en A. H Ranselaar i.d G Velthuijzen j.m. ,en M. v d Tuin, i d. - J Wetselaar i.m. [en R Hartevelt. i.d j. w. v. Benten |j.m. en C. J. v. d. Velden, i.d KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Er is den laatsten tijd voor de hoofd producten, die hier en in naaste omgeving verbouwd worden, alle koudegronds- producten, een goede vraag. De prijzen waren den laatsten tijd zeer bevredigend. Vooral de vorige weck werden prijzen ge noteerd, die vele tuinders deden water tanden. Zoo ging het met name met bos- peen zeer naar wensch. De prijs varieerde van f. 6.70 tot f. 10.30 per 100 bos en voor conservenpeen werd van f. 4,25 tot f. 6.50 per 100 K G. besteed. Een waarlijk loonen- de prijs. Nadien is er eenige daling ge komen, doch er valt nog niet te klagen. Met bloemkool liep het zelfs wel een keertje al te mal. Er kon tot f. 25.per 100 voor 1ste soort genoteerd worden. Zulk een prijs kan zich slechts een, hoogstens twee dagen handhaven en is soms nadeellg voor het gebruik, daar er met zulk een prijs minder vraag komt. Het was dan ook spoe dig anders. Er werd verloren ln den handel. Dat neemt niet weg dat ook nadien de prijs redelijk bleef. Voor 1ste soort tot f 20.— per 100. Voor sla was voldoende vraag. Wat van redelijke kwaliteit was ging voor f. 0.60 tot 1. 0.90, de beste soort van f. 0.90 tot f. 1.50 i>er 100. Ook hierover viel dus niet te klagen. Van doordraaien was den laatsten tijd gsen 'orake. Er was dus voldoende behoefte en begeerte naar de genoemde groentesoorten. Met aardappelen liep het minder goed. Dit voornamelijk als gevolg van de opge treden ziekte, waardoor het product niet houdbaar is en men dus niet in voorraad KATWIJK AAN ZEE. Afscheid van ds. Fred. J. Broeijer te Woerden. Ds. Broeijer beroepen predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Woerden in de vac. van ds. Kalkman, nam onder groote be langstelling afscheid van de Ned. Herv. Gem. aldaar, sprekende over Openb. 22 20 en 21. Een drietal personen richtten een woord van afscheid tot hem, waarna ce gemeente den vertrekkenden leeraar staan de toezong de zegenbede uit ps. 121. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo diploma A P. W. van Dijk en de jonge dames H. van Daalen, C. v. d. Plas en L. Verloop, allen leerlingen van de Chr. Ulo, hoofd de heer W. B. Hofman. Het aantal ingeschreven badgasten bedroeg tot nu toe 4300. o LISSE. De heer A. Tibboel alhier is benoemd tot Bestuurslid van de Federatie van Ned. Herv. Diaconlën in Nederland, welke Fede ratie deze week haar drie-daagsche con ferentie hield te Lunteren. De Zangver. „Gregorius" alhier be haalde op het concours te Beverwijk een eersten prijs in de eere-afdeeling met 329 punten. Een mooi succes voor deze ver- eeniging en haren directeur, den heer W. J Mizée uit Leiden. Geslaagd te Den Haag voor het exa men handelskennis L.O. de heer J. A. W. Floor alhier. NOORDWIJK. Geslaagd te den Haag voor het exa men Handteekenen L O. mej. F. Plug al hier. NOORDWIJK AAN ZEE. Auto-botsing. Des nachts heeft op den Ouden Zeeweg, bij den ingang van het „Huis ter Duin" een autobotsing plaats gehad tusschen 'n wagen van de verhuurinrichting v. Rhee- nen en een personenauto. Een der wagens kwam langs den linkerkant door de bocht rijden met het gevolg, dat hij met een hevigen knal tegen den ander, die tegen de helling op kwam rijden, botste. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor, de wagens werden beschadigd. Ternauwernood gered. Twee Jongens waren met een kano in zee gegaan, terwijl er een vrij hooge zee gang stond. Een der jongens kon niet zwemmen. Toen zij een flink eind in zee waren, sloeg de kano om. Op het hulp-geroep togen onmiddellijk de drie badlieden A .v .d Niet, C. van Rooyen en J. v. d. Niet met de vlet van het Oranje-bad in zee en mochten het genoe gen smaken de jongens bijtijds te berei ken, daar de Jeugdige L. Taveerne, die niet zwemmen kon, zich boven water trachtte te houden, door zich aan de omgeslagen kano vast te klampen. Dit mocht hem echter niet gelukken, daar door de hooge golven, de kano als een tol in het water ronddraaide. HU had echter veel water binnengekregen Daar hU eerst kortgeleden een longontsteking heeft gehad, werd hl] spoedig naar huis gebracht en onder de wol gestopt. Naar wij vernemen, maakt hij het goed. De ander, J. Viergever, werd eveneens door de vlet opgepikt en aan den wal gebracht. OEGSTGEEST. Intrede van den heer J. Streefland. De heer J. Streefland. theol. cand. te Rotterdam, benoemd hulpprediker bU de Ned. Herv. Gem. alhier ln de plaats van ds. Henneman zal a.s. Zondagmiddag in de Pauluskerk tot zUn dienstwerk worden in geleid. o VEUR-LEIDSCHENDAM. BU het oprijden van een der sluisbrug gen kwam een geladen veeauto van den expediteur D. uit Voorschoten in botsing met het afslultingshekwerk. dat vernield werd; ook het hardsteen bekwam schade. De totale schade wordt geschat op c.a. f. 100. Het ongeval ontstond doordat de chauffeur den draai te kort nam. Een inzameling gehouden ten bate van de R.K. Harmonie St. Cecilea heeft opge bracht f. 297. VOORHOUT. Vergadering van „St. Caecilia". De pl. muziekver. „St. Caecilia" alhier, hield haar jaarvergadering In het Parochie huis. De voorzitter de heer G. Witteman opende met den Chr. Groet en heette speciaal welkom den heer M. BolderdUk De voorz. deelde mee dat de beschermheer, burgemeester G. Bulten en pastoor Heyt- HEDEN: Hoog). Kcrkgracht 21: N.V. Leidsche Uilgevers MU- Verg. van aandeelhouders. 8 uur nam. KatwUk-aan-Zee ivoorstraat 47): Lezing over de wonderen der diepzee. 8 uur nam. Vrijdag. Jeruël, Groenesteeg 16: nam. 8 uur. BUcenkomst DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling Leidsche Schilder- en Teeken-Academie „Ars Aemula Naturae" 105 uur. Scheveningen (Circus Carl Hagen beek) Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater dags en 's Zondags 2 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterie 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's VrUdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 u'jr nam. „Een fatale vrouw". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „De man met de Kap". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/» en vervolgens om 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39, 81/4 u. n.m. „1000 maal bedankt". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/» uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/» uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, HaarLstr. 7 uur nam. „Rothschild", lederen middag 2'/» u„ Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Charlie Chan in Londen." Woensdag en Zaterdag nam. halfdrie. Zondag nam. 2 uur en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond- nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, N. RUn 18, telef. 523 en C. van ZUp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. veldt niet aanwezig konden zUn, waarna de secr. der vereen., de heer P. v. d. Geer, de notulen las, welke onveranderd werden goedgekeurd. De heer Zwetsloot bracht zyn financieel jaarverslag uit. De inkomsten waren f. 604.10; de uitgaven f. 658.76. Dus een nadeellg saldo van f. 54 65. Het saldo van 't vorig jaar maakte niettemin nog veel goed, waardoor een algeheel tekort bleef van f. 4.84. De heeren J. Floor, J. Bierman en Chr. v. d. Geer, zagen de bescheiden van den penningmeester na en bevonden alles ln orde. Volgde het jaarverslag van den secr., waarin deze een opwekkend woord sprak tot opleiding in de muziek. Volgde bestuursverkiezing. De heeren G. Wittenaar als voorz. en G. Zwetsloot als pennlngm. werden met alg. st. herkozen. Vastgesteld werd, dat het z.g. Koninginne- concert in samenwerking met de Chr. Gem. Zangver. zal worden gegeven op Zaterdag 29 Augustus a.s. Hierbij zU vermeld dat den directeur gelukwenschen werden overge reikt, ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum. Ook de heer A. J. Plu, organist der Ned. Herv. Kerk alhier, wonende te Leiden heeft aan de vereen, eenige muziek stukken ten geschenke gegeven. Hierna feliciteerde de heer v. d. Lubbe, directeur bestuur en leden met het te NoordwUker- hout behaalde succes, waardoor de vereen. In de afdeellng ..Uitmuntendheid" is ge komen. Hierna volgde sluiting op gebrui kelijke wUze. Wijlen W. W. v. d. Laan herdacht. Onder groote belangstelling van nage noeg alle controleurs der ver. „De Hyacinth" en „De Narcis" vond een herdenking plaats ten huize van mevr. de wed. Van der Laan geb. De Bruyn, van alle controleurs waar vroeger wekelUks de bijeenkomsten werden gehouden door de controleurs met hun leider-directeur. HierbU waren ook nog aan wezig de oud-hoofdcontroleur Van Egmond, de tegenwoordige directeur de heer Lim burg en de tegenwoordige administrateur de heer H. J. v. d. Laan, zoon van wUlcn den heer W. v. d. Laan. De heer van Egmond bracht dank en waardeering jegens hem, die hen zoovele jaren had terzijde gestaan en onder wiens leiding ook sinds de jaren 1923, de keu ringsdiensten tot stand zUn gekomen. Met r.og vele woorden uiting gevende aan de waardeering welke alle controleurs had- den voor hun leider, zeide spr., dat zU een gunstige gelegenheid hadden afgewacht, om var. die innerlUke gevoelens getuigenis af te leggen. Hierbij bood spr. mevr. v. d. Laan, onder toevoeging van een gecalligra- feerde oorkonde, een in brons vervaardigde beeltenis van wijlen den heer W. v. d. Laan aan. Zichtbaar bewogen accepteerde mevr. Van der Laan de waardevolle gravure Als oudste controleur voerde het woord de heer Van Kampen, waarna een zoon van wUlen den heer v. d. Laan, dankte voor de eer aan zUn overleden vader bewezen. Het was een ln alle opzichten treffende hulde betuiging! Onze plaatsgenoote mej. C. Janszc slaagde te Noordwij k voor het examen „Lingerie-naaien". Mej. Jansze heeft haar opleiding genoten bU de zusters van huize ,St. Anna" te Sassenheim. De raad hoopt in openbare vergade ring bUeen te komen op Dinsdag 28 Juh a.s.. des avonds te 8'/» uur. 2-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6